Het Hek van de Dam „Koopavond" wordt als aantasting van de vrije tijd beschouwd Nu ook athletiek om een Holland I-beker Agenda voor Beverwijk Ü.H.D. Beverwijk Woubrugge bouwde zijn eerste coaster „Pionier" te water S!a-export naar België In de hoofdstad uit Dame op terras Wijk aan Zee „Batavia'' in Boston aangekomen 7 Uiteenzetting over nieuwe winkelsluitingswet voor de winkelbedienden Dubbel alarm zette brand weer en politie in actie Expositie en modeshow in Huishoudschool Hoogoventournooi krijgt steeds meer „loten* jaagt de prijs op „Boltini" slaat zijn tent in Beverwijk op Beste aardbeien peperduur U itstelling Knoken Glazen mensen Handbal-tournooi „Kennemerstaten" „Plaatwellers" kaartten in de tweekamp J Accordeola musiceerde ZATERDAG 5 JULI 1952 „Wat er ook gebeurt, het is zaak dat het winkelpersoneel mede in Velsen, zich fel zal kanten tegen een zogenaamde koopavond". Dit was het geluid, dat gisteravond als hoofdmotief werd gehoord in de rede van de heer P. M. Maltha, bondsbestuurder van de Bedrijfsunie van Handels, en kantoorbedienden, tijdens de vergadering van win kelpersoneel in de gemeente Velsen. Deze vergadering, die belegd was door de samen werkende organisaties, was bedoeld als voorlichting over de nieuwe Winkelsluitingswet, die óp 1 October in werking zal treden. 1 De heer A. Stakenburg uit Beverwijk sprak op deze bijeenkomst, waar gezien het grote aantal verkopers en verkoopsters dat Velsens winkelstand telt, minimale in teresse voor bestond, een inleidend woord. Spreker zeide dat, hoewel de oude toestan den van vóór de oorlog waren gewijzigd ten goede, zodat men niet meer behoefde te vechten voor winkelsluiting, men noch tans op zijn qui-vive diende te zijn. De heer Maltha noemde de Winkelslui tingswet een economische aangelegenheid, die echter nimmer los kon worden ge dacht van het werktijdenbesluit en als zo danig zeker in de belangstelling van het winkelpersoneel kwam te staan. De winkelsluiting is, aldus speker, een regeling waar evenwel ook grossier en expediteurs, handelsreizigers en zeker ook het kopend publiek mee te maken hebben. Deze nieuwe wet was dringend nodig, om dat niemand meer wijs kon worden uit de thans geldende bepalingen en omdat de tijdsomstandigheden zijn gewijzigd. Spreker zette de voornaamste bepalingen van de nieuwe wet uiteen en merkte op, dat het winkelpersoneel zich van zijn die nende taak bewust is, doch dat het elke on redelijke aantasting van de vrije tijd zal weerstaan. De gemeentebesturen, gehoord de Kamer van Koophandel, kunnen ertoe besluiten dat één avond per week de win kels tot tien uur geopend mogen blijven en dit is het grote gevaar in deze wet, volgens spreker. Spreker zette uiteen dat door deze koop avonden nochtans de koopkracht niet zou worden verhoogd, daar de koopmogelijk heid, in casu de financiële toestand van de koper de voornaamste factor in deze is. Ook moet de mogelijkheid van de sociale en culturele ontwikkeling van het personeel gesteld worden boven de vergeetachtigheid van een of andere klant, die een koopavond ADVERTENTIE TTÏITT7 Niel krabben. De helder vloel- tlfhllK bare D.D.D. kalmeert de jeuk VJ aJ ILvi. |n enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Vrijdagmiddag omstreeks drie uur wer den politie en brandweer via een dubbele melding in kennis gesteld van een brand, die in de omgeving van Duinvlietstraat en/of Schulpweg zou zijn uitgebroken. Onmiddellijk rukte de brandweer uit naar de opgegeven plaats, doch zowel de brandweermannen als politie zochten vruchteloos naar een spoor van brand, zo dat onverrichterzake kon worden ingerukt. zou kunnen gebruiken om de vergeten zaken in te slaan. Het instellen van een koopavond is beslag leggen op de vrije tijd besteding van het winkelpersoneel. Spreker achtte tevens het definitief vaststellen van een algemene vrije middag van groot be lang, zodat de Maandagmorgen zal komen te vervallen. Ook het vacantierecht is nog niet wettelijk geregeld. Met een oproep om zich te organiseren in de bedrijfsunie, besloot spreker zijn uiteenzetting. Als sluitstuk van de opleiding der pri maire en kopklassen der Gemeentelijke Huishoudschool in Beverwijk, werden Vrij dagavond de examenstukken, zoals blou ses, jurken, pyjama's, verstelde broeken en wat dies meer zij, aan de ouders en belangstellenden getoond. Uit het theoretisch proefwerk bleek, dat deze opleiding ook wat betreft gezins- hvgiëne, voedselleer, economie en boekhou den zo langzamerhand op een opva-llend hoog peil terecht is gekomen en dat de meisjes buiten de training in huishoude lijke arbeid ook een gedegen algemene ontwikkeling meekrijgen. Het was een aardig ogenblik, toen de meisjes in de loop van de avond hun eigen gemaakte blouses en jurken als volleerde mannequins aan het publiek lieten zien. De directrice der huishoudschool vertelde er bij, dat alle leerlingen geslaagd waren; als gevolg van ziekte gedurende het laatste leerjaar werd aan één meisje een her examen opgelegd. Vrijdag 11 Juli, 's middags om half drie zullen de diploma's worden uitgereikt. Het massale Hoogoven-voetbaltournooi om de Holland I-beker, dat enkele maan den heeft geduurd en inmiddels opvolging heeft gekregen van een bjjna even mas saal handbaïtournooi, kreeg er Vrijdag avond op het sportpark „Watervliet" een „loot" bij: athletiekwedstrjjden. Deze athletiekwedstrjjden is door de commissie voor Bedrijfsontspanning, on der welker auspiciën al deze wedstrijden worden gehouden, de vorm gegeven van een vijfkamp voor deelnemers beneden en boven 35 jaar, aangeduid respectievelijk als afdeling A en B. Kogelstoten, verspringen en hoogsprin gen zijn bij deze wedstrijden voor beide groepen; A-deelnemers lopen verder 100 m. en 1000 m. en B-deelnemers 60 m. en 500 m. Het plan bestaat deze atletiekwedstrij den in vier avonden af te werken, waarbij op de laatste avond worden ingelast de estafettes 4 x 100 m.; de resultaten van de vier best geplaatsten tellen tevens voor het te behalen afdelings kampioenschap. Een en ander staat onder leiding van de heren N. Adelaar, J. Post en G. P. Winkel. Vrijdagavond werden deze wedstrijden geopend met het eerste gedeelte voor to taal ongeveer vijftig deelnemers, die we gens continudiensten uiteraard niet allen gelijktijdig hun programma kunnen afwer ken. De wedstrijd bepaalde zich gister avond tot drie nummers. Voor de A-afdeling waren de voornaam ste resultaten: Kogelstoten: 1 Visser, B. G., 8.46 m.; 2 Heinen, Leerling-werkplaats, 7.98 m.; 3 Maas, Admin. S. F., 7.91 m. Vèrspringen: 1 Visser, B. G., 5.75 m.; 2 Heinen, 559 m.; 3 Maas, 5.31 m. 100 m.: 1 Heinen, 12.2 sec.; 2 Ooster veen, Exped. H. O., 12.3 sec.; 3 Visser, 12.4 sec. B.-afdeling: Kogelstoten: 1 Hendriks, C. W.pl., 9.05 m.; 2 Doeven, W. O., 7.97 m.; 3 Klaassen, W. O., 7.22 m. Vèrspringen: 1 Hendriks, 5.01 m.; 2 Doeven, 4.79 m.; 3 v. d. Ree, 4.41 m. 60 m.: 1 Hendriks, 8.5 sec.; 2 v. d. Ree, 8.8 sec., 3 Doeven 8.9 sec. Van de scheepswerf „De Dageraad" te Woubrugge is gistermiddag van stapel ge lopen de coaster „Pionier", die werd ge bouwd voor rekening van de heer II. Waker te Haren. Nog dezelfde middag is de kiel gelegd voor een zelfde type schip, voor de heer H. Kajuiter te Rotterdam. De „Pionier", die gebouwd is onder toe zicht van het bureau Veritas, is bestemd voor onbeperkte vaart en heeft ook het cer tificaat houtvaart. Een bijzonderheid is, dat het schip de eerste coaster was. die werd gebouwd op de werf De Dageraad. De „Pionier" is een flink uit de kluiten gewassen coaster met z'n 43.40 meter lengte. Tussen de loodlijnen meet het schip 39.91 meter en is het 7.60 meter breed. Het schip heeft een zgn. raised quarter deck, een ver hoogd achterdek en een voorover hangende plaatsteven. De diepte tot het hoofddek be draagt 3 meter en 4 meter tot het raised quarter deck. Verder is het schip voorzien van een dubbele bodem. De bunkerinhoud bedraagt 30 ton en voor de voortstuwing staat een 300 pk Industriemotor borg. Het net weight bedraagt 470 ton, de ballast- inhoud 127 ton. De nieuweling onder de coasters heeft een stalen mast met twee laadlieren van elk 2 ton vermogen. Uiteraard is de coaster modern uitgerust. De accommodatie laat niets te wensen over en natuurlijk is er warm en koud water voor de bemanning beschikbaar. Het verloop op de Beverwijkse groente markt in deze week rustig geweest; het aanbod was niet overdreven groot en de prijzen waren vooral in het warme begin van de week matig. Sla maakte hierop een uitzondering; mede door de export naar België liepen de prijzen op tot 19 cent per krop. Bospeen liep in aanvoer iets terug en de prijzen varieerden van 1019 cent per bos, waspeen noteerde van 815 cent per kilo; bloemkool kwam in het begin van de week niet boven de 25 cent per stuk uit, maar Vrijdag liep deze prijs op tot 40 cent. De doperwten noteerden van 4065 cent per kilo. Sperciebonen komen er nu gaan deweg meer; de prijzen blijven tot nu toe goed en varieerden van 95115 cent per kilo. Bosbieten gaan vlot weg voor prijzen van 1216 cent per bos. Frambozen brachten van 2538 cent per doosje op; rode en zwarte bessen komen nu in toene mende mate aan de markt. Evenals verleden week hebben de tuin ders uit Castricum Vrijdag voor een ver rassend grote aanvoer zorg gedragen. De noteringen waren: sla 411, bloemkool 844, doppers 3148, capucijners 4146, soep 6/2 cent per bosje, pieterselie 50 cent per kistje, boskroten 9ÏOVL bosuien 9 10, aardappelen 11.7013.50 per 100 kilo, drielingen 11.90 per 100 kilo, poste lein 69, tuinbonen 1824, bospeen 913, dubbele bonen 9698, peulen 2952, blis— erwten 42, stamsnijbonen 81, snijbonen 1.10, komkommers 2123, rabarber 6V2 13, kervel 50 cent per kistje, raspers 45 48, aardbeien 2.10—3.40 per mand, Congo 1.502.00 per mand. Koude redde bloemen Het warme weer van het begin dezer week was niet bepaald gunstig voor een vlotte afzet op de Beverwijkse bloemen veiling: de kopers toonden weinig interes se en de bloemen waren dus goedkoop. Vrijdag kwam er een kentering ten gunste in, en plotseling was alles weer vlot te ver kopen. De gladiolen-periode staat alweer voor de deur; er komen al diverse varië teiten aan de markt die van 3574 cent per bos opbrengen. Alstroemeria's noteer den van 521 cent per bos. Bij de lelies zijn het de Japanse die 5.per bos no teerden. Gele Calla's komen tot 10 cent per stuk; dahlia's zijn in diverse goede snijsoorten te vinden en de variëteiten zaaibloemen beginnen ook los te komen: segetum, statice, scabiosa, strobloemen en anjers; ook hierin was de handel vlot. Het aanbod van potplanten is heel gering. Het vier mast-circus „Boltini" zal aan de Munnikenweide te Beverwijk Maandag, Dinsdag en Woensdagavond een drietal avondvoorstellingen geven en des middags worden er matinèes gegeven. Het programma vermeldt onder meer een paardennummer van zes Arabische raspaarden, parterre- en trapèze-acroba- tiek, een berennummer en natuurlijk de onontbeerlijke clowns. In totaal 25 nummers worden in een tijdsbestek van drie uur afgewerkt. Het was gisteren een goede dag voor de Kennemer aardbeienkwekers: degenen, die met heel goede kwaliteit kwamen, kregen deze dubbel en dwars betaald. Moulin Rouge en Climax noteerden van 2.30 4.50 per slof; de framboos aardbei gold rond de 3 per slof. Aardbeien zonder dop waren goedkoper; hiervoor werd van 1.70—2.30 per slof betaald. Doosjes noteerden 3571 cent per stuk. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Dinsdag 24 Juni: st. Vios I IJM 24, Catha- rina Duvvis IJM 60. Woensdag 25 Juni: st. Zeelandia IJM 38; ml. Cornelia Maria SCH 135. Donderdag 26 Juni: st. Tzonne IJM 1 fBa- rendszzee), Flamingo IJM 25, Petten IJM 49, Limburgia IJM 54; ml. Excelsior III KW 76. Vrijdag 27 Juni: mt. Elie Chéncvière IJM 32, mk. Alida KW 91, Avontuur KW 114, De Vier Gezusters KW 162. Zaterdag 28 Juni: st. Abraham VL 77; mt. Johannes Polderman IJM 20. Maandag 30 Juni: mt. Thorina IJM 33, Claesje RO 46: ml. Wiron III IJM 221, Wil lem Cornelis KW 16, Arie Nico KW 17. Dirk KW 19. Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Nederland VI KW 37, Aafke Jacoba KW 41. Elizabeth KW 64. Saturnus KW 69, Jan KW 84. Willempje KW 89, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107. Gebroeders KW 108. Petronella KW 125, Willy KW 141. Arie KW 155, Gebroeders KW 166. Aleida KW 169; mk. Texel IJM 5, Poolster IJM 11. Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230. Neeltje IJM 240 (snurrevaad), Magda IJM 272. Haar lem IJM 276, Nehim I AM 16. Nehim III AM 18. Marianne KW 10. Samenwerking KW 21, Marianne KW 27, Rein KW 30. Pieter Corne lis KW 31, Tiny KW 34, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53, Jacob KW 92, Willem KW 94. Koningin Juliana WW 133, Jana KW 210, Karei Doorman KW 227, Hen- drikje BU 33, Tiny Dieuw WR 33. Dinsdag 1 Juli: st. Haarlem IJM 9; mt. Maria van Hattem IJM 10, Shamrock IJM 129: ml. Hubertha Gerarda KW 9, Everard Christina KW 40, Toenadering KW 95, Ro bert William KW 123, Willy SCH 7, Dolfijn IJM 228, Twee Gezusters KW 77. RO 2, Bruinvis RO 1; mk. Nelly v. B 23, Rex Woensdag 2 Juli: st. Mary IJM 61; mt. Wi ron IV IJM 209. Donderdag 3 Juli: st. Herman SCH 92. Haringdrijfnetvisserij Donderdag 5 Juni: ml. Everdina Jacomina KW 173. Maandag 9 Juni: ml. Katwijk III KW 161. Woensdag 11 Juni: ml. Sakina KW 32, Noordzee KW 47, Jan KW 50. Bali KW 129. Zaterdag 14 Juni: ml. Hollandia KW 18, Rijnmond I KW 42. Maandag 16 Juni: ml. Piet en Leendert Huibert KW 3, Neptunus KW 45, Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 17 Juni: ml. Elizabeth KW 49, An nie KW 54. Woensdag 18 Juni: ml. Anna en Cornelia KW 14. Margaretha en Maria KW 23, Voor uit KW 151, Eendracht KW 168. Donderdag 19 Juni: ml. Rijnmond II KW 43. Vrijdag 20 Juni: ml. Maria Jacoba KW 73. Zaterdag 21 Juni: ml. Orion KW 22, Mar- grietha Maria KW 29. Ml. Rijnmond III KW 44, Zeezwaluw KW 33. Kees KW 124. Wilhelmina III KW 144. Woensdag 25 Juni: ml. Martha IJM 74, Exselcior II KW 73, Nederland IV KW 167. Donderdag 26 Juni: ml. Martina SCH 284. Vrijdag 27 Juni: ml. Vertrouwen KW 6, Rijnmond IV KW 15, Sumatra KW 86, Bor neo KW 127. Zaterdag 23 Juni: ml. Gorredijk IJM 75, Gezina Geertrui KW 176. Maandag 30 Juni: ml. Bertha KW 38, Nelly Maria KW 70, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Wilhelmina III KW 133. Dinsdag 1 Juli: ml. Helena KW 39, Henk KD 56, Voorwaarts KW 140, Onderneming KW 175. Woensdag 2 Juli: ml. Grietje KW 20, Wil helmina I KW 25, Volharding KW 65. Donderdag 3 Juli: ml. Dirk Donker Cur- tius KW 2 Fierman Eduard KW 5, Neder land VII KW 130, Janna KW 163, Staalduin SCH 199. In de Apollohal is een tentoonstelling ingericht, die „De Mens" heet. Wij vin den de Apollohal getuige zijn naam een treffende gelegenheid daarvoor. Maar dat is dan ook zo ongeveer het enige treffende aan deze hele expositie. Behalve dan, dat men er onaangenaam door getroffen wordt. Het heeft ons enige moeite gekost om er achter te komen door welk eminent instituut deze expositie wel georgani seerd mocht wezen. De catalogus ont hield ons alle mededelingen daarom trent. Het moesten dus wel uitermate bescheiden lieden zijn, zo dachten wij en inderdaad, dat kwam uit. Want wij hebben tenslotte aan de hand van een gering advertentie-tableau van ongeveer tien vierkante meter kunnen vaststellen, dat het de „Farbwerke Höchst, vormals Meister Lucius und Brüning" uit Frank fort waren, die ons op deze „uitstelling" tracteerden. En men weet, dat Duitse Farbwerke altijd bescheiden en in nemende instellingen zijn. Kijk maar eens naar de I. G. Farben, die het ook altijd zo goed met ons voor hebben ge had. Welaan, we moeten zeggen, dat we er van genoten hebben. En dat we veel ge leerd hebben. Niet alleen op anatomisch, maar ook op taalkundig gebied. De ten toonstelling bestond namelijk uit een hele serie tableaux, waar alle ongemak ken op stonden vermeld, die uw binnen werk kunnen komen storen en die waren in de verrukkelijkste groot-Germaanse termen geformuleerd. Zo leerden wij, dat de evenwichtszenuw het gevoel van evenwicht bemiddelt. En ook, dat wij het woord abces altijd verkeerd gespeld hebben. Het moet blijkbaar apces wezen. Zeer interessant was het tableau dat aan de tong was gewijd. Hier werd namelijk de vraag gesteld, wie er het beste smaakt, de mens of het dier. Wij konden wegens onze geringe kanibalistische er varing op deze vraag aanvankelijk geen antwoord geven, totdat bleek, dat met smaken eigenlijk proeven werd bedoeld. Aan de tanden werd ook enige aan dacht besteed. Tegen slechte verzorging werd gewaarschuwd, omdat die niet al leen de gezondheid, maar ook uw uitzicht in gevaar kan brengen. Een verrassende visie mogen wij wel zeggen. De organi satoren stelden trouwens blijkbaar de hoogste eisen aan landschapsschoon, want zij adviseerden ook: „Zorg dage lijks voor uw stoelgang. Dit is zeer ge wichtig voor uw gezondheid, uw wel behagen en uw uitzicht". Onze aandacht werd ten zeerste ge trokken door de afdeling beendergestel. Een tekening leerde ons, dat een scheen been niet minder dan twintig voetballers kan dragen. Het is natuurlijk wel onge lukkig, dat bij een wedstrijd natuurlijk altijd net die eenentwintigste er boven op springt. Er werd in die afdeling ook gewag gemaakt van de overeenkomst, die de bouw van de menselijke beende ren toont met de huizenbouw. Wij ver talen dit maar vast, want anders zoudt ge misschien in verwarring kunnen ge raken door de uitspraak: „De fijnbouw der knoken beantwoordt den bouw van de menselijke techniek". Wij betreur den het wel, dat wij de vraag van den bouw van de menselijke techniek niet hebben kunnen vernemen. Van de benen naar de sport was het maar één stap. Hier lazen wij, dat hard lopen over 100 meter de „hoogste kort- inspanning" betekent. Turnen daaren tegen vergt de „hoogste artistiek- inspanning". Het ergste is het met roeien gesteld. Dat vraagt de „hoogst durende inbeslagneming" van hart en longen. Het is nog de vraag of men er een regu voor krijgt ook. Nadat wij nog kennis hadden genomen van de raad „Niet in uwe oren boren!", zijn wij ons gaan verdiepen in de ver schillende mensentypen. Over de dikzak lazen wij: „Het ineengedrongen type is zwaarlijvig met een plat en breed aan gezicht en een korte en dikke nek. Hij heeft een dik onderlijf, dat de borstkas voorbijsteekt. Hij is onderhevig aan bloedopdrang. Hij is soms opvliegend van karakter om na enige ogenblikken terug gezellig te doen". Ach, ach wat waren er anders een boel leerzame dingen te zien en te vernemen. Zo lazen wij: „De huid is ademend en uitscheidend". Van dat laatste moet zij geen gewoonte maken, want als uw huid er mee uitscheidt, staat ge er gekleurd op. En verder vernamen wij: „Uw bloed wordt iedere drie maanden geheel ver nieuwd". 't Is toch wat. En het gaat zo ongemerkt. Inmiddels hebben wij u nog niets ver teld van de twee grootste bezienswaar digheden van de expositie, namelijk de glazen man en de glazen vrouw. De gla zen man is een hele grote naakte heer, maar daar hoeft ge u niets van aan te trekken, want hij. is doorzichtig en dan geeft het niet. Hij is drie meter zestig hoog, weegt 450 kilo en is vervaardigd van 30 vierkante meter plexiglas. Hij heeft 1500 lichtpuntjes in zijn corpus en houdt om het half uur een redevoering, waarin hij er op aandringt het menselijk lichaam, het „eeuwig natuurmirakel", beter te leren kennen. In een soort rouwkapelletje staat de glazen vrouw opgesteld. Ook zij houdt toespraken, die bovendien nog worden opgeluisterd door plechtige orgelmuziek. Zij geeft op gedragen toon tekst en uit leg over de werking van de alvleesklier, de milt en de endeldarm, hetgeen be koorlijke onderwerpen van conversatie mogen heten. Heeft zij een van die glib berige voorwerpen besproken, dan komt er een stukje Bach, aleer zij aan het vol gende onderdeel van het menselijk uur werk begint. Wij moeten opmerken, dat de glazen man en de glazen vrouw ons met de grootste afschuw hebben vervuld. Om te beginnen is die glazen man helemaal geen man. want als ge hem zoudt zeg gen zich eens naar de glazen vrouw te begeven en haar zo'n aardig compli mentje te maken, dat zij begint te blo- Ook de dames van de Hoogovens deden zich gisteravond weer eens van hun spor tieve zijde kennen: op het sportveld van de N. H. jeugd bij Tusschenwijck bestreden enkele damcs-handbal-teams elkaar de eer van de overwinning. Bij een straffe, frisse wind begon de eerste wedstrijd, die 2 x 20 minuten duur de, tussen de dames van het Verkoopkan toor en die van de Sociale Afdeling, waar bij enige „invallers" van andere afdelingen gevoegd waren. Ondanks de veldmeerder- heid van de verkoopsters, ene enkele echte handbalsters in hun gelederen telden, za gen de werksters van de Sociale Afdeling kans om de 1-0 achterstand, door een mak balletje van Oktje Smit veroorzaakt, in te halen. Uit een onoverzichtelijke bundel handen en armen vloog plotseling een bal in het net van de doelverdedigster van het V.K.K. en bij nadere beschouwing bleek het reddende doelpunt door Lien Vissinga te zijn veroorzaakt. Moe, doch zeer voldaan over de inspannende arbeid, drukten na afloop de beide aanvoersters elkaar de hand en ze maakten daarop plaats voor de strijd tussen de dames van de telefoon centrale en de afdeling inkoop, die door de inkoop (Oliveo) met 5-1 is gewonnen. Bromfiets en sandalen er van door In de afgelopen week werden bij de politie de volgende voorwerpen gedepo neerd: Bruin kinderjasje, blauwe alpino, kin dermutsje, vulpotlood, zwart hondje, fiets tas met inhoud, rijwiel met hulpmotor, duimstok, portemonnaie, broche, muntbil jet, grijs damesjasje, wit kinderschoentje, dop van benzinetank, een nagelgarnituur, sleutel, kindersandaaltje, herenportemon- naie, gebloemde ceintuur, kinderportemon- naie, speelgoed-beestje, polshorloge, wit gymschoentje met kousje, directoire en badhanddoek, autoped op luchtbanden, nummerbord, glacé dameshandschoen, zwembroekje, bril, zwembroek met hand doek, grijze rijwieltas met inhoud. De tweekamp van de N.V. „De Plaat- wellerij" tussen fabriek en kantoor is Vrij dagavond voortgezet met de bridge- en klaverjaswedstrijden, die in het ontspan ningslokaal van het bedrijf zijn gehouden. De bridge-wedstrijd, gespeeld in twee afdelingen had een gelijk spel tussen fa- brieks- en kantoormensen tot resultaat maar in de klaverjaswedstrijd zegevierde het fabrieksteam. Van de klaverjaswedstrijd werd de uit slag: 1 K. Ligtermoet-J. P. Korridon Sr., 6285 punten; 2 G. Groot-J. Korridon Jr., 6230 pnt.; 3 A. Broek-H. v. d. Linden, 5831 pnt.; 4 P. v. d. Pol-A. Pallesen 5526 pnt.;. 5 J. Ligtermoet-G. v. Zanten, 5413 pnt.; 6 C.. Luttik-K. Wegman, 5231 pnt.; 7 Heer en mevrouw Munter, 4518 pnt.; 8 J. Floor- J. de Ruiter, 3904 pnt. De fabriek won deze wedstrijd met 23759 punten tegen 19183 punten voor het kan toor. Voor de koppels 1 tot en met 4 zijn prijzen beschikbaar, het koppel Luttik- Wegman won de marsenprijs. De bridge-wedstrijd werd een puntenver deling. Voor de A-groep was de uitslag: W. Michel, ir. Peltzer, mevr. Vollaerts, mej. Vollaerts-K. Wegma, C. Luttik, G. Hiemstra, J. H. Smit. De fabriek wint met 47-33 punten. Voor de B-afdeling was het resultaat: G. Groot, J. Korrridon, heer en mevrouw Rasmussens-J. Kleibergen, Schümacher, Het Nationaal Danstheater van Joe- goslavië onder artistieke leiding van Olga Skovran blijft nog tot Woens dag in de Stadsschouwburg. Op 9 en 11 Juli zijn er voorstellingen door de Ballets Jooss, waarbij respectievelijk „Weg in de mist" en „De groene tafel" op het programma staan. In het Centraal Theater wordt dage lijks „De tante van Charley" met Hans Kaart in de titelrol vertoond, in de Kleine Komedie is Toon Her mans nog steeds als Hartendwaas bezig en in het Leidseplein Theater voeren Cor Ruys en de zijnen deze maand het blijspel „Het witte schaap van de familie" op. De Nederlandse Opera brengt op Dinsdag 8 Juli onder leiding van Charles Bruck Rigolettovan Verdi voor het voetlicht. De titelrol hierin wordt door Theo Baylé als gast ge zongen. Verder werken als solisten mee: Louise de Vries en Chris Schef- fer. Op een buitengewoon concert, heden avond in het Concertgebouw, speelt Marjo Tal het Eerste Pianoconcert van Beethoven. Verder worden uit- gevoerd de Dansen vit Galanta van Koddly en de Symphonie in C van Schubert. Het geheel staat onder lei ding van Ferenc Fricsay. Zondag 6 Jxdi heeft er een extra con cert ter sluiting van de Kunstmaand Amsterdam in de Bachzaal plaats. Het wordt gegeven door het Swee- hnck-kwartet. In de Ronde Lutherse kerk aan het Singel speelt het clave- cimbeltrio Riek Waas (sopraan), Willemien Weertman (clavecimbel) en Jan Lok (flut) werken van Ma- chaut, Bach en anderen. In het Museum Willet Holthuysen zal men deze zomermaanden een fraaie collectie Nederlands porcelein, onder meer uit het bezit van Konin gin Juliana, kunnen zien. Het Rijks museum houdt thans de grote zomer- tentoonstelling Drie eeuwen portret in Nederland". Er hangen onder meer zeventien werken van Rembrandt en twaalf van Hals. In het Stedelijk Museum duurt nog tot 7 Juli de expositie van door Flo- ris Verster nagelaten werk. Verder zijn er de volgende exposities: „De duivel in de kunst" en „Vals en echt" tot 29 September. zen, dan kan hij dat niet. En dit is nu juist een handeling die wij een veel groter wonder achten dan de spijs vertering. Wat de glazen vrouw betreft, wij hebben haar in haast verlaten. Want het behaagt ons niet te weten, dat een vrouw een alvleesklier bezit. SOEDA Nu zat daar een juffrouw met een wel- blote rug en helemaal blote schouders op het koffyhuis-terras midden tussen de mensen midden in de stad. Nu is veel van zijn omgeving afhanke lijk: een hoge hoed op bruiloften en par tijen is bijkans gewoon, maar op het strand schoon het dezelfde hoge hoed is is hij gewoon lachwekkend. Op de gouden bruiloft van tante Dien en oom Niek hadden wij allemaal kwalijk- riekende feestneuzen op, maar in het zaal tje van de kantonrechter kan dat niet. Niemand weet precies waarom, maar ieder kan het zo maar aanvoelen en daar om waren die blote schouders met rug midden in Amsterdam, op dat terras mid den tussen heren met bedekte rug, totaal misplaatst, daar niet van, ik ben ook niet op mijn achterhoofd gevallen. Maar het was wel onzin, met alle eer bied mijnerzijds voor andermans betame lijkheidsopvatting, dat een heer die dame rondweg en duidelijk hoorbaar „een vies mens" vond. Ik bedoel: een schouder is op zich zelve vies of hij is niet vies, maar vies heeft, dacht mij, met de plaats der vertoning niets uit te staan. Die dame deed eerst of zij niets hoorde. Zij leek verdiept te zijn in de laatste Ha- vank, maar zij leek dit slechts. Ge zaagt als het ware, dat haar oren spits omhoog stonden. Toen die heer ten tweede male met een sissend geluid en een opgekrulde lip het woord vies uitsprak zeide de dame „je zuster is vies", een argument dat als een tang op die heer sloeg. Doch bovendien: de eventuele viesheid ener zuster wast eventueel andermans blote schouders niet schoon. Vies siste die heer ten derde male. Je zuszei de dame en omdat zij dat blijkbaar nog niet sterk genoeg achtte zei zij met stemverheffing: je zus op een houtvlot. Nu begreep ik er nog minder van, want maakt het verblijf op een houtvlot de mens nog verachtelijker dan vies De heer riep p&h en pè.h, stond op ea ging heen. De dame gilde bijna: je zus! En toen was het weer kalm. De zon brandde op alle bloots. De dame greep Havank. En de enige, die verward was, was ik. Dat is altijd zo met fijnbesnaarde mensen. ELIAS L. Kok, J. de Ruiter, 24—59 voor het kan toor. Einduitslag: 11. Ook hier worden de winnaars met een prijs beloond. De stand van de tweekamp is thans 32 voor de fabriek. Er volgen nu nog junio ren voetbal, schaken en de familiecompe titie. Speciale zwarte-bessenmarkt Er komen dit jaar vier speciale zwarte bessenveilingen. Deze worden gehouden Dinsdag 8 Juli, Donderdag 10 Juli, Dinsdag 15 Juli en Donderdag 17 Juli. in kamp „Aardenburg" Teneinde kampeerders en badgasTeS-ënige ontspanning te bezorgen en daarmee tege lijkertijd het kampleven een grotere be kendheid te geven, had het kampbestuur van het kampeerterrein Aardenburg te Wijk aan Zee gisteravond een muziekavond belegd, waaraan „Accordeola" haar mede werking verleende. Max van Praag, die ook was meegekomen, zag kans om ondanks de herfstkoude de ruim tweeduizend be langstellenden enige tijd aangenaam te ver pozen. De bekende cabaretière Panla Hof man en de niet minder bekende „Vela zusjes" uit Beverwijk vulden het program ma tot de pauze, waarna een boerenkapel, de „F.P.N.", samengesteld uit kampeerders, op zeer verdienstelijke wijze musiceerde. Voor de aanvang had de voorzitter van het feest-comité, de heer Just, de Vries, de technici van de V.A.R.A. rondgeleid langs de zomerhuisjes, om hen de vooruitgang in het kamp Aardenburg te tonen. Ondermeer toonde hij hun de electrische leidingen, waarvan thans elk der huisjes is voorzien. Met deze avond hebben het kampbestuur en de medewerkende winkeliers blijk gegeven te voldoen aan de behoefte de gasten enige ontspanning te bieden. Op 3 Augustus a.s. zullen cr de gehele dag kinderspelen worden gehouden met als sluitstuk een muziek-avond met bal, waar bij iedereen gratis toegang wordt verleend. De voormalige IJmuidense trawler „Ba tavia", die 2'/a week geleden uit de haven van IJmuiden vertrok wegens verkoop naar Boston, is gistermiddag behouden aan de overkant binnengekomen. Behalve vertegenwoordigers van de nieuwe rederij „Fulham Bros" ontving de heer D. J. Gouda de bemanning en de pas sagiers. Zaterdag 5 Juli. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Tarzan en de slavin". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Circus Arena". W. B. Theater, 8 uur: „Dossier Tokio 212". Zondag 6 Juli. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Tarzan en de slavin". Luxor Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Circus Arena". W. B. Theater, 2.30 uur: „De zonên van de pioniers"; 4.30, 7 en 9.15 uur: „Dossier Tokio 212". OFFICIëLE PUBLICATIE HERHALINGSOEFENINGEN De militairen, die op Maandag 7 Juli 1952 in de legerplaats „De Wittenberg" bij Stroe onder de wapenen komen, dienen met open bare vervoermiddelen van de normale dienstregeling eerste reisgelegenheid na zeven uur te reizen naar Amersfoort of Apeldoorn. Van deze stations zullen naar behoefte extra treinen naar losplaats Stroe ingelegd worden. De vertrektijden van deze treinen worden op deze stations bekend ge maakt, De militairen, die op Maandag 7 Juli 1952 te legerplaats bij Oirschot onder de wa penen komen, dienen te reizen met openbare vervoermiddelen van de normale dienst regeling tot Eindhoven eerste reisgele genheid na 7.00 uur. Op het Stationsplein te Eindhoven zullen auto's en bussen gereed staan voor het vervoer naar de legerplaats.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 10