Ingrijpende wijzigingen in de Visserij wet op komst Gero Zilmeta D. van Looij Bakkerij DE HOOP Rijwielen stoffeerder Agenda voor Velsen Unicum Rubbercorsetten Drogisterij De Vergulde Gaper G. v. d. Glind Wanneer U halfwas ,,'t Helm" stelt in boulevard vitrines werk ten toon JAGT MEUBELFABRIEK Fa. PRUIS Herverdeling van visrechten en toezicht op uitgifte vergunningen Prof. Lieftinck nam afscheid van journalisten Commissaris voor de werkgelegenheid IJmuiden Beverwijk Velsen Luidsprekers D. VAN BUUREN 5 Premies voor woningverbetering Inbraak in winkel van huishoudelijke artikelen Provincie wil geld lenen Originele expositie in Zandvoort Waterpolo HPC-Dolfijn 4-1 Gunstig jaar voor de Ned. Handel Maatschappij Voetbal Bestuursleden van EDO trokken voetbalschoenen aan Gymnastiek Athletiekcompetitie Kennemer Turnkring Waterdichte Horloges £55,- Onderscheiding voor de heer J. Meyer AUTOFINANCIERING Gevraagd LUIDSPREKER I, „AURORA", Woninginrichting, Velsen-Noor'd. VRIJDAG 27 JUNI 1952 De herziening van de Vissèrywet, waar naar zovele sportvissers met verlangen liebben uitgezien, Is op komst. Aanvanke lijk lag het ln de bedoeling een geheel nieuwe Visserywet op te stellen, maar thans heeft men besloten de wyzigingen in de bestaande wet op te nemen. By de Tweede Kamer is thans een wetsontwerp Ingediend waarin een aantal van deze wijzigingen is vervat. Deze zyn van zéér ingrypende aard. De voornaamste betref fen de verhouding tussen de beroeps- en de sportvisserlj, de inperking van rechten van rechthebbenden op het water, toezicht op (en dus waarschijnlijk beperking van) de uitgifte van vergunningen en actieve be vordering van de visstand. In het wetsontwerp wordt gezegd, dat door inpoldering, drooglegging, normalise ring van rivieren e.d. het voor de kust- en binnenvisserij beschikbare areaal voortdu rend afneemt. Aan de andere kant neemt het aantal sportvissers voortdurend toe en een verbetering van de visstand is dan ook strikt noodzakelijk. Voor die verbetering vormen de versnipperde visrechten echter een grote belemmering. Zolang verschillen de personen ieder rechthebbende op een gedeelte van het water zyn, getroost nie- (Van onze parlementaire redacteur) „Ik vind de parlementaire strijd boeiend, ik houd ervan, al was hij niet steeds even gemakkelijk", zei minister Lieftinck Don derdagmiddag in een bijeenkomst met de parlementaire pers en enige financiële re dacteuren, van wie hij afscheid wilde nemen. Hij noemde het een groot voor recht, zeven jaar met zijn ambtgenoten Drees en Mansholt te hebben kunnen sa menwerken. De continuïteit dier samen werking was van grote betekenis voor de verrichte arbeid geweest. Hij herdacht de ambtgenoten, welke in deze periode over leden zijn: Huismans, Fiévéz en Van Maar- seveen. Grote waardering uitte hij voor het gemeenschappelijke werk door de gehele staf van het ministerie van Financiën. Door die goede teamgeest was zijn arbeid in hoge mate veraangenaamd en vergemakkelijkt. Dan was het contact met de Kamers en dat met andere departementen „op zichzelf ook zeer interessant" aldus een veel zeggende opmerking van de minister. Hij noemde het een belangrijk bestanddeel in ons staatsbestel, dat de regering altijd de medewerking van de hoogste vertegen woordiging voor haar ontwerpen en voor haar beleid moet zien te krijgen. Wanneer hij al eens tegenvallers had ontmoet, zoals minder welgevallige amendementen of mo ties (lachend merkte hij op: „Een wets ontwerp heb ik geloof ik nooit verloren") dan kon hij daar best tegen. Teleurstellend was het soms wel, wanneer iets dergelijks niet gebeurde op zakelijke doch op louter politieke grondslag zoals bijvoor-beeld in de afgelopen week in de Eerste Kamer. „Men meent dan wel dat ik mij boos maak en in een dergelijke stemming wegloop, maar zo is het niet. Ik trek mij wel wat terug en moet het wel even verwerken, maar ik heb genoeg sport beoefend om een nederlaag te kunnen velen". De minister stond va-ij uitvoerig stil bij het verschil tussen de taak van de minister van Finan ciën na en voor 1945. Reeds het vorig jaar, tijdens de kabinets- ci-isis, had minister Lieftinck de neiging ge had niet meer mee te doen bij een insta biliteit als hij toen bij de partijen in de Kamer meende te bespeuren. Hij voelde zich trouwens toen buitengewoon vei-moeid. Tenslotte had hij zich laten overhalen om opnieuw aan het hoofd van Financiën op te treden, echter onder de voorwaarde dat hij niet gehouden zou zijn tot het eind te blij ven. Dit had hij tenslotte wel gedaan doch daarover was hij niet teleurgesteld. „Te meer blij ben ik, te hebben doorgezet, om dat ik nu ook nog de uitslag van de ver kiezingen van gisteren heb meegemaakt, die, als ik het goed zie nu, niet bepaald een scherpe veroordeling omtrent het beleid van de P. v. d. A. inhoudt. Dit strekt mij tot voldoening." Reeds geruime tijd geleden had de In ternationale Bank voor Herstel en Ontwik keling op hem een beroep gedaan de thans aanvaarde functie te gaan vervullen. Men had hem echter nog uitstel tot de verkiezin gen gegeven. Hij zal nu afstand kunnen nemen van de problemen die zich hier voordoen waardoor hij deze in rustige be zinning zal kunnen beoordelen. Bovendien kwam er tijdens de zeven jaren van inge spannen arbeid weinig van een zich ver diepen in culturele en wetenschappelijke aangelegenheden. De functie in Turkije lokte hem aan, aangezien hij gelooft daar nuttig werk te kunnen doen met het oog op de ontwikkeling van het land, maar ook voor de gehele wereld. Hetgeen ginds te verrichten valt kan wellicht leiden tot ver sterking van het evenwicht tussen de de mocratische en anti-democi-atische krach ten. Overigens verklaarde professor Lief tinck ronduit, er niet erg rouwig over te zijn dat hij nu buiten de problemen van de kabinetsformatie staat. „Kabinetsformaties heb ik altijd bijzonder vervelende perioden gevonden." De minister zal zo mogelijk nog enige nota's vóór 1 Juli aan de Kamer overleg gen. Indien vóór die datum de onderhan delingen omtrent een nadere regeling in zake rechtsherstel voor effecten dit zullen toelaten, zal hij de desbetreffende Kamer commissie daarover inlichtingen verstrek ken. Voorts gaf hij te kennen dat er nog allerlei zal moeten gebeuren voordat men tot een volledige Benelux-unie zal kunnen komen. Op langere termijn acht hij ver wezenlijking van de Benelux-gedachte mo gelijk. Zijn Eei-ste Kamerlidmaatschap zal hij, zo mag men aannemen, zolang hij te Ankara werkzaam moet zijn, niet vei-vullen. Indien hij echter wellicht over een tweetal jaren terugkeert, zal hij kennelijk gaai-ne het senatorschap op zich nemen. Het zal dan alleen nodig zijn dat degene die zijn plaats inneemt, deze voor hem vrijmaakt. Ter vermijding van misverstand: prof. Lief tinck sprak dit. allemaal niet zo uit, maar zinspeelde er wel op. Tot besluit hebben de voorzitter van de parlementaire pers en de heer Van Galen namens de financiële redacteuren hartelijke woorden van waardering gesproken. mand zich de offers om de visstand te ver beteren. Integendeel zij bevissen het wa ter dan veel te intensief. Het wetsontwerp zegt voorts, dat een redelijke verdeling van het nog beschik bare water tussen beroep en sport nood zakelijk is. Een in 1946 ingestelde advies commissie heeft nu voorgesteld: toezicht van overheidswege op de uitgifte van ver gunningen en op de huur-overeenkomsten van visrecht, samenvoeging van versnip perde visrechten en een verdeling in rayons voor beroep en sport. De overheid kan met deze voorstellen een heel eind meegaan. Een van de belangrijkste voorstellen be treft de instelling van een Kamer voor de ViSSery, waarin beroep, sport en rechtheb benden op viswater vertegenwoordigd zul len zijn. De Kamer zal zich bezig moeten houden met het toezicht op de uitgifte van vergunningen en de andere door de com missie voorgestelde wijzigingen. Het toezicht op de uitgifte van vergun ningen is noodzakelijk om te voorkomen, dat deze ongelimiteerd in aantal toenemen en dat rechthebbenden teveel voordelen trekken van de uitgifte van vergunningen. Al deze maatregelen, noodzakelijk voor de bevordering van de visstand, grijpen diep in dè privaatrechtelijke verhoudingen. Het is echter onmogelijk de verbetering van de visstand te verwerkelijken zonder de vrijheid te beperken van rechthebben den om hun viswater naar eigen goeddun ken te gebruiken. Laat men deze maatre gelen achterwege, dan zal naar de stellige mening der overheid het beoefenen van de hengelsport langzaam maar zeker onmo- gelyk worden. Verheugend Onze hangelsportmedewerker schrijft naar aanleiding van het nieuwe ontwerp: Het is verheugend dat de Overheid biy- kens dit nieuwe ontwerp een open oog voor belangen van de hengelsport (er zijn in ons land ruim een half millioen sport vissers) heeft getoond. De verbetering van de visstand is inderdaad hoogst noodza kelijk evenals de maatregelen om de roof bouw tegen te gaan, die op het Neder landse water op vele plaatsen werd ge pleegd. Dat de overheid deze maatregelen wil nemen, instede van bijvoorbeeld sterke vangstbeperkingen op te leggen, is méér dan de sportvissers hadden durven hopen. De intensieve campagne, tot „weidelijk" vissen, dus onder meer het loslaten van grote vangsten, toont echter aan, dat zij het verdienen. Natuurlijk zal men moeten afwachten hoe in de practyk de verdeling van het wa ter tussen beroep en sport tot stand zal komen. Het principe is echter verstandig. Ook de regeling tot beperking van de uit gifte van de vergunningen zal afgewacht moeten worden. Wél te betreuren is, dat naar wij vernemen de Overheid nog niet zal overgaan tot een herziening van de volkomen verouderde regeling van de vergunningen voor de verschillende aas soorten. De technische ontwikkelingen in de hen gelsport maken die wijziging zeer nood zakelijk. Naar het A.N.P. verneemt is dezer da gen de benoeming te verwachten van prof. dr. Fred. L. Polak te 's-Gravcnhage tot commissaris voor de werkgelegenheid. Met de instelling van deze nieuwe func tie beoogt de regering de departementale organisatie van de werkgelegenheid te vestigen op een voldoende brede grondslag, welke overeenkomt met het grote belang, dat van regeringswege wordt gehecht aan handhaving van de werkgelegenheid op een voldoende hoog peil. Prof. Polak zal in zijn nieuwe functie ook optreden als voorzitter van het inter departementaal college, dat de openbare werken-politiek coördineert. De commissaris voor de werkgelegen heid zal ook het contact onderhouden met de provinciale besturen en de door deze gevormde organisaties voor de werkgele genheid. Door een verruiming van de middelen van het Terlingen-fonds zal het mogelijk zijn op een ruimere schaal premies toe te kennen voor verbetering van slechte wo ningen van bonafide eigenaren, die niet in staat zijn uit eigen middelen de noodza kelijke verbeteringen te bekostigen. Aanvragen voor dei-gelijke premies moe ten bij de gemeentebesturen worden inge diend. Voorwaarde is dat met de verbou wing nog niet is begonnen op het ogenblik van indiening van het verzoek. De beslis sing of de aanvrager voor toekenning van een premie in aanmerking komt berust bij de gemachtigde van het Terlingen-fonds (particuliere schenking). Het toe te wijzen premiebedrag zal 'ten hoogste 50 pet. van de gemaakte kosten kunnen bedragen met een maximum van f 1400. Voor de Haarlemse rechtbank heeft een drietal jongemannen terecht gestaan, ver dacht van diefstal in vereniging door mid del van inklimming. Twee van hen braken in in een winkel van huishoudelijke arti kelen te Haarlem en stalen een bedrag van f 100, een armband en sigaretten. De derde stond op de uitkijk. Tegen J. H., die in de winkel is geweest, eiste de officier van justitie een straf van anderhalf jaar door te brengen in de strafgevangenis voor jongelieden te Zut- phen en tegen A. M. V., die op de uitkijk laad gestaan, een straf van een jaar, door te brengen in de jeugdgevangenis. Tegen de derde verdachte, J. K., luidde de eis een gevangenisstraf van tien maanden. Gedeputeerde Staten van Noordholland vragen de Provinciale Staten machtiging ten laste van de provincie geldleningen aan te gaan tot zodanige nominale bedra gen als nodig zullen blijken te zijn om een som te verkrijgen ter voldoening van f 500.000 wegens kapitaalverstrekking aan het Provinciaal Electriciteitsbedryf ten be hoeve van uitbreidingswerken en f 550.000 wegens kapitaalverstrekking aan het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf ten behoeve van uitbreidingswerken. De leningen zullen worden aangegaan tegen een rente waar van het percentage de door de regering ge stelde normen niet overschrijdt. Staande op het bordes van één der in aanbouw' zijnde dienstwoningen van de flatcomplexen aan de Boulevard de Fa- vauge, ontstak de burgemeester van Zand voort, mr. H. M. van Fenema Donderdag avond omstreeks 10 uur het licht in de vi trines, die aan de bordes-muren der bene den-flatwoningen zijn aangebracht. 72 TL buizen in de 36 vitrines wierpen hierna hun schijnsel over de Boulevard, een schouw spel, dat Zandvoort in jaren niet op zijn boulevards heeft gekend en dat een buiten gewoon bekoorlijke en levendige indruk wekte. Een groot aantal belangstellenden was van deze gebeurtenis getuige, waait niet al leen, dat dit Boulevard-gedeelte tot nieuw leven werd gewekt, het was de culturele kring ,,'t Helm", die de gelegenheid had aangegrepen, de vitrines, bestemd voor reclame-doeleinden, dit eerste seizoen zo veel mogelijk te bestemmen voor expositie gelegenheid voor werken van haar leden. Dit werd mogelijk gemaakt door de bereid willige medewerking van de pachter van deze vitrines, de heer L. H. Schenk van het Reclame- en adviesbureau „Noord Hol land", in samenwerking met de architect van de flatgebouwen, de heer W. Kelder te Bussum. Vele gemeentelijke autoriteiten, onder wie de korpschef van politie en de gemeen, te-secretaris, waren aanwezig, toen de voor zitter van de culturele, kring ,,'t Helm", mr. A. Merens, na aan mevrouw Van Fenema een bouquet bloemen te hebben overhan digd, het wóórd nam en de vele aanwezigen welkom heette. Spreker noemde het een vreemde plaats en een vreemd uur voor de opening van een expositie. Dit is evenwel volkomen in overeenstemming met het merkwaardige van deze tentoonstelling, aldus spreker, die dank bracht aan de heren Kelder en Schenk, door wier mede werking deze tot stand kon komen. Spreker betoogde, dat het woord Boulevard, dat eigenlijk „bolwerk" betekent, uitgegroeid is tot een begrip dat méér wijst in de rich ting van flaneer-gelegenheid, een weg, waar men kan wandelen en.... kijken! „l'Art pour l'Art" is een bekend Frans ge zegde, doch in Zandvoort zou ,,'t Helm" willen zeggen: „Boulevard pour l'Art". Spreker memoreerde in 't kort de historie van ,,'t Helm" Zes succesvolle tentoonstel lingen werden sedert haar kort bestaan ge houden, deze zevende spant, wat het unieke betreft, wel de kroon. Doch ,,'t Helm" zit niet stil. Reeds zijn weer plannen in voor bereiding om, in navolging van Leiden, óók in Zandvoort te komen tot een insti tuut voor K. en O. (Kunst en Ontspan ning). Binnenkort zal hiervoor een verlo ting worden georganiseerd, daar de ver wezenlijking van deze plannen véél geld kost, maar ,,'t Helm" stelt zich als uitein delijk doel: iets goeds te bieden aan het grote publiek. Met de hoop uit te spreken, dat deze openlucht-expositie een grote at tractie zou mogen blijken te zijn voor bad gasten en inwoners, verzocht spreker aan Zandvoorts burgemeester, de openings ceremonie te willen verrichten. Mr. H. M. van Fenema begon, met erop te wijzen, dat hij onlangs een artikel las, waarin geklaagd werd over geringe belang stelling van het Nederlandse volk voor de kunst. Andere landen zouden hierin ons land vèr vooruit zijn. Spreker betwijfelde dit ten zeerste, want er zijn zéér vele uitingen van kunst in ons land. Nederland is „Picture-minded" en op muzikaal gebied zelfs toon-aangevend. Niet de kwantiteit doch de kwaliteit is het, waar het tenslotte om gaat. „Slechts zelden", zei spreker, „ben ik in Zandvoort op zulk een originele wijze ontvangen om een tentoonstelling te ope nen. Een zéér bijzondere collectie etsen van Zandvoortse kunstenaars wordt hier op bijzonder aantrekkelijke en originele wijze geëxposeerd en maakt deze expositie tot een manifestatie van de kunstzin van ,,'t Helm". De opbouw van het culturele is in Zandvoort bijzonder nodig, waar zoveel op het materiële is ingesteld. Bij deze cul turele opbouw is de culturele kring ,,'t Helm" het gemeentebestuur tot grote steun geworden. Spreker toont zich uiterst ver heugd, deze "tentoonstelling te mogen ope nen. Na de komende collecte warm te hebben aanbevolen, besloot spreker met de woorden: „Moge het licht, dat ik thans ga ontsteken, zijn weerschijn vinden in de ge dachten van diegenen, die dit werk aan schouwen". Het gezelschap maakte hierna onder lei ding van enkele leden van ,,'t Helm" een wandeling langs de vitrines, waarin teke ningen en etsen van Zandvoortse kunste naars leden van ,,'t Helm" te bewon deren zijn. Het wandelend publiek toonde deze eerste avond grote belangstelling en be wondering voor het geëxposeerde en was eenparig in de lof over het nieuwe aan zicht, dat deze Boulevard door de verlichte vitrines had gekregen. Ongetwijfeld heeft de culturele kring ,,'t Helm" met dit initiatief Zandvoort voor het komende seizoen een belangrijke dienst bewezen. De waterpoloploeg van HPC heeft tegen Dolfijn een goede indruk gemaakt. Aanvan kelijk zag het er voor de Heemstedenaren niet gunstig uit toen Dolfijn direct de lei ding nam. Een doorslagbal werd door de middenvoor onhoudbaar voor doelwachter Vrugt in het doel geplaatst. HPC kon het goede tegenspel eerst na geruime tijd vin den. Door Smit kwam HPC aan de gelijk maker. Na de hervatting scoorde Smit wederom. Daarna bracht Dijkstra de stand op 31. Nadat een speler van Dolfijn het water wegens een overtreding moest verlaten, ver hoogde HPC de score tot 4—>1. De kansen van HPC op het kampioenschap staan nu gunstig. BINNENLAND Aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen" heeft de hoofdofficier Marva tweede klasse H. van Slooten het commando over de mai-inevrouwenafdcling overgedragen aan kapitein-luitenant ter zee A. M. Valkenburg. De nieuwe commandant is dezer dagen met Hr. Ms. „Van Galen" uit de Koreaanse wa teren thuisgekeerd. Zondagavond ontsnapte uit het Huis van Bewaring te Winschoten de 35-jarige E. C. G. uit Groningen, die nog twee jaar gevan genisstraf moest ondergaan. Donderdag is G. te Bolsward aangehouden. Hij had sedert Zondag zijn strafregister weer uitgebreid. In Franeker had hij een poging tot oplichting gedaan en in Leeuwarden had hij een fiets en een regenjas ontvreemd. De Haagse kantonrechter heeft 41 mede werkers aan de door de „Stichting Eén- nul" georganiseerde voetbalprijsvraag ver oordeeld tot geldboeten variërend van veer tig tot tweehonderd gulden. Aan twee medewerkers van de stichting wërd boven dien twee weken hechtenis voorwaardelijk opgelegd. Donderdagavond moest een 20-jarlge motorrijder in Veenendaal plotseling voor een personenauto uitwijken, waardoor hij een voetganger aanreed. Beiden werden ernstig gewond naar een ziekenhuis óver- gebracht waar de motorrijder is overleden. Op de pas geopende rijksweg tussen Eemnes en Hoevelaken is dezer dagen, zoals gemeld werd, het eerste verkeersongeluk gebeurd. Een inwoner van Hoogland werd door een auto aangereden en érnstig ge wond. Hij is thans in een ziekenhuis te Amersfoort overleden. Een gondelvaart in Venetiaanse stijl, Donderdagavond gehouden, vormde het hoogtepunt van de festiviteiten, die het Amsterdams Studentencorps bij het 64ste lustrurh van de Amsterdamse universiteit heeft georganiseerd. Onder de toeschouwers bevond zich ook de burgemeester van Vene tië, die als gast van burgemeester d' Ailly in de hoofdstad verblijft. Een vuurwerk besloot dit waterfestijn. Te Voorburg is de 62-jarige gehuwde tuinder A. de Z. door een tram van de N.Z.H.V.M. aangereden. Hij was op slag dood. Volgens de trambestuurder moet de tuinder, die uit een zijweg kwam, de tram Daar de verjaardag van Prins Bernhard dit jaar op een Zondag valt, zal naar van officiële zijde wordt medegedeeld Maan dag worden gevlagd. De Nederlandse Handel Maatschappij N.V. heeft over 1951 zeer gunstige resul taten behaald. Volgens het thans uitgebrachte verslag bedraagt het voordelig bedrijfsresultaat 19.280.169 17.427.106), waaruit aller eerst 2.379.835 wordt aangewend voor afschrijving op gebouwen (vorig jaar 2.645.734). Voor een bijzondere aanvul ling van de reserve wordt 3.640.000 2.397.059) besteed en voor een over dracht naar dé onder crediteuren opgeno men bijzondere reserve 4.000.000 7.000.000). Uit het hierna i-esterende winstsaldo van 9.260.334 5.384.313) wordt een dividend van 12 /2 pet. voorge- steld, waarvan 10 pet. in aandelen en 2 Va pet. in contanten. (Vorig jaar werd 8 pet. gedeclareerd .waarbij 5 pet. in aandelen kon worden ontvangen.) ADVERTENTIE KI. Houtstr. 105 Haarlem De leiding van EDO had Donderdagavond de bestuurstafel verwisseld met het voetbal veld. Gezien het grote verschil in werkwijze is het begrijpelijk dat bestuur inclusief com missie, niet die kracht kon ontplooien welke het achter de groene tafel pleegt te doen, wat niet wegneemt dat de officials zonder agenda, notulen en rondvraag, maar al schop pend, rennend en koppend het met elkaar eens werden. Het elftal van de Gem. In- cassodienst was een geducht tegenstander. De directeur van de dienst had de aftrap verricht. Polly Pérukel met zijn oud-gedien- den wonnen deze gezellige wedstrijd met 4-1. Dat de gymnasten van de Kennemer Turnkring behalve de gymnastiek ook andere takken van sport beoefenen bewees de deel neming van 11 dames- en 7 herengroepen aan de athletiek-competitie, waarvan de eerste wedstrijd thans gehouden is. De onderdelen voor de eerste avond wa ren voor de dames 80 meter hardlopen, ver springen en discuswerpen en voor de lieren 100 meter hardlopen en eveneens verspringen en discuswei-pen terwijl als vrij nummer voor hen was ingelast het nummer 1000 me ter hardlopen. In tegenstelling met voorgaande jaren houdt de K.T.K. dit jaar geen speciale athle- tiek-kampioenschappen; de prestaties van de competitie zullen tevens voor de kampioen schappen gelden. De resultaten na de eerste avond luiden: Dames, le klasse, 1. Bloemendaalse G. V. 683S p.; 2. Concordia 6455 p.; 2e klasse: 1. Bloemendaalse G. V. 5639 p.; 2. T. V. Sant poort 5501 p.; 3e klasse: 1. Concordia 5895 p.; 2. V.O.L.O. 4884 p.; 3. Bloemendaalse G.V. 4837 punten. Heren, le klasse: 1. Bloemendaalse G. V. 5031 p.; 2. O.S.S. 4092 p.; 3. Concordia 3853 p.: 2e klasse: geen deelnemers; 3e klasse: 1. V.O.L.O. 3923 p.; 2. T.V.S. 3101 p.. De hoogst geplaatsten bij de drie nummers waren de volgende personen: bij de dames: 1. mej. T. Handgraaf, Concordia 2136 pnt.; 2. mej. R. Beyen, Bloemendaalse G. V. 2131 pnt.; 3. mej. I. Waasdorp, T.V.S. 1849 pnt.; bij de heren: 1. A. van Zweeden, Bloemen- deelse G. V. 1703 pnt.; 2. A. Schaap, Turn- lust, Beverwijk 1257 pnt.; 3. J. van Enden, Bloemendaalse G. V. 1255 pnt. De individuele prestaties waren, het min der aangename weer in aanmerking nemen de, voor gymnasten niet ongunstig te noemen. Dames 80 meter hardlopen: mej. T. Hand- graaf, Concordia 10.8 sec.; verspringen mej. T. Handgraaf, Concordia 4.86 m.; discuswer pen: mej. R. Beyen, B.G.V. 26.04 m. Heren 100 meter hardlopen: A. Schaap, Turnlust, Beverwijk 11.8 sec.; H. Fokkelma, V.O.L.O. 11.8 sec.; verspringen: A. van Zweeden, B.G.V. 6.10 m.; discuswerpen: A. van Zwee den, B.G.V. 36,90 m.; 1000 meter hardlopen: G. Halderman, O.S.S. 2 minuten 56.3 sec. 17 steens anker vanaf U koopt bU een vakman VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 26 op 27 Juni: KW 2 60 lc., KW 45 42 k., KW 3 17 k., KW 65 22 k., KW 5 20 k., KW 124 40 k., KW 14 22 k., KW 129 60 k., KW 23 80 k., KW 161 54 lc., KW 25 19 k., KW 163 31 k., KW 73 43 k., KW 168 33 lc., KW 147 70 k., KW 170 15 k., KW 47 11 k., KW 54 51 k. uit halve vleet, KW 144 20 k., KW 83 36 k., KW 67 14 k., KW 18 26 k., KW 29 10 k., KW 32 25 k., KW 39 9 k., KW 49 37 k., KW 42 51 k., KW 43 10 k., KW 110 47 k., KW 50 38 k., KW 173 55 k., KW 151 7 k., KW 22 9 k.; IJM 74 35 k., IJM 283 36 k.; SCH 36 60 k., SCH 51 75 k., SCH 107 42 k., SCH 353 80 k. Geen vangst hadden: KW 44, KW 130. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 26 kantjes, Scheveningen 27 kantjes, Katwijk 34 kantjes. Ontslagen door voltooiing van de staalfabriek-uitbreiding Nu de uitbreiding van de Staalfabriek der K.N.H.S. afgelopen is, zijn er diverse aannemers, die een aantal arbeiders hun ontslag moeten aanzeggen. Bij de Ballast- maatschappy bestaat namelijk het voorne men 35 40 arbeiders te ontslaan. Dit is men bevestigde ons dit zowel van de zijde def aannemers als van de kant van het Arbeidsbureau een volkomen nor maal geval. Er wordt inmiddels nog ge probeerd, voor een aantal der gedupeerde werkkrachten bij wijze van overbrugging werk te zoeken bij de Hoogovens. VISSERIJBERICHT URK Donderdag werd door 86 vaartuigen aangebracht: 6031 pond kuilpaling, prijs f 1.03'f 1.12 per pond; 22 pond snoek baars f 0.93 p. p.; 64 pond rode baars f 0.99 p. p. en 536 baknest, prijs f 2.37 per bale van 37 1/2 kg. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Abraham f23.800. Kotters: RO 3 f 860; IJM 249 f 300. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer J. Meyer, secretaris van de afdeling Bever wijk van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, toegekend de ere-medaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De burgemeester heeft de heer Meyer ten stadhuize mededeling gedaan van de onderscheiding onder aanbieding van zijn hartelijke gelukwensen. De heer Meyer is 50 jaar lang een werk zaam bestuurslid en bijna 40 jaar secre taris van de afdeling Beverwijk geweest. De voorzitter, de heer C. Broeze, en andere leden van het bestuur warén bij de uitrei king der onderscheiding tegenwoordig. Bestuur van „Velserbad" deed voorstellen In aansluiting op óns bericht van giste ren over de situatie, waarin de onderhan delingen over het Vélserbad te IJmuiden- Oost verkeren, deelt de directie van dit bad ons mede, dat de voorstellen aan het college van B. en W. door het bestuur van de N.V. Velserbad zijn gedaan en niet, zoals wij meldden, „namens de directie", in de persoon van de heer Waagméester. Ir. eerste instantie werd ons meegedeeld, dat deze brief namens de directie aan B. en W. is gericht. VRIJDAG 27 JUNI Thalia, 20 uur: „Dreigende trommen". Rex, 20 uur: „Taxi 85 rydt voor". ZATERDAG 28 JUNI Veïsërbeek, 20 uur: Openluchtconcert Hoogoven Harmonie. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Dreigende trommen". Rex, 20 uur: „Taxi 85 rijdt voor". GEEN TRUC VERKOOP. Wij laten ons niet uit het veld slaan. Herencostuums en sportcolberts. Prijzen als ner gens. zie etalage. Klumpers' Kleding, Rijksstraatweg 39, Haarlem-N. LAST VAN MUIZEN? Hèt enig afdoende middel is een kat. Cyp. poesje gewend aan Felix' Kattenbrood, zoekt een goed tehuis. G. Doustr. 35, IJmuiden. Grote sortering NYLONS en PERLONS ontvangen met en zonder naad van f 2.98. Beu- sekom, K. Wilhelmstraat 16, IJmuiden. HAARKLEMMEN, Haarfix, krulspelden „Elizabeth" Wijk a. Zeeërweg 164 t. o. post kantoor. KENNEMER LICHTDRUK en Copieer-inrichting. Sten- cilwerk, lichtdrukken, foto- copiën. Duinvlietstraat 128, Velsen-Noord. Tel. K 2510— 4189. WEGGEWAAID Maandag 23 Juni rubberzeil naast Coöpe ratiewinkel. Gaarne terug bezorgen Kennemerlaan 75. GRATIS AF TE HALEN lief poesje bij P. v. d. Linde, Pr. Steynstraat 44 rd., IJm. Aangeb. ruim HERENHUIS (Zijlweg bij O'veen) 5 gr. k. 5 kl. k., serre, keuken, zold., v. en a. gr. tuin. Ook gesch. v. 2 gez. Gevr. kleiner huis 5 a 6 k. te H'lem, Bl'daal of Santpoort. Br. L WONINGRUIL. Huis f 3.50 p. w. Hoofdbuurtstr. 5, Vel- sèn-Dorp voor g. h. IJmui- den-O. WONINGRUIL. Corn. Janus en Zn., Stationsweg 81, Vel sen. Vraagt inlichtingen. Te koop: 2 w. JASSCHOR- TEN met 1. mouw m. 44. Kalverstr. 14, IJmuiden-O. Te koop 3 met handgaren ge haakte DRESSOIRKLEED JES voor f 10. P. Heinstr. 34, IJmuiden-O. Te koop: nieuwe BROM FIETS merk Arros. Adres te bevr. bur. van dit blad. Te koop: twee ROOKSTOE- LEN f 20 p. stuk, modern gasstel f 20, pr. vloerkleed f 45. Brieven L 1542. Te koop: licht model MO TORFIETS J. L. O. Plancius- straat 7, IJmuiden.-O. Zeelieden - Emigranten. 2 onverslijtbare leren HAR MONICA KOFFERS te koop aangeb. Zeeweg 169, IJm.-O. VERSCHOOR, Santpoort Kerkerinklaan 24. Tel. 8194. levert op maandelijkse af lossing Goth., Eng., blanke, mah. en Brabantse huiska mers. Bankstellen, Slaapk. Bedden, Karpetten, enz. Toonkamers, Westerhoutpark 8. Haarlem. Tel. 18840. Alleen verkoop voor IJmui den en Driehuis J. v. LEEUWEN Trompstr. 22, IJmuiden O. Eetgerei waarvan U plezier zult hebben is Gegarandeerd vlekvrij door en door 1 In alle modellen verkrijgbaar, zowel los als in smaakvolle cassettes. Rijksstraatweg 244 - Haarlem-Noord - Tel. 24708 WONINGRUIL. Aangeboden mooie nieuwbouw woning te IJmuiden-O. Gevr. woning te Driehuis of Santpoort. Br. L 1364. Prima TRANSPORTFIETS te koop. Adres te bevragen bur. van dit blad. Te koop w. overcompleet 2 royale GOTH. CLUBS m. le kl. bekl. W. a. Zeeërweg 140 IJmuiden-O. TE KOOP: haard f 30, eiken tafel f 20. Na 6 uur. Zeeweg 198, IJmuiden. Te koop: HANSA-AUTO of te ruilen tegen goede motor. Adres bur. van dit blad. Z. g. a. n. KANO te koop. Ericssonstraat no. 24, Kop Vissershaven. Te koop: DAMESFIETS met goede banden, nieuwe keu kentafel met laadjes, vlie genkast, ovaal salontafeltje met pluche tafelkleed. Zee weg 169, IJmuiden-O. li zoudt het door heel Kennemerland kunnen aanplakken natuurlijk, dat U een stofzuiger, een auto of Iets anders te koop heeft. Spaar U die last PLAATS 'N WEEK-RECLAME A.s. Zaterdag, 28 Juni: Tompouce10 voor 1.00 Heerlijke Allerhande, per pond 0.63 Banket Allerhande, per pond 0.88 Gesorteerde gebakjes0.14 Slagroomgebak 0.20 v. d. Zwaagstraat 16 - Tel. 4840 - IJmuiden-Oost een dezer dagen wandelen gaat, zie dan de étalage eens in van het SCHOENENMAGAZIJN „BRABAN T" Een pracht collectie DAMES-, HEREN- en KINDERSCHOENEN ontvangen. - De kwaliteiten van ouds bekend. Frans Naereboutstraat 64 IJmuiden (Oost) Keuze uit 100 stuks In sport en toer met 3 versnellingsnaaf enz. Union, Vesting, Rudge, Locomotief, Batavus e.a. W. Barendszstraat 21 Telef. 5726 - IJmuiden ■iiiaiiaaiuiaiaiia

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7