t I lldi dij? Ipt J ie e Portret van onze nieuwe Tweede Kamer DONDERDAG 2 6 JUNI 19 5 2 aa-SS;:'- W«gorte$r (C.P.N.) If. C. N. van Dis (Si. Ger.) Ch. I. M. Wehe; (K.N.PJ W. LG. Lcmaife (K.N.P.) K.V.P. Bij de dertig thans gekozen K.V.P.-leden bevinden zich 23 zittende leden: de heren F. van Vliet, H. H. van der Zanden, mr. Th. M. J. de Graaf, mr. dr. N. H. L. van den Heuvel, P. J. S. Serrarens, J. J. Fens, J. M. Mol. mej. dr. M. A. M. Klompé, drs. M. M. A. A. Janssen, W. J. Andriessen, Th. D. J. M. Koersen, dr. A. M. Lucas, M. P. van der Weijden, C. J. van der Ploeg, Jac. Groen, dr. L. G. Kortenhorst, Th. S. J. Hooij, mag. dr. J. G. Stokman, prof. mr. C. P. M. Rom- me, B. A. A. Engelbertink, J. H. Maenen, dr. ir. W. J. Droesen en J. Peters. Voorts zijn gekozen de démissionnaire staatssecretarissen mr. J. M. L. Th. Cals en H. C. W. Moorman. In de Kamer keren niet terug de heren mr. F. J. F. M. van Thiel, dr. W. P. L. M. de Kort, mr. J. J. de Haas, mej. A. H. Nolte, mr. E. G. M. Rool- vink, H. M. J. Dassen, B. J. Verhoeven, J. H. W. van Koeverden en mr. F. J. H. Bachg. Nieuwe verschijningen in de Kamer zijn voor de K.V.P. de volgende: Mr. P. A. B 1 a i s s e, die op 24 April 1911 te Amsterdam werd geboren, heeft, nadat hij de lagere school en het gymna sium doorlopen had, rechten en economie gestudeerd. Hij was achtereenvolgens werkzaam als advocaat en procureur in de hoofdstad, secretaris van de n.v. H. Puven- broek's Textielfabriek, secretaris van de directie van de n.v. Philips en secretaris van de Hoofdgroep Industrie. Na de tweede wereldoorlog trad de heer Blaisse in over heidsdienst. Hij werd belast met de leiding van de afdeling Buitenlandse Handel van het ministerie van Economische Zaken. Kort daarna volgde zijn benoeming tot directeur van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van dit ministerie. In deze hoedanigheid heeft hij aan tal van econo mische en handelsbesprekingen deelgeno men. Ir. C. J. van Meel werd 13 Februari 1903 te Oud- en Nieuw-Gastel geboren. Hij bezocht de H.B.S. te Bergen, op Zoom en de Landbouwhogeschool te Wageningen en aanvaardde daarna de benoeming van ad judant secretaris van de Landbouw Crisis organisatie van Noord-Brabant. Hij is waarnemend burgemeester van Hilvaren- beek geweest en lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant. In 1946 werd de heer Van Meel benoemd tot landbouw- attaehé bij de Nederlandse ambassade te Parijs. M r. K. T. M. v a n Rijckevorsel werd 27 Maart 1913 te Vught geboren. Hij bezocht het gymnasium, deed in 1935 nota rieel staatsexamen en behaalde in 1939 de titel van mr. in de rechten. Hierna vestigde hij zich als advocaat. Hij trad vele jaren op als plaatsvervangencl-landsadvocaat. Mej. dr. A. de W a a 1 werd 25 November 1906 te Culemborg geboren. Zij studeerde sociale geografie te Utrecht en was van 1932 tot 1939 lerares in Bandoeng en Soe- rabaja. Na de oorlog werd zij wetenschap pelijk ambtenares aan het Geografisch In stituut te Utrecht. Mej. De Waal is ge meenteraadslid van Utrecht. Ir. F. C. M. W ij f f e 1 s werd 10 April 1899 geboren. Hij studeerde voor mijn- bouwkundig ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft. Hij is hoofdingenieur van de staatsmijnen en heeft zitting gehad als minister van Sociale Zaken en Water staat in het kabinet-Gerbrandy te Londen van Februari 1945 tot de bevrijding. P. v. d. A. Bij de dertig thans gekozen P. v. d. A.- leden bevinden zich 21 zittende leden: de heren J. M. Willems, jhr. mr. M. van der Goes van Naters, mr. C. J. A. M. ten Hagen, mr. L. A. Donker, J. Schilthuis, mr. J. A. W. Burger, H. van Sleen, G. J. N. M. Ruy- gers, J. J. Vorrink, mej. mr. N. S. C. Ten- deloo, J. G. Suurhof, J. de Kadt, dr. ir. A. Vondeling, G. M. Nederhorst, J. H. Scheps, H. J. Hofstra, N. Slufkens en C. J. van Li enden. Voorts zijn gekozen de demissionnaire ministers Drees, Joekes en Mansholt. In de Kamer keren niet terug de heren G. Boekhoven en R. van de Brug. Om zes plaatsen zal worden geloot tussen dertien candidalen. Dit zal gebeuren wanneer de volgende week het Centraal Stembureau bijeenkomt. Deze eandidaten zijn: dr. S. A. Posthumus, F. J. Goedhart, J. J. A. Berger, mej. mr. J. Zeelenberg, mr. Th. J. A. M. van Lier, J. Emmens, D. Roemers, F. J. Kranenburg, mevrouw A. C. PloegPloeg, J. Blom, C. W. van Wingerden, J. Bommer en C. Egas. A.R. Bij de twaalf thans gekozen A.R.-leden bevinden zich twaalf zittende leden: dr. J. Schouten, mr. J. Terpstra, prof. mr. P. S. Gerbrandy, mr. J. Algera, dr. J. A, H. J. S. Bruins Slot, mr. dr. E. P. Verkerk, C. van den Heuvel, ds. J. Fokkema, mr. A. B. Roosjen, A. W. Biewenga Wzn., A. Stapel kamp en ds. C. van der Zaal. In de Kamer keert niet terug de heer H. J. W. A. Meije- vink. C.H.U. Onder de negen thans gekozen C.H.U.- leden bevinden zich acht zittende leden: de heren H. W. Tilanus, F. H. van de We tering, mr. H. K. J. Beernink, dr. J. J. R. Schmal, Tj. Krol, J. cle Ruiter, jkvr. mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen en H. Kikkert. Voorts is gekozen de demission naire minister ir. C. Staf. V.V.D. Bij de negen thans voor de V.V.D. geko zen 'leden bevinden zich zeven zittende leden: mr. P. J. Oud, drs. H. A. Korthals, mevrouw A. FortanierDe Wit, F. den I-Iartog, J. G. H. CorneliSSen, R. Zegering Hadclers en G. Ritmeester. In de Kamer keert niet terug mr. G. Vonk. Nieuwe Kamerleden voor de V.V.D. zijn de heren mr. H. F. van Leeuwen en H. J. Ankersmit. M r. H. F. v a n L e e u w e n werd 26 No vember 1890 te Amsterdam geboren. Na het gymnasium aldaar te hebben bezocht studeerde hij rechtswetenschappen aan de universiteit te Amsterdam. Hij vestigde zich als advocaat in zijn geboortestad en was in 1917 secretaris van het Rijkskolen- distributiekan loor. In 1925 werd hij direc teur van de Twentse Bank te Rotterdam. In 1929 werd hij opgenomen in de hoofd directie van deze bankinstelling te Am sterdam. Van zijn hand zijn tal van artikelen ver schenen op economisch gebied. De heer H. J. Ankersmit werd 28 December 1895 geboren. Nadat hij de H.B.S. had doorlopen studeerde hij schei kunde aan de hogeschool te Karlsruhe en aan de universiteit van California, Berke ley. Thans is de heer Ankersmit directeur van een textiel- en chemische fabriek. Verder heeft hij nevenfuncties in het bankwezen. C.P.N. Bij de zes thans gekozen leden der C.P.N. zijn vier zittende leden: de heren G. Wa genaar, S. de Groot, H. Gortzak en J. Haken. In de Kamer keren niet terug me vrouw M. E. Lips-Odinot en de heren J. Hoogcarspel, C. Borst en mr. B. J. Stokvis. Nieuw gekozenen zijn P. van Staveren en J. F. Reuter. P. van Staveren is echter nog geen 3Q jaar en kan dus niet in de Kamer zitting nemen. De heer J. F. Reuter was lid van de voor malige illegale partijleiding van De Waar heid. Na de bevrijding is hij secretaris van de plaatselijke centrale van de E.V.C. te Amsterdam geworden. St. Geref. Partij De samenstelling van de fractie der Staatkundig Gereformeerde Partij is in de nieuwe Kamer onveranderd gebleven. De fractie bestaat uit ds. P. Zandt en ir. C. N. van Dis. K.N.P. Voor de K.N.P. is behalve de heer Ch. J. I. M. Welter prof. dr. W. L. G. Lemaire gekozen. Prof. Lemaire werd 25 September 1907 te Indramaju in Indonesië geboren. Na de H.B.S. Ie hebben doorlopen deed hij doctoraal examen in de rechten en promo veerde in 1932 cum laude. De heer Lemaire is secretaris-generaal van het departement van Justitie te Batavia geweest' en be kleedde na de souvereiniteitsoverdracht Bij het bekijken van bovenstaande -foto's dient men er rekening mede te houden, dat om zes zetels der P. v. d. A. nog door dertien eandidaten geloot moet worden. tot begin 1951 de functie van algemeen adviseur van de minister van Justitie van Indonesië. Van 1946 tot 1951 was hij hoog leraar aan de universiteit vair Indonesië. In 1951 keerde hij naar Nederland terug.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5