Kort en bondig DUUN's WASSERIJ KUEWERPARK" „Een liefde in Kennemerland" als openluchtspel op „Waterland" Edmonton-gangers terug in Velsen „Vooropleiding tot technische scholing is vaak nog ontoereikend" Agenda voor Velsen AUTORIJSCHOOL Van Dormael en Van Kerkhoven na valpartij uitgevallen Luidsprekers De regen bijna spelbreker Van Est blijft in oranje trui rijden IJmuiden Standbeeld VERHUUR zonder chauffeur WOL MOQUETTE TAFELKLEDEN ADR. VAN 00Y Jr. Onze reclame is dekens reinigen Belgen hebben pech in vijfde étappe Afscheidsgroet van burgemeester J. H. Joyce Gevolg: minder gunstige resultaten bij overgangen op de Technische avondschool Scheepvaart SUCCESSCHOTELS f2.50 Heeft U geld nodig ZATERDAG 7 JUNI 1952 Bij de première van Marie van Zegge- len's openluchtspel „Een liefde in Kenne merland", welke Vrijdagavond onder een verheugend grote belangstelling op het landgoed „Waterland" heeft plaats gehad, meende Pluvitfs op het laatste moment zijn gunsten aan „De Hooger Geest-Ghesellen" te moeten, 'onthouden en onderbrak een Een scène uit het hoofse spel van Marie van Zeggelen schijnwerpers kwamen de kleurrijke tafe relen uitstekend tot hun recht. Het was jammer dat de ban in het tweede bedrijf door de regen verbroken dreigde te wor- drenzeoTge. regenbui de intensieve aandacht i den- D" neemt toch niet weg, dat het expe- waarmeq de toeschouwers tot dusver de rorpéntïsche handeling volgden. De kloek sten onder hen doken in hun kraag en "Wensten onder geen voorwaarde de tribune te verlaten, maar het grootste gedeelte zocht een toevlucht onder de bomen, waar het dichte gebladerte als een enorme para- pluie fungeerde. De spelers zelf bescherm den hun fraaie kleding door de scène naar het in het spelbeeld opgenomen prieel te verplaatsen, waarmede zij nog een vrij ge lukkige oplossing voor deze hinderlijke stoornis, wisten te bereiken. De 82-jarige schrijfster, die de première van haar stuk de hele avond heeft bijgewoond, bleef ech ter; onversaagd haar zitplaats op de eerste riy behouden. Van Marie van Zeggelen, die zich in haar talrijke romans bij voorkeur van een min zame schrijftrant bedient, is uiteraard geen openluchtspel a grand spectacle te ver wachten. De problemen van haar figuren bestaan immers meestal uit een verbroken Verloving en een al of niet gelukkig huwe lijk. Ook in „Een liefde in Kennemerland" blijven wij van baardig krijgsvolk en roe keloze avonturiers verstoken. Het enige wapengèwéld, een duel tussen Claude de Saigas en Christoffel van Straaten, wordt ver buiten Waterland uitgevochten en het verloop daarvan vernemen wij slechts mon deling. En zonder nu bepaald op een toe passing van sensationele effecten te willen aandringen, mag toch wel worden vastge steld dat deze historié zeker wat meer actie zou hebben verdragen. De handeling be paalt zich nu hoofdzakelijk tot een hoofse conversatie, doormiddel waarvan de intrige zich langzaam en statig ontwikkelt. Dit heeft echter weer het voordeel, dat de spe lers geen zware spel-technische eisen wor den gesteld, die het totaalbeeld onwillekeu rig zouden verzwakken. Zij lanceerden hun tekst duidelijk en met begrip en droegen de fraaiè costuums met een zekere gratie, zo dat het spel precies aan de bedoelingen be antwoordde: een historische terugblik op het leven der bewoners van Waterland en Beeckesteijn in de achttiende eeuw. En doordat de opvoering zorgvuldig was voorbereid, werd het een charmante terug blik. Tegen de donkere achtergrond dei- boomgroepen en in het effectvolle licht der riment van „De Hooger Geest-GheseTlen in alle opzichten als geslaagd mag worden beschouwd en zij met een alleszins gerecht vaardigde voldoening op hun eerste open luchtspel kunnen terugzien. Aan het slot werd er veel vriendelijks gesproken en een overvloed van fraaie bloemstukken opgedragen, waarvan het grootste voor Marie van Zeggelen was be stemd. De bejaarde schrijfster maakte daarbij een sympathiek gebaar, door zich naar het speelvlak te begeven en alle mede spelenden te complimenteren. Het was wel enigszins wrang, dat de BINNENLAND Het motortankschip „Centrust 5" (460 ton) van Van Ommeren's Scheepvaartbedrijf te Rotterdam, dat met benzine op weg was van Rotterdam naar Antwerpen, is tijdens een onweersbui gistermiddag bij Zijpe aan gevaren door het Franse motorschip „Haute Brion" uit Straatsburg. De „Centrust 5" kreeg lichte averij, die ter plaatse werd her steld. Het Franse schip kreeg ook averij, maar kon eveneens de reis voortzetten. De Nederlandse Televisie Stichting zal een zomerpauze houden van 2 tot 18 Augus tus. Gedurende die periode zal de apparatuur in de Bussumse studio worden nagezien. Aan het studio-interieur zullen de noodzake lijke verbeteringen worden aangebracht De Bond van Loodgieters- en Fitters- patroons in. Nederland heeft op zijn Gro nings congres besloten een contract te sluiten met de groothandel in sanitaire artikelen, waardoor voortaan uitsluitend leden van deze bond sanitaire artikelen kunnen betrekken. Niet-leden krijgen nog drie maanden gele genheid zich aan te sluiten. De voorzitter, de heer Lankkamp, noemde dit besluit histo risch. Men tracht nu ook voor lood en zink een dergelijke regeling te treffen. De Deventer burgerij heeft met veel 'feestbetoon het thans geheel vernieuwde kra'rillon van de Lebuinustoren binnen de muren van haar oude veste gehaald. Het oude klokkenspel was in de oorlog groten deels verwoest. De burgers brachten zelf het bedrag voor een nieuw carillon bij elkaar, dat door de- klokkengieterij van Petit en Britsen te Aarle-Rixtel is gegoten; de nog bruikbare oude klokken zijn daarbij afge stemd. Het Nederlandse Rode Kruis heeft f 12.000 uitgetrokken voor Kerstpakketten, die geznoden zullen worden aan de Neder landse militairen in Korea. De Belgische wielrenners heeft het in de Vijfde étappe van de Ronde van Nederland van Eindhoven naar Veendamniet meegezeten. Twee van hun beste renners moesten de strijd staken. Bij een valpartij op de weg bij Huissen (bij Arnhem) brak Van Dormael zijn rechter sleutelbeen en liep Van Kerkhoven lichte verwondingen op. Beiden respectievelijk tweede en zeven de in het algemeen klassement moesten de strijd staken. Door het oponthoud dat vele andere Belgische renners door dit on geval hadden, was er van strijd in het resterende gedeelte van de étappe niet veel veel meer te bespeuren. Zonder al te veel. moeite werd de Nederlander Dekkers dan ook eerste in Veendam. Hij legde het 258 kilometers lange traject af in zes uur negen en veertig minuten en veertig seconden. Wim van Est, die als twaalfde eindigde, bleef in het bezit van de oranje leiderstrui. Bij de aanvang van de vijfde étappe stel de zich het probleem \vat de Belgen zou den doen: de grotere kracht van de Neder landse Nationale ploeg erkennen en de si- regen tegelijk met het stuk een einde nam. tuatie aanvaarden, of een bewuste aanval inzetten met het doel Wim van Est van de leidersplaats te verdringen. Met nog slechts twee étappes voor de boeg plus een tijdrit, was het wel zaak niet lang te wachten met de keus. In het eerste geval was er niet veel Hedenavond wordt de opvoering nog een maal herhaald. Hopenlijk zien de spelers hun moeite dan met een mooie zomeravond bekroond. 1 JAN VAN DAM. Vannacht, onder een druilerige hemel, zijn de Belgische bussen met de Edmonton- gangers Velsen weer binnengerold. Een kostelijke week, die de gasten meer echte vriendschap dan sporltropheeën heeft op geleverd, ligt achter de ruim honderd V.el- senaren, die onder leiding van de heer H. J. Klaver hun jaarlijkse uitwisselingsbezoek aan de gastvrije voorstad van Londen heb ben gebracht. De afscheidsavond in de Townhall (raad huis) van Edmonton heeft de banden tussen gastheren en gasten zo mogelijk nog meer versterkt en daar is onder meer gesproken door mi'. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen, mr. J. H. Joyce, de burgemeester van Edmonton en Albert Milhado, de be kende radio-reporter, die in een geestige speech de waarde dezer uitwisseling onder woorden heeft gebracht. Wethouder H. de Boer heeft eveneens In tegenwoordigheid van het bestuur en docenten zijn Vrijdagavond in de Velsense Nijverheidsschool aan een aantal leerlin gen de Technische Avondschool de „bevor deringen" uitgereikt. De voorzitter van de vereniging voor Nijverheidsonderwijs ir. Peltzer zette in het kort nog even het doel van de cursus uiteen: het hedendaagse bedrijfsleven, in het bijzonder de metaalindustrie heeft be hoefte aan een theoretische en practische opleiding voor leidinggevende functies. De Technische Avondschool, hoewel niet direct als „bazencursus" bedoeld, tracht met een vijf-jarige leergarfg, waarvan thans het eerste jaar achter de rug is, in deze behoefte te voorzien. De heer Peltzer zeide dat de docenten zeer tevreden waren over de ijver en toewijding van de leer lingen. De directeur der Nijverheidsschool de heer P. L. Hubbeling, deelde deze mening, hoewel hem was gebleken dat de voorop leiding in een aantal gevallen onvoldoende is geweest, waardoor het aantal niet-be- vorderden nogal groot was. De heer Hubbeling ging vervolgens over tot het uitreiken der rapporten. Hierna kwamen uit de leerlingen een aantal suggesties naar voren voor een eventuele verandering in de leerstof, ZATERDAG 7 JUNI Thalia. 19 en 21,15 uur: „Mensen, die men schuwt". Rex. 20 uur: „Dédée de Havenmeid". ZONDAG 8 JUNI Thalia. 15 uur: „De wraak is zoet"; 19 en 21,15 uur: „Mensen die men schuwt". Rex. 15 en 20 uur: „Dédée de Haven meid". MAANDAG 9 JUNI Raadhuis. 1012 uur: Spreekuur Bur gemeester. Thalia. 20 uur: Zelfde programma. Rex. 20 uur: Zelfde programma. waaraan volgens de heer Hubbeling aan dacht zal worden geschonken. Bevorderd van le naar 2e klasse: H. Bleijendaal, B. Bruinenberg, P. J. van Daele, J. de Graaf, F. Kochx, J. v. d. Linde, C. Luntz, K. Mooy, J. A. Pools, J. v. d. Sluis, S. Stammis, H. Visser, W. Woo ning, E. de Brouwer, A. Eijman, G. Groot, J. Huybens, D. Jansonius, C. Keesman, W. Kleijn, A. v. d. Kolk, Th. Kroon, A. Lame- ris, E. de Leeuw, G. Oostveen, L. Paarde- koper. Niet bevorderd 10 leerlingen; voor waardelijk bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van 2e naar 3e klas: C. Com mandeur, G. Duitman, J. Hilberts, W. Kraayenveld, A. Mertens, T. Roodzant, M, Verdoes. Niet bevorderd 10 leerlingen. Tandem over de kop Vrijdag is ter hoogte van de bouwput voor de tunnel een tandem over de kop gegaan, omdat de voorvork brak. De berij ders, de heer J. A. v. d. L. en mevrouw E. V., beiden uit Amsterdam, vielen. Me vrouw V. is met een lichte hersenschudding en lichte snij- en schaafwonden in het Antoniusziekenhuis ter observatie opgeno men. De heer v. d. L. kwam er met enige ontvellingen af. Kind viel van fiets en raakte gewond Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor drie reden twee dames, van wie er één een kind voor- en een achterop de fiets vervoerde, over de strandweg te IJmuiden in de rich ting van het strand. Het wegdek was aan de linkerkant opgebroken, waardoor de bus, die van het strand kwam, iets over de helft van de weg moest uitwijken. De voorste dame zag het gevaar en reed het zand in, maar haar vriendin botste eerst bijna op de bus, maar zette zich tegen de bus met de hand af. Haar driejarig zoontje, dat voorop zat, viel echter van de fiets en kwam op de weg terecht. Met een scheurtje in het schedeldak en een bloeduitstorting is het knaapje in het ziekenhuis opgenomen, het woord gevoerd en Vrijdagochtend om negen uur is het Velsense gezelshap naar Dover vertrokken met een uur opont houd in Canterbury, waar de beroemde kathedraal, bekeken ..is _en vandaar naar Oostende overgestoken. Wij ohtvirigën van mr. Jóycè,;cle Edmon- ïonse burgemeester, de volgende- imprèssie van deze geslaagde uitwisseling: Town Hall-Edmonton, Juni 1952 „Ik heb het bijzonder op prijs gesteld, onze gasten uit Velsen deze week te hebben mogen ontvangen. We hebben voetbal, hockey' en tennis tegen ze gespeeld, we hebben genoten van een athletiekontmoe- ting en van een zwemtournooi. De sportiviteit in al deze wedstrijden is „eerste klas" geweest en we hebben boven dien een paar uitstekende sportprestaties kunnen bewonderen met zeer krappe over- winnigen. Ik ben er zeker van, dat dit bezoek en trouwens alle bezoeken van dit soort veel bijdragen aan de goede verstandhouding tussen de volken en dat ze vele misverstan- den- zullen wegnemen. Onze gasten hebben, naar ik hoop, hun bezoek evenzeer op prijs gesteld als wij ge noten hebben van hun aanwezigheid en ik prijs oprecht het werk van de Anglo- Netherlands Association". Uw toegenegen J. H. JOYCE Burgemeester van Edmonton de regterhand, waarin hij eene losse letter vertoont, opheffende en vooruitstekende (Opregte Haarlemsche Courant, 3 Juni 1852) Het standbeeld van Lourens Janszoon Coster staat onafgebroken op de Grote Markt en daarom hebben de Haarlemmers zelden meer dan een vluchtige blik voor hem over. En toch is dat jammer. Want te recht schreef een journalist honderd jaar geleden van het beeld, „dat het zich on derscheidt door waardigheid van uitdruk king, sprekende gelaatstrekken en grootschheid van gedachten". Onder het beeld staat een agent. Als zijn verkeerslicht op groen springt, kijkt hij. achter zich naar boven, zes meter omhoog,, waar het donkere hoofd scherp gesilhouet- teerd is tegen de luie schapenwolkjes, die. erover glijden, als in een film. Maar wie op het terras van Brinkmann staat ziet Coster niet zo zeer als een metalen kolos omhoog torenen; zijn gebaar heeft iets heel mense lijks, alsof hij wil zeggen: „Met deze letter kan ik u helpen". Achter hem rijzen de mu ren van de St. Bavo, machtig symbool van onze stad. Zo kan men een vreemdeling het beeld en zijn achtergrond laten zien en zeggen: „Dit is Haarlem - en Coster was een Haarlemmer". Wie het oog wendt van de prentjes bij Rembrandt, kan Coster zien in het licht van de late middagzon, tegen een achter grond van een twintigste-eeuwse licht reclame en televisie-antennes. Van ach teren lijkt het of hij een beetje gebogen staat en zijn schouders zijn groen gevlekt van de regen, die hem na een korte bui doet glimmen in de zon. Het is al heel lang ge leden dat Coster voor het eerst die letter liet zien. Maar hij is niet vergeten. kans op een levendige strijd, maar kozen dé Belgen het tweede geval dan zou er tus- sèn Eindhoven en Veendam het een en an der kunnen gebeuren. Mislukte aanval Al bij St. Oedenrode (14 km) kreeg men de indruk, dat de Belgen besloten hadden er een koers van te maken. Van Kerkho ven liep uit, maar de tegenzet volgde dade lijk. Hans Dekkers, aan wie ditmaal de taak van bewaker was opgedragen, schoot dade lijk achter hem aan en volgde de Belg als een schaduw. De aanval was uitgegaan van de Belgen ën de Nederlanders verdedigden! Bij Ve- ghehhad het duo 400 meter voorsprong en het tempo was ongeveer veertig kilometer pèr uur. Van Kerkhoven, die geen hulp kreeg uit zijn ploeg en er niets voor voelde zich al in het begin van de rit te vermoeien, handhaafde deze vaart. Bij Zeeland al (36 km) bleek de eerste Belgische aanval mis lukt. Bij Grave (46 km) probeerden de Belgen het opnieuw. Doch weer vergeefs. De Bel gen bleken echter koppige lieden. In Nij megen (61 km) ging Serin er in de be bouwde kom tussenuit. De reactie bleef nu wat langer uit en toen Dekkers en Jöris de tegenstoot lanceerden, was de rappe Belg al uit. het gezicht verdwenen. Iets voorbij Lent aan de Noordelijke Waaloever naai de afrit van de brug had Serin ruim een minuut voorsprong op Jöris en Dekkers. Hetj peloton kwam daar weer 800 meter achteraan. Zo was de positie op een punt, 65 km van Eindhoven, met nog ruim 190 km te rijden. Valpartij In de bochtige weg bij Huissen. toen het peloton met een snelheid reed, die tussen de 35 en de 50 km lag, gleed de ketting van de fiets van Van Kerkhoven. Hij maakte een buiteling, met het ongelukkige gevolg, dat ook Van Dormael en Henk Faanhof op de weg terecht kwamen. Van Kerkhoven was enkele minuten daarvoor, bij het noodbruggetje over de Linge, al ten val gekomen en nu gebeurde herp dit voor de tweede keer. Totaal, ont moedigd stapte hij na zijn tweede val weer op zijn fiets-,-maar gaf niet lang daarna op. Van-Dormael was er-erger aan toe dan zijn landgenoot. Een van de vingers van zijn rechterhand was ontwricht en hij klaagde over pijn in de schouder. Faanhof kon doorrijden. De Belgen, die hun gevallen landgenoten te hup waren gekomen, moes ten Van Dormael en Van Kerkhoven ten slotte achterlaten. De verwondingen van Van Kerkhoven waren niet van ernstige aard. Hij zal als gast van de organisatoren van de Ronde van Nederland de beide laat ste étappes in de auto volgen. In een zie kenhuis werd Van Dormael onderzocht, waarbij bleek, dat hij het onderste deel van zijn rechter sleutelbeen had gebroken. Kracht gebroken Van een tegenoffensief van de Belgen kon niets meer komen. Aanvankelijk had het daar nog naar uitgezien, want Van Kerk hoven, Van Stayen, Desmedt en Serin wa ren actief en hadden diverse malen ge tracht weg te komen. Maar voortdurend werden renners van de Nederlandse Natio nale ploeg er achter aan gestuurd. Eerst Dekkers, later Voorting en opnieuw Dek kers. Toen Dekkers voor de laatste maal een achtervolging inzette op Van Stayen en Hendriks, in de omgeving van Gieten, ging hij meteen tot de aanval over en slaagde erin op royale wijze de sprint in Veendam te winnen. Een nieuwe étappe-overwinning van de Nederlandse nationale ploeg werd dus aan de reeks toegevoegd. Om de beurt hebben de leden van de Nationale ploeg nu al uitgeblonken en wij kunnen ons voorstel len dat zij ook de resterende étappes hun best zullen doen. Immers zij allen hebben kans gekozen te worden in de Tour de France-ploeg. Uilslagen De uitslag van de vijfde étappe: 1. Dek kers (Ned. Nat.) 6.49.40 met bonificatie 6.48.40; 2. Van Stayen (België B) 6.49.44 met bonificatie 6.49.14; 3. Hendriks (België A) 6.49.44 4. Faanhof (Ned. Nat.) 6.51.39; 5. Bogaeris (België A)6. Smits (Ned. B)7. Vinken (Ned. A); 8. Van Breenen (Ned. Nat.)' 9. Pfannenmuller (Did); 10. Smets (België A); 11. Hermann (Interna.); 12. Van Est (Ned. Nat.); 13. Janssen (Ned. A), allen In dezelfde tijd als Faanhof. Het algemeen klassement is nu als volgt: 1. Van Est (Ned. Nat.) 28.32.20; 2. Gielen (België A) 28.35.01; 3. Desmedt (België B) 28.35.06; 4. Wagtmans (Ned. Nat.) 28.36.00; 5. Voorting (Ned. Nat.) 28.36.06; 6. Kemp (Intern.); 7. Van Breenen (Ned. Nat.); 8. Janssen (Ned. A); 9. Sorgeloos (België B); 10. Smits (Ned. B); 11. Dekkers (Ned. Nat.); 12. Nëyt (België B); 13. Bogaerts (België A) 14. Schaecken (België A); 15. De Hoog (Ned. A). Het ploegenklassement luidt: 1. Nederland 'Nationaal 85.33.44; 2. België A 85.46.21; 3. Bel gië -B 85.46.41; 4. Nederland B 86.00.06; 5. 'Nederland A 86.04.11; 6. Internationale Ploeg 86.21.07. Aldegonda, 5 var. Pladju n. Bangkok. Aideramin, 5 450 m. N.NO. Flores. Al'hena, 5 50 m. ZO. Recife. Almkerk, 5 60 m. Z. Toulon n. Genua. Alpherat, 5 420 m. W. ten N. Scilly's. Amsteldijk, 5 400 m. N. NW. Flox-es. Amstelpark, 5 Dover. Borneo, 6 v. Amsterdam te Tj. Priok. Bloemfontein, 5 100 m. Z. Napels. Blijdendijk, 5 480 m. N. ten O. Flores. Benrrekom, 5 470 m. NO. Barbados 6 Trinidad verwacht. Bosch fontein, 5 bij Kp. de Gata. Breda, 6 van Bremen te Hamburg. B'iitsum, 5 350 m. N. Bermudas. Caltex Delft, 5 van R'dam n. Sldon. CoriHa, 3 van Fremantle n. Soerabaja. Caltex Nederland, pass. 5 Malta ca. 14 R'dam verwacht. Celebes, 5 v. Marseille n. Genua. Cleodora, 5 v. Bahrein n. Mombassa. Caltex Utrecht, pass. 6 Gavdo eil. bij Kreta. Congostroom, 5 te Amsterdam. Caltex Pernis, 5 125 m. Z.ZW. Ouessant ca 8 Rotterdam verwacht. Caltex The Hague, 5 60 m. ZO. Oostpunt Kreta. Cronenburgh, 5 van R'dam n. Bilbao. Callislo, 5 130 m. W. Cp. Race. Castor, 5 210 m. ZO. Kingston. Clio, 28 te La Guaira. Ceram, 5 150 m. NO- Ras Madraka n. Aden. Duivendrecht, 5 v. Pto Neuvidas n. Albany. Dl erne id ijk, 5 te Los Angeles. Duiven-dijk, 5 van R'dam te San Francisco. Danae, 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Dalerdij'k, 5 200 m. W.ZW. Scilly's. Delft, 5 dwars Paita. Esso Amsterdam, 6 v. Aruba te Pernis. Esso Rotterdam, pass. 6 Miami. Eendracht, pass. 5 Ouessant. Elmina, 6 te Luanda. En-a, pass. 5 Wight. Eemd'ijk, 5 200 m. O. Cp. Hatteras. Enggano, 5 v. Bremen te Antwerpen. Erinna, 5 240 m. Z. Balikpapan. Etrema, 5 bij' Kp. St. Vincent. Farmsum, 6 v. IJmuiden n. Hampton Roads. Friesland (SSM), 5 dwars Lissabon. Gaasterkerk, 5 v. R'dam naar Sydney. Gouwe, pass. 6 6 u. Holterau. Ganymedes. 6 v. Georgetown te Ciudad Bolivar Gaxoet, 5 Key West gepass. Groote Kerk, 5 440 m. Z.ZO. Cocos eil. Gooiland, 5 Kanarische eil. Hercules, 5 v. Middlesbro naar Amsterdam. Heemskerk, 6 v. Australië te Rotterdam. Hecuba, 6 v. Port au Prince n. Ciudad Trujlllo Heelsum, 5 330 m. N. Bermudas. Helena, 6 v. Pto Cabello te Curasao. Haarlem, 5 600 m. ZW. Scilly's. Hoogkerk, 6 bij Cp. Blanca verwacht. Joh. v. Oldenbamevelt 6 rede Fremantle. Jupiter, 6 van Amsterdam te Rotterdam. Jagersfontein, 5 110 m. W. Oporto. Japara (KPM), 5 van Leok naar Makassar. Kieldrecht, 5 v. Colombo naar Aden. Kota Agoen-g. 5 v. Singapore te Tj. Priok. Kedoe, 5 240 m. ZO. Guardaful. Loppersum. 6 van Amsterdam te Rotterdam. Laertes, 5 van Indonesië te Amstei-dam. Laagkerk, 5 te Colombo. Lindekerk, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Port Eaid Loeneikerk, 6 Aden verwacht. Langkoeas. 5 Minicoy gepass. Leopoldskerk, pass. 6 Gibraltar n. Genua. Lombok, 5 230 m. W. ten Z. Nicaragua. Lindekerk, pass. 6 Gibraltar n. Port Said. Loosdrecht, 5 te Madras. Luttekei-k, 5 te Ras Tanura. Lekkerkerk. pass. 6 Viissingen n. Antw. Lareniberg, 5 dwars Kp. St. Vincent. Lem-sterkeik, 5 nog te Chlttagong. Leopoldskerk, pass. 5 Kp. St. Vincent. Liseta, 5 320 m. ZO. ten O. Dondrahead. Maaskerk, 5 le Dakar. Malvina, 3 v. Hongkong naar Mirl. Mapia, 5 v. Soerabaja -Meerkerk, 5 te Port Said. Mitra. 5 van Kopenhagen naar Rotterdam. Madoera, 5 770 m. ZO. ten O. Guardaful n. Aden Maas, 5 v. Aux Cayès te Port au Prince. Marisa, 5 in Timor Zee. Mataram 5, bij Cp. Comorin. Merwede, 5 430 m. N.NO. Flores. Minjak, 5 rede Menado. Mirza, 5 350 m. N.NW. Fremantle. Modjokerto, 5 nog te Pangkalpinang. Murena, 5 dwars Daedalus. Mj'onla, 5 Runsal Jebel. Nieuw Holland. 6 v. Tj. Priok te Singapore. Omala, 6 v. Tarakan te Soerabaja verw. Oberon, 5 van New York n. Port au Prince. In de vacantietijd van de schoolkinde ren zal de Amsterdamse verkeerspolitie -een campagne voor veilig verkeer houden.- Leden van de verkeerspolitie zullen op pleinen, irt parken en straten voorstellingen geven met een zelfgemaakte poppenkast, waardoor men vooral de kleintjes wil wijzen op de gevaren van het verkeer. Akkrumdijk, 5 v. Genua naar Duinkerken. Amsteldiep, 5 v. Lulea n. Hampton Roads. Axeldijk,. 6 te Tj. Priok. Aalsdijk, 6 te Norfolk. Alblasserdijk, 5 te Antwerpen. Alnati, 5 v. R'dam naar Hamburg. Alphaa-d, 5 van Antwerpen te Rottex-dam. Argos, pass. 5 Pantellaria. Altoireo, 6 v. Las Palm as n. Victoria. Aaï-dijk, 5 600 m. O.NO. Bermuda. Aliphacca, 5 .v. Boston naar Norfolk. Ai-keldijk," 5 "300 m. N. Lands End. Amedijk," 5 190 m. ZO. Hatteras. Arundo, 6 200 m. W. Cp. Race. Agamem-non, 5 v. St. Marc Haitien n Am'stël vaart',6 van Amstei-dam n. St. Abbëdijk, 5 van Antw. te Londen. Alchiba, 5 50 m. ZO. Rio de Janeiro. Alcyone.. 5 570 m. O.NO. Cp. Race. Jacmel. Laurens Oranje, pafe' 5 Minicoy naar Suez. Oranjestad 5 V. Cristobal te Amsterdam. Ootmarsurri, 5 420 jn. N.NW. Flores. Ophir, 6 te SlrvgapÖr-'C.- Polyphemus, 3 le Colombo. Parkhaven, 5 480 m. O. Fernando Noronna. Prins Willem II, 6 430 m. W. Fast.net. Pygmalion, pass. 6 Jamaica. Polydorus, 5 bij Pantelaria n. Halifax. Poseidon, 5 650 m. ZW. Flores. Prins Alexander, 5 400 m. NO- Cp. Race. Prins Fred. Hendrik, 5 620 m. W. ten N. Fastnet Prins Joh. Willem Friso, 5 300 m. W. Scilly's. Prins Willem II, 5 310 m. W. Fastnet. Prins Willem III, 5 270 m. W. ten N. Lands End Prins Willem IV, 7 Montreals verwacht. Prins Willem V, v. Hamburg n. Antw. Rijniand, 5 v. Bahla n. Cabadello. Rijndam, 7 Rotterdam verwaent. Rodas, 6 v. Trinidad te Barbados. Rossum, 5 van Almeria naar IJmuiden. Rempang, 5 dwars Buru eil. Reyniersz, 5 van Tj. Priok n. Chenbon. Roebiah, 5 van Boston. Schiedijk, 5 van Houston te Galveston. Sibajak, pass. 5 15 u. Sable eil. Slamat, 5 van Tj. Priok n. Singapore. Stad Haarlem, 5 v. Casablanca naar A'dam. Salawati, 5 280 m. Z.ZW. Bermuda. Stentor, 5 560 m. Z.ZW. St. Mana Sabang, 6 te Singapore. Scherpendrecht, 5 Abrolhos eil. gepass. Silindoeng, 5 v. jyiakassar 11. Tominibocnt. Sinabangi 5 v. Beïawan n. Penang. Singkep, 5 490 m. WrZW. Bombay. Sapai-oea, 5 te Suez. Stad Dordrecht, 6 95 m. NVNO. Fmnsterre. Stad Schiedam, vertr. 6 v. Vlaardingen naar Narvik. Sloterdijk, 5 490 m. ZW. Flores. Stad Alkmaar, 9 v Narvik te Immingam verw. Stad Breda, 5 500 m. W. Flores. Stad Leiden, 5 300 m. W. Scilly's. Stad Maastricht, 5 dwars Lissabon. Stad Vlaardingen, 5 300 m. W. Fastnet. Tabian, 6 van New Orleans te Houston verw. Tawali, 5 v. Port Swettenham n. Belawan. Tei-o, 5 dwai-s Fernando Noronha. Telamon pass. 5 Cp. Hatteras. Tjiluwah, 6 v. Tj. Priok te Singapore. Tjipanas, 5 420 m. Z.ZW. Diego Garcia. Tamo, 5 400 m. N. Flores. Tankhaven I, 5 v. Tj. Px-iok n. Sungeigerong. Taria, 5 60 m. N. Serawak. Tjikampek, 6 v. Soerabaja te Tj. Priok. Tjiwangi, 6 v. Hongkong te Singapore. Tominx, 5 v. Cherlbon ten anker Semarang-. Triton, 5 v. New YoYrYkYY YteY YAruba. Utx-echt, 6 te Penang. Veendam, 5 460 m. O. ten N. Cp. Race. Willemstad, 6 v. Amsterdam te Pto Limon verw. Willem Ruys, pass. 5 Kp. Bon. Westland, 5 160 m. N. ten O. St. Paulsrock. Wieldrecht, 5 30 m. Z-ZO. BUllton. Zeeland (KRL), 5 van Suez naar Aden. KLEINE VAART Audacia, 5 van Genua te Sete. Barracuda, 5 v. Delfzijl naar Londerf. Bernisse, 6 v. Vlaardingen op de Tyne yerw. Breezand, 6 van Rouaan te Casablanca verw. Cornelia b II, 6 v. Middlesbro te Goole. Corona, 6 v. Hamburg naar Boness. Crescendo, 5 te Nemours. Deneb, 5 v. Kopenhagen naar Hamburg. Dollard, 6 v. Kopenhagen te Sundsval! verw. Daje Bohmer, 5 v. La Valetta te Palermo. Depa, 5 v. Rostok naar Gothenburg. Diligentia, 6 v. Port Jerome te R'dam. Myfem. 7 v. Swansea te Rouaan verw. Nieuwland, 5 v. Leith te Grangemouth. Nottingham, 5 v. Harlingen te Goole. Noorderhaven, vertr. 6 v. R'dam n. Liverpool Palma, 8 v. Malmö te Reykjavik verwacht. Prinsengracht, 6 v. Lissabon te Vlaardingen. Remmert, 6 van R'dam te Antwerpen. Rika, 6 v. Londen n. Duisburg via R'dam. Spurt, 6 van Dublin te Fremlngton. Timor, 5 v. Ronnskar te Skelleftea. Ton, 6 v. Guernsey te Swansea. Vaderland, 6 v. Par te Calais verw. Virgo, verm. 7 van Vlaardingen n. Stralsund. Vivo, 6 van Par naar Rotterdam. Westlaan, 6 16 u. v. Hamburg aan de Hoek v. Holland verwacht. Zwerver, 3 v. Middlesbro te Brussel. SLEEPVAART Oceaan. 5 van Ra sta nu ra te Bombay. Witte Zee, 5 in Str. Makassar. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter TRIJNTJE Wij noemen haar TRUUSJE. J. J. v. d. Zwan. C. A. v. d. Zwan-Cossee. y. Poptaplantsoen 22 R. 5 Juni 1952. JAKOB BUISMAN en GRETHA F. VAN TELGEN hebben de eer u kennis te ge ven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op Donderdag 19 Juni des na middags 3 uur ten gemeente huize te Velsen. IJmuiden, Velserduinweg 143. Trompstraat 24. Receptie: op Zaterdagmiddag 15 Juni van 35 uur. Trompstraat 24. Heden overleed plotseling tot onze diepe di-oefheid onze innig geliefde moe der, behuwd- en groot moeder GUURTJE VISMAN weduwe van Gerrit Stark in de ouderdom van 71 jaar. Koog aan de Zaan: N. Smit-Stark A. Smit Driehuis: C. J. 't Hart-Stark A. 't Hart IJmuiden: A. Stark D. Cossee-Stark P. Cossee Den Haag: G. Stark. IJmuiden, 6 Juni 1952. Bloemstraat 118. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 10 Juni a.s. op de Westerbegraaf- plaa'ts te IJmuiden, des n.m. 2.30 u. Vertrek van het sterfhuis 2.15 u. n.m. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de be langstelling bij ons 40-jarig huwelijksfeest. J. B. ROS. C. J. ROS-v.SON De Lumeystraat 9, IJm.-O. Dr. A. J. Thïel- Bruyel Oogarts. Wegens vacantie GEEN SPREEKUUR deze maand. LION d'OR M or gen: Paprika-schnitzel. NOU MARIE, ik heb nu di verse etalages bekeken, maar ik heb toch maar besloten mijn kinderwagen bij VAN VEEN, Zylweg 26—28, Haar lem, te kopen. Vanaf f 2 per week en.zonder voor uitbetaling!!! Gevr. fl. HUISH. HULP 's morgens 8.3012 uur. Mevr. Krol. Clarionlaan 5, Santprt. Station. VOOR UW TUIN. Prima As- terplanten per 100 f 1.50, Zin nia's, Goudsbloemen, Cosmos hoge Afrikanen 2y2 ct. p. st. Hoveniersbedrijf Adrichem, Casembrootstraat 54, IJm.-O Tel. 4568. VOOR UW TUIN. Extra zw. Geraniums, Knolbegonia's, Petunia, Lobelia's, bloeiende struik en klimrozen in pot en nog vele andere soorten in voorraad. Bill, prijzen Hove niersbedrijf Adrichem, Ca sembrootstraat 54, Tel. 4568, IJmuiden-Oost. Dinsdag nam. 2 uur VERGA DERING v. OUDEN VAN DAGEN in de zaal v.m. Cen trale keuken. Ziet raambiljet Het „IJMUIDENS MANNEN KOOR" repet. Maand, 's av. voorl. zaal Flora, Zeeweg. Driehuis. LANDHUIZEN bev. woon-eetk. 8.50 x 3.75 m., 3 slaapk., balcon, zolder, Bruynzeelkeuken enz. V.a. f 15.500. Hyp. beschikbaar. Brieven L 1294. HYPOTHEKEN. Rente v.a. 4 Inl. Bais, Da Costalaan 56, Driehuis. Tel. 5686.. BLOEMSTUKKEN, snijbloe men, jubileummanden, in di verse prijzen. Twisk, Wil lemsplein IJmuiden. Tel. 4110 KAJUITBOOT te huur f 60 p. w. of f 80 p. w. met b. b. motor. Brieven L 1306. LIEF TEHUIS GEZ. voor zindelijk zwart poesje. Van Poptaplantsoen 5 rood. HOOVER WASMACH. met autom. uitschakeling, ook mach. v. d. gr. was. Gebracht en gehaald, p. ochtend, mid dag of avond, Alg. Verhuur Centr. „A. V. C." Fa. Louwen en Melker, K. Wilhelmina- kade 2, IJm. Tel. 4682. Nette KOSTGANGER gevr. Brieven I 1310. Echtpaar z. k., b. b. h. h. vr. ongem. of gest. KAMER (S) m. keuken of gebr. v. k. Br. L 1307. ASTER-, ZINNIAPLANTEN etc. 2 y2 ct. Onkruidzout f 1.35 per kg. „De Morgenstond", Soendaplein 31, H.-N. Telef. no. 19903. ONTHARING d. diathermie, verw. v. wratten, moedervl. enz. Vele aanb. H.H. Dokt. Pijnboomstraat 6, tel. 24402. ZIT-SLAAPK. ongem. apart keukentje f 30 p. m. op le st. Santpoort-St. voor besch. dame, b. b. h. h. Br. L 1311. WONÏNGRUIL Santpoort— IJmuiden. Corn. Janus en Zn., Stationsweg 81, Velsen. Vraagt inlichtingen. WONÏNGRUIL. ÏJselstraat 35 ben. IJm. voor woning in IJmuiden-Oost of West. Te koop gevr. BABYCOM MODE. Brieven L 1309 Nog altijd geven wij DE HOOGSTE WAARDE voor uw lompen en metalen. Ver koop daarom aan een be trouwbaar adres. Beleefd aanbevelend J. Fransens. v. d. Zwaagstr. 18. IJm.-O. Tel. no. 6338. Te koop 2 bl. VERPLEEG STERSJAPONNEN, m. 38, z. g. a. n. Leeuweriklaan 5, IJmuiden-O. Wegens overcompl. 2 n.we VLOERKLEDEN te koop. Kompasstr. 60, IJmuiden. Te koop: OPEL 1938, Sedan, pr. staat. Bik en Arnoldkade 32, IJmuiden. Te koop goed onderh. KIN DERWAGEN f 25. Melklaan 31, Velsen-N. Te koop: WANDEL WA GEN Huygensstraat 38. Te koop agb. z. g. a. n. EN- CYCLOPAEDIE „De kleine W. P.", 2 delen A-H en I-Z. Brieven L 1308. Uitneembaar STRANDHUIS JE te koop. Kennemerlaan 184, IJmuiden. 4 pers. AUTO te koop, merk Vauxhall. Uitst. op de ban den, rijdt prima. Kennemer laan 126. Tel. 4426. Wegens omst. ter overname z. g. a. n. 80 bas ACCOR DEON, 4 reg. compl. m. kof fer, prijs f 250. Timmers Mu ziekhandel, Zeestraat 2 a, Be verwijk. ook model 1950. KAL VERSTRAAT 20 IJmuiden-O. Tel. 4806 voor aanschaffing van auto of motor? Wij helpen u. CASP. C. RASPOORT Assurantiebedrijf, Prinsesselaan 29, Haarlem Tel. 18699. Alle verzekeringen. 140/170, in diverse aan trekkelijke dessins f 47.50 Betaalbaar met f 7.50 als le termijn, restant met f 1.50 per week. GEN. CRONJéSTR. 156 Gezien het succes van onze aanbieding gaan .wy er tot nadere aankondiging mee door. per stuK 'f, JU— pes 3 gtuks 'Si ?.5ö Haarlem - Telefoon 10131 Filiaal Kennemerlaan 27 IJmuiden JTelefoon 4371

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3