2.- 3.- 4.- 5.- DE BILT'S KLEDING Gewestelijk festival gaf vertrouwen in toekomst van de mannenzang Kamercandidaat en kiezers in beroep bij Gedeputeerden ZONDER VOORUITBETALING HAARLEMSE KLED1GCENTRALE Straatprediking Luidspreker GOTHIEKE HUISKAMER Prijs 835. GOTHIEKE SLAAPKAMER Prijs 475. BANKSTEL Prijs 465. KARPETTEN SO.50 133.— levensverzekeringpolis w&t had dit voorkomen! Padvinders in actie Circus Mullens geeft uitstekend programma 't SILVER STOEPKE" KLEDING op TERMIJN Pres. Steinstraat 1 Wij presenteren U deze week 10 A. H. F. Fonteyn veroor deeld wegens smaadschrift Emigratiecommissie voor de vrouw Nieuwe zending oersterke Jongenshorloges SUCCESSCHOTELS f2.50 't SILVER STOEPKE per week per week per week per week tegen a contant prijzen v- g- g- v. Plaats 9n Een prachtige met 4 stoelen en 2 clubs kast 140 cm - toogledikant 3 zits - 2 clubs HOLTAP 115.-, 85.-, WILTON 235.-, 180.-, SMYRNA 350.-, 295.-, WONINGINRICHTING 5% '°VcflVv \°aS- VRIJDAG 23 MEI 1952 Het is moeilijk te zeggen wat ons het meest verheugd heeft van hetgeen er tot stand kwam op het Zangersfestival van het Gewest Noordholland van het Konink lijk Nederlands Zangersverbond op Hemel vaartsdag in de Gemeentelijke Concertzaal gehouden. Wat het de deelneming van zo vele belangrijke koren, waren het de veelal uitstekende uitvoeringen, die zij lieten ho ren of was het de keuze van zovele voor treffelijke koorwerken uit lang vervlogen eeuwen en ook uit onze tijd? Bij nadere overweging van deze vraag zijn wij tot de conclusie gekomen, dat het inderdaad de programma-keuze is, waar over wij ons het meest verblijd hebben. Want hiermede werd duidelijk bewezen, dat er een kentering in de waardering van mannenkoorwerken aan de gang is, een kentering die voor enkele koren al vol komen is geworden en die voor andere koren niet meer tegen te houden zal blijken te zijn. Wij behoefden ons op de avond van het zangersverbond niet uitsluitend te verheu gen over de gekozen werken. Ook de uit voeringen er van hebben ons ruime voldoe ning gegeven. De Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap uit Haarlem opende de demon stratie met werken van Elgar, Béla Bar- tök, Leos Janatsjek en Frantisek Picha. Aangevoerd door Jack Loorij ontwikkelde het koor een fraaie, gezonde klank. De dirigent wist de stemgroepen mooi tegen elkaar af te wegen en bevorderde door een lenige rhythmiek de zuiverheid van de zang. De uitvoering van het werkje van Picha met de mooie, bassolo verdient extra vermelding. Zaandams Mannenkoor gaat onder lei ding van Kees Kef eveneens in nieuwe ba nen. Het zong een prachtig werkje van de Engelse componist J. Benet (1599) en een reeks van zes middeleeuwse spreuken, op muziek gezet door de dirigent op een waar lijk originele wijze, die voorbeeldig ge noemd mag worden. Het was een lust Zaandams Mannenkoor deze spreuken te horen zingen. De mannenzangvereniging „Euterpe" on der leiding van Piet van de Rovaart is nog niet geheel bevrijd van de oude principes. Dat bleek wel uit de zwaarwichtige vertol king van het verrukkelijke lied ,,Nun fanget an". De keuze van „De Ruïne" van De verkenners uit twee bakken en ze ven patrouilles van de groepen van het district Haarlem van „De Nederlandse Padvinders" hebben elkaar Woensdag en Donderdag de eer om de eerste plaats betwist, een jaarlijks terugkerende spor tieve strijd. In tegenstelling met andere jaren werden de trainingswedstrijden niet in deze omgeving gehouden maar in Lage Vuursche. De tocht werd per fiets ge maakt. Onderweg moesten de verkenners opdrachten uitvoeren. Op het districtsterrein van de N.P.V. nabij de Zanderijvaart werd Donderdag middag de uitslag van de wedstrijden be kend gemaakt. De patrouille van groep 27 uit Santpoort kwam als eerste uit de strijd met 122 punten (totaal te behalen aantal punten: 175), gevolgd door de Zeehonden van groep 30 zeeverkenners Spaarnegeu- zen met 111 punten en de patrouille van „Die Waeckende Leeuwe", groep 33 met 106 punten, beide uit Heemstede. De win nende patrouille van de Santpoortse groep kreeg voor de zesde keer na de bevrijding het wisselschild en zal het district Haar lem vertegenwoordigen in Ommen, waar met de Pinksterdagen zal worden uitge maakt, welke troep de beste van het land is. De jury voor het beoordelen van de wedstrijden bestond uit de hoplieden J. P. Werre, B. Plevier, E. Lans, De Vos en schipper D. A. Bonhof met als neutraal scheidsrechter hopman Kimmann van de V. K. J. B. Rimboe jacht Bijna 500 welpen (jongens van 812 jaar) namen op het Vinkenveld van de Amsterdamse Duinwaterleiding in Aer- denhout deel aan de gebruikelijke rimboe- jacht op Hemelvaartsdag. De bijeenkomst begon met een geza menlijke horderoep; daarna werden de morgenuren doorgebracht met verschillen de sportspelen. Het middagprogramma was gewijd aan Jan van Riebeeck. De jon gens werd een en ander over deze op het ogenblik in de belangstelling staande fi guur verteld en zij moesten vervolgens in een kompasspel enige vaardigheidsspelen uitvoeren. Tot besluit hield Jan van Riebeeck (oubaas N. Seyffert) in een door voortrekkers voortgedragen boot zijn glorieuze intrede. De totemgidsen konden hun totem met een totemleertje als herinnering aan deze dag aanvullen. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN GEBOREN: G. WapenaarLustig, d., Stra- tingplantsoen 41, Velsen-N.; J. D. Glerum van Oeveren, d., Scheldestraat 148, IJmuiden; T. van den Bosde Reus, d., Bonairestraat 31, Santpoort; L. KruizingaFranzen, z., Scheldestraat 70. IJmuiden; P. van Voorber genAland, z., Rijnstraat 59, IJmuiden; C. KoomenDijk, d., Annastraat 26. IJmuiden; M. BosGoes, d., Jacob van Heemskerk straat 55, IJmuiden; C. Ouwerkerkvan Schutterhoef. z., Geelvinckstraat 17, Velsen- Noord: A. M. PosthumusHazenberg, d.. Schoolstraat 2, IJmuiden; W. M. van den Bronkvan Kol, d.. Bloemendaalsestraatweg 71, Santpoort; M. M. Oudendijkvan Zanten, d„ Broekbergenlaan 44, Santpoort; J. H. PostmaaBosselaar, d„ van Leeuwenstraat 10, IJmuiden; M. T. G. E. Karthaus—van Agt, z., Stratingplantsoen 25 rd, Velsen-N. OVERLEDEN: K. Bouma, 73 j., echtgenoot van C. Wessel, Burg. Rambonnetlaan 26, IJmuiden; A. A. Collard, 70 jaar, weduwnaar van S. W. F. Groesbeek, Eikenstraat 30 A, Haarlem; C. Willems, 74 j., weduwnaar van A. Elswijk, M. v. Heemskerkstraat 49, Heemskerk Brands Buys was eigenlijk typerend. Wij twijfelen er niet aan dat de confrontatie met de mannenkoorkunst, die thans op de avonden van het verbond wordt gegeven, ook „Euterpe" op de goede weg zal bren gen. Met dit goede koor is zeker heel wat te beginnen. Van de rest van het programma konden we nog horen de vertolking van een „Kyrie" van Marius Monnikendam door de liederentafel „Zang en Vriendschap" uit Hilversum (dirigent Wim Hartsuyker) en verder „L'Eccho" van Orlando di Lasso door het mannenkoor „Orpheus" uit Alk maar (dirigent Joep Schreurs). Op enkele minder vocalen na kon de zang gewaardeerd worden. „Steal away" aangegeven als een compositie van Jac. Kort leek een bewerking van een negro-spiritual te zijn. Hoe dit zij, het werkje is geheel in de sfeer van die gevoelige negerzangen gehouden en bij de uitvoering werd die sfeer be waard, gelukkig zonder overdrijving, want anders zou het lang aanbeden mannenzang- spook, waaraan het verbond de oorlog ver klaard heeft, op deze avond toch weer op gedoken zijn. Het gewest Noordholland van het ver bond kan met voldoening op dit zangers festijn terug zien. Het gaf weer vertrouwen in de toekomst van de Nederlandse man nenzang. P. ZWAANSWIJK. BINNENLAND Gedeputeerde Staten van Friesland hebben besloten in het vervolg de Gysbert Japicxprijs eenmaal in de twee jaar toe te kennen, afwisselend voor poëzie en proza. Men wil het bedrag van de prijs van f500 tot f750 verhogen. De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, zal Dinsdagavond 27 Mei de tentoonstelling „De geschiedenis van de Staten-Generaal", welke in het Gemeente museum te 's Gravenhage wordt gehouden, officieel openen. De Pan American World Airways heeft de lijn New YorkAmsterdam tijdelijk ge staakt. In Heumen is de boerderij van de fami lie Oosterwold afgebrand. De inboedel ging geheel verloren. In Leeuwarden zijn de „Luchtvaart- dagen" op de vliegbasis begonnen met demonstraties door verschillende typen vlieg tuigen. De tentoonstelling in een van de hangars en daarbuiten gehouden biedt be langstellenden een kijk op de veelzijdige op leidingsmogelijkheden bij de luchtmacht en marine. De Australische minister-president Ro bert Menzies zal op uitnodiging van de Ne derlandse regering op 10 en 11 Juni een bezoek aan ons land brengen. Hij zou volgens Reuter van gedachten wisselen over de politiek van beide landen ten aanzien van Indonesië en de emigratie naar Australië. De Duitse regering te Bonn heeft een bedrag van twee millioen mark vrijgegeven voor de invoer van fruit, inclusief aardbeien, uit Nederland. Bij beschikking van de minister van Economische Zaken wordt met ingang van 20 Juni opgeheven de bedrijfsgroep draad industrie, fabrieken van stampwerk uit stafmateriaal en aanverwante bedrijven en daartoe behorende organisaties. Het aantal verkeersongevallen in de hoofdstad is het eerste kwartaal van dit jaar lager geweest dan in dezelfde periode van 1951. namelijk 3750 tegen 3847. Het totaal aantal slachtoffers was echter hoger, 907 tegen 809. Het aantal ongelukken met dode lijke afloop daalde van 24 in 1951 tot 18 in 1952. In April was het totaal aantal onge vallen iets hoger dan in April 1951, 1165 tegen 1125. Op 24 Mei zal het zeekadetkorps „Wil lem Ruys" van het Nationaal Jongeren Ver bond worden geïnstalleerd te Deelen bij Arnhem. In de te Rotterdam gehouden jaar vergadering van Van Nievelt. Goudriaan en Co.'s Stoomvaart Maatschappij N.V. is het dividend vastgesteld op vijftien percent. Tot nieuwe commissaris werd benoemd mr. P. J. Oud te Rotterdam. De verlaging van de accijns op sigaren heeft onder meer tot resultaat dat het filiaal van de Velasques Sigarenfabrieken te Reusel. waar 100 man werkte, op 26 Mei heropend wordt. Het; lectuurdepöt van het Nederlandse Rode Kruis heeft in samenwerking met de sectie welzijnszorg van het ministerie van Oorlog ten behoeve van het Nederlands détachement in Korea zes grote kisten met lectuur verscheept. Voorts zijn 50 pakketten tijdschriften naar de Nederlandse militaire missie in Indonesië gezonden. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 56-jarige in Frankrijk wonende Nederlandse industrieel P. S. veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijk en verbeurdverklaring van f20.000 wegens in de eerste twee jaren na de bevrijding begane deviezenovertredingen. De procureur-generaal had zes maanden voorwaardelijk en een boete van f75.000 geëist. De minister van Landbouw, de heer S. L. Mansholt. heeft het Tweede Kamerlid J. de Ruiter (C. H.) uitgenodigd tot een open baar debat over de landbouwpolitiek. Deze debatvergadering zal op 12 Juni te Sneek gehouden worden. In de papierfabriek te Eerbeek is de bedrijfsleider, de heer M. van Delden. met zijn rechterarm tussen een papiermachine geraakt en zeer ernstig gewond. Hij werd naar het Juliana-ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, waar hij is overleden. In het stadion Feijenoord wordt op 31 Mei een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarop de burgerij van Rotterdam burge meester Oud. die per 1 Juni zijn ambt neer legt, zal huldigen. In de Staatscourant van 21 Mei is een beschikking van de minister van Financiën gepubliceerd, waarbij de financierings- en premieregeling oorlogsschade boerderijen is vastgesteld. In deze regeling wordt een nadere uitwerking gegeven van de financiële tegemoetkomingen, die krachtens de Wet op de Materiële Oorlogsschade kunnen worden verstrekt boven de reeds verleende bijdrage naar de waarde per 9 Mei 1940 voor de her bouw of het herstel van boerderijen, die tijdens de oorlog beschadigd of geheel ver loren zijn gegaan. Jongleur-sensatie De tijgers van Mullens zijn om door een ringetje te halen. Als één man in de artistengroep van cir cus Mullens mag bogen op uitzonderlijke prestaties dan is het wel het jongleurwon- der Italo Medini die bij de openingsvoor stelling en ook gisteravond een donderen de ovatie in ontvangst kon nemen na een optreden-dat de volle tent minutenlang in opperste verbazing bracht. Wat Medini presteert op het gebied van de balancering is uniek. Zijn handigheid grenst aan het ongelooflijke en hij vormt ongetwijfeld het hoogtepunt van een voorstelling die overi gens nog tal van uitstekende circus-evene menten brengt. De trapeze-groep „The Burketts" zit hem, wat het succes betreft, dicht op de hièlen. Deze stijlvolle artisten hebben aan de vlie gende trapeze een gymnastisch vermogen bereikt, dat zeker een der beste prestaties in binnen- en buitenland kan worden ge noemd op dit gebied van de circuskunst. Het klassieke trapezewerk viert hier weer hoogtij in zijn oude, vaak verwaarloosde glorie. Het is de stijl en de gratie, die deze sensationele kunst de volle bekoring geven en The Burketts hebben dat begrepen. Zij zijn voorname kunstenaars op hun terrein en stempelen het programma van Mullens mede tot een der beste, die een circus kan geven. Deze Hollandse onderneming heeft trouwens voor haar programma een goede keus weten te doen op vrijwel alle terrei nen van de circuskunst. Het vlotaf gewerkte programma biedt zo veel boeiends en interessants, dat het moeilijk is er een opsomming van te geven. Ook het paardenmateriaal,. om een voor beeld te noemen, is welverzorgd en het aan zien waard. Slechts de hogeschool komt er wat minnetjes af, wat overigens meer te wijten lijkt aan een niet volmaakte sa menwerking tussen de berijdster Nadia Houcke en haar prachtige Franse volbloed, dan aan een tekort aan dressuur. Otto Schumann immers heeft op het gebied van dressuur zijn sporen wel verdiend en het is waarschijnlijk dat dit nummer veel aan be koring zal winnen, hoe meer berijdster en paard op elkander ingespeeld raken. De roofdieren-afdeling omvat mooie exemplaren Bengaalse tijgers, ijsberen en leeuwen. Zij worden door hun temmers met veel gevoel voor het spectaculaire voorge bracht, evenals trouwens de chimpansees, die in hun huiselijke leventje talrijke ge woonten van de mensen blijken te hebben overgenomen. Een voordeel van het programma is, dat het niet wordt onderbroken door ver bouwingen in de piste, aangezien twee po diums intussen de gelegenheid bieden tot kleine, doch bezienswaardige nummers. Hondendressuur, luchtacrobatiek, komisch jongleren en kunstwielrijden zorgen voor 'de afwisseling. Een vondst is ook de pa rade van alle artisten en het personeel, die onder de tonen van het circusorkest wordt gemaakt langs de buitenkant der piste. Een kleurig en vrolijk schouwspel, waarbij de kolossale olifanten de stoet sluiten. Het menselijk projectiel, uit een kanon geschoten, was ditmaal niet miss Atomia doch haar broer, aangezien de dame door een ongeval niet in staat was op te treden. Haar broer ging er echter even vlot uit als zij dat pleegt te doen, en kwam met een sierlijke boog in het net terecht, wat in het algemeen ook de bedoeling is. De traditionele clowns-met-muziek ont breken aan dit programma niet, en er is nog veel meer te zien dat uitstekend past in de ondefinieerbare, doch steeds weer mee slepende sfeer van het echte circus. Het Haagse gerechtshof heeft uitspraak ge daan in de zaak-Font.eyn. Het hof achtte bewezen, dat de 52-jarige gepensionneerde sergeant-konstabel van de Koninklijke Marine A. H. F. Fonteyn uit Amsterdam zich heeft schuldig gemaakt aan smaad schrift door in de brochure „bekendma king aan het Nederlandse Volk", uitgege ven in 1948, te stellen, dat enige marine artsen hem in 1933 opzettelijk en tegen beter weten in voor de dienst bij de Ko ninklijke Marine hebben afgekeurd we gens asthma, ofschoon hij geen lichame lijke afwijkingen vertoonde. Fonteyn was tot de uitgifte van deze brochure overge gaan omdat hij 17 jaar lang, geruggesteund door verklaringen van doktoren en profes soren, vruchteloos tegen de afkeuring had geprotesteerd. Het hof liet hem niet toe tot het bewijs van zijn stellingen, zoals hij had gevraagd. Fonteyn werd veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. Op de scheepswerf van P. Smit te Rot terdam is de 33-jarige hulparbeider M. J. de J. tussen een rijdende kraan en een wagon bekneld geraakt. Ernstig gewond werd hij naar het havenziekenhuis gebracht, waar bij aankomst bleek, dat hij was over leden. Bij de candidaatstelling voor de verkie zing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, was een lijst ingediend door de Katholieke Nationale Partij (lijst aanvoerder de heer Ch. M. Weiter). De lijst vermeldde voor alle kieskringen de naam van de heer C. de Jong te Amster dam. Na de dag der candidaatstelling be richtte de heer C. de Jong aan alle hoofd- willigingsverklaring Introk en verzocht hij zijn naam te schrappen. Alle hoofdstembu- reaux handhaafden de naam van de candi- daat, behalve het hoofdstembureau Haar lem. Tegen het besluit van het hoofdstem- bureau van Haarlem waren de heren P. C. X. Reyntjes en T. Ederveen, beiden te Haarlem en H. J. M. Hendrikse te Den Haag, in beroep gegaan bij Gedeputeerde Staten van Noordholland. Zij verzochten de naam te handhaven. In een hedenmorgen onder leiding van de heer A. B. J. Prakken gehouden ver gadering van Gedeputeerde Staten is het beroep behandeld. De heer Hendrikse betoogde, dat het hoofdstembureau van Haarlem de situatie moest behandelen, zo als die op 13 Mei om 5 uur, toen de lijsten ingediend moesten zijn, was. De heer Reyntjes was van mening, dat de heer De Jong niet uit vrije wil had gehandeld, omdat het hoofdbestuur van de Katholieke Middenstandsbond had beslist, dat een bestuurslidmaatschap van deze bond niet verenigbaar was met het zich candidaat stellen van een politieke partij. Mr. P. O. F. M. Cremers, voorzitter van het Haarlemse hoofdstembureau lichtte het besluit van het schrappen van de naam toe. Volgens hem moet de wet toegepast worden naar de omstandigheden. De heer De Jong had meegedeeld, dat hij zijn be- willigingsverklaring introk en aan zijn ver zoek is voldaan. De heer De Jong in beroep De heer C. de Jong was bij het college van Gedeputeerde Staten van Noordholland in beroep gegaan, omdat de kieskringen Den Helder en Amsterdam zijn naam ge handhaafd hebben. Mr. M. de Kort trad als gemachtigde op. Hij deelde mee, dat de heer De Jong in April de bereidverklaringen voor zijn candidatuur voor alle kieskringen had ge tekend en gezonden aan het bureau der K.N.P.. Eind April verzocht hij het bureau telefonisch en 2 Mei schriftelijk de verkla ring in te trekken. Hij vermoedde, dat het in orde zou komen, maar toch heeft men zijn naam gehandhaafd. Dit noemde de spreker geen fair-play. Er wordt nu mis bruik gemaakt van zijn naam en daartegen verzet hij zich. Volgens mr. De Kort is de candidatenlijst pas definitief na de uit spraak van Ged. Stalen, dus niet op 13 Mei om 5 uur 's middags. Hij verzocht de naam C. de Jong te schrappen. De heren C. Schaap (Den Helder) en N i p e r u s (Amsterdam) deelden mee, dat de beslissing reeds gevallen was, toen de brief van de heer De Jong binnenkwam bij de hoofdstembureaux. De beslissing van Gedeputeerde Staten volgt later. Het Nederlands Vrouwen Comité, het contact-orgaan van de grote algemeen lan delijke vrouwenorganisaties, heeft een emigratie-commissie in het leven geroepen die zich ten doel stelt de belangen te be hartigen van alle vrouwelijke emigranten. De commissie kwam reeds spoedig na haar oprichting tot de conclusie dat slechts een klein gedeelte van de emigrerende vrouwen behoorlijk voorbereid en voorgelicht de grote stap naar een nieuw vaderland zet. Vooral de ongeorganiseerde vrouwen wor den meestal niet of zeer onvoldoende voor gelicht. Daarom heeft de Commissie het initiatief genomen tot het instellen van 13 provinciale adviescommissies voor vrou welijke emigranten. Die commissies be staan elk uit vier leden, die benoemd wor den door verenigingen gebaseerd op ver schillende levensbeschouwing en doelstel ling. Elke vrouw, die plannen maakt of besloten heeft te emigreren, kan bij een dezer commissies een onderhoud aanvra gen, waarin zij alle moeilijkheden met des kundige vrouwen kan bespreken. Het gaat hier alleen over algemene inlichtingen ten aanzien van het emigreren en niet over het verstrekken van die gegevens, waar voor officiële instanties zijn aangewezen. De taak van deze provinciale commissie omvat dus uitsluitend de voorlichting van vrouwen door vrouwen, op welk gebied volgens de commissie nog te weinig is ge daan. Uit een groot aantal vragen, dat de dames in de stand de „Emigratie en de vrouw" op de laatste Huishoudbeurs te Amsterdam te beantwoorden kreeg, is gebleken, hoe de vrouwelijke emigranten een gesprek met een deskundige op prijs stellen. occoc^xxxxxooocooococccococ OCCCCCOOCCCOOCOOCCOOOOOOOf KIENZLE - fabrikaat, met radium wij zers, onbreekbaar glas, goed sluitende kast. Zwarte, witte of rose wijzerplaat. Lopen zeer goed, prima uurwerk. Met volle garantie en verzekerd tegen verlies en diefstal. Voor 19.75 De kleine zaak met de grootste keuze. Keuze uit meer dan 1000 horloges. GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje JOHANNA THEADORA M. G. Roodnat. Kreemer L. P. Roodnat Pleun Willy Rietje IJmuiden, 21 Mei 1951. Sirenestraat 13. Tijd. Antonius Ziekenhuis. LION d'OR Morgen: Gebakken lever met spek. 34 krts. goud. v.a. 42.50 per paar De KLEINE ZAAK met de GROOTSTE KEUZE. Grote Houtstraat 49 Haarlem - Tel. 20049 Sportpantalons Manchester pantalons Japonnen Toppers, Regenkleding, Sportcolberts Demi's, Gab. Regenjassen Damesmantels, Mantelcostuums (sport) Kamgaren costuums, Kamgaren mantelcostuums Jansstraat 63 Haarlem Kerkstraat 8 - Beverwijk Morgenavond spreekt Ds. v. d. GRONDEN op de hoek KennemerlaanDe Rtfpstraat om 8 uur. KOMT U OOK INT. KERK. EVANG. COMITé. BETER EN BILLIJKER Gevestigd sedert 1927 Haarlem-Noord b.d. Kloppersingelkerk, Tel. 17183 Zoekt U een vrien delijk en bekwaam meisje om U een behulpzame hand te bieden? U kent de zekere weg naar succes 132.5° Velsen-Noord - W\jkerstraatweg 273 i ?VY, Xe L0. V V a\\e' f- w Wai s*-- i« »*re w;:, - „{né e7.e ,V' ,eW A ,cVC v> O* \y^ 1 .r c,cW - ie tv w. ,ïtv- aV? .ct- L w' t\V 1 .X vn "pes' lO- aeS. "n®" d A. WTot .e* *V Uv *>c: l V\e' X -,de? \s'c ow- d»' *c^ctV c<t- o°v ÓCt' t^O- JO cW -1 - óaê'. |Of ,ett' Wanneer gij uw waren aan de man (of aan de vrouw) wilt brengen, en dat is toch uw streven, dan moet gij die man (of die vrouw) van u laten horen. De eenvoudigste, meest effectieve en goedkoopste weg naar dit doel is: Adverteer in De IJmuider Courant

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8