Smederijtje groeide uit tot een flinke machinefabriek OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Brigadier H. de Bruine op 16 Juli brigadier-af Binnen één dag gereed Predikbeurten „Baas" van zestien Hoge onderscheiding voor zestigjarige BRASSER'S ZATERDAG 21 JUNI 1952 Fa. P. Eriks jr. vandaag in het diamant Bridgeclub „De Jump" csfdeiingskampioen Woninginrichti n g Berend Blokzijl voor woningen en tegen werkloosheid SVIJ overzag een gunstig jaar De eerste steentjes voor „Schulpen"-clubhuis zijn er DCIJ gaat weer tournooi organiseren „Suomi" naar Zaandam voor verenigingen-kamp "piETER ERIKS IS DEZELFDE onvermoeibare doorzetter gebleven sedert hij in J- 1892 op 16-jarige leeftijd in IJmuiden met een eigen bedrijfje begon. Hij mag dan ouder zijn geworden en het grootste deel van de dagelijkse beslommeringen in de even vertrouwde handen hebben gelegd van zijn oudste zoon, zijn geest bleef jong en veerkrachtig. De firma P. Eriks jr., machinefabriek en constructiewerkplaats, be staat vandaag zestig jaar en deze parel, of liever diamant van de IJmuidense klein- industrie is in die lange periode de kinderschoenen ontwassen en in volle gezondheid gegroeid. Dit bedrijf kan zich er op beroemen, dat het onafhankelijk heeft kunnen blijven. Vader Eriks en zijn vier zonen staan namelijk alleen aan het roer. Door een overwinning op de B. C. „Boe kenrode" te Heemstede is de IJmuidense bridgeclub „De Jump" kampioen gewor den Aan haar afdeling. Een uitstekend succes, temeer daar de laatste twee wedstrijden met invallers ge speeld moest worden. ADVERTENTIE Pieter Eriks, wiens wieg in Petten stond, kwam als 11-jarige knaap in de smederij bij zijn vader. Twaalf uur per dag trok hij aan de balg, smeet hij kolen op het vuur en leerde al doende de knepen van het smidsvak. Ook hij was echter niet van ijzer en op een gegeven ogenblik pakte Pietertje z'n knapzak en trok de wijde wereld in, omdat knechtje spelen nu niet bepaald zijn ideaal was. Van z'n weinige spaarduitjes huurde hij later een benauwde werkplaats aan de Zeeweg op de hoek van de Engel- mundusweg te IJmuiden-Oost, waar hij als 16-jarige broekeman eigen baas werd. De jonge smid kreeg vaste klantjes; lieden, die hun paarden bij hem lieten beslaan of een kachelpijp gerepareerd wilden zien. Het ging niet slecht en alras verhuisde hij naar een. iets ruimere werkplaats in de buurt van de Kalverstraat. Het bedrijfje bleef groeien en zeven jaar later in 1906 kon hij een eigen fabriek laten bouwen aan de Stationsweg. Bijna veertig jaar voer de machinefabriek door slecht en mooi weer tot in 1944 het gebouw gesloopt dreigde te worden door de bezetters. De machines werden in allerijl op onderduikadressen ge bracht en de merkwaardige omstandigheid deed zich toen na de bevrijding voor, dat de fabriek wel gespaard was gebleven, maar in 1948 onteigend werd, omdat het complex afgebroken moest worden ten be hoeve van 'de nieuwbouw. De heren Eriks waren dus verplicht te verhuizen en zulks geschiedde naar een prachtig modern ge bouw aan de Staalhaven, waar op het ogen blik belangrijke orders worden uitgevoerd door ongeveer veertig man personeel. De heer Eriks sr., die in 1935 de dage lijkse leiding overdroeg aan zijn oudste zoon, is vergroeid met z'n bedrijf en met enige weemoed in z'n stem vertelde hij ons, hoe in 1894 de enige veldwachter van IJmuiden hem kwam vertellen, dat „me- heer" (de ambtenaar in functie bedoelde de burgemeester!) het wel tijd vond wor den dat de 18-jarige smidsbaas nu eindelijk ook eens belasting ging betalen. Het verschuldigde bedrag was f 0.96 hoofdelijke omslagbelasting. „Wat dit betreft zou ik onmiddellijk terug willen keren naar die keiharde tijd", lachte de grijze supervisor. Overigens heeft ook deze machinefabriek de gevolgen gevoeld van wat hij noemde een wanbegrip, dat nog steeds voortleeft. „Men is gauw geneigd be langrijke opdrachten aan grote bedrijven te geven, ofschoon er geen enkele reden is om te veronderstellen, dat een wat kleinere fabriek niet in staat is even vlug en zorg vuldig te werken". Dat de firma Eriks nochtans alom een uitstekende naam heeft, bij de Staatsmijnen en de Breedband on der andere, is vooral in de laatste jaren wel gebleken, hetgeen aanstaande Donderdag middag dan ook nog wel eens nadrukkelijk zal worden vastgesteld tijdens de receptie van de directie in het „Statenhuis" aan de Velserweg te Beverwijk. Van vier tot zeven uur is het ongetwijfeld een komen en gaan van vrienden, bekenden en vele zaken relaties. Een interieurfoto van de oude fabriek aan de Stationsweg. Het behoeft geen betoog, dat de opeengepakte machines om grotere ruimte ..schreeuwden'', die zij in Juli 1950 kregen aan de Staalhaven. Thans kan men daar met een volwassen auto tussen de machines doorrijden in de prachtige fabriekshal. Over enkele dagen zal een fraaie bron zen plaquette in de hal van de machine fabriek en constructiewerkplaats fa. P. Eriks Jr. aan de Staalhaven de bezoeker meedelen, dat het bedrijf reeds zestig jaar bestaat. Het personeel heeft namelijk van morgen de directie de oprichter en z'n vier zonen dit cadeau van blijvende waarde aangeboden ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de fabriek. Om half tien waren alle employés in de grote hal verzameld, waar magazijnmeester J. Dekker als eerste spreker naast de har telijkste gelukwensen een korte terugblik wierp op de afgelopen lange periode om als vervolg hierop de plaquette aan de heer P. Eriks Jr. 1.e overhandigen. De heer J. Boot kwam hierna aan het woord na mens de Ned. Vereniging voor Nijverheid en Handel, die de zeldzame onderschei ding, het Vererend getuigschrift met bijbe horende gouden draagmedaille, liet aan bieden. De voorzitter van de fabriekskern, de heer J. Steenbeek, roemde de voortref felijke samenwerking tussen personeel en directie en hoopte dat een nog gezondere groei niet zal uitblijven, waarop de heer P. Eriks Jr. de sprekers van repliek dien de met. welgemeende woorden van dank voor de uitstekende verstandhouding in het bedrijf en mede voor de vriendelijke wensen, felicitaties en geschenken. Van middag om drie uur starten twee bussen met directie en personeel en hun dames in de richting van het Gooi. In Hilver sum wordt gedineerd, waarna het gezel schap naar Amsterdam rijdt, waar in Carré van de IJsrevue zal worden genoten. ADVERTENTIE ZOMER AANBIEDING 2 CLUBS, 4 STOELEN geh. verend, terra velours bekleding slechts f 282.— Koningsplein 8 - IJmuiden Toestand slachtoffer aanrijding gaat vooruit Na' zes dagen bewusteloos te zijn geweest, is het slachtoffer van de ernstige aanrijding op de hoek VelserduinwegLange Nieuw- straat, de Hoogovenarbeider J. S., bij ken nis gekomen. De toestand van het slacht offer, dat op de motor tegen een auto botste gaat nu zeer langzaam vooruit en het directe levensgevaar is geweken. „Mysterie in Tanger" (Tot en met Maan dag in RexJ.De onlangs overleden actrice Maria Montez van wie gezegd werd, dat zij de mooiste vrouw was, die ooit op het witte doek is verschenen, bezat behalve haar charmes, ongetwijfeld bijzondere talenten, hetgeen dit week-einde in Rex ten over vloede wordt bewezen. In de Universal- International „Tangier" speelt zij de ver leidelijke en geraffineerde danseres Rita, die naar Tanger is gekomen om wraak te nemen voor de moord op haar vader en broers. Hoewel het gegeven van weinig oorspronkelijkheid getuigt het verhaaltje herinnert aan stapels middelmatige detec tiveromannetjes weet deze rolprent door het knappe spel te boeien. Hoewel: de journalist is blijkbaar voor sommige auteurs de uitgezochte figuur om als hoofdpersoon op te treden in zulk soort vertelsels. In „Mysterie van Tanger" is een werkloze Amerikaanse verslaggever ener zijds gelukkig in het speuren naar de grote primeur, aan de andere kant in de liefde; in beide slaagt hij. Zoals gezegd: wel spannend, maar geens zins bovenmaats, ofschoon de creatie van cle knappe Maria de balans in de goede richting deed doorslaan. H. J. „Mijn zonen" (Woensdag en Donderdag in Rex). Deze Universal-International is vervaardigd naar het bekende toneelstuk van dezelfde titel. Het behandelt de trage die van een uit de oorlog teruggekeerde idealistische zoon en zijn op onscrupuleuze wijze rijk geworden vader. Men kent de grote talenten van een Edward G. Robin son, de capaciteiten van een Burt Lancaster en de ernstige persoonlijkheid van een Louise Horton. Dit drietal, bijgestaan door Howard Duff, heeft onder leiding van regisseur Irving Reis alle mogelijkheden uitgebuit, hetgeen resulteerde in een film. die geplaatst kan worden in de rij „best sellers". De hartstochten en conflicten worden on gemerkt op de voorgrond gedrongen, waar door „Mijn zonen" een sterk realistisch karakter kreeg. De moeilijkheden van twee jonge mensen, wier ouders in een gewapen de vrede leven, worden scherp getekend en het slot van deze rolprent laat zien hoe men het „schuldig" uitspreekt over de koele materialist, de oorzaak van veel ellende in eer. kleine kring. „Mijn zonen" kunnen wij van harte aanbevelen. „Het lied van de Zuidzee" (Tot en met Zondag in Thalia). Iedereen, die deze kleurenrolprent heeft gezien, zou op staan de voet zijn koffers willen pakken om eens heerlijk een paar weken te gaan genieten in het Tahitiaanse paradijs, waar „bathing beauties", hula-hula-rhythme, romantiek eti een eeuwige zon het leven lijken te maken tot een aaneenschakeling van ge neugten. Howard Keel en niemand minder dan Esther Williams vormen in deze film het bevoorrechte tweetal, dat onder wuivende palmen een sprankelende romance demon streert. Zij worden terzijde gestaan door een legertje bronskleurige Tahiti-meisjes, dat ten overvloede een koraalzee-ballet laat zien, hetgeen dit MGM-product eens temeer aantrekkelijk maakt voor liefheb bers van dergelijke musicals. Verder wordt de ware geest van dit eiland, dat de schilder Gauguin tot para dijselijke doeken inspireerde, volkomen verwaarloosd. „Drie van de infanterie" (Van Maandag tot en met Woensdag). Deze vrolijke sol- datenrolprent behandelt de heroïsche en vooral romantische avonturen van drie merkwaardige figuren in wapenrok, ge creëerd door Rudyard Kipling. Het is on getwijfeld wat zonderling, wanneer een sol daat zich in damesondergoed voortbeweegt. „De drie grootste problemen van het Britse rijk omstreeks 1890" wex'dcn deze knapen genoemd en naarmate het stel boemelaars meer spectaculaire zaken gaat bedrijven, kan men zich gevoeglijk verenigen met deze kwalificatie. Stewart Granger. Walter Pidgeon en David Niven zitten elkaar in „Soldiers three" behoorlijk dwars, met als resultaat een gevecht niet in, maar tegen het leger. Greta Gynt is een van de tien tallen jongedames, waaraan de vrienden verknocht zijn. ADVERTENTIE Handjevol mensen aan Strating- plantsoen Het was maar een handjevol luisteaars, dat Vrijdagavond tijdens een openlucht bijeenkomst van de C.P.N. aan het Stra- tingplantsoen aandacht had voor de felle (aan)klachten van het Amsterdamse ge meenteraadslid Bei-end Blokzijl, die uit een luidsprekers-auto een verkiezingsrede hield. Na een korte inleiding van een bestuur der van de Beverwijkse afdeling der C.P.N., die fel losbrandde op het „Amerikaanse imperialisme", hing de heer Blokzijl een schril beeld op van de toenemende werk loosheid in een periode, dat er van alles te kort is en de toestand, waarin volgens hem wachtgeld- en werkloosheidverzekering, welke de huidige regering voorstaat, achtte de spreker een nieuw gevaar voor de werk lozen, want volgens hem zou er geen recht op uitkering bestaan als de werklozen geen pasende arbeid in de DUW willen ver richten. Al deze problemen echter, zijn door de huidige regering, volgens spreker, onderge schikt gemaakt aan militarisme en de be wapening. De heer Blokzijl vroeg zich af, waarom de regering haar politiek aan de bewapening wijdt en hij beantwoordde deze vraag direct maar met de opmerking, dat Nederland zich bedreigd voelt door de Sovjet-Unie. Hij ging uitvoerig in op het feit, dat Rusland in 1948 Nederland blijk baar niet had overvallen toen 't landje aan de zee nog ongewapend was en dat grote Russische rijk wel. De heer Blokzijl tekende hierbij ironisch aan, dat de Russen heus niet zo dom zouden zijn dit nu wel te doen, nu Nederland „tot de tanden gewapend" is, want „ze zijn nu en nooit van plan Ne derland te bedreigen", zei spreker. Vervolgens hield de spreker zich bezig met het welbekende Russische voorstel de algehele bewapening met een derde te ver minderen, waarbij volgens hem dan ook voor Nederland een vreedzame toekomst zal zijn weggelegd. De laster tegen de Sovjet-Unie wil dat oorlogsgevaar uit het Oosten dreigt, zei de heer Blokzijl, maar volgens hem komt het nu juist van de andere kant. Hij hekende en passant de directies van de groot-industrieën in ons land, die hun win sten putten uit de bewapeningswedloop, waar tegenover arbeiders, die het moeten „doen" een klein loon is toebedeeld. Met de huidige regering en de te ver wachten nieuwe regering onder Romme, zoals spreker die zag, wordt een dictatuur geschapen met concentratiekampen (die, alweer volgens de heer Blokzijl, in Rusland niet bestaan) voor hen, die de nieuwe vorm van opkomend fascisme geen steun willen geven. Uiteraard voldeed ook de regeringslei ding van dr. Drees lang niet en tenslotte riep de spreker op steun te geven aan hen, die voor „vrede, vrijheid, werk en wonin gen" garant staan. Donderdagavond hield de voetbalvereni ging S.V.IJ. haar jaarlijkse algemene ver gadering, die vrij goed bezocht was. De secretaris memoreerde in zijn jaar verslag de vrij goede resultaten, die de elftallen in het afgelopen seizoen hebben behaald. Het ledental neemt toe. Ook de jeugdcommissie had alle reden om opti mistisch te zijn over de door de jeugd be reikte resultaten. De penningmeester sloot zijn boekjaar met een batig saldo af en wekte de leden op om o.a. het donateursaantal nog verder op te voeren, omdat deze een belangrijke financiële steun bleken voor de vereniging. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Kistemaker (voorz.), Beintema (penn.) en v. d. Wel allen herkozen, en aan de elftalcommissie zijn de heren Brouwer, Amerika, Pronk en Tieman als lid toege voegd. Verder werden er mededelingen gedaan over de zomertraining, die dit jaar onder leiding zal staan van een gediplomeerde oefenmeester, de heer J. Muskee. ADVERTENTIE Esther Williamsde bekende bathing beauty" speelt de hoofdrol in Het lied van de Zuidzee". De zestiende Juli sluit brigadier H. de Bruine, de Santpoortse postcommandant, een hoofdstuk uit zijn levensboek af: die dag verdwijnt deze bekende figuur name lijk uit de actieve politiedienst en vele Santpoorters zullen deze rustige politieman, die zich dank zij z'n gevoel voor humor en z'n stelregel: „zelfbebersing is voor de politieman een levenskwestie en een goed woord is beter dan een dikke bon", een apart plaatsje in het Santpoortse dorps leven heeft weten te veroveren, node zien gaan. Als piepjong agentje kwam De Bruine op de 23e Mei van het jaar 1921 in Velsen bij een corps van goed veertig man sterk, dat onder commando stond van commissa ris De Ridder en burgemeester Rijkens. Die eerste tijd zal hem, de jongeman, die vers uit het landelijke Tiel werd geïmpor teerd, wel eens koud op het lijf gevallen zijn, want de varensgasten, die een dikke dertig jaar terug de IJmuidense etablisse menten bevolkten, stonden heel wat rapper klaar met de vuist dan de eerzame Tiele- naren. En bovendien werd er in die dagen wel eens een grapje van gemaakt er werd grof verdiend en de heren wisten, dat ze met een „gele brief" een vechtpartij af konden kopen, zodat agent De Bruine zich meermalen heeft horen toevoegen: „Zullen we aan de rol voor een geeltje?" Maar de aankomende politie-agent hield zich steeds voor, dat hij zich vooral niet moest verbeelden te kunnen heersen over zijn publiek en beter kon aankomen met een weerwoord dat met de sabel. En dat principe is hij trouw gebleven, tot de Sant poortse jaren toe. Die begonnen een jaar of zestien geleden, toen De Bruine naar het Zuidelijkste gemeentedeel werd over geplaatst. Ander publiek, andere opvattin gen en dus ook vaak een andere opvatting van de politiële taak. De tweede wereldoorlog stelde ook hem voor het dilemma: meelopen of niet. Naai de letter is De Bruine, die allang tot „kringagent" was bevorderd en als zo danig opdraaide voor de orde in Santpoort („eigen baas, maar ook zijn knecht, want je had geen vaste bureau-uren en je was dus de hele dag aan de gang") „meege lopen". Maar de Duitsers hadden alras door. dat die stille knaap in Santpoort niet zo heel erg veel ophad met de nazi-ideologieën en in 1944 verdween hij over de Oostgrens H. de Bruine op beschuldiging van „sabotage". Dat was nu net de eerste keer, dat onze agent van de prins geen kwaad wist. Want voordien was er al heel wat voorgevallen in Sant poort: toen er ten huize van de toen nog „goede" dominee Oldeman een huiszoeking moest worden verricht, omdat de Duitsers daar (terecht) de daders van een aanslag vermoedden op twee Duitse officieren in Apeldoorn, kwam de politie er tussen. De Bruine doorsnuffelde met burgemeester v. d. Weiden weliswaar de ganse pastorie, maar een uur eerder waren de onderge- dokenen al door hem gewaarschuwd, zodat de vangst nihil was. Jacob Tange zal de scheidende brigadier (zijn bevordering tot brigadier-postcom- mandant kwam in 1946 af) als chef van het Santpoortse bureau opvolgen. Op de zes tiende Juli worden er totaal 36 jaren poli tiedienst afgesloten, die voor de brigadier De Bruine een heel belangrijk en heel plezierig stuk van zijn leven zijn geworden. Hij blijft in Santpoort wonen. Want hij hoort daar toch wel echt thuis. Fancy-fair met vele attracties geopend Het is niet te ontkennen, dat er in de besturen van de buurt- en speeltuinvereni gingen „Schulpen" de laatste dagen hard is gewerkt om het mogelijk te maken Vrij dagavond de eerste bezoekers van de twee daagse fancy-fair ten behoeve van een clubhuis te kunnen ontvangen. Op het terrein aan de Duinvlietstraat, achter de speeltuin aan de Zeeuwstraat, is een heel stuk werk verzet. Behalve enkele tientallen attracties, on dergebracht in twee groepen aaneengerijde kramen, is er een dansvloer van ongeveer 200 m2, die de andere zijde van het ter rein afsluit. Toen het zover was, dat de heer A. Langkemper, voorzitter van „Schulpen" eindelijk figuurlijk de deur kon openen, was de belangstelling nog niet zo groot. Hij wees op de kinderziekten, die bij elke nieuwe opzet moeilijk vermeden kunnen worden, om vervolgens een toelichting te geven op het „waarom" van deze fancy- fair in de open lucht: het zo dringend no dige clubhuis voor de jeugd. Hij richtte speciale dank aan het adres van de heer M. van Bodegraven, die zich bijzonder voor de goede zaak heeft inge spannen. Toen ook de muziek van „The Rhythm Serenaders" zich in de luidspre kers boven de dansvloer liet horen, nam het getal bezoekers gaandeweg toe. Tegen elf uur gisteravond waren bijna duizend bezoekers genoteerd en verwacht wordt, dat vanmiddag en vanavond dit aantal ver wordt overtroffen. Hedenmiddag hebben de kinderen van twee tot vijf uur vrije toegang en om zeven uur vanavond gaat de pret voor de groten weer beginnen, waarna om acht uur tot twaalf uur de dansmuziek ongetwijfeld velen zal trekken. voor bedrijven, diensten en verenigingen Omdat er veel belangstelling bestaat bij de verschillende bedrijven, gemeentelijke diensten en clubs heeft het D.C.IJ.-bestuur besloten weer een kwartet-dam-tournooi te organiseren. Feitelijk is dit een reprise van wat D.C.IJ. in samenwerking met damclub Sportief bij de viering van IJmuidens .75- jarig bestaan organiseerde. Besloten is, dat in de laatste week van Augustus de beste vier spelers van een bedrijf, club of dienst achter het dambord kunnen plaats nemen. De speelzaal is weer evenals verleden jaar die van „Flora" te IJmuiden-Oost. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Woensdag 11 Juni. st. Tzonne IJM 1. Ca- tharina Duyvis IJM 60; mt. Antje RO 15. Claesje RO 46. Donderdag 12 Juni, st. Vios I IJM 24. Lim- burgia IJM 54. Vrijdag 13 Juni: st. Flamingo IJM 25, Schoorl IJM 39: ml. Wiron III IJM 221: mk. Wiron I IJM 210. Zaterdag 14 Juni: st. Petten IJM 39, Bloe- mcndaal IJM 71: mt. Johannes Polderman IJM 20, Elie Chénévière IJM 32. Maandag 16 Juni: ml. Hubertha Gerarda KW 9. Willem Cornelis KW 16. Arie Nico KW 17, Dirk KW 19, Cornelis KW 24. Aafke Jacoba KW 41, Cornelis KW 48. Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69. Jan KW 84. Wil- lempje KW 89, Alida KW 91, Jacoba KW 107. Gebroeders KW 108. Avontuur KW 114, Petronella K W125. Gebroeders KW 166. Aleida KW 169, Dolfijn RO 2; mk. Poolster IJM 11. Twee Gebroeders IJM 27. Dageraad IJM 229. De Jonge Willem IJM 230, Neeltje IJM 240 (snurrevaad), Nehim I AM 16. Ne- him II AM 17, Nehim III AM 19, Marianne KW 10. Samenwerking KW 21. Rein KW 30. Pieter Cornelis KW 31, Tiny KW 34. Prinses Margriet KW 51. Hermina IV KW 53, Dine Marie KW 57. Twee Gezusters KW 77. Jacob KW 92. Willem KW 94, Jana KW 210, Cla- zina Johanna RO 3. Dinsdag 17 Juni: st. Abraham VL 77; mr. Maria van Hattcm IJM 10, Wiron IV IJM 209: ml. Everard Christina KW 40, Willy KW 141; mk. Albatros IJM 277. Woensdag 18 Juni: mt. Batavia TJM 99 naar Boston. Dirkje RO 53 naar Rotterdam: ml. Drie Gebroeders HD 79; mk. Haarlem I IJM 276. Pietertje HD 87. Donderdag 19 Juni: st. Haarlem IJM 9. Herman SCH 92: mt. Eveline IJM 116. Shamrock IJM 129. Vrijdag 20 Juni: st. Norma Maria IJM 6. Haringdrijfnet visser ij Zaterdag 24 Mei: ml. Nederland IV KW 167. Dinsdag 27 Mei: ml. Martha IJM 74. Rijn mond IV KW 15. Vrijdag 30 Mei: ml. Kees KW 124. Zaterdag 31 Mei: ml. Vertrouwen KW 6. Dinsdag 3 Juni: ml. Gorredijk IJM 75, Henk KW 56. Huiberdina Gijsbcrtha KW 85, Nelly Maria KW 70, Excelsior II KW 78. Wiilhelmina II KW 138. Gezina Geertrui KW 176. Woensdag 4 Juni: ml. Sumatra KW 86. Voorwaarts KW 140. Donderdag 5 Juni: ml. Wilhelmina I KW 25, Rijnmond V KW 110. Janna KW 163. Everdina Jacomina KW 173. Vrijdag 6 Juni: ml. Fierman Eduard KW 5. Bertha KW 38. Zaterdag 7 Juni: ml. Mr. Dirk Donker Cur- tius KW 2, Grietje KW 20. Borneo KW 127. Nederland VII KW 130. Onderneming KW 175. Maandag 9 Juni: ml. Martenshoek IJM 283. Helena KW 39. Katwijk III KW 161. Dinsdag 10 Juni: ml. Noordster KW 67. Woensdag 11 Juni: ml. Sakina KW 32, Noordzee KW 47, Jan KW 50, Volharding KW 65. Bali KW 129. Zaterdag 14 Juni: ml. Hollandia KW 18. Rijnmond I KW 42. Maandag 16 Juni: ml. Piet en Lcendert Huibert KW 3. Neptunus KW 45. Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 17 Juni: ml. Elizabeth KW 49. Annie KW 54. Woensdag 18 Juni: ml. Anna en Cornelia KW 14, Margaretha en Maria KW 23, Voor uit KW 151, Eendracht KW 168. Donderdag 19 Juni: ml. Rijnmond II KW 43, Wilhelmina V KW 144. In Zaandam wordt Zondag door de athle- tiekvereniging „Zaanland" een vier-ver- enigingen-kamp gehouden, waaraan deel nemen de athletiekverenigingen Lycurgus te Krommenie, Celebes te Amsterdam en Suomi te Velsen. Deze verenigingen zijn al eerder tegen elkaar in het strijdperk gekomen om op de verschillende nummers voor dames- en heren-athlelen het hoogste aantal punten te bemachtigen. Ook deze keer zal er weer fel gestreden worden om de hoogste verenigingsresul- talen te behalen, waarbij speciaal de damesgroepen met de vertegenwoordig sters van A.V. „Zaanland", onder wie ver moedelijk Willy Lust en van A.V. „Lycur gus" de favorieten zullen zijn. Voor de Velsense athleten is het onge twijfeld een verlies, dat Taco v. d. Werff tijdens de Woensdagavond in Haarlem ge houden nationale wedstrijden geblesseerd raakte en hij dus niet kan starten. De Suomi-ploeg is samengesteld uit: Dames: 100 m: Tr. Blötevogel en D. Da vidson; hoogspringen: I. Waasdorp en C. v. d. ReeKlein; vèrpsringen: D. David son en Tr. Blötevogel; discuswerpen: D. Adelaar en C. v. d. ReeKlein; kogelsto ten: D. Adelaar en I. Waasdorp; speerwer pen: R. Cornelissen en C. Haitsma; 4 x 100 m estafette: D. Adelaar, D. Davidson, Tr. Blötevogel en I. Waasdorp. Heren: 100 m: B. Berghuis en H. Koei- man; 800 m: G. Oudendijk en A. Koet; 1500 J. Smit en G. Stuijfzancl; 3000 m: A. Spek en L. Schol; hoogspringen: A. Koet en D. van Zutfen; vèrspringen: J. Adelaar en H. Kooiman; kogelstoten: Chr. Postma en P. Koeten; discuswerpen: Chr. Postma en P. Koeten; Olympische estafette: J. Smit (800), W. Decnik (400), B. Berghuis (200), H. Kooiman (200). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. ADVERTENTIE Zondag 22 Juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. van den Berg; 15 uur: ds. J. v. d. Berg, kinderdienst; 19 uur: ds. G. Was senaar. Gcrcf. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. R. D. Beukema. Gcref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: mej. A. M. Holzappel, theol. cand. van Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur; Vespers; Dins dag en Donderdag 9 uur: H. Dienst. Leger des Ileils, 10 uur: Heiligingsdienst, 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Open luchtsamenkomst; 20 uur: Verlossings samenkomst. Leider kapt. A. Bijlsma. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar; 19 uur: ds. A. Groot van Scheveningen. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. de Kluis van Santpoort; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- broot-zijstraat, 10 uur: de heer H. van den Brink van Bloemen daal. Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. L. J. Mei- ners. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. H. P. Huis man. Jeugdkapel, Torenstraat, 10.15 uur: de heer A. Kool. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood. Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 9 uur: ds. J. O. Norel; 10.30 uur: ds. J. O. Norel. 19 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: wika M. Franken. Gereformeerde Kerk, Moensplein, 10 uur: ds. E. Jansen; 17 uur: ds. E. Jansen. Vrijz. Herv., Prinsessenlaan, 10 uur: ds. D. Visser van Zaandam. Doopsgezinde Gemeente, Meer, 10 uur: dr. Alb. Vis. Leger des Ileils, Kerkstraat 67; 10 uur: Heiligingsdienst. 12 uur: Zondagschool; 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst (Visserstraat), 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. luite nante W. K. v. d. Veen en A. Dijkstra. Maranatha, 10 uur: de heer Ed. W. Pera van Den Haag. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente. Julianaplein. 10 uur: ds. F. C. Willekes; 19 uur: ds. W. Oorthuys. Gereformeerde Kerk, Badgastenkerk, 10 uur: ds. J. E. Hendriks, 17 uur: ds. J. E. Hendriks. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. J. Hei- dinga van Haarlem. De Toorts. 9 uur: prof. dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam. Kapel, 19 uur: ds. D. ter Steege. Doopsgezinde Gemeente, Kapel der Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: de heer J. B. As sendorp van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur, ds. H. M. W. J. C. de Kluis. Zaterdagavond 8 uur: Openl. bijeenkomst Broekbergerplein. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England. Kinderhuissmgel, 8.30 a. m. Holy Communion, rev. Moes man.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 13