Haarlem speelde beter voetbal, tóch won HDVS Engeland behaalt verdiende overwinning op Oostenrijk Rood-blauwen nu vooreerst geen kans op voetbaltitel Fa. B. ENGELENBERG In dertien minuten van 0-1 naar 2-1 Willem 2 was technisch beter dan Ajax EHS wint de eerste promotiewedstrijd E.B.O.H. te zwak voor Volendam Nederland wint met 5-2 van België DEM uitgeschakeld Slijkhuis en Reiff in spannend duel Haarlem wint de ijzeren bokaal Courses te Duindigt MAANDAG 26 MEI 19 52 3 Schotland wint van Denemarken Tilburgers wonnen opnieuw WASSERIJ DUYN Na ruwe voetbalwedstrijd Zaterdagmiddagvoetbal Zuidelijk Bondselftal verloor (2-3) Om de OHG-beker Voetbaluitslagen Zilveren Schaal Dammen Van Dijk gaat aan kop in strijd om de damtitel Basketball Russische basketbalsters Europees kampioen Sport in 't kort Wielrennen Wim van Est won opnieuw wedstrijd Bordeaux-Parijs Voorting wint de Ronde om het IJselmeer Athletiek in Brussel Tippelaars wandelden van Brussel naar Rotterdam OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Precies vijfenvijftig seconden voor het eindsignaal gebeurde het: de rechtsbinnen van Hermes D.V.S., Van der Tuyn, kreeg in het strafschopgebied van Haarlem de bal voor zijn voeten, bedacht zich geen ogenblik en passeerde doelman Snijders met een hard laag schot. De duizenden Schiedammers in het Feyenoord Stadion in Rotterdam waren buiten zichzelf van vreugde, want dat doelpunt bracht Hermes D.V.S. de over winning na een wedstrijd, waarin het nog blij had mogen zijn met een gelijkspel. Want Haarlem was het toch, dat twee maal drie kwartier beter voetbal speelde en alleen de productiviteit miste om het soms wel heel duidelijk overwicht in doelpunten uit te drukken. Voor de rood-blauwen was het daarom wel een bittere teleurstelling dat Hermes, dat slechts dertien minuten voor de overwinning zwoegde, in die laatste periode twee kansen kreeg en die beide door Van der Tuyn in een doelpunt omgezet zag. Het was dan ook een onverdiende nederlaag, die Haarlem Zondag in het bijna uitver kochte stadion in Rotterdam leed. Onver diend, omdat het gehele elftal van het be gin tot het einde zwoegde voor de over winning en uitgezonderd een periode in de eerste helft ook technisch zowel als tactisch de meerdere was van Hermes D.V.S.dat maar een matige partij voetbal speelde en alleen bij vlagen tot aardige, zij het langzaam uitgevoerde, combinaties kwam. Verleden week verdienden de rood- blauwen de nederlaag tegen Willem II dubbel en dwars. Toen waren het elf.fut loze voetballers, die zich alleen bepaalden tot het bieden van tegenstand aan een elf tal, dat toch werkelijk geen feilloos voetbal speelde. Doch dat was tegen Hermes niet meer het geval. Bezield met een heilige wil begonnen de Haarlemmers tegen Hermes hun voorlopig laatste kans op het lands kampioenschap te verdedigen en tot der tien minuten voor het einde hadden zij de twee winstpunten im de zak. Verdiende punten, omdat zij beter voetbal hadden laten zien. De Voogd: motor in voorhoede Dat alles beter vlotte dan verleden weck, kon voor een belangrijk deel worden af geschoven op het feit, dat de Haarlemmers weer een motor' in de voorhoede hadden. Want De Voogd, hersteld van zijn blessure, toonde zich een uitstekende spelverdeler die keer op keer wanneer hij tenminste eens niet op de hielen werd gezeten door stopper Poulus met scherpe passes ge vaar schiep voor het Schiedamse doel. Dat bleek al direct nadat Haarlem had afgetrapt en enige aanvallen van Hermes op niets waren uitgelopen. De Voogd was het toen. die een paar maal met zijn bin- en en spelers Jacob en Meijer switchte en keeper Van Diest enige malen druk werk gaf. De domper kwam echter al gauw op de optimistische gevoelens van de Haarlem supporters toen stopperspil Laan in het Haarlemse strafschopgebied volkomen on nodig hands maakte en Hermes D.V.S. een strafschop kreeg toegewezen. Zelfverze kerd kwam de Schiedamse linkshalf Van Buitenen naar de stip gelopen om zijn club de leiding te geven. De man bij het scoring- ADVERTENTIE Schotland heeft de voetbalwedstrijd tegen Denemarken met 2-1 gewonnen, na dat de rust met blanke stand was ingegaan. Meer dan veertigduizend toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Na een over wicht van tien minuten werd de Deense ploeg sterk in het defensief gedrongen. Vooral toen de Schotse voorhoede het korte spel tot in de perfectie ging uitvoeren ont kwam het Deense doel voor de rust enkele malen aan een doorboring. In de Schotse voorhoede was het voornamelijk Allan Brown, de linksbinnen, die de aanvallen dirigeerde, maar in de eerste helft kon men geen succes boeken. In de eerste minuut van de tweede helft loste linksbuiten Thornton een hard schot, dat schitterend door keeper Joergensen werd gestopt. Maar de Schotten bleven sterk aanvallen en enkele minuten latei- had dezelfde speler meer succes toen hij van dichtbij de Deense doelverdediger ver schalkte. Na 20 minuten was het rechtsbinnen Poul Rasmussen, die na een scrimmage de par tijen op gelijke voet bracht. Schotland her nam 20 minuten voor het einde de leiding, toen rechtsbuiten Humphreys de bal goed kreeg aangegeven van Thornton, die Joer gensen passeerde. bord had de ,,een" al klaar. Toen gebeur de wat niemand had verwacht. Zón-der kracht schoot de Hermes-speler de bal over het doel heen! Baan in vorm En van dat ogenblik af, kwam Hermes er eigenlijk niet meer aan te pas. Steeds was het Haarlem dat beter combineerde, beter plaatste, gaver kopte en ook aan zienlijk gevaarlijker aanvallen opzette. In de achterhoede schakelden Odenthal en Kuys de gebroeders Heyster op de vleugels geheel uit en de hard werkende Laari'pro beerde zo veel en zo goed dat maar moge lijk was zich Leo en Lex Ja ruse - twee ge vaarlijke spelers als ze in vorm zijn van het lijf te houden. En dat lukte maar won derwel. Steeds als Barends en Boeree te laat in de verdediging waren, was Laan er om het gevaar het hoofd te bieden. Succes kon voor Haarlem niet uitblijven. Bij een van de gevaarlijke aanvallen kwam de bal plotseling door een misser in de achterhoede van Hermes D.V.S. voor de voeten van linksbuiten Van Osch, die in een moeilijke positie een hard en goed ge plaatst diagonaal schot gaf in de rechter benedenhoek, onhoudbaar voor Van Diest (0-1). Die tegenslag was te veel voor de Schie dammers. Steeds minder wilde het dan ook lukken na het doelpunt van Haarlem. En als de kanthalfs Van Buitenen en Gudde nog eens een goed gerichte pass gaven aan de voorhoedespelers van Hermes, dan kwam er steeds weer een Haarlems been tussen om verder gevaar te bezweren. Aan de andere kant echter vlotte het beter, maar ontbrak het de Haarlemmers aan productieve spelers. Rechtsbinnen Ja cob kreeg tenminste uit een pass van De Voogd een kans die hij zeker niet had mo gen missen. Maar hij deed het wel. Even als een paar minuten later De Voogd zelf, die een prachtige kans veel te zacht in schoot. Lex Janse was het, die de kans kreeg even voor de rust om alsnog gelijk te ma ken. Bij een hoge pass van Van Buitenen liep hij achter Laan om. maar schoot hard over het doel heen, dat door Snijders was verlaten. Het moet wel erg raar lopen, wil Hermes na de rust niet beter zijn, zei een Schie damse supporter in de rust. Maar hij kreeg geen gelijk. Want de blauw-witten waren na de hervatting als het moest nog min der in vorm dan in de eerste helft. En tegen de steeds beter in vorm rakende Haarlem defensie hadden zij niets meer in te brengen. Haarlem speelde in die periode vlak na de rust ook voetbal als had het een matige tweede klasse vereniging tegen over zich.'Maar dat had Haarlem niet. Van der Tuyn scoort Want toen de tweeendertigste minuut van de wedstrijd aanbrak, lukte plotseling een Schiedamse aanval beter dan de vorige. De bal kwam in het strafschopgebied waar vier a vijf spelers om het bezit er van zwoegden. Van der Tuyn niet. Die stelde zich in vrije positie op. En toen hij de bal plotseling toegespeeld kreeg, kon hij dan ook niet meer missen. Doelman Snijders deed wel een noodsprong, maar hij was bij voorbaat kansloos (1-1). En van dat moment af, was het weer een open wedstrijd van twee partijen, die vol komen aan elkaar gewaagd waren. En dat kon gebeuren juist omdat Haarlem de ge hele "wedstrijd al gezwoegd had en Her mes D.V.S. niet. Daarom kwamen de Haar lemmers adem te kort, toen Hermes be greep dat de wedstrijd nog niet verloren was. De ene aanval na de andere volgde en alleen met de uiterste krachtsinspanning slaagde Haarlem er in de laatste dertien minuten nog in af en toe het spel te ver plaatsen naar het Hermes-doel. Maar daar had de uitstekende stopper Poulus nu het heft in handen en gaf zijn tegenstanders daar niet veel kans meer. En toen, nog geen minuut voor het einde, kwam het tweede succes van Van der Tuyn. Haarlem was verslagen! De doelpunten beslissen een voetbalwed strijd nu eenmaal. Tegen die regel is niets te beginnen. Was dat niet zo geweest, wel dan was iedereen het er mee eens geweest als de punten waren gedeeld tussen de beide partijen. En met die beslissing had den de Schiedammers dan nog heel te vreden mogen zijn. Want Hermes D.V.S. speelde slechts dertien minuten redelijk voetbal: Haarlem twee maal drie kwartier! De stand in de kampioenscompetitie is nu: Hermes DVS 2 2 0 0 4 4—2 Willem II 2 2 0 0 4 8—4 Haarlem 2' - - 2 0 35 Ajax 2 - - 2 0 3—7 Hoewel de verwachtingen zeer hoog ge spannen waren, heeft de voetbalwedstrijd Willem ZAjax hieraan niet voldaan.Tech nisch was Willem 2 superieur aan Ajax, dat echter terdege gebruik maakte van het feit, dat nagenoeg het hele elftal uit grote spe lers bestond en iedere hoog gespeelde bal voor de Tilburgers moeilijk te bereiken was. Toch ontstond reeds na korte tijd een Willem 2-overwicht op het middenveld van waaruit de voorhoede uitstekend gesteund werd door de kanthalves Mommers en For- manoy. De lange Ajax-spil Elzer won verder ieder kopduel met Van Roessel. die echter zijn beweeglijkheid als troef uitspeelde. Door zijn switches had hij herhaaldelijk een gr.oot aandeel in de door de vleugelspelers Beckx en De Jong opgezette aanvallen, waarbij een dankbaar gebruik gemaakt werd van het te zwakke ingrijpen der Ajax-backs. Hoewel Willem 2 door het inschieten van twee strafschoppen voor rust vrij ge makkelijk aan een voorsprong kwam. was deze allerminst geflatteerd. Twee uitste kende goals van Van Roessel brachten na de hervatting Ajax op de knieën, ondanks een herleving van de hoop toen de stand op 4-2 was teruggebracht. Even nam toen Ajax het spel in handen: even was er pa niek in de Tilburgse defensie, maar het betere ploegverband der thuisclub was doorslaggevend voor de verdiende zege. Voor Ajax scoorden Bouwens en Michels. Snijders is gepasseerd! Het schot van Van der Tuyn bezorgde Hermes de overwinning. EHS heeft Zondag op het EDO-terrein de eerste schrede gezet op de weg, die naar de derde klasse leidt. Het sterke Wilhel- mina Vooruit, met voetballers als Van der Hoeven en Biljouw (resp. ex-Ajax en Zee- burgia) werd op verdiende wijze met 2-1 geslagen, nadat de Amsterdammers bij de rust een 1-0 voorsprong hadden. EHS dankte deze overwinning aan de betere spelopvatting. Vooral in de voor hoede speelde men goed samen en de open aanvallen vormden een voortdu rend gevaar voor de Amsterdamse achter hoede. Daarbij bleken diverse spelers over een goede techniek te beschikken. In dit verband noemen we linksbuiten Van der Ham en middenvoor Zijlstra. Ook de ach terhoede werkte goed met rechtsachter Van de Eykhof als uitblinker. Dat de Amster dammers in de eerste helft toch een veld- overwicht hadden, dankten zij voorname lijk aan het voordeel van de wind. Het meeste gevaar dreigde voor EHS van de zijde van Biljouw en Van der Hoeven, die bij Wil'helmina Vooruit de buitenplaat sen bezetten. Na een kwartier ontstond er een misverstand in de EHS-verdediging. Doelman Zijlveld redde aanvankelijk de situatie door de bal weg te stompen, doch juist voor de voeten van de snel naar bin nen gekomen Biljouw, die geen moeite had de score te openen (0-1). EHS deed daarna alle moeite gelijk te maken en hoewel de Haarlemse voorwaart- sen enkele kansen kregen, kwam in de 0-1- score voor rust geen verandering. Na de pauze waren de rollen aanvanke lijk geheel omgekeerd. Fel en met snelle open aanvallen werd de Amsterdamse de fensie uit elkaar gespeeld en reeds na zeven minuten scoorde Bark de gelijkmaker. EHS bleef daarna beter. En Zijlstra kon zijn club uiteindelijk de leiding bezorgen (na het inschieten van een strafschop, ver oorzaakt door Genot (2-1). Met deze stand kwam het einde. ADVERTENTIE AMSTERDAMSEVAART 20 TEL.U053 Wastarieven vanaf 24 ct. per kg Na een wedstrijd, waarin de Italiaanse scheidsrechter Carpani al zijn talent moest aanwenden om de spelers in toom te hou den, won het Engelse voetbalelftal Zondag in het Prater Stadion in Wenen met drie twee van Oostenrijk. Vóór de rust scoorden de Engelsen Lofthouse cn Sewell en de Oos tenrijkers Huber en Dienst. Acht minuten voor het einde zorgde Lofthouse tenslotte dat Engeland de overwinning de eerste in Wenen sinds vierenveertig jaar be haalde. Het krachtsverschil tussen beide ploegen was zeer gering, alhoewel de mathematisch zuiver combinerende Oostenrijkse voor hoede toch iets meer indruk maakte, toen ze eenmaal was ingespeeld. Ben van haar aanvallen werd besloten met een hard schot van Dienst dat keeper Merrick echter hield. Eigenlijk tegen de verhouding in nam Engeland, tot grote vreugde van de vele Tommies, in de 28ste minuut de leiding. Froggatt, Elliot en Baily brachten de bal snel "op over de linkervleugel, een korte pass naar de vrijstaande Lofthouse volgde en met een zacht schot in de hoek werd Musil kansloos geslagen. Maar een minuut later kon het publiek al weer juichen. Want middenvoor Dienst was bij een aan val fors getackeld door Froggatt en Huber schoot de strafschop feilloos in (1-1). De strijd werd na dat doelpunt spannend. Twee minuten na de gelijkmaker liep de Engelse rechtsbinnen Sewell door de Oos tenrijkse verdediging heen en schoot plot seling hard in de rechterhoek. Musil had geen tijd om te reageren en het was 1-2. Drie minuten voor rust, nadat Wright door bliksemsnel ingrijpen aan Melchior een schietkans had ontnomen, maakten de Oostenrijkers gelijk door Dienst, die na eer, schitterende dribbel over het halve veld van ongeveer veertien meter afstand, een enorm hard schot gaf dat Merrick volko men verraste. Ruw spel In de tweede helft voerden de Oosten rijkers het tempo op, maar gingen ook ru wer spelen, wat eerst Sewell, die door Oc- wirk werd gevloerd: en daarna Elliot aan de lijve moesten ondervinden. Het spel golfde daarna van doel tot doel, onderbro ken door vrije schoppen, en nog altijd leek de Oostenrijkse voorhoede gevaarlijker dan de Engelse. Maar de gastheren vervielen weer in hun oude fout van een te ver door gedreven samenspel, waarbij ze de bal in het doel trachtten te wandelen. Toch moest Merrick in de 22ste minuut ver uitvallen om een schot van Melchior te keren, toen de Oostenrijkers even braken met hun doorzichtige aanvalsmethoden. Beide ploegen vochten voor de overwin ning, zij het met aanwending van verschil lende wapens. Toen er nog 8 minuten ge speeld moesten worden nam Engeland voor de derde maal in deze wedstrijd de leiding. Merrick wierp de bal ver het veld in, waar Lofthouse zich er meester van maakte. Deze ontweek de Oostenrijkse verdediging cn passeerde Musil met een goed gericht schot (2-3). Kort voor het einde kreeg Elliot nog een kans om de voorsprong te vergroten, maar hij schoot tegen de paal. De Engelsen kregen met hun over winning zeker wat hun toekwam. In technisch opzicht waren hun tegenstanders wellicht iets beter, doch de zege was niet onverdiend, omdat de verdediging gebruik maakte van het talmen van de Oostenrijkse voorhoedespelers op beslissende ogenblik ken cn de aanval profiteerde van de ga pingen die soms in de achterhoede van de Oostenrijkers ontstonden. Toen na 20 minuten spelen linksbuiten Hijbeek van EBOH door de Volendam-ver- dediging dribbelde en van de doellijn een afgemeten voorzet gaf, die Scheurwater on berispelijk inschoot, hadden de EBOH- en Stormvogels-supporters reden tot juichen. Maar dit doelpunt betekende geenszins dat de Dordtenaren de meerderen waren, want van meet af aan was het Volendam dat. rustig spelend, de toon aangaf. Dit doelpunt luidde overigens een periode in van .sensatierijk voetbal. Want in de reste rende vijfentwintig minuten voor de rust werden alle zes doelpunten gemaakt. Direct na het Doratse doelpunt kreeg Veerman een prachtige kans om de voor sprong te vergroten, maar deze zwak spe lende rechtsbuiten schoot naast. De mid denlinie van Volendam. die deze wedstrijd in goede vorm was, steunde de voorhoede goed en de aanvallen kregen een steeds ge vaarlijker karakter. De gelijkmaker kwam echter toch nog onverwacht. L. Smit kreeg dertig meter van het doel de bal toegespeeld en loste van hieraf een hard schot, dat de verbouwe reerde Mertens verraste. De EBOH-ver- dediging vormde overigens evenals de voorgaande wedstrijden het zwakste deel van de ploeg. Volendam maakte er vlak hierop 2-1 van door T. Smit. Drie minuten later was het alweer gelijk toen Schoon handig gebruik maakte van een aarzeling in de Volendam- achterhoede. Volendam werd nu in de ver dediging gedrongen en vooral linksbuiten Hijbeek vormde een doorlopend gevaar. Zeven minuten voor rust appelleerden de EBOH'ers bij een aanval voor hands. Maai de goed leidende scheidsrechter Schipper uit Groningen liet doorspelen, waardoor H. Smit zonder moeite kon doelpunten. EBOII zette nog even alle zeilen bij om de kansen te doen keren, maar toen Klaas Smit vlak voor de rust uit een corner onhoudbaar in- koDte, was EBOH een geslagen ploeg. Zo aantrekkelijk als de wedstrijd vóór de rust was, zo slecht wera er na de nervai- ting gespeeld. EBOH had zich bij de neder laag neergelegd en Volendam. dat een vei lige voorsprong had, geloofde het toen ook wel. De stand in de promotie tweede klasse is nu: Stormvogels 3 2 1-5 107 Volendam 3 12-4 75 EBOH 4-131 10—15 In Mechelcn werd de zesde internationale ontmoeting gespeeld voor het Zaterdagvoet bal tussen België en Nederland. De Nederlan ders wonnen met 52. Aanvankelijk had België het beste van het spel en kwamen de Nederlanders er slechts weinig aan te pas. Toen er een half uur was gespeeld kon de Belgische midvoor Thijs een moment aan zijn bewaking ontsnappen en met een hard schot gaf hii doelman Woudsma geen kans (10). Tien minuten na het Belgische doelpunt kwam de gelijkmaker, toen midvoor Heinen uit een voorzet van Lagendijk de bal kon in koppen (11). Na de pauze speelde Nederland veel fana tieker en reeds na vijf minuten werd door Van der Weijden de stand op 1—2 gebracht. Vijf minuten daarna maakte Heinen er zelfs 13 van, waarmede Nederland een verdien de voorsprong verkreeg. De Belgen lieten het er echter niet bij zitten en vielen onvermoeid aan. De Nederlandse verdediging was echter in goede vorm. Toch werd de voorsprong verkleind tot 2—3 door een goed doelpunt van de Belgische midvoor Thijs. Toen was het evenwel ook geheel gedaan met de Bel gen. In het tijdsverloop van enkele minuten werd de Nederlandse overwinning veilig ge steld door twee doelpunten van Heinen. Met deze 52 zege op de Belgen hebben de Neder landse Zaterdagvoetballers een keurige pres tatie geleverd. Bij Nederland was midvoor Heinen wel de grote man. terwijl spil Schaap uitstekend lei ding wist te geven aan de verdediging. STURM GRAZ WON VAN LIMBURGIA. In het Limburgia-Stadion in Brunssum werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Limburgia en de Wccnse club Sturm Graz. De Oostenrijkers wonnen de wedstrijd met 65, nadat de rust met gelijke stand (22) was ingegaan. Zaterdagavond speelde een Zuidelijk Bonds elftal in het gemeentelijk sportpark in Eind hoven tegen Leicester City. De Engelse profs wonnen met 32. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de Bondsploeg deze wedstrijd zou verliezen. Reeds in de derde minuut kreeg Van Beur den (BW) na een handige switch van Van Melis (Eindhoven) een kans om te scoren. De BVV-er schoot echter hoog over. In de negen de minuut kon Louer (NOAD) uit een verre voorzet van Van Overbeek (BW) met een omhaal doelman Anderson passeren en na een kwartier spelen maakte Van Melis het mooiste doelpunt van de wedstrijd. In een rush passeerde hij achtereenvolgens drie tegenstanders en schoot daarna beheerst en zuiver in (20). De Engelsen sloegen terug, even hard als deze Nederlandse slagen waren aangekomen. Middenvoor Rowley begon te schieten, eerst nog onzuiver, maar later liet hij de PSV- doelman Steiger heel wat werk verzetten. In de 27ste minuut ging dat ten koste van een hoekschop, die niet voldoende werd wegge werkt. Linkshalf Dunn ving de bal op en schoot raak (2—1). Na de rust trachtten de Engelsen tot door slaggevende resultaten te komen. Toen maakten de Nederlanders de fout zich te veel op de verdediging toe te leggen. Ben- naars (DOSKO) en Van Overbeek waren zelfs voor eigen doel te vinden. In de voorhoede, geheel ingesloten tussen drie Engelsen, stond Van Melis, die ondanks dat toch voortreffelijk werk deed, dat echter toch geen resultaat op leverde. Succes hadden wel de Engelsen in de 14de minuut, toen Van Overbeek op Steiger wilde terugspelen. Hij plaatste de bal juist voor de voeten van midvoor Rowley, die doel trof. Acht minuten later viel de beslissing, toen linksbinnen Worthington's zuiver geplaatst schot via de paal in het doel vloog (2—3). In de HVB-competitie is het pleit prac- tisch beslecht. In de strijd om de OHC- voetbalbeker won DEM 2 van Terrasvogels 2 met 1-0 en wist Stormvogels 4 van Scho ten 3 met 3-1 le winnen. De ontmoeting TYBB 2Nieuw Vennep werd gestaakt. Voor de promotie-compe titie won Stormvogels 6 van ETO 2 met 5-4. Om het kampioenschap van Nederland: Willem IIAjax 52; Hermes DVSHaar lem 21. Promotie tweede klasse A: Volendam EBOH 4—2. B: InternosExcelsior 23. C: Sportclub EmmaWH '16 10. D: HoogezandHeracles 16 (Heracles promoveert naar de eerste klasse). Oost. Tweede klasse A: LaborRigters- bleek 3—3. West I. Promotie vierde klasse: EHSWil- helmina Vooruit 2—1; Schagen—Purmersteijn 2—1. Vierde klasse D: BDKETO 31; Animo Nautilus 11: WilskrachtSDZ 33: De Germaan—SEMO 1—6; Zaanlandia—Swift 00. Vriendschappelijke wedstrijden: Gras (Oostenrijk): GAKDWS (Amster dam) 5-0. Leeuwarden: LeeuwardenFolkestone Town 01. Rotterdam: SpartaTaragona 34. Reims: Nóord-Oost FrankrijkOost Ne derland 21. Het voetbaltournooi om de Zilveren Schaal heeft deze Zondag veel spanning op de vel den gebracht. Niet minder dan drie wed strijden eindigden in een gelijk spel, waar door dus drie ploegen zonder een nederlaag te hebben geleden toch uit de strijd werden gestoten. De slachtoffers waren Concordia, DEM en Beverwijk, terwijl DCO door een 62 nederlaag tegen HBC werd uitgeschakeld. Tweede Pinksterdag worden de demi-finales gespeeld tussen Bloemendaal en Zandvoorimeeuwen en DIO en HBC. Hoewel HBC met zijn eerste elftal in Am sterdam voor een tournooi aldaar vertoefde, heeft een combinatie gevormd uit spelers van het 2e en 3e elftal kans gezien. DCO een verdiende 62 nederlaag toe te dienen. DEM kon tegen Zandvoortmeeuwen zijn gewone spel niet ontplooien. De mannen uit de badplaats hadden in de eerste helft door v. Loon de leiding genomen, maar toen DEM na rust krachtig aanviel werd de achterstand door De Boer en Bakker weggewerkt en 21 bleef het tot een minuut voor het einde. Toen iedereen dacht, dat DEM als overwin naar de arena zou verlaten, scoorde Visser in de laatste seconden het gelijkmakende doel punt. DEM, de houder van de schaal, was uit geschakeld. Bloemendaal was tegen Concordia tech nisch veel sterker. Dit kwam voor de pauze tot. uitdrukking in doelpunten van v. d. Rey- den en v. d. Enden, maar na de thee bezon digden de withemden zich aan nonchalant spel. waardoor de Hillegommers kans zagen gelijk te maken. Het winnende doelpunt bleef voor Concordia echter tot de vrome wensen behoren. Beverwijk, dat tegen DIO favoriet was. liet zich door de Haarlemmers verrassen (21). De uitslagen van de partijen gespeeld in de negende ronde van het persoonlijk Dam kampioenschap van Nederland luidden: Metz Bizot 20; HuismanDukel 11;- Band straDe Jong 11; Van DijkRoozenburg 20; BergsmaKeiler 02. De stand na de 9e ronde luidde: Van Dijk 12 pnt.; Keiler en Metz 11 pnt.; Laros 10 pnt. (nog 1 partij te spelen), Bizot, Roozenburg en Huisman 9 pnt.: Bandstra, Bergsma en De Jong 8 pnt.; Dukel 6 pnt. en Hofman 5 pnt. (nog 1 partij te spelen). In de beslissende wedstrijd voor de Euro pese titel basketball (dames), tussen Sovjet Rusland en Tsjechoslovakije. zegevierden de Russische speelsters met 5229, zodat Rusland het kampioenschap veroverde. De eindstand werd: 1. Sovjet Rusland 5 overwinningen. 2. Tsjechoslovakije 4 over winningen. 3. Hongarije 3 gewonnen wedstrij den. 4. Bulgarije eveneens 3 gewonnen ont moetingen. 5. Polen, 3 gewonnen wedstrijden 6. Italië, 7. Frankrijk. 8. Zwitserland. 9. Oos tenrijk. 10. Roemenië. 11. Finland 12. Oost- Duitsland. NORRKÖPING ZWEEDS KAMPIOEN. Norrköping werd kampioen van Zweden met 33 punten uit 20 wedstrijden en nog twee te spelen ontmoetingen. De titelverdediger Malmö heeft 28 punten en kan met nog twee te spelen wedstrijden Norrköping' niet meer inhalen. ADO WINT VAN STURM GRAZ. In Den Haag werd een voetbalwedstrijd ge speeld tussen ADO en de Weense club Sturm Graz. ADO won de wedstrijd met 40, nadat de rust met een 10 voorsprong voor de ADO'ers was ingegaan. Voor de tweede maal in zijn wielerloopbaan heeft Wim van Est de monsterrit Bordeaux- Parijs gewonnen. In 1950 werd hij, tot grote verrassing van de Franse wielerdeskundigen, eerste; net vorig seizoen kwam hij als tweede aan ondanks het feit, dat hij als favoriet was gestart en Zondag is hij wederom als eerste de baan van het Pare des Princes op gereden, na een rit van bijna 600 km. Op het tweede gedeelte van de route had hij een voortdurende strijd te voeren met de Franse deelnemers, maar ondanks verwoede pogin gen van Maurice Diot. Jean Gueguen en Robert Varnajo, bleef de Brabander meester van het terrein. De uitslag luidde: 1. Wim van Est, 586 km. in 17 uur. 36 min. 14 sec. 2. Maurice Diot (Frankrijk) 17 uur, 39 min. 11 sec. 3. Jean Gueguen (Frankrijk) 17 uur 40 min. 33 sec. 4. Robert Varnajo (Frankrijk) 17 uur 41 min. 8 sec. 5. Berton (Frankrijk) 17 uur 42 min. 53 sec. De uitslag van de tweede étappe van de wielerronde om het IJselmeer van onge veer 200 km., luidde: 1. Adri Voorting, Haarlem, 5 uur 4 min. 16 sec. 2. Van 't Hof, Haarlem. 3. Snijders, Halfweg. De uitslag van het totaalklassement was: 1. Adri Voorting, Haarlem 10.57.59. 2. Snij- ders, Halfweg 10.58.01. 3. Van 't Hof Haar lem 10.58.01. 4. Kooiman, Den Haag 10.58.15. 5. Hofland, Beverwijk 10.58.18. Tijdens de atletiekwedstrijden in het Heysel-stadion in Brussel is het tot een spannend duel gekomen tussen Wim Slijk huis en Gaston Reiff op de 3000 meter. Een scherp gevecht werd het. met een wel zeer merkwaardig einde. Gaston Reiff nam on middellijk de leiding en Slijkhuis, die de zelfde tactiek toepaste als tegen Hans Har- ting op de 1500 meter tijdens de Olympi sche Dag, volgde de Belg als een schaduw. In vol tempo liep Reiff ronde na ronde, maar Slijkhuis kon hem gemakkelijk vol gen. Ook bij het ingaan van de laatste ron de lag de Belg nog steeds op kop. Toen Reiff de laatste bocht was genaderd viel Slijkhuis plotseling aan. Hoe het gebeurde was niet precies duidelijk, maar men zag Reiff struikelen. Slijkhuis hield toen on middellijk in, hielp zijn 'tegenstander weer op de been en tezamen gingen beide athle- ten door de finish. Ondanks het oponthoud in een goede tijd: 8 min, 27.4 sec. De uitslagen van de andere wedstrijden luiden: 100 meter: A. Saat (Nederland) 10.9 sec. 2. Lammer? (Nederland) 11.1 sec. 3. Cap- pocn (België) 11.3 sec. 200 meter: 1. Saat 21.9 sec. 2. Lammers 22.2 sec. 3. Ebnoether (België) 22.7 sec. 400 meter: 1. Soetewey (België) 50.3 sec. 2. De Jong (Nederland) 50.6 sec. 3. Verwey (Nederland) 52 sec. 1500 meter: 1. Barthel (Luxemburg) 3.56.6. 2. Herman (België) 3.57.2. 3. Har- ling (Nederland) 3.59. 3000 meter: 1. Slijkhuis (Nederland) en Reiff (België) 8.27.4. 3. Theys (België) 8.35.6. 800 meter: 1. Moens (België) 1.54.1. 2. Desmedt (België) 1.54.4. 3. De Kroon (Ne derland). Kogelslineeren: 1. Lessire (België) 45.80 meier. 2. Wruyts (België)42.18. 3. v.Wissem (Nederland) 40.08 meter. Speerwerpen: 1. Lutkeveld (Nederland) 56.84 meter. 2. Daver (België) 55.74 meter. 3. Van Eyk (België) 51.94 meter. 25 km hardlopen: 1. Jean Lebion (Bel gië) 1 uur 22 min. 5 sec. (nieuw Belgisch record). Op de athletiekbaan van het marine op leidingskamp in Hilversum is Zondag de wedstrijd gehouden om de IJzeren Bokaal, ter beschikking gesteld door de athletiekclub van de Hoogovens te IJmuider.. De beker houdster Suomi was dit jaar niet van de partij. Van de zes deelnemende verenigingen werd Haarlem winnaar. De uitslag luidde: Heren: 1. Haarlem 176 pnt.; 2. Gooise Aihletiekclüb 154 pnt.; 3. Lycurgus, Krom menie 127 pnt. Dames: GAC 120 pnt.: 2. Zaanland, Zaan dam 112 pnt.; 3. Gita, Haarlem 87 pnt. In uitstekende conditie zijn Zondagavond in Rotterdam 23 wandelaars gearriveerd, die Zaterdagmiddag om twee uur uit Brussel vertrokken waren voor de monstertocht BrusselRotterdam (150 km.). Deze wandel tocht wordt voor de tiende maal gehouden door de Rotterdamse wandelsportvereniging. De deelnemers legden de tocht af in 28>i uur ADVERTENTIE Poolstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 EMAILLE LAKVERVEN in alle kleuren De uitslagen van de draverijen te Duin digt luiden: Veronaprijs (2040 m): 1. Paulientje 1.29.2. 2. Oosting's Oogappel 1.28.4. 3. Lord Quet- teville 1.29.1. Winnend 13.50, plaats ƒ2.80, 2.10, 2.30, covercall 4.60, gekoppeld 32.90 Montaleprijs (2100 m): 1. Kondor 1.27.5. 2. Oiseau 1.26.7. 3. Petite Casindra 1.29. Winnend 3, plaats 1.80, 3, gekoppeld 14.30, covercall 6.10. Milanoprijs (2100 m): 1. Old Gold 1.26.4. 2. Overste Van Fresena 1.27.6. 3. Prinses Juliana B 1.26.2. Winnend 1.60, plaats 1.50, 3.90, 4.30, gekoppeld 9.80, covercall 17.50. Vignolaprijs (2180 m): 1. My Dading 1.24.9. 2. Kalida 1.24.1. 3. Kievit S 1.24.6. Winnend 7.70. plaats 2.90. 2.60, ge koppeld 15.90. covercall 3.90. Colombaroprijs (2040 m): 1. Mac Kinley 1.23.4. 2. Larrikin 1.25.5. 3. Oviedo A 1.26.2. Winnend 2.50. plaats 1.80. 3.10. 1.90, gekoppeld 5.90, covercall 8.60. Rennen Modenaprijs (900 m): 1. La Main Passe, 2. Pistache, 3. Brit's Pride. Winnend 4.80, plaats 2.10, 1.30, 1.30, gekoppeld 7, covercall 3.80. Admiraal Togoprijs (2000 m): 1. Britoly, 2. Etoile du Nord, 3. Tsatli. Winnend 3.90, plaats 1.60, 1.40, gekoppeld 6, cover call 3.60. Marano de Sul-prijs (1800 m): 1. Riva- lité. 2. Durec, 3. Flying Gal. Winnend 3.20, plaats 2.10, 1.90. gekoppeld 11.50, covercall 3.70. Totalisator-omzet: 91.670.50.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5