Laatste appèl voor Edmonton Visserij-varia Suomi ontving 300 athleten op Watervliet Geldlening, crediet en „de wedstrijd van de eeuw" ter sprake Slangen en krokodillen Snip en Snap nu met Willy Vervoort Castricum Santpoort-dorp Velsen-Noord 7 KORTE RAAD OP „SCHEYBEECK" Elk jaar raad-pers zou mogelijk moeten zijn „Sport middel, verbroedering doel" Wethouder Alberda overhandigde opbrengst voetbalwedstrijd De veilingen rond de Pinksterdagen Bakkers even sterk als bridgers (op het voetbalveld) Brillianten bruiloft OLD CLOTHES NEW De „Fit-jeugd" liet zien wat ze kon Vrij goede prestaties op Nieuwelingendag DINSDAG 27 MEI 1952 In een spoedeisende vergadering van de Beverwijkse raad is zonder openbare dis cussie een wijzigingsvoorstel aangenomen inzake een onderhandse geldlening van 445.000 van de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Tevens stond op de agenda een voorstel tot het verstrekken van een crediet ad 169.758 voor de bouw van 12 duplexwoningen aan de Ooster- tuinen, hetgeen al evenmin aanleiding bleek te geven tot nadere beschouwingen. Tijdens de koffie kwamen echter de ton gen wel los, toen de voetbalwedstrijd van afgelopen Zaterdagavond door mevrouw Allan spontaan ter sprake werd gebracht. Het wijzigingsvoorstel betrof de aflos sing van de geldlening. De aanbieding van de genoemde bank was ontvangen en het bleek, dat de verlangde regeling enigs zins anders was, dan zoals zij in de vorige overeenkomsten was opgenomen. Thans is het zo, dat de rente, tezamen met de af lossing, op annuïteitsbasis zal geschieden, met dien verstande, dat één keer, in Oc- tdber 1974, een buitengewone aflossing met de daarvoor verschuldigde rente 266.123.08 vermeerdérd met 3.548,22 4 rente) moet worden voldaan. Tegelij kertijd is aan dit besluit toegevoegd de bepaling, dat de lening op 1 Juni aan staande zal worden opgenomen. De goedkeuring van het voorstel tot credietverlening voor de bouw van de du plexwoningen impliceerde het fiat van de raad inzake het aanvragen en aanvaarden van een rijksbijdrage ingevolge de Wo ningwet. Eens in de honderd jaar? Mevrouw Allan (WD) was de eerste, die een onderwerp aanroerde, waarop zo wel de andere raadsleden, als de aanwe zige perslieden met spanning hadden ge wacht: „de wedstrijd van de eeuw", zoals de „verzekerde" voetbalontmoeting raad- pers in brede kringen reeds lang van te voren werd genoemd. Mevrouw Allan ver telde hoe zij Zaterdagavond op de tribune in het gemeentelijk sportpark had genoten van de opportunistische activiteiten van haar elf raadsgenoten in sportcostuum. „Ik heb niets dan lof voor de indrukwek kende wijze waarop mijn collega's hun te genstanders hebben verslagen en ik stel voor dit succesvolle festijn een jaarlijks- terugkerend gebeuren te laten worden". Of het nu de pijnlijke spieren waren, of de gedachten aan een mogelijke nederlaag, in ieder geval was loco-burgemeester Passchier, die wegens vacantie van burgemeester Scholtens, de voorzittersha mer voor zich had liggen, de enige, die onmiddellijk enthousiast en instemmend reageerde. Wellicht vond dit z'n oorzaak in het feit, dat de heer Passchier slechts één keer de bal behoefde aan te raken en wel bij de aftrap. Overigens bracht ook hij hulde aan het raadselftal, dat op zo'n koele en berekenende manier had bewezen de sterkste te zijn. Hij richtte zich met een speciaal woordje tot de heer Gerritse, die als inwoner van Wijk aan Zee uiteraard grote belangstelling heeft voor de opbouw van het Emma- kindertehuis, waaraan de opbrengst van de De heer W. Hensen Jr. aan de Soete- mansstraat no. 12 in Beverwijk houdt er een glibberige hobby op na: hij verzamelt namelijk alle mogelijke reptielen,, die maar enigszins in huis of in de tuin „gehouden" kunnen worden. Hij is nu, als wij goed hebben opgeteld, in het bezit van een 3-tal ringslangen, die stuk voor stuk een meter lang zijn, een paar moeras-schildpadden en De heer Hensen met zijn koudbloedigen. twee kaaimannen, nog wel kaai-knaapjes, maar dan toch krokodillen. Dat zijn dezelf de als waarover wij enige tijd geleden ver telden de jongelui, die in IJmuiden-Oost gewoond hebben. Daar deze beesten de ge woonte hebben c.a. 30 cm. per jaar te groeien en de heer Hensen het voornemen heeft ze te houden tot ze ongeveer een meter lang zijn, kunnen ze dus nog drie jaar in de Soetemansstraat blijven. De ringslangen werden op de Veluwe gevangen en het is al meermalen gebeurd, dat verschrikte buren de eigenaar kwa men vragen, die nare beesten even van de drooglijn te komen verwijderen, maar al lengs is zelfs de buurt gaan inzien, dat niets de heer Hensen van zijn liefhebberij kan afbrengen. Hij maakt dan ook een diepgaande studie van zijn hobby, voor zo ver hem de tijd daartoe overblijft, aange zien deze jongeman in het Beverwijkse verenigingsleven enkele bestuursfuncties vervult, die hem veel tijd kosten. In zijn ouderlijk huis is een terrarium en in de tuin een moeras aangelegd, waarin de koudbloedigen rond kunnen wandelen en zwemmen. In dit moeras kweekt de heer Hensen tevens het voer van de dieren, zo als kikkers, padden, salamanders, hagedis sen en wat dies meer zij. Een ringslange- tje verorbert wekelijks een kikker, slikt die geheel in en rust dan enkele dagen uit van het diner, waarna een nieuwe kikker voor hem gereserveerd wordt. Uit het ge sprek, dat wij met de heer Hensen hadden, bleek, dat hij aansluiting zou willen zoe ken met mensen, clie er eenzelfde hobby op na houden. Mochten er onder de lezers dus aanverwante geesten zijn, dan weten ajj, waar zij terecht kunnen. wedstrijd ten goede is gekomen. De heer Gerritse zeide er trots op' te zijn, dat het kindertehuis van het Centraal Genoot schap binnenkort mede door deze voortref felijke sportavond Wijk aan Zee een nog aantrekkelijker aanzien zal geven, waar na de heer Romunde de opmerking lan ceerde, „dat de heer Gerritse hier Za terdag met plezier voor had willen verlie zen ook". Voorts werd officieel meegedeeld, dat er voor de wedstrijd 1292 kaartjes waren verkocht, hetgeen resulteerde in een net to-opbrengst van 380. Tijdens de nachtvoorstelling in Luxor ten bate van het Centraal Genootschap is de kaas, die voor de winnaar van het voetbalgevecht beschikbaar was gesteld, Amerikaans verkocht, waarmee het totaal bedrag, dat aan het Genootschap is over handigd werd gebracht op 30 voor de kas. tijdens „nachtvoorstelling" „Dooi- enkele uren van uw nachtrust op te offeren, steunt u een tweeledig doel. Al lereerst helpt u mede het Emma Kinder huis weer op te doen bouwen en in de tweede plaats bezorgt u u zelf enige koste lijke uren", aldus dr. A. Vis aan het begin van de nachtvoorstelling, die Maandag avond in het Luxor theater werd gehouden. Nadat door de heer J. Faber een smal film was vertoond, die het werk van het Centraal Genootschap belichtte, vond door de heer W. Alberda de officiële overdracht plaats, van de opbrengst der Zaterdagavond gehouden voetbalwedstrijd; een bedrag van f 380.De heer G. Bonnema over handigde hierna de kaas, die een firma voor de wedstrijd had geschonken. Aangezien men van kazen geen huizen kan bouwen, werd deze kaas op Amerikaanse wijze ver kocht, hetgeen f 30.opbracht. Als hoofdfilm werd hierna „De zevende sluier" gedraaid, die door het filmverhuur kantoor gratis ter beschikking was gesteld. Op de morgen van de Tweede Pinkster dag wordt er om negen uur groentemarkt gehouden. De bloemenveiling staat gedu rende de Pinksterdagen stil; Donderdag 29 Mei is er een extra-veiling voor Luilak- markt. Op het sportterrein van de Ned. Herv. Jeugdraad bij „Tusschenwijck" speelden gisteravond een combinatie van Bever wijkse bakkers, aangevuld met enkele kruideniers en een tuinder een partijtje voetbal tegen elf leden van de bridge club „Sans atout". De ploegen wogen in sterkte (of zwakte) vrij goed tegen elkaar op en de eindstand was dan ook 22, na dat de bakkers tot de pauze met 21 had den voorgestaan. Het was een gemoede lijke geschiedenis, waarbij spelregels wel betracht, doch meer overtreden werden, hetgeen kon worden opgemerkt aan het ingooien van een bal door dezelfde, die hem uit had gewerkt. Met pijnlijke ge zichten, doch glimmend van zweet en ge noegen werd deze ontmoeting besloten. Jammer is, dat het zo mooi gelegen sport veld je een verwaarloosde indruk maakt. De aanwezige draineerbuizen „doen" het slechts plaatselijk, zodat mooie, maar o zo smalle (30 cm.) grasstroken zijn ont staan, die als groene regels op een geel vel papier het veldje sieren. Ondanks het grote verlies op het tijd schema werd door de athleten op de vele loop- en technische nummers flinke strijd geleverd. Vooral bij de loopnummers wa ren de eindstrijden vaak spannend. Een spectaculaire race werd de 3000 m heren C en D, waarin de D-klasser Spek (Suomi) vrijwel steeds de leiding had, doch op de laatste meter met moeite de C-klasser Bleefcer (Olympus) net voor kon blijven. Van de estafettes moest Suomi het op 4 x 100 m dames afleggen tegen D.E.M. Wel had Suomi op 300 m nog de leiding, doch toen misten de Velsense dames de rou tine van een afwezige A-klasse loopster, welke R. Cornelissen echter goed verving. De Olympische estafette was met Joop Smit (800 m), A. Koet (400 m), Johan Adelaar (200 m) en B. Berghuis (200 m) een fraaie Suomi slotoverwinning, hoewel Hollandia eep ernstige concurrent bleek op het laatste traject. De 3000 m jongens A werd een ruime zege voc>r de in fraaie stijl lopende W.G.V.G.-er K. Timmer, die met Borst (Olympus) tot op 2700 m de leiding had, maar zich daarna bijzonder mooi „los" maakte. Van de overige loopnummers kwam Ales (Volewijckers) op de 800 m als tweede aan. Uit de directe omgeving wisten verschil lende dames en heren uitstekende presta ties te leveren en zowel leden van D.E.M. als van Suomi bezetten enkele eerste en tweede plaatsen. Voor de Sucmi-leden wa ren deze wedstrijden een goede repetitie voor de aanstaande sportuitwisseling met Edmonton. Willy Walden en Piet Muyselaar, in ons land zeldzaam populair als de dames Snip en Snap, hebben schijnbaar nog niet de minste behoefte aan enige vacantie. Na hun succesrijke wintertournée met een uit stekend gemonteerde revue, zagen wij hen enkele weken geleden al weer in IJmuiden, waar zij met onder anderen Bert van Don gen een volledig programma voor hun re kening kregen en Maandagavond namen zij voor enige uren bezit van het Luxor Theater in Beverwijk, om in samenwerking met Willy Vervoort de volle zaal eveneens het gewenste amusement op te dienen. Nu, er is opnieuw bijna weer aan één stuk door gul gelachen om de kolder, die Walden en Muyselaar in hun diverse sketches met kwistige hand rondstrooien. Wij hebben al eens eerder opgemerkt, dat beide artisten het vak van komiek uitstekend verstaan. Hun mimiek, de wijze van bewegen en de droge manier waarop zij de tekst lanceren, bereikt steeds het beoogde effect en daar bij heeft hun optreden vrijwel aanhoudend een verrassend en behoorlijk komisch ge halte. Ook van hun liedjes gaat een zekere bekoring uit, door de sobere en toch wel luidende trant waarin zij deze brengen en beiden verschaften het publiek een merk baar genoegen, door enige oude vocale her inneringen op te halen. Willy Vervoort gaat eveneens voor geen enkele humorist op zij. Hij heeft een glun dere snuit en zich daarbij een geheel eigen stijl verworven, waardoor hij in staat is zijn conférence op een luchtige toon over het voetlicht te brengen, waarmede hij zich dan onmiddellijk van het gewenste contact met zijn publiek verzekert. Doordat hij evenmin zijn toevlucht tot luidruchtige banaliteiten behoeft te nemen, mocht zijn répertoire insgelijks gehoord en gezien worden. Het programma werd verder door enige vrouwelijke artisten aangevuld, volgens Willy Vervoort „het beste wat hij momen teel in huis had". Het waren Annie de Moor, die met twee assistenten een wel luidend musette-ensemble vormde en de soubrette Elly Westermeyer. Deze laatste bepaalde zich in hoofdzaak tot het luchtige genre, hoewel het mij voorkomt dat zij over de stemmiddelen beschikt, die haar in staat zouden stellen het navrante répertoire van de Franse chansonnières te brengen. Hierbij mag de moed van een der heren uit het publiek niet onvermeld blijven, die zich gemoedelijk door haar op het toneel liét lok ken om als levende requisiet te dienen bij het fraaie lied „Ik zoek een man". Zodat de drie prominente artisten in hem nog een onverwachte concurrent kregen, waar mede zij de niet geringe bijval moesten delen. J. v. D. Het echtpaar Hourikde Vries dat Maan dag een terugblik kon werpen op een 65- jarige echtvereniging, heeft over belang stelling niet te klagen gehad. Van heinde en verre waren oude vrienden en bekenden ge komen om het brillianten paar hun harte lijke gelukwensen aan te bieden. Burgemees ter C. F. Smeets vergezeld van gemeente secretaris N. A. van Lunen, kwamen in de middaguren de bruidegom en bruid felicite ren. Vormde dit bezoek voor de oudjes een der hoogtepunten, de serenade die het R.K. fanfarecorps „St. Aloysius" 's avonds bracht werd even zeer op prijs gesteld en door het. echtpaar, zittende in de kamer, „afgenomen". De woning aan de Eerste Groenelaan 2 a was in een bloementuin herschapen. De Luchtpost vloog van Pont St. Maxence De Castricumse postduivenvereniging De Luchtpost nam Zondag deel aan de wed vlucht van Pont St. Maxence af. De duiven werden om 6.45 gelost en er waren 83 duiven in concours. De uitslagen zijn: J. Zentveld 13 uur 49 min. 59 sec.; C. J. Peperkamp 13.57.28; W. Piepers 14.00.01; J. Bakker 14.03.05; J. M. Bruno 14.03.48; P. J. Deen 14.07.49; W. Brief jes 14.15.30; F. J. G. Tromp 14.26.24; B. H. Boddeke 14.28.07; G. Schram 14.38.53; G. F. Tromp—N. de Wildt 14.48.00: A. J. Buter 14.48.10; A. Metselaar 15.09.50. Zondag 1 Juni wordt gevlogen van Orléans. Uitslagen Dames. Discuswerpen C-kl.: 1. J. Lebrun, Meteoor, 27,77 m; 2. C. v. d. Ree-Klein, Suomi, 26,65 m; 3. R. Vosse, Holland, 26,59 m. D-kl.: 1. T. Zwart, DEM, 25,89 m; 2. T. Mooy, Olympus, 22,97 m; 3. C. Maalman, DEM, 22,14 m. Hoogspringen: C.-kl.: 1. T. Schuijt, Olympus, 1,34 m. D-kl.: 1. M. de Boer, Waterland, 1,34; 2. A. Lieshout, Alw. Forw., 1,29 m; 3. M. Blees, Doves, 1,29 m. Kogelstoten C.-kl.: 1. D. Adelaar-Hurk- mans, Suomi, 9,10 m; 2. R. v. Veen, HBS- Flevo, 8,95 m. D.-kl.: 1. C. Maalman. DEM, 8,67 m; 2. M. Nijboer, Hollandlia, 7,96 m; 3. J. Duyn, DEM, 7,76 m. Verspringen C-kl.: 1. D. Adelaar-Hurkmans, Suomi, 4,82 m; 2. E. Vooren, Hollandia, 4,65 m; 3. C. Kitsz, ADA, 4,57 m. D-kl.: 1. C. Beer, Hollandia, 5,01; 2. W. Gr ezel, Sagitta. 4,77 m; 3. T. Veen, Hollandia, 4,95 m. 100 m B-klasse: 1. M. Keil, ADA, 13.1; 2. C. Beer, Hollan dia, 13,1; 3. D. Adelaar-Hurkmans, Suomi, 13,2. C-kl.: 1. N. Koster, Olympia. 13,4; 2. C. Koeleman, Sagitta, 13.5; 3. N. Kitsz, ADA, 13,5. D-kl.: 1. A. Mooy, Olympus, 13,5; 2. M. Nijboer, Hall. 13,5; 3. J. Eysters, Sagitta, 13,8. 200 m D-kl.: 1. W. Grezel, Sagitta, 28,2; 2. T. v. d. Veen, Hollandia, 28,5; 3. L. Hanou, Estafette, 28,6. Estafette 4 x 100 m: 1. Hollandia I 53,6; 2. DEM 54,9; 3. Suomi 55,5. Meisjes. Verspringen A: 1. M. Schenk, Olympia, 5.14 m; 2. A. Bakker, Meteoor, 4,84 m.; 3. C. Beentjes, DEM. 4,49 m. Hoog springen B: 1. M. Thoma, Holland, 1,33 m; 2. G. Geesimk, Meteoor, 1,28 m; 3. D. Gra- pendaal, Suomi, 1,28 m. 20 m A: 1. A. Gisteravond hebben in de Moerberg- school aan de Kerkstraat in IJmuiden de 100 „Edmontonvaarders" hun laatste in structies ontvangen, vóór ze Donderdag morgen om zes uur de reis aanvaarden. Er is ditmaal wel extra veel te doen ge weest voor alles in kannen en kruiken was. Het zag er naar uit of sommigen eerst knopen moesten tellen voor ze hun beslis sing van al of niet meegaan konden nemen. Dat ze daarmee een vlotte registratie, ad ministratie en wat verder op het hoofd van de secretaris van het uitwisselingscomité bij zulke gelegenheden neerkomt, uiter mate bemoeilijkten, daarvan hebben ze zich waarschijnlijk geen rekenschap gegeven. Er bestaat onder meer nog de aanvrage van een collectieve reispas en wanneer men drie dagen voor de reis begint nog niet eens alle deelnemers definitief op de lijst heeft kunnen plaatsen, dan wordt het toch wel „erg kort dag". Maar het is eindelijk zover dat gister avond de puntjes op de „i" konden worden gezet en dat men weet waar men zich aan te houden heeft. Zo weinig mogelijk bagage meenemen, een label aan de koffers, geen kostbare sieraden meenemen, hun die een eigen paspoort bezitten werd nog eens extra op het hart gedrukt dit vooral niet te vergeten, enzovoort. Middel en doel Burgemeester mr. M. M. Kwint, die de reis meemaakt, heeft de aanwezigen uitge legd dat sport wel het middel was, maar De eerste groenteveiling in deze week Voor de door hen aangegeven producten kregen de tuinders in Castricum Maandag de volgende prijzen: sla 5'A10, rabarber 4—lö'/a, bospeen 4455, asperge A f 1,10, as perge B 39—62, bloemkool 2875, peulen f 1,10, bosuien 7 cent per bosje, aardbeien 4268 cent per doosje. Succes voor Castricumse Philatelisten Zaterdag heeft er te Alkmaar een kern vergadering plaats gevonden van de samen werkende postzegelverenigingen in Noord holland, waar de resultaten van de te Krommenie gehouden tentoonstelling uit voerig zijn besproken en de prijzen aan de winnaars zijn uitgereikt. Ook de afdeling Castricum van de Nederlandse Vereniging van Postzegelverza melaars heeft aan deze tentoonstelling medegewerkt waarbij zij het genoegen mocht smaken haar vier inzendingen be kroond te zien. De eerste- en ere-prijs voor de beste inzending viel ten deel aan de heer D. J. Saarloos uit Castricum met zijn ver zameling Oostenrijk.. De eerste prijs bestond verguld-bronzen médaille, beschikbaar ge- door het gemeentebestuur van Krommenie. Een tweede eerste prijs, bestaande uit een verguld-bronzen médaille, beschikbaar ge steld door het gemeentebestuur van Castri cum, werd toegekend aan dr. A. de Jongh voor zijn unieke verzameling Nederland en Gewesten. De heer A. J. Reurts kreeg voor zijn beeldverzameling Rode Kruis zegels een tweede prijs, zijnde een verzilverd bronzen médaille en voor de verzameling Duitsland van de heer W. J. van 't Veer kende de jury een derde prijs toe welke bestond uit een bronzen médaillle. Winst en verlies voor de tenniseïub „Bakkum" Twee teams van de LTC „Bakkum" hebben het Zondag niet tot een overwinning kunnen brengen. Zowel het 2de als het 4de moesten met een gelijk spel genoegen nemen, waar mede de kans van het tweede op het afde lingskampioenschap vrijwel verkeken is. De benjamins speelden hun laatste wedstrijd en hebben thans 6 punten uit vier wed strijden Voor de Pinksterdagen zijn door de KNLTB geen wedstrijden vastgesteld. Noch tans laten de Bakkummers de feestdagen niet ongebruikt voorbijgaan, want voor Tweede Pinksterdag staat een vriendschappelijke ontmoeting tussen de „Bakkum-veteranen" en die van „Smash" óp het programma. De beslissende wedstrijd die Bakkum 1 te Be verwijk tegen de ploeg van die naam zal moeten spelen, wordt Zondag 8 Juni ver speeld. Beide clubs hebben 9 punten uit 5 wedstrijden. Bakker, Meteoor, 10,5; 2. E. Geytenbeek, Suomi, 10,7; 3. R. Huis, Sagitta, 10,7. B: 1. T. Vingerhoed, Sagitta, 10,5; 2. M. Pette, Hollandia, 10,5; 3. A. Paarlberg, Olympia, 10,7. Estafette 4 x 80 m A: 1. Suomi 43,7; 2. Sagitta 44,4; 3. Holland 46,2. B: 1. Olympia 44,3; 2. Always Forward 46,6; 3. Suomi 47,2. Jongens. 100 m A: 1. A. v. d. Oort, Olympia 11,3; 2. E. Bos, Estafette 11,4; 3. T. Hoedemaker, Estafette, 11,6. 800 m A: 1. J. v. Haastien, Holland, 2.09,1; 2. J. v. d. Boogaard, DEM, 2.10,9; 3. G. Fransen, Olympus, 2.11,6. 300 m A: 1. K. Timmer, WGVG, 9.38,5; 2. J. Borst, Olympus, 9.46.7; 3. J. Spijker, PEC, 10.35,2. Estafette 4 x 100 m: 1. Estafette 46,4; 2. Hollandia 48,4. Heren. Verspringen C-kl.: 1. L. Lintjens, Holland, 6,29 m; 2. R. Lageveen, Meteoor, 5.49 m; 3. J. Wolff, PEC, 5.42 m. D-kl.: 1. A. v. d. Oord, Olympia, 5,96 m; 2. J. Sleu tel, Hollandia, 5.81 m; 3. A. Heidoorn, EAV, 5,73 m. Kogelstoten C-kl.: 1. W. v. Baar, Meteoor, 11,12 m; 2. J. Handgraaf, Holland, 10,38 m; 3. J. Bakker, Meteoor, 9,88 m. D- kl.: 1. S. Oorthuizen, DEM, 9,91 m; 2. J. Fokkens, Estafette, 9,69 m; 3. R. Wittink, MFC. 9,28 m. Discuswerpen C-kl.: 1. W. v. Baar, Meteoor, 31,25 m; 2. C. Hoogewerf, Holland, 29,32 m. D-kl.: 1. W. Duiker, Meteoor, 32,17 m: 2. C. Schouten, WAC. 30,22 m; 3. W. Nijboer, Hollandia, 29,68 m. Hoogspringen C-kl.: 1. C. Pool, Doves, 1.58 m; 2. A. Heidoorn, EAV, 1,53 m; 3. J. Wolff, PEC. 1,48 m. D-kl.: 1. J. Leyen, Olympia. 1.58 m; 2. S. Oortshuizen, DEM, 1,53 m; 3. P. Schuit, Olympus, 1,53 m. 100 m C-kl.: 1. G. Schekkerman, Hollan dia. 11,7; 2. J. Adelaar, Suomi, 12,1; 3. H. v. Wees. Alw. Forw., 12,3. D-kl.: 1. A. Eijnwachter, APGS, 11,5; 2. H. Snelders, Estafette, 11,7; 3. H. Kooyman, Suomi, 12,1. 200 m D-kl.: 1. H. Kooyman, Suomi, 24,6: 2. J. v. d. Griend, Holland. 24,7; 3. C. Knibbe, Waterland, 24.9. 400 m D-kl.: 1. P. Tromp, Olympus, 54,3; 2. H. Snelders, Estafette. 54.6: 3. Gijzen. AAC. 55.6. 800 m C-kl. W. Böhm. AAC, 2.06,0; 2. M. Meier, Doves, 2.08,-; 3. L. Lammers, Hol landia, 2.01,1. D-kl.: 1. J. Ales, Volewij ckers, 2.11,3: 2. J. Kroon, Olympus, 2.11,5; 3. C. Pool, Doves, 2.13.6. 3000 m C-kl.: 1. P. Bleeker, Olvmpus, 9.41,8; 2. J. Lebrun, Meteoor, 9.44.2; 3. T. Ramakers. Volewij ckers, 9.47.7. D-klasse: 1. A. Spek. Suomi, 9.41.-; 2. D. Herripon. Holland, 9.48,2; 3. G. Stuifzand. Suomi, 9.48,4. Estafette 4 x 100 m: 1. Hollandia I 45.3; 2. Holland 46.8; 3. Hollancba II 48.3. Olympische estafette (800. 400. 200, 200 m): 1. Suomi 3 min. 49.2 sec.; 2. Hollandia 3 min. 49,8 sec.; 3. AAC 3 min. 53,1 sec. uiteindelijk de verbroedering der volken het doel van deze trip. De burgemeester sprak de wens uit, dat alles even vlot zou verlopen als de twee voorgaande malen dat Velsen de reis naar Edmonton maakte. Wethouder H. dc Boer legde er de nadruk op dat het nodig was bij elke wedstrijd te laten zien, dat men als „team van honderd" was overgekomen en dat men dus niet als eenling belangstelling voor een bepaalde sport diende te tonen. Spreker hoopte dat de deelnemers er zich bewust van zouden zijn dat zij gezamenlijk als vertegenwoor digers van Velsen aan de gebeurtenissen zouden meedoen. De secretaris, de heer H. G. Th. Smak man gaat ditmaal niet mee. Als zijn plaats vervanger is de heer H. J. Klaver aange wezen. De heer Smakman verzocht de aan wezigen de heer Klaver hetzelfde vertrou wen te schenken, dat men hem altijd geeft en daarna ging hij over tot de orde van de dag, namelijk het geven van de verschil lende instructies. Wanneer „de ploeg" in Edmonton is ge arriveerd, wordt de deelnemers een vol ledig programma ter hand gesteld van de verschillende sportgebeurtenissen, uitstap jes en wat dies meer zij. Programma Het voorlopige programma luidt: Donderdagavond: Ontvangst in Edmon tons raadhuis. Vrijdag: vrije dag. Zaterdag 14.30 uur: athletiek, 15.30 uur: hockey. Zondag 11 uur: tennis. Maandag 11 uur: tennis, 15 uur: voetbal (senioren), 19 uur: zwem- en polowed strijd. Dinsdag 15 uur en 19 uur: tennis, 19 uur: voetbal (junioren), 19.15 uur: hockey, 20 uur: feestavond voor de deelnemers aan de zwem- en polowedstrijd. Woensdag 13.15 uur: bezoek aan de Parlementsgebouwen en Westminster, 19 uur: voetbal (senioren). Donderdag: afscheidsfeest in de „Town Hall" van Edmonton. Vrijdagavond 6 Juni omstreeks midder nacht hopen de deelnemers, voldaan over het verstevigen van de vriendschapsban den in IJmuiden weer te keren. De heer Smakman zal de deelnemers tot Ostende begeleiden. ADVERTENTIE Uw goederen nog voor de Pinksteren klaar! CHEMISCHE REINIGING Koningsplein 10 - Telefoon 4886 Te zwaar. Maandagmiddag verlieten de grote trawlloggers de vissershaven, doch de Noord-Westelijke bries was voor de kot ters en botters toch te zwaar, zodat de kleine vaart binnen bleef. Enkele kotters, die het probeerden, keerden terug. De motortrawler „Antje" (R.O. 15) verliet Vrijdagavond de vissershaven voor een Noordzee reis. Zaterdagmiddag keerde de trawler noodgedwongen terug met een defecte dynamo. Dinsdag kon de bemanning weer zee kiezen. Garnalen. De hoogste vanger van de garnalenvloot had Maandag 238 kilo, de „ongelukkigste" had slechts 28 kilo. De prijs lag rond de 56 cent per kilo en de totale aanvoer bedroeg 550 kilo. Poolse nieuwe wél. Voor de derde reis om Poolse „nieuwe" is Maandagavond de Poolse logger Delfin 11 naar de haring- gronden vertrokken. De eerste reis werd 48 last, de tweede afgelopen reis werd 54 Jast buitgemaakt. Deze 1734 tonnen groene haring is in nauwelijks vijf weken buitge maakt. Met de Korab I en II en de Kaoror is de Delfin II de vierde Poolse logger, die nu uit IJmuiden achter de nieuwe-jaagt. VEM-vloot. Van de VEM-vloot is men begonnen de Sumatra IJm. 61 weer in reparatie te nemen. Deze trawler, die ruim een half jaar aan de Zuidzijde stil ligt, moet een kostbare revisie ondergaan. Toch hoopt men het schip voor het haringseizoen klaar te hebben. Schipper Glas gaat weer met de „Duyvis" vissen op de Noordzee na een welverdiende vacantie. Wijting willig. Het was Maandag raak in de rondvis. Over de hele linie wer den hogere noteringen dan Zaterdag ge boekt. Ook al haperde er hier en daar soms iets aan de kwaliteit, dat bleek geen belet sel te zijn. De wijting, die veel kopers trok, bracht het bij gebrek aan schelvis tot 35 voor de grote soorten en 25 voor de klein tjes, terwijl de braatschelvis een ogenblik f 38 per 50 kg. noteerde. Grovere schelvis deed variërend van 45 tot 50 en was hiermede, gezien de magere kwaliteiten hoog betaald. De makreel vond goed aftrek bij de rokerijen. „Levende", grote kwalitei ten brachten het tot 30 per 50 kg,, evenals de haring. Met de schol was het dito: klein ste schol bracht 20 op en de tweetjes 30. De tong kon nog steeds niet erg meekomen. V/el traden tegen het einde der afslag voor de soorten 1 en 2 enige verbeteringen op, doch de doorsnede prijzen lagen te laag. De laptongen hielden stand op 1,80 per kg. en de overige soorten deden rond de 1 tot 1,05 per kg. Ook de blanke weegbot bracht het niet verder dan tot 1,25 als „uiterste" notering. Graag. Daar er Maandag geen log gers bleven liggen tot vandaag, bleef de plat- en fijnvisaanvoer beperkt tot de kot ters, die door de korte visperiode slechts weinig mee hadden gebracht. Van de traw lers was de „Flamingo" present met' 250 kisten makreel, 70 schelvis en piepers, 120 kabeljauw en gul, 15 wijting, 5 platvis, 420 stuks stijve kabeljauwen en 18 kleine kist jes haring, waarvoor grage kopers te over waren. De Christelijke sportvereniging „Fit" uit Santpoort heeft Maandagavond in de „Weyman" een alleszins geslaagde demon stratie gegeven. Na de opmars, die direct al een'fleurige' aanblik bood, sprak voor zitter H Meyer een kort openingswoord, zeggende, dat het geen gewoonte is bij „Fit" om met bijzondere krachten naar voren te komen, maar om gezamenlijk te tonen, hoe het op de lessen toegaat en wat er alzo wordt bereikt. Tot slot sprak hij de hoop uit dat de jeugd, die het overgrote deel van de leden vormt, de vereniging trouw zal blijven en over enkele jaren zich niet, zoals het thans met een aantal dames en heren het geval is, zal schamen op te tre den. Dit „schamen" was de reden dat men deze avond zo weinig senioren dames en heren aan het werk zag. Maar de jeugd van „Fit" heeft bewezen dat zij heel wat in haar mars heeft en zodoende de balans in evenwicht houdt De kleuterles maakte een aardig begin en de jeugdige pupillen van oefenmeester C. Geuzenbroek volgden zijn aanwijzingen stipt op. De jongens en meis jes in verschillende leeftijdsgroepen van 6-16 jaar slaagden er allen in èn bij de grondgymnasfiek èn bij verschillende toe steloefeningen boven het middelmatige uit te komen. Wat opviel was, dat de oefenin gen die voor dergelijke jeugdige gymnas- en vaak erg eenvoudig worden gehouden, ditmaal een gedurfder karakter aannamen, maar de wijze waarop de „Fit"-jeugd een en ander uitvoerde gaf alle verwachtingen voor de toekomst. De ouderen, die het wel aangedurfd heb ben deze avond op te treden, hoeven daar geen spijt van te hebben. Vooral de knots oefening van de dames-junioren viel zeer in de smaak. Hoewel het eigenlijk niet op een gymnastiek uitvoering thuis hoort, vormde de „parade", een komisch show nummertje, een aardige afwisseling. Hedenavond wordt eveneens in de Wey man" een herhaling van deze uitvoering gegeven. Diploma's voor personeel Hervormde kleuterschool Bij de in Leiden gehouden examens vooi- personeel van kleuterscholen slaagden van de Hervormde kleuterschool aan de Ban- jaertstraat mej. J. C. Markerink, hoofd der school, voor het diploma hoofdacte B en mej. Ghr. Veneberg voor de gewone prak tijk-acte. Kinheim-aspiranten-tournooï op „Tussenwijk" Maandag 2 Juni, Tweede Pinksterdag, houdt de jeugdcommissie van de voetbal vereniging „Kinheim" een aspiranten-tour- nooi op het sportpark „Tussenwijk". Dit tournooi zal voortaan elk jaar wor den gehouden en het wordt genoemd het „Tournooi om de J. M. W. Hout-beker", ter nagedachtenis van de met de „Roerdomp" in Italië omgekomen vlieger-telegrafist en eerste elftalspeler van Kinheim. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door de aspirantploegen van ADO '20, Wijk aan Zee, VVB, VSV, IEV, IJmuiden, Water loo, SVIJ, Beverwijk en Kinheim. Een paard met verstand Gistermiddag werd een schimmel, die bestemd was voor een paardenslager in de Jacob van Heemskerkstraat, bij het nade ren van de slachtplaats zo obstinaat, dat het dier aan alle kanten van zich afsloeg. Met heel veel moeite, goede woorden en een bak haver heeft de slager zijn prooi tenslotte er toe weten te bewegen, zijn laatste wandeling af te maken om hem af te maken. Twee misschien. Voor de Woensdag- markt waren Maandag al twee trawlers bekend. De „Johannes Poldez-man" echter zou volgens de rederij wel afgeschreven kunnen worden, daar er nog geen binnen komstmelding binnenkwam en de vangsten van dit schip de laatste dagen niet zo best blijken te zijn geweest. Wel komen de „Vios" en de „Eli Chénévière". De „Vios", die de laatste dagen niet zo slecht boert, maakte melding van maar liefst 1300 kis ten, waarvan 70 schelvis en piepers, 70 kabeljauw en gullen, 400 zwarte koolvis, 220 gestripte wijting, 100 dichte wijting, 380 haring, 80 makreel, 5 heek en 186 klei ne kistjes haring en de „Eli" 850 kisten totaal, waarvan 40- schelvis, 80 makreel, 160 gestripte wijting, 100 dichte wijting, 50 kabeljauw en gul, 250 zwarte koolvis, 160 haring en 10 stokkebit met 80 stuks stijve dikkoppen en 80 kleine kistjes haring. Vergist. De „Petten", die Zondag maar goed 350 kisten aanvoer opgaf, bleek bij nadere beschouwing wel wat meer uit te lossen: er kwamen 100 kisten meer uit de ruimen, hetgeen op het totale kwantum wel wat verschil maakte. Matig tot redelijk. De „Petten" en de „Bloemendaal", die Maandag aan de afslag lagen, boekten voor de 13-daagse reizen respectievelijk 13.500 en 12.870. De Sch. 9 overtroefde de trawlers bijna met een resultaat van 12.000. De loggerbesommin- gen lagen ondanks de lage tongenprijzen op een vrij goed gemiddelde. De meeste week- schepen variëerden van 2000 tot 3000. Bij de overweekse aanvoerders kwamen besommingen voor van 6500 en 5500, waarbij de HD 79 voor de zoveelste maal de favoriet werd met een besomming van ƒ7100. In en uit. Maandag kwamen binnen: de IJm. 210, WR 67, 7; HD 125, VD 60 van binnen en de IJm. 239, alsmede de coaster „Albert D.", die tijdelijk als bijlegger hier vertoefde, maar later op de dag weer naar zee vertrok. Verder vertrokken nog de IJm. 240, 239, 202, 215, 206, 241, 226, 318, 249, 227, 213, 262, 229, 230, KW 94, 189, 21, 128, 92, 91, 27, 35, 89, 169, HD 54, 125, IJm. 37, WR 67, 7 en de GC 1. De Poolse trawler GDY vertrok Maandag naar Rotterdam. Naar de Sylttong. De kotter Texel IJm. 5 van de rederij Drijver uit IJmuiden, die verscheidene Oostzee-reisjes maakte, zal na een opknapbeurt volgende week weer naar zee vertrekken. Ditmaal niet om opnieuw achter de zwarte torrengullen aan te jagen, doch om in de omgeving van de Syït wat tongen te gaan trekken. Decca voor Haarlem. Ook de „Haar lem", die Vrijdag naar zee is vertrokken, is thans met een DECCA-apparaat uitge rust. Zodra er meer apparaten beschikbaar komen, zullen ook de overige VEM'ers nog met een dergelijk plaatsbepalingsapparaat worden uitgerust. Wordt beter. De makreel- en haring vangsten lijken weer wat beter te worden. De „Post Boy" en de „Vios" hadden Zon dagnacht boksjes van 100 tot 80 manden, waarvan ongeveer de helft haring en de helft makreel. Een en ander blijkt overigens ock uit de totaal opgave van de Vios, die nu stomende is voor de Woensdagmarkt. „Bonte duif' vloog naar IJmuiden-Oost terug De IJmuidense postduivenvereniging „De bonte duif" nam deel aan de wedvlucht uit Pont St. Maxence. De duiven werden om 6.45 uur gelost en de eerste duif belandde weer bij de heer J. Verwer, dit keer om 13.25 uur. De overige prestaties waren: J. Verwer 1, 4, 7, 8, 10, 12, 14, 15, 17, 23, 29. 32, 40, 41; A. Belfroid 2; J. Kaldenbach 3, 16, 26, 28, 35, 39; G. v. Zutphen 5, 18, 19, 20 36; J. Minneboo 6, 21, 27, 31. 37, 42; H. Uleake 9: H. v. d Werf 11, W. Kochs 13; F. Schaap 22; Middelkoop 24; J. Dekker 25; H. v. d. Pieterman 30, 38; D. Winkel 33; A. Udo 34. De nieuwelingend&g van de Kennemerstaten Ath 1 e tiekv er en igin g „Suomi", d'ie Zon dag de gehele middag in beslag nam, bracht ruim 300 athleten van vele verenigingen uit Noordholland naar het sportpark „Watervliet". Zelfs waren er enkele deelnemers uit Zwolle. Wegens het niet doorgaan van de wedstrijden van D.E.M. (Beverwijk) en Always Forward (Hoorn) werd het reedis ingeschreven aantal detlnemers met enige tientallen op het laatste ogenblik vermeerderd. Dit kwam uiteraard de organisatie niet ten goede, want behalve het inlassen van meer series op de loopnummers vorderden deze ook tijd voor de uitbreiding van halve eindstrijden. Het gevolg was dat de wed strijden, die om 1 uur begonnen, eerst om precies 6 uur hun beslag kregen; een veel te lange tijdsduur voor het vrij grote aantal belangstellenden die met aandacht de wedstrijden bleven volgen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3