Beverwijk en Omstreken j TAXI NODIG? Agenda voor Beverwijk Luidsprekers TYPEN INST. PONT Auto-financiering |wj— MEIJER elconcert Pantalons Pyama's 12.5° Overhemd 3.60 luwkiiu AUPINC DE BOER Watervliet speelde „Van ander ras" Castricum Velsen-Noord Driehuis Santpoort IJmuiden 6 Honderden deelnemers aari de OVA-wandeltochten Noors bezoek aan „Duinenbosch" Amateurs-cabaret bij „Kinheim" Kapper in Driehuis uit woning gezet Kordate Driehuizenaren voorkwamen grote brand De Van Dalenlaan voor verkeer gesloten „Kapelkoor" kreeg eerste prijs Studcn tensportweek in Dortmund BEL 5000 Tennisuitslagen Kampioenschap van Frankrijk Volleyball Boemerang en RVC werden kampioen van Nederland Biljarten Haarlemmer Karman promoveert Scheepvaart SUCCESSCHOTELS f2.5Ö MAANDAG 26 MEI 1952 Bij het vernemen, dat een uit de Buurt vereniging „Watervliet" geformeerde toneel club Zaterdagavond in het Kennemer Theater een opvoering zou geven van het toneelspel „Van Ander Ras", waren onze verwachtingen allerminst hoog gespannen. Dit enigszins theatrale stuk van Arnaud d'Usseau en James Gow mag zich de laat- 'ste tijd in een duidelijke voorliefde van onze dilettanten verheugen en hoewel de sterke inhoud van de dankbare speelrollen deze aantrekkingskracht volkomen ver klaart, is het toch hoogst merkwaardig, dat de moeilijkheden, welke een aannemelijke typering van een neger voor de Europeaan oplevert, meestal deerlijk worden onder schat. Vandaar dat ik reeds menige ver eniging de artistieke tanden op dit stuk zag breken en een herhaling van dit échec Zaterdagavond "dus geheel in de lijn dei- verwachtingen lag. Het was daarom een grote verrassing, te kunnen constateren dat bij Watervliet, naast Genevra Langdon, juist de rollen van Brett en Bella het sterkst waren bezet. Vooral mevrouw KuhfusWorkum gaf de onderworpen Bella een volkomen aanne melijke statuur en de wijze waarop zij haar verontwaardiging over de infame behan deling van Brett kenbaar maakte, werd uit stekend „van binnen uit" gespeeld. Maar ook H. Lustet leverde als Brett een opmer kelijk knappe prestatie. Dit slachtoffer van rassenhaat verkreeg van hem een door wrochte typering, waarmee hij zijn articu latie in overeenstemming wist te brengen. Na hem dient onmiddelijk mej. L. Franssen te worden genoemd, die de spontane Gene vra precies de beweeglijke flair verschafte, welke dit meisje zo aantrekkelijk maakt. Mevr. KleinZwier gaf de oudste dochter Alice een voldoende ingetogenheid van spelbeheersing, om het vereiste contrast met haar tot stand te brengen. De overige spelers wisten dit peil geen van allen te be reiken. De senator van F. Huider miste elke aristocratische allure, de advocaat van A. van Dongen was evenmin bepaald overtui gend en J. Antonijsen lanceerde zijn tekst te monotoon. Tenslotte zagen wij van mej. H. Voerman nog een levendige Honey. Het publiek heeft met volle teugen van dit stuk genoten. Bij de bloemenhulde voor de dames aan het slot, ontving ook mevr. Hoefman het haar toekomende deel, door dat zij als regisseuse voor een verantwoor de mise-en-scène had zorggedragen. JAN VAN DAM Wethouder Alherda opende nieuw padvindershonk De padvindersgroep „Admiraal van Kins- bergen" heeft Zaterdagmiddag met de opening van haar nieuwe troephuis, gele gen in het duin achter de Creutzberglaan, een streep gezet onder het bivakkeren in de kille en vochtige bunker, die gedurende een aantal jaren als „home" van deze groep werd gebruikt. Wethouder W. Alberda, die namens het gemeentebestuur de officiële opening ver richtte, wees op het feit dat deze padvin- dersgroep in 1942 illegaal werd opgericht en gedurende de bezettingsjaren de oude „Vinkenbaan" bevolkte. Bij de ingebruikneming van het nieuwe troephuis gebruikte hij een variant op één van Multatuli's uitspraken: „De vreugde schuilt niet in het openen van padvinders huizen, maar in het openen van zelfge bouwde padvindershuizen". Nadat hij vervolgens de wens had uitge sproken dat het troephuis veel genoegen aan de jeugd, die in de toekomst de taak der ouderen zal moeten overnemen, zou mogen brengen, verklaarde hij het gebouw voor geopend. Hierna maakten de vele ge nodigden een rondgang door het fraai in gerichte padvindersbedrijf. Als blijk van dankbaarheid voor het vele werk, dat zij voor de totstandkoming van het nieuwe huis hadden verricht, overhan digde hopman H. v. d. Windt het insigne van verdienste der N.P.V. aan mevrouw v. d. Graaf en de heer J. Maas, beiden leden der oudercommissie. De OVA wandelclub van het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" organiseerde Zaterdag en Zondag voor de tweede maal sinds haar oprichting een serie wandel tochten door de duinen van Castricum- Heemskerk en Egmond. Werden de toch ten in 1950 „begeleid" door bar-slccht weer, deze beide dagen hebben de organisatoren over de weergoden niet te klagen gehad. Er waren honderden tippelaars naar Bak- kum gekomen: Zaterdag bedroeg het aan tal liefhebbers 162 en Zondag gaven 415 acte de presence. Door 215 liefhebbers werd het 15 km. parcours uitgelopen, 291 liepen de 25 km. en 71 namen de volle 40 kilometer voor hun rekening. Zij die het 15 km. parcours uitliepen, bleven tijdens de tocht bezuiden de Zee weg, het 25 km. parcours voerde door het duingebied benoorden de Zeeweg tot aan Egmond en de deelnemers aan het 40 km. traject doorkruisten een groot stuk duin gebied en het dorpje Heemskerk. Er wa ren veel individuele tippelaarsters en tip pelaars en een yoor Bakkum ongekend groot aantal groepen, te weten: DWV, DWW, TOP, DWS, WKK, MEO, De Am sterdammer, WSV „Amsterdam" alle wandelsportverenigingen uit Amsterdam en voorts WSV „Heiloo", WSV „De Jeep" ''Alkmaar), WSV „TNO" (Purmerend), Jan Pastoors" (Haarlem), WSV „HVZ" •Alkmaar) en de wandelsportverenigingen van de inrichtingen van Santpoort en Me- demblik. Zaterdag waren 15 man van het Marine-hospitaal uit Overveen aan de start verschenen, 11 man van de WSV „Johez" (Haarlem), 9 man van de WSV „Amstel veen" en 20 jeugdleden van de ULO-school te Krommenie. Van alle deelnemenden viel er slechts één uitvaller te noteren, wel een bewijs, dat men zich op de tochten goed had voorbereid. Het Rode Kruis van dc afdeling Castricum heeft veel werk moeten verzetten hoofdzakelijk voor de -erzorging van blaren. Alle groepen kre gen na afloop een groepsprijs, bestaande :it een médaille op standaard en ieder ging met een herinneringsmédaille huistoe. Over de organisatie waren allen meer dan te vreden, wat voor de OVA een stimulans mag zijn om het volgend jaar opnieuw een dergelijk wandelfestijn te organiseren. Op uitnodiging van de Nationale Bond van Verplegenden maken op het ogenblik 52 verpleegsters uit Noorwegen een trip door Nederland. Vrijdagavond zijn zij per trein in Amsterdam aangekomen en die zelfde dag brachten zij een bezoek aan het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum. De dames zijn er welkom gehe ten door de directrice van Duinenbosch mej. M. Vos en de geneesheer-directeur dr. P. E. M. Teenstra. Uiteraard toonden de bezoeksters grote belangstelling voor de uiteenzetting die de geneesheer-directeur in de koffiekamer van het hoofdgebouw gaf over de ligging van de diverse ge bouwen en de manier van therapie. De gasten zijn vervolgens in de gelegen heid gesteld, de inrichting in ogenschouw tc nemen. Evenals hun Engelse voorgang sters toonden ook deze bezoeksters zich opgetogen over de hoeveelheid licht die in dit ziekenhuis zo overvloedig binnen valt. In het theehuis van „Duinenbosch" is de gasten een diner aangebeden. „Ik voel dat Nederland en Noorwegen ten aanzien van dc verpleging van geesteszieken iets ge meenschappelijks hebben, maar wat het precies is kan ik niet zo gauw onder woorden brengen". Deze woorden uitte de Noorse leidster van de groi Judith Marit Nyvud uit Oslo in een korte speech na afloop van het diner. Hadden de dames 'smorgens in de gym zaal een oefening van een vijftiental man nelijke patiënten kunnen zie, des middags zagen zij de wandelgroep van de OVA in actie juist toen de eerste deelnemers en deelneemsters aan de tochten georgani seerd door de OVA, van start gingen. Dit werkte blijkbaar aanstekelijk op de dames, want ook zij formeerde een groep en liepen het Noorse volkslied zingend, niet mee maar naar de wachtende bussen, die hen dezelfde middag nog naar de Afsluitdijk en Purmerend zouden brengen. De heer Evert Zanders gaf Zaterdag avond in gebouw „Concordia" als voor zitter van. de V.V. Kinheim te kennen, dat de prestaties der verschillende elftallen in het afgelopen seizoen eigenlijk niet van dien aard zijn geweest, dat zij een feest avond volkomen zouden rechtvaardigen. Deze avond werd dan ook maar opgedra gen aan de goede geest die in de vereni ging heerst en waarvoor de grote en en thousiaste aanhang steeds de stuwende drijfkracht is. Toch bestaat er geen enkele reden de toekomst met minder vertrouwen tegemoet te zien, want Kinheim mag zich in het bezit van een veelbelovende jeugd verheugen, welke door de onvermoeibare trainer Jan Muskee, met veel succes op de hun wachtende taak wordt voorbereid. Daardoor waren de B-adspiranten er zelfs in geslaagd het kampioenschap te verove ren, met welke prestatie zij door de voor zitter werden gecomplimenteerd. De jeug dige kampioenen namen vervolgens in voetbal-tenue de ereplaats op het toneel in waar zij elk een ball-point en een foto van hun elftal ontvingen. Daarna werd Wout Groeneveld op het podium ontboden, die ter ere van het feit dat hij reeds zijn 410de wedstrijd voor Kinheim heeft ge speeld, een zilveren sigarettenkoker met inscriptie mocht ontvangen. Met de over handiging van een mand met bloemen aan de vervaardigster van de nieuwe en fraaie clubvlag, nam deze geschenkuitdeling een einde. In samenwerking met de supportersver eniging „Geel-Zwart" had het bestuur op nieuw een non-stop programma georgani seerd, waarin verschillende amateurs een demonstratie gaven van hun kunnen op het gebied der kleinkunst. Ook ditmaal was er aan het optreden weer een attractief element verbonden, doordat er diverse prijzen beschikbaar waren gesteld, welke het publiek bij stemming moest toewijzen. Naar de ere-palm werd door een vijftal nummers gedongen, waarbij van het eerste „The Five Rangers", weinig meer kan wor den naverteld, dan dat zij aardige cowboy costuums droegen. Mejuffrouw N. v. d. Kolk zong een aantal jodelliedjes, niet on verdienstelijk. Van beter gehalte was een ballroom-orkest, maar hun muziek was toch eigenlijk meer berekend op een ge distingeerde lunchroom, dan de feestavond van een voetbalclub. Terecht werd het meeste succes behaald door Piet Souverein met zijn fraaie bariton, Lajos Kist als een ware virtuoos op de viool en J. Trompé, die het publiek als „kunstfluiter" van de ene verbazing in de andere voerde. De volgende uitslag, waarin het oordeel van de toehoorders was vervat, zal dan ook bij niemand enige verwondering hebben op gewekt. 1. Trompé; 2. Lajos Kist; 3. Piet Souverein; 4. mejuffrouw N. v. d. Kolk en 5. .The Five Rangers". De prijzen wer den daarna door de voorzitter aan de win naars uitgereikt. Buiten mededinging werd medewerking verleend door de humorist Ko van der Wel, die tijdens de wedstrijd als conferencier fungeerde en de verschillende nummers met gedeeltelijk belegen grappen aan el kaar praatte. Maar in zijn repertoire be haalde hij een werkelijk daverend succes en hij deed met het publiek wat hij wenste, zoals dat heet. Zijn verschillende liedjes werden uit volle borst meegezongen en toen hij het nieuwe clublied „Kinheim, o Kinheim!" had gelanceerd, kon hij hele maal geen kwaad meer doen. De feest avond werd met een geanimeerd bal be sloten. J. v. D. Kind onder auto Op de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord holde Zaterdagmiddag een zoontje van de familie Van P. zonder uit te kijken de weg over. Hij werd door een auto aangereden, maar de dokter zag geen aanleiding het kind, dat enige lichte won den opliep, naar een ziekenhuis te laten brengen. Inlichtingen verzocht De Velsense p'olitie verzoekt inlichtingen over het volgende: Zaterdagavond heeft een man geprobeerd op de Schulpweg in Velsen-Noord nabij de halte Hoogovens een meisje lastig te val len. De man, die op de fiets was, is inmiddels door de politie achterhaald en opgesloten. Het meisje is echter onbekend. Het signale ment luidt: 10 jaar oud, sluik, blond haar, gebreid wit vest, rood of bruin manteltje, witte sokjes, bruine schoenen. Ze woont vermoedelijk in Haarlem-Noord, Beverwijk of Velsen-Noord. De man nam het kind mee op de fiets. Vanmorgen is op last van de gemeente Velsen de kapper Verhoef, wiens pand aan het Kennemerplein te IJmuiden gedurende de bezetting werd afgebroken en die nu ge huisvest is aan de De Genestctlaan in Drie huis, uit zijn woning gezet. Dit pand is eigendom van een Amster damse gepensionneerde machinist van de grote vaart, die het zelf wil betrekken. De gemeente wees de heer Verhoef een ander huis toe aan de J. P. Coenstraat, dat hem echter niet groot genoeg is voor zijn gezin en zijn bedrijf. De commissaris van politie was 'heden morgen zelf in de De Genestetlaan aan wezig. Van de zijde van de afdeling Sociale Zaken op het raadhuis vertelde men ons, dat de heer Verhoef zijn hele bedrijf heeft overgeplaatst naar de Kennemerlaan. Hij heeft een vestigingsvergunning gekregen voor het. pand aan de J. P. Coenstraat en de eigenares is bereid hem dit te verhuren. De heer Verhoef wilde, aldus onze zegsman, echter alleen een „eerste klas" zaak in een der hoofdstraten betrekken. De gemeente heeft een aantal belangen tegen elkaar moeten afwegen, onder meer dit, dat de eigenaar van het pand in Driehuis ook oor logsslachtoffer is, die zes tot zeven jaar op zijn huis moest wachten. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur stook ten jongens een vuurtje in de opslagplaats voor zaagsel achter het timmerfabriekje van de heer Lootsma aan de Da Costalaan in Driehuis. Het vuur sloeg over naar het dak van het bedrijf, waarin onder meer pre-fabricated huizen voor emigranten worden gemaakt, maar dank zij het kordate optreden van een aantal omwonenden, die het vuur met zand te lijf gingen, kon de kostbare outillage van de fabriek gered worden, zodat de brandweer zich tot de na blussing kon beperken. Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat de Van Dalenlaan te Santpoort met ingang van vandaag tot nader order voor het doorgaande verkeer gesloten zal zijn. Het Nederlands Hervormd Kapelkoor Santpoort", dirigent H. Joh. de Haas, heeft gisteren de eerste prijs in de eerste afde ling behaald op het nationaal zangcon cours te Bussum. Het behaalde aantal punten bedroeg 310. Het koor komt in het vervolg uit in de afdeling uitmuntendheid. Het concours was uitgeschreven door „Zang en Vriend schap'^ in Bussum. „Luchtpost" vloog uit Pont St. Maxence Zondag heeft de Santpoortse vereniging- van duivenhouders „De Luchtpost" een wedvlucht gehouden uit Pont St, Maxence (Frankrijk) over een afstand van 375 km. Als gevolg van een sterke Noordenwind is het een zware vlucht voor de dieren ge worden; het verlies was echter gering. De „lossing" van de duiven gebeurde 's morgens om 6.45 uur en om 13.31 uur kwam de eerste vogel aanzetten. De uit slag was: 1, 7, 9, 11, 14, 16, 18. 20, 24 Joh. Struys, 2, 3, 4, 19, 30 G. Bierman, 5, 6. 23 J. Molenkamp, 8. 21, 22 P. Bersee, 10, 25 J. Lansdorp, 12 P. Koning, 13 C. Wipprecht, 15 Th. van Zwieten, 17 Jac. Verduyn, 26 G. Waasdorp, 27 A. Hols, 28 Fr. Koks, 29 H. Kneppers. „School-inbreker" gegrepen De Bloemendaalse politie heeft de hand weten te leggen op de 35-jarige W. S., zon der vaste woon- of verblijfplaats, die even tevoren had ingebroken in de school aan de Donkerelaan. Verleden week werd de R.K. school aan de Wulverderlaan te Sant poort overhoop gehaald en de man beken de, dat hij ook dit gedaan zou hebben. Voorts bleek uit het verhoor, dat S. in Sittard, Eindhoven, Warmond, Den Bosch, Zutphen en Deventer eveneens in lagere scholen zou hebben ingebroken. Het op vallende was, dat hij overal een grote chaos achterliet en zich meestal met de gelden voor schoolreisjes e.d. uit de voeten maakte. Dammers van „Sportief" op zomerreces D.C. Sportief speelde haar laatste competitie-avond van de strijd 1951-'52. W. Post is kampioen van groep B ge worden en kreeg de lauwertak. Door de fraaie overwinning van E. Wij- kcr op W. de Rooy verspeelde de Rooy zijn kans op het kampioenschap en na een strijd vol spanning is dc stand in de kop van groep B nu als volgt: gew. gel. verl. pnt. W. Post 16 1 7 33 H. Vcltman' 16 0 8 32 W. de Rooy 10 7 7 27 M. Menger 10 7 7 27 H. Out 8 10 6 26 Vertegenwoordigers van de studenten- sport uit Nederland. Italië, Spanje. België, Zwitserland. Engeland. Luxemburg en Duitsland zijn in Dortmund bijeengekomen. Op deze bijeenkomst werd besloten de der de internationale Studentensportweek in Dortmund te organiseren met als defini tieve datum 916 Augustus 1953. Men verwacht 2000 deelnemers van 20 verschil lende landen. Behalve Europese studenten zullen ook vertegenwoordigers van univer siteiten en hogescholen uit Brazilië. Chili, Zuid-Afrika, Japan en de Verenigde Sta ten aan deze sportweek deelnemen. De technische commissie heetf reeds het pro gramma vastgesteld. Athletiek, schermen, basketball, voetbal, zwemmen en tennis zijn de belangrijkste takken van sport. Bestelwagen zwaar beschadigd Op de Strandweg in IJmuiden is Zondag middag een bestelauto, die van het strand kwam, aangereden door een personenwa gen uit Driehuis, waarvan de bestuurder de betonweg naar de duinen op wilde rij den. Hij gaf zijn van rechts komende tegen ligger echter geen voorrang, met het ge volg, dat er een botsing ontstond en het bestelwagentje zwaar beschadigd werd. Wielrijder tuimelde Tijdens de drukte bij het vertrek van de loggervloot is Zaterdagmiddag een wielrij der uit IJmuiden, die over het perron langs de vishal reed, door twee kinderen letter lijk van het hoge perron „gelopen", zodat hij met hevige pijn in de linkerheup per auto naar huis moest worden gebracht. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Petten f 12.900; Bloemendaal f 13.000. Loggers: VL 30 f6520; SCH 9 f 11.700; HD 71 f7100: IJM 204 f2170; RO 1 f2400; KW 140 f5930; KW 38 f2610; KW 122 f5085; KW 57 f4903; KW 76 f9300; KW 69 f2220: KW 169 f2530; KW 16 f2430: KW 125 f 1990; KW 108 f 2220; KW 95 f 1840; KW 84 f2790. Kotters: RO 29 f 1470; KW 10 f3660; KW 210 f 1790; KW 34 f2170: KW 98 f2340: IJM 210 f 1630: IJM 53 f2350; AM 18 f2500; AM 16 f2000; DR 67 f3900; DR f3740; HD 125 f3380. Maandag 26 Mei Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De Jantjes". YV.B. Theater. 8 uur: „Het zwaard van Monte Christo". Kennemer Theater, 8 uur: Veiligheidsavond Hoogovens. Luxor Theater, 8 uur: Cabaret met Snip en Snap. 11.30 uur: Nachtvoorstelling „De zevende sluier". Sportterrein N. Herv. Jeugd, 7 uur: Voet balwedstrijd BakkersBridgers. Dinsdag 27 Mei Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De Jantjes". YV.B. Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De dochter van de sheriff". Kennemer Theater, 8 uur: Veiligheidsavond Hoogovens. Bovenzaal 't Centrum: Minister In 't Veld over „Woningnood en Woningbouw". Hoofdklasse A: DDV ILeimonias II 84; Lcimonias IThor RW I 102. Hoofdklasse B: Hilversumse LTC IFcsti- na I 210; NMC IEnschedése LTC I 33 (voorl.); Haarlemse LTC I—Het Spieghel I 6—6; Philharmonie IDash I 57. Overgangsklasse A: Inside IHaarlemse LTC II 17; Gooiland ILcidse LTC I 26; Joy IIWestrust I 71; Het Spieghel II DDV II 26; Groenendaal IGo Ahead I 53; Lcimonias IVHoutrust I 71; Thor RW IVIwoo I 26; Advantage I (R'daal) Dordtse LTC I 44; Dio IBast. Baz. I 35. Overgangsklasse B: De Leidse Hout I Oranje TC II 80; PitLeidse Studenten I 5—3; Thor RW V—DDV IV 4—4; Metselaars IIGroenendaal II 44: Beverwijk INMC II 3—5; Leimonias V—Het Spieghel IV 5—3; Groen Wit III—Brederode I 1—7; Rood Zwart IShell I 53; Juliana IDe Aemstelspelers I 2—6; VVGA II—Hilvcrheide II 2—6. Bij de internationale tenniskampioen schappen van Frankrijk werd mevrouw Roes-Van der Wal Zaterdagavond in het gemengd dubbelspel, met de Fransman Christian Grandet als partner, uitgescha keld. In de eerste ronde had het Neder lands-Franse paar tegenover zich Raymon- de Jones-Veber en Enrique Morea. De Frans-Argentijnse combinatie won met 6-4, 6-3. In het heren-enkelspel moest de ontmoe ting tussen Eric Sturgess (Zuid-Afrika) en Paul Remy (Frankrijk) gestaakt worden wegens invallende duisternis. De Zuid- Afrikaan leidde op dat ogenblik met 6-4, II-9. 4-6. 9-9. Gardner Mulloy (V. S.) sloeg Robei't Abdesselam (Frankrijk) met 6-4, 8-6, 7-5. In de Beatrixhal in Utrecht werden de Nederlandse volleybalkampioenschappen gehouden. Bij de dames werd kampioen de Amster damse club Boemerang en bij de heren de Rijswijkse club RVC. De eindstand werd bij de dames: 1. Boe merang (Amsterdam), kampioen van Ne derland; 2. Celebes (Den Haag). 3. SOS (Utrecht), 4. Ons Genoegen (Groningen), 5. Lybanon Lyceum (Rotterdam). De eindstand bij de heren luidde: RVC (Rijswijk); 2. VHH (Amsterdam), 3. Cra- covia (Breda), 4. SMS (Leeuwarden), 5. SOS (Utrecht). In Heerlen werd het tournooi om het Nederlands kampioenschap eerste klasse klein biljart beëindigd. De eindstand luidde: De Ruyter (Waalwijk) 3 989 117 95 8.45 Karman (Haarlem) 8 977 123 51 7.94 Berendsen (Doetinchem) 4 857 118 42 7.26 Stuulen (Weerdinge) 4 924 129 60 7.16 Grell (Rijswijk) 4 749 117 81 6.40 Janssen (Geleen) 2 683 106 48 6.44 De Ruyter, Karman, Berendsen en Stuulen promoveren nu naar de hoofdklasse, aange zien zij een algemeen gemiddelde boven de 7.00 hadden. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN PAREN. In Utrecht werden de nationale kampioenschappen paren van de Nederland se Bridge Bond beëindigd. In de hoofdklasse behaalde het paar KokDekker (Amster dam) met 580 punten de titel, terwijl het Haarlemse paar FabelZijlstra met 579,5 punten op de tweede plaats eindigde. Beide paren promoveren door dit resultaat naar de meesterklasse. B. z. a. NET MEISJE 23 j. v. h. in de huish., v. 8.30—2 u. Brieven L 1264. Gevonden: AUTOPED op luchtbanden omtr. L. Nieuw- straat. Willemsbeekweg. Af te halen Stephensonplein 9, IJmuiden. Gevraagd: een nette KOST GANGER. Brieven L 1266. PIANO. Door bijzond. omst. Duitse k. sn. piano aang. m. Julius Feurich in pr. condi tie f 475. Br. L 1265. VACANTIE-RUIL. Ambte naars-gezin 5 pers. met com fortabel huis direct bij bos sen zoekt iets dergelijks in IJmuiden, 2 weken in Juli- Augustus. Brieven aan Zijl stra. Floris Versterstraat 48, Arnhem. Te koop gevr. goed onderh. KINDERWAGEN. Blieven L 1267. Aanv. na Pinksteren. Aanmelden deze week. Oude Gracht 71, Haarlem. LION ö'OR Goulasch. SCHREURS, Javalaan 61. Heemstede. Tel. 38497. TAPIJTEN - LOPERS Ook deze week restanten verkoop (enkele stuks). Mach. Smyrna's, f 125, f 179; Wiltons w.o. grote maten f 79.50, f 125, f 165; Lopercoupons v.a. f 1.95 p. m. Verkoop in onze toon kamers van 9-5.30 u. TA- PIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85, bij Grote Markt, Haarlem. in de Bethelkerk aan de Zeeweg te IJmuiden-Oost door 3 ENE MEI LOF op Woensdag 28 Mei 1952, 's avonds van 8—9 uur. Werken van Sweelinck, Pachelbel, Bach. Toegang en programma vrij. vanaf 8.70 WEEKEND KENNEMERLAAN Een OUD-HOLL. DOEK brengt sfeer en gezelligheid. Van de meest eenvoudige tot de meest exclusieve, vanaf j 5.95 Zware wollen moquette TAFELKLEDEN. Het kleed voor jaren j45.— Een juweeltje van een groene COCOS- LOPER. 100 cm breedJ 7.60 70 cm breed p. mtr. 4.40 Grote 2-pers. FLANELLEN LAKENS zolang de voorraad strekt7.50 MEUBELMAGAZI3N Zeeweg 191 - Tel. 4054 - Ümuiden-O óók de prijs DE BESTE BRIL komt van ADVERTENTIE Alnati, 23 bij Las Palmas. Aalsdijk, 24 te Antwerpen. Alhena, 23 van Rotterdam naar Buenos Aires. Almdijk, 23 v. Antwerpen n. Havana. Altair. 24 le Bahia. Aagtedijk, 23 270 m. ZO. Barbados. Agamemnon, 22 v. Pta Cardon. Amstelkerk, pass. 24 Kp. Blanco. Arendsdijk, 23 v. Baltimore te Norfolk. Abbedijk, 23 440 m. o.t.Z. Kp Race. Agatha, 23 van Saigon naar Piadju. Am stel park, 23 320 m. Z.ZO. Kp. Race. Amstelvaart, 23 400 m. Kp. Race. Arkeld'ij'k, 23 v. Baltimore n. Norfolk. Arnedijk, 23 v. New Orleans te Houston. Arundo. 23 320 m. W. Scilly's Averdijk, 23 150 m. N.NW. Bermuda. Billiton, 23 650 m. O. Recife. Baarn, 24 v. Los Vilis te Coquimbo. Barendrecht, 23 950 m. NO. Sombrero eil. Boissevain, 23 730 m. W.t.N. Kaapstad Bo-naire. 23 780 m. O.NO. Barbados. Breda, 23 van Le Havre naar Duin-kerken. Blitar, 23 Zuidpunt Ceylon gepass. Britsum, 23 520 m. Kp. Clear. Callisto, pass. 23 Kp. Race. Caltex Nederland, pass. 23 Gibraltar. Caltex The Hague, 24 van Sidon te R'dam. Chama, 25 Singapore verwacht. Castor, 23 bij Jamaica. Cistula, 24 v. Port Said te Berre verw. Chama, pass. 24 Sabang. Caltex Pernis, pass. 23 Kp. Bon. Duivendijk, 23 100 m. W.NW. Kp. Blanco* Delfland, 23 180 m. O.t.Z. St. Vincent. Dalerdijk, 23 v. Bremen naar Antwerpen. Duivendrecht, 23 te Santiago de Cuba. Diemerdijk, 23 540 m. ZO. Bermuda. Delft, 23 te Trinidad n. Curagao. Esso Amsterdam, 23 van Aruba naar Rotterdam. Edam, 23 110 m. W. Scilly's. Llmina, 23 dwars Grand Bassam. Eos, 23 dwars Algiers. Esso Rotterdam, 23 180 m. NW. Flores. Fai msum\ 23 240 m. W. Flores. Gadila, 27 Port Said verwacht. Graveland, 23 van A'dam n. Buenos Aires. Gaasterland, 23 320 m. Z.t.O. St. Vincent. Gordias, 23 v. Algiers n. Lissabon. Hestia, 23 v. Curagao n. Antwerpen. Haulerwij'k, 23 590 m. W. Ouessant. Heels-urn. 25 v. Brownsville te New Orleans verw. Helder, 23 860 m. NO. Sombrero eil. Hecuba, 23 140 m. N.t.W. Crooked eil. Heemskerk, 23 Str. Messina verwacht. Helena, 23 860 m. N.NO. Barbados. Helicon, 23 Kp. Hattcras gepass. Hera, pass. 23 Cherbourg. Iris 23 10 m. ZW. Barcelona. Ittersum, 23 250 m. W.t.Z. Kp. Clear. Indrapoera, 22 van Suez. Jagersfontein, 23 v. Kaapstad n. Teneriffe. Java, pass. 23 Gibraltar. Joh. v. Oldenbarnevelt, 24 v. Aden n. Fremantle Japara (KRL), 23 250 m. O. Dondrahead. Jupiter, pass. 23 Finisterre. Kieldrecht, 23 v. Singapore n. Port Swettenham Laertes, pass. 23 Port Soedan n. Suez. Lekkerkerk, 23 dwars Westpunt Kreta. Leuvekerk, 23 Haura gepass. Leerdam, 23 230 m. Z.ZO. Kp. Sable. Loppersum, 23 dwars Kp. Bougaroni. Limburg, pass. 24 Brothers naar Suez. Lombok, 23 tct San Francisco. Mitra, 27 v. Curagao te R'dam verw. Myonia, 25 van Curagao te Djibouti verjv. Macoma, 23 dwars Melville eil. Maas, 23 v. Maracaïbo n. Pto Barrios. Minjak, 23 v. Donggala naar Menado. Mitra, 23 370 m. W. Finisterre. Moletikerk, 24 Amsterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, 24 v. New York te R'dam. Nieuw Holland, 23 200 m. N.NW. Melville Bay. Oranjestad, 23 400 m. O.NO. Barbados. Orestes, 23 v. Port of Spain te Guadeloupe. Ootmarsum, 23 v. New Orleans naar Mobile. Ovula, 23 van Ras Gharilb naar Suez. Polydorus, 23 van Cochin naar Aden. Poseidon, 23 v. Humanaco te Amsterdam. Prins Fred. Hendrik, 23 te Le Havre. Phrontis, 23 te Soerabaja. Polydorus, 23 van Port Swettenham. Prins Willem V, 23 650 m. W.t.Z. Kp. Clear. Prins Willem v. Oranje, 23 60 m. W.ZW. Kp. Wrath. Pygmalion, 23 v. Camana naar Pampalar. Rijndam, 24 te Halifax. Roebiah, pass. 21 Kp. Bon. Rijnland, 23 te Itajai. Riouw, 23 Brothers gepass. Rotula, 23 560 m. ZW. Flores. Stad Leiden, pass. 23 Key West. Sibajak, 23 100 m. ZW. Kp. Clear n. Halifax. Sloterdijk, 24 v. Newport News te New York. Stentor, 23 v. Georgetown naar Paramaribo. Said ja, 22 rede Muntok. Stad Breda, 27 v. Montreal te Emden. Salawati, 23 pass. Kp. dc Gata. Salla-nd, 23 250 m. Z.t.W. Santos. Samarinda, 23 200 m. N. Seychellen. Saparoea, 23 v. Muscat naar Aden. Schiedijk, 23 170 m. O.t.Z. Bermuda. Stad Breda, 23 480 m. W.t.Z. Kp. Clear. Stad Maastricht, 23 Kp. St. Vincent. Stanvac Pendope, 23 van Port Swettenham tê Palembamg. Straat Malakka, 23 bij Timor. Sumatra, 23 dwn.s Oostpunt Kerta. Sunetta, 23 310 m. NW. Finlsteire. Tamo, 23 van Trinidad. Taria, 23 120 m. Z.t.W. Kp. Padaran. Telamon, 23 v. Aruba naar La Guaira. Teucer, 24 var. Londen te Glasgow. Tjiöadak, 23 pars. Noordpunt Banka. Tjikampek, 24 v. Osaka te Hongkong. Tjiwangi, 24 v. Priok te Singapore. Tomori, 2S 300 in. O.ZO. Socotra. Van Riemsdijk, 23 v. Priok naar Semarang. Veendam, 23 600 m. W.t.Z. Kp. Clear. Waterman, 23 130 m. W.ZW. Kp. Claer. Waterland, 23 Kanarische eil. gepass. Willemstad, 23 680 m. Z. Flores. Wieldrecht, 24 v. Melbourne te Brisbane. Winsum, 23 690 m. Z.ZW. Flores. Wocnsdrecht, 28 Berre verwacht. Zeeland (KRL), 23 360 m. Z.t.O. Kp. Race. Zonnewijk, 23 17 Cm. N. Abaco. KLEINE VAART Appingedam, 23 van Casablanca te Nantes. Ary Scheffer. 23 van Rouaan te Casablanca, Batavier III, 23 van R'dam te Bordeaux. Bernisse, vertr. 24 v. R'dam n. Bilbao. Binnenhaven, 24 v. Duinkerken te Le Havre. Bree Helle, vertr. 24 v. Londen n. R'dam. Casablanca, 22 v. Rouaan te Casablanca. Coolhavcn, 23 nog te Casablanca. Dollar, 24 v. Huil te Rotterdam verwacht. Etisa, 23 v. Huelva te Estaque. Ellewoutsdijk, vertr. 24 v. Yersey naar Huil. Fedala, 22 te Casablanca. Franka, 23 v. Oslo n. Oscarshamn. Frisia, 24 v. Shellhaven te Petit Couronne. Ilada, 22 v. Casablanca n. Caronte. Har tel, vertr. 24 v. Hamburg n. Antw. Hast III, 23 v. Kopenhagen n. Malmö. Hast IV, pass. 23 Rouaan. Heniica, 23 v. Frederikstad n. Boness. Inspecteur, 20 v. Agadir n. Casablanca. Kemphaan, 23 v. Bilbao naar Cork of R'dam. koningshaven, 24 v. Rouaan te Casablanca. Ma reel la, 23 v. Fawley naar Cardiff. Merwehavcn, 22 v. Duinkerken te Rouaan. Mirach. 22 van Rouaan te Bordeaux. Mirzam, 22 v. Casablanca n. Rouaan. Monica, 24 v. Irvine te Belfast. Nicuwehaven, 21 v. Casablanca n. Antw. Noord, vertr. 24 v. R'dam n. Hamburg. Rijnhaven, 22 te Duinkerken. Sambre, 22 v. A'dam te Parijs. Sandenburgh, 23 v. Bordeaux n. R'dam. Soemba, 22 te Ajaccio. Spolanda, 24 v. Liverpool n. Greenock. Sporota, 23 v. Passages n. Burela. Spurt, 24 v. Agadir n. Las Palmas. Strijpe, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Swallow, 22 v. Port Lyautey n. Antw. Timor, verm. 26 v. Londen n. Ronnskar. Tom van der Heide, 22 v. Marseille te Casa blanca. Valbella. 24 te Nantes. Vecht, 23 v. Varberg te Middelburg. Vrijburgh, pass. 24 Finisterre. Zwerver, 23 van Antwerpen n. Brussel. SLEEPVAART Atlantis, 23 200 m. NO. Cartagena; Hudson, 23 150 m. ZW. Mogador. Morgen: vanaf PINKSTERBLOEMEN Standeer? Stalen matrat 190 x 90 cm 36M TROMPSTRAAT 16—18 - TEL. 4938 LANGE NIEUWSTRAAT 789 - TEL. 6321

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7