Willem II voetbalkampioen van Nederland Na felle eindspurt met Van Est werd Dekkers wegkampioen Olympische zwemcandidaten namen deel aan trainingswedstrijden in Stoops Bad RCH klopte ongeslagen HHC Opnieuw verloor Haarlem met 2-1 van Hermes DVS Hockeyploeg bracht Zwitserland een nederlaag van 4-1 toe Veel strijd en weinig goede tijden Fa. B. ENGELENBERG Mercedes wint Le Mans Westerkwartier korfbalkampioen MAANDAG 16 JUNI 1952 WASSERIJ DUYN Beslissingswedstrijden promotie eerste klasse Heringa Wathrich Sport in 't kort THB blijft vierde klasser Stads Editiebeker Cricket Regen was spelbreker Zege voor de Flamingo's OFFICIëLE VERKOOP S1KKENS LAKKEN Duitsland wereldkampioen handbal Zeilwedstrijden te Aalsmeer Honkbalcompetitie Finale Biljartcompetitie van district Haarlem DE strijd in de kampioenscompetitie voetbal is Zondag beslist. Willem II heeft de hoogste voetbaltitel van ons land behaald en verdiend. Na vijf wedstrijden is de Tilburgse kampioensploeg ongeslagen gebleven. Zondag werd van Ajax met 2-1 ge wonnen. Haarlem kreeg bezoek van Hermes en evenals in Rotterdam was het resultaat een zege van 2-1 voor de Schiedammers, die eigenlijk meer kregen dan zij verdienden. De gasten vormden echter een homogenere ploeg dan Haarlem dat af en toe in de achterhoede fouten maakte. Zondag worden de laatste wedstrijden gespeeld en wel Willem IIHaarlem en HDVSAjax. Bij HDVS ontbrak Poulus op de spil- plaats voor wie Schenk inviel en de Haar lemmers moesten het zonder Barcnds stel len; hij werd vervangen door Kors. Door de regen was het veld glad geworden, doch het was uitstekend bespeelbaar. Bij het op zetten der aanvallen moesten de spelers rekening houden met de gladheid. Verder heeft het geruime tijd geregend, soms vrij hard. Daardoor werd er meer van het uit houdingsvermogen gevergd dan anders; aan het slot van de ontmoeting was dat waar te nemen. In het laatste kwartier werd er zelfs zeer slap gespeeld. Het was jam mer, dat scheidsrechter De Nijs uit Rotter dam wegens autopech te laat kwam, waar door pas om over halfdrie begonnen werd. De vele toeschouwers moesten daardoor langer in de regen staan dan normaal ver wacht had kunnen worden. Haarlem startte vrij goed, hield rekening met de gesteldheid van het terrein en de Schiedamse verdediging werd terstond aan het werk gezet. Na vijf minuten spelen zette rechtsbuiten Groeneveld uit een hoek schop de bal goed voor doel, waarna mid denvoor De Voogd het leer over kopte. Later ging een hard schot van Boeree naast en tot twee maal toe trachtte Jacob de score te openen. Dat duurde echter tot na vijfentwintig minuten spelen. Jacob kreeg de bal van Links toegespeeld, pas seerde een speler van HDVS en gaf de Haarlemmers de leiding (1-0). Inmiddels was gebleken, dat er van. De Voogd minder kracht uitging als midden voor dan in vorige ontmoetingen. De aan vallen van Haarlem waren dan ook niet bijzonder gevaarlijk. Indien de Schiedam mers op de Haarlemse helft vertoefden dan stonden de verdedigers voor moeilijkheden. De buitenspelers Jac. en Joop Heijster los ten goede schoten en in die periode bleek doelman Snijders in vorm. ADVERTENTIE Wastarieven vanaf 24 ct. per kg Voor de promotie naar de eerste klasse voet bal zijn Zondag gespeeld: ExcelsiorHelmon- dia 02 en Sportclub EmmaT.E.C. 41. Door deze resultaten moeten beslissings wedstrijden gespeeld worden tussen Excel sior en Helmondia en tussen Sportclub Emma en T.E.C. Het Duitse Mercedes-team heeft, zoals trouwens werd verwacht, de zege behaald in de 24 uurs-race voor sportwagens, die in het afgelopen week-end in Le Mans (Frankrijk) werd gehouden. De equipe Lang-Riess werd eerste in het afstands klassement en tweede In het klassement volgens de prestatie-index met een gemid delde van 155 km. per uur. In het presta tie-klassement werd het Franse Panhard- team Hemard en Dussous eerste. Zevenenvijftig wagens kwamen Zater dagmiddag aan de start in somber en re genachtig weer. Na drie uur ging de Gor- dini-équipe Behra-Manzon aan de kop en daar is zij lange tijd gebleven. De Merce- dessen lagen echter in gevaarlijke positie op de loer. Al gauw begon het uitvallers te regenen vooral in de zware klasse (er waren meer dan 30 wagens, die over de 200 km. per uur konden lopen). De Jaguars verdwenen, de Aston van Parnell-Thomp- son viel uit en zo ging het maar voort. Tot 4 uur Zondagmorgen bleef de felle, kleine Gordini aan de leiding met twee ronden voorsprong op de Talbot van Levegh-Mar- chancl. Toen viel de wagen uit met een ka potte remtrommel en slechts Leveghs Talbot lag tussen de twee Mercedessen en hun overwinning. Levegh, die vrijwel de gehele course alleen had gereden, vocht als een razende en had vier ronden voor sprong. Vijf kwartier voor het einde brak echter een drijfstang en zo kreeg Merce des de overwinning in handen. Er kwamen slechts 17 équipes door de finish. Het afstandenklassement van de wed strijd luidt: 1 Lang-Riess met Mercedes, 2 Helfrich- Niedermayer met Mercedes, 3 Johnson- Wisdom met Nash-Healy, 4 Cunningham- Spear met Cunningham, 5 Simon-Vincent met Ferrari. Per klasse luidt de rangschikking: Klasse A: (8 liter en daarboven) 1 Mo- rel-Chambas met Talbot. Klasse B: (58 liter) 1 Cunningham- Spear met Cunningham. Klasse C: (35 liter) 1 Johnson-Wisdom met Nash Healy. Klasse D: (23 liter) 1 Lang-Riess met Mercedes. Klasse E: (15002000 cc) 1 Valenzano- Ipporampo met Lancia. Klasse F: (1100—1500 cc) 1 Becquart- Wiekins met Jowett. Klasse G: (750—1100 cc) 1 Veuillet- Mouche met Porsche. Klasse H: (500750 cc) 1 Hemard-Dus- sous met Panhard. ADVERTENTIE Haarlem ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES FRANKRIJK—PAKISTAN 2—7. In een hockeywedstrijd (heren) heeft Pakistan te Lyon met 7—2 van Frankrijk gewonnen. De ruststand was 61. AMERIKA BEHOUDT DE WIGHTMAN- BEKER. De Amerikaanse dames hebben de tenniswedstrijd om de Wightmanbeker met 70 gewonnen. Sinds deze reeks wed strijden in 1930 begon kon Groot Brittannië slechts vier maal een overwinning boeken. Zo groot was het Amerikaanse overwicht sinds de oorlog dat de Britse dames in de laatste zeven wedstrijden van de 49 partijen er slechts twee konden winnen. Tegen de rust volgde de gelijkmaker. Jac. Heijster moest even buiten het straf schopgebied een vrije trap nemen. De meeste spelers van Haarlem stelden zich als een muurtje voor het doel op en het uitzicht van de doelman werd belemmerd. Het schot van Heijster ging tegen een Haarlemmer; de bal kwam bij hem terug en thans schoot hij hard in de rechterhoek. Snijders was verrast en stak geen hand naai de bal uit. Vijf minuten na de hervatting verkreeg Iiermes een voorsprong. De bal werd uit de achterhoede naar voren geplaatst. Midden voor Jansen liep met het leer mee. achter volgd door een Haarlemmer. Doelman Snijders liep ver uit zijn doel en toen deze bijna bij de bal was veranderde Janse hem van richting en de bal verdween in het doel (1-2). Haarlem kwam weer opzetten en de strijd werd even spannend. De thuisclub moest enkele hoekschoppen nemen die geen succes opleverden. Jacob was bijzonder actief en loste een paar schoten. Een keer stond hij alleen voor doelman Van Diest, maar via deze ging de bal over doel. Janse stichtte veel verwarring., in de Haarlemse verdediging; hij trok er snel tussen uit en loste schoten, waarmee Snij ders wel raad wist. Aan de andere kant kwam De Voogd er beter in. Hij maakte zelfs een doelpunt met een kopbal, doch hij stond buitenspel en de scheidsrechter moest het afkeuren. Tegen het einde verslapte het spel, moge lijk door de gladheid van het veld en de regen. A7eel bijzonders gebeurde er niet meer. Toen het einde aangekondigd werd volgde ook de mededeling, dat Ajax ver slagen was en dat Willem II het landskam pioenschap behaald had. In het Olympisch Stadion was Ajax beter op dreef dan in de voorgaande kam pioenswedstrijden. Het speelde in de eerste helft in een hoog tempo en verkreeg door toedoen van Van Dijk de leiding. Na de hervatting konden de Amsterdammers het tempo niet volhouden. Hiervan maakten de Tilburgers gebruik. Kort na de rust maakte De Bruyekere gelijk en na negen tien minuten spelen bracht Van Roessel de stand op 1-2. Na afloop stroomden de geestdriftige sup porters van Willem II het veld op en droe gen de spelers van de kampioensploeg op de schouders naar de kleedkamers. Voor de tweede keer behaalde Willem II het lands kampioenschap. De eerste maal geschiedde dat in het seizoen 1915/1916. Daarna zijn de Tilburger.aren nog verscheidene malen afdelingskampioen geweest. De stand luidt: Willem II 5 5 0 0 10 15—7 Hermes DVS 5 3 0 2 6 8—8 Haarlem 5 2 0 3 4 109^ Ajax 5 0 0 5 0 615 THB blijft vierde klasser. In de extra competitie won THB gisteren de vijfde wedstrijd tegen Kranenburg met 1-0. Mul maakte het enige doelpunt. Met zeven pun ten uit de vijf gespeelde wedstrijden is THB thans definitief voor de KNVB behouden. Door Het Zuiden met 62 te verslaan legde Westerkwartier voor de 10de maal beslag op de hoogste korfbaltitcl. Gemakkelijk is dit niet gegaan, want Het Zuiden bood taaie tegenstand. Reeds na drie minuten gaf Jans- sens de thuisclub de leiding. 1-Iet Zuiden kwam hierna wat in de meerderheid, doch had veel pech met schieten. Tegen de ver houding in bracht Stoeltie de stand op 20. Na de thee werd voortdurend in stromende regen gespeeld. Ook nu was Westerkwartier het eerst aan bod: Roelofs scoorde 30, waar na Het Zuiden door mevrouw Merk-Schuiten de stand op 31 bracht. Hierna misten de Rotterdammers een strafworp. De Amster dammers putten hieruit moed en v. Amers foort en mej. Heespelink voerden de voor sprong tot 51 op. Nadat Stoeltie de score op 61 had gebracht, kon Kindt uit een strafworp de eindstand op 6—2 brengen. A. K. C. behaalde zijn eerste overwinning, want Deto verloor met 42 van de Alme- loërs. In de strijd om de Zilveren korf won Blauw Wit met 132 van Ready. Oostcrkwartier verloor in de tweede klas met 57 van Groen Geel en Sport Vereent in de derde klas met 4—0 van O. K. V. De laatste wedstrijd voor de Stads-Editie- beker bracht een grote verrassing: Aurora 3 won met 41 van Sport Vereent 2. Door deze uitslag bezet Sport Vereent 2 de laatste plaas. De eindstand is: Nieuw Flora I 11 pnt. Haarlem 2 9 pnt. Onder Ons 7 pnt. Oosthoek 1 5 pnt. Watervliet 3 4 pnt. Aurora 3 4 pnt. Sport Vereent 2 2 pnt. Door de regen konden de meeste vast gestelde cricketwedstrijden geen doorgang vinden. Wel is de strijd Rood en WitH.B.S. begonnen, doch bij de stand 11 runs voor 1 wicket voor Rood en Wit werd de wedstrijd gestaakt. In Schiedam hebben W. H. Gallois met P. van Arkel in de wedstrijd H.D.V.S.H.C.C. 1 een opningsstand van 175 runs opgezet. Toen eing Gallois vooi; 101 uit. Bij de stand 199 rins voor 1 wicket moest de strijd gestaakt worden. Van Arkel 73 not out en J. J. v. d. Luur 17 not out. Zaterdag is de jaarlijkse wedstrijd Haar lemse CricketbondFlamingo's gespeeld. De gasten wonnen. De Haarlemmers scoorden 82 runs, waar van P. A. Lammerts van Bueren 11, P. A. Roorda 11, Tj. Samplonius 18 en W. van Duinen 12. E. Peereboom bowlde 2 voor 20; A. van Benthem 3 voor 20; D. Bijleveld 1 voor 4; H. van Benthem 1 voor 14 en J. P. van Baas- bank 1 voor 9. De Flamingo's scoorden 151 voor 7 wickets. Jhr. H. B. van Tets 30, Th. Dubru 14, M- Schuur 49, A. van Benthem 19 not out. F. Struijck 15 not out. M. Kapteyn den Boumeester bowlde 2 voor 54, C. H. Goekoop 3 voor 40, J. Postma 2 voor 3. ADVERTENTIE v poolstraat 3!) - Haarlem - Tol. 13132 HOGEDRUKSLANG MANOMETERS Het Zwitsers hockey-elftal, dat Vrijdag door destructief spel België een gelijk spel afdwong, heeft dit kunststukje tegen het Nederlands elftal in Amstelveen niet kunnen herhalen. In de eerste helft leek het er nog op, dat de Zwitsers een kansje maakten, doch na rust was Nederland zoveel sterker, dat de uitslag van 4-1 een zeer verdiend resultaat mag worden genoemd. De Zwitsers, gewend als zij zijn aan harde, droge velden, konden in de tweede helft het tempo niet meer bijhouden en het door de con stante regen gladde en snelle veld bleek een te grote handicap voor de mannen uit het bergland. Bovendien kwam de Nederlandse ploeg er in de tweede helft goed in en vooral de geraffineerde combinatie tussen Kruize en Esser bleek de Zwitsers te machtig. Mulder heeft na rust (afgezien van het Zwitserse doelpunt) vrijwel niets te doen gehad; zijn collega aan de overkant echter des te meer. Kruize die de laatste tijd klaagde, dat hij geen strafcorners meer kon inschieten bewees Zondag, dat hij dit toch niet ver leerd is. Twee keer schoot hij namelijk uit deze positie raak en de andere keren vloog de bal net naast of werd door de Zwitserse verdediging gestopt. Het fraaiste doelpunt was overigens dat, dat resulteerde uit een prachtige combi natie tussen de Nederlandse middenvoor en Esser. De laatste kreeg de bal op het middenveld toegespeeld, hij gaf een lange through pass naar Kruize, die de bal mee nam en even afstopte tot de snel oplopende Esser weer bij hem was. Esser kreeg de bal terug en het volgende ogenblik was doelman Funk geslagen. Waren Kruize (na rust) en Esser in de voorhoede de besten, in de verdediging komt dit compliment toe aan linkshalf Ancion, die zich het laatste jaar ontpopt heeft tot een uitstekend technicus en tac ticus en die ook dit keer de Zwitserse voor hoede herhaalde malen gedecideerd een halt toeriep. Ook de achterspelers Derckx en Drijver speelden een goede partij, al moet gezegd worden, dat zij vooral in de tweede helft weinig moeilijk werk kregen. De debutanten Mulder en Wery hebben zonder twijfel aan de verwachtingen vol daan. Wery, die het aantal spelers van HH YC in de voorhoede op vier brengt, brak enkele malen uitstekend door. De Zwitsers waren vooral in de tweede helft een klasse minder. In de eerste helft hielden zij uitstekend stand. Pas drie minuten voor rust kon Kruize uit een strafcorner het eerste doelpunt maken. Het Zwitserse gevaar kwam vooral van de linksbuiten Bolomey, die tevens de maker van het doelpunt der gasten was. Ook de Zwitserse spil Rocke speelde in de eerste helft een goede partij. Tactisch kwamen de Zwitsers echter veel te kort. In de eerste helft konden zij deze tekortkoming door enthousiast spel compenseren,, daarna was de wedstrijd spoedig beslist. Zwitserland begon fel en kon direct een strafcorner forceren. Mulder wist het hier uit volgende schot corner te werken en uit deze tweede hoekslag ging de bal net naast. Bij de Nederlandse aanvallen was er steeds een Zwitserse stick die het scoren wist te beletten. Nederland bleef een druk uit- Door een 198 overwinning op Zweden is Duitsland te Zürich wereldkampioen handbal geworden. De Duitsers leidden met de rust met 103. De wedstrijd om de derde en vierde plaats ging tussen Oostenrijk en Zwitser land. De Zwitsers wonnen met 1210, na dat zij de rust met 74 voorsprong waren ingegaan. Denemarken-Nederland 20-8 In een wedstrijd om de vijfde plaats in de rangschikking kwamen Denemarken en Nederland tegen elkaar uit. Het werd de 4000 toeschouwers al spoedig duidelijk dat de Denen in alle opzichten superieur waren. Na een kwartier was de stand al 40. Onze landgenoten bleven aanmerkelijk beneden hun prestaties van de vorige dagen, het geen voor een deel toegeschreven moest worden aan het wegens een blessuur niet meespelen van Mourik. Aan beide zijden werd aanvallend geopereerd, maar de af werking bij de Denen was veel beter. Na de eerste helft stonden ze met 93 voor. Het einde kv/am met 208. De Nederlandse doelpunten werden ge maakt door Walker (3), Van Blitterswijk (2), Jongetjes (2) en Rutjes (1). Vijfenveertig beroepsrenners en onafhan- kclijken startten Zondagmiddag om 13 uur op de Oud-Valkenburgerweg te Valkenburg voor de strijd om de nationale titel op de weg en slechts 17 renners bereikten de finish, nadat zij 198 kilometers hadden gereden. Het grote aantal uitvallers was niet alleen le wijten aan de Cauberg maar misschien meer nog aan het feit dat halverwege de wedstrijd de weersomstandigheden zeer on gunstig werden voor de renners. Er barstte een hevige regenbui boven het Geuldal los, die het publiek naar overdekte plaatsen joeg en de taak van de renners niet bepaald ver gemakkelijkte. Op dat ogenblik reed meer dan een minuut voor op het peloton Woutje Wagtmans, die zich in de zesde ronde had losgerukt en aan een eenzaam avontuur was begonnen. In de twaalfde ronde was zijn voorsprong op het uiteengevallen peloton, dat verlies op verlies had geleden, tot twee minuten aangegroeid. Tussen Wagtmans en dat peloton maakten Suykerbuyck, Roks, Voorting en De Vries een hevige jacht op de vluchteling die hem 1 min. 45 sec. voor was. Het werd meer en meer duidelijk in de volgende ronde dat het een hopeloze onder neming voor Wagtmans was geworden en hij verloor zienderogen terrein. Drie ronden voor het einde werd hij door het peloton ingehaald dat onder aanvoering van Faan- hof, Van Est, Van Brcenen en Dekkers stond. Bij het ingaan van de laatste ronde reden Van Est en Dekers uit het peloton weg, op een halve minuut gevolgd o.a. door Jansen Voorting, Faanhof, Roks en Wagtmans. Daar achter volgden met een vrij grote achter stand Van Sambeek, Van der Zande, De Hoog, Lambrichs en Suykerbuyck. Hans Dekkers en Wim van Est bleven bij elkaar en samen stoven zij op de finish af. Het was bijna niet uit te maken wie het eerst de streep passeerde. De kamprechter wees Dekkers als eerste aan, waarop Van Est een protest indiende, dat in de loop van de avond werd afgeweezn. Tijdens de wedstrijd zakte een tegenover de jurytent gebouwde houten hulptribune, waarop zich ongeveer 1000 personen bevon den, in elkaar. Slechts drie toeschouwers geraakten gewond. Zij werden naar het zie kenhuis te Valkenburg overgebracht. De uitslag luidt: 1. Hans Dekkers (Eindhoven) 198 km. in 5 uur 36 min. 25 sec.; 2. Wim van Est (St. Willibrord) z. t.; 3. Wagtmans (Breda) 5.36.45; 4. Voorting (Roosendaal) z. t.; 5. Jef Janssen (Elsloo) 5.36.50;' 6. Faanhof (Roo sendaal) 5.37.47; 7. Roks (Sprundel) z. t.; 8. Van Sambeek (Valkenswaard) 5.50: 9. Van der Zande (Heisteren) z. t. 10. De Hoog Nadat de leden van de Olympische zwemploeg in de afgelopen winter serieus ge oefend hebben en in een aantal wedstrijden in overdekte baden zijn gestart kwa men zij Zaterdagmiddag in Stoops Bad te Overveen voor het eerst in het buitenwater uit. De prestaties waren over het algemeen gunstig te noemen, hoewel de tijden van dien aard waren, dat geen persoonlijke records verbeterd zijn. De „zware baan" in Stoopt Bad leent zich overigens niet voor het maken van bijzondere tijden. Na afloop heeft de zwemcommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond de verrich tingen onder de loupe genomen in samenwerking met het Nederlands Olympisch Comité, om na te gaan hoeveel zwemsters en zwemmers naar Helsinki afgevaardigd zuilen worden. De prestatie van Joris Tjebbes van H.P.C. rechtvaardigt een uitzending. Of leden van andere clubs uit de kring Haar lem uitgezonden worden, is de vraag. De wedstrijden waren voorbereid dooi de zwemcommissie van de Haarlemse Sportweek onder leiding van de heer G. Voogd. Wij zijn gewend dat de zwemwed strijden in Haarlem en omgeving een vlot verloop hebben. Dat was Zaterdag weer het geval. Het publiek heeft van enkele span nende nummers genoten en daarbij den ken wij aan de korte afstanden vrije slag en rugslag dames. Bij de vrije slag werden twee series gezwommen. In de eerste zege vierde Greetje Lugthart uit Groningen, doch in de totaaluitslag was zij vijfde. Ellie Hölsken (Haarlem) deed over de afstand 1 min. 14 sec. en Carla Kneynsberg' (D.W.R.) 1 min. 17 sec. De beste verrichtingen werden in de tweede serie geleverd. Daarin starten de vier dames die ons land waarschijnlijk in Helsinki zullen vertegenwoordigen in het individuele nummer en in de 4 x 100 meter vrije slag en wel Irma HeytingSchu macher (R.D.Z.), Hannie Termeulen (H.D.Z.), M. LinssenVaessen (K.N.Z.B.) en Koosje van Voorn (D.Z.N., Groningen). In deze volgorde kwamen de zwemsters aan respectievelijk in de volgende tijden: 1 min. 7.3 sec.; 1 min. 7.4 sec.; 1 min. 8 sec.; 1 min. 8.1 sec. De rugslag dames over 100 meter bracht een duel tussen Geetje Wielema (Robben) en Joke de Korte (O.D.Z.); met slechts een tiende seconde verschil tikte Geertje Wie lema het eerst aan. In het begin had zij een kleine achterstand doch die heeft zij in een voorsprong omgezet. Ria van der Horst (R.D.Z.) eindigde derde in 1 min. 16.6 sec. De Groningse Jannie Rubingh die goede successen in overdekte baden heeft ge boekt, was minder goed op dreef en werd vierde in de tijd van 1 min. 19 sec. Jopie Spoor tweede op de schoolslag Jopie Spoor van D.W.R. heeft in het nummer 200 meter schoolslag een goede prestatie geleverd door als tweede achter Lies Bonnier (Aegir) te eindigen na een felle strijd met Rika Bruins van G.Z.P.C. te Groningen. De Haarlemse kwam twee tien de seconde eerder aan dan de Nederlandse Kruize was weer op dreef in de strijd tegen Zwitserland. Een foto van een van zijn doelpunten. oefenen, maar verder dan een schot van Kruize, dat naast ging, kwamen de oranje hemden voorlopig niet. Aan de andere zijde brak eenmaal rechtsbinnen Zanetti keurig door, doch zijn schot werd uitstekend door Mulder gestopt. Rust ging in met 1-0. De eerste strafcorner na rust voor Ne derland leverde direct succes op. Doelman Funk greep vergeefs naar het harde schot van Kruize. De combinatie Esser-Kruize bracht daarna door eerstgenoemde de stand op 3-0 en toen was het definitief met de Zwitsers gebeurd. Na goed aangeven van Esser passeerde Kruize drie man en schoot onhoudbaar in (4-0). Toen kwam de eerste goede Zwitserse aanval na rust, waaruit Bolomey Mulder kansloos passeerdde (4-1). Nederlandse ploeg voor Finland De volgende spelers zullen deel uitmaken van de Nederlandse hockeyploeg, die naar de Olympische spelen zal worden afgevaardigd: Mulder (Amsterdam), Derckx (Venlo), Drijver (Togo), Ancion (Kampong), Loggere (Laren), Tiel (HHYC), Van Heel (HHYC), Boerstra (HHYC) Kruize (HHYC), Esser Togo), Wery (HHYC), Van der Valk (Delftse studenten), Teekenbroek (Togo), Bouwman (BMHC) en Anjema (Togo). Chef d'équipe is jhr. L. J. Quarles van Ufford. Zondag zijn de vierdaagse nationale zeil wedstrijden op de Westeinderplassen, die het weekeinde tevoren waren begonnen, beëin digd. Hieronder volgen de totaaluitslagen. Valkenklasse A: Anneke, G. A. S. Jonge- neel. De Kaag. Drakenklasse: Puzzle 2, G. van Wijk, Aals meer. Regenboogklasse: Beneventum, J. Hofland, Aegir. Finjollenklasse: 1. J. H. H. J. de Jong; 2. Verkuylen; 3. Dijkers; 4. Jac. Stap. 16 m2 klasse: Betty, S. v. d. Steeg, Am sterdam. 12 m2 klasse A: Mustang, S. J. Kraan, Braassemmermeer. Olympiajollenklasse A: Pinguin 3, B. Mar kus, De Koenen. Vrijheidsklasse: Dwarskop, Joh. van Die- man. 12 voetsjollenklasse A: Tecumseh, E. J. Holtrop, Haarlemse Jachtclub. Pampusklasse: Alk, A. Voloker Jr., De Kaag. Jeugdklasse: Billy 2, Jac. Albers, Aegir. kampioene. De uitslag was: 1. Lies Bonnier 3 min. 1.5 sec.; 2. Jopie Spoor 3 min. 5 sec.; 3. Rika Bruins 3 min. 7.2 sec.; 4. Jennie Welling 3 min. 7.2 sec. Nel Garritsen probeerde het weer eens met de vlinderslag die haar vroeger, op de 200 meter althans, al meer teleurstellingen had gebracht. De gehele winter was zij met de klassieke slag in de voorste gelederen geweest, waarom dan nu de vlinderslag? Hoe dan ook. het bracht haar de laatste plaats in 3.13.3. Ongetwijfeld zal ook het buitenwater een oude vijand van Nel aan deze slechte tijd zijn deel hebben. De situatie op dit nummer is met het oog op de Olympische Spelen er niet dui delijker cp geworden. Joris Tjebbes had weinig moeite Joris Tjebbes had op de 200 m. vrije slag weinig moeite met zijn Noordelijke bela gers Ten Thije en Elzenga. Tot op 170 meter bleef Elzenga hem aanvankelijk on bedreigd als tweede volgen, maar na het laatste keerpunt had Ten Thije een formi dabele eindspurt ingezet, die hem zowaar op de laatste twintig meter de tweede plaats bracht. Buyze had bij afwezigheid van Bonte en Kelder alleen maar rekening te houden met de felle vechter uit Leiden, Peter Bekke ring. Met zijn luchtige vlinderslag werd de Hagenaar gemakkelijk eerste. Hij no teerde daarbij een tijd van 2.45.8, die hem waarschijnlijk wel zal hebben uitgescha keld voor een plaatsje in de Olympische ploeg. Jitse van der Veen en Kees Kievit voch ten een duel uit op de 100 m. rugslag, dat weer in het voordeel van de Leeuwarde naar eindigde. De tijden waren resp. 1.11.6 en 1.12.4 met een ruime voorsprong op de Robben-zwemmers Arons en Schenk en Halvorschen van het IJ. Een tijd van 4.36.2, ruim 8 seconden bo ven het kort geleden gemaakte wereldre cord van de Hongaarse meisjes, en een ge middelde dus van ruim 1.09 was de tijd waarin de „eerste ploeg", bestaande uit Hannie Termeulen, Irma Heyting-Schuh- macher, Wies Linssen-Vaessen en Koosje van Voorn, de 4 x 100 m. estafette won. Met wat scherper genomen wissels kan deze ploeg veel beter. De herenploeg deed over de 4 x 100 meter rugslag 4 min. 05.5 of gemiddeld ruim 1 min. 1 sec., hetgeen niet slecht te noemen was. Na haar nederlaag van enkele weken geleden te Amsterdam, toonde Lenie Lan- ting-Keller zich weer Nederlands beste schoonspringster zowel de afwerking van de gelimiteerde als van de ongelimiteerde sprongen was bij haar juist iets beter ver zorgd dan bij Els van der Horn, die boven dien met haar tengerheid de handicap van de stugge plank had. Lenie Lanting-Keller had door haar hogere opsprong meer ge legenheid haar sprongen te voltooien, het geen ook het waterwerk, ten goede kwam. De waterpolowedstrijd Haarlem-Amster- darn leverde een grote zege (111) voor de Haarlemmers op. Weekend op CIOS Na de selectiewedstrijden is de voltal lige candidatenploeg voor Helsinki met uitzondering van de waterpoiospelers, bij eengebleven op het Centraal Instituut voor Opleiding Sportleiders te Overveen. Nadat een bezoek was gebracht aan de slotavönd van de Haarlemse sportweek op het ter rein van Haarlem ging men vroeg naar bed. Zondagmorgen zijn nog wat baantjes getrokken in Stoops bad, waarna de kleer maker kwam om van alle leden van de candidatenploeg de maat te nemen voor het geval zij het geluk mochten hebben binnenkort het Olympisch costuum te mo gen aantrekken. Terug op het CIOS werden onder lei ding van een der docenten van het insti tuut een aantal lichte lenigheidsoefenin gen gedaan. Tot slot hield de heer S. van Gelderen een causerie over o.e Olympische Spelen. De grote verrassing van dit weekeinde in de honkbalcompetitie was de overwinning van RCH op het ongeslagen HHC (31). Ook OVVO had het niet gemakkelijk, getuige de slechts 74 zege op Blauw Wit. Schoten SC Haarlem verregende: VVGA behaalde een keurige 30 overwinning op ABC. Door deze resultaten is de stand in de eerste klasse: OWO 6 HHC 6 ABC 6 VVGA 6 Schoten 5 RCH 6 SC Haarlem 5 Blauw Wit 6 RCH—HHC 3—1 RCH heeft op volkomen verdiende wijze een prachtige zege op het nog ongeslagen HHC behaald. Deze overwinning werd in eerste instantie verkregen door het plotse ling goede slaan van de ploeg en het goede werpen van Houtkamp. Daar ook de velders van RCH een practisch foutloze partij speel den was het voor HHC moeilijk op de honken te komen. Reeds in de eerste innings nam de thuisclub de leiding, toen Houtkamp een honkslag gaf en Borst in het verre veld werd gemist (10). Deze score bleef tot de zesde innings gehandhaafd. Toen sloeg Noordhoff met een honkslag Vrenegoor Jr. (door een fout op de honken gekomen) thuis (1—1). Het begon er naar uit te zien dat met deze stand het einde zou komen, toen in de gelijk makende achtste innings met een man uit de staart aan slag kwam. Jongeling, de laat ste tijd niet zo op slag. produceerde echter een fraaie honkslag waardoor twee man thuis kwamen (3—1). Jole zette de eerste helft, der negende innings voort met een honkslag, waardoor alles nog mogelijk was. Duinker werd echter gevangen en Jole. ver rast door deze vang ging op het eerste honk uit. Toen Smidt hierna in het middenveld werd gevangen was het lot van HHC be zegeld. Voor Smidt (9x3 sl., 2x4 wijd en 9 honkslagen tegen) geldt het excuus dat hij een nacht lang in een vrachtwagen meereis de om zijn club op de plaat aan te voeren. Hij kwam van de manoeuvres in België terug. Houtkamp (RCH) gooide: 7x3 slag, 1x4 wijd en 4 honkslagen tegen. In de overgangsklasse A verbeterde Ajax zijn positie door HCK met 72 te ver slaan. Deze uitslag was wel wat geflatteerd. Na 8 innings was de stand immers slechts 23 voor de Amsterdammers. Een vierde run in de 9e innings demoraliseerde de Haarlemmers echter dusdanig dat het 2—7 werd. Duinker liet zich in de laatste innings echter niet meer verschalken met een der gelijke voorsprong. Daar TIW met 40 van TYBB won, Sparta met 16—3 van Schoten 2 en DWS met 4—3 van HHC 2 is de stand thans: Ajax HCK TIW Sparta DWS TYBB Schoten 2 HHC 2 14 10 10 8 6 4 4 0 In de overgangsklasse B won Konnemer- land met 168 van HFC Haarlem. De Haar lemmers stonden reeds in de eerste innings met 50 voor. Het werpen van beide ploe gen was zwak. Er werden dan ook een groot aantal honkslagen gegeven door beide par tijen. waarvan de oranje-zwarten wel het grootste deel voor hun rekening namen. Kennemerland staat thans wel zeer gunstig aan de kop van de ranglijst: Kennemerland VVGA 2 DOS EDO Catchers EHS HFC Haarlem Ajax 2 12 8 7 6 6 5 5 1 Tweede klasse B: Blauw Wit 2't Gooi 100; DWVZeebugria 1015; Hilversum— De Spartaan 114: WatergraafsmeerUW 3—11. TWeede klasse C: RFCHHC 3 uitgesteld; RCH 2—HFC Haarlem 2 20—16: Schoten 3 —SC Haarlem 2 7—4; Schiedam—Neptunus 5—13. Tweede klasse D: RCH 3DSB 230; RooswijkHalfweg verregend; THBEDO 2 146; TYBB 2De Volewijckers 015. Rayon Haarlem Derde klasse A: SC Haarlem 3DSS 2 15—5; TYBB 3—Kennemerland 2 5—18; DCO—Ripperda 2 29—12. Derde klasse B: THB 3SC Haarlem 4 4—5; DSB 2—HCG 4 28—0; Schoten 5—OG 2 verregend. Derde klasse C: Alles verregend. Derde klasse D: HCK 3—HHC 5 17—5; DSS—RCH 4 verregend. Derde klasse E: Vliegende VogelsHCK 5 222; Kennemerland 3Schoten 4 713; TYBB—EHS 2 verregend. Derde klasse F: EHS 2—EDO 0 11—11; Rooswijk 2—Spaarnevogels, Spaarnevogels n. o.; DCO 2HFC Haarlem 3 verregend. Na de eerste twee ronden in de finale van de competitie in het district Haarlem van de KNBB, waaraan 60 teams hebben deelgeno men is de stand: 1. 't Noorden II 10 pnt.; 2. Suisse I 10 pnt.; 3. DES I 8 pnt.; 4. IVO III 8 pnt.; 5. 't Cen trum II 6 pnt.: 6. Meerest.ein I 6 pnt. Zondagmorgen 22 Juni bebinnen in café Gebr. Brinkmann de laatste drie ronden. In totaal 36 partijen zullen worden gespeeld. Des avonds volgt een feestelijke bijeenkomst.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3