Zonderling marktspel in Delft Kort en bondig DE BILT'S KLEDING bakker-Lsroodbezorger Woonhuis te koop RECLAME Alleen (fioöpj&taita) *Jdb Tot Samen 63 cent Bij STREEFLAND KATOENEN ZOMERJURKJES Coöperatie „Kennemeriand" 29." 39." 49." Ambtenarenverbod na lang debat aanvaard Jordanië wenst terugkeer van Koning Talal Smokkelt Klaus Fuchs weer atoomgeheimen? Adri Voorting wint ook derde grote wegwedstrijd Luidsprekers Pres. Steinstraat 1 A. ZIJP-KRUIJVER LINNEN 23.75 29.75 39.75 5 Amsterdamse raad bijeen Hervatting van conferentie tussen Duitsers en Israel Voetbal Haarlems elftal tegen Noordholland Roeien Triton stelde teleur, Njord won Telegraaf beker Hockey Het Nederlands elftal tegen Zwitserland Velsense viskoper na aanrijding overleden SUCCESSCHOTELS f2.50 I Boekhouder- correspondent Het ideale zelfwerkende wasmiddel per pak REGENMANTELS en JASSEN DONDERDAG 12 JUNI 1952 Voor de derde keer neemt Delft dit jaar met opvoeringen van „Elckerlyc" door de Nederlandse Comedie aan het Holland Festival deel. Men wil het daar echter niet bij laten.De stichting Delfesta streeft er naar het grijze stadje ook door andere blijken van culturele activiteit, bij voorbeeld door het bevorderen van tentoonstellingen, in de belangstelling van het uitgaande publiek aan te bevelen. Zo worden er thans op vier achtereenvolgende avonden voorstellingen van het marktspel „Delft's Overwinning" tussen drie tribunes op het plein aan de voet van de hoge toren van de Nieuwe Kerk gegeven, waarvan men gisteravond de première kon aanschouwen. Max Dendermonde, de schrijver van de tekst, is om deze opdracht geenszins te be nijden geweest. Want het hem door mr. H. E. Phaff verstrekte historische materiaal was maar net voldoende om er twee praal wagens in een allegorische optocht mee te vullen. Hij heeft getracht zich uit de moei lijkheden te redden door uit de strijd om Delft tussen Hoeken en Kabeljauwen, die tenslotte resulteerde in een gemeenschap pelijke wederopbouw, onder het motto „Eendracht maakt macht" een boodschapje aan de verdeelde wereld van tegenwoordig te puren. De uitwerking van deze apotheose was echter niet bijzonder indrukwekkend, omdat aan het voorafgaande spel iedere spanning had ontbroken, zodat men zich inderdaad een toeschouwer bij een maske rade bleef voelen. Op de markt waren twee grote cirkels getekend: de Delftse jaarmarkt anno 1359 en het legerkamp van graaf Albrecht van Beieren, gescheiden door een wit ophaal bruggetje, waartussen de strijd op uiterst primitieve wijze heen en weer golfde. Sol deniers en poorters werden (niet bijster In de vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad is gisteravond uitvoerig ge discussieerd over de voordracht van B. en W. tot wijziging van het reglement voor ambtenaren in dienst der gemeente Am sterdam in overeenstemming met de wijzi gingen in het algemeen rijksambtenaren reglement. Hierdoor kan de ambtenaar, die lid is van een vereniging waarvan de minis ter-president heeft verklaard, dat zij of de doeleinden die zij nastreeft of de middelen die zij aanwendt geen voldoende waarborg bieden, dat hij zijn plicht als ambte naar onder alle omstandigheden getrouwe lijk zal volbrengen, eervol ontslag worden verleend. Van de sprekers over dit voorstel ver klaarde zich behalve de heer Gortzak (C.P.N.) ook de heer Le Cavelier (V.V.D.) tegen, de laatste omdat hij meende dat het politiek college van B. en W. reeds genoeg disciplinaire macht bezit om een ambtenaar op bepaalde gronden te ontslaan. De wet houder van arbeidszaken, de heer B. Franke, zeide dat ,,B. en W. dit verbod niet hebben gewild". Het lidmaatschap van een „verboden" partij is geen reden voor ont slag. Er zijn echter ambtenaren op belang rijke plaatsen, waarbij misbruik van hun vertrouwen tot een chaos zou kunnen lei den. In de vergadering, die een rumoerig ka rakter had doordat de sprekers over en weer herhaaldelijk luid werden geïnter rumpeerd, diende de heer Gortzak (C.P.N.) een motie in, waarin de raad het voorstel van B. en W. in strijd zegt te achten met de meerderheid van de centrale commissie van het georganiseerd overleg en besluit het voorstel af te wijzen. Na het antwoord van wethouder Franke aan de heer Le Ca velier, waarin hij betoogde, dat B. en W. geen groter bevoegdheid vragen dan zij reeds hebben, werd een motie-Blokzijl ver worpen met 26 tegen 12 stemmen (tegen de C.P.N.). De voordracht van B. en W. werd tenslotte met 23 tegen 15 stemmen (C.P.N. en V.V.D.-fractie tegen) aangenomen. In de middagvergadering heeft de raad naar aanleiding van een motie van de heer Gortzak zijn afkeuring uitgesproken over de vernielingen, die zijn aangericht aan de propagandaborden van vrijwel alle poli tieke partijen op de bruggen en dergelijke in Amsterdam. De burgemeester vond deze vernielingen „zeer betreurenswaardig" en sprak van „ergerlijke kwajongensachtigheid". AMMAN, (Reuter) Het Jordaanse kabinet heeft gisteren opnieuw de situatie besproken, die is ontstaan door de ziekte van Koning Talal. Een woordvoerder der regering deelde mee, dat premier Tawfiq Pasja Abdoei Hoeda en alle ministers willen, dat de Ko ning zo spoedig mogelijk naar Jordanië terugkeert om zich aldaar te laten behan delen. Voor dit doel zouden specialisten naar Jordanië kunnen komen. Op herhaalde verzoeken aan de Koning om „in zijn eigen belang en dat van het land" terug te keren is echter nog geen antwoord binnen gekomen. De houding der regering wordt mede be paald door het feit, dat het verblijf van de Koninklijke familie in het buitenland een zware last voor de schatkist betekent, aan gezien de Koning en de Koningin tenminste 5.000 gulden per dag uitgeven. Een boertig tafreeltje uit het eerste deel van het marktspel Delft's Overwinning", waarvan gisteren de première werd gegeven overtuigend) door tweehonderd Delftse amateurs uitgebeeld. De teksten werden in een geluidscabine gesproken door Loudy Nijhoff, Henk Schaer en Ben Groenier en op het speelveld gemimeerd door Mary Smitshuysen, Robert de Vries en Frits But.- selaar, door de laatste op voortreffelijke wijze. Het geheel stond onder leiding van Kees van Ièrsel, die gezorgd had voor een zo goed als perfecte synchronisatie, maar met de talrijke figuranten toch niet meer tot stand kon brengen dan een min of meer schilderachtige, in ieder geval kleurrijke levendigheid. Het tafereel van de belege ring wekte veel hilariteit, doordat er op uiterst naïeve wijze aan de verbeeldings kracht van het publiek werd tegemoet ge komen. Enige donderbussen en begeleidin gen met moderne filmmuziek zorgden voor wat afwisseling. Door het gedruis en ge schreeuw van de spelenden was het dik wijls moeilijk de woordvoerders, ondanks de mechanische versterking, te verstaal}. Waarom wil men toch altijd weer met alle geweld grepen uit de stedelijke of na tionale geschiedenis dramatiseren, die zich daar in geen enkel opzicht toe lenen? Ge slaagde gelegenheidsstukken zoals „De vrijheid vlagt" van dr. P. H. Schroder zijn nu eenmaal zeer zeldzaam. Er moet toch ten minste een duidelijke aanleiding toe zijn. En die ontbreekt hier. Om dan verder maar te zwijgen van het ongeluk kige compromis tussen hoorspel en ta bleaux vivants. DAVID KONING. BONN (Reuter). Naar te Bonn wordt vernomen zullen de onderhandelingen over de Joodse schadevergoedingseisen tussen West-Duitsland en Israel in de laatste week van Juni worden hervat. Het besluit hiertoe is genomen in een gisteren door de West-Duitse bondskanse lier, dr. Adenauer, en de voorzitter van de conferentie, dr. Nahun Goldman, ge houden bijeenkomst. Zoals bekend zijn de onderhandelingen, die dit voorjaar in Nederland werden ge voerd, in een impasse geraakt, doordat de Duitsers niet voldeden aan de Israëlische eis inzake een concreet aanbod van West- Duitsland, daar zij eerst wensten af te wachten welke besluiten door de inter nationale schuldenconferentie te Londen zouden worden genomen. Voor de hervatting van de onderhande lingen zou West-Duitsland t'hans een con creet aanbod doen. Naar verluidt is dit aanbod nog niet definitief opgesteld, doch men meent te weten, dat de bondsrepu bliek voornemens is betaling van een be drag van 3 milliard mark in natura over een periode van 12 jaar aan te bieden. Het is nog niet bekend, of de onderhan-. delingen weer in Nederland zullen worden gehouden. LONDEN (United Press) Het Britse blad Daily Express weet te melden, dat de atoomspion dr. Klaus Fuchs thans onver wacht en in alle stilte overgebracht is van de Stafford-gevangenis naar de Penton- villegevangenis in Londen, nadat men be wijzen in handen zou hebben gekregen, dat hij wetenschappelijke papieren uit de ge vangenis gesmokkeld had. Fuchs, die 27 maanden heeft uitgezeten van de veertien jaar, waartoe hij wegens het verstrekken van atoomgeheimen aan de Russen veroordeeld is, staat volgens de Daily Express thans dag en nacht onder bewaking in een speciale observatie-cel. Een dagboek, in een colbertjasje gevon den, leidde tot de ontdekking, dat weten schappelijke papieren, waaraan Fuchs in zijn cel had gewerkt,'uit de gevangenis ge smokkeld waren naar een adres in Ken sington, Londen, aldus de Express, die hieraan toevoegt, dat bovendien drie brie ven van Fuchs vader uit Leipzig de gevan gene in handen waren gespeeld. Deze brieven zouden in de cel aangetroffen zijn. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Scotland Yard deelden beide mede niet in staat te zijn commentaar op het bericht van de Daily Express te leveren. Op de sluitingsavond van de Haarlemse Sportweek, Zaterdag aanstaande, speelt het Haarlems Voetbalelftal een wedstrijd tegen het Noordhollands elftal. Het Haarlem elftal is als volgt samen gesteld: Doel: v. d. Berg (EDO); achter: Van Ree- nen (RCH) en Bax (EDO)midden: Stijger (VSV), De Vos (RCH). v. d Brink (RCH); voor: v. d. Kuil (VSV) Hazevèld (VSV), Kos ter (RCH), Biesbrouck (RCH), De Graaf (VSV). Reserves zijn: Kassens (Schoten), Dwoo- laart, Karpes en Roodselaar (EDO) en Meenhorst (Schoten). De wedstrijd om de Telegraafbeker, die dit jaar verroeid werd tussen de achten van Njord en Triton is een gedecideerde over winning geworden voor Njord. Met ongeveer vijf lengten voorsprong gingen de Leidena- ren in de tijd van 15 minuten 3.6 sec. door de finish van het 416 km. lange traject. Njord kwam uit met de Jonge Acht B, die Zondag in de wedstrijden van de „Koninklijke" zege vierde; Triton bracht de oude acht op het water. De betrekkelijk lichte Njordploeg had de bakboordwal geloot en sloeg kort na de start een tempo van 36, tegen Triton 34. De Leide- naren roeiden ook feller dan Triton, dat allengs bedenkelijk afzakte. De Utrechtena ren, die de eerste binnenbocht hadden, lie pen aanvankelijk iets uit, doch Njord bleef uitstekend bij. Op de helft van de baan kreeg de Triton-acht een inzinking en daarvan profiteerde Njord door uit te lopen. Bij de Zuidelijke Wandelweg lag Njord een lengte voor en van dat moment af was de race voor de Leidenaren gewonnen. Met een baantempo van 34 gingen ze op de finish af en toen Triton begon te sleuren en het rhythme verloor, waren de Utrechtenaren definitief geslagen. Het Nederlands hockey-elftal voor de wedstrijden tegen Zwitserland, die Zondag in Amstelveen wordt gespeeld, is als volgt samengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam); achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo); mid den: Ancion (Kampong), Loggere (Laren) en Tiel (HHYC)voor: Van Heel (HHYC), Boerstra (HHYC), Kruize (HHYC), Esser (Togo) en Wery (HHYC). Loggere is aanvoerder. De jonge Haarlemse wielrenner Adri Voorting heeft de derde grote „klassieke wedstrijd" voor amateurs in dit seizoen op zijn naam gebracht en daarmee getoond, dat hij niet alleen een van de beste amateurs vin Nederland is, maar ook dat hij in een uitstekende vorm steekt en een ernstige can- didaat is voor de Olympische Spelen en de wereldkampioenschappen. Na zijn overwinningen in de Ronde om het ÏJselmeer en de Ronde van Midden-Neder land ging hij nu in het Olympisch Stadion als eerste over de eindstreep in de door de KNWU tot „klassieker" verheven jaarlijkse wegwedstrijd AmsterdamArnhemAm sterdam, een afstand van ongeveer 260 km. De wedstrijd had een bijzonder levendig karakter en werd pas beslist even voor Loe- nersloot 230 km. toen de gesloten spoorbomen het jagende peloton weer bij de Brabander Deelen brachten. Deelen was bij de laatste verzorging in Vreeswijk 195 km. uit het peloton weggesprongen en omdat het parcours toen naar het Noorden draaide en de renners de sterke wind pal tegen kregen, had niemand op hem gelet. Het werd een solovlucht, die de Brabander langzaam maar zeker een behoorlijke voorsprong bezorgde. Bij Maarssen lag hij al ruim 2 minuten voor en toen pas begreep men in het peloton de ernst van de toestand. Bijna 35 kilometer was de Brabander onversaagd doorgegaan en bij de spoorwegovergang had hij nog altijd rium anderhalve minuut voorsprong. Toch werd hij nog achterhaald en Adri Voorting bleek in de eindspurt de baas. Bijna tweehonderd renners waren voor de wedstrijd in het Olympisch Stadion gestart en al dadelijk was er een valpartij, waardoor twee favorieten, de Sassenheimer Arend van 't Hof en de Beverwijker Hofland werden uitgeschakeld. Een opvallende renner in de koers was de Limburger Gelissen. Steeds weer zag men hem in de voorste gelederen als het er om ging de jacht op vluchtelingen in te zetten. Zijn d'erde plaats moet voor hem een grote voldoening zijn geweest. Adri Voorting kreeg als extraprijs een médaille, beschikbaar gesteld door Prins Bernhard. De uitslag luidde: 1. Adri Voorting. Haar lem 6 uur 53 min. 2 sec.; 2. Van der Linden, Helmond z. t.; 3. Gelissen, Beek (Limburg) z. t.; 4. Kooiman, Den Haag z. t.; 5. Donker, Amsterdam z. t BINNENLAND Het. gerechtshof in Den Haag heeft de heer II. L. hoofdredacteur van de inmiddels opgeheven Leidse Post, veroordeeld tot f 300 boete. De heer L. had indertijd in de Leidse Post artikelen doen opnemen waarin de oud hoofdcommissaris van politie te Bandung werd beschuldigd steekpenningen van Chi nezen te hebben aangenomen. Een boekhoudster te Amsterdam heeft aangifte gedaan van een diefstal die tussen 6 en 9 Juni moet zijn gepleegd. Uit een brandkast staande in het kantoor waar zij werkzaam is, is f3100 ontvreemd. Te Amsterdam is de jaarvergadering gehouden van de Nederlandse Aannemers- bond en Patroonsbond voor de Bouwbedrij ven in Nederland. De heren H. G. C. Treep en J. Hornstra werden tot erelid benoemd. In de vacature P. H. van Essen werd tot lid van het hoofdbestuur voor Noordholland- Zuid gekozen de heer A. C. Broersma uit Haarlem. Prof. dr. A. Th. Knoppers, hoogleraar in de medische faculteit van de Vrije Univer siteit te Amsterdam en directeur van de N.V. Nederlandse Kininefabriek, heeft een aanbieding ontvangen om directeur te wor den van de medische dienst van een grote pharmaceutisch-chemische industrie in Amerika. Prof. Knoppers heeft dit aanbod aanvaard. In Groningen zijn enige personeelsleden van het Stads- en Academisch Ziekenhuis gearresteerd. Zij worden verdacht van dief stal van koperen buizen, voornamelijk oud materiaal, dat bij de aanleg van nieuwe lei dingen in het ziekenhuis vrij kwam. In het Bouwcentrum te Rotterdam is namens de Stichting Koningin Wilhelmina- fonds aanbesteed de bouw van een woning te Hilversum ter verhuring aan de leider der Haak-in-Actie der N.C.R.V., de heer Joh. Bodegraven uit Utrecht. Laagste inschrijver was het bouwbedrijf Hartog en Van As te Huizen met f 22.687. De heer L. M. van Breen te Delft is afgetreden als hoofdredacteur van het week blad „De Haagse Post". De heer Van Breen treedt ook af als hoofdredacteur van de bla den „De Prinsestad" en „Burgerrecht". Op 1 September eindigt tevens zijn adviseur schap van het Comité Burgerrecht. De eerste Internationale Beurs voor Leder, Schoenen en Lederwaren, welke van 21 tot en met 25 Juli in de Jaarbeursgebou wen te Utrecht wordt gehouden, zal de ge hele sector van de leerbereiding en leer verwerking omvatten. Bovendien zal een overzicht worden gegeven van de machines, gereedschappen, fournituren en grondstoffen, welke in de looierij en lederverwerking worden toegepast. Het aantal aangegeven radio-ontvang- toesi ellen in Nederland bedroeg op 1 Juni 1.677.458 tegen 1.668.000 op 1 Mei. Op 1 Mei waren er 483.385 aangeslotenen op het rijks radio-distributienet tegen 484.012 op 1 April. Uit een stand op de tentoonstelling „De Rijn in de R.A.I." te Amsterdam is een mo del van het schip de „Dromedaris", waarmede Van Riebeeck naar de Kaap voer, gestolen. Het scheepsmodel heeft een waarde van f 400. Bovendien werd een koperen kaart- passer ontvreemd. De oprichtingsdag van de eerste speel tuin op 17 Juni 1900, zal Zaterdag door alle speeltuinverenigingen herdacht worden. Met een wandeling, te beginnen om twee uur van het Emmaplein, vooraf gegaan door het trommelkorps van „Het Oosterkwartier" zal de feestmiddag van de speeltuinvereniging „Flora" worden geopend, waarna alle kin deren op het speelveld aan de Van Oosten de Bruynstraat deelnemen aan verschillende attracties. HAARLEM EN OMGEVING De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in de gemeente Bloemendaal f2857,33 opgebracht. Op de hoek van de Jansstraat en Rivier vismarkt te Haarlem is vanmorgen een bromfietsberijdster, mej. B., onder een vrachtauto geraakt die door een andere vrachtauto werd gesleept. Zij kreeg een armfractuur en schaafwonden aan hoofd en benen. Met een ziekenauto is zij naar de Maria-stichting overgebracht. De 63-jarige viskoper K. Glas uit Vel- sen, die Dinsdagmiddag, toen hij bij de hoek van de Duvenvoordestraat de Zijlweg wilde oversteken door een personenauto, welke hij geen voorrang had gegeven, werd aangereden en een zware hersen schudding kreeg, is in de afgelopen nacht in het ziekenhuis overleden. Enige kennisgeving. Heden overleed te Bus- sum onze beste broeder, zwager en oom J. C. O. CAMMAN in de leeftijd van 78 jaar. L. M. Camman E. J. C. Camman-Hart IJmuiden, 10 Juni 1952 Leeuweriklaan 48. Tandarts Biewinga Drichuizerkerkweg 104. Vrijdagochtend 13 Juni AFWEZIG. LION d'OR Morgen: Gebakken of gekookte tong. B. z. a. nette jonge WERK STER voor 3 dagen p. w. goed kunn. werken. Adres bur. van dit blad. VOOR UW TUIN. Prima As- terplanten per 100 f 1.50, Zin nia's, Goudsbloemen, Cosmos hoge Afrikanen 2y2 ct. p. st. Hoveniersbedrijf Adrichem, Casembrootstraat 54, IJm.-O. Tel. 4568. VOOR UW TUIN. Extra zw. Geraniums, Knolbegonia's, Petunia, Lobelia's, bloeiende str-uikrozen in pot en nog vele andere soorten in voorraad. Bill, prijzen Hove niersbedrijf Adrichem, Ca sembrootstraat 54, Tel. 4568, IJmuiden-Oost. DE BRUIN voor uw schoen reparatie, lederfournituren en Sportartikelen. Kr. Mij- drechtstr. 3. Tel. 4198. VOOR VADERDAG hebben wij pracht sortering sigaren, cigaretten. Tabakspijpen enz. E. Kort-Koster, Casembroot straat 29, IJmuiden. VERHUUR HOOVER-WAS- MACHINES. Veilig en voor delig bij B. de Vilder en Zn., Velserduinweg 173, tel. 4402 GOED HUIS GEZ. voor lief klein wit poesje, 8 weken oud. Hendrikse, Grahamstr. 1, IJmuiden. RIJBEWIJS VERNIEUWING Rootring, IJsselstr. 49. Tel. no. 5633. Gevraagd: net DAGMEISJE van 9 tot 1 uur. Aanm. tussen 6.30 en 8 uur. Sav. Lohman- laan 18, Velsen. OOK UW ADRES. Zw. rood koper f 1.50 en geel zw. 90 ct. p. kg. Lompen 30 cent p. kg. Parkstraat 10, bij station Haarlem. BLOEMSTUKJES en BOU- QUETTEN, Sierpotjes 55 ct., hangertjes 55 ct. Nortera f 2.25. „De Morgenstond", Soendaplein 31 Haarlem-Nrd. Tel. 19903. Door bijz. omst. ter over name gr. Am. WASMACH. m. electr. wringer f 105, 1 1. Pooljas f 25, 2 Solex-Brom fiets als nieuw f 225 en 1 zeer goede f 125. Kanaalstr. 206, IJmuiden. Te koop: Fongers HEREN RIJWIEL, als nieuw. Brede- roodseweg 55, Santpoort St. Te koop MOTOR B. S. A. zijklep. 500 c.c. teg. elk aann. bod. Wijk aan Zeeërweg 84, IJmuiden. Te koop agb. TANDEM, in prima st. Ladderbeekstr. 18, Velsen-N. Te koop agb. gr. model SCHRIJFBUREAU. W. Sie gers, v. Leeuwenstr. 81, IJm. Te koop: electr. WASMACH. f 70. Vermaat, v. Wassenaer- straat 39, IJm. Te koop wegens overcompl. rieten TUIN- of SERREAM. in prima staat. Lokker, Bre- deroodseweg 56, Santpoort- Station. EXTRA KOOPJE! 1 beste sleestofzuiger geheel compl. grote zuigkracht met 2 jaar garantie, slechts f 45. Kloos terstraat 74, Haarlem. Weg. vertrek twee old finish ROOKFAUTEUILS, als nw. pr. trapnaaimach. ringspoel. Brieven L 1301. 50 gram Ham 50 gram Leverworst 50 gram Gehakt 150 gram Zuurtjes 25 ct. 250 gram Biskwie 35 ct. Luxe dozen Bonbons in diverse prijzen. TUINDERS STRAAT 45. Tel. 4918 BETER EN BILLIJKER Gevestigd sedert 1927 Haarlem-Noord b.d. Kloppersingelkerk, Tel. 17183 zoekt plaatsing in goed ge fundeerd bedrijf. Tot kapi taaldeelname bereid. Brie ven no. 72. MOEDERTROTS kan men zien, indien zij rijdt met de prachtige, met chroom ver sierde kinderwagen van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, Haar lem. Vanaf f 2 per week enzonder vooruitbeta ling!!! Voor direct gevraagd prima Alleen zij die voorzien zijn van goede getuigen gelieven te reflecteren: N.V. Centrale Bakkerij. Visstraat 6, IJmuiden. omgeving Visserijschool. Leeg te aanvaarden. Brieven onder no. IJ 47 aan het bureau van dit blad. Wij hebben een heel aardige collectie o.a. met aangeknipte mouw 4.95 Meisjesrokjes, vanaf 3.10 Speelbroekjes, M. en J. blouses, truitjes, tuinbroeken, kortom alles wat Uw kleuter nodig heeft en alles even practisch en degelijk uitgevoerd Keukenbadhanddoeken 1.58 Washandjes 0.22 Servetten 1.20 Theedoeken, grote maat 1.20 Prachtige Tafel- en ontbytlakens Kennemerlaan 135 - Telefoon 6405 P.S. Zo juist ontvangen geruite j.blouses met lange mouw voor 4 tot pl.m. 7 jaar. Alléén Vrijdag en Zaterdag een interessante vacantie-aanbieding (met 30% zijde) bedrukt met aardige des sins in fraaie kleuren, geschikt voor wandel- en strandjaponnen, 90 cm breed, kreukherstellend. Speciale prijs gedurende Vrijdag en Zater dag, per meter T 2.75 GROTE HOUTSTRAAT 130 TEL.'12623 HAARLEM te Beverwijk: Torenstr. 30, Alkmaarseweg 44, Alkmaarseweg 71; te Velsen-N.: Wykerstraatweg 154; te IJmuiden-O.: Zeeweg 220, Kennemerlaan 75. in de mooiste pasteltinten fcOjjj?EC7} in changeant GROTE HOUTSTRAAT 12 - HAARLEM

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7