IJmiiidenaar ging hofmeester van de „Hecuba" met een mes te lijf Slotavond van het Jongerenparlement leek wel zijn laatste ademtocht Agenda voor Velsen Laat de G&ASBOTER niet voorbijgaan Droomvacantie Een Renault Vier DEN HOUT f EN NU op de VACANTIE aan BÈw Tegen de dader acht jaar gevangenisstraf geëist IJmuiden Castricum Uitreiking van „Stormvogellintjes" Zowel kunstenaar als bevolking in nood Conflict over bewoonde garage in Blaricum Koop 'h ipakfo extra voor de "ImdovQ IJM UI DER KLEDINGMAGAZIJN Prima teamgeest in Edmonton Zes „leden van verdienste" en één erelid De „Tara" liep van stapel Rapport Havermans Morgen over een week „veiligheidsdemonstratie" Fabrikant contra gemeente Scheepvaart LUIDSPREKER aan de Riviera voor SPOTPRIJS GARAGE DONDERDAG 5 JUNI 19 52 .7 Tijdens de reis, die de „Hecuba" van de K.N.S.M. in het najaar van 1951 naar Zuid- Amerika maakte, heeft zich een tragisch incident voorgedaan. Op de 16de October van dat jaar voer liet schip tussen de Zuid-Amerikaanse havens Manta en Esmeraïdas. Des avonds om circa zeven uur hoorden enige leden van de bemanning luid gillen in de hut van hofmeester Kerkhof. Even later vonden zij de hofmeester hevig bloedend in de gang liggen. Hij had enige messteken in de Imkeronderarm en in de rechter liesstrcek. Intussen was de thans 24-jarige tremmer M. M. uit IJmuiden huilend de hut van de eerste machinist binnengelopen. Hij verklaarde dat hij de hofmeester had vermoord. De hofmeester werd voorlopig verbonden en kon pas 24 uur later in Esme raïdas naar een hospitaal worden vervoerd. Hoewei aanvankelijk de doktoren zijn toestand niet ernstig inzagen is de hofmeester op 28 October overleden. Woensdag stond de tremmer In de ver- dachtenbank van de Amsterdamse recht bank. Zowel de president, de officier van justitie en de verdediger gaven uiting aan hun medeleven met de nabestaanden van de hofmeester. Zij brachten hulde aan de K.N.S.M., die alles heeft gedaan om het leven van de hofmeester te redden. De eerste getuige, dr. W. F. Theunissen, had samen met dr. A. Sunier een psychia trisch rapport over de verdachte uitge bracht, waarin zij tot de conclusie komen, dat hij sterk verminderd toerekeningsvat baar moet worden geacht. Dr. Theunissen zèi dat de verdachte naar zijn mening zijn daad heeft verricht tijdens een pathologi sche roes, waardoor hij aggressief te werk is gegaan. Op de vraag van de president of het mogelijk is, dat de verdachte zoals deze zegt zich niets meer herinnert van het gebeurde, antwoordde dr. Theunissen, dat dit wel mogelijk is. Op een vraag van de verdediger verklaarde de getuige, dat het naar zijn mening niet mogelijk is, dat de verdachte tijdens zijn roes de opzet heeft gehad tot zijn gewelddaad. De 41-jarige olieman P. J. B., die als getuige a décharge werd gehoord, verklaar de, dat de verdachte tijdens een vorige reis in Port Limon overboord was gesprongen. De tremmer had toen enige borrels gedron ken, was naar de kapitein gegaan en had deze verteld, dat zijn moeder overleden was. „Het leven heeft voor mij geen waar de meer", zo zei hij en hij wilde overboord springen. Hij voegde de daad bij het woord. Later bleek dat hij het verhaal van het overlijden van zijn moeder had gefanta seerd. Drie getuigen a charge, de kapitein, de eerste machinist en een derde opvarende van de „Hecuba" waren niet ter zitting verschenen, omdat zij buitengaats zijn. Hun eerder afgelegde schriftelijke verklaringen werden voorgelezen. De kapitein en de eer ste machinist hebben nog dezelfde avond na het gebeurde de hofmeester gehoord. Deze heeft toen verklaard, dat de tremmer zijn hut was binnengekomen en gezegd had: „Wat moet je nou, kom maar op". Direct daarop heeft de tremmer, zo had de hofmeester verklaard, hem een slag in het gezicht gegeven en hem steken met een dolkmes toegebracht. Een motief kon de hofmeester niet noemen. In zijn requisitoir meende de officier van Justitie dat het motief van de verdachte moet zijn geweest, dat de hofmeester zich streng aan de voorschriften hield wat be treft de distributie van sterke drank aan boord. „De verdachte is een man, die niet tegen De secretaris van het Edmonton-comité in Velsen, de heer H. G. F. Smakman, heeft een particulier schrijven ontvangen van een der deelnemers in Edmonton. Deze schrijft onder meer dat men Dins dagmorgen voor 't eerst over stralend, zon nig weer kon spreken. De wedstrijden, die op de Pinksterdagen wei-den gespeeld, hadden veelal in de stro mende regen plaats. Desondanks was er veel animo van de zijde van het publiek. Er heerst, aldus de briefschrijver, een pri ma teamgeest bij de Velsenaren, beter dan bij vorige uitwisselingen. De Engelsen voe len het als een inbi-euk op de traditie dat de heer Smakman verstek heeft laten gaan. In de heer Klaver is echter een waardig opvolger gevonden. Tijdens de zwemwed strijden van Maandagavond kwam het grote nieuws van Stormvogels promotie door. Een van de zwemmers, aldus de schrijver, klom op de springtoren, floot „stilte" en deelde het bericht mede. „Het gebrul dat toen volgde heeft doen vermoe den dat het Nederlandse gezelschap ergens in de buurt van IJmuiden thuishoorde", aldus de bei-ichtgever. Zomerprogramma van „het Instituut" Het Castricums Instituut voor Arbei dersontwikkeling is met een behoorlijk zomerprogramma voor de dag gekomen. De prettige ervaringen, opgedaan met het voox-jaai-sprogx-amma, hebben het bestuur de overtuiging gegeven op de goede weg te zijn. Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 8 Juni: Fietstocht naar de Kennemer Duinen, vertrek des morgens van hötel Kornman. Zondag 15 Juni: Voor de kinderen der leden woi'dt een strandexcursie georgani seerd onder leiding van Jan Klooster, ex pert op het gebied van schelpen en het leven der zee. Zondag 29 Juni: Zomerfeest te Schoorl, georganiseerd door het Gewest Nooi-dholland, waaraan alle afdelingen deelnemen. Zondag 6 Juli: „Slangenkruid- tocht" door de duinen naar Egmond. Zondag 20 Juli: Familie boottocht op het Alkmaardex-meer, tesamen met de af deling Heiloo. Tocht met motorvletterr. Zondag 21 September: Bustocht naar Am sterdam, samen met de afdeling Heiloo. Op deze dag zullen historische gebouwen wox-den bezocht, en maakt men een boot tocht door de gx-achten en havens Zater dag 11 en Zondag 12 October worden de leden in de gelegenheid gesteld een pad denstoelen-weekend op de Bainjaert te Wijk aan 'Zee mede te maken onder lei ding van mej. An v. d. Horst. Voorts ligt het in de bedoeling van het bestuur in het najaar een avond te beleggen, waar een kleine tentoonstelling van foto's en reis verhalen van de leden wordt ingericht en de reiservaringen worden uitgewisseld of voorgelezen. sterke drank kan. Hij wist dat zelf ook. Hij wist, dat de hofmeester ook de distributie van niet-alcoholische dranken overwoog. Dat zou betekenen, dat de tx-emmer niet gemakkelijk meer aan stex-ke drank zou kunnen komen. Hij ruilde namelijk met leden van de bemanning, die alcohol dron ken, sterke drank voor limonade en bier", zo zeide de officier, die ervan overtuigd was dat de verdachte ernstig berouw heeft van zijn daad, die nooit meer goedgemaakt kan worden. Wegens doodslag eiste de of ficier tenslotte acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de regering, met de voorwaarde, dat de verdachte zich na zijn vrijlating onder toezicht zal stellen van een medisch consultatiebureau voor alcoholisme. „Want", zo zei de officier, „hij mag nooit meer een druppel drank aan raken". De verdediger, mr. H. J. van Leeuwen, achtte de opzet tot doden bij zijn cliënt niet aanwezig. Hij vroeg de x-echtbank een aanmerkelijk lagere straf op te leggen, bij voorbeeld één jaar met onder toezicht stel ling. De rechtbank zal in deze zaak op 18 Juni uitspraak doen. Ter gelegenheid van de jubileumweek van „Stormvogels" werd een buitengewone algemene ledenvergadering gehouden, die door een groot aantal leden werd bijge woond. Als enig punt op de agenda stond vermeld het benoemen van enige leden van verdienste en een erelid. Een luid applaus klonk toen voorzitter Suwerink opende met de woorden: „Ik heet u allen welkom op deze buitengewone ledenvergadering van de eerste klasser Stormvogels". Hierna stelde hij de vergadering voor tot lid van verdienste te benoemen de heer W. Struys, oud-speler van Stormvogels. Als tweede werd tot lid van verdienste be noemd C. v. Leeuwen, die vele jaren in de elftalcommissie heeft gezeten. Nummer dx-ie en vier waren de heren A. Schoorl en P. Goedhart, die beiden gedurende tal van jaren in het eerste elftal hebben gespeeld. Het vijfde lid van. verdienste werd Guus Snoeks, de spil van Stormvogels 1, die een dezer dagen naar de West zal vertrekken. Tot hem richtte de voorzitter in het bij zonder het woox-d. Aardig was het, toen voox-zitter Suwerink zijn eigen speldje, dat alleen aan leden van verdienste of ere leden wordt gegeven, van zijn jas haalde en het Guus Snoeks op deed, omdat deze nu zou vertrekken en dus niet op het speldje kon wachten. Voor het vele opbou wende werk dat de oud-voorzitter Bremer kamp vooral na de laatste oorlog voor Stormvogels had verricht, werd deze als nummer zes tot lid van verdienste be noemd. Ook uit de lagere elftallen werd een speler tot lid van verdienste benoemd. De eer viel W. de Krijger te beux-t voor zijn lange staat van dienst. Tenslotte werd tot ex-elid benoemd de aanvoerder van het eerste elftal, Piet Kraak, voor de grote verdiensten voor Stormvogels als speler en tevens voor het feit dat hij reeds in 29 wedstrijden in de nationale ploeg is uit gekomen. Piet Kraak dankte voor de grote eer die hem te beurt viel. Hierna sloot de voorzitter de druk bezochte vergadering. Op de zitting, die het Beverwükse Jon gerenparlement Woensdagavond in een der lokalen van de Zeewijkschool heeft gehou den, is wel heel duidelijk gebleken, dat diverse jongeren uit de verschillende „frac ties" bij lange na niet in staat zijn om zich een ook maar enigszins gefundeerd oordeel te vormen over de grote vx-agen van onze tijd. Na een waarlijk onbenullig gepraat, kwam de heer Th. v. d. Horst om kwart voor negen met het lumineuze voorstel om nu maar liever naar huis te gaan, inplaats van doelloos heen en weer te praten en de avond tot tien uur te rekken. Het is voor dit seizoen de laatste bijeenkomst gewor den, maar er zal wat nieuw leven in deze brouwerij moeten komen, willen de zaken in September weer kunnen beginnen. Na de opening door de voorzitter van het „parlement", de heer B. K. Uiling, kreeg de heer D. de Man (CHU) het woord. In zijn betoog over „Staat en Burger" gaf deze jongeman allereerst een definitie van de Staat, zijnde een geordende eenheid van individuen, die zijn doel vindt in het algemeen welzijn, waal-na hij een wat academisch relaas afstak over „rechten en plichten van de Staat". Vervolgens verdedigde hij zijn zienswijze op de taak der overheid, die alles zou die nen na te laten, dat niet strikt een over heidstaak is, opdat de organische opbouw in alle lagen van de samenleving tot ont plooiing kan komen. Uit die gezichtshoek vergeleek hij de Staat van dit moment met een politieagent. De heer De Man beëindig de zijn inleiding met te wijzen op de plicht van de mensen, zijn naaste in gemeenschap te dienen. Na de speech, die nauwelijks tien minu ten heeft geduurd, werd een korte pauze „De Woekeraarster" op de planken De toneelvex-eniging „Kunst na Arbeid" zal Vrijdagavond 6 Juni in het Kennemer Theater onder regie van de heer P. van Vleuten, A. Bromet's „De Woekeraarster" opvoei-en. VAN GSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 4 op 5 Juni KW 14 25 k.; KW 65 10 k.; KW 23 40 k.; KW 45 14 k.; KW 25 7 k.; KW 170 9 k.; KW 73 33 k.; KW 124 51 k.; KW 138 7 k.; KW 70 2 k.- KW 147 25 k.; KW 129 45 k.; KW 47 24 k.; KW 161 44 k.; KW 54 45 k.; KW 3 20 k.; KW 6 24 k.; KW 144 36 k.; KW 83 29 k.; KW 29 14 k.: KW 32 19 k.; KW 49 16 k;. KW 42 '28 k.; KW 43 13 k. KW 44 25 k.; KW 15 20 k.; KW 85 2 k.; KW 176 2 k.; KW 167 39 k.; KW 151 2 k.; KW 50 15 k.; IJM 74 31 k.; IJM 75 30 k.; IJM 283 10 k.; SCH 36 6 k.; SCH 51 19 k.: SCH 107 8 k. SCH 353 60 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 14 kantjes. Scheveningen: 23 kantjes. Katwijk: 21 kantjes. Besommingen. Trawler „Thorina" f 22.300; kotters: IJM 240 f210; IJM 226 f 180; IJM 213 f 280; IJM 227 f 270; RR 9 f 270; BR 48 f 140; KW 128 f590; KW 189 f230; KW 35 f 990; TX 33 f 4340. Woensdag liet de machinefabriek en scheepswerf P. Smit Jr. N.V. te Rotterdam te water het motorvracht- en passagiers schip „Tara", dat de werf in opdracht heeft voor de N.V. Maatschappij Vrachtvaart te Rotterdam. De deadweighttonnage bedraagt circa 10.500 ton. De „Tara" heeft accommodatie voor twaalf passagiers. Het schip heeft vijf laadruimen. In laad ruim drie bevindt zich een grote tank voor het vex-voer van lijnolie. Ruim vijf is inge richt voor het vervoer van huiden. De x-uimen zijn ook ingericht voor het vervoer van graan. De voortstuwingsinstallatie be staat uit een Dieselmotor met een vermo gen van 5530 pk. DONDERDAG 5 JUNI Thalia, 20 uur: „Johnny Belinda". Rex: geen vooi-stelling. VRIJDAG 6 JUNI Thalia, 20 u.: „Mensen die men schuwt" Rex, 20 uur: geen opgave ontvangen. gehouden, waarna het gehele jongerenpar lement zich met de heer De Man eens ver klaarde. En dat was natuurlijk wel ple zierig, maar om de hierna invallende stilte te redden, stelde de heer P. Booster voor, om, nu er allerwege over de Vrijheid ge sproken wordt, dit onderwerp maar eens aan te snijden. Het gespi-ek kwam echter snel op dood spoor. Nadat nog enkele po gingen ondernomen waren, om een punt van discussie te vinden, pogingen die alle maal op niets uitliepen, deed de heer Th. v. d. Hox-st het eerder genoemde verstan dige vooi'stel. De leden van het parlement zijn echter nog enige tijd bijeen gebleven, om er zich over te beramen, hoe het instituut in Sep tember weer fris het „schaduw"-politieke debat-terrein zal kunnen betreden. De „Voorlopige Raad voor de Kunst" heeft zich verenigd met een rapport, dat is samengesteld door de heer J. W. Haver mans, lid van de sectie „Beeldende kunsten en Bouwkunst". Het rapport, dat ter ken nis is gebracht van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, zegt in zijn conclusies dat zonder overdrij ving kan worden vastgesteld dat de beel dende kunst zich in een crisis bevindt, niet alleen in culturele zixx, maar ook in mate riële zin. Tegen een „overproductie" van de kunstenaar staat ixamelijk een „onder consumptie" van de zijde van de bevol king. Ook de bevolking bevindt zich in culturele zin in een crisis: de behoefte aan cultuur heeft zich ontwikkeld tot een vraag naar minderwaardige kunstproducten, zo dat men niet alleen spreken kan van „kunst in nood", maar ook van „volk in culturele nood". Er zullen maatx-egelen genomen moeten worden de acute nood onder de kunstenaars te lenigen en om het afzetgebied van hun werk direct te vergroten. Het rapport stelt daartoe in de eerste plaats een verhoging voor van subsidie van rijk en gemeenten aan het voorzieningsfonds voor kunste naars. In de tweede plaats dient men bij de vaststelling der uitkeringsbedragen van steun op grond van contra-prestatie uit te gaan van de gedachte, dat voor het ver- ï-ichten van scheppende arbeid méér nodig is dan een levensminimum. De bedragen, die hiermede jaarlijks ge moeid zijn, zullen voortdurend kleiner worden naarmate de volgende maatregelen in practijk kunnen worden gebracht: a) Belangrijke verhoging van het bud get der overheid tot het doen van aankopen en het geven van opdrachten; b) Een wettelijke regeling waax-bij een bepaald percentage (bijvoorbeeld: twee) van de bouwsom van alle door de overheid te plaatsen gebouwen gebruikt wordt voor versiering. Dit percentage zou niet per gebouw aangewend behoeven te worden, doch zo verdeeld moeten worden, dat ge bouwen, die meer versiering behoeven, die ook kunnen krijgen. Van belang wordt verder onder meer geacht: herziening van de auteurswet, het scheppen en beschikbaar stellen van ten toonstellingsruimte en ateliers en het orga niseren van reizende tentoonstellingen als belangrijke maatregel ter bestrijding van de kitsch. ofi Watervliet in Velsen Noord Na liet tragische dodelijk ongeluk bij de IJmuidense kooksovens der KNHS zijn de veiligheidsdagen vorige week afgelast. Wij vernemen nu, dat het de bedoeling is, liet meest spt .culaire onderdeel van deze vei ligheidsdagen, de demonstratie op „Water vliet" in Velsen-Noord, morgen over een week te houden. Zowel de EHBO-vex-eniging Beverwijk- Hoogovens als de Rode Kruiscorpsen uit IJmuiden en Beverwijk zullen op Vrijdag dertien Juni op het sportpark „Watervliet" aantx-eden voor een massale veiligheids demonstratie. Gistermorgen heeft een strafkamer van de Amsterdamse rechtbank zich bezig ge houden met het reeds eerder gemelde con flict over de garagewoning aan de Holleweg te Blaricum tussen de eigenaar, de 49- jarige fabidkant J. W. R. en het gemeente bestuur van Blaricum. In deze zaak zijn, in civiele procedure, B. en W. van Blaricum in het ongelijk gesteld. Deze keer stond de eigenaar in een strafrechtelijk proces tei-echt, omdat hij de hem toebehorende garage, die naast zijn eigen woning is ge legen en waarin een gezin was gehuisvest, was binnengedrongen en deze weer geheel als garage had laten inrichten. Hem was ten laste gelegd, dat hij de garage wederrechtelijk was binnengedrongen, daarbij enig vaatwerk had vernield, een encyclopaedie had weggenomen en dat hij de woonruimte in de garage wederrechte lijk onbruikbaar had gemaakt. Onder de getuigen in" deze zaak bevond zich ook de burgemeester van Blaricum, mr. P. van Ogtrop. De officier van justitie achtte van deze feiten alleen de wederrechtelijke binnen dringing en het wederrechtelijk onbruik baar maken van woonruimte bewezen. Daaxwoor eiste hij tegen de eigenaar een geldboete van 100,subs. 50 dagen hech tenis. De officier vond het onjuist, dat de onderhuurder, een musicus uit Suriname, door het gemeentebestuur zonder vorde ring van de woning en zonder toestemming van de eigenaar in de garage was geplaatst. Bovendien oefende hij critiek uit op het gemeentebestuur van Blaricum, dat de vordering alsnog had uitgevaardigd, toen in civiele procedure door de president van de Amsterdamse rechtbank beslist was, dat P. geen recht op de woning had. P. ver liet de garage korte tijd nadat hij deze had betrokken, omdat hij naar het buitenland ging en stond toen de garage echter tegen een vex-goeding van 300,voor een maand af aan een familie uit Haarlem, die er voor vacantie gebruik van maakte. Met deze gang van zaken nam de eigenaar geen genoegen. Nu, naar zijn mening, P. geen recht op de garage had (een mening, die later de px-esident van de rechtbank bleek te delen), had hij er zeker geen recht op geldelijk voordeel uit andersmans eigen dom te slaan. Na het vonnis in kort geding van de rechtbank plaatste de eigenaar zijn auto weer in de garage, alsmede enige fietsen en een voori-aad kolen. Het gemeentebestuur vorderde toen de garage voor een andere familie en liet door marechaussees de auto weer buiten zetten. Daarop begon de raads man van de eigenaar een derde kort ge ding en toen trokken B. en W. deze nieuwe vordering in. •Mx\ J. P. Willems, de raadsman van R., betoogde dat er na de uitspx-aak in kort geding geen sprake kon zijn van weder rechtelijkheid en vroeg vrijspraak. Bovendien diende hij een aanklacht wegens meineed in tegen de onderhuurder en tegen de kunstschilder J. P.. Deze beide heren hadden als getuigen verklaard, dat de encyclopaedie, die R. zou hebben weg genomen, aanvankelijk het eigendom van P. was en dat deze de boeken aan P. had verkocht. Pleiter zeide over de bewijzen te beschikken, dat dit niet waar was. De rechtbank zal op 18 Juni uitspraak doen. Abbedijk, 4 van R'dam te Antw. verwacht. Abbekerx, 4 van Adelaide te Melbourne verw. Arenoskerk, 4 van Hamburg. Almdijk, 4 te Havana. Amsieivaart, 3 v. .New Orleans te Amsterdam. Arendidijk, 4 te Curagao. AvexaijK, 4 v. Houston te Rotterdam. Aaisum, 3 van Aden naar Suez. Almkerk, pass. 3 Gibraltar n. Genua. Ariadne, v. Thessaloniki n. Istanboel. Aalsdijk, 3 van New York n. Baltimore. Alcyone, 3 260 m. O.NO. Cp. Race. Alphacca, 4 van New York te Boston. Aardiyk, 3 280 m. W.ZW. F lores. Arimda, 4 van Pladju te Tjilatjap. Agat'ha, 3 van Saigon naar Piadju. Akkrumdijk, 3 60 m. W. Nettuno. Alibireo, 3 100 m. W. Lissabon. Aldegonda, 4 van Bangkok te Pladju. Alderamin, 3 300 m. ZW. Scilly's. Alhena, 3 300 m. N. Fernando Noronha. Altair, pass. 3 Maid eil. Aludra, 3 225 m. O.NO. Aden. Amsteidijk, 3 345 m. W. Scilly's. Amstelstad, 3 nog op rede Makassar. Arkedlijk, 3 400 m. N. Flores. Bonaire, 4 van Plymouth. Breda, 4 van Antwerpen te Bremen. Borneo, 4 v. Belawan te Singapore. Boschfontein, pass. 3 Finisierre. Bennekom, 6 v. Madeira te Trinidad verw. Britsum, 3 v. Norfolk n. Nederland. Bontekoe, 4 te Menado. Celebes, pass. 3 Gibraltar n. Marseille. Cumulus (weerschip), 4 v. de atl. Oceaan te Rotterdam. Caliex Delft, 4 v. Sidon te R'dam. Caltex Nederland, pass. 3 Gavdo eil. bij Kreta. Caltex Perms, pass. 3 Kp. St. Vineent. Caltex The Hague, 4 van Sidon n. R'dam. Ceronia, 3 v. Tj. Uban n. Manilla. Cronemburgh, pass. 3 Ouessant. Caltex Leiden, pass. 3 Casquets. Caltex Utrecht, pass. 3 Kp. Matifa. Camphuys, 3 bij Banka. Ceranr, pass. 3 Perim n. Aden. Cistula, 3 50 m. ZW. Andros eil. Cottica, 3 v. Barbados te Trinidad verw. Dalerdijk, 3 van Londen naar Cristobal. Diemerdijk. 5 Los Angeles verwacht. Dulvendrecht, 4 v. Port Everglades te Pto Neu- vades. Delfland, 3 Abrolihos eil. Delft, 3 240 m. N. Esmeralda. Eendracht, 3 van Rotterdam naar Patras. Edam, 3 van Rotterdam te New York. Eemdijk, 3 in Str. Florida. Erinna, 31 te Soerabaja. Enggano, 3 van Bremen naar Antw. Esso Amsterdam. 3 390 m. W.ZW. Scilly's. Esso Den Haag, 3 240 m. NO. Pto Rtco. Etrema, 3 Algiers gepass. Felipes, 3 v. Telokanson n. Pladju. Friesland (KRL), 3 420 m. O.ZO. Dondrahead. Friesland (SSM), 3 in Golf v. Btscaye. Gouwe, 4 van Rotterdam n. Mantyluoto. Gadila, 3 120 m. NO. Massawa. Graveland, 3 440 m. N.NO. Recife. Groote Kerk, 3 330 m. NW. Cocos eil. Haulerwijk, 4 van Rotterdam n. Quebec. Hydra, 4 te Rotterdam. Heemskerk, 3 v. Duinkerken naar Antwerpen. Haarlem, pass. 1 Azoren n. Antw. Hecuba. 4 v. New York te Port au Prince. Heelsum, 3 dwars Kp. Lookout. Hermes, 4 v. Grenada te Santiago de Cuba. Helena, 3 van Pta Cardon te L. Gualra. Hestia, 3 150 m. Z. ten W. Mona eil. Hoogkerk, 3 230 m. W.ZW. Kp. Vincent. Ittersum, 2 v. R'dam te Montreal. Ilos, 1 v. Fort Liberte te New York. Indrapoera, 3 300 m. W. Sabang. Ino, 28 v. Ciudad Trujillo n. Curagao. Jagersfontein, 3 van Teneriffe n. Southampton Java, 4 Djeddah verwacht. Japara (KRL), 4 te Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt 3 1070 m. NW. Fremantle Japara (KPM), 3 v. La Buanbroko n. Palehleh. Kota Gede, 4 van Padang te Tj. Prtok. Kedoe, pass. 4 Guardafui. Kleidrecht, 2 te Colombo. Kota Inten, 30 te Makassar. Kota Agoeng, 4 te Singapre. Klipfontein, 4 te Durban. Karsik, 3 230 m. oNO. Seychellen. Kertosono, 3 Westpunt Kreta gepass. Laertes, 5 voor IJmuiden verwacht. Lekkerkerk, 3 dwars Kp. Finisierre. Leersum, 4 van Houston te Rotterdam. Lutterkerk, 4 van Basrah naar Rastanura. Leuvekerk, 3 v. Dubai te Ras Tanura. Lieve Vrouwekerk, 2 v. Madras. Luna, pass. 3 Kp. Finisterre. Leerdam, 5 ca. 9 u. R'dam verw. Limburg, 5 12 u. R'dam verwacht. Loosdrecht, 3 van Colombo n. Madras. Langkoeas, 3 370 m. O.ZO. Socotra. Larerfberg, 3 Kanarische eil. gepass. Lemsterkerk, 3 nog te Chittagong. Leopoldskerk,,3 In Golf v. Biscaye. Lisea, 3 260 m. Z.ZW. Dondrahead. Loenerkerk, pass. 3 Daedalus. Laagkerk, 3 180 m. N.NW. Calicut. Lombok, 4 dwars Acapulco. Macuba, 4 v. R'dam te Lyness verwacht. Mataram, 3 'van Bombay naar Penang. Maas, 3 v. Auxcays n. Petit Goave. Madoera, 3 200 m. W.NW. Anderhalfgraadskan. Marin, 30 v. Houston. Marisa, pass. 3 ten N. eil. Flores. Marpessa, 3 Sulu Archipel gepass. Mirza, 3 430 m. NW. Snarksbay. Murena, 3 120 m. NO. Massawa. Maaskerk, 3 220 m. N. Cp. Blanco. Marin, 29 te Houston. Meerkerk, 3 100 m. O. Malta. Mentor, 3 v. Haifa te Skenderun verwacht. Merwede, 3 250 m. W.ZW. Scilly's. Modjokerto, 3 v. Cheribon te Pankalpinang. Nigerstroom, 3 te Lagos. Nieuw Amsterdam, 4 v. R'dam te New York. Nestor, 3 150 m. W. Lissabon n. Madeira. Noordwijk, pass. 3 Ouessant. Notos, 31 te Ciudad Trujillo. Omala, 3 v. Tarakan n. Soerabaja. Ondina, 3 te Ras Sudr. Ootmarsum, 3 300 m. Z. Cp. Race n. Antw. Poseidon, pass. 3 Flores. Papendrecht, 3 v. Liverpool te Mena el Ahmadi Prins Willem V, 4 v. Bremen te Hamburg. Prins Willem v. Oranje, 4 v. Montreal te R'dam Prins Joh. Willem Friso, 28 v. Quebec n. R'dam Parkhaven, 3 370 m. Z.ZO. Fernando Noronha. Poelau Laut, 3 te Probolinggo. Prins Alexander, 3 830 m. W. Cp. Wrath. Prins Fred. Hendrik, 3 pass. Zuidpunt Ierland Prins Willem II. pass. 3 ten Z. Portland eil. Prins Willem IV, 3 140 m. O.ZO. Cp. Race. Perna, 31 v. Pulubukom naar Miri. Phrontis, 30 te Semarang. Prins Willem III, 3 570 m. W. Fastnet. Roebiah, 4 v. Halifax n. Boston. Rijndam, 3 650 m. W. Scilly's. Rijnland, 4 te Bahla. Rodas, 4 v. Kingston te Trinidad. Radja, 4 v. Tj. Priok te Soerabaja Verwacht. Scherpendrecht 3 Recife gepass. Sumatra, 3 dwars Ouessant. Sibajak, 3 van New York n. Le Havre. Somersetshire, 30 v. Fremantle n. Sydney. Sumetta, pass. 3 ten Z. van Guadeloupe. Salatiga, 3 v. Suez naar Soerabaja. Singkep, 3 van Bombay n. Aden. Stad Dordrecht, pass. 4 Kp. St. Vincent Stad Haarlem, 4 v. Vlaardingen te Casablanca verwacht. Stad Sohledam, 4 ca. 17 u. v. Lulea aan de Hoek v. Holland verw. n. Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 3 bij Lands End. Stad Dordrecht. 3 van Gibraltar. Straat Makassar, 3 v. Mauritius n. Lorenzo Marques. Straat Malakka, 4 v. Brisbane te Sydney. Salawati, 3 360 m. O. tenen Z. Bermuda. Sinabar.g, 3 v. Oleholeh n. Belawan. Sliedrecht. 3 dwars Algiers. Stad Breda, 3 330 m. N. ten O. Flores. Stad Leiden. 3 480 m. N.NO. Flores. Saparoea. 3 bij Djeddah verwacht. Slolerdijk, 3 630 m. O. ten N. Bermudas. Taligse, 4 v. A'dam te T.|. Priok verw. Tegelberg. 5 v. Kobe te Okinawa verw. Tabian, 30 v. Baltimore te New Orleans. Tosari, 4 10.30 m. v. Tj. Priok te R'dam. Tarla, 30 v. Hongkong te Miri. Tjisadane, 3 v. Buenos Aires naar Santos. Themisto, 4 dwars Quebec. Telamon, 3 150 m. ten O. San Salvador. TJipondo, 3 130 m. Z. Sulu Archipel. Trajanus, 29 v. New Orleans n. Curagao. Tamo, 3 530 m. NW. ten W. Flores. Tankhaven I. 4 v. Sungeigeronig te T.j. Priok. Tankhaven II, 3 van Palembang n. TJ. Uban. Tasman, 3 te Miri. Tjibesar, 30 v. Japan te Hongkong. Tomln.i, 3 nog te Cheribon. Waal, 4 v. Oran te Malta verw. Waterman, 3 210 m. O.NO. Cp. Race. Weltevreden, 27 v. San Francisco te Portland Oreg. Westland, pass. 4 Fernando Noronha n. Las Palm as. Willemstad, 3 v. Aruba n. Pta Cardon. Winterswijk, 3 van Amsterdam te Rotterdam. Willem Ruys, pass. 3 24 u. Gibraltar. Waikelo, 3 v. Medan n. Tj. Priok. Zuiderkruis, 4 90 m. ZW- Dondrahead n. Aden. Zonnewijk, 3 140 m. N.NO. Flores ca. 9 Rot terdam verwacht. KLEINE VAART Algarve, 3 van Goole naar Rotterdam. Appingedam, 3 v. Bordeaux te Casablanca. Att, 2 v. Glasgow n. Lissabon. Birmingham, 2 v. R'dam te Kingslynn. Carpo, 3 van Rotterdam te Waterford. Casablanca, 4 v. Casablanca te Rouaan verw. DoVlard, 3 v. Kopenhagen n. Sundsvall.. Elisa, 2 v. Marseille te Casablanca. Escaul, 3 v. R'dam te Bordeaux. Frisia, 3 v. Yarrow n. Thameshaven. Gaasterland, 3 v. Grangemouth n. Delfzijl. Haskerland, v. Harlingen te Goole. Hast III, pass. 3 Rouaan. Jo, 3 v. Huil naar Maassluis. Joost, 2 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Lucas Bols I, 2 van Passages te Bayonne Larix, 31 v. Skutskar naar Zaandam. Marcelle, 4 v. Fav/ley te Cardiff. Marne, 2 v. R dam te Hamburg. May Mere, 2 v. Thorshaven te Halden. May Star, 3 te Teignmouth. Midsland, 3 v. Grangemouth n. R'dam. Mirach, 6 v. Casablanca te Nantes verw. Netta, verm. 4 v. Casablanca n. Nantes. Noord pass. 3 Dungeness. Nottingham, 3 van Harlingen naar Goole. Olse, 3 vn R'dam te Le Havre. Prior, 3 dwars Lissabon. Pavo, 2 te Domsjo, van Rotterdam. R. P. S., 31 v. R'dam te Hamburg. Sambre, 3 van Rouaan. Sirius. 2 van Londen te Duinkerken. Soemba, 3 100 m. Z. Lands End. Spolanda, 3 van Bilbao te Bayonne. Spurt. 4 van Las Paimas te Dublin. Tom van der Heide, 3 van Casablanca te Mar seille. Tilly' 2 te Walkom van Rotterdam. Ton, 2 van Leixoes te Guernsey. Wilpo, 3 te Zaandam van Skutskaer. Walenburgh, 2 van Rotterdam te Middlesbro. SLEEPVAART Humber, 3 van R'dam n. Le Havre, Noordholland, 5 Suez verwacht. Pool zee, met 2 veerboten 3 Finisterre gepass. Rode Zee, 3 540 m. NO. Belem. Zwarte Zee. met ss. Erria 3 bij eil. VAN REE? Hébt U nu al een boterham met grasboter geproefd? En hebt U de familie al getracteerd op een „Zondagsmaal", extra lekker door een klontje grasboter in jus of groente? Dan nu grasboter op tafel en.,, ieder eet dubbel zo lekker! U zoudt het door heel Kennemerland kunnen aanplakken natuurlijk, dat U een stofzuiger, een auto of iets anders te koop heeft. Spaar U die last PLAATS 'N bxengt U met 3 reisgenoten naar de Cöte d'Azur en weer thuis en vraagt slechts 200 L benzine en 4 L smeerolie, ook als U de Alpenroute neemt. Prijs voor ondernemer 4850. niet ondernemer ƒ5000. Direct leverbaar, zolang de voorraad strekt; daarna ongeveer 3 weken. Bestelt dus nu. Wagenweg 1G6—108 Tel. 12138 - Haarlem en daarvoor weer enige speciale aanbiedingen: Poplin Jacks, waterdicht met ruit gegarn9.25 Ribfluwelen Jacks 8.25 Kleurechte khakipakken é.90 Khaki pantalons, broekjes enz- - Kinder-overalls En mocht het slecht weer zijn: Alle soorten REGENKLEDING. PLASTIC, EG. KATOEN ENZ. voorradig. Verkoop MARATHON JACKS. Het beste tegen de laagste prijs brengt U het Fa. C. DE R O O Y EN ZN. OOSTERDUINWEG 14 IJMUIDEN-OOST TELEFOON 4074 Ook verkoop op Voorzorg- en Centraal Spaarfondszegels.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3