Da Costa-speeltuin heropend „Flikkoningen"-team veroverde Holland I beker 1952 Visserij =varia allye een succes Vier Vissteden-rallye een succes Agenda voor Velsen 5 Kinheim-jeugd maakte autotocht „Genezing op gebed" Feestelijk slot van Hoogoven-tournooi Kraak startte als eerste „Westkust" met zware slag zij door bemanning verlaten IJmuidenaren boksten in Hoorn Politiehonden gaan „bekeren" Verkiezingen Gereformeerde Kerk De visstand in de Caraïbische Zee MAANDAG 16 JUNI 19 52 De regen ten spijt hebben zestig adspi- rant- en welpenleden van de voetbalver eniging „Kinheim" Zondag op de uitnodi ging van de Jeugdcommissie een gezellige autotocht gemaakt. Om acht uur werd gestart en eerst ging de reis naar Oud-Valkeveen, waar de jon gens zich kostelijk vermaakten in de speel tuin en de kanovijver. Daarna werd een be zoek gebracht aan de pyramide van Auster- litz. Het prachtige natuurbad „Woestduin" in Doom werd met een bezoek vereerd, waar het zwemmen een bijzondere attrac tie vormde. Via Hilversum en Schiphol reed men terug. Om half negen werd Vel- sen-Noord weer bereikt. Aan tractaties heeft het de geel-zwarte jeugd niet ont broken en ondanks het minder mooie weer hadden de „trekkers" een mooie dag. „DE IJMONDEN"-VLIEGERS KWAMEN VAN NOYON De postduivenvereniging „De IJmonden" van de Bond van Zaterdagvliegers heeft Zaterdag deelgenomen aan een wedvlucht uit Noyon in Frankrijk over een afstand van 342 km. De vogels werden 's morgens om tien uur gelost, waarbij de wind op de plaats van lossing Zuid-Zuidwest was. De eerste vogel bereikte het hok om 14.36 uur met een ondanks het slechte vliegweer gemiddelde snelheid van 74,3 km per uur. De uitslag was: P. Hoekstra 1; J. Suur- mond 2, 5, 6; D. A. Visser 3, 7; C. P. Bekker 4, 10; Mevrouw D.e Boer 8, 9; P. Koffeman 11; W. Kaale 12. Zaterdag neemt „De IJmonden" deel aan een vlucht van Pont Saint Maxence af over 380 km. strafpunten; C. Wassenaar, M.C. Schiedam, 3 strafpunten. Lichte klasse: L. Bergsma, M.C. Voor burg, 5 strafpunten; J. Zwanenberg, M.C. Wassenaar, 9 strafpunten; G. Martens, M.C. Voorburg en H. van der Vijgh, Haagse Mo torclub, beide met 10 strafpunten... Auto's: G. Zwolle, R. A. C. West, 7 straf punten en de heren Van Heusden en R. de Keiver, beide met 14 strafpunten. IJmuidens commentaar De heer P. Visman gaf als zijn mening te kennen: „het parcours was niet gemakke lijk en vaak hebben we hard moeten puzze len om de gegeven punten te vinden. Er zat echter zo'n sportieve spanning in de rit, dat we alles om ons heen vergaten en volkomen in de ban van de rally waren". i - "1 - .--ji De hevigste sprinkhanenplaag sedert 81 jaar bedreigt uitgestrekte gebieden in Afrika, het Midden-Oosten en Zuid-Azië met hongersnood. In Iran worden, in samenwerking met vijf andere landen en de organisatie van landbouw en voedselvoorziening van de UNO, uitgebreide maatregelen getroffen ter bestrijding van de vraatzuchtige dieren. Amerika stelde vliegtuigen, piloten, experts en verdelgingsmiddelen ter beschikking. Hoe erg deze invasie van sprinkhanen is kan men zien op de foto: muren en ramen van een Iraans huis worden door zwermen sprinkhanen belaagd. Ds. G. Wassenaar noemde in de bijzon dere kerkdienst, welke Zondagavond in de Goede Herderkerk in IJmuiden-Oost werd gehouden, „genezing op gebed" een zeer actueel onderwerp in deze tijd. Juist omdat de opwekkingsbeweging in West-Duitsland, een land dat in het bijzon der de verschrikkingen van de oorlog heeft gekend, steeds meer verbreiding vindt, was voor de spreker een bewijs van Jezus' grootheid. Ds. Wassenaar stelde vervolgens de vraag of wij mogen vertrouwen op een directe genezing op gebed en of de over winningskracht van de Heer iets te maken heeft met onze lichamelijke toestand. Voor de beantwoording van deze vraag stelde hij allereerst vast dat wij ons tot nu toe te veel hebben laten leiden door overwe gingen als zou het lichaam minderwaardig zijn. Spreker hoopte een aantal misvattin gen recht te zetten door vast te stellen dat God het lichaam lief heeft. Bij het verband ziek zijnzonde, wees hij op hetgeen de Bijbel zegt: „Sterven is het loon van de zonde", maar nu moeten wij de ziekte van een bepaald mens niet in verband brengen met een bepaalde zonde, maar eerder zien als een gevolg van de totale zonde zo meen de ds. Wassenaar. Als wij zouden menen dat een Christen niet ziek kan zijn, dan verliezen wij uit het oog dat er een totale verlossing komt. Spreker die als evangelist meerdere malen had meegemaakt dat zieken voor wie was gebeden, en die door de medici „opgege ven" waren, genazen, zeide dat wij tot heden te weinig hebben geloofd in een directe genezing door Christus. Wij moeten onze zieken meer opdragen aan God, waar bij wij wel ootmoedigheid moeten betrach ten. Ds. Wassenaar die de stof van zijn on derwerp had geput uit Romeinen 8 en Mattheus 10 zeide ook nog dat niet alleen de Apostelen „volmacht" kregen om zieken te genezen, maar wees op Jacobus 5, waar in oudere gemeente-leden deze gave kregen. De liederen die deze avond zijn gezongen, werden gekozen uit de bundel „Zingt u mee". Lage besommingen. Door de lagere prijzen waren Zaterdag niet veel goede besommingen te melden. Als hoogste van de loggers kwam de Katwijk 17 uit de bus, die f 4350 besomde. De kotter Katwijk 92 stond met f 1500 bovenaan op de lijst. strafpunten; C. Wassenaar, M.C. Schiedam, 3 strafpunten. t 1.- i_it f\/r r* UilUVl VYti^ lil UCZ-t tlJV.1. Juist omdat de opwekkingsbeweging in West-Duitsland, een land dat in het bijzon der de verschrikkingen van de oorlog heeft gekend, steeds meer verbreiding vindt, was voor de spreker een bewijs van Jezus' grootheid. T*lo O ccOno on rlnlz-lo tr/Nntr/olrtnwn gebeden, en die door de medici „opgege- ven" waren, genazen, zeide dat wij tot heden te weinig hebben geloofd in een directe genezing door Christus. Wij moeten onze zieken meer opdragen aan God, waar bij wij wel ootmoedigheid moeten betrach ten. Het bestuur van de Da Costa-buurtver- eniging, dat met veel toewijding alles in het werk had gesteld om Zaterdagmiddag de gelijknamige, in nieuw gewaad gesto ken speeltuin aan de Noorderlaan te kun nen heropenen, zag zich in zijn plannen ernstig bedreigd door de hevige regen in de morgenuren. Gelukkig klaarde het weer op en kon het voorgenomen openingsfeest, vooral ten gerieve van de enkele honderden kinde ren, doorgang vinden, hoewel het tijdstip van de feestelijkheden wat later moest worden gesteld. De populaire R.K. harmonie „St. Caeci- lia" verleende haar gewaardeerde mede werking bij de optocht van de speeltuin- jeugd, die van haar versierde fietsen, autopeds en andere kindervoertuigen heel wat werk hadden gemaakt. De stoet van kinderen, die door de Da Costa-buurt en langs Koningsweg, Wenckebachstraat, Staalhavenweg en Hoflaan uiteraard veel belangstelling had, werd bij de speeltuin ontvangen. Hier was evenzeer het aantal buurtbe woners, dat ondanks het nabij gehouden voetbalfeest van de Hoogovens de feeste lijkheid wilde meemaken, groot. De overdracht van de speeltuin, die in beheer was geweest van de vereniging „Kennemerstaten" geschiedde door de heer J. Krop, voorzitter van de jeugdcommis sie van deze vereniging. Hij had waardering en lof voor het vele werk, dat bestuur en leden hadden ver richt om de tuin, die in verwaarloosde toe stand verkeerde, in een nieuw verfkleed te steken en de verschillende speelwerk- tuigen grondig te reviseren. De heer Krop, die de Da Costa-speeltuin nu de best ge outilleerde uit de omgeving noemde, uitte de wens, dat alle buurtbewoners het be lang van de speeltuin zouden inzien en hun medewerking te geven de tuin in goe de staat te houden. Hierna stelde hij de sleutel van het nieuwe poorthek aan de heer D. J. Slot boom, voorzitter van de Da Costa-buurt- vereniging ter hand. Deze dankte voor de financiële steun, welke „Da Costa" van „Kennemerstaten" ontving en zonder welke steun het niet mogelijk geweest zou zijn de speeltuin een nieuwe aanblik te geven. De voorzitter had ook lof voor de buurtbewoners, die zich van hun beste zijde hadden laten zien en vele uren voor het vermaak van de kinde ren opofferden. Hij wekte ten slotte de buurtbewoners op zoveel mogelijk het speeltuinwerk te steunen en zich als lid aan te melden. Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart heeft Vrij dag een onderzoek ingesteld naar het ge beurde met het motorschip „Westkust" dat op 9 December 1951 op 25 mijl van de En gelse kust slagzij heeft gekregen en door de bemanning moest worden verlaten. Dit ongeval heeft aan een lid van de be manning van een Engelse reddingboot het leven gekost. De „Westkust" had in Edin burgh een lading van 700 ton kolen-slik in genomen, bestemd voor Hamburg. Kapitein Bakker had nog nooit met deze ladin-g ge varen, maar Engelse collega's hadden hem verzekerd, dat een dergelijke lading geen moeilijkheden zou opleveren. In de ochtend van de negende December voer de „Westkust" uit. Na enkele uren ging het schip overhellen naar stuurboord. De slagzij werd tenslotte dertig graden en kapitein Bakker liet de bakboordtanks vol pompen, waardoor het schip weer recht kwam. Zijn plan was om naar een Engelse haven terug te varen. Nadat het schip van koers was veran derd, sloeg het naar bakboordzijde over. Deze keer was de slagzij zo erg, dat som tijds er stond een storm tussen Zuid en West de kimkiel gezien kon worden. De bakboordtanks werden leeggepompt en de stuurboordtanks gevuld, maar dat hielp niet meer. Kapitein Bakker vroeg per ra dio assistentie, die enige uren later arri veerde. Twee man van een Engelse red dingboot kwamen aan boord van de „West kust", maar wilden niet blijven toen zij de situatie in ogenschouw hadden geno men. Kapitein Bakker pleegde toen overlég met zijn bemanning en men besloot het schip te verlaten. Het laatst zouden de twee Engelsen overspringen. Eén van hen miste de sprong, maar kon zich aan de re ling van de „Westkust" vastklemmen. De reddingboot werd echter door een hoge golf tegen de „Westkust" geslagen, waar door de Engelsman beklemd geraakte. Tij dens de tocht naar de haven overleed hij. Kapitein Bakker had tijdens de reddings pogingen ernstig letsel opgelopen, waarvan hij pas drie maanden later geheel was ge nezen. Het schip zelf werd later behouden de haven van Huil binnengebracht. De inspecteur-generaal van de scheep vaart, de heer J. Metz, zeide, dat aller diepe bewondering moet uitgaan naar de genen, die altijd klaar staan de helpende hand te bieden in tijden van nood. Hij stelde de raad voor kapitein Bakker vrij van schuld te verklaren. De Raad voor de Scheepvaart zal schriftelijk uitspraak doen. Tijdens de sportweek in Hoorn hebben enige boksers van de ring IJmuiden hun krachten gemeten met hun collega's uit Hoorn en Amsterdam. Zij behaalden de volgende resultaten: N. de Graaf bokste een uitstekende partij tegen Mierlo (Hoorn) die hij in een klinkende overwinning om zette. Dit was zijn debuut in de ring. R. Parker bokste tegen Blauw (Hoorn) en wist zijn tegenstander in de 2e ronde tot opgeven te dwingen. H. Vermeerten bokste tegen Bakker (Amsterdam) en verloor op punten. Toch was dit de mooiste partij van de avond. J. Rietdijk, kampioen C-klasse, bokste tegen De Groot, kampioen B-klasse 1952, en verloor ook op punten. De ring IJmuiden won twee lauwerkran- zen en twee médailles. Zaterdagavond 21 Juni wordt er in het Patronaatsgebouw gebokst. P.V. „ORANJE NASSAU". De postduivenvereniging „Oranje^ Nas sau" hield een wedvlucht vanaf Chéteau- roux, 663 km. De duiven werden Zaterdag morgen om zes uur gelost en na een regen achtige vlucht arriveerde de eerste duif om 14-59-55 bij de heer J. Wijker Zn. De uitslag was als volgt: J. Wijker Zn. 1, 4, 7, 13, 17; B. Visser 2; M. Rutte 3; C. Zwanenburg 5, 11, 15. 16; K. Klepper 6, 10; A. J. Ham 8; H. J. Belfroid 9; H. Schrie- vers 12; S. v. Leeuwen 14; A. Balm 18. Een aardige gebeurtenis was de aanbie ding van een nieuwe „Da Costa"-speel- tuinvlag door de dames Korver en Eek- hard, welke zich met enkele andere dames hadden beijverd om een mooi stuk hand werk te vervaardigen. Een vertegenwoordiger van de speeltuin vereniging „DSS" uit IJmuiden bood ver volgens bloemen aan. Daarna werden aan het adres van de „Da Costa"-speeltuinvereniging nog harte lijke woorden gericht door een vertegen woordiger van de NUSO en een bestuur der van de speeltuinvereniging „Sant poort". Uiteraard ontbrak een rijkelijk onthaal voor de kinderen niet en de mooie tuin werd eerst recht bezit van de jeugd toen ten slotte enkele honderden luchtballonnen on de Noordwestelijke wind zich als klei ne. gekleurde stiDpen tegen de grauwe re genluchten afstaken. Zondagmorgen aanstaande wordt voor de leden van de Politiehond-dressuurclub „O.B.K.", op het terrein achter het zwem bad „De Heerenduinen" aan de Velserduin- weg te IJmuiden-Oost, een wedstrijd ge houden om de Mevrouw van Rooijen Romijn-beker. Er zullen tien honden deelnemen. Bij de extra keuring 1952 voor politie honden welke onlangs te Nieuwer-Amstel werd gehouden, behaalde het lid van de Politiehond-dressuur-club „O.B.K.", de heer M. Braun, agent van politie te Velsen voor zijn hond „Benno" het certificaat politiehond van de Kon. Ned. Politiehond Vereniging. Negentien automobilisten en 74 motor rijders hebben Zaterdag in de grote oriën- teringsrit naar de vier vissersplaatsen Scheveningen, Katwijk, IJmuiden en Vlaar- dingen meegereden. Het was voor de eerste maal dat deze tocht werd georganiseerd en de deelnemers waren eenparig van oordeel dat deze 170 kilometer lange rit niet ge makkelijk, maar zeker de moeite waard is geweest. Er werd gestart bij het. circus in Scheve ningen en het was Piet Kraak, die om precies half drie in zijn wagen als eerste wegreed. Tegelijk met deze équipe (Kraak, Visman, de Mayer) begon de motorrijder C. van Mullem de tocht. „IJmuiden spant de kroon" De route leidde van Scheveningen via Noordwijk, Bloemendaal, Velsen naar IJmuiden, waar op de Tegeltjésmarkt een verplichte rust van een half uur was voor geschreven. In de cantine werden de deelnemers ver versingen aangeboden in de vorm van warme visfilets. Het damespersoneel van het voorlichtingsbureau van de voedingsraad, afdeling vis, heeft zich op charmante wijze van deze taak gekweten. De dranken, die werden verstrekt, waren door IJmuidense firma's belangeloos ter beschikking gesteld. De sfeer om en on de Tegeltjesmarkt, de wijd geopende haldeuren, de keurige ont vangst onder auspiciën van „IJmuidens Bloei", de grote publieke belangstelling, de medewerking van „Wilhelmina", deden 's avonds in het gebouw van de Harmo nie in Vlaardingen de deelnemers deze woorden uiten: ,,'t Was fijn, maar IJmuiden spande de kroon.' We voelden dat we er welkom waren en de medewerking van de Velser politie was buitengewoon." De rit door de hallen stelde de rijkunst van velen op de proef: de schoongespoten vloeren waren spiegelglad. Via Wassenaar en Delft leidde de „zoek tocht" naar Vlaardingen, waar als eerste de motorrijder C. Wassenaar de finish precies om 19.16 uur bereikte. Vlak na hem kwa men de auto vaii de heer Van Heusden uit Den Haag en de motorrijder Van der Sloot. Toen om kwart over acht de eind- contrölepost werd gesloten, bleek dat 72 deelnemers de tocht hadden volbracht. Toen kwam echter voor de heer J. Smits en zijn collega's het grootste werk. Straf punten moesten worden geteld en deze waren bij de moesten vele. Er waren bij de drie routecontróleposten en bij de tien ge heime tijdcontróles heel wat fouten geregi streerd, maar dit was mede een gevolg van de vele „addertjes in het gras". „IJmuidenaren" kregen prijzen Een „gouden haring" was uitgeloofd voor hen, die zonder strafDunten de rit volbrach ten. Deze prestatie heeft echter niemand geleverd. Toch wist de équioe Kraak-Visman-de Mayer zich in de „nrijsklasse" te plaatsen, ondanks het feit dat „Piet" in Delft uit stapte om in 's Gravenzande „even" een wedstrijd te spelen. Ook de directeur van de chemische fa briek „De Toekomst", de heer W. Hooger- boord incasseerde een trofee. De oudste deelnemm- on de motor was de heer J. de Mos uit Voorburg, die 68 jaren telt en die de finish bereikte met negen strafpunten. De uitslagen luidden: zware klasse moto ren: H. Huisman. M.C. Voorbui'g, met 1 strafpunt; G. van Rheenen, M.C. Delfia, 2 Zondagmorgen, na de dienst in de Gere formeerde kerk aan de Koningsweg, zijn de notabelen-verkiezingen gehouden. In de vacature van de heer J. Wakker werd tot ouderling en schippersouderling gekozen de heer D. Jansen. In de plaats van de heren W. van Doorn en M. Heinen zagen de heren W. J. Willems en H. Zuider vaart zich gekozen tot ouderling en in de vacatures van de heren Vroonland en Splinter werd voorzien door de verkiezing van de' heren E. Koning en P. IJzerman. Blijkens mededelingen van de Caraïbische commissie wordt door de Franse regering een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de visstand in de Caraïbische zee. Het weten schappelijk en technisch onderzoek, dat reeds is geschied, heeft aan het licht ge bracht, dat er bijna geen verwantschap bestaat tussen de vissen van de West-Indi sche en de Afrikaanse kusten. Van de 240 soorten blijken slechts 42 overeen te komen. Het Hoogovenvoetbaltournooi om de Holland I-beker, dat op 5 April met 90 elf tallen en ruim 1600 voetballiefhebbers van de verschillende afdelingen werd begon nen, vond Zaterdagmiddag op het sport park „Watervliet" zijn einde met drie fina les voor de C-, B- en A-afdelingen. Tweede JeugdSneltransport 20 Als eerste finalisten traden de elftallen van Tweede Jeugd (Walserij-Oost) en Sneltransport (Vervoer) tegen elkander in het veld voor de eerste prijs in de C-af- deling. Er was een halve competitie ge speeld in twee groepen. Deze afdeling telde spelers boven 40 jaar en Tweede Jeugd was in totaal zelfs ruim 500 jaren oud! Nadat de combinatie Mooy, Van Aalst, v. d. Steen gevaarlijk was doorgebroken en de laatste naast had geschoten, kwam Snel transport goed opzetten, maar miste voor het doel tempo. De Tweede Jeugd-midvoor was de gevaarlijkste man en toen na 10 minuten v. d. Steen voorzette, kopte hij rakelings over de lat. De mooie schietkans van Theusink (Sneltransport) belette Ha- mersma op de doellijn. Edel, de „befaam de" Tweede Jeugd-linksbinnen, verliet na een kwartier het veld en liet zijn ploeg met 10 man verder spelen. Toch was Tweede Jeugd even sterker en doortastender. Maar ook Sneltransport weerde zich goed en zag een schot van Kuiper over gaan, om wat later bij een teruggespeelde bal net te laat te zijn. Na de hervatting pakte Tweede Jeugd, nu weer compleet, hard aan. Ver schillende mooie kansen werden gemist. Doch de Sneltransportman De Vries zag aan de andere kant een schot afgeweerd. De druk op het Sneltransportdoel veroor zaakte een strafschop. Wapenaar miste deze wegens naast schieten. Weer had De Vries voor Sneltransport geen geluk toen een hoge boogbal uit een vrije trap net voor zijn hoofd werd weggestompt. Eerst na 17 minuten zag Tweede Jeugd zich beloond met een doelpunt door Van Aalst. Even daarna zag Wapenaar zijn mooie schot van de lijn af opgevangen. Deze speler viel en moest uitvallen wegens het feit, dat zijn linkerarm uit de kom was geschoten. Zijn makkers van de Harmonie staakten toen hun instrumentale aanmoediging. Tweede Jeugd bleef sterker en nadat v. d. Steen vlak voor het'doel had overgeschoten was het dezelfde speler, die uit een verre pass van v. Aalst van de achterlijn af voor het doel plaatste en de bal twee minuten voor het einde onder de lat óver de doellijn zag gaan (2—0). TepoRecuperator Boys De spelers boven 35 jaar, onder wie oud voetballers, kwamen vervolgens aan de beurt. Van de 19 elftallen bereikten Tepo (Bewakingsdienst) en Recuperator (Oven- bouw) de eindstrijd, die een geheel ander karakter#droeg. Over en weer werden aardige aanvallen opgebouwd met wisselende kansen. Gaan deweg werd Tepo echter sterker. Oort for ceerde goede doorbraken, maar zijn voor zetten vonden niet voldoende afwerking en Krijgsman plaatste de bal tegen de lat. Na 10 minuten had Tepo geluk toen Visser de kans van de dag miste. Met v. d. Zoo, De Koning en Gravemaker had Tepo een goede verdediging, hoewel de ovenbouwers met de snelle rechtbuiten De Winter vaak ge vaarlijk doorbraken. Doelpunten waren echter duur. Na de hervatting gaf Tepo weer de toon aan. Eerst na 20 min. boekte Tepo succes, toen Smakman de bal mooi opbracht en voorzette. De Boer miste, maar Zuidervaart scoorde onhoudbaar bij de paal (10). De ovenbouwers probeerden ver loren terrein te herwinnen, doch moesten de zege aan de terreinpolitie laten. De „grote" finale Voordat aan de grote eindstrijd van de A- afdeling tussen Kernboys (Kernploeg) en Flikkoningen (Staalfabriek) werd begon nen, kreeg dit voetbalevenement een in termezzo. Voorafgegaan door de aanvoer ders betraden de beide ploegen het veld en liepen tot voor de tribune, waarbij de elftallen zich naast elkander opstelden; in hun midden de nieuwe vlag van de Com missie voor Bedrijfsontspanning. Nadat de voorzitter van deze commissie, de heer J. Veltkamp, had gewezen op de twee belangrijke gebeurtenissen van deze middag; de tournooifinale en de nieuwe vlag, werden de spelers voorgesteld aan hoofdingenieur B. T. W. v. Hasselt als ver tegenwoordiger van de KNHS-directie en aan de toeschouwers. De heer Veltkamp zette de betekenis van het vlagontwerp uiteen, waarin zowel de nationale als de K. N. H. S.-kleuren zijn ver werkt, naar ontwerp van de heer K. Hop man. Hij hoopte de nieuwe vlag eens op eigen terrein van de CVB te zien wapperen. Onder het spelen door de H.O. Harmonie van de vaandelmars hees de ontwerper de vlag, terwijl de spelers zich op hun plaatsen op het veld naar de vlag hadden gekeerd. Toen begon de grote strijd die, na wat in de voorwedstrijden ten beste was gegeven, een matige strijd was. De wedstrijd kenmerkte zich aan beide kanten door te kort spel en werd het eens open gegooid, dan waren de passes te ver vooruit om enig succes te bereiken. De Flikkoningen-voorhoede opereerde het ge vaarlijkst, doch dank zij doelman Van Zutphen en aan de andere kant de achter spelers Driessen en Strik bleven doelpun ten uit. De Kern-midvoor Liefting kreeg overigens te weinig steun om succesvol te kunnen doorbreken, wat bij de aanvallers van Flikkoningen v. d. Meer, Vroome en Compier vaker gelukte. De laatste minuten verstreken onder intense spanning hoe dit duel zou eindigen. Maar toen bij een uitval van Kernboys Van Kampen scherp voor zette, misten Liefting en Pijnen de kans van de dag, vlak daarop gevolgd door pre cies eenzelfde situatie aan de andere kant. Een minuut voor het einde was het weer Van Zutphen, die de bal uit een vrije trap onder de lat wegstompte en Kernboys een gelijk spel gaf (00). Ook de tweemaal zeven en een halve minuut verlenging bracht geen ontspan ning over de vraag van de uitslag, zodat strafschoppen moesten beslissen. Toen dan ook de laatste strafschop door doelman v. Leeuwen van Flikkoningen was gestopt, bezorgde deze zijn ploeg de, overigens ver diende, overwinning. Ir. Spies reikte de prijzen uit Direct na afloop het was inmiddels ruim half zeven in de avond geworden leidde de heer Veltkamp de prijsuitrei king in met dankwoorden tot de commissie leden, die dit massa-tournooi hadden ver zorgd en waarbij speciaal de wedstrijd secretaris, „onze Jan van Wijk" veel waar dering kreeg voor zijn alles eisende taak, in de verwachting dat hij ook volgend jaar weer beschikbaar zal zijn. Voorts ging deze dank uit naar de scheidsrechters, grensrechters, EHBO, de vereniging „Kennemerstaten" voor haar terrein en de Hoogoven Harmonie. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies, die zich juist even vrij had kunnen maken, vond het niet eenvoudig om zijn appreciatie en waardering voor dit tournooi onder woorden te brengen en hij noemde het dan ook uitstekend geslaagd. Hij herinnerde er aan 26 jaar geleden deel te hebben uitge maakt van het Hoogoven-voetbalteam „Krakende Botten", zodat hij persoonlijk kon aanvoelen, wat er in de eindwedstrij- den van de spelers werd verlangd. Doch, hoewel ir. Spies niet de voorwedstrijden van nabij had gezien, was zijn belangstel ling wel zo ver gegaan, dat hij vanuit zijn huis vele ontmoetingen met de verrekijker had gevolgd. In totaal waren 360 doelpun ten door de 90 elftallen gescoord. De heer Spies toonde zich verheugd over de zege van Flikkoningen, hoewel hij Kernboys een zeer sportieve verliezer noemde. De Flikkoningen-aanvoerder Vroome mocht, vervolgens bezit nemen van de 32 kg. wegende Holland I-beker, een ere diploma en vaantjes voor zijn elftal. Tepo verwierf de kleinere Holland II-beker, diploma en vaantjes, die aanvoerder De Koning aanvaardde en Tweede Jeugd kreeg een zilveren beker met diploma en vaan tjes. De verliezers werdén in het bezit gesteld van diploma's. Een aardige verrassing voor Recuperator Boys was de aanbieding van bloemen door Tepo. In het „WatervlieF'-sportpaviljoen werd de spelers van de A-finale ,hun dames, commissieleden, scheidsrechters en anderen een aardbeien-broodmaaltijd aangeboden door en namens de jongens van Kernploeg en Staalfabrieken. Cabaret tot slot Nauwelijks was de maaltijd geëindigd of er wachtte nog een phase van het feest programma, aangeboden door de CVB. Een grote dansvloer in de buitenlucht, overstraald door licht uit ettelijke gekleurde lampjes en schijnwerpers trok de belang stelling van velen en vooral jongeren, die op muziek van de „Varia's", onder leiding van Johnny Westerman graag de kosteloze gelegenheid tot dansen benutten. Het programma kreeg een afwisselend karakter wegens de medewerking van „De Mosquito's", twee heren met gitaar en het 12-jarig meisje Elly Vlaming uit IJmuiden, dat zich in Tiroolse dracht ontpopte als een reeds zeer gevorderd jodelerinnetje. Eerst om half twaalf werd deze bijzon dere dag van de commisie voor Bedrijfs ontspanning van de KNHS besloten. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 15 op 16 Juni KW 2 12 k.; KW 130 2 k.; KW 5 4 k.: KW 167 3 k.; KW 6 8 k.; KW 22 3 k.; KW 25 20 k.; KW 65 10 k.: KW 73 1 k.: KW 127 12 k.: KW 138 4 k.; KW 175 1 k.; KW 147 5 k.; KW 70 7 k.: KW 47 12 k.; KW 124 2 k.; KW 140 5 k.: KW 129 5 k.: KW 86 9 k.: KW 161 2 k.: KW 83 9 k.; KW 67 14 k.: KW 38 8 k.; KW 20 19 k.: KW 29 8 k.; KW 32 1 k.; KW 39 1 k.: KW 78 5 k.: KW 15 8 k.; KW 85 5 k.: KW 110 11 k.; K W176 10 k.; KW 50 1 k.; KW 173 1 k.; IJM 74 6 k.; IJM 75 3 k.; IJM 283 3 k.; SCH 7 k.; SCH 51 5 k.; SCH 107 6 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 16 kantjes. Scheveningen: 6 kantjes. Katwijk: 7 kantjes. Aardbeien-Klaver jasdrive Zaterdagavond heeft het bestuur van de KJC Onder Ons voor de vijfde maal in suc cessie een open klaverjasdrive georganiseerd, die ditmaal in het teken van de aardbeien stond. Ook deze avond is een succes gewor den voor de organisatoren. Er werd door 64 spelers deelgenomen waaronder vele dames. De voornaamste uitslagen waren: eerste prijs grote mand met fruit en twee kippen C. Duin-N. Z.; 2. K. Groot; 3. C. Duin T.; 4. J. Grapendaal; 5. C. Put; 6. J. Boom; 7. Th. Tromp; 8. M. Noordermeer; 9. J. Molleman; 10. N. Duin H. Z.; 11. T. H. Teoling; 12. J. Corridon; 13. mevr. Hulscher. „DE REISDUIF" VLOOG MET 285 POSTDUIVEN De Beverwijkse vereniging „De Reisduif" vloog Zondag met 285 duiven van Chatear- roux, een afstand van 667 km. De duiven werden om 6 uur gelost; de eerste duif arriveerde om 13.38 uur, de laatste om 14.27 uur. De voornaamste uitslagen waren: 1 L. Traa, 2 T. Loogen, 3, 8 en 14 P. H. v. Minnen, 4 L. de Vries, 5 J. de Vries, 6 J. Demmers, 7 T. Gravemaker, 9 J. Lunte, 10 W. v. Wijk, 11 A. Six, 12 G. v. d. Win den, 13 H. Zillig, 15 D. Philippi. Marktprijzen: heilbot ƒ2.302.10; gr. tong 2.22—2.202; grm. tong 1.12—1.01; kim. tong 1.22—1.08; kl. tong I 1.26— 1.06; kl. tong II 0.91—0.80; tarbot I 1.34 1.21; zalm 7.50, alles per 1 kg. Tarbot II 54—46; tarbot III ƒ41—36; tarbot IV 38—24; tongschar 72—63; gr. tong 57—47; grm. schol 62—53; kim. schol 52—48; kl. schol I 36—28; kl. schol II 228; schar 218; v. haring 3023; makreel 18—15; gr. schelvis ƒ30—21; grm. schelvis 28—24; kim. schelvis 28— 22; kl. schelvis I ƒ27—21; kl. schelvis II ƒ23—14; wijting 16—8; gr. gul 37—33; mid. gul 26—18; kl. gul 17—10 kl. haai ƒ24—17; kim. hake 65—62; kl. hake I 47; kl. hake II 22; pieterman 21—15.50; kl. koolvis zw. 1815.50; kl. koolvis wit 2725; kim. rode poon 36; kl. rode poon II 2412, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 164100; gr. koolvis zw. 36.5033, alles per 125 kg. Marktaanvoer: 278 kisten tong en tarbot; 1 kist heilbot; 7 kisten tongschar en schartong; 920 kisten schol; 200 kisten schar; 10 kisten pieterman; 66 kisten ha ring; 422 kisten makreel; 345 kisten schel vis 464 kisten wijting; 169 kisten kabel jauw en gul; 16 kisten hake; 492 kisten wolf; 200 kisten koolvis; 100 kisten diver sen. In totaal 3247 kisten. Aanvoer te Urk. Vrijdag werd door 150 vaartuigen aangevoerd 12084 pond kuil- paling, prijs 0,90—1.00 per pond; 2150 pond lijnaal, prijs 1.151.06 per pond; 21 pond snoekbaar, prijs 0.68 per pond; 109 pond rode baars, prijs 0.710.73 per pond en 541 baknest, prijs 2.68 per bak van 371/ï kg. Slappe prijzen. Zoals werd verwacht is de prijs van tong en schol die Zaterdag in behoorlijke hoeveelheid aan de markt waren, niet omhoog gegaan. De kleinste scholsoorten kregen het bijzonder hard te verduren en wisten maar juist boven de opvangprijs te blijven. Schol II van de snurrevaders, die van zeer goede kwaliteit was boekte de hoogste noteringen met f 20 per 50 kg., de aangevoerde kustsoorten konden echter niet hoger komen dan f 12 per 50 kg. Ook wijting was heel weinig in trek. Grote gestripte soorten noteerden bij het begin nog f 18, maar daalden bij de laatste afslagen tot f 14 per 50 kg. Tong bleef eveneens gehandhaafd op het lage niveau, waardoor de lappen voor f 2 van de hand gingen en de overige soorten voor gemiddeld f 1.10 tot f 1 per kg. Aanvoeren. Voor de vroege losbeurt van vandaag kwamen aan de afslag de log gers: Katwijk 57, 84, 9, 91, 41, 24, 114 met een totale aanvoer van 720 kg. tong en tarbot, 105 schol, 245 wijting, 15 diversen, 325 makreel, 155 horsmakreel, 260 schel vis en piepers, 135 kabeljauw en gullen, 25 ponen en 160 stuks stijve kabeljauwen. De trawler Maria van Hattum kwam met 240 kisten wijting, 300 kisten makreel, 30 schelvis en piepers, 25 kabeljauw en gul len, 100 stuks stijve kabeljauwen, 150 zwarte koolvis, 65 haring en 100 kleine kistjes haring en de Abraham met 30 kis ten wijting, 400 kisten dichte makreel, 900 gestripte makreel, 50 schelvis en piepers, 40 kabeljauw en gullen, 195 kleine kistjes makreel en 38 kantjes pekelharing. Voor de late losbeurten kwamen aan de hal 12 kotters met een gezamenlijke aanvoer van 4000 kg. tong en tarbot, 450 kisten schol, 35 kisten diversen, 35 schar en 7 loggers met totaal 35 kisten kabeljauw en gullen, 45 schelvis en piepers, 49 diversen, 60 wij ting, 320 stuks stijve kabeljauwen en 288 kisten schol met 3360 kg. tong en tarbot. In totaal werd aangevoerd: 8080 kg. tong en tarbot, 843 kisten schol, 575 wijting, 1625 kisten makreel, 185 horsmakreel, 355 schelvis en piepers, 210 kabeljauw en gullen, 65 diversen, 25 ponen, 580 stuks stijve kabeljauwen, 195 kleine kistjes ma kreel, 100 kleine kistjes haring, 30 kantjes pekelharing, 65 grote kisten haring en 150 kisten koolvis. Tot Zondagavond kwamen geen verdere meldingen binnen van traw lers of loggers bestemd voor de Dinsdag- markt. Verwacht werden echter de Eve line en de Mary. Haringaanvoeren. Van de haringdrijf- netvisserij kwamen binnen de volgende schepen met onderstaande aanvoeren: De Katwijk 3 met totaal 259 kantjes haring waarvan 10 k. eigen vangst, 14 k. van de KW 23, 13 k. van de KW 14, 12 k. van de KW 25, 8 k. van de KW 73, 18 k. van de KW 138, 20 k. van de KW 147, 20 k. van de KW 54, 19 k. van de KW 2, 13 k. van de KW 5, 8 k. van de KW 6, 21 k. van de SCH 107, 26 k. van de SCH 51, 11 k. van de IJM 74 en 16 k. van de IJM 75. De Katwijk 45 met totaal 241 k. waarvan 61 k. eigen vangst, 50 k. van de KW 127, 80 k. van de KW 175 en 50 k. van de KW 22. De Katwijk 54 met totaal 120 k. waarvan 3 k. eigen vangst, 5 k. van de KW 2, 14 k. van de KW 5, 5 k. van de KW 6, 3 k. van de KW 14, 2 k. van de KW 23, 4 k. van de KW 25, 6 k. van de KW 73, 6 k. van de KW 138, 4 k. van de KW 147, 9 k. van de KW 140, 5 k. van de SCH 51, 5 k. van de SCH 107, 1 k. van de IJM 74, 43 k. van de IJM 75 en 5 k. van de IJM 283. De Katwijk 49 met totaal 212 k. waarvan 6 k. eigen vangst, 74 k. van de KW 78, 15 k. van de KW 29, 14 k. van de KW 20, 14 k. van de KW 144, 14 k. van de KW 86, 64 k. van de KW 83 en 11 k. van de KW 38. De Katwijk 49 met totaal 212 kantjes waar van 6 k. eigen vangst, 14.k. van de KW 144, 14 k. van dé KW 86, 14 k. van de KW 83, 11 k. van de KW 38, 74 k. van de KW 78, 6 k. van de KW 49, 15 k. van de KW 29 en 14 k. van de KW 20 en de Katwijk 168 met totaal 301 kantjes waarvan 49 k. eigen vangst, 28 k. van de KW 70, 98 k. van de KW 163, 29 k. van de KW 124, 23 k. van de KW 161 en 74 k. van de KW 56. In en uit. 14 Juni kwamen binnen: IJM 220, 230, 11, 229, 10; Katwijk 17, 93, 128, 35, 21, 92, 189, 54, 94, 27, 9, 166, 125, 31, 169, 108, 91, 84, 210, 107, 98, 89, 5, 24, 57, 114, 41, 49, 51; VL 77; UK 79, 34, 37, 7, 46, 22, 52, 17, 77, 30, 50 202; RO 3, 29; Texel 37. Naar zee vertrokken de IJM 32, 20, 71, 49; KW 18, 42; Texel 49, 19, 37, 11. Naar eigen thuishaven vertrokken de UK 52, 61, 73, 79, 202, 186, 22, 87, 34, 7, 46. Maandag 16 Juni Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur burge meester. Thalia, 20 uur: „Dringend 1119". Rex, 20 uur: „Legershow in Tokio". Dinsdag 17 Juni: Thalia, 20 uur: „Dringend 1119". Rex: geen filmvoorstelling.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5