Visserij-varia A UTOMOB1 EI SHO W V AUSTIN CHRYSLER PLYMOUTH austin a30 N.V. ED. KIMMAN CO H. DE GRAAFF meubelfabriek koopje: 1 Brieven aan de redactie Agenda voor Beverwijk „STER" Beverwijk Wijk aan Zee Castricum IJmuiden Heemskerk Sprookjes-Concert MC&É€& 5 Katholieke ondernemers in bollenbedrijf Beverwijk-IJmuiden damt tegen Limburgs tiental Aardbeien plotseling veel goedkoper Partijtje naar de Amerikanen VW-plannen voor de komende zomer Bakkum 1 kampioen vierde klas KNLTB Weekoverzicht van de visserij op Urk Scheepvaart SUCCESSCHOTELS 12.50 Brievenkasten „Svea"-„Primus" „KENNEMER TAX" VAN HEINDE EN VER... NAAR MAG. „DE STER" DINSDAG 10 JUNI 1952 Te Haarlem is de viei'de algemene vergadering gehouden van de Katholieke vereniging van Ondernemers in het Bloem- bollenbedrijf. De heer C. Ph. Freriks deelde in zijn openingswoord mede, dat de vereniging de koninklijke goedkeuring heeft gekregen en dat het ledental de 1000 nadert. Spreker be sprak voorts de belastingwetgeving en be toogde, dat een redelijke beloning ook in het zakenleven mogelijk moet blijven, wil men de energie op kunnen brengen om gezonde bedrijven te stichten en wil de xport niet in 't gedrang komen. Ten aanzien van reclame voor de bloembollen in het buitenland wil de vereniging samenwerken met andere organisaties. Het bestuur trad in zijn geheel af. In het nieuwe bestuur werden gekozen de heren Ant. Nijssen, Santpoort, N. Breg, Wervers- hoof, C. de Wit Czn., Bovenkarspel, G. Rood, Grootebroek, C. de Groot, Noordwijkerhout, P. S. van Leeuwen, Noordwijkerhout, P. Oosterveer, Lisse, S, Valkering, Limmen en J. A. Heemskerk, Hillegom. BINNENLAND In de Westbrabantse gemeente Zeven bergen is op een drietal boerderijen pseudo- vogelpest geconstateerd. Te Stockholm is een internationaal spoorwegcongres begonnen, waaraan wordt deelgenomen door ongeveer 200 afgevaardig den uit 17 landen. Het congres wordt ge houden ter bespreking van de veiligheids voorzieningen voor spoorwegovergangen, het vervoer „van deur tot deur" en van de vraag stukken van economie en concurrentie. De Nederlandse Spoorwegen worden vertegen woordigd door ir. F, Q. den Hollander. In de gemeenten Heerbroek, Nieuw- land en Neerkerk zijn veertig gevallen van varkenspest geconstateerd. In de week van 25 tot en met 31 Mei zijn 14 nieuwe gevallen van kinderverlam ming aangegeven, namelijk 2 in Haskerland, 1 in Amsterdam, 1 op Texel, 2 in Heerlen, 1 in Grevenbicht, 1 in Munstergeleen, 2 in Nieuwstadt. 1 in Simpelveld, 1 in Sittard, 1 in Spaubeek en 1 in Stein. Docenten van technische hogescholen en universiteiten uit Amerika, België, Denemar ken, Duitsland, Frankrijk, Engeland, Neder land, Zweden en Zwitserland zijn in Delft bijeen om plannen voor uitwisseling van ge gevens betreffende de wetenschappelijke opleiding op het gebied van organisatie en bedrijfsleiding te verwezenlijken. Prof. mr. J. P. Hooykaas heeft Maandag middag het ambt van gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Utrecht aanvaard met een inaugurele rede over de problemen van het administratief recht. Prof. dr. B. Mendel heeft Maandagmid dag in de universiteit van Amsterdam zijn ambt van gewoon hoogleraar in de pharma- cologie aanvaard met het uitspreken van een rede over de taak der pharmacologic. Ter hoogte van de Geniedijk in de Haarlemmermeerpolder zijn de beide rijba nen van de autsnelweg Den HaagAmster dam bij nat weer over een lengte van onge veer vier honderd meter slipgevaarlijk. De A.N.W.B. verneemt van de rijkswaterstaat, dat ter plaatse een verharding van asfalt beton zal worden aangebracht, zodat dan het slipgevaar geweken is. Met ingang van 1 Augustus zal de A.N.W.B.-Wegenwacht nog slechts uitslui tend Wegenwachtleden bijstaan. Een uitzon dering zal slechts worden gemaakt voor ge wonden, voor hen wier motorvoertuig in brand staat, voor invaliden en voor buiten landers. HAARLEM EN OMGEVING Hedenavond spreken in de Pinkster gemeente, Nieuwe Kruisstraat 14, Rev. G. Lewis en P. Copeland, resp. directeur van de publicatie-afdeling en Zondagsschool-afde ling der Gemeenten Gods in Amerika. Op het muizekconcours te Genderen behaalde het accordeongezelschap „Algemene School voor Accordeon", directeur P. de Haan, een eerste prijs met 326 punten. Me juffrouw C. v. Beest, lid der A.S.V.A. be haalde op het solistenconcours te Utrecht een eerste prijs met 75 punten. Aan de Da Cosia-kweekschool te Bloe- mendaal zijn geslaagd voor het onderwijzers examen de dames M. Bremer, Huis ter Hei de; C. Miedema, Amsterdam; C. van Oers, Haarlem; de heren D. v. Foeken, Staveren; G. ter Meulen. Delft en J. Tijl, IJmuiden. Mej. M. Fraenkel te Haarlem is aan het Amsterdams Conservatorium geslaagd voor het diploma C 1. hoofdvak piano. By Koninklijk Besluit is aan de heer J. R. van Beek te Haarlem eervol ontslag ver leend als directeur van de IJkkring Noord holland, standplaats Amsterdam, met dank betuiging voor de in Nederland en in Ned. Indië bewezen diensten. Tot zijn opvolger is benoemd de heer H. Zwaan, thans directeur van de IJkkring Zeeland, standplaats Mid delburg. Ir. C. M. Cool, eerstaanwezend hoofd ingenieur bij het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noordholland, is onlangs benoemd tot technisch adjunct-directeur. In zijn plaats is tot eerstaanwezend hoofdingenieur benoemd de heer S. A. Koporaal, hoofdingenieur bij het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf te Utrecht. Tijdens de straatcollecte, die Zaterdag voor het Rode Kruis werd gehouden, heeft een damescomité voor de ingang van het Marine Hospitaal bij de spoorwegovergang te Overveen croquetten verkocht. Door de verkoop van 550 croquetten kon aan het Rode Kruis een bedrag van f 165 worden afge dragen. Ons Witte Kruis. Als de kraamheer raadloos rondloopt, 't Haast niet uithoudt in zijn huis, Is zijn stut en troost de zuster Van ons aller Witte Kruis. Rustig blijft de kraamvrouw liggen, Heeft geen zorgen voor 't gezin: Voor de baby, moeder, vader, Zet een zuster zich weer in! Als de baby wat gegroeid is En er is iets niet goed pluis, Dan rijdt weer de kinderwagen Naar ons aller Witte Kruis. Zijn we oud en ziek geworden, En we wonen toch nog thuis, Dan weer zorgt voor ons de zuster Van ons aller Witte Kruis. Biedt men voor dat Witte Kruis dan Woensdag ons een kruisje aan, KOOP DAN! Laat de collectanten Niet met lege bussen staan! Lid C.O. (Morgen is het Witte Kruisjesdag. Com mentaar lijkt ons verder overbodig. Red.) Bij zilveren BDC-feest In September zal de Beverwijkse dam club haar 25-jarig bestaan vieren. Behalve een „hoofdtournooi" staat er op het pro gramma voor 16 Augustus te Beverwijk een ontmoeting tussen het Beverwijkse en het IJmuidense tiental en het sterkste Lim burgse tiental. Het BeverwijksIJmuidens team zal uit komen met: bord 1: Piet Roozenburg; 2. H. Laros; 3. B. Dukel; 4. Yme de Jong; 5. P. C. Bais; 6. T. Postma; 7. H. Diederiks; 8. P. Smit; 9. J. v. Straten; 10. Oussoren. Reserve: voorzitter De Jong (DCIJ) en v. Hattum (BDC). Maandagmiddag kwam de verwachte grote ommezwaai op de Kennemer aard beienveiling. De prijzen, die tot nu toe erg gunstig zijn geweest, daalden met een sprong. De aanvoer draaide aan beide Beverwijkse veilingen rond de 16000 manden. Tijdens de groentemarkt is er nog tot 4,per slof betaald, maar toen de aaröbeienmarkt be gon, zakte de prijs hard. De Moulin Rouge is verkocht voor 2,003,20 per slof; de Madame Lefebre kreeg de zwaarste klap: hiervoor werd maar van 1,202,10 per slof betaald. In totaal 7000 doosjes van 1 pond werden naar Duitsland gezonden voor het Ameri kaanse bezettingsleger. Te Castricum De aanvoer van aardbeien bedroeg Maandag aan de Castricumse groentevei ling circa 1400 manden. De prijs, die per mand is betaald, beliep 2,403,90. Voor de andere producten kregen de tuinders: sla 47'/2, bloemkool 845, ra barber 51%, bospeen 2942, stoof sla 1015, pieterselie 5 cent per bakje, spina zie 2830, aardappelen 16, sjalotten 628, peulen 77, doppers 5960. Om de badgasten alvast een voorproefje te geven, van wat hen deze zomer in Wijk aan Zee te wachten staat, organiseert de VVV op Zaterdag 21 Juni een ballon-op tocht, waarvoor mooie prijzen zijn uitge loofd. De muziekvereniging „Arion" ver leent haar medewerking. De start heeft te 7.30 uur plaats op het Julianaplein. De Zaterdag daaropvolgend, 28 Juni, concerteert de Beverwijkse Harmoniekapel in de tuin van „Oud Wijk aan Zee". Vooraf zal de Harmonie een rondgang door het dorp maken. In een goede en voor de vierde klasse op hoog peil staande wedstrijd tegen de mede-kampioensgegadigde Beverwijk 3 is het Bakkum 1 gelukt Zondag de afdelings titel te behalen. De totaaluitslag van deze wedstrijd (71 voor Bakkum 1) is enigszins geflatteerd. Juist in de critieke momenten wisten de Bakkummers vele long-sets in hun voor deel te beslissen. Door Bakkum werden 5 long-sets gewonnen, door Beverwijk 1. Alle enkelspelen won Bakkum; het le heren-enkelspel met 57, 62, 75; het 2e met 75, 62; het eerste dames-enkel met 75, 64; en de 2e met 63, 63. Hierdoor bereikte Bakkum een 40 voor sprong, waarmede in feite het kampioen schap reeds was veroverd daar de Be- verwijkers in het gunstigste geval nog slechts een gelijkspel zouden kunnen be reiken. Werd het eerste gemengde dubbel spel verloren met 06, 61. 36, de tweede partij leverde een 64, 75 over winning op. Tenslotte wonnen de nieuw bakken kampioenen ook het heren-dubbel spel met 62, 06, 64, en het dames- dubbelspel met 75, 62. Direct na af loop van deze sportieve wedstrijd boden de Beverwijkers hun „Noorderburen" met enige toepasselijke woorden een bouquet veldbloemen aan, welk sympathiek gebaar door de speelsters en spelers van Bakkum De wedstrijd Bakkum 2Animo 2 (Den zeer op prijs werd gesteld. Helder) eindigde in een duidelijke 62- overwinning voor de marinemensen, die hiermede het kampioenschap in hun af deling behaalden. Het spel van de Hel- dersen was vaster en harder dan dat der Bakkummers, waardoor zij in elke partij het initiatief konden nemen. Bakkum 2 won alleen het eerste dames-enkelspel en het dames-dubbelspel. Fietsendief Zondagavond om 6.45 uur kwam een jongeman uit Bakkum tot de ontdekking, dat de fiets, welke door hem was geleend en die hij in de rijwielstalling bij het strand had achtergelaten, door anderen was mee genomen. Gewoonlijk sluit de stalling om 7 uur, doch dit keer had de stallingsknecht om half 7 de nog in de stalling aanwezig zijnde fietsen maar buiten gezet en hij was zelf naar huis gegaan. Van deze gelegenheid heeft een fietsendief gebruik gemaakt. De polite heeft de zaak in onderzoek. Als het rijwiel niet wordt opgespoord, heeft de eigenaar van de stalling sportief toegezegd voor een nieuw karretje te zullen zorgen. DINSDAG 10 JUNI KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: „On moonlight Bay". LUXOR THEATER 7 en 9.15 uur: „Van een bruiloft komt een bruiloft". WOENSDAG 11 JUNI BIOSCOPEN Als Dinsdag. Hoge markt. Behalve voor de platvis waren Maandag de noteringen weer prima. Zelfs de tongen, die ruimer van aanvoer wa ren dan Zaterdag, konden zich in goede be langstelling verheugen en ze waren dus aan merkelijk stijver in prijs. De laptong noteer den tot f 2,25 per kg., terwijl de gemiddelde notering voor de overige soorten gemakke lijk stand kon houden op f 1,65 per kg. De grove slips benaderden de f 1,50 per kg. Naar goede wijting was ook behoorlijk vraag. De grote soorten varieerden in prijzen van f33 tot f35 per kist, wat ook voor de braat is betaald. De kleine schol, die ruimschoots werd aangeboden door de kotters, daalde tot f 15 en f 12 per 50 kg.; alleen de snurre- vaardsoorten noteerden nog f 25 tot f 20 per 50 kg. De makreelprijzen bewogen zich rond de f 23 per 50 kg. Beste reisjes. De „Medan" en de „Catha- rina Duyvis", die Maandag de trawleraan- voeren verzorgden, besomden ieder f 21.000. De Medan maakte daar een 14-daagse reis voor en de Duyvis een 11-daagse reis. De gemiddelde week-besommingen der loggers lagen rond de f 2000 per schip. Weinig vandaag. Vandaag kwam van de trawlervloot alleen de „Claasje" aan de af slag, die een bijzondere makreeltrip maakte. Na 7 dagen kon een aanvoer van 650 kisten totaal worden aangebracht, waarvan 550 makreel en 100 diversen. Geen der loggers bleef Maandag liggen voor de Dinsdagmarkt, zodat de plat- en fijnvis zich beperkte tot die van wat dagschuiten. Om dc makreel. Nu de makreel zich be- ter laat verschalken komen de trawlers, die ver om de Noord visten en die plannen heb ben te markten, wat eerder „Zuid-over" om te proberen makreel bij te vangen. Zo ook de Limburgia, die nog even gauw 700 kisten wist te bemachtigen. Verder had het schip een 100 kisten kabeljauw en gul. 40 schelvis en piepers, 40 koolvis en 30 varia met nog 65 kleine kistjes haring. De ..Bataviaê. die voor de laatste maal Woensdag aan de afslag zal verschijnen, gaf Zondagavond een vangst op van 20 kisten schelvis en piepers, 170 ma kreel. 170 kabeljauw en koolvis, 125 gestripte wijting. 90 dichte wijting, 15 diversen. 43 kleine kistjes haring en 14 kistjes makreel. Verder werd ook de Eli Chénévière ver wacht, die echter tot Maandagavond nog geen vangst op binnenkomstmelding doorgaf. Naar Uncle Sam. De „Batavia", die van avond zal binnenkomen om Woensdag voor de laatste maal in IJmuiden te lossen, zal tegen het weekeinde, als de grijze verfkwast over de rode menie is gehaald, naar Amerika oversteken. De bemanning zal echter bij bin nenkomst eerst een inenting moeten onder gaan. Met de Zuiderkruis zal de bemanning weer naar huis keren. In en uit. Maandag kwamen binnen de RO 46. Naar zee vertrokken ("opgave tot: 16 uur) de IJM 240. 226. 206. 202, 241, 215. 227, 213, 5, 11. 37, 230, 228, 53. BR 50. KW 35. 128. 92, 21, 57. 84, 41. 114, 34, CZ 3. SCH 9, 24, EH 26, UK 18, 90, VD 60 en de WR 33. Met haring kwamen binnen: de Katwijk 47 met totaal 518 kantjes waarvan 39 k. eigen vangst, 18 k. van de KW 23, 39 k. van de KW 6, 41 k. van de KW 73. 41 k, van de KW 14, 34 k. van de KW 3. 48 k. van de KW 138, 33 k. van de KW 54, 38 k van de KW 147, 1 k. van de KW 140. 21 k. van de SCH 36, 52 k. van de SCH 353, 55 k. van de SCH 107, 31 k. van de SCH 51. 17 k. van de IJM 74 en 19 k. van de IJM 75. De Katwijk 32 met totaal 459 kantjes waarvan 41 k. eigen vangst, 112 k. van de KW 144. 86 k. van de KW 83, 59 k. van de KW 18, 3 k. van de KW 86, 62 k. van de KW 29. 46 k. van de KW 49, 50 k. van de KW 78. De Katwijk 129 met totaal 313 k. waarvan 73 k. eigen vangst, 46 k. van de KW 70. 30 k. van de KW 56, 29 k. van de KW 124, 79 k. van de KW 168 en 56 k. van de KW 170 en de Katwijk 65 met totaal 193 kantjes waarvan 127 k. eigen vangst, 62 k. van de KW 45 en 4 k, van de Katwijk 22. Zee-overzicht. Behalve de reeds voor Dinsdag en Woensdag vermelde trawlers be vonden zich Dinsdag de volgende schepen nog op zee. (Hoewel er nog niet overweldi gend veel makreel wordt gevangen is het niet uitgesloten dat vele van de hieronder vermelde schepen nog binnenkomen, daar de reisduren aanmerkelijk korter worden). Maria van Hattum (3 Juni), Post Boy. Dirkje en Abraham (4 Juni), de Bloemendaal en Petten (5 Juni), de Mary. Haarlem en Eve line (6 Juni) en de Thorina en Herman (7 Juni). Veranderen. Door de relatief lage tong- prijzen en de wat hogere rendvismarkt van de laatste tijd zijn er heel wat kustloggers en kotters, die anders jacht op „fijnvis" maak ten, nu om een wijting en schelvis gegaan. Coaster op de helling. De eerste coaster, die de nieuwe sleephelling van het Staats- vissershavenbedrijf te verwerken krijgt, is vandaag omhoog gegaan. Het is de „De Hoop", een flink schip van 48 meter lang, 8.53 meter breed en ongeveer 275 ton daed- weight. „St. Caecilia" behaalde een tweede prijs Op het Zondag door de Provinciale Noordhollaindse Bond van R.K. Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Lutjebroek gehouden concours heeft de R.K. Harmo nie „St. Caecilia", onder leiding van de heer Lou Tervoort, een tweede prijs be haald. „St. Caecilia" verwierf in de afdeling Uitmuntendheid 315 punten. Candidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen Voor het candidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam slaagde de heer F. G. Moquette te IJmuiden. De aanvoer van kuilpaling was in de afge lopen week niet bijzonder groot. De vangsten waren over het algemeen aan de lage kant, grote vangsten kwamen vrijwel niet voor. Per vaartuig varieerden ze per dag van 50 tot 150 pond. De gehele week door waren de noteringen voor de kuilpaling heel goed. Zij liepen per pond van f 1,05 tot f 1,40. De aanvoer van lijnpaling was tamelijk goed. Deze vangsten varieerden per vaartuig van 60 tot 170 pond per dag. De noteringen voor lijnpaling waren van f 1,11 tot f 1.51 per pond. Voor het eerst in dit seizoen werd weer snoekbaars en rode baars aangevoerd. De vangsten waren heel gering. Noteringen bevredigend: voor snoekbaars per pond van f 0,60 tot f 0.86, voor rode baars per pond van f 0,65 tot f 0,86. De aanvoer van nest was be vredigend. In totaal werd ongeveer 115 ton aangevoerd. Prijzen per bak van f 2,29 tot f 2.80. De weekbesommingen van de kuilvissers varieerden de afgelopen week van f 350 tot f 800 per vaartuig. Bij de lijnaalvissers be droeg dit f 250 tot f 650. Door enkele vaartuigen werd Noordzeevis aangevoerd. Noteringen voor middelschol f 0.82kleine schol f 0,32 tot f 0,52, alles p. kg. Aangevoerd werd: 44.541 pond kuilpaling; 5552 pond lijnpaling; 112 pond snoekbaars; 570 pond rode baars; 100 pond blei; 22 pond voorn; 12 pond karper; 4 pond snoek en 230.960 pond nest. De totale omzet aan de afslag bedroeg on geveer f 65.285. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelis Simon, z. van E. Zon neveld en A. J. Schut; Bartholomeus Petrus, z. van P. P. Castricum en M. Stam; Gerarda Maria C., d. van G. de Boer en C. M. Kuil; Anna Elisabeth, d. van L. Tuijn en J. F. Tax; Johannes Petrus M., z. van J. H. M. Duijn en C. W. Nelis; IJsbrand Maarten, z. van J. M. Kleijn en A. de Vries. GEHUWD: H. Th. Dam en C. F. van Roon. Aagtekerk, 8 te Hongkong. Aalsurn, 8 te Suez. Agatha, 8 van Pladju naar Saigon. Akkrumdijk, pass. 8 Lissabon n. Duinkerken. Albireo, pass. 8 St. Vincent. Al'hena. 7 te Rio de Janeiro. Am&telvaart, pass. 8 Lands End. Amstelveen, 8 nog te Wellington. Annenkerk, 8 285 m. W. Adelaide n. Aden. Argos, pass. 9 Gibraltar. Aldatoi, 8 van Buenos Aires n. Montevideo. Alpherat, 8 van New Orleans te Rotterdam. Aludra, 9 ten Anker Damman. Arkeldijk, 9 te Antwerpen. AUblasserdijk, pass. 8 Vlisslngen n. Havana. Andijk, 8 van Tampico te Mobile. Alm kerk, 8 265 m. NW. St. Messina. Agamemnon, 8 140 m. NO. Mona eil. Aldegonda, 8 130 m. ZW. Kp. Cambodia. Amsteidiep, 8 bij Bomholm. Amstelpark, 3 450 m. W. ten Z. Seilly's. Ampenan, 8 van Rotterdam te Hamburg. Alohiba, 8 ten anker Victoria. Alcyone, 8 380 m. W. Lands End. Alnati, 8 van Rotterdam te Hamburg. Alphacca, 8 van Norfolk te Baltimore. Alphard, 8 dwars Dover. Amsteldijk, 8 190 m. ZO. Sable eil. Amstelkerk, 9 van Amsterdam te Hamburg. Arundo, 8 340 m. O. Cp. Race. Baarn, 7 v. Callao n. Cristobal. Bengkalis, 9 te Tj. Priok. Boschfontein. 9 te Genua. Blijdendijk, 10 v. New York aan de Hoek v. Holland verwacht. Boskoop, 9 van Iluacho naar Chicama. Barendrecht, 8 1330 m. NO. Barbados. Ball, 8 v. Buitenhuizen n. Port Sudan. Barito, 8 van Pcssoqkampana. Caltex Utrecht, 7 v. R'dam te Sidon. Ceronia, 7 van Tj. Uban te Manilla. Cistula, 8 v. Istanboel te Piraeus. Caltex Pernis, 8 van R'dam n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 9 Gibraltar. Caliisto, 8 700 m. O. ten N. Kp. Race. Castor, pass. 8 Kp. San Antor.'io. Ceram, 8 230 m. O.' ten N. Aden. Cleodora 8 dwars Ma-risa eil. Corilla, 8 90 m. ZO. Christmas eil. Danae, pass. 8 Ouessant. Dalerdijk. 8 210 m. NW. Flores. Dongedijk, 8 140 m. ZO. Acapulco n. Cristobal Eos, pass. 8 Ouessant. Enggano, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Esso Amsterdam, 8 Rotterdam teruggekeerd. Etrema, 8 dwars Seilly's. Ena, pass. 8 Burlings. Eendracht 9 80 m. W.NW. Gibraltar. Erinna, 8 van Balikpapan n. Tarakan. Esso Den Haag, 8 330 m. W.ZW. Flores. Eemdijk, 8 460 m. Z. Cp. Race n. Antw. Esso Rotterdam, 8 290 m. NO. Cp. Hatteras. Friesland (SSM), 8 v. Safi n. Nederland. Farmsum, 8 180 m. W. Lands End. Felipes, 8 bij Anam'oa eil. Friesland ((KRL), 8 800 m. ZO. Guardafui. Gouwe, 9 v. R'dam te Mantyluoto. Gordias, 7 van Amsterdam naar Hamburg. Gadila, 3 95 m. O. Socotra. Gaasterkerk, 8 Kp. St. Vincent gepass. Gooiland, 8 360 m. Z. ten W. St. Vincent. Graveland, 3 290 m. Z. Bahia. Groote Kerk, 8 170 m. NW. Kp. Leeuwin. Haarlem, 9 te Antwerpen. Hector, pass. 9 Kp. St. Vincent. Hydra, 8 bij Wight n. La Guaira. Heelsum, 8 810 m. W. Flores. Hoogkerk, 8 125 m. Z.ZW. Freetown. Helicon, 8 310 m. NO. Crooked eil. Hecuba, 8 van Ciudad Trujillo n. Guanta. Helena, 8 van Curasao n. Pta Cardon. Ittersum, 6 v. Montreal n. Antwerpen. Indrapoera, 8 te Singapore. Ilos, 8 210 m. Z.ZO. Kp. Hatteras. Jagersfontein, 8 te Antwerpen. Japara ((KRL), pass. 8 Kp. Bon. Java, 8 v. Djeddah naar Aden. Jupiter, 7 van Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 9 560 m. W. Kangeroo eiland naar Melbourne. Kota Agoeng', 8 v. Singapore te Soerabaja. Kertosono, pass. 9 Kp. Finisterre. Karsik, 8 350 m. Z. Colombo. Kedoe, 8 500 m. W.NW. Andertialfgraadskan. Kieldrecht, 8 365 m. W. ten N. Minicoy. Lawak, 8 van Semarang n. Singapore. Leopoldskerk, 9 te Genua. Leuvekerk, 7 te Damman. LInge, 7 van Nordenhamn naar Lulea. Luna, 8 van Algiers naar Tunis. Lissekerk. 7 van Rotterdam naar Antwerpen. Loenerkerk, pass. 9 Ras Fartak n. Karachi. Larenberg, 8 100 m. Z.ZW. Ouessant. Lindekenk. 8 Bona gepass. Lombok, 8 dwars Cartagena n. Trinidad. Langkoeas, 8 130 m. W. ten N. Sabang. Liseta, 8 Sabang gepass. Luttenkerk. 8 dwars Runsal Jebel. Maasland, pass. 8 Ouessant. Mapia, 8 van Balikpapan n. Makassar. Murer.a, 8 van Port Said. Myonia, 8 v. Mena el Ahmadi naar Pladju. Macuba. 8 van Lyness te Rotterdam. Mitra, 7 van Kopenhagen te Rotterdam. Merwede, 8 570 m. W. ten N. Flores. Maetsuycker, 9 v. Singapore te Tj. Priok. Malea, pass. 8 Ras al Hadd. Meliskerk, 8 v. A'dam te Bremen. Mentor, 8 te Mersin. Molenkerk, 8 v. Hamburg naar Antw. Maas, 8 dwars Cp. Haitien. Macoma, 9 v. Wellington te Dunedln verw. Madoera, pass. 8 Kp. Guardafui. Meerkerk, 8 90 m. NO. Port Soedan n. Aden. Noordam, 7 v. New York naar R'dam. Nestor, 8 600 m. W.ZW. Madeira. Nieuw Amsterdam, 8 210 m. O. Sable eil. Oranje, pass. 8 Perim. Oron, 8 van Izmir naar Samo. Ophir, 9 te Tj. Priok. Ootmarsum, 8 290 m. W. ten Z. Lands End. Oranjefontein, 8 170 m. NO. Finisterre. Orestes, 8 120 m. N. Turks eil. Overijsel, 8 280 m. Z.ZW. Cp. Sable. Oberon, 9 v. New York te Port au Prince verw. Prins Alexander, pass. 8 Fame Point. Prins Willem III, 7 te Rouaan. Prins Willem IV, 7 Quebec. Poelau Laut, 9 Semarang verwacht. Parkhaven, 8 620 m. Z. Kp. Verde. Polydorus, 8 Kp. St. Vincent gepass. Poseidon, 8 490 m. NO. Antigua. Prins Fred. Hendrik, 8 360 m. O.NO. Cp. Race. Prins Willem v. Oranje, 8 van R'dam te Londen Pygmalion, pass. 8 Cp. San Antonio. Polyphemus, 9 410 m. W. ten Z. Minicoy. Prins Willem II, 8 580 m. O. ten N. Cape Race. Papendrecht, 8 in Golf van Oman. Radja, 8 te Palembang. Rempang, 8 te Balikpapan. Roepat, 3 te Soerabaja. Rijnkerk, 7 v. Koewait te KhorramShar. Rotula, 8 van Rotterdam n. Marcus Hook. Raki, 7 van Amsterdam naar Antwerpen. Rondo, 9 v. Calcutta naar Rangoon. Rotti, 9 van Belawan naar Aden. Ruys, 5 te Nagoya. Reael, 8 van Ambon te Makassar. Reyniersz, 8 te Soerabaja. Rossum, pass. 8 Burlings. Rijnland. 8 90 m. N. Recife n. St. Vincent. Salatiga, 8 v. Aden n. Soerabaja. Saparoea, 8 v. Haifa n. Genua. Sliedrecht, 7 v. R'dam te Tripoli. Stad Haarlem, pass. 8 Kp. Finisterre. Singkep,, 9 Aden verwacht. Straat Makassar 9 Durban verwacht. Straat Soenda, 8 v. Yokohama te Kaapstad. Schie, 9 v. Alexandrië te Beyrouth. Sliedrecht 8 v. Tripoli n. Lands End. Stad Leiden, 8 v. New Orleans te R'dam. Sibajak, 13 caa 12 u. v. New York te R'dam verwacht. Sommelsdijk, 8 van New Orleans te Houston. Stad Dordrecht, 9 ca. 13 u. v. Sagunto te Rotterdam verwacht. Sad Maastricht, 8 v. Casablanca n. Vlaardlngen Straat Banka, 4 v. R'dam te Lake Charles. Saroena. 8 v. Pladju n. Singapore. Sloterdijk, 8 220 m. NW. Madeira n. Alexandrië Stad Breda. 8 300 m. O.NO. Bermuda. Stad Schiedam, 8 Bergen gepass. Siberoet, 8 van Penang n. Belawan. Sinabang, 8 te Singapore. Sambas, 8 140 m. ZO. Cp. Cambodia. Soestdijk, 8 410 m. O. Dondrahead n. Colombo Tawali, 8 v. Belëwan n. Tj. Priok. Tjitjalengka, 8 van Zanzibar n. Tamatave. Tamo. pass. 8 20 u. Seilly's. Teiresias, 8 van Amsterdam n. Indonesië. Themisto, vertr. 9 v. Montreal n. Antw. Tarakan, 8 nog rede Dongala. Telamon, 8 te New York. Tjibodas, 8 te Nagasaki. Tjiluwah, 8 van Singapore n. Hongkong. Tamo, pass. 8 Seilly's. Tjiwangi, 8 v. Singapore te Tj. Priok. Tasman, 5 te Hongkong. Tiba, 8 300 m. ZW. Lands End. Tiberius, 8 180 m. N. ten W. Kp. San Antonio. Tjibadak, 9 130 m. Z. ten O. Brisbane. Tjipanas, 8 560 m. Z. Ceylon n. Singapore. Veendam, 8 van Halifax. Waterman, 8 v. R'dam te New York. Willem Ruys, 8 van Suez naar Aden. Willemstad, 8 v. Amsterdam te Cristobal. Westerdam, 8 dwars Startpoinl. Wield recht, 8 v. Palembang Rivier, n. Tj. Uban Westland, 8 250 m. O. St. Vincent. Woensdrecht, pass. 9 Brothers. Zuiderkruis, 8 360 m. Z. ten O. Kp. Guardafui. Zeeland (KRL), 9 van Aden n. Belawan. Zeeland (SSM), 9 van Hamburg te Blytft. KLEINE VAART Bab-T, 6 van Antwerpen naar Skutskaer. Bernisse, 10 van Newcastle te Leboucau verw. Birmingham, 8 van Grangemouth te Velzen. Bree Helle, vertr. 10 van R'dam n. Londen. Gaasterland, 7 van Harlingen n. Leitn. Haskerland, 8 van Harlingen te Goole. Hartel, 8 van Antwerpen tet Hamburg. Joost, 6 van Zaandam naar Goole. Larix, 7 te Amsterdam van Zaandam. Midsland, 9 van R'dam te Grangemouth. Nottingham, 7 van Goole te Harlingen. Ponto, 7 van Norrtalje naar Boness. Prior, 8 van Ajaccio te Dundalk. Strijpe, 9 van Amsterdam te Hamburg verW. Tilly, 6 van Hamina naar Zaandam. Vrouwepolder, 8 van Lissabon te Antwerpen. SLEEPVAART Ebro, 7 130 m. N.NO. Kp. Finisterre. Hudson, met rotsbreker 7 150 m. Z. Las Palmaa Noordholland, 8 dwars Ismaila n. Port Said. Tyne, 7 van Rotterdam n. Le Havre. Witte Zee, 8 85 m. W. Kp. Selatan. Zwarte Zee, met ss. Erria 7 van Cristobal. Heden heeft de Heer plot seling van ons weggeno men onze innig geliefde echtgenoot, zorgzame va der, behuwd- en grootva der, broeder, behuwd- broeder en oom KLAAS ALAND in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam; C. Aland-Zwaan Amsterdam, 9 Juni 1952. Staringstraat 27 I. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 12 Juni tegen 11 uur op de N. Oosterbegraafplaats. Vertrek van het sterfhuis 10.30 uur. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, mijn innig gelief de broer JACOB BAKKER in de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam: Maarten Bakker. IJmuiden-O., 9 Juni 1952. Le Mairestraat 3. De begrafenis zal plaats vinden op Woensdag 11 Juni as. des namiddags 1.30 uur op de Westerbe graafplaats te IJmuiden. LION d'OR Morgen: Nierenragout KIJK WIM EENS, die heeft aiweer een nieuw costuum. Ook een kunst, voor f 1.50 p. week kun je bij VAN VEEN Zyiweg 2628, Haarlem al terecht! Ook nog zonder voor uitbetaling!!! in staal en hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SINJEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Jan Gfózcnkade 93. Tel. 14637 Overal te ontbieden. Tot Zaterdag 14 J u n i exposeren wij een serie prachtige modellen van Austin, Chrysler en Ply mouth in open en geslo ten uitvoering. de zuinigste wagen, wordt getoond en ge demonstreerd. Wij nodigen U vriendelijk uit tot een bezoek. U kunt iedere dag van 10 tot 6 uur en van 7.30 tot 10 uur terecht om deze show te bewonderen. STADHOUDERSKADE 100-101 TELEFOON 90975-90964 - AMSTERDAM Concertgebouw - Vrijdag 13 Juni - 8 uur TWEEDE ZOMERCONCERT Dirigent: TOON VERHEY Solist: 30HAN SCHMITZ - voordracht Progr.: Sprookjes van Moeder de Gans, Hans en Grietje.-Peter en de Wolf, Notenkraker Suite en de Tovenaarsleerling. Entrée: ƒ1.20, alles inb. Voorverk. en plaats- bespr. bij Concertbureau Alphenaar. Onze Pedicure-klanten zeggen „Weet U nog Vorig jaar kon ik haast niet wandelen. Dit jaar loop ik met de Vierdaagse mee". Voetbad, pedicure, yoetmassage 1.50 Per abonnementsbehandeling ƒ1.25 OOSTERDUINWEG 22 TEL. 4592 's morgens gehaald, HAARLEM'S MATRASSENHUIS GR. HOUTSTRAAT 103 HAARLEM TEL. 11485 MAAKLOON 1 pers. 12.50 2 pers. 15.— 's avonds gebracht EN ANDERE VL0ER8EDEKKINQ in grote sortering moderne dessins 183 breed 200 breed 2.85 5.10 Kampeer-artikelen Rookstellen, één en twéé branders, Drinkflessen,Thermos- Spijsflesscn Alum. Kooksetz (pan nen, ketels) Kamp messen en Bylen, Rug- Zijtassen. Alle onderdelen voor Primusstellen voor radig! Nieuw balspel „JOKARI" Tennisspel zonder net. Gr. Houtstr. 99, H'lem. Voor luxe verhuur en Trouwrydcn. KENNEMERLAAN 136 IJmuiden. Tel. 5000. levert op maandelijkse af lossing Goth., Eng., blanke, mah. er>. Brabantse huiska mers. Bankstellen, Slaapk. Bedden, Karpetten, enz. Toonkamers. Westerhoutpark 8, Haarlem. Tel. 18840. Kinderbadpakken in diverse maten: 2.20, 2.40, 2.60 en 2.80 Zwembroekjes vanaf 1.65 Verder: Wollen Dames Badpakken vanaf 11.95 Wollen Heren Zwembroeken met elast. band 7.55 Speciale Badwol krimpvrij, zee-echt 2.10 per 100 gram Ook nu weer: KENNEMERLAAN 37 Tel. 4901.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3