TORMVOGELS" WIEKTEN VEERTIG JAAR DOOR WEER EN WIND Verwantschap in de eerste graad Jullie hebt de jeugd en daarmee de toekomst! Vlag en glazen hoog De elf, die naar de eerste klas willen Zo de ouden altoos zongen, piepen en volgen thans de jongen „Opmars zonder genade" Fluiten voor het „klaphekje" Vreugde en dank In zeven jaar Van kracht en glorie Rustig weerdan storm Moderne geschiedenis Het grote cadeau Van harte UIT DE OUDE DOOS Luisterrijke momenten uit blauwwitte historie ZATERDAG 31 MEI 1952 TN DE JAREN, DAT „KONING VOETBAL' eigenlijk nog slechts een heel klein koninkje was en in zijn wieg de moederlijke zorgen behoefde, bestonden in IJmuiden twee kleine verenigingen: IJ.V.V. en IJ.F.G., welke echter niet in bondsverband het zuivere amateurisme betrachtten. De verstandhouding tussen de beide clubs was waarlijk voor treffelijk en mocht aldus een voorbeeld heten voor haar directe of indirecte nazaten in Velsen. Op een goede dag dan staken enkele spelers van IJ.V.V. en IJ.F.G. de verstandige koppen bij elkaar en op 1 Juni 1912 werd in het zaaltje van Outenaar aan het Enschedéplein in Oud-IJmuiden een voetbalvereniging opgericht, dat de veelbelovende naam van „Storm vogels" kreeg. Het bestuur bestond uit de heren C. F. P. Nuyens, voorzitter. J. P. Engelhard, secre taris, J. Michels, penningmeester en P. H. Boerée, commissaris. Thans zou het een bepaald merkwaardige indruk maken als voorzitter Suwerink de linksbinnenplaats zou gaan bezetten, toentertijd evenwel vond iedereen het heel gewoon dat P. H. Boerée onder de lat stond en als captain fungeerde, 's Zondags moesten eerst de koeien en haar geschenken van het weilandje verwijderd worden voor op het eigendom van boer Gerrits waar thans de Le Mairestraat en de Wijk aan Zeeërweg elkaar krui sen een balletje getrapt kon worden. In het seizoen 1912-1913 speelde „Storm vogels" in de eerste klasse van de Noord hollandse voetbalbond en meteen in dit eerste prille levensjaar ging de blauw witte vlag omhoog. Promotie volgde en de derde klasse van de N.V.B. (de K. van Koninklijke was toen nog slechts een vrome wens) werd de start van een veldtocht, die meehielp om IJmuiden wat meer in de be langstelling van de Nederlandse burgerij te plaatsen. Het seizoen 1916-'17 bracht wederom een kampioenschap en de „doorstoot" naar de tweede klas geschiedde zonder tegenstand, omdat het een automatische promotie was. „Stormvogels" kwam in de afdeling van B.C.H. en Z.F.C., welke beide moesten zwichten voor de opmars, want in 1918-' 19 eindigden de IJmuidenaren andermaal als eerste. De promotie-competitie met „Hil versum" en V.U.C. is een vrij geruchtma kende affaire geworden. Toen de drie pretendenten mgt een ge lijk aantal punten eindigden, besliste de bond, dat „Hilversum" en „Stormvogels" naar de eerste klas zouden gaan wegens een hoger doelgemiddelde dan de Haagse mededinger. (Twee clubs promoveerden indertijd.) Het V.U.C.-bestuur diende bij de N.V.B. echter een protest in, omdat het meende, dat een beter doelgemiddelde al leen geen beslissing in de driekamp kon brengen. V.U.C. had dubbel succes, want naast de inwilliging van haar verzoek tot het overspelen van deze kampioenscompe titie ging zij samen met „Stormvogels" naar de eerste klas. De IJmuidenaren wa ren aldus in minder dan zeven jaren de kinderschoenen ontgroeid. De klim van de eerste sport van de ladder naar het hoogste treedje was met forse schreden geschied. Er kwam echter een beslissing van de bond die voor de nieuwbakken eersteklassers minder aangenaam werd, want bij de in stelling van een overgangsklasse werd be paald dat „Stormvogels" hierin nog eens een extra-brug zou moeten slaan naar de „voetbalhemel". Vier seizoenen bleven de blauwhemden, die inmiddels verhuisd wa ren van het „land van Gerrits" naar De Kikvbrs, het fraaie terrein op het domein van jihr. Boreel van Hogelanden, in deze afdeling. In de vroege zomer van 1923 ein digden zij als nummer twee achter „the Good Old" H.F.C. en de beide verenigingen uit Kcnnemerland promoveerden automa tisch naar de eerste klasse, waarin de zwakke broeders het allerbeste voetbal- beentje dienden voor te zetten, omdat er drie degradeerden, waarvoor twee over- gangers in de plaats kwamen. Die eerste tien jaar in de hoogste klasse zijn voor „Stormvogels" tot nu toe de glo rietijd geweest. Koud waren de IJmuidena ren hieraan begonnen of zij werden kam pioen van de afdeling met 15 gewonnen uit 18 wedstrijden, een verloren en twee gelijk en slechts dertien goals tegen. In de kam pioenscompetitie eindigde de nieuweling als tweede achter „Feyenoord" uit de Maas stad. Het volgend seizoen bracht een uit stekende tweede plaats, maar in 1925-'26 werd „Stormvogels" andermaal kampioen met als vervolg hierop een minder gunstige reeks wedstrijden om de nationale titel. Ook in 1926-'27 bleef de kracht in het elf tal, want thans was alleen Ajax de con current, die „Stormvogels" de beroemde Amsterdamse voet kon dwarszetten. De toerenteller ging toen wat teruglopen en tot 1931 verkeerden de IJmuidenaren zelfs in degradatiegevaar. De motor werd in die periode zorgvuldig gereviseerd en proefge draaid en met succes, want eind 1931 fi nishte „Stormvogels" als derde achter Ajax en Z.F.C. De ouderen kunnen zich wellicht nog herinneren hoe het seizoen 1931-'32 voor hun favorieten mislukte door de onver kwikkelijke geschiedenis op het Ajax-ter- rein. Het zou te ver voeren om deze te ver tellen; het was die minder plezierige zaak met een bondsofficial. Dat nam overigens niet weg, dat „Stormvogels" in 1932-'33 wederom de titel veroverde. Tot de oorlog wandelden de IJmuidena ren rustig in de middenmoot op de com- petitieweg voort. Het „Heerenduin" werd in de bezetting vakkundig omgespit, de tribunes gingen in .mootjes de diverse noodkachels in en „Stormvogels" moest evenals buurvrouw V.S.V. verhuizen. De blauw-witten belandden bij E.D.O. in Haar lem en'daar bleven zij spelen tot 1948. Hel nieuwe terrein aan de VerLoren van The- maatlaan bracht echter het eerste jaar het beste niet bijster veel geluk,want de rentree in de eigen vertrouwde buurt ging hand in hand met de bekende èn veet-betreurde degradatie. Dit feit ligt nog vrij vers in het geheugen van het grote legioen. Overigens werd en wordt algemeen aangenomen, dat dit noodlot enkel en alleen te wijten is geweest aan de blessure van Piet Kraak, die uit geschakeld was voor zijn club wegens de gekneusde handbeentjes. Het is nochtans niet te ontkennen, dat de kracht van een elftal niet enkel en alleen bepaald wordt door een goede doelverdediger. Er zijn nog tien andere jongens opgesteld. Natuurlijk is Kraak gemist in dat bewuste seizoen, maar er waren daarbij wel degelijk een aantal belangrijke motieven, welke uit het oog zijn verloren. Het is reeds ettelijke keren bewezen, dat de stap van tweede- naar eersteklasser vooral de laatste jaren een bijzonder moei lijke is en ook „Stormvogels" zag de weg terug gebarricadeerd door talrijke proble men, welke wel werden omzeild, maar niet direct konden worden opgeruimd. Tot dan het jubileum voor de deur ging staan. Een ieder kent de prestaties van de Dit is de ,,Stormvogels"-ploeg, welke op 7 Maart 1926 teg~~>. 't Gooi in Hilversum het publiek liet iet en van een knap pe voetbalshow. Van links naar rechts: Broek, Haak, Koster, Thijssen, Snoeks, Oldenburg, Houtkamp, Blinkhof, Bak ker, Struys en Boekelaar. „Vogels" in dit laatste seizoen. Enerverende wedstrijden met resultaten, die het beste deden verwachten. Dat beste is er inder daad uit gekomen na een verblijf van vier jaar in de tweede klas. Grootse intochten na overwinningen, knetterende feesten als vervolg op de beslissingswedstrijd tegen Z.F.C. en dan de kampioenscompetitie met al haar mogelijkheden, het gelijke spel te gen de wijdbi-oeken, de beide overwinnin gen op de Dordtenaren; men kent deze fei ten maar al te goed. „Met één been in de eerste klas" is reeds tientallen keren ge schreven. Maandag kan het andere erbij worden getrokken. Volendam verslaan is het cadeau, dat Piet Kraak. Guus Snoeks en hun makkers van „het eerste" op de dag zelf willen aanbieden. Een geschenk, waarop het hele legioen heeft gehoopt, gewed en z'n zinnen heeft gezet. Wat er na een overwinning op de oranje hemden of desnoods na een gelijk spel in IJmuiden gaat geschieden, kunnen alleen lieden met een ongebreidelde fan tasie vermoeden. Een dubbel feest betekent dubbele vreugde en dat deze in overvloe dige mate aanwezig zal zijn is bepaald te verwachten. En mocht het een enkele festi viteit worden, de domper zal met mannen moed worden getorst. In elk geval is het jubileum een mijlpaal, die een stuk be langrijke sportgeschiedenis afsluit. Historie, welke tot stand is gekomen door de activi teiten van IJmuidenaren, die hart hadden voor de sport en de vereniging. Banden groeiden met „Stormvogels" niet alleen binnen de denkbeeldige wanden van het grote nest, maar ook van buiten uit, want het is toch zo, dat de plaats die de jubila- resse in de Velser gemeenschap inneemt een vooraanstaande is geworden, juist door die hechte verbintenis. Bestuur, spelers, supporters en al die honderden sympathi- serenden. een welgemeend proficiat is ook langs deze weg uitstekend op zijn plaats. Dat alle wensen in vervulling mogen gaan, speciaal die, waarmee een kroon wordt ge zet op deze veertig jaar. Het is niet te miskennen, dat er een innige relatie be staat tussen „Stormvogels" en de vishandel. En deze verwantschap-in-de-eerste- graad stamt niet van de laatste tijd. Immers, bij de oprichting in 1912 waren de twee begrippen IJmuiden en vis nog van dien aard, dat zij bij wijze van spreken niet los van elkaar genoemd konden worden. Practisch alle prominente „vogels" werkten toentertijd „in de vis" of een nevenbedrijf. Bij kampioenschappen werden uit de visserij commissies in het leven geroepen met het oogmerk een goed ge organiseerde huldiging van de favorieten op touw te zetten. Het karakter van de vereniging is in die eerste jaren dus vooral bepaald door de vishandel in het westelijk deel van IJmui den. Er is wel eens beweerd dat de prestaties van „het eerste" de prijzen van de vis dusdanig beïnvloedden, dat bij een nederlaag de schol en schelvis in de hal met geen „goud" te betalen waren. Trok het legioen naar Amsterdam en dan bij voorkeur naar Ajax, de week, welke aan deze Zon dag voorafging, was voor de diverse „Mokumse" vis- kópertjes bijzonder geschikt om in hun bekende taal de muren van de hal „rood gloeiend" te zetten met ver halen omtrent mysterieuze krachten van hun „rood witte leeuwen". Deze ver ontrustende mededelingen gaven de „kaairidders" aan leiding om een tegen-offen sief te openen. En nam „Stormvogels" dan 's Zon dags de punten mee naar huis, een groot deel van de IJmuidense vishandel stond Maandagmorgen op het per ron om de Amsterdammers direct duidelijk te vertellen, wie er gelijk had gekregen. Als „Stormvogels" een uit wedstrijd moest spelen dan gebeurde het niet zelden dat speéiaal Klaas Oldenburg op vijandelijk terrein sug gereerde dat hun elftal niet volledig was, omdat een paar van de jongens op zee „aan trek" dienden te gaan. Zoals ook nu, was de be langstelling bij uitwedstrij den geweldig. Toen „Storm vogels" in Amsterdam tegen het Nederlands elftal in het veld kwam, hadden de sup porters een speciale boot gehuurd van de Alkmaar Pakket waarmee zeshon derd IJmuidenaren naar de hoofdstad trokken. En zo kon het gebeuren dat bij het tweede kampioenschap in 1933, dat werd behaald in Hilversum tegen 't Gooi, het be uur bij de machinist op de locomotief stond, die met fraaie kransen was versierd en vóór het klaphekje al begon te fluiten, welke luidruchtige aankondiging van de intocht aanhield tot aan het station IJmuiden. In hotel „Nummer één" wei-den de enormste feesten ingeluid, maar voor het zo ver was nam heel IJmuiden dan deel aan de uitbundige huldiging van de kampioe nen. Van het begin af is de belangstelling van de bur gerij voor alles wat maar in verband stond met- „Storm vogels" geenszins gering ge weest. Men beschouwde ook dertig jaar geleden reeds deze populaire vereniging als een van de meest hechte steunpilaren van de IJmui dense gemeenschap, die treurde als „Stormvogels" treurde en die jubelde als de blauw-witten in de ze vende hemel waren. Maan dag zal dit laatste feit hope lijk nog eens klaar worden bewezen. De ouderen in de Stormvogels-familie zullen het zich nog wel herinneren. Storm vogels was nog derde klasser, maar genoot toch al ver buiten IJmuiden een zekere roep, dank zij het feit, dat het in zijn voor hoede Jan Blinkhof beter bekend als „Witte Jan" had zitten. Of nee: zitten is het juiste woord natuurlijk niet, lopen moet het zijn, want tippelen, dat kon onze Stormvogels-Jan! En schieten nog beter. Op een Zondag moest Stormvogels voor de vijfde ronde van de Holdert-beker één derde en vier tweede klassers waren reeds tegen de Vogels gesneuveld in Den Haag tegen de eerste klasser HBS spelen. Met de rust leidden Witte Jan c.s. met 21, maar na de thee namen de HBS'ers een 42 voorsprong. Toen wie het hebben gezien zullen het nooit vergeten kreeg Blink hof op het midden van het veld de bal te pakken. Harry Denis, een der beste backs, die Nederland ooit bezeten heeft, stond vlak bij hem en daar ging het op het HBS- doel af: de bal voorop en „Jan en Harry" er in een felle race achteraan. En ofschoon hij de bal mee moest nemen, Blinkhof won die race en kogelde het leder keihard in de HBS-touwen, wat óók voor een (spor tieve) Denis aanleiding was even de han den op elkaar te brengen Schoot diezelfde Jan niet eenmaal een keeper finaal ondersteboven? En waar schuwde hij een andere keer niet de doel man der tegenpartij, dat de bal in aan tocht was? Dat zat zo: Blinkhof had even te voren in een lastige schietpositie de bal naast geschoten en dat was voor de keeper in kwestie aanleiding geweest om met een licht leedvermaak in zijn ogen Jan aan te kijken. „Ik kom zó terug!", waarschuwde het Stormvogels-kanon. En werkelijk, een paar minuten later had Blinkhof weer de gehele verdediging van de tegenpartij ach ter zich gelaten, hij hield halt op de 16 meterlijn en riep: „Daar komt ie!" Een onderdeel van een seconde later kwam het net der tegenpartij in hevige beroering. Stormvogels kon kampioen "der eerste klasse worden door achtereenvolgens van Blauw Wit, Sparta en 't Gooi te winnen. En nu hadden eerstgenoemde twee clubs er al aan moeten geloven en was het wach ten, of 't Gooi ook zou capituleren. En de Hilversummers légden het loodje! Nog een paar seconden waren er te spelen en toen stapte een der beste scheidsrechters uit die dagen. Job Mutters, met uitgestoken rech terhand op aanvoerder Wim Koster af om hem te complimenteren met het behaalde kampioenschap. Er zijn zo van die ogen blikken, die men momenten pleegt te noemen. Stoi-mvogels had in het eerste seizoen van zijn eerste klasserschap UW met niet minder dan 61 geklopt. Driemaal had Piet Sint en even zoveel keren had Blink hof de bal achter doelman Leo van Rhijn gedeponeerd. De UVV-keeper bekeek het hele geval van de sportieve kant, feliciteer de Blinkhof met het behaalde succes en voegde er aan toe: „Jan, als je in Utrecht komt, doe dan belletjes aan, dan kan ik je horen aankomen; want nu stond je voor me, vóór ik er erg in had!" Ook al in die „goeie ouwe tijd" had Stormvogels een vurige spil en een uit stekende rechtsbuiten, die ecnier op een keer naar de mening van de vurige spil niet hard genoeg draafde achter de cen ters, die hij de spil in de richting van de hoekvlag plaatste. Dit verdroot onze midhalf tenslotte zozeer, dat hij op een ge geven moment luidkeels over het veld schreeuwde: „Moet ik soms een rijksdaal der bij de cornervlag leggen?" Vooral die sneeuwruimers zullen zich het volgende vermakelijke voorval nog wel herinneren. Het had best gesneeuwd en het oude Stormvogels-terrein zou zeker afge keurd worden voor de wedstrijd tegen WFC. Maar Stormvogels had in die dagen supporters, die niet alleen van aanmoedi gen, doch ook van aanpakken wisten. Dus werd het veld sneeuwvrij gemaakt (in de stille hoop, dat WFC in het geheel niet en dat zou een papieren 50 overwinning voor Stormvogels betekenen of zeer on volledig zou verschijnen en dan een gemak kelijke prooi voor Stormvogels zou wor den). Doch men had buiten de Wormer- veerse en Haarlemse waarden gerekend: de WFC'ers kwamen volledig aan de start, maar bij de Vogels ontbraken vier in Haarlem wonende spelers op het appèl en ze moesten vervangen worden door de eerste de beste tweede elftallers, die toe vallig „spullen" bij zich hadden. En WFC won met 5lü Wie een kuil graaft En tenslotte nog een na-oorlogsvoorval. Stormvogels speelde in Rotterdam onder zeer ongunstige weer- en terreinomstandig heden het stormde en regende dat het goot en het terrein was spekglad tegen Neptunus. Met de rust was de stand 11 en na de thee kregen de blauwwitten de storm en regen tegen. De Rotterdammers waren dan ook voortdurend in de aanval; herhaaldelijk werden de Stormvogels ach ter- en middenspelers gepasseerd, doch één was er die stand hield: Piet Kraak. Schot op schot wist hij met grote zekerheid te stoppen, totdat 5 minuten vóór het eind. nee, die kogel was onhoudbaar! Een Nep- tunus-supporter sprong reeds met zijn handen in de hoogte en schreeuwde „kóóóóól" van zijn zitplaats, doch Kraak wist ook dit schot te stoppen. „Gaat u maar weer zitten, mijnheer", zei een Stormvogels-supporter, terwijl hij de opgesprongen Neptunus-man vertrou welijk op de schouders klopte. Zo bleef het 11 en toen het eindsignaal klonk, schaarden enige honderden Neptu- nus-supporters zich in twee rijen voor de kleedkamers en brachten de Stormvogels doelman een verdiende ovatie. Het is feest voor de Stormvogels. En daar is alle reden voor! Immers een veertigjarig Jubileum is een mijlpaal in het leven van een voetbalvereniging. En onze oudste „IJ muider" voetbalclub kan met trots terugzien op de vruchtbare resultaten harer arbeid. Naturlijk komen in een 40-jarige voet balloopbaan naast de ups de noodwendige „downs" voor. De downs met haar teleur stellingen en tegenslagen bleven ook Stormvogels niet bespaard. Maar onder leiding van vele kranige vasthoudende be stuurders hield zij stand en kwam zelfs hechter en sterker uit de moeilijkheden te voorschijn. Er is veel veranderd. Veel ook wat de Het Jubileum-comité heeft een feestprogramma samengesteld, dat klinkt als de welbekende klok. De verschillende ere-wedstrijden zijn reeds gespeeld; er resten nu nog de meer officiële festiviteiten. MAANDAG 2 JUNI (TWEEDE PINKSTERDAG): Stormvogels-veteranen (Kampioenselftal 1932)D.W.S.-veteranen. Deze voorwedstrijd begint om 1 uur en er zal twee keer een half uur gespeeld worden. ZATERDAG 7 JUNI: Grote receptie in het Thalia Theater: Van vier tot zes uur recipieert het bestuur ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan en tevens wegens het feit dat het kampioenschap der tweede klas behaald is. DINSDAG 10 EN WOENSDAG 11 JUNI: Feestavonden in het Thalia Theater. Aangeboden aan de leden. Aanvang 19.45 uur. Cabaret-programma door het gezelschap van Roland Wagter. Na afloop groot jubileumbal. Op beide avonden wordt het eerste elftal gehuldigd. WOENSDAG 11 JUNI: Feestmiddag in het Thalia Theater. Om 2.30 worden alle aspiranten verwacht in de kleine zaal van Thalia, waar het gezelschap van Roland Wagter op de planken zal komen. mmrnm v. d. OEVER VENUS I Mpte 1 H. SNOEKS G. SNOEKS TOL ANGENENT lal VAN ONSELEN verhouding gemeentebestuur voetbalvere niging betreft. Vooy mij ligt de Jubileum uitgave bij het twintigjarig bestaan van Stormvogels uitgegeven. Wijlen burgemees ter Rambonnet schreef daarin ,,'t contact met het gemeente-bestuur is uit de aard der zaak gering. Hoe geheel anders is dat nu. Er is nu een regelmatig contact. Ook de gemeente lijke overheid ziet haar taak', de vereni gingen in haar zware maar mooie taak „vorming van gezonde sportieve burgers", te steunen. En ik stel er prijs op te verklaren dat de verhouding gemeente-bestuur-Storm- vogels buitengewoon prettig is. Wij zijn Stormvogels ook zeer dankbaar voor haar belangrijk aandeel in de hierboven om schreven taak verricht en de prachtige sport-evenementen die zij onze burgers bood. Moge dit 40-jarig jubileum Stormvogels belonen met de herovering van het eerste klasseschap. Zou dit niet gebeuren, (wat haast niet denkbaar is) Stormvogels dan als van ouds, de tanden op elkaar en gij zult slagen! Immers jullie hebt de jeugd en daarmede de toekomst! Tot de jongeren in het bijzonder het ad vies: Naast jullie taak zo gunstig mogelijke resultaat voor de club te behalen, staat als allerbelangrijkste „gezonde lichaams ontwikkeling en het kwekenvan een zo groot mogelijke sportiviteit". On der aanbieding van mijn gelukwensen spreek ik de hoop uit dat, gij 'Blauwwitte leeuwen, nog lang onder de bekwame lei ding uwer bestuurderen op de ingeslagen weg voort moogt gaan en tot in lengte van jaren een sieraad onzer Velser Sportge- meenschap zult blijven. Wethouder van Onderwijs, Sport en Culturele Zaken, H. DE BOER. In het Stormvogelsnest" heerst grote bedrijvigheid. „Vogels" vliegen aan en af en ieder heeft een taak te vervullen in verband met het grote feest. Daarbij komt de grote spanning van de promo tie-wedstrijden, welker resultaten zul len beslissen over de vraag of het Blauwwitte-Vogels-team" al dan niet zijn glorieuse rentree zal maken in de klasse waarin het thuis hoort- De „Vogels" voelen zich bij de naderen de feestdagen in prima conditie en na het Kampioens-Eischijnt waarlijk het Eerste-Klasse-Eite zullen volgen. Zou werkelijk op 2 Juni de terugkeer in de eerste klasse een feit worden, dan zou dit wel een zeer bijzondere luister bijzetten aan het veertigjarig bestaan der IJ.V.V. „Stormvogels". Met grote opgewektheid zal dit belang rijke feit door de „Stormvogels-familie" herdacht worden en met reden. Van een heel klein clubje in de Noord hollandse Voetbalbond is de jubilaresse gegroeid tot een sterke eerste-klasse- vereniging in de K.N.V.B., een vereni ging, welke jarenlang in één adem met het machtige Ajax en Feijenoord ge noemd werd. Zeer belangrijke wapen feiten staan op haar naam en de ver richtingen van „Stormvogels" hebben in de Nederlandse Voetbalwereld steeds de volle aandacht getrokken. De noodlottige inzinking in 194S, welke tot een terugval naar de tweede klasse leidde, is gelukkig thans overwonnen en het is de jonge Stormvogels-generatie, welke bezig is het verloren gegane ter rein volledig te herwinnen en „Storm vogels" haar roem te hergeven. In de laatste maanden is wel ondubbel zinnig gebleken welke belangrijke plaats de IJ.V.V. Stormvogelsin de IJmui dense gemeenschap inneemt. IJmuiden, de plaats van de grote „ups en downs weet wat het is, om tegenslagen te over winnen. De energie, waarmee rederij en vishandel keer op keer de moeilijk heden overwinnen, bezielt ook de „Stormvogels" bij haar grote worsteling voor de terugkeer naar de eerste klasse. De IJmuidenaren weten dit naar waar de te schatten en duizenden geven „hun club" de morele steun welke zij nodig heeft. Het feest van „Stormvogels" zal door IJmuiden intens worden meegeleefd en met dank zal worden gedacht aan de vele voetbalvreugde, welke deze stoere club aan de burgerij geschonken heeft. W. Chr. SUWERINK, voorzitter.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 11