HHC schudde een concurrent van zich af (5-3) Haarlem speelt een draw; Rood en Wit verliest Clowntje Rick Cricket De fluistercampagne HLTC speelt gelijk tegen Het Spieghel Nederlandse B-team te sterk voor Finland MAANDAG 26 MEI 19 5 2 4 Beter werpen en slaan gaf de doorslag Roeien Veel spanning bij de Hollandia-wedstrijden FEUILLETON Heringa Wuthrich Korfbal Watervliet wint van Animo Ready Westerkwartier won met 10-6 van VKG Korfbaluitslagen Tennis Hockey Hockeyuitslagen Denemarken trekt zich terug van O.S. Honkbaluitslagen Nederlands negental tegen België Handbal Handbaluitslagen Voor de kinderen I Op liet Braassemermeer werden Zondag nationale zeilwedstrijden gehouden ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de Zeil- en Roeivereniging „Hollandia" te Alphen aan de Rijn. De Regenbogen in actie. De honkbalstrijd HHCSchoten is gestreden en verdiend door de HHC-ers gewonnen. Het beter werpen en slaan heeft de doorslag gegeven (5-3). HHC heeft hiermede zijn ongeslagen positie gehandhaafd. OWO, dat SC Haarlem met 15-1 versloeg, blijft echter op de voet volgen. Het is dan ook zeer de vraag of HHC zijn positie zal kunnen handhaven. Immers: de resultaten zijn hoofdzakelijk te danken aan werper, catcher, 2e honkman en korte stop. Het buitenveld is traag en dat kan tegen slagploegen van formaat wel eens erg gevaarlijk worden. Ofschoon RCH wederom verloor schijnt er toch herstel bij de Heemstedenaren te komen. Met 3-1 van VVGA verliezen in Amsterdam mag een behoorlijk resultaat genoemd worden. Bowlen en fielden in de cricket-ontmoeting tussen Haarlem en I'. VV. waren van goed gehalte, doch het batten was van beide kan ten nogal langzaam. In de zesenhalf uur wer den in totaal 201 runs gescoord. Hadden de Haarlemmers voor hun 114 runs 62 overs no dig, de Enschcdeërs scoorden in eveneens 62 overs 87 runs. Haarlem begon te batten, waarbij de wickets regelmatig vielen zonder dat veel gescoord werd. Zo was de stand 7 voor 65 (G. Bosch 15, Voogd 13), op welk totaal Paul Maas voor 20 ging. Het leek toen alsof Haarlem geen 100 runs zou halen, doch Kleefstra en Honne- bier bleven staan, waarbij vooral de laatste uitstekend speelde en ook voor de runs zorgde. Op 90 viel het wicket van Kleefstra, waarna direct H. Boeree nogal ongelukkig uitging. Onkenhout verleende Honnebier echter goede steun, zodat er voor het laatste wicket nog 24 runs bijkwamen. Op 114 werd Honnebier tenslotte gevangen voor 34. Visser had goed gebowld (4—39 in 23 overs); verder Höpink 242, Deutz Ebeling 318, Tattersall 9. De Haarlem-aanval begon in grote stijl, daar op 9 al 3 wickets neer waren. Op de eerste bal van de wedstrijd deed Peschar een duikvang, waardoor Nordbeck kon gaan. Deutz Ebeling verleende enige hulp aan Vis ser, maar de grote stand kwam tussen De Haan en Visser, die beiden goed cricket speelden. Toen er nog. een uur te Spelen was en P. W. een 70-tal runs had, waren beide batsmen goed ingespeeld. Zij hadden toen een kans kunnen nemen om voor de runs te gaan, doch durfden dit niet aan omdat zij door enige invallers nogal een lange staart hadden. Toen Visser voor 35 uitging zat er niets meer in de wedstrijd; De Haan bleef met 24 not out uit een totaal van 87 voor 5. P. Maas bowlde 118, Max Maas 313 in 19 overs. G. Bosch 0—10, C. Dekker 1—10, B. Kleefstra 0—9, W. Peschar 0—13. Het resultaat was een draw. Haarlem III had VVV II uit voor 132 (Bou- wes 21, De Roos 37, A. Pelser 23. Heyboer 11), na een stand van 54 voor 1. Misset had na lange afwezigheid goed gebowld (in 20 overs 4—26). Ton 0—26, Lanting 2-44, Strik 0—8, Allart 3—10. Haarlem III kwam tot 93 voor 6, waarvan Plantz en Van Vreeden met resp. 42 en 11 not out bleven. Bowlingcijfers VVV: Roggen 3—14, De Roos 2—39, Pelser 019, Beaser 17. Zwak batten van Rood en Wit Het zwakke batten van vrijwel alle spelers van het eerste elftal van Rood en Wit is on getwijfeld de voornaamste oorzaak geweest van het feit, dat de club van de Spanjaards laan gisteren in Den Haag zo ruim van H.C.C. II verloor. De cijfers geven inderdaad de verhouding in battingprestaties vrij zuiver weer: 171 voor 9 (gesloten) tegen 74. Die 74 runs werden voor een belangrijk deel door de Haarlemse ..staart" gemaakt. Bjj de stand 34 voor 8 zag de directe toekomst voor Rood en Wit er wel bijzonder somber uit. „Het Spaarne" eerste op vier nummers Ondanks de minder gunstige weersomstan digheden ook Zaterdagmiddag woei een harde wind dwars over de baan bestond er voor de finale van de Hollandia-roeiwed- strijden een grote belangstelling. De vele toeschouwers hebben van hun tocht naar Alphen aan de Rijn geen spijt gehad, want op verschillende nummers werd felle strijd geleverd. Dat was het geval bij de overnaadse twee, die op het nippertje door Njord werd gewonnen en bij deovernaadse vier, waar de Leidenaars in Aegir hun meer dere moesten erkennen. Het hoofdnummer de oude acht, bracht Laga de overwinning met ruim een lengte voor Njord. De strijd ging hier eigenlijk om de tweede plaats tus sen Njord en Triton, waarbij Njord de ster kere bleek. Veel interessanter was de strijd tussen de jonge achten. Een strijd die pas in de laatste seconden werd beslist. Njord won tenslotte door een betere eindspurt voor Aegir. „Het Spaarne" eindigde in vier ummers als eerste. De uitslagen luidden: Jonge twee A: 1. Spaarne; 2. Scadi; 3. Nereus. Jonge skif A: 1. De Hoop; 2. Laga. Jonge vier A: 1. Nereus; 2. De Hoop; 3. Dordt. Jonge twee B: 1. Spaarne; 2. Schie. Overnaadse twee: 1. Njord; 2. Leythe; 3. Amstel. Lichte vier: 1. Aegir; 2. Triton; 3. Laga. Stuurmanloze vier: 1. Laga; 2. Njord. Overnaadse vier: 1. Aegir; 2. Njord; 3. Viking. Jonge acht B: 1. Njord 1; 2. Njord 2; 3. Nereus. Overnaadse skif: 1. De Hoop; 2. Njord. Dames vier junioren: 1. Nereus; 2. Viking; 3. Argo. Dames skif junioren: 1. Viking; 2. Nautilus. Skif senioren heren: 1. Willem 3; 2. Nautilus. Dames skif senioren: 1. Maas; 2. Nautilus. Dames vier senioren: 1. Vliet; 2. Hunze; 3. Quadruple dames: 1. Vliet; 2. Willem 3; 3. Nereus. Dames acht: 1. Vliet; 2. De Hoop; 3. D.D.S. Dubbelscull: 1. De Hoop; 2. Nautilus. Jonge vie.r B: 1. Spaarne; 2. Triton. Oude twee: 1. Triton; 2. Aegir; 3. Njord. Jonge acht A: 1. Njord; 2. Aegir; 3. Spaarne. Oude acht: 1. Laga; 2. Njord; 3. Triton. Styiroeien: Skif overnaads: 1. Laak; 2. Spaarne. Skif junioren: 1. Vliet; 2. Laak. Overnaadse vier: 1. Leythe; 2. Spaarne; 3. Vliet. Vier junioren: 1. Spaarne; 2. D.D.S. door Andrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 50) De commissaris liet zijn legitimatiebewijs zien. Waar kunnen we zijn 'flat vinden? Ik zal u er even brengen, sir, zei de portier gedienstig. Wilt u me maar vol gen? Bantock woonde op de derde verdieping. Ze luisterden aan de voordeur. Het was doodstil in de flat. Brannigan klopte nadrukkelijk. Toen knikte hij tegen de portier, die een reserve sleutel had meegenomen. De hoofdinspecteur ging 't eerst naar binnen. Toen hij het licht aandraaide, zag hij een lange man over een tafel hangen. Voor hem stonden twee glazen. Brannigan draaide het hoofd van de man om. Zijn ogen waren gesloten en hij haalde zwaar adem. Brannigan schudde hem heen en weer, maar hij werd niet wakker. Hij is in geen geval dronken, ze Bran- ligan, zijn neus bij 's mans mond bren gend. Bent u er zeker van, dat dit Ban tock is?, vroeg hij de portier. Rood en Wit won de toss en ging fielden. Voor „de Haagse" openden S. Heimei en D. Planten. De eerste was al vrij spoedig ver dwenen; hij ging 1. b. w. op E. Peereboom maar Planten bleef staan en hoewel hij wel erg langzaam scoorde, was hij de eerste van een zestal batsmen, dat met middelmatig hoge scores het totaal tenslotte op 171 bracht Planten maakte 22. Daarna kwamen M. Schuur (23), jhr. L. C. de Villeneuve (40), W. C. van Manen (jr.) 19, R. Colthoff (29) en H. Kleijn met 14 not out. Voor de Haarlemmers had D. Bijleveld in 29 overs 464 gebowld; E. Peereboom, wien fielders noch Fortuna erg meehielpen, 3—60 in 22 overs en Hein Winter, goed bowlend, 2—24. Het fielden van Rood en Wit was over het algemeen goed; met het vangen ging het echter, op enkele uitzonderingen na, niet zo best. De Haarlemse innings heeft op geen enkel moment reden tot tevredenheid gegeven. Alleen P. Ligtenstein batte zeer goed (21); C. de Nijs (11) en Hein Winter (18) deden bij zonder nuttig werk, maar waren slechts af en toe „safe" in hun spel. De andere batsmen verlieten met scores, variërend van 0 tot 5, het veld. De meesten warden het slachtoffer van het snelle bowlen van de veertienjarige C. R. P. Bakker. Deze wel bijzonder jonge speler, die ook vorige week groot succes had, nam nu in negen overs 6 voor 15. D. Planten nam 1—19 en H. Rietdijk 2—12. Op tweede Pinksterdag spelen op het ter rein aan de Spanjaardslaan Rood en Wit en Haarlem tegen elkaar. In de tweede klasse C won Rood en Wit 3 met 47 runs op de eerste innings van ACC 3. De Haarlemmers scoorden 81, waarvan J. P. van Baasbank 13, F. Struyck 11, J. Goekoop 21, C. Timmerman 11. A.C.C. bracht het niet verder dan 34. H. Molijn bowlde 4 voor 29 en G. de Vries nam zes wickets voor twee runs! De Amsterdammers probeerden het daarna nog op de tweede innings, maar bij 142 voor 5 werd gesloten (G. de Vries 14 n. o., J. P. van Baasbank 56. C. Timmerman 11, H. Molijn 19, J. Goekoop 21 n. o.). Het vierde elftal van Rood en Wit behaalde eveneens een overwinning. En wel op Her cules. De Utrechtenaren scoorden eerst 27 runs (Roll 12). De dertienjarige G. Pliester nam bij Rood en Wit vier wickets voor zeven tien runs. Deze jeugdige cricketer kon echter nog meer: voor het Rood en Wit-totaal van 61 scoorde hij 26 runs en bleef bovendien not out. Voorts kwam alleen R. de Boer (10) in de dubbele cijfers. De bowlingcijfers van Hercules waren: K. van Noordwijk 7 voor 15, P. Stel 1 voor 31, K. Smit 1 voor 2, H. Roll 1 voor 0. In de tweede innings maakte Hercules 57 (H. Roll 22). Nu bowlde E. Flipse 4 voor 22, Joh. Faber 3 voor 17, S. Groeneveld 1 voor 7 en L. Paardekooper Overman 2 voor 0. Rood en Wit sloot de tweede innings op 28 voor 2 (P. Bouwman 12), zodat de Haarlem mers wonnen met drie runs en negen wickets. A. C. C. wint met 58 runs van H. D. V. S. A.C.C. 193/9. (D. de Baare 13, W. Feldman 29, W. van Weelde 44, J. Bregman 42 not out en P. Sanders 28 not out). W. van der Sloot 1 voor 27, J. Scheffer 2 voor 83, H. van Meurs 6 voor 50. H.D.V.S. 135 (A v. d. Ende 18, C. Tettelaar 21, J. Scheepmaker 42 en J. van Noordwijk 13). P Sanders 1 voor 40, H. van Weelde 8 voor 57. H.B.S. verliest met 100 runs en 2 wickets van H.C.C. 1. H.C.C.198 voor 8 (Gallois 24, Van Arkel 58, Vriens 12, J. van der Luur 56 n.o. en Cam- pioni 14 n.o.) Dellow 3 voor 88, Van Vliet 4 voor 78 en Hakstege 1 voor 21. H.B.S.98 (Baden 14, Van Katwijk 29, Van Vliet 10 en Dellow 12). Singh 6 voor 44, Vriens 2 voor 18, Van der Luur 1 voor 13 en Borgers 1 voor 19. Kampong verliest van V.O.C. met 82 runs. V.O.C. 112: (Dunk 52, Verburg 25, Van Ben- nekom 10). A. de Waard 3 voor 34, De Hardebol 1 voor 27, mr. H. Wagenvoort 1 voor 7, H. C. van der Bijl 4 voor 37. Kampong 30: A. ter Wiel 6 voor 7, J. Stroo 4 voor 16. Quick (N.) verliest van Excelsior met 109 runs. De gedetailleerde uitslag luidt: Quick 93: (W. Fiege 28, A. van Halst 21, J. Hensen 15). J. Oosterholt 3 voor 19, H. Ruygrok 2 voor 26, A. Oosterholt 3 voor 13, A. Hoenderop 2 voor 6. Excelsior 202: (A. Oosterholt 19, S. Bakker 26, J. Oosterholt 14, A. Middendorp 30, C. Vollebrecht 53 n.o.). J. Hagen 4 voor 38, W. Fiege 1 voor 21, A. van Halst 1 voor 21, J. Hensen 3 voor 41. Quick (H.) verliest met 92 runs van V.V.V. V.V.V. 148: (Alders 48, Slagter 34). Bosman 5 voor 32, Marseille 3 voor 62, Kett- litz 1 voor 14. Quick 56: (Reynders 16, Marseille 15). Alders 2 voor 17, Dorrestein 1 voor 10, Pel ser 6 voor 26. Quick tweede innings 92 voor 9 (tijd). (Marseille 11, Kettlitz 29 n.o., Jansen 23 n.o.) Slagter 3 voor 26, Dorrestein 6 voor 37. Haarlem ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Pertinent, sir. Brannigan keek de commissaris aan. Ik geloof dat 't het beste is om een dokter op te bellen, sir. Ik vermoed, dat hij hier al een hele tijd ligt. Het is overi gens niet moeilijk te raden, wie hier 't laatst geweest is. Hij wendde zich tot de portier: Heeft mijnheer Bantock van avond nog bezoek ontvangen? Zeker sir, mijnheer Blore. Hij ziet er uit als een militair. Maar die ging om half zeven weer weg. En op Broadcasting House nam hij Bantocks plaats in, daar twijfel ik geen moment aan, zei Brannigan. Blore en Simpkins zijn een en dezelfde persoon! De commissaris keek de hoofdinspecteur aan. Het was hem nu glashelder geworden hoe geraffineerd Simpkins wel te werk was gegaan! Zij moesten direct handelend optreden, want anders zouden er catastro- phale dingen kunnen gebeuren HOOFDSTUK XXI. Leslie Bantock kwam pas na een uur weer bij. Hij greep direct met zijn handen naar zijn hoofd. Ik voel me hopeloos, bromde hij. Ik heb me nog nooit zo beroerd gevoeld. Die whiskey moet vergiftigd zijn geweest. Hij staarde het gezelschap wazig aan. Waar kan ik mijnheer Blore vinden?, vroeg Brannigan dringend. Blore? Daar heb ik geen idee van. Ik moet naar de B.B.C. Ik ken u wel niet, De korfballers van Animo Ready 1 heb ben in de bekerwedstrijd tegen Watervliet 1 uiteindelijk geen succes kunnen boeken. Weliswaar speelden zij gelijk, doch de na afloop genomen strafworpen brachten de zege bij de gasten. En daardoor kwam de zege toch bij het twaalftal, dat daarop aan spraak maakte. Want „Watervliet" speelde technisch en tactisch veel beter dan de thuis club. Doch het had één fout: het kon geen doelpunt maken. En zodoende had Animo Ready bij rust met 1—0 de leiding, welke voorsprong na de rust door v. Andel, toen Watervliet veel sterker was, tot 2—0 werd vergroot. De nieuwe opstelling bracht fris en open aanvalsspel der gasten en het was dan ook niet vreemd, dat 'de dames Meyer en Weima de stand spoedig op 2—2 brachten. Toch had Animo Ready daarna de, zege kunnen behalen, doch het miste jammerlijk twee strafworpen. Ook Oosterkwartier 1 werd uitgeschakeld. Het verloor van Luto met 75. De Amster damse ploeg stond in de tweede helft met 52 voor, toen de Haarlemmers sterker wer den. Mevr. Poelgeest—Handgraaf en Stam scoorden hierna en bij deze stand (45) keerde de sapnning terug. Oosterkwart iet- vocht voor de gelijkmaker en het was jam mer, dat een „onzichtbare" goal van Luto deze spanning verbrak (46). In de laatste minuten doelpuntten beide partijen nog een maal, zodat de thuisclub uiteindelijk nog met een eervolle naderlaag (57) het veld verliet. VKC heeft voor de tweede maai bij de korfbalwedstrijden om het kampioenschap van Nederland de kracht van het Amster damse Westerkwartier ondervonden. Nadat de Amsterdammers bij rust reeds met 71 de leiding hadden, werd de eindstand 106. De aanvoerder van het Nederlands twaalftal D. Stoeltie nam 4 doelpunten voor zijn reke ning; de ex-internationaal H. Koper scoorde twee goals. De stand is nu: gesp. pnt. Westerkwartier 5 10 VKC 6 8 Het Zuiden 4 7 Deto 6 1 AKC 5 0 Om het kampioenschap van Nederland: VKCWesterkwartier 610. Districtswedstrijd: Noord-BrabantGelder land (Eindhoven! 74. Eerste klasse. Zuidholland: Gymnasiasten HSV (terr. Achilles! 6—1. Om de Zilveren Korf: DTV—Allen Weer baar 412; Archipel—Westerkwartier II 4—7; Blauw Wit—Swift 9—6; DED—Koog Zaandijk 45; OosterkwartierLUTO 57; Ons EibernestFluks 103. Noordholland. Tweede klasse B: Roda Landlust 112. Zuidholland. Tweede klasse B: Spangen II Algemene 4—1. De tenniswedstrijd, die in Haarlem tussen de Haarlemse Lawntennisclub en Het Spie ghel uit Bussum voor de hoofdklassecompe titie vah de KNLT is gespeeld, is in een 6—6 gelijk spel geëindigd. De gedetailleerde uitslag luidde: Heren enkelspel: C. F. Weidema verl. van A. C. van Swol 2—6, 26; mr. C. A. Erdman verl. van J. Volkmaars 75, 1—6, 36; A. Hooyen verl. van W. J. Saarberg Jr. 86, 46. 3—6; O. Mohm si. mr. A. R. Vliegent- hart 6—3, 6—3. Dames enkelspel: mej. A. Schraagen sl. mej. B. van Buuren 63. 60; mej. J. Goe ting verl. van mej. Th. Glasz 86, 46, 26; mej T. Goeting sl. mej. mr. E. C. A. van Esveld 6—2. 6—2. Heren dubbelspel: C. F. Weidema en A. Hooyen sl. A. C. van Swol en mr. A. R. Vliegenthart 7—5. 3—6, 62; mr. C. A. Erd man .en O. Mahm verl. van J. Volkmaars en W. J. Saarberg Jr. 5—7, 6—8. Dames dubbelspel: mevr, E. Reus en mej. A. Schraagen sl. mej. E. C. A. van Esveld en mej. Th. Glasz 6—8, 6—3, 6—2. Gemengd dubbelspel: mevr. E. Reus en C. F. Weidema verl. van mej. B. van Buuren en J. Volkmaars 46, 5—7; mej. J. Goeting en A. Hooyen sl. mej. Th. Glasz en W. J Saar berg Jr. 7—5, 1—6, 6—4. maar u moet me helpen. Ik moet het nieuws van negen uur lezen. Brannigan stak zijn arm uit om de om roeper er van te weerhouden op te staan van de bank, waarop hij door de arts was neergelegd. Houdt u zich kalm. Het nieuws van negen uur werd een uur geleden al gele zen. U bent plotseling ziek geworden. Ik voel me nog lang niet goed, mom pelde Bantock, zijn ogen sluitend. Hé, zei Brannigan luid. Wij zijn van de politie en we moeten mijnheer Blore ogenblikkelijk spreken. De omroeper opende zijn ogen weer. Blore? Wilt u hem direct spreken? Waarom? Het is een erg geschikte kerel. Hij houdt nogal van een goede borrel. Hij woont op Mercury Court. Ik geloof op nummer 112. Bantock mompelde nog wat, maar Bran nigan was de kamer al uit. Hij wist dat Mercury Court in South Kensington lag. Het was een geweldig flatgebouw, waar schijnlijk wel het grootste in Engeland. Men zou zich daar uitstekend kunnen ver bergen!- Het bleek, dat Blore in het begin van de avond al was vertrokken Brannigan ver baasde zich hier geenszins over; hij had dit verwacht. De kolonel was naar het dichtstbijzijnde station van de ondergrond se gewandeld met twee koffers bij zich. De portier had nog een taxi voor hem willen roepen, maar hij had dat afgeslagen. Tot Brannigans opluchting bleek de flat De brillante Finse keeper Holopainen redde zijn land van een grotere hockey-nederlaag tegen het Nederlandse B-team, dan de 20 die het scoringbord aan het slot van de wed strijd aanwees. De Nederlanders waren zeker gedurende tweederde gedeelte' van de wedstrijd in de meerderheid, in de tweede helft vooral kwamen de Finnen er niet aan te pas. Het positiespel was bij de gasten slecht verzorgd. Waar de Finse ploeg wel over beschikte was snelheid. Maar gebrek aan techniek was oor zaak dat men van deze eigenschap geen nut tig gebruik kon maken. Want hoe snel ook de vleugelspelers waren, tégen de rustige Nederlandse defensie, waarin Vorstman een goede partij speelde, kregen zij practisch geen schietkansen. Telkens was er weer een Nederlandse stick, die de bal weghaalde en de veelal zwak opgezette aanval brak. Vijf minuten voor rust kwam het eerste Nederlandse doelpunt. Een goede aanval over de rechtervleugel resulteerde in een hard, hoog schot van Picaulty. dat zeker naast zou zijn gegaan als linkshalf Einiö niet had ge tracht het schot te onderscheppen. Nu vloog de bal onhoudbaar in het Finse doel. In de tweede helft werden de Finnen over speeld. De veldmeerderheid van de Neder landers was niet te breken en de Finse doel man kreeg het zwaar te verantwoorden. Tel kens veer stootte de Nederlandse aanval naar zijn doelgebied door, doch goed keepers werk aan de ene en slecht afwerken aan de andere kant hield de score voorlopig nog ongewijzigd. Twee strafcorners voor Nederland leverden al evenmin resultaat op als een schot van Hooghiemstra, dat meesterlijk gekeerd werd. Telkens weer sprong Holopainen tussen zijn aanvallers, maar tenslotte moest hij toch zwichten voor een van dichtbij ingeschoten bal van Van der Valk. Kort daarop kwam het einde. Heren. Nederland BFinland 20. Om het kampioenschap van Nederland: VenloHHIJC 3—3. Westen. Promotie naar eerste klasse B: Hilversum IIVictoria 01. Dames. Promotie tweede klasse: Victoria Groen Geel 11. In een communiqué van de Internationale Hockey Federatie wordt melding gemaakt van het feit, dat Denemarken zich voor het Olympisch hockev-tournooi in Helsinki heeft teruggetrokken. Italië, eerste reserve, zal voor Denemarken in de plaats komen. De dertien landen zijn nu in volgorde van sterkte als volgt geplaatst: 1. India; 2. Pa kistan; 3. Nederland; 4. Groot Brittannië; 5. België; 6. Duitsland; 7. Frankrijk; 8. Zwit serland; 9. Argentinië; 10. Oostenrijk; 11. Italië; 12. Verenigde Staten; 13. Finland. niet te zijn opgeruimd. De misdadiger had drie kamers tot zijn beschikking gehad. Brannigan onderwierp eerst de woonkamer aan een nauwgezet onderzoek. Hij kon niets vinden, dat hem op het spoor van Simpkins zou kunnen brengen. De keuken en badkamer leverden evenmin iets op. De „Times" van die morgen lag op de grond. Nadat Brannigan een half uur rond had gegkeken, riep hij de bediende, die op deze étage van het gebouw dienst deed. Enige ogenblikken later verscheen een klein man netje, die Williams bleek te heten. Hij zei, dat Blore een rustig iemand was geweest. Meestal at hij in het restaurant van het flatgebouw. Nu en dan moest er bezoek zijn geweest, want hij had soms^uile gla zen gevonden, maar hij had nooit iemand anders gezien dan die radioman Bantock. Vertelt u me alles wat u weet van Blore, drong Brannigan aan. Het doet er niet toe hoe onbelangrijk het lijkt. Williams sloot zijn ogen om aan te to nen, hoe diep hij wel nadacht. Er is niets bijzonders ,zei hij ten slotte. Brannigan keek naar de „Times", die nog steeds op de grond lag. Zijn oog viel direct op de advertenties, waarin huizen te huur en te koop werden aangeboden. Weet u of mijnheer Blore in contact stond met huizen-makelaars?, vroeg Bran nigan. Er klonk weinig hoop in zijn stem. Typisch dat u dat vraagt, mijnheer, antwoordde Williams. Hoe dat zo? Ik kwam hier op een morgen, toen HHCSchoten 53 HHC maakt er een goede gewoonte van reeds in de eerste innings een 20 voor sprong te nemen. Dat geschiedde gisteren wederom, doordat Klooster begon met twee fouten, waardoor Vrenegoor en Noordhoff op de honken kwamen en de verre slag van Vrenegoor en de honkslag van Jole. In de vierde innings kreeg Keulemans een vrije loop en toen Hogendijk in het rechtsveld door Duinker gemist werd was het 21. In de vijfde innings had Schoten de kans gelijk te maken toen Keulemans. door een fout op de honken gekomen, door Hogenbos naar het derde honk werd geslagen en laatstgenoemde op het tweede kwam. Geurts en Hogendijk werden echter in het binnenveld uitgevan- gen. Toen Jole de zesde innings opende met een prachitge home run was het 31. Smidt gaf een honkslag. evenals Hofman en Vrene goor (51). Het pleit leek beslecht, maar de honkslag van Name en de home-run van Gaartman leverden Schoten in de 8e innings weer twee runs op (53!. Verder hielden beiden ploegen de thuisplaat schoon. De inningscijfers waren: HHC: 20003000x 5 Schoten: 000100020 3 SC HaarlemOWO 115 Zoals te verwachten was heeft OWO met Haarlem geen moeite gehad. Haarlem had De Mon weer eens op de plaat gezet en inder daad verdwenen drie OVVO-spelers op slag in de eerste innings. Ook in de tweede kon De Mon zich nog handhaven, maar toen hij een beroep op zijn veld moest gaan doen werd er niet thuis gegeven en de zes honk- slagen, die OVVO in totaal noteerde werden dan ook wel rijkelijk beloond. Vermelding verdiend een home run van Hannie Urbanus in de vijfde innings en een drie-honkslag van de Haarlemmer Lohman in de negende innings, waaruit Haarlem dan ook de eer redde. V.V.G.A.R.C.H. 3—1. R.C.H. nam reeds in de eerste innings de leiding, toen Oosterbaan en de zojuist her stelde Houtkamp honkslagen gaven (01). In de derde inning kwam Brand op de honken door een fout en kon scoren op een honkslag van Hogendijk. Laatstgenoemde passeerde eveneens de thuisplaat door fouten (21). Honkslagen van Pronk en Holewijn brach ten de stand op 3—1. Daar R.C.H. op het wer pen van Hoiting (17x3 slag, 6x4 wijd en 4 honkslagen tegen) niets presteerde bleef de stand zo. Ook Jongeling (R.C.H.) wierp ver dienstelijk getuige de 9 x 3 slag, 0x4 wijd en 5 honkslagen tegen. Overgangsklasse. In de Overgangsklasse A leed H.C.K. haar eerste nederlaag tegen Sparta (910), doordat haar werper een off-day had. Ajax liep dus twee punten uit, mede door een 173 over winning op de Schoten-reserves. D.W.S. ver loor met 53 van T.I.W.. waardoor het ge drang in de middenmoot groot wordt en het gevecht om de uiteindelijke tweede plaats in deze afdeling dan ook nog wel wat stof zal doen opwaaien. T.Y.B.B. versloeg de H.H.C.- reserves (116) en distancieerde zich van de laatste plaats. In de B-afdeling deed Kennemerland weer van zich spreken door Catchers met 31 naar huis te sturen. De oranje-zwarten gaan dus thans ongeslagen alleen aan de kop. E.H.S. volgt thans op de 2e plaats door een mijnheer Blore de „Times" inkeek. Ik zag dat hij de advertenties over huizen las. Hij vroeg me toen of ik soms het telefoonboek van Sussex en Hampshire voor hem had. Ik belde 't kantoor op. Het was er helaas niet. Brannigan toonde generlei verrassing. Dank u wel voor uw inlichtingen, zei hij kalm, terwijl hij inwendig juichte. U kunt me verder zeker niets vertellen? Nee, sir. Brannigan had tenslotte iets ontdekt! Williams had de hoofdinspecteur een voor treffelijke hint gegeven. Het was natuur lijk best mogelijk, dat Simpkins niet direct naar Sussex of Hampshire was gegaan, maar dat hij binnenkort zou proberen van daar uit het land te ontvluchten, was nu wel duidelijk. Buiten klonk een licht gerucht. Branni- gang deed de deur open en stond tegenover Blair! Deze lachte vriendelijk. De Ameri kaan had zijn Panamahoed natuurlijk weer bij zich. Wat doet u hier in hemelsnaam, barst te Brannigan uit. Windt u zich toch niet op, mijnheer Brannigan, zei de Amerikaan sussend. Ik mag toch wel een spoor volgen, dat ik zélf ontdekt heb? U bent er verbazend vlug bij. Ik luisterde toevallig naar het nieuws en raadde toen direct wat er gebeurd moest zijn. Die kerel heeft ook stalen zenuwen! Dat kunt u niet ontkennen! Ik ging toen naar de B.B.C. en met behulp van een paar De HHC'er Jolen bereikt hier het thuis- honk, waardoor HHC de voorsprong tot 3-1 vergrootte. met 40 van V.V.G.A. 2 winnend eveneens in de running blijft. H.F.C. Haarlem behaalde haar eerste winstpunten ten koste van E.D.O. (65). Het protest van E.D.O. zal weinig kans van slagen hebben, daar het hier een waar nemingsbeslissing is van de scheidsrechter. De honkbaluitslagen van de Zaterdag en Zondag gespeelde competitiewedstrijden voor de KNHB luiden: Eerste klasse: ABC—Blauw Wit 31; SC Haarlem—OWO 1—15; HHC—Schoten 5—3; VVGA—RCH 3—1. Overgangsklasse A: HCKSparta 9—10; Schoten 2—Ajax 3—17; TIW—DWS 5—3; TYBB—HHC 2 11—6. Overgangsklasse B: Ajax 2EHS 414; HFC Haarlem—EDO 65; Kennemerland The Catchers 31. Tweede klasse A: OVVO 2—DEC 2—7; Quick—WGA 3 7—11; Thor—PSV 13—5. Tweede klasse B: Blauw Wit 2—Water graafsmeer 96; ZeeburgiaUW 910. Tweede klasse C: HHC 3—SC Haarlem 2 7—27; RFC—RCH 2 9—5; Schiedam—HFC Haarlem 2 13—10; Schoten 3—Neptunus 13—2. Tweede klasse D: EDO 2De Volewijckers 68; HalfwegDSB 1816; 'RooswijkRCH 3 1—2; THB—TYBB 2 1—4; TYBB 2—DSB 11—22. Rayon Haarlem: 3A: Kennemerland 2—DCO 1 6—11; DSS 2— Ripperda 2 267. 3B: OG 2—DSB 2 7—23; THB 3—Schoten 5 20—8; DIO 1—SC Haarlem 4 8—19. 3C: EDO 3—TYBB 4 22—6; DSB 3—Zand- voortmeeuwen 3—52; RCH 5—HHC 4 22—8. 3D: RCH 4HCK 3 415; Zandvoort- meeuwen 2—V. Vogels 2 14—16; DSS 1—Rip perda 1 1212. 3E: Vliegende Vogels 1Kennemerland 3 16—6; THB 2—HCK 5 25—9; OG 1—Schoten 4 24—7. 3F: SpaarnevogelsDIO 2 308; HFC Haarlem 3—Rooswijk 2 16—7; HCK 2—EHS 2 35—1. Voor de honkbalwedstrijd BelgiëNeder land, die Zondag 8 Juni in Antwerpen zal worden gespeeld, is het Nederlands negen tal als volgt samengesteld: Werper: Urbanus (OWO), achtervanger: B. Vrenegoor (HHC), eerste honk: Regeling (OWO), tweede honk: W. Vrenegoor (HH C), korte stop: Jole (HHC), derde honk: Keulemans (Schoten), linksveldef: De Lugt (OWO), midvelder: Boers WGA),rechts- velder: Bouwens (ABC), reserves: Smidt (HHC), Geurts (Schoten), Nusse Blauw Wit) en Boersma (OWO). Als aanvoerder zal Keulemans (Schoten) fungeren. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de competitie van het Nederlands Hand bal Verbond luidden: Kampioenschap van Nederland: PSV— Olympia (Hengelo) 2—3 (Olympia kampioen van Nederland). Hoofdklasse dames: ZACUDI 102. Promotie hoofdklasse dames: HCGTurn- lust 13; WoenselSagitta 34. Promotie hoofdklasse heren: HCGTurn- lust 9—14; Agressive—Aalsmeer 89. District West B. Dames eerste klasse: DIOS—HMS 1—4. Heren eerste klasse: CWP—Hermes 3—14; HVLAnimo 56. a tientjes kreeg ik direct Bantocks adres. De rest was dóódsimpel. In deze zaak is niets gemakkelijk, zei Brannigan ontstemd. Toen lachte hij. Het lijkt wel, alsof we elkaar achterna lopen. Ik heb hier overigens niets gevonden. Dan zal ik hier ook wel niets vinden, merkte de criminalist op. Maar als u er niets op tegen hebt, neus ik hier graag nog even rond. Gaat uw gang. De twee mannen liepen naar de lift. Beneden gekomen stak Brannigan zijn hand uit. U blijft hier zeker nog even? Mis schien vindt u toch nog wel wat. Als dat zo is, zal ik u waarschuwen. Brannigan reed naar Scotland Yard. Zo als hij verwachtte, trof hij daar Sir Dudley Chalmers nog aan. De commissaris zag er vermoeid uit. Toen hij het resultaat ge hoord had van Brannigans bezoek aan Mercury Court, gromde hij wat. Wij hebben ook niet stil gezeten. Een pertinente ontkenning van Simpkins com muniqué werd in het nieuws van tien uur uitgezonden. We meenden dat 't het beste was te zeggen, dat een of andere dwaas dat bericht aan de omroeper had gegeven. In het parlement zullen natuurlijk wel vra gen gesteld worden en de kranten zullen morgen ook wel niet zwijgen, maar daar kunnen we helaas niets aan doen. We kun nen onmogelijk de waarheid bekend maken, (Wordt vervolgd). c Oetoemoe, de minister van Zwartjesl-and, kwam oom Tripje verheugd tegemoet. Hij was blij, dat die gekomen was, want Tripje zou vast wel raad weten, daarvan was hij overtuigd! Eerst moest oom Tripje natuurlijk mee naar het paleis, want Oetoemoe vond, dat hij na zo'n lange reis met het vliegtuig eerst wel iets mocht eten. Overal stonden de Zwartjes en ze lachten en zwaaiden, als oom Tripje voorbij kwam. ledereen geloofde, dat het nu wel in orde zou komen. Oom Tripje had al gezien, hoe erg de storm had huisgehouden op het eiland; overal zag hij de overblijfselen van in elkaar gewaaide en vernielde huizen, omgewaaide, bomen-en verwoest bouwland.Ja, die storm had veel kwaad gedaan! Oetoemoe vertelde, hoe het was gebeurd. Op een nacht was plotseling de storm opgestoken. De huizen begonnen te zwaaien op hun palen, de palmbomen knapten hier en daar af; en aan de kust beukten woeste golven met schuimende koppen tegen het strand. Het was een verschrikkelijke nacht, en toen het 's morgens licht werd, liepen de Zwartjes angstig en radeloos door het dorp, dat bijna alleen nog maar uit ruïnes bestond.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6