Auto rijies Kort en bondig Slagers moeten hoger keurloon betalen Agenda voor Beverwijk Zeep bij OMO - water bij vuur Predikbeurten -Clowntje Rick Vergoedingen fietsende ambtenaren Heemskerk Korte vergadering der vroede vaderen Santpoort Beverwijk RAAD VAN CASTRICUM Flink wat aardbeien in Castricum Predikbeurten Zondagsdienst artsen Drukte op de veilingen Wie rijdt zonder nummerbord? De groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Bevordering van visserij, handel en nijverheid Voor die kinderen In de aap gelogeerd Geschenk voor de Koningin van Wieringermeer» bevolking Melkoorlog in Dordrecht? Kerkelijk Nieuws Zij doet het nu nooit meer Scheepvaart ZATERDAG 14 JUNI 1952 De Castricumse raad, welke Vrijdagavond ten gemeentehuize bijeen kwam, werkte in drie kwartier een uit elf punten be staande agenda af. Het had de aandacht van B. en W. ge trokken, dat de laatste twee jaren de uit gaven voor de keuringen ingevolge de vleeskeuringswet de ontvangsten aan keur lonen hebben overtroffen, hetgeen daar vóór niet het geval was. Voor 1951 bedroe gen de uitgaven 359,22 meer dan de ont vangsten. Volgens B. en W. was dit een ge volg van het feit, dat vooral in de zomer maanden veel vlees uit Alkmaar wordt in gevoerd, waarvoor geen heffingen plaats vinden, omdat de slachthuisdienst van Alkmaar ter plaatse keurt en het vlees af stempelt met het këuringsmerk „Alkmaar". Hierdoor is dubbele keuring overbodig. Van de invoering van een nieuw tarief, hetgeen gebaseerd is op de keurlonen, welke te Alkmaar worden toegepast, verwachten B. en W. een twintig procent hogere op brengst, waardoor het nadelig verschil zal zijn opgeheven. Gaven de raadsleden hun fiat aan dit voorstel, hetzelfde geschiedde met het voorstel tot wijziging van de „Be zoldigingsregeling 1948", waaraan de raad een derde en een vierde lid toevoegde. Dit houdt in dat die leden van het gemeente- personeel, welke in diensttijd intensief ge bruik maken van een eigen rijwiel, een vergoeding wordt toegekend van 60, per jaar, en voor hen die een minder in tensief gebruik van hun rijwiel maken ƒ40,per jaar. Zij, die slechts af en toe voor „dienst" fietsen krijgen een vergoe ding van 20,per jaar. Over het punt „extra subsidies" aan de koorvereniging „Castricum" en de R.K. Gemengde Zang vereniging „St. Caecilia" wisselden de raadsleden enige tijd van gedachten. Beide verenigingen hadden aan het college ver zocht een garantie te willen geven ter dek king van een eventueel nadelig saldo van te geven concerten. De concerten zijn in middels gegeven en er was naar de mening van B. en W. alle aanleiding om een extra subsidie te geven. Een garantie had het ADVERTENTIE in nieuwe auto. model 1952 A U T O R 13 S C H O O L „R E 13 M" Hagelingerweg 134, Santpoort, Tel. K2560-8930 Op de groenteveiling in Castricum wer den Vrijdag flink wat aardbeien aange voerd. De prijs viel echter tegen, want de tuinders kregen van f 2.30 tot f 3.50 per mand. „Congo's" werden verkocht voor f 1.70 a f 2.50 per mand. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. W. Fijn van Draat, van Amsterdam. Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. J. van Wijk, van Alkmaar. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. W. van Duijne, van Amsterdam. De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dokter H. A. v. d. Werff, Bakkummerslraat 48. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster J. Bosdriesz, Schelgeeststraat 33, telefoon 401. AGENDA VOOR CASTRICUM EN UITGEEST „Corso"-theater, Castricum. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur: Zondag, 19.15 en 21.30 uur: „Telefoon voor u". Zondagmiddag 13 uur, Maandag20, Dinsdag en Woensdag 20 uur: „The Big Lift". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dag 20 uur: „Let 's Dance". Zondag en Maandag om 20 uur: „Captain China". In een korte raadsvergadering besloot het gemeentebestuur van Heemskerk onder voorzitterschap van burgemeester H. Nielen tot bekrachtiging van het ontwerp-besluit om de nieuw aangelegde straten, de Zaal berglaan, Cornelis Groenlandstraat, Jan van Scorelstraat en de Carel van Mander- straat tot openbare wegen te verklaren. Hierna besloot het college tot het sluiten van een geldlening, groot 450.000, voor het doen verrijzen van 40 arbeiderswonin gen ten behoeve van personeel van Beynes te Beverwijk, waarna de gemeente zich garant stelde voor de geldlening aan de eerste Bouwkasspaarder, de heer C. M. Hu- neker, Rijksstraatweg 115. Tot besluit van deze openbare vergade ring verklaarde de raad zich accoord met inwilliging van een door de heer C. M. Hu- neker ingezonden verzoek om een perceel tje bouwgrond van de gemeente Heemskerk te mogen kopen, gelegen aan de Ooster- streng, groot 408 vierkante meter. S.C. Santpoort schuift verder. De zomercompetitie van de schaakclub „Santpoort" gaat voort. De uitslagen waren: Groep A: PieterseVos 1-0; v. d. Bronk Homan 0-1(1); Pieterse—Bilder 0-1. Groep B: WenriisVulling 1-0(1). (Deze uitslag gold meteen nog voor de afgelopen wintercompetitie, zodat Van Duyn kam pioen is geworden in groep IV). G. Schuur manBekkering SterkEnklaar 1-0; HoutermanOosterling 0-1. Groep C: Haanappeldr. De Groot 0-1; SchweitzerSteyn 0-1; Van DijkStem berg 0-1; WintersKaan 0-1. De clubkampioen, W. Schuurman, speelde tegen de heer G. Kroone van „Haarlem", een beslissingswedstrijd in de voorronde van het kampioenschap van Noordholland. De Ifcoer Schuurman won op fraaie wijze en zal dit jaar dus meedingen naar de titel. college niet willen geven. Men besloot om aan beide verenigingen 'n extra subsidie te verlenen van één derde der nadelige saldi, maar niet nadat de heer W. B u i m e r (P. v. d. A.) een voorstel had ingediend om de extra-subsidie tot 2/3 van het nadelig saldo te verhogen. Dit voorstel werd in stemming gebracht en hoewel de fractie leider van de K.V.P., de heer Th. Ber- lee, het steunde, werd het verworpen met 5 voor- en 8 tegenstemmers. Het is een drukke week geweest op de groentenmarkt. Er was een groot aanbod van bospeen, bloemkool en sla. Behalve in het begin der wee"k daalden de prijzen aanmerkelijk. Bloemkool noteerde van 824 cent per stuk, de mindere kwaliteit kon veelal geen koopman vinden en draaide door. Bospeen noteerde van 1221 cent per bos; Maandag werd er nog 40 cent per bos betaald. Sla van enigszins goede kwaliteit kon goed verkocht worden en werd tot 10 cent per krop betaald. Doperwten komen er iedere marktdag meer, de prijs varieerde van 34-49 cent per kilo. Peulen zijn schaars en brengen een goede prijs op. De eerste sperciebonen kwamen aan de markt. Spina zie komt nog in prima kwaliteit aan de markt; er werd tot 42 ct. per kg. betaald. Het aanbod van komkommers en tomaten is nog klein en deze producten zijn nog duur. Rabarber noteerde van 521 cent per bos. Op de bloemenveiling heerst reeds een zomerstemming; de aanvoer begint groten deels te bestaan uit zomerbloemen. De Irissen raken op, het zijn nu nog de Engelse Irissen die aan de markt komen en zeer gewild zijn. Er werd tot 37 cent per bos betaald. Pioenen zijn duur en kwamen voor extra kwaliteit tot 190 per bos. Lelies zijn er wei nig; de witte Longiflorum noteerde 15 cent per kelk. De eerste gladiolen kwamen aan de veiling; het waren Gold Duts en Al- lard Pierson die van 13-15 cent per stuk opbrachten. Groot is het aanbod van Ane monen, Ranonkels en Ixia's. Deze bijgoed- handel noteerde van 7-18 cent per bosje. Witte en gekleurde anjers beginnen in steeds groter partijen te komen. De dubbele Margriet Easterread was ook nu weer heel goed te verkopen. Bij de potplanten zijn het grotendeels Hortensia's, Geraniums en Salvia's die worden aangeboden. Vrijdag was er een record aanvoer op de aardbeienveiling; er waren ruim 27.000 manden en ruim 10.000 doosjes. De prijzen schommelden nogal heen en weer: er werd begonnen met prijzen van f 2.30-f 3.20 per mand. Halverwege de vei ling daalde deze prijs tot f 1.70-f 2.40 per mand om tegen het einde weer op te lopen tot f 3.10 per slof. Deze prijzen golden voor de Moulin Rouge, waarvan één wagen naar Duitsland ging. 10.000 doosjes passeer den eveneens de Duitse grens met bestem ming het Amerikaanse leger. De Madame Lefebre varieerde van f 1.30 tot f 2.80 per mand; van dit soort is de grootste pluk weer spoedig voorbij. Ten aanzien van het vroeger verzenden der aardbeien naar Duitsland, die om 10 uur aan de grens moeten zijn, zullen vol gende week de begintijden van de aard beienveilingen vervroegd worden. Op Maandag, Woensdag en Vrijdag begint men om 3 uur te veilen en de overige dagen om 2 uur. Ook de groentenveilingen beginnen nu eerder. In de week van 5 tot en met 12 Juni werden de volgende voorwerpen bij de politie gedeponeerd: nummerbord, ledige actetas, bruine portemonnaie met inhoud, schop (bats), wit keeshondje, zonnebril, blauw gebreid baretje, windjack, een kip, muntbiljet, bruine portemonnaie met in houd, een pakje inh. 2 kinderbroekjes, sjaal, bruine lederen portemonnaie met in houd, vulpen, brilcollier, een luier, bruine damesportemonnaie met inhoud, grijs col bertjasje, grijze pet, grijs jongensjasje, badpak met handdoek, doosje met brood, badhanddoek met zwart broekje, 2 lees boeken, wit gymnastiekschoentje, dames rijwiel, autoped op luchtbanden. KINHEEVI-ADSPIRANTEN GAAN UIT De jeugdcommissie van de voetbalver eniging „Kinheim" gaat Zondag met de jongste clubleden, de adspiranten, een autotocht maken. Het voornemen is om een bezoek te brengen aan het Gooise, met vermaak in de bekende speeltuin Oud-Valkeveen. Zondagmorgen om acht uur wordt van de Wijkerstraatweg af gestart. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 6 tot 13 Juni mede: De na de Pinksterdagen ingezette prijsda ling voor groenten, heeft zich ook in de afgelopen verslagweek, speciaal voor de exportproducten, doorgezet. De prijzen voor bloemkool liepen terug tot 1424 cent per stuk voor de sortering A en tot 815 cent voor de.sortering B. Duitsland was de enige buitenlandse afnemer. Ook bospeen daalde verder in prijs, mede als gevolg van het feit dat Engeland deze week de invoer van dit product heeft stop gezet. Voor export naar Duitsland en België bracht de bospeen 13—22 cent per bos op. Waspeen deed 2032 cent per kg. Kaskomkommers voor Engeland en Zwe den noteerden 1833 cent voor de sortering A en 1825 cent per stuk voor de sorte ring B. Het binnenland en Duitsland kochten de platglaskomkommers tegen 1826 cent per stuk. Kromme komkommers werden voor 20—6 cent per kg. afgenomen. De A, B en C-tomaten voor Duitsland, Engeland. België en Zweden besomden van f 1 tot f 1,17 per kg. Voor het binnenland lag de prijs aanzienlijk lager. Sla noteerde gemiddeld 310 cent per krop en postelein 1835 cent per kg. Van de andere bladgroenten brachten andijvie en spinazie gemiddeld 15—30 cent per kg. op. Rabarber en kroten deden respectievelijk 812 cent en 5—.10 cent per bos. De vroege aardappelen brachten in het midden van deze week 16—18 cent per kg. op. De overzeese export richtte zich op West- Indië, Malakka en Ceylon. Peulen noteerden f 0.60f 1,10 en dop erwten 4048 cent per kg. Van de bonensoorten brachten de snij bonen f 1,20f 1,30, tuinbonen f 0,30f 0,38 en prinsessebonen f 1.35—f 1,45 per kg. op. Spitskool noteerde 7—10 cent per kg. Door goede vraag uit Duitsland en van de zijde der verwerkende industrie liepen de noteringen asperges tot f 2,27 per kg. op. De prijzen voor aardbeien schommelden tussen de f 0,60 en f 1 per kg. De aanvoeren van kersen nemen dagelijks toe. Voor de Early Rivers werd voor export naar Duitsland 3560 cent besteed; het bin nenland kocht voor 2545 cent per kg. aan. De komende week zal de grote pluk van Meikersen beginnen. Te Vlaardingen hield de Vereniging ter Bevordering van Visserij, Handel en Nij verheid haar jaarlijkse ledenvergadering. De secretaris, ir. A. Hoogendijk Jzn., zeide in zijn jaarverslag dat de teelt 1951 op 22 Mei begon, toen 120 loggers, waarvan 21 afkomstig uit Vlaardingen, ter visserij uit voeren, op 29 Mei gevolgd door het restant van de vloot. Aanvankelijk werd gevist met 70 netten, welk aantal op 2 Juli werd verhoogd tot 85. Van 15 Juli af mocht met de volle vleet worden gevist. Evenals vorige jaren kwam tussen de reders wederom een opvangregeling tot stand, welke 1 October inging. Als gevolg van de zich gunstig ontwikkelende export behoefde door dit opvangapparaat geen haring te worden opgeslagen. Men be paalde zich tot het uit de markt nemen van de slechte kwaliteiten, welke recht streeks aan de vismeelindustrie werden afgeleverd. Tot leden van het bestuur werden her kozen de heren C. van der Burg Hzn. en H. van Toor Czn. In de vacature, ont staan door het bedanken van de heer W. van der Windt Jr. werd gekozen de heer P. van der Hoeven. Tot lid van de com missie voor de afslag werd de heer A. IJzermans herbenoemd. Tenslotte werd de entrée voor de af slagzaal bepaald op 5 per jaar of 0,25 per keer. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Loggers: KW 69 f3920; KW 17 f3415; KW 2 f 2450. Kotters: IJM 277 f930: IJM 240 f30: IJM 226 f240: IJM 213 f50: KW 46 f340; KW 227 f150: KW 12 f430; KW 128 f640: KW 35 f 1080; IJM 228 f1015; KW 21 f 1340; KW 92 f 1520; KW 189 f 555; KW 128 f760; BR 48 f 50.—. Een trawler: f 17.400. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. ZATERDAG 14 JUNI KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: „Tramlijn Begeerte". LUXOR THEATER 7 en 9.15 uur: „Dr. Holl". W.B. THEATER 8 uur: „Hanok de In diaan". ZONDAG 15 JUNI KENNEMER THEATER 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Tramlijn Begeerte". LUXOR THEATER 2.15 uur: Matinée; 4.30, 7 en 9.15 uur: „Dr. Holl". W.B. THEATER 2.30 'uur: Matinée; 8 uur: „Hanok de Indiaan". Nee maar.dat negertje kwam hun zo bekend voor.Rick en Bunkie keken met grote ogen naar hem. t En toen, opeensdaar holden het negertje en Bunkie met lachende gezichten op elkaar toe. Het is Lumpol", riep Bunkie. „HaBunkieRick!", juichte Lumpo. En ze vlogen elkaar in de armen. Oom Tripje keek verbaasd op. „Zo, jullie schijnen elkaar te kennen!", zei hij. „Jazeker, oom Tripje!", riep Rick. „Dit is Lumpo!" „O, juist....", lachte oom Tripje. „Welkom in Speelgoedstad, Lumpo. Maar nou weet ik 'nog niet erg veel. Kom, we gaan maar vast naar huis, dan hoor ik onderweg wel, hoe de zaak in elkaar zit!" En dat gebeurde dan ook. Terwijl ze op weg naar huis waren, vertelden de jongens, hoe ze lang geleden Lumpo hadden leren kennen; hoe ze, toen ze nog bij de mensen woonden, een tocht hadden gemaakt met een klompscheepje en op een eilandje Lumpo hadden gevonden, die daar woonde in een leuk houten huisje. BINNENLAND De Koningin ontving dezer dagen in paleis Soestdijk de bestuursraad van de Ne derlandse Jongerenraad der Europese Bewe ging. De Koningin liet zich op de hoogte stellen van de tot dusver bereikte resultaten en de plannen van de Europese jeugdcam- pagne en voerde een diepgaand gesprek met haar bezoekers over de opvoeding van de jeug: tot Europees besef. Mare Majesteit toonde grote belangstelling voor wat thans in de onderscheidene kringen van ons land wordt gedaan om de Europese gedachte in gang te doen vinden. De staking van de Indonesische bedien den van de Rotterdamse Lloyd, die veertien dagen heeft geduurd, is geëindigd. Het ge schilpunt was de toekenning van de gratifi catie ter gelegenheid van Lebaran, het einde van de Islamitische vasten. De Lloyd heeft in overeenstemming met de Indonesische richtlijnen voorstellen gedaan. Deze voorstel len zijn door de stakers aanvaard. Bij Koninklijk Besluit is aan Theun de Vries te Amsterdam en A. H. M. Wijffels te Den Haag op hun verzoek eervol ontslag verleend als leden van de Voorlopige Raad voor de Kunst. Tot leden zijn benoemd Clara Eggink te Amsterdam, prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs te Amsterdam. Max Croiset te Den Haag. G. P. M. Knuvelder te Eindhoven, Johan de Meester te Amsterdam, Paul Steen bergen te Den Haag en A. van der Veen te Den Haag. Het Duitse oorlogskcrkhof in de Peel bij IJsselsteyn, waar ruim 25.000 gesneuvelde Duitsers begraven liggen, zal op 27 Juni voor het publiek worden opengesteld. Tot dus verre werd bezoek van nabestaanden der gesneuvelden slechts officieus toegestaan. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben een gift geschonken aan het comité te Kesteren-Lienden. dat gelden inzamelt ter leniging van de nood in de op 6 Juni door de hagelstorm geteisterde gebieden. In de week van 1 tot en met 7 Juni zijn 25 nieuwe gevallpn van kinderverlamming aangegeven: 2 in Friesland. 1 in Overijssel, 1 in Gelderland, 3 in Noordholland, 2 in Zuidholland, 1 in Noord-Brabant en 15 in Limburg. Te Amsterdam is een jubileumcongres gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen. Mr. dr. A. A. van Rhijn, staatssecretaris van Sociale Za ken, sprak over „bestaanszekerheid bij een redelijk bestaanspeil ook voor de midden stand". De heer J. M. den Uyl, directeur van het Wetenschappelijk Bureau van de Dr. Wiardi Beekman-Stichting hield een inlei ding over: „Middenstand en Maatschappij". Voor het R.K. vormschool-examen voor onderwijzers aan voorbereidende scholen, gehouden te Amsterdam, slaagde mej. Olga Winnabst te Driehuis. Bij beschikking van de minister van Ver k'.«r en Waterstaat is benoemd tot inge nieur van de Rijkswaterstaat in vaste", dienst ir. J. J. Elzerman te IJmuiden en tot ad junct-ingenieur van de Rijkswaterstaat in vaste dienst ir. H. Wieringa te Velsen. Drie gewapende rovers hebben Donder dagmorgen een New Yorks hotel drie uur lang beheerd en 25 gasten, die hetzij het hötel binnenkwamen, hetzij het hótel verlaten wilden, beroofd. De dienstdoende nachtportier en de lift- jongen sloten zij in een kamer op, waar na een van hen zich over de ontvangst van gasten ontfermde, een tweede de lift en de derde man de telefoonpost bediende. Alle gasten, die zich vertoonden, wer den beroofd en in een kamer opgesloten. De man aan de telefoonpost zorgde er voor, dat de gasten, d.ie dat opgegeven hadden, stipt op tijd werden gewekt om.... beroofd te worden. Na drie uur vertrokken de rovers met 500 dollar aan geld en 2500 dollar aan juwelen. Aan de Koningin zal bij haar bezoek op 20 Juni aan de Wieringermeer namens de bevolking een geschenk worden aangebo den, bestaande uit een houtsculptuur, ver vaardigd door de kunstenaar Cor Wijker uit Egmond aan Zee, voorstellende een uit de golven te voorschijn komende vrouwen figuur, die een schelp in de handen houdt, waaruit een maaier, het koren maaiende, en enkele torenspitsen oprijzen, met op de achtergrond een vissersschuit. Een maand geleden is in Dordrecht de melksanering ingevoerd, nadat een actie comité een enquête had gehouden onder de huisvrouwen, waarbij ruim 80 percent van de ondervraagden zich tegen sanering verklaarde. Actiecomité en melksanerings- commissie kwamen tot een overeenkomst, waarbij bepaald werd, dat op 12 Juni de gedwongen sanering zou eindigen en een vrije sanering zou ingaan. Van een vrije sanering komt echter niets, omdat actie comité en saneringscommissie niet tot overeenstemming kunnen komen. De sa neringscommissie wil de toestand, zoals die nu is, bestendigen. Het actiecomité wekt nu de Dordtse huismoeders op min der melk af te nemen en geen eieren, bo ter en kaas van de melkhandel te betrek ken. Men overweegt de oprichting van een „Bond van Melkconsumenten". Het actie comité heeft verklaard niet tegen sanering te zijn, maar protesteert tegen het feit, dat de melkhandelaren het publiek voor een voldongen feit hebben gesteld. In de ge meenteraad van Dordrecht zijn enige tijd geleden vragen over de melksanering ge steld, waarbij de vrees werd uitgesproken, dat de door de melkhandel gevolgde gang van zaken tot melkoorlog zou leiden. Het college van B. en W. antwoordde op deze vragen, dat het ook allerminst die gang van zaken kon bewonderen. Ned. Ilerv. kerk Aangenomen naar Oudega-Kolderwolde K. van Liers, cand. te Rotterdam. Be dankt voor Purmer, R. G. v. d. Voet, cand. te Beverwijk, voor aanzoek van beroep naar Johannesburg (Z. Afrika) M. N. W. Smit te 's-Gravenhage. Beroepen te Ede (toez.) L. Trouwborst te Monster, die bedankte voor Huizen (N.H.) - te Wezep (toez.) H. Goedhart te Middelharnis. Geref. kerken Beroepen te Murmerwoude J. Melse, cand. te Oostkapelle. Bedankt voor Ave- reest J. Dijk te Raamsdonksveer. ADVERTENTIE (OMO-Nieuwsdienst) IJMUIDEN, 14 Juni - „Ik wilde van OMO eerst niets weten. Sop en schuim bleven be neden mijn verwachtingen en ik begreep niet, waarom mijn buurvrouw zich zo enthousiast over dit nieuwe wasmiddel kon uitlaten. Ik begreep echter wèl, dat de fout bij mij moest liggen en daarom zei ik maar niets" - zo begint een brief van een Rotterdamse huis vrouw. Omstandig schrijft zij daarin verder, dat een. (ook enthousiaste) vriendin, die op wasdag even aanliep, onmiddellijk zag welke grote fout deze huisvrouw had gemaakt: zij had in haar verlangen naar de schoonste was van haar leven zeep in het OMO-sop gedaan en erg vuile plekken in het wasgoed nog eens extra met zeep aangesmeerd. Zij doet het sindsdien nooit meer. Zij behoort thans ook tot de brede schare van duizenden blij-tevre- den huisvrouwen voor wie OMO-wasdag een ware feestdag is. Reeds eerder is in deze kolommen er op gewezen, dat OMO en zeep elkaar absoluut niet verdragen. Zeep, zeeppoeders en andere zeepproducten verhinderen de uiterst fijne en zeer gevoelige OMO-korrels tot volledige ontplooiing harer wonderbaarlijke toverkracht te komen. OMO duldt geen inmenging van welk ander wasmiddel ook. OMO is beter dan zeep De les van deze Rotterdamse huisvrouw is misschien ook voor U belangrijk. Onthoud dus eens en voor altijd: bij OMO nooit zeep ge bruiken; erg vuile plekken met een beetje OMO aansmeren O. 23 Aardijk, 11 van R'dam te New Orleans. Averdijk, 13 van Antwerpen. Aagtedijk, 12 van Rio de Janeiro n. Santos. Aaisdijk, 12 van New York rt. Antwerpen. Akkrumdijk, 13 te Antwerpen. Al'blasserdijk, pass. 12 Azoren n- Havana. Axeldijk, 12 v. Tj. Priok te Cheribon Aldabl, 13 van Montevideo n. Santos. Alpherat, 12 van R'dam naar Montreal. Alwakl, 13 v. Buenos Aires te New York verw. Ampenan, 13 van Bremen te Rotterdam. Alcyone, 12 van Quebec te R'dam. Almkerk, 12 van Suez naar Aden. Alphard, 14 Las Paimas verwacht. Altair, 12 te Antwerpen. Amstelstad. 12 te Tj. Priok. A als-urn, 12 150 m. O. ten Z. Malta. Agamemnon, 12 900 m. ZW. Flor es. Albireo, 12 220 m. N. ten O. Fernando Noronha Aliot'h, pass. 12 Victoria. Amstelpark, 12 610 m. O.ZO. Cp. Race. Amstelvaart, 12 800 m w. Fastnet. Arnedijk,, 12 510 m. W. Lands End. Arundo, 12 460 m. W. Scilly's. Amsteldijk, 12 van New York naar Boston. Baarn, 13 van Cristobal n. Santiago de Cuba. Bantam, 13. van R'dam te Antwerpen. Boissevain, 9 te Santos. Bloemfontein, pass. 12 Kp. St. Vincent. Bubara, 12 teruggekeerd te Aden. Ball, 12 80 m. W.ZW. Kp. de Gata. Bandjermasin, 12 van TJ. Priok n. Makassar. Barendrecht, 12 280 m. W. Madeira. Blommersdijk, 12 780 m. W.ZW. Lands End Boschfontein, 12 70 m. ZW. Napels. Caltex Leiden, 12 v. R'dam te Sldon. Caltex Pernis, pass. 12 Gibraltar. Congostroom, 12 van Antwerpen n. Bordeaux. Corya, 12 van Bombay naar Bahrein. Chama, 9 van Yokohama naar Mirt. Calllsto, 13 ca. 21 u. v. Montreal te R'dam verw. Cronenburgh, 13 9 u. v. Bilbao te IJmuiden. Calitex Delft, 12 100 m. O. Malta. Caltex Nederland. 12 140 m. Z.ZW. Ouessant. Caltex The Hague, 12 200 m. Z.ZW. Ouessant. Caltex Utrecht, pass. 12 Ko de Fer. Ceram, 12 100 m. NW, Guardaful. Ctstula, 12 80 m. o.zo. Oostpunt Kreta. Castor, 10 van Maracaïbo te Houston. Duivendijk, 12 van Vancouver. Danae. 13 v. Leixoes te Cadiz. Ena, 12 v. Ceuta naar Berre. F.trema, 12 v. d. Mersey naar R'dam. Enggano. 12 van R'dam n. Calcutta. Eendracht. 12 220 m. W.NW. Malta. Elmina, 12 rede Takoradi. Erinna, pass. 12 Noordpunt Borneo. F.sso Den Haag, pass. 12 Lizardhead. Esso Rotterdam12 430 m. NW. Flores. Feüpes. pass. 12 Hainan. Friesland (SSM), 12 105 m. ZW. Ouessant. Groote Beer, 12 van Amsterdam te Rotterdam Gaasterkerk, 13 v. Genua n. Port Said. Gaasterland. 12 van Hamburg te Bremen. Gadila, 12 30 m. Z Min'icoy. Gooiland, 12 260 m. N.NO. Bahia. Heemskerk, 12 van R'dam naar Bremen. Hector, 12 van Amsterdam e Tunis. Haulerwij'k, 12 450 m. O.NO. Cp. Race. Hecuba, 12 v. Guanta te Cuman'a. Heelsum. 12 740 m. W. Ouessant. Hoogkerk. 12 400 m. NW. St. Helena. Holland, 12 te Beira. Hecuba. 13 v. Cumana te Carupano. Helicon. 13 v. Curacao te Puerto Cabello. Indrapoera. 12 van Singapore. Ittersum. 12 430 m. O. ten N. Cp. Race. Ills, 13 dwars Mona eil. Jupiter, pass. 13 Gibraltar. Jagersfontein, 13 van Antwerpen. Johan v. Oldenbarnevelt, verm. 13 v. Mel bourne Japara CKRL), 12 130 m. NO. San Miguel. Kota Agoeng, 12 v. Soerabaja n. Semarang. Kota Gede, 12 van Tj. Priok n. Belawan. Kota Inten. 12 te Tj. Priok. Kedoe. 12 425 m. Z. Ceylon. Kota Baroe, 12 bii Str. Malakka verw. Lindekerk, 12 te Port Said. Loosdreeht. 12 van Madras. Lombok, 12 v. Trinidad n. Kaapstad. Leerdam, vertr. 13 v. R'dam n. New York via Halifax. Linge. 12 van Nordenham te Lulea. Loppersum, 13 dwars Ouessant. Larenberg, pass. 12 Dover n. Hamburg. Lutterkerk, 12 nabij Makalla. Maasikerk, 13 Abidjan verwaent. Maasland, 13 te Las Paimas. Macuba. 13 van R'dam te Lyness verwacht. Madoera. 13 te Port Soedan. Maetsuyeker. 12 100 m. N.NO. Christmas eil. Malea. 12 170 m. O. Aden. Meerkerk, 12 160 m. Z Khorya Morya baal. Merwede, 12 230 m. N. ten O. Bermuda. Myonla. 12 140 m. ZO- Ras al Hedd. Maas, 12 290 m. ZO. Bermudas. Mataram. 1.1 v. Port Swettenham n. Singapore. Metula, 10 van Singapore n. Pulusambu. Nelly, 10 van New York naar R'dam. Nieuw Amsterdam, 13 7.05 u. v. Southampton naar Le Havre. Noordam. 12 420 m. N. ten O. Flores. Oranlestad. 12 v. Amsterdam n. Cristobal. Omala, 13 v. Soerabaja te Balikpapan. Oranje, 12 130 m. Z. Oostpunt Kreta. Oranjefontein, pass. 13 DaKa. Orestes. 12 520 m. O. Bermuda. Overljsel, 12 270 m. W. ten Z. Flores. Parkhaven, 12 v. Freetown naar Las Paimas. Paula, 12 van Haiphong naar Pladju. Plyphemus. 13 te Aden. Poseidon, 13 te La Guaira. Prins Alexander, 9 van R'dam te Montreal. Prins Willem III, 13 Hamburg verwacht^. Prins Willem IV, 9 van Montreal. Prins Fred. Hendrik, 12 50 m. NO. Quebec. Prins Willem v. Oranje. 12 430 m. W.t.N. Scilly's Poelau L-aut, pass. 12 Str. Banka. Prins Willem II, 12 bij ingang St. Laurens verw. Pygmalion. 10 v. Curacao te Mobile. Rempang, 13 te Soerabaja. Raki, 12 v. Southampton te Amsterdam. Roepat, 12 v. Soerabaja n. Sungelgerong. Rotula. 12 730 m. W. ten Z. Scilly's. Rijnkerk, 12 nog te Khorramshar. Rijnland, 12 500 m. Z. ten W. St. Vincent Rodas, 13 260 m. NO. Curacao. Sliedrecht. pass. 12 Kp. Bon. Stad Breda, pass. 12 Key West. Scherpendrechl, 13 v. Rio de Janeiro te Rio Grande do Sul. Sibajak, 13 van New York te R'dam. Sunetta. 12 v. Curagao n. Engeland. Schiedijk, 11 van Galveston te New Orleans. Stad Alkmaar. 13 v. Immingham n. Klrke Naes Stad Haarlem, 12 v. Casablanca te A'dam. de Hoek van Holland verwacht. Stad Vlaardingen. 11 23 u. v. Nordenham te Wabana en vertr. verm. 16 v. Wabana naar R'dam of Vlaardingen. Salattga, 12 240 m. W.NW. Minicoy. Sapnroea, pass. 12 Stromboll n. Genua. Schie. pass. 12 ten N. Kreta. Siberoet, 12 van Kota Radja n. Meulaboh. Sinskep. pass. 12 Djeddah. Stad Leiden. 12 80 m. W. Scilly's. Stad Maastricht, pass. 12 Ouessamt. Stan.vac Benakat, pass. 12 Cp. Varella. Stanvac D.iirak, 13 v. Tj. Uban te Palembang. Straat Banka, pass. 12 Kuc;t Cuba. SwartenhOTidt, 13 te Soerabaja. Talisse. 12 v. Tj. Priok naar Cheribon. Teireslas, pass. 12 Gibraltar. Tiba, 13 van Newport News te Hamburg. Tjipanas, 12 te Singapore. Tomori, 12 van Belawan n. Singapore. Tongkol, 12 teruggekeerd te Aden. Telamon, 12 v. New York naar Curasao. Tjisadane, 12 van Rio de Janeiro n. Kaapstad Taria. 12 van Pladiu naar Singapore. T.likampek, 12 van Semarang n. Soerabaja. Titluwah, 12 v. Singapore te Hongkong. Tjitjalengik-a12 300 m. NW. Mauritius. Tomini, 12 in Java Zee. Tabian. 12 170 m. Z. en W. New Orleans. Themisto, 12 dwars Cp. Ray. Tiberius, pass. 12 Westpunt Haitien. Tjlpondok. 10 van Kobe n. Osaka. Trajanus, 8 te Maracaïbo. Uni. 10 te New Orleans. Weltevreden, 11 van San Francisco n. Philip- ptjnen. Willem Ruys, pass. 12 23 u. Kp. Guardafui n. Colombo. Waal, 12 van Limasol naar Famagus. Waiwerang, 13 v. Singapore te Tj. Priok verw. Waterman, 12 280 m. Z.ZO. Sable eil. Westerdam, 12 460 m. O.ZO. Cp. Race. Westland, 12 300 m. ZW. Kp. St. Vincent Wield-recht, pass. 12 ten O. BUllton. Zonnewijk, 12 van Amsterdam n. Rotterdam. Zuiderkruis, pass. 12 Elba Cp. Zeeland (KRL), 12 300 m. W. Minicoy. Zeeland (SSM) 12 bijS2 VS. KLEINE VAART Bab-T, 12 v. Skutskaer naar Hamina. Pavo, 12 van Kristinestad naar HulL Tilly, 12 v. Hamina naar Zaandam. Bernlsse, 12 van Boucau te Bilbao. Bree Helle, vertr. 14 v. Londen naar R'dam. Cornelia b II, pass. 13 Brunsbüttel. Daje Bohmer, 12 te Gibraltar. Dollara, 15 v. Sundsvall te Hull verw. Fran'ka, 12 v. Antw. n. Drogheda. Hartel, 12 van Bremen te Antwerpen. Hast III, 13 van Parijs te VHssinjgen verw. Hast V, vertr. 13 v. Goole n. Kopenhagen. Jan Kreumer, 12 v. Kopenhagen te Rostock. Jo 13 v. Londen te Esbjerg. Mirfak 12 v. Istantooul naar Malta. Mlrzam, 12 van R'dam te Rouaan. Noorderhaven, 13 v. Liverpool te Birkenhead. Oleum, 10 v. Sables d'Olonne te Weaste. Prima, 12 v. Mostaganem te Algiers. Prinsengracht, 13 v. Grangemouth te Immingham verwacht. Remmert, 12 v. Oporto naar Lissabon. Spolanda, 13 v. Antwerpen te R'dam. Texel, 13 v. Boston te Hamburg verwacht. Vecht, 12 van Colchester naar Londen. Westlaan, 13 v. Hamburg te R'dam verw. Westpolder, 14 v. Barreiro te R'dam verw. Wiebold Bohmer, pass. 13 Brunsbüttel. Domburgh, 12 van Rotterdam te Bordeaux. Ech, 12 van Belfast naar R'dam. Leny, 22 van Newcastle naar Belfast. Maracuba, 12 van Oporto te Antwerpen. Nieuwland, 12 v. R'dam te Grangemouth. Nottingham, 12 van Goole naar Rotterdam- Nijenburgh, 12 v. Stockholm n. Norrköping. Saba, 12 van Goole te Koldlng. Sambre, 13 v. Parijs te Amsterdam. Servus, 12 van Antwerpen n. Newcastle. Veenenburgh, 12 v. Aberdeen te Middlesbro. Vrede, 12 van Swansea te Antwerpen. SLEEP VAART Humber, met tanker Shabonee n. Paulsboro 12 120 m. O. St. Maria. Poolzee, met 2 veerboten 12 180 m. W. Kp. Matapan. Rode Zee, 12 90 m. NO. Recife. ZONDAG 15 JUNI IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. L. Lagerwey.. van Den Haag; 19 uur: ds. J. van den Berg. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: Dienst voor jongeren. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 15 uur: ds. C. W. Thijs, Heilig Avondmaal; 10.45 en 17 uur: as. R. D. Beukema, Heilig Avondmaal. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden; voormiddag bevesti ging van lidmaten. Zaterdag 20 uur: Straatprediking, Kennemerlaan. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, Zaterdag, 19 uur: algemene voorbereiding; Zondag, 8 uur: Vroegmis; 9.30 uur: Hoogmis (eerste H. Communie); 16 uur: Vespers van dank baarheid; Dinsdag en Donderdag, 9 uur: Heilige dienst; Donderdag, 19.30 uur: Lof. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Open luchtsamenkomst; 20 uur: Verlossings samenkomst. Leiding: kapit. A. Bijlsma. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar; 19 uur: ds. G. Wassenaar, evangelisatiedienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens (Heilig Avondmaal). Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. G. Spelberg, van Hilversum. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- broot-zijstraat, 10 uur: de heer A. van Gent, van Arnhem. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. J. Simon. VELSEN: Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L. Brink. Ned. Herv. Kerk, Zaterdagavond, 19.45 uur: Avondgebed, Torenstraat. Zondag, 10 uur: ds. H. P. Huisman; 19 uur: Jeugd dienst de heer T. van der Bij. Jeugdkapel, Torenstraat, 10.15 uur: de heer J. Roggeveen, van Haarlem. VELSEN-NOÓRD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 9 uur: ds. J. O. Norel; 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel, Groenelaan, 10 uur: Wika R. Westerval. Vrijzinnig Hervormden, Prinsesselaan, 10 uur: C. B. Termaat. Geref. Kerk, Moensplein, 10 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. C. Meyer. Doopsgezinde Gemeente, Meer, 10 uur: ds. G. K. v. d. Horst, van Haarlem. Leger des Heils, Kerkstraat 67, 10 uur: Heiligingsdienst; 12 uur: Zondagsschool; 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, Visser straat; 20 uur: Verlossingssamenkomst, o.l.v. luitenante W. K. v. d. Veen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma; 19 uur: dr. H. Bar- tels, jeugddienst. Geref. Kerk, Badgastenkerk, 10 uur: ds. J. E. Hendriks; 17 uur: ds. J. E. Hen driks. Leger des Heils, Julianaplein, 15.30 uur: Openluchtsamenkomst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege. De Toorts, 9 uur: ds. D. ter Steege. Kapel, 19 uur: ds. P. J. Mackaay, van Haarlem. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 7.30 p.m. Evensong, followed by Holy Communion, Rev. Mossman.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5