Ongedwongen receptie bij het afscheid van de heer J. D. B. Oiie Beverwijkse bloemenmarkt een succes, Velsen kwam slaap te kort Auio rijles Agenda voor Beverwijk Een liefde in Kennemerland Deze week op Kennemer veiling Castricum IJmuiden 10 Luilak" in Midden Kennemerland Groente loopt op Zomeravond - orgel bespelingen beginnen weer Auto met beschonken chauffeur over de kop Remmen deugden niet De achttiende eeuw herleeft op Waterland in openluchtspel van Marie van Zeggelen Veteranenelftal van „Stormvogels" tegen de DWS-oudjes VGLO-school heet „Kohnstamm-school" „Schoolradio" vindt ingang Renz bracht circussfeer ZATERDAGSIMEI 19 5 2 ff Vanmorgen is Kennemerland al heel vroeg gewekt door de kinderen, die deze Zater dag voor Pinksteren het privilege bezitten een iegelijk uit de veren te porren met de doordringende galm: „Luilak beddezak" en wat daar dan nog achteraan komt. Ketelmuziek en rotjes, trommels en geschreeuw, beLletje trekken en andere lawaai- producenten zorgden er voor, dat weinigen langer hebben geslapen dan tot een uur of half vijf. Deze Luilakviering heeft in Beverwijk gisteravond al haar hoogtepunt gekregen in de fleurige bloemenmarkt langs de Bree- straat IJmuiden had dit jaar geen kraampjes maar wél luidruchtige luilakken waar tussen tien en twaalf haast niet door te komen was. De stad is blijkbaar onder de hortensia's gezet, want speciaal deze plant kreeg aftrek bij de jonge en oude klanten van deze Luilakmarkt. En de handelaren waren best tevreden. Ze kregen daardoor weliswaar pas na middernacht de kans een kop koffie te drinken in de enige lunchroom, die aan de Breestraat de deuren open had gehouden, maar de resultaten van deze vrolijke markt zijn deze nachtwake waard geweest. Vanmorgen om vier uur begon de drukte alweer, vooral de kinderen waren er gauw bij en tegen zessen kwamen ook vader en moeder eens kijken of er bij het scheiden van de markt geen goedkoop bloemetje te bemachtigen was. Rustig Overigens is deze Luilakviering rustig verlopen. De politie heeft weinig meldingen van baldadigheid binnengekregen -en het Rode Kruis, dat gisteravond en vanmorgen in ploegendienst over de stampvolle Bree straat patrouilleerde, hoefde niet één keer in te grijpen. Velsen had dus geen markt dit jaar, waar door de Haarlemse en de Beverwijkse stalletjes te meer in de belangstelling kwa men: vooral naar de Haarlemse singels zijn heel wat Velsenaren getrokken om de Het is een goede week geworden voor de Kennemer tuinders: de groente was duur en ook de aardbeien bleven prijzig. Bloemkool ging vlot van de hand en kwam tot 87 cent per stuk; de bospeen, die in het midden van de week iets in prijs daalde, noteerde- Vrijdag weer rond de 50 cent per bos. Sla noteerde zelfs het dub bele van de vorige week: er is van 6-16 cent per krop voor betaald. Prei, weken lang onverkoopbaar, bracht nu 19 cent per kilo op en ook de spinazie liep in prijs op tot 60 cent per kilo. Postelein was iets goed koper, maar draaide toch nog rond de 40 cent per kilo. Asperges waren al heel duur en varieerden van 13 per kiló. Het aanbod van aardbeien viel niet tegen: er waren al verscheidene sloffen met Wijker aardbeien en er is van 2.80 4.60 per slof voor betaald. De doosjes noteerden 35-87 cent per stuk met een inhoud van een pond en een half pond. Niet cadeau Op de bloemenveiling was het product ook niet „te geef". De irissen geven nog altijd de toon aan én in de diverse kleuren geel, wit en blauw brachten ze 15-55 cent per bos op. Er waren weinig andere variëteiten. De duizendschonen beginnen te komen, waar naar al veel vraag bestond: er is tot 48 cent per bos voor betaald. Anemonen en ranon kels noteerden rond de 20 cent per bosje; ixia's kwamen tot 35 cent en de kleine witte anjers brachten nog 30 cent per bosje op. Het aanbod in lelies is gering, begrij pelijkerwijs zijn ook deze duur. In de pottenafdeling waren het goeddeels hortensia's, salvia's, begonia's en geraniums; wegens de luilakmarkten was er een leven dige handel in de potten. Het eerste orgelconcert in de traditionele zomeravondserie wordt dit jaar op 3 Juni door de heer C. J. Moed gegeven op het orgel van de Grote Kerk. Als soliste treedt op Edith v. d. Berg, mezzo-sopraan Het programma luidt: 1. Toccata XI, van Georg Muffat; 2. „Et exultavit spiritus meus" van J. S. Bach; 3. Partita sopra: Du Friedefürst, Herr Jesu Christ, van Joh. Bernh. Bach; 4. a. Angels, ever bright and fair, van G. F. Handel, b. „How blest are shepherds", van H. Purcell; 5. a. Andante con moto, van F. Mendelsohn-Bartholdy, b. Fuga, van F. Mendelsohn-Bartholdy; 6. a. Pilgerspruch, van F. Mendelsohn-Bar tholdy, b. Gebet, van Chr. W. von Gluck; 7. Praeludium en Fuga over B-A-C-H (verkort) van Fr. Liszt. Tijdens het spel is het verboden door de kerk te lopen. Aan de uitgang is gelegen heid door een vrijwillige bijdrage mede te helpen de onkosten dezer concerten te dekken. Het volgend concert is op 17 Juni met als solisten: Lida Langerveld, viool en Annie Schoen, sopraan. gezellige sfeer onder de lichtguirlandes mee te beleven en een plantje naar huis te dragen. De baldadigheid in de Spaarnestad heeft hier en daar aanleiding gegeveri tot ernstige klachten. Auto verloor deurkruk Over de volgende verloren voorwerpen zijn inlichtingen aan het Beverwijkse po- litie-bureau te krijgen: Ring met sleutels blauwe capuchon,cein tuur, deurkruk van auto, pet van spoor wegbeambte, aardbeiensloffen, autoped op luchtbanden, rozenkrans, 1 paar glacé dameshandschoenen, rechter glacé hand schoen, rood kindertasje, geruit stoffen tasje met slabbetje, 3 vacantiezegels van de bouwnijverheid, 1 kg. gewicht, grote gele pijp, kinderpistooltje, bruin-zwarte porte- monnaie, hoes van pax-apluie, beige meis- jesjas, doublé armband, gekleurde shawl, padvindersriem. ledige portemonnaie, vier muntbiljetten, damesportemonnaie, carton- nen doosje met vijf kogeltjes, duimstok, rood kinderfietsje, beige alpinomuts. Zwervend aangetroffen: Duitse herder, klein wit hondje, schildpad, zwart schip- pershondje. Late jaarvergadering van „St. Bonifacius" De Nederlandse Rooms Katholieke Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. De installatie van de geestelijk adviseur, één van de agenda punten, kon niet doorgaan, daar kapelaan Van Gastelen verhinderd was. De penning meester toonde een flink batig saldo aan en de secretaris deelde mee, dat het leden tal met vijf gestegen was. Bij de bestuursverkiezingen waren de heren C. G. J. Dekker en J. O. van Gel deren periodiek aftredend, maar werden bij acclamatie weer herkozen. De heer J O. van Gelderen gaf hierna een toelichting over de problemen, die zich bij ontslag kunnen voordoen, waarna de voorzitter, de heer R. v. d. Kolk, de werk- lozenverzekering, die per 1 Juni ingaat, be sprak. Jaarvergadering Doopsgezinden Woensdag 11 Juni houdt de Doopsgezin de Gemeente haar jaarvergadering in het kerkgebouw aan de Meerstraat. Bij de verkiezing van kerkeraadsleden is de heer R. C. Veenstra aan de beurt van aftreden. Een Alkmaarder had in de nacht van Donderdag op Vrijdag met een vriend in Amsterdam enige glazen zeer helder vocht genuttigd en het tweetal snelde om half vier in de nacht over de „primaire weg" tussen Uitgeest en Limmen. Halverwege raakte de chauffeur de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de wagen over de kop sloeg. Wonder boven wonder kreeg de chauffeur slechts een blauw oog en kwam zijn vriend met de schrik vrij. De wagen moest evenwel later weggesleept worden. De Castricumse rijkspolitie onder leiding van opperwachtmeester J. v. d. Wa ter was spoedig ter plaatse en nam de be schonken chauffeur de bloedproef af, die uitwees dat de man veel te diep in het glas had gekeken. Vrijdagmiddag om 12 uur heeft er op de hoek Bakkummerstraat-Vinkebaan in Cas tricum een autobotsing plaats gevonden die enerzijds het gevolg was van onbekend heid met de plaatselijke situatie, anderzijds van ondeugdelijke remmen van een vrachtauto, zo deelt de politie ons mede. Het verkeer naar zee wordt op het ogen blik door de Poelvenstraat geleid, hetgeen wordt aangegeven door een bord in het plantsoen aan de Vinkebaan. De bestuur der van een 10-tons trailer was van mening dat de pijl het rijden over de langs de Vinkebaan lopende parallelweg aanwees en deed dat dus. Hoewel deze weg zeer nauw is, ging het net, totdat het lange gevaarte de hoek Bakkummerstraat-Vinkebaan zou nemen. Het uitzicht is daar slecht, waar door de bestuurder van de trailer een van de andere kant komende vrachtauto te laat opmerkte. De bestuurder van die andere vrachtauto trachtte een botsing te voor komen door het stuur om te gooien, maar hij reed, de trailer links passerende, het trottoir op, waar zijn wagen toch tegen de zijkant van de ander opvloog. Op dat ogen blik ging juist de C.Ö.L.-school uit, maar niemand liep letsel op. Bij het door de rijkspolitie in samenwerking met de ver keerspolitie ingesteld onderzoek is komen vast te staan dat de remmen van de vracht auto niet deugden. Zondagsdienst artsen Beide Pinksterdagen wordt de artsen- dienst waargenomen door dokter H. J. van Nievelt, Burgemeester Lommenstraat 10, Telefoon 354. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Zondag avond 22 uur is de wijk- en kraamverple- ging in handen van zuster A. Lansman, Pernestraat 30. Zuster J. A. Bosdriesz neemt deze dienst waar van Zondagavond 22 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur. Predikbeurten Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. G. Kornet. Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. van Duykeren, van Amsterdam. 99 Aan de zijde van zijn oudste dochter een fraaie koekoeksklok, een zilveren as- ADVERTENT1E in nieuwe auto. model 1952 AUTOR 13 SCHOOL „R E IJ M" Hagelingerweg 134, Santpoort, Tel. K2560-8930 Zaterdag 31 Mei. Kennemer Theater, 7, 9.15 u.: „Cinderella" Luxor, 7, 9.15 uur: „Geen medailles voor spionnen". W. B. Theater, 8 uur: „Tarzan en de Zee meerminnen". ZONDAG en MAANDAG (Eerste en Tweede Pinksterdag). Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Cinderella". Luxor, 2.15 uur: „Argentijnse nachten"; 4.30, 7, 9.15 uur: als Zaterdag. W. B. Theater, 7.30 uur: „Getatoueerde vreemdelingen"; 4.30 en 8 uur: als Zater dag. lieeft de heer J. D. B. Olie gistermiddag in het Statenhuis te Beverwijk tientallen uit het bedrijfsleven, vertegenwoordigers van gemeentelijke instanties, vrienden en ken nissen langs zich zien trekken. Alvorens de zeventigjarige, rijzige figuur vanmorgen in de grote fabriekshal van N.V. de Plaat- wellerij afscheid nam van directie en per soneel, recipieerde hij Vrijdagmiddag ter gelegenheid van zijn veertigjarige verbin tenis aan dat bedrijf. Het was een receptie, die, ondanks de schaduw van zijn vertrek, een bijzonder feestelijk en ongedwongen karakter droeg. Twee uur lang bleef het een komen en gaan van dames en heren, die de heer Olie enerzijds als zakenrelatie, aan de andere kant als vriend hebben leren waarderen, in de eerste plaats omdat hij in al die veer tig jaren naast de zakelijke belangen de amicale betrekkingen beschouwde als een van de beste voorwaarden van een progres sieve bedrijfsleiding. Er zijn geen toespraken te horen geweest in het Statenhuis, maar een schat van bloemstukken decoreerde de kleine zaal en ook de uitgebreide collectie cadeaux be wees de vriendschap jegens de jubilaris, wiens hand werd gedrukt onder anderen door de Hoogovensbedrijfsdirecteur ir. F. W. Spies en de heer G. S. K. Blauw, direc tie-secretaris, ir. B. Verdoorn en ir. J. Tromp, directieleden van Van Gelder Zo nen. de heer J. Schmal, directeur van de Twentsche Bank te Beverwijk, de heer J. Swens, voorzitter, en jhr. dr. J. C. Molle- rus, secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken uit Haarlem. Voorts vertegenwoordigers van tal van bedrijven om een greep te doen: Beynes, AKU- Arnhem, BPM, Staatsmijnen, Aiton en Co. Ltd. te Derby in Engeland en van Reek Opvorming Co. uit. Kopenhagen, welke beide laatste fabrieken in zeer nauw con tact staan met de „Plaatwellerij". Dan waren ook aanwezig loco-burgemeester N. Passchier en wethouder J. Alberda van Beverwijk en wethouder J. C. Aschoff en gemeente-secretaris J. Veenstra van Vel sen, de directeuren P. J. Hubbeling en F. J. Heykoop, respectievelijk van de Nijver heidsschool te Velsen en de Nijverheids avondschool in Beverwijk, de heer L. Boelhouwer van het PWN, de directeur van het gasbedrijf te Beverwijk, de heer R. Vos cn hoofdingenieur R. Kruk van het PEN in Velsen. Op de tafel achter de heer Olie prijkte een verzameling geschenken, waaronder bak, een luxe passerdoos en een aantal boekwerken. Al met al bewijzen van waar dering voor een man, die, ondanks zijn af scheid als directeur, zich voorlopig nog met veel élan verdienstelijk hoopt te maken, want zoals wij reeds eerder meld den, is de heer Olie per 1 Juni benoemd tot gedelegeerd commissaris van de onder neming. Werkmeester aan de Visserijschool Als gevolg van de verbouwing van de ge meentelijke Visserijschool in IJmuiden, is de werkplaats en het daarin geplaatste aantal machines uitgebreid. Voor het onderwijs is het van belang, dat de machines, motoren en ketels van de school behoorlijk worden onderhouden en het komt B. en W. daarom wenselijk voor, een werkmeester aan te stellen, die met de controle op deze apparatuur belast is. Het college stelt voor in deze functie te benoemen de heer A. J. Eiff, wonende te Santpoort, en wel in vaste dienst en ge rekend met ingang van 1 October 1951. De betrokkene is reeds als leraar in vaste dienst aan de school verbonden. 99 Wij moeten onze lezers met klem ont raden vóór Donderdag 5 Juni een bezoek te brengen aan de buitenplaats „Waterland" aan de Rijksstraatweg te Velsen. Want het zou kunnen zijn dat zij gedurende hun wandeling tussen het fraaie geboomte plot seling enige dames en heren zouden ont dekken, die zich onledig houden met elkaar in een hoofse taal aan te spreken, welke conversatie dan wordt ondersteund met zwierige gebaren en elegante buigingen. Het zijn de leden van de „Hooger Geest- Ghesellen", die zich onder regie van de heer C. de Jong met grote ambitie voorbe reiden op de première „Een liefde in Ken nemerland", het openluchtspel van Marie van Zeggelen, welke Vrijdag 6 Juni op de buitenplaats „Waterland" gegeven wordt. En nu is er niets prozaïscher dan de bewe gingen uit de tijd van hoepelrok en prui- kentooi te moeten gadeslaan, terwijl er met de beste wil van de wereld toch niets andei-s te ontdekken valt, dan een luchtig zomerjaponnetje en een vlot spox-tcolbert. En de élégance van de achttiende eeuw is nu eenmaal bezwaarlijk in overeenstem ming te brengen met de nuchtere zakelijk heid van heden. Dit alles vraagt licht, kleur en sfeer en deze détails kunnen pas bij de première in het geding worden gebracht. Dit openluchtspel „Een liefde in Kenne- mei-land" is door de schrijfster zelf bewerkt naar haar bekende gelijknamige roman, waarvan de handeling zich op het even ver der gelegen landgoed „Beeckesteijn" af speelt. De intrige werd nu door mevrouw Van Zeggelen geheel met de omgeving van „Watei-vliet" in overeenstemming gebracht, hetgeen niet volkomen historisch juist is, maar de behoorlijke mogelijkheid toch geenszins uitsluit, dat de in het spel ten tonele gevoerde personages zich eenmaal werkelijk te midden van deze romaneske omgeving hebben voortbewogen. In het stuk worden wij geconfronteerd met de invloedrijke families van Jacob Boreel, advocaat-fiscaal ter admiraliteit van Amsterdam en van Vi-ouwe Trip, die respectievelijk Beeckesteijn en Watexdand bewonen. De handeling begint met de komst van Claude de Sabgas, de nieuwe Franse gouverneur, die aan de beide families wordt voorgesteld en daarbij een merkbare ver warring sticht in de jonge harten van Catootje en Mietsie Boreel. De gedachten van Mietsie worden later afgeleid door de charmes van cousijn Christoffel, een maitre de danse, die ter ere van het bezoek van de Franse gezant enige nieuwe dansen komt instuderen. Tussen hen ontspint zich een idylle, waarover Jacob Box-eel zozeer ontstemd geraakt, dat hij Mietsie uit Den Haag naar huis terugstuurt, omdat zij zich hier te veel met hem „diverteerde". Deze liefde in Kennemerland heeft zelfs nog een dule tussen Claude en Christoffel ten ge volge, waarbij de gouverneur wordt ge wond. Dit is niet zijn enige beproeving, want hij moet bovendien nog vernemen dat Catootje besloten heeft met Jan Bicker in het huwelijk te treden. Tengevolge van deze desillusies pakt hij zijn koffers om weer naar Frankrijk terug te kei-en. Maar ook in Kennemerland roest oude liefde niet, want een kwart eeuw later is er toch feest op Waterland, wanneer de in middels weduwe geworden Catootje er ein delijk in toestemt de bruid van Claude de Saigas te worden. Men had wellicht voor de opveoring van dit openluchtspel geen betere omgeving kunnen kiezen dan deze fraaie buitenplaats, waar de eeuwenoude boomgroepen en het romantisch gelegen prieel, voor deze char mante terugblik op de achttiende eeuw de meest ideale entourage vormen. Voor de toeschouwers zal een speciale tribune wor den gebouwd, vanwaar zij een onbelem merd uitzicht zullen hebben op dit spel, dat sti-aks door de verlichting en de élégan te costuums een stralen feest van lijn, licht en kleur belooft te worden. Het is een sym pathieke gedachte, de scholiei-en op de ge nerale repetitie, welke Donderdag 5 Juni om half acht gehouden wordt, tegen een ge reduceerde prijs toegang te verlenen, zo dat ook zij in de gelegenheid worden ge steld dit openluchtspel te bezoeken. De première vindt dan Vrijdag 6 Juni plaats, waarbij de schrijfster, Marie van Zeggelen eveneens aanwezig zal zijn. De opvoering wordt op Zaterdag 6 Juni nog eens her haald. J. v. D. Het veteranenelftal, dat Maandagmiddag in het veld komt bij wijze van voorgerecht bij de wedstrijd StormvogelsVolendam, ziet er als volgt uit: Doel: Nico de Waard; achter: Karei Haak en Divo Haak; midden: Henk Effern, Jan Tol Sr., Wim v. d. Velde; voor: Karei v. d. Steen, Arie Prins, Izaak Groeneveld, Henk Ketting en Henk v. Rooden. Resei-ves: Piet Hollenberg en Kees van Pel. Er wordt gespeeld tegen de veteranen van D.W.S. In overeenstemming met het gevoelen van de ouders van de leerlingen der openbare school voor vooi-tgezet gewoon lager onder wijs te IJmuiden (Oost) stellen B. en W. de raad voox-, aan deze school de naam te geven van professor dr. Ph. Kohnstamm- school. De commissie voor onderwijs stemt met het vox-enstaande in. Voordracht, nieuwe kracht Theo Thijssenschool Ter benoeming van een onderwijzer aan de Theo Thijssenschool te IJmuiden-Oost (vacatui-e P. Bosua) bieden B. en W. de raad de volgende voordi-acht aan: 1. W. M. Claassen, ondei-wijzer te Am sterdam; 2. Tj. J. Ven erna, ondex-w ijzer te Zaandam; 3. W. de Wit, hoofd eener school te Gorredijk. Aan de Moerbergschool Ter benoeming van een onderwijzer aan de Moerbei-gschool te IJmuiden (vacature J. Mantje) bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. Mevrouw C. E. v. d. Pluym-Gottschal, tijdelijk onderwijzeres aan de Moex-berg- school; 2. M. Brunink, onderwijzeres te Westzaan; 3. F. P. van Driesten, tijdelijk onderwijzer te Haarlemmex-meer. Van het bestuur der Vex-eniging voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden- Oost en het bestuur van de St. Jozefpai'o- chie te Velsen-Noord zijn bij B. en W. ver zoeken binnengekomen om medewerking voor de aansluiting van hun scholen op het radiodistributienet, ten einde de leerlingen van de vijfde en zesde klasse de school- radiolessen te kunnen doen volgen. De aanvragen voldoen aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen de gevi-aagde medewerking te vexdenen. „Met de kippen op stok" (tot en met Zon dag in T h a 1 i a) is een Amerikaanse musi cal-showfilm. Wat dit genre betreft zijn de Amexdkanen onomstreden meester van het terrein.Hun gevoel voor regie en organisatie brengt een bijzondere vaart en actie in elke show, welke op stapel wordt gezet in de onmetelijke studio's. Zo ook in deze rol prent. Juist achter de schijnbare slox-digheid van het gebeuren op het witte doek, de schijnbare nonchalance waarmede de ge beurtenissen naar een gelukkig einde wor den gevoerd, gaan een spanning en een stiptheid schuil, die de opzet van een der gelijke muzikale showfilm eisen, wil men 1 ervan kunnen genieten. De liedjes zijn over Velen zijn Vrijdagavond getuige geweest van de openingsvoorstelling van het Neder landse circus „Renz" dat in Castricum staat. In dit circusje wordt, zoals we al eerder opmerkten, onvervalste circuskunst ten beste gegeven en de medewerkenden be heersen hun vak uitstekend. Behalve de prima paardendressuur van Herman Renz, mogen zeker Les Deux Ro- lim's gememoreerd worden, die met hun acrobatische toeren een hoog niveau bereikt hebben. De clowns Pimmy en Pedro ver kochten hun grollen op 'kostelijke wijze. het algemeen aardig, vooral waar het de inhoud betx-eft. Al met al is „Met de kippen op stok" een product, dat bij liefhebbers van dit moderne genre ongetwijfeld in de smaak zal vallen. Zondagmiddag (eerste Pinkstex-dag) ver volgt Tom Mix zijn spannende avonturen van de vorige week. Knallende zesschieters, flitsende vuisten en het aardige meisje we ten de aandacht voldoende gespannen te houden. „Omar, de woestijnhavik" (Maandag tot en met Woensdag in Thalia). Een fan tastisch verhaal in nog fantastischer kleu- x-en speelt zich af in het Perzië der oudheid, toen kalifs en andere autonome koninkjes onderling een spel van verraad, moord en doodslag speelden van hun luxueuse ten tenkampen uit, waar zij op zijden kussens met een sober handgebaar beschikten over wel en wee van ondex-horigen. De film voert een edele held ten tonele, die, bij wijze van uitzondering in die tijd, begaan was met het lot der uitgezogen, ondei-- drukte bevolking, en een soort Pimpernel- rol ging spelen om de tirannen te onttronen. Deze held, die als de geheimzinnige woes tijnhavik in rood gewaad de opwindendste avonturen onderneemt en op wonderbaar lijke wijze steeds de ovex-winnaar in elk treffen blijkt, verovert een beeld van een prinses, maar niet dan nadat hij door haar op een charmante manier in de luren is gelegd. De vaart en het tempo in het ver haal dragen ertoe bij, dat deze rolpx-ent een bijzonder aantrekkelijk kax-akter heeft. „Wij gaan naar Monte Carlo" (tot en met Maandag in Rex). Dat Hollywood zeer bepaald ni'ét het monopolie bezit van een goede showfilm-productie, bewijst Jean Boyer weer eens met zijn klaterende en uit bundige Ray Ventura-rolprent „Nous irons Monte Carlo". De bandleider heeft naam gemaakt vooral met dat luchtige en char mante geval „Wij gaan naar Pai-ijs". Hij en de musici van het orkest zijn thans iets Zuidelijker aan de start gekomen voor de opnamen van het vervolg op het eerste deel. Men kan deze heren blijkbaar in n'importe welke situatie schuiven; zij redden zich eruit met een bravour en een élégance, die waarlijk verfrissend aandoen. In het dwaze en gecompliceerde verhaaltje van een ver wisselde baby, die namelijk vei-keerd be zorgd is overigens niet door de ooievaar is een van de leden van de band haar opa. Als tenslotte na veel kabaal en vrolijk heid liefst drie dames de baby als de hare „claimen", hebben de toeschouwers reeds voldoende genoten om te kunnen zeggen: een leutige film. Liefhebbers van gezellige muziek en een dosis niet minder amusante nonsens kunnen wij een reisje met Ray Ventura en zijn orkest naar Monte Caxdo van harte aanbevelen. Tijdens de herdenking van de stichting van het tehuis voor oud-gedienden in Chelsea door koning Karei II, werd aan de verpleegden van het tehuis een eikenblad uitge reikt, als herinnering aan de ontsnapping van Karei II, die zich na de slag bij Worcester wist te redden door in een eikenboom te klimmen. De 3-jarige Andrew Ward speldt de 80-jarige John Studholme, die vroeger bij de Kameroense Hooglanders diende, het eikenblad op de borst. Marktprijzen. Gr. tong 1,82-1,72, gr.m. tong 1,11-0,93, kl.m. tong 1,11-1, kl. tong I 1,17-0,96, kl. tong II 0,97-0,68, tar bot I 1,72-1,28 per 1 kg. Tax-bot II 49, tar bot III 43, tarbot IV 27-21, gr. schol 27, gr.m. schol 36-31, kl.m. schol 48-27, kl. schol I 29-27, kl. schol II 37-12, schar 24- 13, makreel 28-27,50, gr. schelvis 41-39, gr.m. schelvis 47-44, kl.m. schelvis 45-41, kl. schelvis I 42-41, kl. schelvis II 46-38, wijting 40-28, gi\ gxil 36-27, midd. gul 32- 28, kl. gul 25,50-22, poontjes 12-8, pieter man 25-20,50, muilen 27-20, kl. rode poon II 26,50-16 per 50 kg. Gr. kabeljauw 134- 86 per 125 kg. Aanvoer: 440 kisten tong en tarbot, 645 schol, 220 schar, 18 makreel, 89 schel vis, 98 wijting, 200 kabeljauw en gul, 7 mul, 8 pieterman, 30 poon, 25 diversen, to taal 1780 kisten. Het kon nog hoger. De Vrijdagmarkt bleek nog meer gebrand te zijn op de rondvis dan haar voorgangers: er zijn fe nomenaal hoge bedragen neergeteld voor partijen, waarvan de kwaliteit soms niet eens zo goed was. Voor wijting, die toch waarlijk niet tot de topkwaliteit behoor de, werd grif f 40 en zelfs f 42 gegeven en daar waren de braatjes eveneens voor te koop. De paar stijve kabeljauwen, die er in de markt verschenen, gingen al even peperduur van de hand: f 80 tot f 84 voor de lichte soorten. De snurre- vaad-vissers maken beste dagen: voor schol 2 en 3 had de handel met het grootste genoegen 29 tot f 30 over en de tweetjes van de kust brachten het tot ƒ26 a ƒ24. Eindelijk leek ook de tong mee te willen profiteren van de algemene hausse: voor gx-ootmiddelsoox-ten wex'd tenminste meer dan een gulden per kilo betaald en in een enkel geval brachten ze zelfs 1.14 op. En zowaar steeg de tong 1, waax*voor weer een paar gaatjes in het buitenland te vinden zijn, tot ditzelfde niveau. En tenslotte pikte de weegtarbot ook een graantje mee door vaxx 1.25 tot 1.80 te px-omoveren, waarna de max-kt la ter lichtelijk terugliep tot 1.60. Aafke op het nippertje. De KW. 41 „Aafke Jacoba" kon Vrijdag de eer van de hoogste besomming maar ternauwer nood verdedigen tegen haar xdvaal de HD. 87. De Aafke maakte ƒ6070 en de Hel- dexxaar zat daar maar vijftig gulden onder. Een puike derde werd de KW. 64, die 5870 boven water voer en onder de kot ters was ook menige uitblinker, zoals de IJm. 11, die het tot liefst ƒ4600 bracht. Niet te verleiden. Ondanks de veel belovende markt liet geen der trawlers zich vandaag vex-leiden de Zaterdagmarkt met een bezoek te vereren zeer tot ge noegen van de loggers en de kotters overi gens. Het was begrijpelijk, want de slechte vangsten van de laatste dagen maken de „volle reis" hai-d nodig en wel licht houdt de max-kt zich ook na Pinkste ren een beetje gunstig. Er waren inmid dels vanmorgen aax-dig wat loggers en kotters, die er de voox-keur aan gaven, vandaag hun vangst kwijt te raken, omdat ze anders twee dagen met de vangst on der de luiken moesten blijven liggen. Verscheidene handelaars, die er Dins dag al vroeg op uit moeten, kochten van- mox-gen alvast wat in en de prijzen bleven mede daardoor hoog. Varende gasten. Buiten de trawlers, die deze week naar zee gingen, bevinden zich nu nog op de visserij: Maria van Hat- tum en Abraham (maatjes en vis) 20 Mei; Adjowico, idem, ook 20 Mei; Post Boy 21 Mei; Max-y 23 Mei; Eveline (haring en vis) 23 Mei; Thorina 23 Mei; Antje 23 Mei; Nox-ma en Medan 24 Mei, waarvan de Me- dan eveneens met de trawlnetten achter de gladde haring aanzit. Haring in het land. Gisteren zag IJmuiden van de haringvloot de volgende schepen binnenkomen: KW. 70 met 252 k., waarvan 32 e.v., 50 van de 56, 28 van de 161; 57 van de 163 en 43 van de 170. Inmiddels zakt de prijs nu zij het niet met sprongen, maar dan toch wel met stapjes, maar ze blijft dit jaar toch lang aan de stevige kant. Vrijdagavond was een Hollandse Nieuwe in een „elitezaak" tachtig cent, een volkszaak verkocht ze voor zeventig en zestig. De kantjes rxo- teerden gemiddeld driehonderd gulden voor het allerfijnste en ongeveer de helft voor het grove goed, waarvan er immers heel wat minder in een kantje gaan, zodat de kleinhandel er niet zo erg op gechar meerd is. Dit is echter in de" afslag ruim een kwartje voor de haring.... Helaas gaat ze nog door te veel handen, om goed koop bij de consument te belanden. Naar Israël. Voor de tweede keer in deze maand zijn er filets uit IJmuiden naar Israël vexdaden, dit keer met de coaster Devora, die Vrijdagmiddag voor de nieuwe Tegeltjesmarkt vex-scheen om zijn lading uit de koelhuizen in ontvangst te nemen. Er was voor de losploegen daar door weer heel wat werk aan de winkel. Pools. Van de Poolse haringvloot liep de GDY 89 binnen met een lading haring die in de bunker is gestouwd. Een gespe- cificeex-de vangst is niet bekend gemaakt. Verdoping. Bij de aanvang van de nieuwe teelt zijn een tweetal aan de N.V. Rederij v/h. Frank Vx-olijk te Schevenin- gen toebehorende loggers van naam ver anderd. De Onderneming II (Sch. 160) is verdoopt in Vertrouwen (Sch. 160) en de Onderneming IV (Sch. 180) heet voortaan Mr. Joh. Last (Sch. 180). Laatstgenoemde logger heeft al eens eerder die naam ge- dragen. Naar de haring. Voor de haringdrijf- netvisserij worden thans nog in gereed heid gebx-acht de Bertha (KW. 38), Helena (KW. 39), Huiberdina Giisbeiiha (KW. 85), Rijnmond V (KW. 110), Borneo (KW. 127) en Ondexmeming (KW. 175). De twee laatstgenoemde schepen zijn elk van een 300 pk. M.W.M. motor voorzien. Met trawl en drijfnet. Dat thans de meeste trawlers van IJmuiden binnen liggen voor reparatie en ondei-houd blijkt uit het feit, dat er Vrijdagavond 5 stoom- en 9 motortrawlers op zee waren. Vex-der nemen van IJmuiden 3 trawl- en 3 ha- rinsloggers aan de visserij deel. Van Katwijk zijn 43 haringloggers in bedrijf, verder 28 trawlloggers, benevens 1 motortrawler. Dertien loggers zijn in repa ratie, waarvan er 6 spoedig in de vaart komen voor de drijfnetvisserij. AGENDA VOOR CASTRICUM. Corso Theater, Zaterdag: 19.15 en 21.30 uur, Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur: „Teresa"; Maandag 15, 19.15, 21.30; Dinsdag 20 uur; Woensdag 20 u.: „De zoon van de kalief". Nieuwe leermiddelen voor het godsdienstonderwijs Bij het college van B. en W. is een ver zoek van het bestuur van de R. K. Jongens school te Velsen Noox-d binnengekomen om medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van het Gods dienstonderwijs. De aanvrage beoogt de aanschaffing van lees- en werkboekjes, be horende bij de methode „Op Weg" voor het geven van Godsdienstonderwijs. De aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen, de gevraagde medewerking te verlenen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 16