nog iveiling bracht aan de man sumptie vergen wmSÊmB mSmSm -Clowntje Rick IE" ZE JAAP „Ons Belang" accoord met „veilingruil" Nog veertig mille te kort voor het nieuwe gebouw CSV 2 won van Uitgeest 1 Scheepvaart Voor de kinderen FEUILLETON De fluistercampagne VRIJDAG 6 JUNI 1952 4 VRIJDAG 6 JUNI KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: „On Moonlight Bay". LUXOR THEATER 7 en 9.15 uur: „Van een bruiloft komt een bruiloft". W.B. THEATER 8 uur: „Schat-eiland". KENNEMER THEATER 8 uur: „Kunst na Arbeid", toneel: „De Woekeraarster". GROTE ZAAL naast Geref. Kerk, Moens- plein 8 uur: Lezing A.R. Kiesver. ZATERDAG 7 JUNI. BIOSCOPEN Als Vrijdag. KENNEMER THEATER 8 uur: „Kunst na Arbeid". CENTRUM Fancy-fair speeltuinvereni ging „Munnikenweide". Diefstal van lood opgehelderd Verleden week is uit een opslagplaats bij de nieuwbouw aan de Burgemeester Zaal bergstraat te Castricum, een hoeveelheid nieuw lood ontvreemd, waarvan dekplaten waren vervaardigd. De rijkspolitie stelde een onderzoek in met het gevolg dat Don derdag een zekere L. L. T., wonende te Heemskerk werd aangehouden. Hij bleek enkele weken geleden uit de gevangenis te zijn ontslagen. Het lood bleek hij al ge smolten en in Beverwijk verkocht te heb ben. De verdachte, die een bekentenis heeft afgelegd, wordt ter beschikking van de Justitie te Alkmaar gesteld. van Simpkins agenten zou trachten hier binnen te dringen. Toen Brannigan de trap naar de voor deur afliep, volgde Arlen hem. Ik hoop, dat je mij mee neemt, zei hij verlangend. Natuurlijk. Ik voel er weinig voor om je hier in Londen te laten. Je zou te veel gaan piekeren. Brannigan reed naar Scotland Yard, waar hij een revolver en ammunitie haalde. Toen voerde hij een telefoongesprek met het hoofdbureau van politie van West Sussex te Chichester. We gaan naar Chichester, vertelde hij Arlen, toen hij weer in de wagen zat. Als we een kwartier met de politie daar kunnen praten, zal ons dat een berg tijd besparen. Chauffeur, rijd zo hard mogelijk. Gelukkig was het verkeer op dit uur van de avond niet meer zo druk, zodat de poli tiewagen flink opschoot op weg naar Lon- dens buitenwijken. Toch was er veel opont houd bij stoplichten, zodat de wagen pas drie kwartier later Engelands hoofdstad achter zich had liggen. Toen verhoogde de chauffeur de snelheid aanzienlijk. De wa gen vloog langs de bijkans verlaten wegen; de koplampen wierpen felle lichtbundels langs heggen, velden en dorpjes. Brannigan zweeg. Arlen kende hem maar al te goed om het niet te wagen iets tot hem te zeg gen. Soms was de hoofdinspecteur in de stemming om zijn gedachten uit te spreken, andere keren prefereerde hij het om stil te broeden over zijn plannen, hen uitwerkend tot in de kleinste détails. Arlen moest er wel aan denken, dat op 't ogenblik Simpkins waarschijnlijk zo snel mogelijk naar de kuststreek trok met een hulpeloze Judith bij zich. Hij wist echter dat Judith zich niet zonder meer gewonnen zou geven. Misschien had Simpkins haar echter wel verdoofd, nog voordat de wagen uit hun straat verdwenen was. Arlen hoopte op spoedige actie, zodat zijn geweten wat rustiger zou worden. Hij kon er eenvoudig niet aan denken, dat hij misschien Judith voor altijd zou moeten verliezen. Het leven zonder haar was niet voor te stellen. Nu pas realiseerde hij zich, dat toen hij naar nog niet ontmoet had, hij niet wist wat waarlijk geluk betekende. Woede welde in hem op jegens de man, die haar ontvoerd had. Dit móést Simpkins laatste uitdaging en belediging zijn! Toen bij in Chicester waren aangekomen, nam Brannigan zijn vriend mee naar het politiebui-eau; een opperwachtmeester ver wachtte Brannigan reeds. Het was een lange, magere man, die er nogal droog uit zag. We hebben de wegen in de gaten ge houden, begon hij, maar tot dusver heb- bij wij nog geen spoor van hen ontdekt. Dat verwachtte ik al, zei Brannigan. Als hij inderdaad komt, zal hij wel een heel eind omrijden. Enkele grote kaarten lagen op een tafel uitgespreid. De drie mannen bogen zich er over heen Ik ben het met u eens, dat de haven van Chicester de beste kans geeft aan ieder een, die naar het vaste land wil vluchten, verklaarde de opperwachtmeester. Hon derden jachten en andere kleine boten lig gen hier bij de kust gemeerd. Ik geloof ook, dat hier nogal stevig gesmokkeld wordt. De kust is te lang om grondig genoeg te bewaken. De verschillende wegen, die langs de drie landtongen lopen, zijn samen zeker vijftig mijl lang. Ik geloof wel, dat Bosham en West Itchenor de meest geschikte plaat sen zijn. We zullen alle punten, vanwaar Simpkins zou kunnen ontvluchten, be kijken, antwoordde Brannigan, Simpkins probeerde altijd het voor de hand liggende te vermijden. Is het gemakkelijk een boot te stelen en zee te kiezen? Niet bepaald. Er wordt bij de Winner zandbank, nog binnen de havenhoofden, 's nachts vrij veel gevist. Aha. Toen Brannigan zwijgend een vijftal mi nuten de kaart had geraadpleegd, liep hij naar de telefoon. Londen, Whitehall 1212, graag, zei hij tot de telefoniste. Sir Dudley had Brannigan gezegd, dat hij de hele nacht op Scotland Yard zou blijven; de bewaking van de drie mannen op Gros- venor Square had hij aan een van Branni- gans collega's overgelaten Het zou wel verstandig zijn, als we de hulp van de Marine inriepen, sir, zei Brannigan tot sir Dudley. Ik zou graag zien, dat alle boten, die van uit deze om geving naar het vaste land varen, onder zocht worden. Als we Simpkins al op de kust te pakken krijgen, is dat zuiver geluk. Ik zal hier de gehele plaatselijke politie, de kustwacht en de douane inschakelen. Heeft u al iets gehoord over Blair? Neen, zei Sir Dudley, en hij vervolgde: Ik zal direct contact opnemen met de Admiraliteit en de politie van Hampshire. De Marine zal toch wel in staat zijn binnen een uur of zo enige schepen uit te sturen. Als ik het juist heb, Brannigan, dat u steeds zult rondrijden, doe mij dan het genoegen me nu en dan op te bellen. Dat komt in orde, sir! Brannigan keerde zich tot zijn collega. Ik zal u iedere twee uur opbellen. Zoudt u overigens uw mannen willen zeg gen, dat zij vierentwintig uur achtereen dienst moeten doen? Als Simpkins van avond al met een of andere boot gevlucht is, hebben we reeds verloren. Maar ik ge loof niet, dat hij al tijd gehad zou hebben hiervoor regelingen te treffen. Ik vermoed zo, dat hij zich overdag schuil zal houden, en morgenavond zal proberen te ontkomen. Iedere dag, dat hij langer in ons land blijft, verhoogt het gevaar voor hem. Vertel uw mannen overigens, dat hij gevaarlijk is. Ds kerel is een moordenaar. We houden de haven van Chicester al in 't oog, antwoordde de politiechef van Sussex. (Wordt vervolgd, i a 1 t 1 S >rd ien ver de fin ei- ;en op ?de ers al 50, "ti en tje eg, ian ian in oor JK P. A. A. 're- M., nes en; en on- i J. v. Ch. G. d. net E. 'ijs; 7 i Gistermiddag werd in Beverwijk de eerste speciale aardbeienveiling van dit jaar ge houden. De kopers waren in groten getale opgekomen om de eerste aardbeien te keuren en te kopen. Ien ;er- vas aar cht de :ich uin u ui en- uur der het ;ens ffie .De ïige als iur- >ro- laar aan leer De R.K. Coöperatieve Tuinbouwvereni- ging „Ons Belang" heeft Donderdagavond in hotel Borst te Castricum haar jaarver gadering gehouden, waar onder meer de ruil van het oude veilinggebouw aan de Dorpsstraat voor een stuk gemeentegrond ter sprake kwam. Na een omstandige uitleg over de consequenties dezer ruil keurde de vergadering het voorstel van het bestuur om die ruiling aan te gaan, goed. De verkoop van het woonhuis en kantoor aan de Dorpsstraat 40, eigendom van Ons Belang, aan de Coöperatieve Boerenleen bank te Castricum voor de prijs van ƒ21.000 kreeg eveneens het fiat van de leden. Verleden jaar schreef het bestuur een obligatielening uit voor de bouw van het nieuwe veilingcomplex. Tot nu toe werd voor een bedrag van 70.000 ingetekend. De kosten van de nieuwbouw bedragen echter 110.000. Het restant van 40.000 zal gedekt worden uit crediethypotheken. Van het bestuur traden de heren J. Brandjes en P. M. Borst, respectievelijk voorzitter en secretaris af, maar zij" werden met algemene stemmen herkozen, hetgeen voor de voorzitter de 32ste maal was. De winst, groot 6.013.23 wordt gereser veerd voor het nieuwe veilinggebouw, zo besloot men na voorlezing van het finan ciële jaarverslag van de heer J. Schut. Bij de jubileumwedstrijden van de KNVB speelde het tweede elftal van CSV een uit wedstrijd tegen Uitgeest 1. Het is de Castricummei-s gelukt met een 41-over winning naar huis terug te keren. Het begin van deze ontmoeting was voor de bezoekers weinig hoopvol, want toen gaf Uitgeest de toon aan. Naarmate de wed strijd verliep kwam CSV echter steeds be ter opzetten. De eerste helft was circa 20 minuten oud, toen rechtsbinnen A. van Duin scoor de. Hoewel Uitgeest alle pogingen in het werk stelde om de gelijkmaker te maken mocht zij hierin niet slagen. De rust ging in met een kleine voorsprong voor de be zoekers. Na de hervatting pakte CSV flink uit en zodoende kon het gebeuren dat H. Koele- wijn kort na het begin een tweede doel punt kon scoren (02). Een opleving in de voorhoede van Uitgeest had tot resul taat, dat de achterstand werd verkleind (12), waarop Koelewijn zijn antwoord weer klaar had (1—3). Uitgeest gaf zich nu gewonnen. D. Icke kreeg nog een straf schop te nemen wegens hands, waardoor de stand op 14 kwam. Door dit resultaat heeft CSV 2 zich in de volgende ronde geplaatst tegen Vitesse 2. Deze wedstrijd wordt Woensdagavond aanstaande gespeeld. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Pieter. z. van Th. Korlekaas en A. Hollenberg. Schulpstet 16: Regina, d. van W. Ineke en M. Blokzijl, Oude Haarlem merweg 57: Maria Agaiha. d. van P. J. v. der Himst en Th. A. van Velzen, L. Toepoelstraat 8; Theodorus Johannes Gerardus. z. van J. Bakkum en Anna M. Kehl, Beverwijker straatweg 182; Geertruida Anna Cornelia, d. van J. Stengs en G.-Beentjes, Burg. Mooij- straat 37. OVERLEDEN: Jan Brakenhoff, oud 80 j„ geh. met G. Kaag, wonende te Castricum: Jacob Marten Coenraad van der Pot, oud 80 j., wedn. van Th. van den Nieuwen Amstel. wonende te Heiloo; Jacob van den Berg, oud 80 j., wedn. van P. van den Berg, wonende te Haarlem. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Tubantia f 15.000. Kotters: IJM 227 f260; IJM 213 f 270; IJM 249 f60: IJM 226 f160; CD 3 f 470; BR 48 f 180; KW 46 f 700. Aagtekerk, 4 van Kobe naar Hongkong. Aalsum, ca. 22 of 23 v. Bunbury te Amsterdam of Rotterdam verwacht. Akkrumdijk, 4 te Genua. Alchlba, 4 v. Paranagua n. Victria. Amstelstad, 4 v. Makassar. Arendskerk, 5 van Japan te R'dam. Alphard, 5 van Antwerpen naar R'dam. Agamemnon, 5 v. Santiago de Cuba te St. Mac Haitien. Almkenk, 4 60 m. W. ten Z. Kp. de Gata. Aludra, 5 430 m. NO. Guardafut. Abbed'ijk, 4 van Antwerpen naar Londen. Agatha, 4 150 m. ZO. Cambodia Point. Albireo, 4 230 m. NO. ten O. Madeira. Alderamin, 4 540 m. ZW- ten W. SclKy's. Amsteldijk, 4 550 m. N.NO Flores. Ai'keldljk. 4 430 m. N.NO. Flores. Bloemfontein, 6 Genua verwacht. Borneo, 4 van Singapore. Bosch fontein, pass. 4 Kp. St. Vincent n. Mar seille. Blommersdijk, 4 van New York n. Antw. Boissevain 31 v. Yokohama te Buenos Aires. Barendreoht, 5 330 m. NO. Guadeloupe. Beranckcm, 4 670 m. NO. Barbados 6 Trinidad Bacchus, 4 v. Pto Cabello naar Guanta. Baud, 4 van Tj. Priok naar Singapore. Caltex Pernis, pass. 4 Finisterre. Caltex Utrecht, pass. 4 Kp. Bon. Congostroom, 5 v. Hamburg te A'dam verw. Coltica, 5 te Paramaribo. Celebes, 5 te Marseille. Castor, 4 van Maracaïbo n. Houston. Caltex Leiden. 5 55 m. N. Burlinigs. Caltex Nederland, 4 165 m. W. Kreta ca. 14 Rotterdam verwacht. Caiisto, 4 120..m. w. Cp. Ray. Camphuys, 5 v. Singapore te Tj. Priok. Ceroid a, pass. 4 Natna eil. Delfland, 4 te Rio de Janeiro. Drente, 4 v. Antw. te Rotterdam. Dongedijk, 4 van Los Angeles. Duivendijk, 3 van Los Angeles. Delft, 4 150 m. N.NW. Guayaquil. Limine, 4 van Lobito naar Luanda. Ena, 4 van Rotterdam n. Ceuta. c Na al die drukke werkzaamheden vond Oetoemoe de tijd gekomen, om de piloten van de drie vliegtuigen een feestmaaltijd aan te bieden. Want men was die mannen ook dankbaar, dat ze de verre tocht hadden volbracht, om de Zwartjes uit hun nood te verlossen. En zo was die avond het paleis aan alle kanten verlicht; op het plein er voor Oetoemoe en de piloten in een kring gehurkt. En er waren allerhande lekkere vruchten en eet waren klaargezet en kalebassen met heerlijke palmwijnDe piloten konden smullen, zoveel ze wilden. Ze konden het niet op, wat hun allemaal was voorgezet. Toen het eten was afgelopen, begon een groot dansfeest, waaraan het hele dorp mee deed. Er verscheen een orkest van fluitspelers en trommelaars, die geweldig veel geluid voortbrachtenen op de maat van die muziek dansten de Zwartjes opgetogen in het rond om een groot vuur, dat midden op het paleisplein was aangestoken. En 'n pret dat ze hadden! De piloten vermaakten zich best. Ze dansten nu en dan ook mee, en dat gaf 'n groot gejuich bij de Zwartjes. Eiinna, 4 van Soerabaja n. Balikpapan. Esso Rotterdam, 4 v. Batonrouge n. R'dam. Esso Amsterdam, 6 3 u. v. Aruba te Pernis verwacht. Eemdijk, 4 dwars Charleston. Esso Den Haag 4 670 m. NO. Mona eil. Enggano, 5 v. Bremen, te Antw. verwacht. Etiema, 4 60 m. W. ten Z. Kp. de Gata. Friesland (SSM), 4 Finiserre. Friesland, pass. 5 Ceylon n. Aden. Graveland, 4 e Recife. Gordias, 5 te Amsterdam. Gooiland, 4 60 m. O. Madeira n. Bahia. Ganymcdes, 5 te Georgetown. Hoogkerk,4 van Las Palmas n. Kaapsad. Hermes, 4 v. Santiago de Cuba n. New York. Hector, 4 van Amsterdam naar Tunis. Heemskerk, 4 te Antwerpen. Hydra, 5 te Amsterdam. Heelsum, 4 380 in. NW. Bermuda n. Le Havre. Helena, 5 v. La Guaira te Pto Cabello. Helicon, 2 v. Port au Prince te New York. Hestia, 4 110 m. NO. Mona Passage. Haarlem, 4 380 m. NO. Flores n. Antw. Hera, 4 350 m. NO. Sombrero. Indrapoera, 4 Sabar.g gepass. Joh. v. Oldenbarneveil, 4 680 m. NW. Fremantle Japara (KRL), 5 v. Port Said n. Halifax. Jagersfontein. 4 280 m. ZW. Kp. Vincent. Japara (KPM), 4 rede Bolontao. Kertosono, pass. 5 Kp. Bon. Karsik. 5 500 m. ZW. Maladiven eil. Kaïabahi, 4 van So rong naar Steenkool. Laurenskerk, 4 v. Genua n. Port Said. Lieve Vrouwekerk, 5 v. R'dam te Calcutta. Leerdam, 5 v. New York te Rotterdam. Lekkerkerk, pass. 5 Ouessant n. Antwerpen. Liivge verm. 6 v. Nordenhamn naar Lulea. Leopoidskerk, 4 dwars Vigo n. Genua. Loppersum, verm. 6 van R'dam n. Italië. Linnourg, pass. 5 Dover. Lombok, pass. 4 ten Z. Guatemala. Macuba, 4 van R'dam te Lyness. Mapia, 2 v. Semarawg te Soerabaja. Marken, 5 v. Rotterdam te Tj. Priok. Malae. 5 v. Mena el Alimadl n. Gibraltar. Meerkerk, 5 Port Said verwacht. Marin, 1 te New Orleans. Marisa, pass. 4 eil Timor. Mirza, 4 200 m. NW. Sharkabay. Maaskerk, 4 Kp. Blanco gepass. Madoera, 4 480 m. W.NW. Andeihalfgraadskan. Mentor, 4 v. Iskenderun naar Mersin. Merwede, 4 540 m. ZW. ten W. Scilly's. Murena, 4 80 m. Z. ten W. Djeddah. Noordwijk, 5 van Hueiva te Slustkil. Nieuw Holland, 4 v. Tj. Priok n. Singapore. Nestor, 4 25 m. NO. Madeira. Oranjestad, 5 v. Cristobal te Amsterdam verw. Oranje, 4 van Colomo naar Suez. Orion, 4 van Istanboel naar Izmir. Ondina. 5 v. Ras Sudr te Suez. Omala, pass. 4 Balikpapan. Ovula, 5 v. Suez te Rasgharlb. Ootmarsum, 4 550 m. NW. Flores ca. 17 R'dam verwacht. Poelau Laut, 4 van Problingo n. Soerabaja. Polyphemus, 31 v. Penang naar Colombo. Parkhaven, 4 330 m. ZO. ten O. Fernado Noronha Poseidon, 4 310 m. W.ZW. Flores. Prins Alexander, 4 700 m. NO. Cp. Race. Prins Fred. Hendrik, 4 290 m. W. ten N. Fastnet. Prins Jo>h. W. Friso, 4 610 m. W. ten N. Scilly's Prins Willem II, 4 50 m. Z. ten O. Fasnet. Prins Willem III, 4 425 m. W. Lands End. Prins Willem IV. 4 20 m. ZO. St. Pierre. Rempang. 4 Sorong n. Makassar. Ridderkerk, 3 te East Londen. Roepat, 4 v. Tj. Priok n. Cheribon. Rossum, 3 te Almeria. Ruys, 4 van Kobe naar Yokkaichi. Roebiah, 5 te Boston. Riouw, 4 nog rede Damman. Saparoea, 5 Suez verwacht.. Sibajak, 4 120 m- O.ZO. Nantucket. Stad Alkmaar, 4 v. Narvik n. Immingham. Stad Haarlem, 4 v. Vlaardingen te Casablanca. Schie, 5 v. Piraeus te Alexandrië. Sunetta, 5 v. Avonmouth te Curasao. Sliedrecht, pass. 5 Malta. Stad Arnhem, 7 ca. 9 u. Amsterdam verw. Stad Dordrecht, 8 te Vlaardingen verwacht. Stad Sehidam, 4 v. Lulea te Vlaardingen. Straat Makassar, pass. 5 Zuidpunt Madagascar Sumatra, 4 v. Balikpapan te Amsterdam. Stan vac Benakat, 5 v. Sungeigerong te Tourane verwacht. Sarpedon, 5 te La Guaira. Scherpendrecht, 4 MO m. O.ZO. Bahia. Sabang, 4 in Str. Banka. Salatiga, 4 bij Daedalus Rif. Saroena, 4 te Mulberry Pierhead. Singkep, 4 120 m. W.ZW. Bombay. Stad Breda, 4 250 m. NW. Flores. Stad Leiden, 4 560 m. W.ZW. Scilly's. Stad Maastricht, pass. 4 Finisterre. Stanvac Djirak, 4 v. Palembang n. Tj. Uban. Tarakan, 2 v. Makassar te Donggala. Tawali, 5 v. Singapore te Port Swettenham. Tomori, 5 v. Penang te Port Swettenham verw. Trompenberg, ca. 10 v. R'dam le Houston verw. Tabinta, 6 Los Angeles verwacht. Themisto, 4 van Hamburg te Montreal. Telamon, 4 410 m. Z.ZO. Cp. I-Iatteras. Tanikhaven IH, 5 te Singapore verw. Taria, 4 van Miri naar Pladju. Ternate, 4 rede Ternate. Tjibodas, 5 v. Nagoya te Kobe verw. Tjikamek, 4 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Tjliuwah, 4 v. Tj. Priok n. Singapore. Tjipond'ok, 4 130 m. ZO. Palawan. Tjiwangi, 4 v. Cheribon n. Semarang. Veendam. 3 410 m. W. Scilly's. Willem Ruys, 4 bij Kp. Tenez. Willemstad. 4 v. Pta Cardon. Weltevreden, 30 v. Portland Oreg te Seattle. Waterman, 5 v. R'dam te Halifax verw. Westland, 4 190 m. Z.ZW. St. Paulsrock. Woensdrecht, 4 65 m. Z. Westpunt Kreta. IJsel, 4 v. Port au Prince naar R'dam. Zamrud, 5 van Aden. Zuiderkruis, pass. 5 Maladiven n. Aden. Zeeland (KRL), 4 van Port Said n. Suez.' Zeeland (SSM), 4 van Blyth naar Hamburg. KLEINE VAART Arnoudepolder, 5 van Antw. te R'dam. Bab-T, 4 van Rotterdam te Zaandam. Batavier III, pass. 4 Kp. St. Vincent. Birmingham, 5 van Kingslynm te R'dam. Berruisse, vertr. 5 v. Vlaardingen n. d. Tyne. Casablanca, 4 v. Casablanca te Rouaan. Da je Bohmer, 5 v. La Valetta te Palermo verw. Escaut, 3 van Le I-Iavre naar Parijs. Frisiia, 5 v. Yarrow on Tyne te Thameshaven verwacht. Hast III, 4 van Aarhus te Parijs. Hast IV, 4 van Huil naar Parijs. I-Iada, '4 v. Nice te Port Lyautey. Inso Mariner, 2 v. Jacksonville n. Havana. Joost. 3 van Mantyluoto te Zaandam. Leuvehaven, 5 v. Kopenhagen n. R'dam. Larix. 3 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Marcelle, 5 v. Cardiff Fawley. Mirfak, 4 v. Honfleur te Istanboel. Marne, 4 v. Hamburg n. R'dam. Mo-ndca, 5 v. Belfast n. Adrossan. May Star, 5 van Teignmouth n. Genua. Nassauhaven, 4 v. Malmö n. Gothenburg. Netta, 3 v. Casablanca n. Nantes. Noord, 6 v. Billing'nam te Stanlow verwacht. Pavo, 4 v. Domsjo naar Kristinestad. Ponto, 4 van Stockholm te Norrtelje. Prinsengracht, 6 v. Lissabon te R'dam verw. Remmert, 5 v. R'dam n. Antwerpen. SLrius, 4 van Duinkerken te Londen. Soemba, 5 v. Ajaccio te Dublin. Spurt, 5 v. Dublin n. Fremlngton. Tilly, 4 van Walkom te Hamla. Texel, 5 van R'dam naar Hamburg. Tom van der Heide, 3 v. Casablanca te Marseille Ton, 4 v. Guernsey naar Swansea. West-laan, 5 van Hamburg naar R'dam. Walenburgh, 4 v. Middlesbro n. R'dam. Wickenburgh, 4 v. Bordeaux te Casablanca. Westpolder, 5 van Antw. te Lissabon verw. Wiebold Bohmer, 4 v. Stockholm te Oscars- hamn. SLEEPVAART E'bro, 4 van Gibraltar. Hurnber, 4 van R'dam te Le Havre. Thames, 5 v. Istanboel te St. Nazalre. Zwarte Zee, 5 te Panama. Voorzichtiger. De handel betaalde Donderdag nog wel dik, maar hij kocht aanmerkelijk voorzichtiger dan Woensdag. Er werden slechts kleine partijen tegelijk afgenomen en men kocht niet meer dan „strikt nodig". Het geringe aanbod en de iets ruimere exportmogelijkheden hielden echter de prijzen op een hoog peil en alles, met uit zondering van de zwarte kolen, bleef bij het oude. De kabeljauw, die uitsluitend voor België werd gekocht, noteerde 200 tot 180 voor de kisten van 125 kg en de regels kleine kabeljauw konden zelfs nog 70 tot 65 maken. Ook de grove gul lag hoog: grootmiddelsoorten werden verhan deld voor 150 tot 136 per 50 kg en de grote jumbo's en grote schelvis, die qua kwaliteit nog veel te wensen overlieten, noteerden 45 tot 40 per 50 kg. De braat- schelvis bracht het van 40 tot 36 en „levende" snurrevaadschol noteerde in de soorten 2/36 tot 40. De schol 2 van de kustvissers kreeg 34 tot 25, naar gelang van de kwaliteit. Koolvis kon maar net boven de opvangprijs blijven en werd voor de fileermachine gekocht tegen 32 a 33 per 125 kg. De tong bleef onveranderd ge noteerd op 2 voor de lappen en 1 voor de grove slips. De overige tussensoorten, zoals de grootmiddel en kleinmiddel no teerden 1.30 tot 1.25 per kg. Makreel en kool. Hoewel het er Don derdag nog naar uit zag, dat er geen traw lers voor vandaag meer zouden komen, meldde zich Donderdagavond nog de Tu bantia. Het schip dat Vrijdag nog maar 11 dagen oud is, had een makreelvisserijtje gehad en de schipper vond het beter deze week te verkopen, anders moesten de dich te kolen pas Maandag aan de man gebracht worden. Hoewel er nog geen gespecificeer de vangst kon worden worden verstrekt, zou de totale aanvoer ongeveer 450 kisten bedragen, waarvan 400 makreel. Morgen. Volgens de voorlopige ge gevens heeft de Catharina Duyvis goede papieren, om Zaterdag nog te markten. De Norma Maria liet n.l. nog niets van zich horen en de schipper van de Medan zei de Maandagmarkt te prefereren. In en uit. Donderdag kwamen binnen (tot 15 uur): de KW 128, 189, UK 85, 36, 86, 4, 161, 57, 91, 1, 202, HD 180, 5, 79, 64, 47, 116, BR 48, VD 60, Tex 4, 51, 33. Naar zee vertrokken de IJM 239, 202, 206, HD 79, 37, CG 1, CZ 3. Van de Poolse ha ringvissers vertrok na lossing de SW I 104. Ook de Noorse kotter R 120 en de GG 369 (Zweed) kozen het zeegat. Sleep. De HD 37, die op de visserij averij kreeg aan de motor, zag geen andere mogelijkheid dan zich door de HD 79 naar IJmuiden te laten slepen, waar het span gisteren arriveerde. De vloot. Volgens de vertrekdata valt nu reeds voorzichtig te voorspellen, dat het de volgende week niet erg druk zal lopen met binnenkomende trawlers. Tot Donder dagavond stonden slechts de volgende trawlers „onderweg" geboekt: de Norma Maria (24 Mei), Medan (24 Mei), Cathari na Duyvis (26 Mei, verwacht a.s. Zaterdag), Batavia (29 Mei) en de Limburgia(31 Mei). Haring aan de wal. Donderdag kwa men van de haringvloot binnen de volgen de haringschepen: de KW 2 met totaal 243 kantjes, t.w. 21 k eigen vangst, 20 k van de Sch 36, 13 k van de KW 54, 24 k van de Sch 51, 19 k van de KW 14, 11 k van de IJM 283, 9 k van de KW 147, 17 k van de KW 23, 16 k van de KW 3, 21 k van de Sch 107, 19 k van de IJM 74, 11 k van de Sch 353 en 13 k van de KW 73. De KW 20 met 160 kantjes totaal, waarvan 21 k eigen vangst, 17 k van de KW 29, 27 k van de KW 32, 11 k van de KW 49, 21 k van de KW 83, 34 k van de KW 67,. 13 k van de KW 144 en 16 k van de KW 18. De KW 130 met totaal 261 kantjes, waarvan 34 k eigen vangst, 28 k van de KW 15, 20 k van de KW 42, 61 k van de KW 43, 32 k van de KW 44, 29 k van de KW 50, 34 k van de KW 151 en 23 k van de KW 167. Marktbericht. Noteringen: heilbot 2.60-2.05, gr. tong 2.16-1.90, grm. tong 1.37- 1.12, kim. tong 1.45-1.20, kl. tong I 1.36- 1.19, kl. tong II 1.19-1.01, tarbot I 1.92-1.64, alles per kilo. Schartong 30, grm. schol 46, kim. schol 47-43, kl. schol I 38-37, kl. schol II 34-8, schar 16-9, bot 26-21, verse haring 26-24, makreel 30-27.50, gr. schelvis 35-28, gm. schelvis 39-30, kim. schelvis 43-32.50, kl. schelvis I 42-38, kl. schelvis II 40-32, wijting 38-10, gr. gul 64-55, mid. gul 45-41, kl. gul 31-23, kl. leng 28, ham 60, kim. heek 59, kl. wolf 40-36, poontjes 17-15, pieter man 40, kl. koolvis zw. 14-12.50, kl. koolvis wit 36-30, muilen 29, kl. rode poon II 27, alles per 50 kilo; gr. kabeljauw 260-136, gr. koolvis zw. 35-30, gr. koolvis wit 82-66, gr. leng 76-70, gr. heek 168, gr. wolf 77, alles per 125 kilo. Aanvoer: 200 kisten tong en tarbot, 8 heilbot, 3 ham, 835 schol, 185 schar, 2 tongschar en schartong, 30 bot, 40 haring, 25 makreel, 100 schelvis, 250 wij ting, 135 kabeljauw en gul, 10 leng, 15 heek, 35 wol, 25 poon, 305 koolvis, 65 diversen, totaal 2270 kisten. Visserij bericht Urk. Donderdag werd door 132 vaartuigen op Urk aangevoerd: 10399 pond kuilpaling, prijs 1.051.30 per pond; 1469 pond lijnaal, prijs 1.27— 1.32 per pond; 153 pond rode baars, prijs 5577 per pond; 61 pond snoekbaars, prijs 6668 per pond en 685 bakken nest, prijs 2.38 per bak van 37'/2 kg- door Atidrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 59) Ga direct naar de Yard en zeg dat wij Hector Blair te pakken moeten krij gen. Direct. Iedere man, die beschikbaar is, moet ingezet worden om hem op te sporen. Maar waarom? vroeg Arlen. O, ik begrijp het. Bedoel je, dat Simpkins en Blair samenwerken? Of zijn zij een en de zelfde persoon? Raad maar niet, zei Brannigan kort af- De deur vloog open en de commissaris stapte naar binnen. Ik zou u graag alleen even willen spreken, Brannigan. De hoofdinspecteur volgde Sir Dudley naar de gang. Ik heb juist gehoora, dat de vrouw van Arlen ontvoerd is. Ik voelde er eerst weinig voor, om hem hierheen te sturen en om zelf ook te komen, maar nu het v/el duidelijk is, dat Simpkins zal trach ten het land te ontvluchten, is het niet meer zo belangrijk of wij hier nu wel of niet komen Hij heeft ons lelijk voor de gek gehouden met zijn bedreiging. Ja, dat weet ik, gaf Brannigan toe. Zorgt dat u hem te pakken krijgt. Wat zijn uw plannen? Ik ga naar Sussex. Ik weet dat hij daar inlichtingen heeft ingewonnen. Ik heb de politie laten onderzoeken, wie er do laatste tijd gezocht hebben naar een een zaam huis. Zelfs misdadigers als Simpkins vervallen in herhaling. De laatste twee keren probeerde hij per boot te ontsnap pen. Als hij dat nu wéér wil proberen, zijn er in Sussex-Hampshire talrijke kust stroken, waar hij wel eens een poging zou kunnen wagen. Ik denk dat Chichester geen gekke gok zal zijn. Dat klinkt vrij redelijk, merkte Sir Dudley op. Geen enkel vliegtuig zal opstijgen, zonder dat het eerst nauwkeurig is onderzocht. Simpkins mag niet ontko men! We mogen geen herhaling hebben van de moeilijkheden in de industrie, zo als hij die poogde te ontketenen. Zou hij naar het continent weten te ontsnappen, dan kan hij weer strubbelingen gaan ver oorzaken. Ik vertrouw geheel en al op u, inspecteur! Brannigan had nog nooit zijn meestal pessimistisch gestemde commissaris zo ho ren spreken. Hij zal mij niet ontsnappen, Sir. Deze keer zal er niet nóg een ronde volgen. Het ligt in uw handen, zei de com missaris ten slotte. Ik zal wel een oogje houden op de mensen hier voor 't geval een

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6