Kort en bondig Duiven vlogen van Limoges naar Kennemerland terug Drukte in heel Kennemerland was haast niet te verstouwen Agenda voor Velsen Agenda voor Beverwijk IJmuiden Eerste parkconcert door Hoogoven Harmonie Velsen-Noord Balletschool Nel Roos Castricum Beverwijk Aardbeien duurder 7 Record-Zondag voor Veisen Nergens kon meer een kop bij Gastricum voelde ook de zomer Hond verscheurde kippen en kuikens Zaans Kleinkunst Ensemble trad op voor kampeerders Schakelkast vernield Zilveren slof niet naar „De Oude Bond" Scheepvaart Brederode III sloeg zich de derde klas in Vrijdagavond „Excelsior" en KV in Rijkenspark Dodelijk ongeval in Zandvoorts tentenkamp MAANDAG 30 JUNI 1952 T^EN KRIOELEND STRAND, stampvolle bussen, ponten, die het werk bijna niet J—i aankonden en zwembaden, waar het water haast overheen kwam van de volte dit zijn zo een paar gevolgen geweest van deze volledig-zomerse Zondag. Kennemer land, vanouds de tuin der Hollandse stedelingen, heeft als een onweerstaanbare magneet gewerkt op de tienduizenden, wier gezichtsveld zes dagen lang begrensd wordt door de overkant van de straat of hooguit een verkommerd appelboompje in een stadstuin. IJmuidens strand deed zijn naam van ontspanningsoord voor de dagjes mens alle eer aan, Wijk aan Zee heeft zelden zo'n drukte gekend als gisteren en pas laat in de zoele zomeravond trokken al die mensen van het strand en uit het duin weer huistoe: roodgebakken en moe, maar blij met de zeven are ontspanningsterrein, die dit kleine land zijn volk volgens de statistici „per hoofd" nog maar biedt. De drukte op de pier en daarbij was zo enorm, dat het van het hoge duin af leek of er geen mannetje meer bij zou kunnen. En tot voorbij paal 57 zag het strand, ondanks de vele vrolijke badpakken wat men noemt zwart Bar druk De politie heeft het bar druk gehad met waarschuwen, want velen probeerden het duinterrein in te glippen en daar is het nog steeds verboden toegang. Er zijn zelfs bekeuringen aan te pas moeten komen. Zesentwintig! Voor de zoveelste maal is bewezen d'at de „kindercrèche" naast de po litiepost geen overbodige weelde is, want niet minder dan 50 vondelinge tjes hebben er korte of langere tijd bescherming genoten tot de zoekende en verontruste vaders of moeders ze met een juichkreet, meestal gevolgd door een reprimande aan het ouderhart prangden. De fietsenstalling op het plateau bleek de helft te klein te zijn. Toen men er onge veer vierduizend fietsen had ondergebracht, was het met de beste wil van de wereld niet mogelijk de rest van het publiek te be dienen en dus moesten honderden fietsen onbeschermd worden achtergelaten ergens in een duingeul. Het aantal geparkeerde auto's en motorfietsen werd geschat op driehonderd. Eenendertig ongelukjes Het Rode Kruis heeft een dertigtal klei ne ongevallen te behandelen gehad, zoals splinters verwijderen, zonnebrandpatiënten helpen, verwondingen door glasscherven verbinden, enzovoort. Het ergste ongeval overkwam de kleine Piet van O. uit Haar lem die bij het voetballen een middenvoets beentje brak. De heer A. P. Bakker heeft hem naar familie in IJmuiden-Oost ge bracht en deze zorgde voor transport naar Haarlem. Dit was de schaduwzijde van deze zonnedag. Bovendien zijn er een dame en een heer zo onzacht met elkaar in botsing gekomen, dat de dame er een lichte hersen schudding aan overhield. Velserend te klein Ook in het Santpoortse natuurbad Vel serend is de drukte overstelpend geweest en de heer Van Deursen heeft zelfs een moment op het punt gestaan de toevloed maar stop te zetten, want, zo zei hij, prac- tisch kon er niemand meer bij. Hij schatte het aantal fietsen dat de bescheiden par keerplaats te verwerken kreeg op 3000. Na sluitingstijd hebben twintig man het strand af moeten werken om het te ontdoen van de befaamde schillen en dozen. Maar, aldus de heer Van Deursen, de vijftien op het terrein geplaatste vuilnis emmers en de papiermanden konden ook onmogelijk alles verzwelgen. Behoudens enkele schrammetjes en schaafwondjes heeft de eerste hulpdienst Val van fiets veroorzaakte armbreuk De 8-jarige Klazina de V. van de IJmui- derstraatweg, die voor een weekeind met een aantal padvindsters in het huisje aan de Driehuizerkerkweg logeerde, viel Za terdagmiddag van haar fiets en bezeerde haar arm. Toen zij Zondagmiddag thuis kwam, bleek de inmiddels gezwachtelde arm danig opgezet te zijn. De heer Bak ker werd er bij gehaald en deze ontdekte dat de arm was gebroken en spalkte het lichaamsdeel. In het ziekenhuis werd dit bevestigd, waarna de kleine patiënte weer naar huis terug kon keren. De Hoogovenharmonie onder Jan van der Peet opende onder veel belangstelling Zaterdagavond de serie tuinconcerten, wel ke in het gemeentelijk park „Velserbeek" dit zomerseizoen gegeven zullen worden. Het was een goede gedachte geweest het corps onder aanvoering van de brigade tamboers en hoornblazers naar het park te laten optrekken, want dit heeft ongetwij feld de belangstelling van het publiek ge prikkeld. De Hoogovenharmonie was in de ope ningsmars niet gelukkig. Er waren slordig heden en de onzuivere piccolo ontsierde de diskant in hevige mate. De eerste uitvoering van Suite de Ballet van Popy verliep,behoudens een enkele ongelijkheid in het tweede deel, heel wat beter. De Galopfinale was sluitend van samenspel en fris van rhythme. Van een zelfde begrip voor de partituur getuigde de weergave van Meindert Boe- kels knappe en geslaagde compositie voor harmonie „Suite Classique". „The lost chord" van Sullivan blijft een dankbaar nummer, vooral voor degene die er de solo in te blazen heeft, hetgeen dit maal de eerste trombonist was. Hij speelde zijn partij verdienstelijk en met een gave, ronde toon. De begeleiding was verzorgd en Jan van der Peet hield deze door een zorgvuldig afdempen van het lichte koper fraai doorzichtig. Het meeste succes bij het publiek heeft de Hoogovenharmonie ditmaal ongetwijfeld geoogst met de marsparadefrasen „Colonel Bogey on Parade" en „American Patrol". Kenneth J. Alford, die eerstgenoemde met kennis van zaken in elkaar zette, heeft er een compositie van gemaakt, die zich voor een tuinconcert uitermate goed leent en die men gevoeglijk een marsrhapsodie zou kunnen noemen. Wij hopen, dat de andere plaatselijke verenigingen eveneens zulke geslaagde avonden zullen hebben als Jan van der Peet en zijn blazers van Hoogovens. A. J. VAN DER WELJDEN het hier rustig gehad. Al met al is men in geheel Velsen, zowel wat strand, natuurbad als parken betreft van mening dat het se dert jaren niet zo druk geweest is en dat deze dag rustig als een record-Zondag ge boekt mag worden. Wijk aan Zee? Vol! Wijk aan Zee toonde 's avondis zijn ge zelligste gezicht. Het dorpsleven werd op gefleurd door de muziek van de Bever- wijkse Harmoniekapel, die in „de muziek- tuin" concerteerde, en vele badgasten maak ten een avondwandeling langs de effen zee. Zondagmorgen vroeg was de weg naar Wijk aan Zee al versierd met een bonte rij van fietsers en van het strand was bijna geen centimeter meer over: zelfs in de zee vóór de Zwaanstraat bleef niet veel plaats over om te zwemmen. Ook voor de kinder box was veel belangstelling; v^el zoekge raakte peuters liepen schreiend of met een verheerlijkt gezicht aan de hand van oom Agent. Op zulke dagen is het echter wèl duidelijk, dat de secundaire en slechte weg naar Wijk aan Zee dringend aan verbreding en modernisering toe is. Twee duinbrandjes Er zijn „maar" twee brandjes door on voorzichtige omgang met vuur uitgebroken: beide Zondagmiddag. In de Neethof te Santpoort werd 10 m2 terrein zwartgebla kerd en spelende kinderen hebben korte metten met het vuur gemaakt. De brand weer van Velsen moest optreden tegen een duinbrand bij het Rokerspad in IJmuiden, waar 75 vierkante meter helm verloren ging. In de nieuwe zaal van het Hervormd Jeugdhuis hebben leerlingen van de bal letschool van de bekende paedagoge Nel Roos (die in Amsterdam de leiding van de studio van Yvonne Georgi heeft over genomen) Zaterdagmiddag een demonstra tie gegeven, waarbij de talrijke meisjei ouders en vrienden haar vorderingen of eerste resultaten konden laten zien. Een dankbaar publiek dus. Het heeft niet de minste zin en zou trouwens strijdig met de bedoeling zijn om dergelijke prestaties aan een critisch oordeel te onderwerpen. Maar gezegd mag worden dat men de indruk kreeg, dat het volgens de klassieke normen gegeven on derricht aardige resultaten oplevert. Het programma werd geopend met een aantal oefeningen in technische beheersing, ge leidelijk opklimmend in moeilijkheid. Men moest Nel Roos bewonderen om de vin dingrijkheid, waarmee zij dreigende een tonigheid wist te voorkomen door de steeds wisselende opkomsten van de di verse groepen. Heel leuk dikwijls waren de daarop volgende kleine solodansjes en ensembles, waarbij men niet zelden bly- ken van ontwakend talent aanschouwde. Het tweede deel van. het programma werd gevuld met het kinderballet „Als do boer van huis ismet muziek van de pianiste Lise van der Weert, een geschikte gelegenheid voor de jonge generatie om spel en dans te verenigen. Volksdansgroep „Butterfly" Onder welhaast ideale weersomstandig heden gaf de Volksdansgroep „Butterfly" Zondagavond in de tuin van de R.-K. kerk aan de Wijkerstraatweg een tuinfeest, dat verleden week wegens de regenval moest worden uitgesteld. De Harmonie „St. Cae- cilia" eveneens uit Velsen-Noord nam het muzikale gedeelte van dit pro gramma voor haar rekening door een aan tal vrolijke marsen ten gehore te brengen. Wij kunnen ons heel goed voorstellen, dat bepaalde groepen uit de bevolking de jitterbug en andere ultra-moderne dan sen als excessen van deze tijd beschouwen en hiervoor door het propageren van de oude volksdansen een bepaald tegenwicht trachten te vormen. Zij verkiezen de ge zonde buitenlucht boven de sfeer van een danszaal. De leider van deze dansgroep, Bob Jan sen, gaf voor elke dans een korte uitleg, waarin hij de inhoud en de betekenis der figuren aan het publiek verklaarde. In zijn openingswoord had hij er reeds de nadruk op gelegd, dat deze bijzonder fraaie zomeravond by uitstek geschikt was om te kijken en te luisteren, waarbij de toeschouwers in het vooruitzicht werd gesteld bij het einde van het programma actief aan de dansen te kunnen deelne men. Dit bestond uit een grote verschei denheid van volksdansen uit verschillende landen, waardoor het publiek een verhel derend inzicht geboden werd op de styl en de mentaliteit van andere volken. Van deze nummers behaalde vooral „Picking up Sticks" een dankbaar ont haal. Na afloop van de geannonceerde dansen lostte Bob Jansen zijn belofte in door het publiek te inviteren het grasveld te be treden en aan het dansen deel te nemen. Onder de nodige hilariteit lieten velen zich verleiden hun krachten op de „Zeven sprong" te beproeven, welke dan ook met veel animo werd uitgevoerd. Mede door dit originele programmanummer werd de avond een groot succes, zodat de uitein delijke bedoeling, propaganda voor de volksdans, volledig geslaagd mag worden genoemd. J. v. D. Lasclub op stap De lasclub Velsen en omstreken heeft Zaterdag een excursie gemaakt naar Rot terdam. Na een korte rust in Den Haag werd er in de Maasstad allereerst deelge nomen aan een rondvaart en vervolgens ging men naar de werf Wilton Fyenoord. Na een bezoek aan de Maastunnel werd Rotterdam verlaten en ging het gezel schap naar Gouda Dagjesmensen bij duizenden uit de Zaan streek en Amsterdam hebben gisteren van het mooie Zondagsweer geprofiteerd en een bezoek aan het Castricumse strand ge bracht. Ook het duingebied is deze dag in trek geweest, getuige de stroom van be zoekers die al in de morgenuren de duinen introkken. Het kampeerterrein aan de Zeeweg heeft ook zijn aandeel in de grote toeloop gehad en duizenden personen ge durende het afgelopen weekend „geher bergd". Hoewel zich geen verkeersonge lukken hebben voorgedaan heeft de rijks politie toch veel werk verzet. Er werden bijvoorbeeld alleen al 20 personen bekeurd wegens begane verkeersovertredingen. Tijdens afwezigheid van de heer H. Hol- lenberg wonende aan de Polderdijk te Cas tricum, heeft een hond kans gezien het bij het huis staande kippenhok binnen te drin gen. Het dier verscheurde twee kippen en een vijftal kuikens. De politie onderzoekt wie de hond toebehoort. Afscheidsfeestje Castricumse Kleuterschool Vereniging Daar de tijd nadert, dat een aantal kin deren van de kleuterschool „afgestudeerd" raakt, organiseerde de Castricumse Kleu terschoolvereniging Zaterdagmiddag in ho tel De Rustende Jager een afscheidsfeestje, waar de kleuters de gelegenheid kregen hun werkstukjes en de geleerde spelletjes te laten zien. Voor de circa 60 kleuters nam het festijn om half drie een aanvang onder leiding van de dames leerkrachten J. Wahlen en E. van West. Bizonder aardig was het kabou terdansje; dat er door geduld en tact veel met de kinderen valt te bereiken, kwam eveneens tot uiting in het zangnummertje, dat de vijf kleinsten lieten horen. Natuur lijk waren de talrijke ouders niet karig met hun applaus. De voorzitter van de ver eniging de heer Jac. Joosse, bood de leer krachten namens de ouders een attentie aan, die door de dames onder grote dank is aanvaard. Vervolgens kwamen 40 kleu ters uit Bakkum voor het „voetlicht" onder leiding van mevrouw N. van der Pol-van Duin. Werd ook hier het grootste gedeelte van het programma gevuld met kabouter spelletjes, aan het einde daarvan hebben de kinderen tevens afscheid genomen van ,hun" juffrouw die kortgeleden in het hu welijk trad en deswege de school gaat ver laten. Haar moeilijke taak heeft mevrouw Van der Pol-van Duin steeds met liefde voor de kleintjes vervuld zodat èn de kin deren èn het bestuur der vereniging haar slechts node zagen gaan. Mevrouw Van der Werff gaf haar, na een hartelijke toespraak, namens de ouders een kostbare shawl en vervolgens is het afscheidswoord gespro ken door de voorzitter. Twee peuters boden de scheidende leerkracht een bouquet aan, waarvoor zij met nauwelijks bedwongen ontroering hartelijk dank zegde. De ten toonstelling van hetgeen de kinderen in de loop van het schooljaar hadden gemaakt kon de grootste bewondering van de ouders opwekken. In de pauzes werden de kleuters op ranja getracteerd. Zaterdagavond organiseerde de kampeer vereniging Bakkum een bonte avond in het openluchttheater „De Pan" die uitstekend geslaagd genoemd mag worden. Het Zaans Kleinkunst ensemble heeft de duizenden kampeerders een avond van gezonde humor voorgezet en de toeschouwers hebben van harte gelachen om de „radioterie" van de leider van het gezelschap Wim Theewis, die met een gloednieuw repertoire op de proppen kwam en als conférencier een groots succes oogstte. Daarbij bleek Wim tevens de kunst van het imiteren te ver staan zodat zijn optreden alleszins geslaagd genoemd mag worden. Het vrouwelijke lid van het ensemble, Corry Molenaar, bracht verschillende lied jes zowel in het ernstige als in het vrolijke genre. Op de piano toonde Dick Siekerman zich een ware virtuoos en ook in de door dit drietal gebrachtte sketches stond hij zijn mannetje. De vooral in de Zaanstreek populaire Gert Bobbeldijk een tweede Kees Stet vertelde zijn belevenissen in West-Fries dialect, belevenissen die De Pan deden daveren van de lach. Een cabaret revue in de openlucht vergt veel van de medespelenden, maar er mag gezegd wor den, dat het Zaans Kleinkunst-ensemble de moeilijkheden volkomen overwon. Had de voorzitter van de KVB de heer J. van Dort bij de aanvang der avond be kend gemaakt dat de vereniging op Zater dag 26 Juli voor de kinderen der kampeer ders een groot feest in petto heeft, de secre taris de heer W. Beke kon er later op de avond nog aan toevoegen, dat er een bal lonwedstrijd komt. In de volgende weken zal er op het kampeerterrein een klaver- jasdrive worden gehouden om prijzen, waarvan de opbrengst aan dit kinderfeest ten goede zal komen. In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben onverlaten de schakelkast van de schrikdraad, staande op het land van de heer F. Schut nabij de Uitgeesterweg in Castricum, volkomen vernield. De eigenaar heeft aangifte bij de rijkspolitie gedaan. De aardbeiendrive, georganiseerd door de bridgeclub „Sans Atout", is ditmaal niet gewonnen door „De Oude Bond" uit Amsterdam. Wanneer deze bridgeclub voor de derde maal had gewonnen, was zjj definitief eigenaar van deze kostbare zilveren slof geworden, die een waar de van f 500.vertegenwoordigt. Met 204 punten kwam zij echter op de vierde plaats. De eerste prijs werd behaald door „Het Juiste Bod" uit Den Haag met 220 punten, „Sans Atout" wist met 205 pun ten de tweede pry's te behalen. Speeltuinvereniging naar de duinen Zondagmorgen zijn een zestigtal kinde ren, lid van de speeltuinvereniging „Mun- nikerweide" per fiets naar de Heemsker kerduinen vertrokken, waar zij de gehele dag hebben genoten van zon, spel, limo nade en snoep. Vermoeid, maar hoogst tevreden, keerden zij om zes uur 's avonds weer naar huis terug. Tentoonstelling in de huishoudschool Vrijdag 4 Juli des avonds om acht uur kunnen ouders en belangstellenden in de Beverwijkse huishoudschool aan de C. H. Moensstraat de practische werkstukken gaan bezichtigen, die de leerlingen van die onderwijsinrichting als repetitie- en examenwerk hebben gemaakt. Op 11 Juli worden des middags om half drie de getuigschriften uitgereikt aan de geslaagden. Zaterdag waren de aardbeien heel goed te verkopen; de aanvoer draaide rond de 15.000 manden. De Moulin Rouge met dop begon al direct boven de drie gulden per slof en ze kwam zelfs tot f 3.70 per slof. De iets mindere kwaliteit bracht f 2.20 per slof op. De fabrieken besteden mindere prijzen; zonder dop werd er van f 1.60f 2 per slof betaald. Doosjes waren ook nu weer goed te ver kopen en liepen op tot f 0.80 per stuk. BINNENLAND De directie van de Rotterdamse tram wil een proef nemen met aanhangwagens voor autobussen. Met deze aanhangwagen voorlopig is er slechts één besteld kunnen 70 personen vervoerd worden. Generaal majoor b. d. J. A. Sitsen heeft op het terrein van de Frederik Hendrikka zerne te Vught het monument voor de ge sneuvelde mannen van de stoottroepen ont huld. De plechtigheid werd onder meer bij gewoond door de oprichter van het Regiment Stoottroepen, Jef de Groot. HAARLEM EN OMGEVING Het programma der orgelbespeling in de Grote Kerk of St. Bavo Kerk op Dinsdag 1 Juli 's avonds van 8 tot 9 uur door George Robert, luidt: 1. Courante met Variaties, Pieter Cornet; 2. Andante, J. H. Fiocco; 3. Fantasie en Fuga a kl. t., J. S. Bach; 4. Ko raalvoorspelen a. Herzlich tut mich verlan gen, b. O Welt, ich muss dich lassen, Joh. Brahms; 5. a. Aria, b. Interludium, c. Pas- sacaglia, Albert de Klerk; 6. Psalm „I cieli immensi", B. Marcello. Tot onderwijzeres van de openbare lagere school te Broek in Waterland is be noemd mej. C. A. Roggeveen te Haarlem. De heer S. L. Verheus te Haarlem, door de Doopsgezinde Sociëteit te Amsterdam pas tot proponent bevorderd, heeft een beroep naar de Doopsgezinde gemeenten Edam- Monnikendam aangenomen. Te Edam zal hij Zondagmiddag zijn intrede doen, na ingeleid te zijn door dr. S. J. Bouma te Groingen, te Monnikendam op Zondag 13 Jupli. MAANDAG 30 JUNI Raadhuis, van 10 tot 12 uur: spreekuur burgemeester. Thalia, 20 uur: „De Maniak". Rex, 20 uur: „Taxi 85 rijdt voor". DINSDAG 1 JULI Thalia, 20 uur: „De Maniak". Rex: geen filmvoorstelling. Aan de wedvlucht, die dit weekeinde gehouden is van Limoges in Frankrijk af over een afstand van 774 km. hebben di verse verenigingen uit Kennemerland deel genomen. De Luchtpost uit Santpoort had 43 duiven in concours. Zaterdagmorgen om 6 uur zijn de duiven losgelaten rnet Oost-Noord-Oosten wind. Het was ,een zware vlucht, zodat de eerste duif des avonds pas om 20.12 uur aankwam. Dit was ook de enige die deze dag arriveerde. Zondagmorgen kwam de tweede om 4.50 uur aanzetten en de laatste prijswinnende viel om 8.12 uur op het hok binnen. De uitslag was: 1, 4, 9 G. Bierman, 2 Jac. van Duyn, 3, 5, 6, 7, 8 Joh. Stryys. De „Snelle wieken", ook uit Santpoort heeft 40 duiven voor deze wedstrijd mee gegeven. Hiervan waren Zaterdag drie vogels thuis gekomen. De anderen zijn Zondag gearriveerd. De uitslag was: 1 E. Gorter, 2 C. Bonarius, 3, 4, 5. 8 J. Hdog- zaad, 6, B. Jenninga, 7 R. Wagner. Door deze vlucht zijn nogal wat duiven vermist. „De Reisduif" uit Beverwijk vloog met 193 dieren van Limoges af. De vogels werden gelost om 6 uur; de eerste duif arriveerde Zaterdagavond om 20.24 uur, de laatste Zondagmorgen om 7.47 uur. De voornaamste uitslagen waren: 1 P. v. Vuuren, 2 H. Zillig, 3 P. H. v. Minnen, 4 J. v. Roon, 5 T. Gravemaker, 6 G. v. d. Winden, 7 W. v. Wijk, T, 14 J. Luntz, 9 W. Ferméé, 10 J. N. Alders, 11 C. Hoeks, 12 P. Luyt, 13 D. Philippi, 15 L. Veldt. De afdeling „De IJmonden" van de bond van Zaterdagvliegers nam Zaterdag deel aan een vlucht van Orléans in Frankrijk af over een afstand van 544 km. De vogels, die 's morgens om half acht werden gelost bij Oostenwind hadden erg veel hinder van Het derde team van de lawntennisclub „Brederode" is er gisteren na een enthou siaste strijd in geslaagd zijn veel sterkere tegenstander G.S.M. III er onder te houden, waardoor de Brederoders een 62 over winning boekten en promoveerden naar de derde klasse West. De uitslagen luidden: L. Sickler'L. v. d. Cammen 75, 62; J. de BoerG. Lemmens 26, 46; mej. E. v. Scherpenzeelmevrouw A. Lemmens 63, 64; mej. P. Sicklermevr. G. J. Bruens 108, 16, 63; mej. E. v. Scher penzeel en de heer W. J. Vosman tegen mevr. B. Bruens en de heer L. v. d. Cam men 64, 64; mej. P. Sickler en J. de Boer tegen mevr. A. Lemmens en de heer G. Lemmens 46, 46; L. Sickler en W. J. Vosman tegen G. Lemmens en L. v. d. Cammen 36, 18, 75; mej. P. Sickler en mej. E. v. Scherpenzeel tegen mevrouw Lemmens en mevrouw G. J. Bruens 57, 6—4, 7—5. Onder het waakzaam oog van Italiaanse Carabinieri vertrekt een Joegoslavisch vlieg tuig van het Italiaanse vliegveld Foligno. De piloot van deze machine werd tussen Zagreb en Pola in Joegoslavië door drie inzittenden met pistolen gedwongen koers te zetten naar Italië. Na de landing te Foligno verzocht het drietal om politiek asyl, dat zij verkregen. Het toestel is nu vrijgegeven en naar Joegoslavië teruggevlogen. de boven Zuid-Frankrijk heersende hitte golf. De dieren kwamen althans zeer on regelmatig binnen. De eerste IJmonden- duif werd dan ook eerst om 17.59 uur op gevangen. De uitslag was: W. Kaale 1, P. Hoekstra 2, D. A. Visser 3 en J. Suurmond 4 en 5. Het programma voor het concert, dat Vrijdagavond in het Burgemeester Rijkens park te Santpoort wordt verzorgd door de Arbeiders Mandolineclub „Excelsior" en het Kennemer Vrouwenkoor,, ziet er als volgt uit: „Excelsior": 1. Marche des accor- déonistes, A. Tournel; 2. Balalaike souvenir, Joh. B. Kok; 3. Danse du Canada, Henry Goitre; 4. Offenbach melodieën, Arr. Jean Linard; 5. Spanola (Spaanse wals), Joh. B. Kok. Kennemer Vrouwenkoor: 1. Schoone Nacht, Henri Zagwijn; 2. Als 't bruine Veld, Henri Zagwijn; 3. Dorsen, Dina Ap peldoorn; 4. De Lente luwt, Dina Appel doorn; 5. Bröllops Marsch, Aug. Söder- mann; 6. Uralt, Cath. van Rennes; 7. Ich reite hinaus in das Weite, Cath. v. Rennes. Pauze. Kennemer Vrouwenkoor: 1. Ronde dans (oud-Hollands), Jul. Röntgen; 2. Creupelken en 't Meisken fijn, Alb. de Klerk: 3. Geschichten aus dem Wienerwald, Joh. Strauss. „Excelsior": 1. Andrejevna (Slavische wals), Joh. B. Kok; 2. Don Armando, paso doble, J. Joline; 3. Suppé-klanken, arr. Jean Linard; 4. Crizaba (rumba), Jean Linard. Vissersmonument: geen 'vergeten zaak! Voor het vissersmonument is nog bin nengekomen een bedrag van f 19.23 van het personeel van Scheveningen-Radio. VISSERIJBERICHT URK Zaterdag werd door 140 vaartuigen aange voerd: 7440 pond kuilpaling, prijs f 1,10 f 1,22 per pond, 1339 pond lijnaal, prijs f 1 f 1.45 per pond; 14 pond snoekbaars, prijs f 0,90 per pond; 79 pond rode baars, prijs f0,95 per pond en 502 bak nest, prijs f2,84 per bak van 37% kg. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 30 Juni op 1 Juli KW 3 24 k.: KW 167 22 k.; KW 6 12 k.; KW 22 19 k.; KW 14 10 k.; KW 45 32 k.; KW 23 20 k.- KW 127 37 k.; KW 73 37 k.; KW 129 19 k.; KW 147 40 k.: KW 167 15 k.; KW 47 61 k.; KW 168 12 k.; KW 54 10 k.; KW 170 52 k.; KW 144 22 k.; KW 86 8 k.; KW 83 34 k.; KW 18 17 k.; KW 29 60 k.; KW 32 21 k.; KW 39 32 k.: KW 78 50 k.; KW 15 36 k.; KW 42 14 k.; KW 43 28 k.; KW 44 27 k.; KW 110 15 k.; KW 50 45 k.; KW 173 39 k.; KW 176 10 k.; IJM 74 26 k.; IJM 75 20 k.; IJM 283 65 k.; SCH 36 10 k.; SCH 51 14 k.; SCH 107 23 k.; SCH 353 7 k. Gemiddelde vangsten Vlaai-dingen: 16, kantjes. Scheveningen: 35 kantjes. Katwijk: 26 kantjes. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Gisteravond is in het tentenkamp te Zandvoort door nog niet opgehelderde oor zaak een zweefpaal afgeknapt. Een van de vijf personen, die in de nabijheid aan het bouwen waren, de 35-jarige J. Alberts uit Amsterdam, werd door de top van de paal getroffen. Na aankomst in het St. Elisa beths Gasthuis te Haarlem, is hij overleden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Aagtekerk, 23 te Penang. Alchiba, 28 te St. Vincent. Alkaid, 28 v. Rio de Janelno te Victoria. Amstelkerk, 27 van Bordeaux n. Dakar. Aalsum, 27 v. R'dam n. Hamburg. Alamak, 27 van Rotterdam n. Amsterdam. Al-blasserdijk, 27 v. Havana n. Vera Cruz. Arendskerk, 28 te Rotterdam. Aalsdijk, verm. 28 van R'dam n. New York. Alamak, 28 te Amsterdam. A 1de ra min, 27 440 m. W. ten Z. Lands End. Ainati, 27 dwars Cp Blanco. Amstelpark, 27 360 m. Z. ten W. Sable eil. Annenkerk, 27 dwars Daedalus. Argos, v. 72 Oran et Algiers. Arkeldijk, 27 550 m. O.ZO. Cp. Race. Armllla, pass. 27 Anamba eil. Arnedljk, 27 te Vlissingen. Axeld'ljk, 23 Soerabaja verwacht. Blijdendijk, 27 te Antwerpen. Bennekom, 27 van Amsterdam te Valparaiso. Bolssevain, 26 v. Mosselbaai. Baarn, 27 230 m. W. Flores n. Antw. Bandjermasin, 28 v. Baivggai n. Luwuk. Bantam, 27 dwars Dungeness. Billilon, pass. 27 ten Z. Seychellen. Bloemfontein, 27 v. Bremen n. Hamburg. Bosohfontein, 27 70 m. ZO. Guardafui. Breda, 27 1080 m. N.NO. Barbados. Caltex Nederland, pass. 27 ZO. punt Kreta. Caltex Utrecht, pass. 27 ZW. punt Kreta. Cottica, 28 Plymouth verwacht. Caltex Delft, pass. 27 Casquets. Caltex Pernis, 28 Rotterdam verwaoht. Caltex The Hague, 27 125 m. O.ZO. Kreta. Celebes, pass. 27 ten Z. Mlnlcoy. Ceram, 27 in Str. Malakka. Ceronia, 27 430 m W. Sabang. Dalerdijk. 26 te Los Angeles. Duivendijk, 26 v. San Francisco. Diemerdljk, 27 te Stockton bij San Francisco. Dorugedijk, pass. 28 Vlissingen v. Antwerpen. Danae, pass. Kp. St. Vincent. Drente, 27 ter hoogte v, Djeddah. Duivendrecht, 27 385 m. NW. Flores. Enggano, 28 te Port Said. Esso Den Haag, 28 v. R'dam te Aruba. Edam, 27 660 m. W.NW. Azoren n. Antw. Eemdijk, 26 van Londen naar Bremen. Elmina, 27 260 m. ZW. Kp. St. Vincent. Ena, pass. 27 Port Soedan. Eos, 27 v. Tel Aviv n. Haifa. Erinna, 29 v. Miri te Balikpapan verwacht Fairsea, 27 70 m. N. ten O. Derna. Farms-urn, 27 670 m W.NW. Flores. Friesland (KRL), 27 dwars Vlgo n. Londen. Groote Beer, 28 v. Halifax te New York. Groote Kerk, 26 v. Sydney te Brisbane. Hestia, 27 van Bremen n. Hamburg. Hoogkerk, 28 te East Londen. Helder, 28 v. Tampa naar Rotterdam. Haulerwijk, 27 450 m. O.NO. Cp. Race. Hersilia, 27 860 m. ZW. Flores. Holland, pass. 27 Timbue. Ind-rapoera, 27 v. Soerabaja te Panarukan. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 v. Sydney te Soera baja verwacht. Jupiter, 28 v. La Takia te Famagusta. Kota Baroe, 27 v. Semarang n. Tj. Priok. Karossa, 28 v. Kota Radja n. Sabang. Karsik, vertr. 27 v. Kohsichang n. Soerabaja. Kartika. 27 v. Palembank ten anker Merak. Kedoe, 27 v. R'dam te Sorong verwacht. Klipfontein, 27 370 m. Z. ten O. Dakar. Kota Gede, 27 270 m. O. Aden. Leopoldskerk, 27 v. Aden n. Bahrein. Lieve Vrouwekerk, 27 te Colombo. Larenberg, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Leerdam, 28 van R'dam te New York. Luna, 26 v. Patras naar Malta. Le Maire, 27 v. Pangkalpinang n. Tj. Uban. Lemsterkerk, 27 ter hoogte v. Calicut naar Bombay. Lissekerk, 27 dwars Dungeness. Lombok, 26 830 m. NW. Kaapstad. Malea. pass. 27 Gibraltar. Molenikerk, pass. 27 Kp. Verd. Meliskerk, pass. 27 Ouessant. Maasland. 27 150 m. ZO. Florianapolis. Macuba, 27 60 m. W. Texel. Madoera, pass. 27 Ouessant. Ma'.vina, pass. 27 Klein Natuna eil. Manoeran, 27 dw. Golf van Bougi. Marisa, 27 280 m. Z.ZW. New Caledonia Marken, pass. 27 ten O. v. d. Nicobaren. Mataram, 27 270 m. ZO. Dondrahead. Meerkerk, 27 Golf v. Oman verwacht. Mirza, 26 90 m. ZO. Christmas eil. Mi tra, 27 v. d. Theems n. Wilton on Tees. Nigerstroom, 26 v. Dakar n. Le Havre. Nieuw Amsterdam. 27 v. New York n. R'dam. Nieuw Holland, 28 Torresstraat verwacht. Noordam, 27 640 m. O. Cp. Race. Ootmarsum. 27 v. R'dam n. Houston. Omala, 27 v. Miri naar Pladju. Ondina, 27 v. Suez te Rasghareb. Oranjestad, 27 v. La Guaira n. Curasao. Ophir, 27 v. Tj. Priok n. Muntok. Phrontis, 29 Aden verwacht. Poelau Laut, 28 Djeddah verwacht. Polyphemus, 27 v. Java te Amsterdam. Prms Alexander, 28 te Hamburg. Prins Fred. Hendrik. 25 v. R'dam te Chicago. Prins Willem V 28 te Montreal. Prins Fred. Willem 27 700 m. O.NO. Cp. Race. Prins Willem TT, 27 610 m. W. Fastnet. Prins Willem III. 27 600 m. W.NW. Fastnet. Roepat, 28 v. Makassar te Bitung. Rossum, pass. 27 Ouessant. Reyniersz, 27 v. Tolitalo n. Donggala. Rondo, 27 120 m. ZO. Billiton. Rot.tl, pass. 27 Str. Messina. Sibaiak. pass. 27 Sombrero eil. Sliedrecht, pass. 27 Ouessant. Stad Maastricht. 27 v. Gibraltar. Schle, 28 te Huil. Schiediik. 28 te Le Havre. Sommelsdljk, l Juli dwars Vlissingen verwaent n.- .r Antwerpen. St? Alkmaar. 27 v. Vlaardingen n. Wabana. St d Schiedam, 28 13.30 u. v. Narvik te Vlaar dingen verwacht Stentor, 27 v. Amsterdam n. Georgetown. Sarangan. 27 240 m. O. Dondrahead. Salland. 27 350 m. Z. Sart tos. Saroerta, pass. 27 Noord-punt Borne. Siberoet, 27 v. Oosthaven n. Tj. Priok. Sigli. 27 nog te Tlilatlap. Sloterdiik. pass. 27 Mtnicoy. Sommelsdljk, 27 430 m. N.NO. Flores. Stad Breda, 27 160 m. O ZO. Charleston. Stad Dordrecht, 27 v. Valencia oo rede Sagun-to. Stad Schiedam, 27 1 20 m. N. S2. Straat Barika. 27 200 m. W.NW. Clipoerton eil. Straat Makassar. 27 720 m. O. ten N. Montevideo Sumatra, 27 v. A'darn te Hamburg verw. Sunetta, 27 600 m. O.NO. Bermuda. Teucer, 27 v. Aden n. Penang. Tankhaven, 27 van Palembang n. Tj. Uban. Tdria, 27 rede Singapore. Tawali, 27 380 m. W. Anderhalfgraadskan. Tiba, 27 130 m. ZW. Lissabon. T.liluwah. vertr. 27 v. Semarang n. Soerabaja. Tomini, 27 rede Taroena. Utrecht, pass. 27 ten N. v. d. Marianen. Veendam, 27 v. Rotterdam n. New York. Van Out-hoorn, 27 v. Padang n. Oleholeh. Waterman, 27 570 m. W. Fastnet Willemstad, 27 v. Madoera n. Plymouth. Woensdrecht, 27 van Port Said. Wieldrecht, 2S v. Port Kemla n. Brisbane. Westerdam, 27 520 m. W. Scilly's. Zaan, vertr. 28 v. Delfzijl n. Domsjo. Zeeland (SSM), 27 v. H-artepool n. Kopenhagen. Zeeland (KRL). 28 te Pangkalpinang. Zamrud, 25 v. d. rede v. Singapore n. DJambi KLEINE VAART Bemlsse, 1 Juli A'dam verwacht. Brem, 27 van Lissabon naar Lelxoes. Depa, pass. 28 Brunsbüttel. Duiveland, 27 v. Lubeck te Londen. Ellewoutsdijk. 28 v. Huil te R'dam. Frisia, 27 v. Shellhaven te Stanlow. Gaasterland, 27 v. Amsterdam te Harlingen. Ingeborg, 28 v. Zwijndrecht te Hamburg. Marabu, 27 van Port Imao naar Rotterdam. Marcella, 28 v. Ambes te Fedala verwacht. Matar, 28 v. Swansea te Amsterdam véu-w. Matthew, 28 v. R'dam n. Rochester. Monica, 28 v. Irvine te Belfast. Noord, 28 v. Billingham te Stan-low. Norma, 27 v. Boness n. Mid-d-lesbro. Palma, 27 v. Agad-ir n. Las Pal-mas. Sirius, 27 v. Duimkei-ken te Londen. Soemba, 25 v. Napels te Port Ovecchio. Spolanda, 26 v. Bilbao te Bayonne. Spurt, 28 van Gandia naar Dublin. Texel, 28 v. R'dam n-aar Hamburg. Timor, 28 v. Quimper n. Libourne. Westlaan, vertr. 28 v. Bremen naar R'dam. Westpolder, 23 v. Lissabon naar Oporto. Wiebold Bohmer, 28 v. Antwerpen te Gent SLEEPVAART Elis, 28 9 u. te R'dam met Elevatorbak. Humber, met tanker Shabonee n. Paulsboro 27 560 m. O. Bermuda. Hudson, 27 dwars Liberia. Noord'holland, 29 v. Genua te IJmuiden verw. Noordzee, 26 360 m. NW. ten N. Dakar. Roode Zee, met zuiger 27 160 m. O. ten N. Rio Grande. Tholen, 28 12 u. v. Amsterdam n. Le Havre. MAANDAG 30 JUNI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De blauwe sluier". Luxor, 7 en 9.15 uur: „Okinawa". W. B.-theater, 8 uur: „Dolle Woensdag". DINSDAG 1 JULI Kennemer Theater en Luxor als Maan dag. W. B.-theater: geen bioscoop.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3