Voorpostengevecht" over gewond gemeen tedeel OLD CLOTHES NEW Binnen één dag gereed Velsens raad bijeen DRY CLEANING ONLY Kijk Uit" winnaar van het Stabiel-damtournooi r Kennemer u Lantaarn Agenda voor Velsen Achttienduizend vierkante meter van Oud-IJmuiden worden met groen „aangekleed Gelukwensen uit Protestants-Christelijke fractie bij des Burgemeesters herbenoeming Om de schoolwisselbeker SCHOOLBOEKEN bij VAN DORP 5 Cursussen „karaktervorming" nu permanent Het millioen voorbij Controle op de A-lijsten Mr. M. M. Kwint„Ik heb er met vreugde in bewilligd" THALIA VZV won waterpolotour- nooi van „Kroosduikers" Zwemwedstrijden in de „Heerenduinen" sla£- Groot zangfestival in Burg. Rijkenspark „A woman's face" morgen in Thalia Sportief verloor laatste wedstrijd Kustvaarder „Oldambt" bij de Limfjord gestrand WOENSDAG 9 JULI 1952 LANGZAAM MAAR ZEKER verlegt Velsens raad zijn koers ten op zichte van het probleem oud-IJmuiden, dat sinds het aanvaarden van het wederopbouwplan en de daarmee gepaard gaande principiële bestemming van dit deel der gemeente tot industriegebied een voortdurende bron van speculaties en bezwaren, verdedigingen en acties is geweest. Op de agenda voor de vergadering van gisteravond stond de aankoop van een bepaald perceel met opstal in Oud-IJmuiden, waarbij B. en W. in de voordracht argumenteerden, dat deze koop „als bevordering van de -beoogde in dustrialisatie" gezien moest worden. En hier viel de heer T o n i n o (kath.) over, die het met de aankoop op zichzelf wel eens was, maar die industrialisatienlannen allerminst als een fait accompli kon aanvaarden. Hij wilde niet het risico lopen, dat er later gezegd zou worden, dat nie mand zich tegen deze bepaalde zinsnede had verzet: „wij (de Katholieken) willen ons bepaalde rechten voorbehouden tot het moment, waarop een andere en betere oplossing van het vraagstuk Oud-I Jmuiden daagt" Waarmee de heer Lips (A.R.) en me vrouw Heijkoop (V.V.D.) het eens konden zijn. Uit het korte debat, dat hierop volgde, bleek, dat wethouder Visser (Openbare Werken, Arbeid) voet bij stuk hield aan gaande de oorspronkelijke plannen met oud-IJmuiden. Als onderdeel van de waarde van opstal in kwestie is een bedrag van 6591.ge calculeerd, dat de rijksbijdrage in het her stel van de oorlogsschade aan dit pand is. Hierover kwamen verschillende vragen los, onder meer van de heren L ip s en Van Dongen, voor wie wethouder Visser meedeelde, dat de 6591 uitbetaald kan worden, tenzij de gemeente het p^nd als bergruimte verhuurt, waar zeker belang stelling voor bestaat. Maar dan ligt de huur wel wat hoog" meende de heer Lips, die deswege minder optimistisch over de ver- huurkansen was dan de wethouder. De heer Maas (Kath.) vond het geen „goedkope koop" (in totaal 16.791 voor dit pand van de heer C. W. Böttger), maar hij was het toch wel met de voorgestelde koop eens, omdat de eigenaar een oorlogsslachtoffer is, die toch niet gaat herbouwen. „Over de zinsnede niet" In de loop van het gesprek kwam de heer Visser terug op de vrees van de heer T o n i n o ten opzichte 'van de zin snede over de industrialisatie van oud- IJmuiden, menende, dat het college geen enkel raadslid ooit een verwijt zou willen maken van het feit, dat hij over dit geval gezwegen zou hebben. De heer T o n i n n o: „Is dat dan nooit eerder gebeurd?" Wethouder Visser: „Over een zinsnede niet...." Groene balsem Direct aansluitend op deze zaak kwam het college-idee van de beplanting van oud- IJmuidens open plekken met wat vriende lijk groen ter tafel, een idee, datbij de be grotingszitting onder meer door de Arbeid- fractie te berde is gebracht. Er was een crediet van 11.700 voor groene balsem op de open wonden uitgetrokken. Al vond mevrouw Heijkoop het plan lovenswaard, zij meende, dat er wat meer aandacht zal moeten worden besteed aan de kinderen, die in oud-IJmuiden wel erg te kort komen. Een „vrije" speelplaats, naar het voorbeeld van Utrecht of Amster dam leek haar wel met wat oude „klim- bomen" en zo, en dan moest er naar haar opinie ook een aantrekkelijk plekje voor moeders met kinderwagens komen. De heer Van Dongen (C.H.) vond de ganse opzet niet zo geslaagd: liever zag hij een ferme aanpak van de bebouwing van de Oranjestraat met woon- en winkelhui zen. Maar hij wilde dan toch wel voor stemmen, om althans de entrée van de ge meente aan' deze kant wat op te knappen. En mevrouw H e y k o o p werd vanwege de heer Van Dongen gewezen op de bestaande, bloeiende speeltuin in deze con treien, al gaf deze afgevaardigde direct toe, dat er binnen de beplantingsplannen wel licht ook nog plaats zou kunnen zijn voor „iets anders". De heer VanLeusen (Ar beid) was voluit erkentelijk voor het raad- stuk, maar ook hij zag duidelijk de noden der oud-IJmuidense jeugd, die bijvoorbeeld met een ruime speelweide een heel eind geholpen zou zijn. Industrie? Huizen? Aesthetische bezwaren rezen bij de heer T o n i n o tegen de „oude klimbomen" van mevrouw H e ij k o p en hij gooide de dis cussie nog even ondeugend over de prin cipiële boeg, door de wens uit te spreken, dat «de raad het crediet van 11.700. binnenkort zou mogen betreuren, omdat er huizen komen op het te beplanten gebied. „Nee, industrie", kwam de wethouder er, onmiddellijk vlam vattend, overheen. „Ik bedoel huizen" hield de heer Tonino vol. De voorzittershamer heeft zich over de voorlopige beplanting ontfermd en oud- IJmuiden zal dus binnenkort de eerste ca mouflage van zijn armzaligheid tegemoet kunnen zien. Dit besluit viel echter niet nadat er van diverse kanten plannetjes ge opperd waren, om een deel van de 18.000 vierkante meter te beplanten terrein aan de behoeften der bevolking aan te passen. Wethouder Aschoff, tenslotte de be heerder der plantsoenen-portefeuille zei, dat diverse dingen al in het college overwogen worden. Terloops bepleitte de heer Lips wat meer afsluiting van volgens hem door kin- der-vandalisme bedreigde plantsoenen, waarop de wethouder voor hem weinig hoopvol reageerde met: „asjeblieft zo wei nig mogelijk afrastering". En tenslotte zag wethouder De Boer (Onderwijs, cultuur en jeugdzaken, Ar beid), op wiens terrein het onderwerp te recht kwam, niet alleen het nut van een zo veelzijdig mogelijke beplanting in, maar ook en vooral dat van de komende Velser Jeugdcentrale in dit verband. Grauw en zwart „Zodat vooral in dat grauwe en zwarte oud-IJmuiden, waar de mensen in krotten wonen, een wat vriendelijke toon valt", besloot de wethouder. Dat was koren op des heren Tonino's molen, die dan ook wet houder Visser, zijn klassieke opponent inzake deze kwestie, toevoegde: „Ziet u nu wel, we moeten daar nieuwe huizen hebben". Maar het college, althans de wethouders Visser en De Boer bleken het zo niet te hebben bedoeld en hun alternatief „in dustrie" was nog steeds geenszins in over eenstemming met het ideaal van de heer Tonino. Karaktervorming Een uitbreiding van het leerplan der Huishoudschool, inhoudende, dat de cur sussen van de stichting „Karaktervormend onderwijs aan jonge meisjes in midden- Kennemerland" nu permanent gaan wor den, kreeg allerwegen steun. Mevrouw Lager wey (C.P.N.) wilde de cursus kinderverzorging ook graag in de avondcursus opgenomen zien (wat, naar wethouder De Boer meedeelde, helemaal in de bedoeling ligt) en overigens bleek, dat deze wijze van karaktervorming voor de Wethouder J. C. Aschoff heeft Dinsdag avond de Velsense gemeenteraad ver klapt, dat uit de voorkeurlening voor de woningbouw 1952 een totaalbedrag van f 1.057.400 voor Velsen is gekomen en hij betuigde mede namens het college zijn dank voor de belangstelling, die er voor deze lening heeft bestaan. OCOCOCCOOOCOOCCOCOTOOOOOOOOCCCCOOOOOOCCO vrouwelijke kantoor- en fabrieksjeugd, zo als ze groeide in het Zuiden en onder meer overwoei naar Kennemerland, aller liefde kreeg. Al moest gezegd worden dat tot nu toe alleen de Hoogovens en de onderneming van de heer Allan wat IJmuiden betreft, daadwerkelijk hun medewerking aan deze zaak hebben gegeven. Wethouder De Boer gaf een uiteenzet ting over de cursussen, die wij reeds eerder uitvoerig uit de doeken hebben gedaan en daarna kwam de raad aan de nieuwe ver ordening op de salarissen van het „vak onderwijzend" personeel voor de gemeen telijke lagere scholen toe. Zotte Massificatie Daar bleek de heer Lips een paar be zwaren tegen te hebben; die indeling in klassen, waardoor Santpoort bijvoorbeeld in de salarisklasse II valt en Velsen zelf in de klasse I vond hij wel wat zot, waar de heer Nuyen (Katholiek) het volslagen mee eens kon zijn. Wethouder De Boer trouwens ook, als zag hij geen uitweg, tot het moment, dat de hele klassificatie op de helling is genomen en dergelijke inconse quenties voorgoed kunnen verdwijnen. Overigens deelde de heer N u y e n s mee, dat de nieuwe verordening ingaat op een door het college nader te bepalen datum. Bij hamerslag zijn tenslotte enige leraren en een lerares aan het gymnasium en per soneel aan de Visserij school benoemd, waarmee in feite een bestaande situatie werd gecontinueerd. Ter gelegenheid van de Duitse Athletiek- kampioenscliapen 1952 werden in het Olympia Stadion te Berlijn voor de eerste maal radio-telefoon-toestellen gebruikt voor het doorgeven van de resultaten. Daardoor kunnen deze resultaten sneller doorgegeven worden dan tot dusver het geval was. Om een eind te maken aan de mogelijk heden, om los personeel gedurende een dag of voor enkele uren in de hallen of vispak- huizen buiten de A-lijst om te werk te stellen, is er een scherpe looncontröle in gesteld, om hieraan een eind te maken. Dat door de vroegere gang van zaken niet al leen de A-lijsters werden gedupeerd maar ook de handelaren die er niet aan mee deden, is een bekend feit. Immers zij, die kans zagen een mannetje „buiten de lijst óm" te bemachtigen, hadden er vaak een goedkope arbeidskracht aan, waardoor een min of meer oneerlijke concurrentie kon worden uitgevochten tegen hen, die ar beidskrachten aannamen volgens de be staande regeling. Thans blijkt aanneming buiten de regeling om, door de controle niet meer mogelijk. En daarmee is dan een einde gekomen aan het betalen van sociale lasten door de A-lijsters en hun werkgevers voor de „beunhazen", zo deelde men ons van offi ciële zijde mede. Het onderzoek werd in gesteld vanwege de looncontröle. De herbenoeming van burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen, waarvan de officiële bevestiging op de raadsagenda van gisteravond voorkwam, heeft de heer Lips ais vertegenwoordiger van de Protestants Christelijke fractie (C.H. en A.R.) een toe spraak annex felicitatie in de mond gegeven, waarop door mr. Kwint in enige sier lijke bewoordingen is gereageerd. De nestor van Velsens raad heeft zoals ge woonte is het woord gisteravond echter niet gevraagd naar aanleiding van des burgemeesters herbenoeming voor de komende zes jaar. De heer Lips zeide, dat deze herbe noeming voor de C.H.U. en A.R.-fractie een verheugend feit genoemd mag worden. „Het is niet te miskennen, dat onder uw leiding en met uw inzicht vooral na de be vrijding veel tot stand is gekomen. Ik hoop dan ook, dat God u voor de volgende ambtsperiode de kracht mag schenken, het belang van de gemeente te blijven dienen. Daar ge de vereiste eden hebt afgelegd, zou opgemerkt mogen worden, dat ge deze kracht wenst te zoeken bij God, die u ADVERTENTIE Een luchtopname van de „United States" het nieuwe Amerikaanse passagiersschip, dat er in is geslaagd de zo fel begeerde trofee en de „Blauwe Wimpel" te veroveren voor de snelste overtocht over de Atlanti sche Oceaan. Het schip komt hier de haven van Le Havre binnen. (het theater met de beste films) DONDERDAG A.S. 8 uur in onze serie speciale voorstellingen DE VROUW MET HET GESCHONDEN GELAAT Joan Crawford - Melvyn Douglas Conrad Veidt V/elk mysterie lag achter dit mismaakt gezicht verborgen Een der boeiendste films der laatste jaren Toegang 18 jaar. tot nu toe heeft geleid", zo ging de heer Lips verder. „Of er wensen zijn? Een détaillering daarvan is niet wel mogelijk, maar ik moge mij bepalen tot het verwijzen, naar wat de Koningin heeft gezegd tijdens het congres bij het honderdjarig bestaan van de ge meentewet. Op grond van de daarin ver vatte grondslagen geloven wij", aldus de heer Lips, ,vdat er een vruchtbare samen werking te verwachten is onder Godes zegen, onze gemeente ten baat". De burgemeester repliceerde aldus: „Ik grijp met beide handen dankbaar de ge legenheid aan om te bedanken voor de ge lukwensen uit de raad bij mijn herbenoe ming. Ik heb al voorlopig mijn hartelijke dank betuigd aan al degenen, die boven dien op andere wijze van hun felicitaties blijtk gaven", aldus mr. Kwint, „maar drukke ambtsbezigheden laten niet toe, dat ik hen allen nu reeds bedank". De burge meester zei. met vreugde in zijn herbenoe ming te hebben bewilligd. Daarmee was deze koi-te ceremonie ten einde en de raad ging over tot de orde van de dag, waarvan het. verslag elders op deze pagina te vinden 'is. ADVERTENTIE In Westzaan nam de Velser Zwemvereni ging deel aan een tournooi, georganiseerd door de Zaanse vereniging „Kroosduikers". Behalve V.Z.V. hadden hiervoor nog DJK uit Amsterdam en Bruinvissen uit Den Hel der ingeschreven. Er werd in een halve competitie gespeeld. De eerste wedstrijd ging tussen VZV en DJK, welke door de Velsenaren met 7-3 werd gewonnen. De overige uitslagen waren: Kroosduikers- Bruinvissën 4-3, Bruinvissen-VZV 1-9, DJK- Kroosduikers 2-4. Dientengevolge kwamen VZV en Kroos- duikers ieder met twee gewonnen wedstrij den in de finale. Deze finale leverde een aantrekkeliike strijd op, waarbij Kroosduikers dadelijk door een hard schot de leiding wist te ne men. Gravemaker bracht de partijen echter weer op gelijke voet. Bij een aanval op het VZV-doel sloeg kee per Bouman de bal ver het veld in. De Vel ser midvoor Swier ving de bal op en doel puntte onhoudbaar. Schoone wist tenslotte nog de stand op 3-1 in het voordeel van VZV te brengen, waarvoor de Velsense waterpoloërs in het bezit van de eerste prijs kwamen. P.V. „Oranj'e Nassau" De postduivenvereniging „Oranje Nassau" organiseerde een wedvlucht voor oude dui ven. De duiven werden te St. Quentin (308 km) des morgens om 7.30 gelost met N.O. wind. Ondanks het warme weer werd de eerste vogel reeds om 12.1.27 geklokt bij de heer J. Wijker-Zoön. Vele achterblijvers werden gemeld. De uitslag was: J. Wijker-Zoon 1 10 16 20, T. Kraaienoord 2, J. D. Kist-Ruijter 3, Joh. Broek 4. K. Klepper 5 11 12 17. B. Visser 6 21, A. Balm 7. C. Zwanenburg 8, P. Swiese- rijn 9, A. de Waard 13 14 15 19, H. J. Bel- froid 18. ADVERTENTIE Aan de schoolzwcmwedstrUden, die van daag en morgen in de „Heerenduinen wor den gehouden, nemen ongeveer 300 leerlingen, zowel van de openbare als van de bizondere lagere scholen deel. Er wordt gezwommen in vier groepen, na melijk meisjes tot en met 12 jaar, jongens tot diezelfde leeftijd, meisjes van 13 jaar en ouder en jongens boven de 12 jaar. Voor iedere groep wordt door het gemeente bestuur een wisselbeker beschikbaar gesteld. Deze beker komt voor de tijd van een jaar in het bezit van de winnende school en wordt eigendom van die instelling, als de leerlin gen hem drie maal achtereen of vijf maal in totaal hebben gewonnen. Het ligt in de bedoeling van de wethouder van Onderwijs, de heer H- de Baer, deze.prij- zen na afloop eigenhandig uit te reiken. Aan de winnaars van de persoonlijke num mers zullen eveneens prijzen woren toege kend. Deze bestaan uit diploma's voor de eerste drie aankomenden in elk nummer. Het programma is zo eenvoudig mogelijk gehouden. Voor groep I en II bestaat dit uit 25 meter vrije slag, benevens school-estafette van 5 maal 25 meter, eveneens vrije slag- De groepen II en IV komen uit in de 50 meter schoolslag en 25 meter borstcrawl, be nevens 5 maal 50 meter estafette in school- De scholen die gesepareerd wensen te zwemmen komen Woensdag- en Donderdag morgen aan de beurt. De overigen zwemmen Donderdagmiddag. Donderdagavond wordt in het Burge meester Rijkenspark een zangfestival ge houden waaraan deelnemen het Goede Herder Kerkkoor te IJmuiden, het Christ, zangkoor „Asaf" te Haarlem, het Geref. Evangelisatiekoor „IJmuiden", „Sursum Corda" te IJmuiden, het Herv. Kerkkoor „Laudate Dominum" te Bennebroek, het Hervormd Kerkkoor „Schoten", het Christ. Geref. Evangelisatiekoor te Haarlem, het Ned. Hervormd Kapelkoor te Santpoort, het Geref. zangkoor „Beverwijk", het C-eref. Evang. zangkoor te Santpoort, het Ned. Herv. Kerkkoor te Beverwijk en het Geref. Evang. zangkoor Zuid-Oost Haarlem. Onder meer wordt door alle zangkoren tezamen ongeveer 400 zangers de „Avondzang" van Leo Mens ten gehore gebracht. ADVERTENTIE In Thalia wordt Donderdagavond in een speciale voorstelling gepresenteerd de MGM-film „De vrouw met het geschon den gelaat", die het probleem behandelt van een meisje, dat door een gezichtsmis vorming een karakterverandering heeft ondergaan en een misdadigster is gewor den. Anna Holm heeft als kind de rechter zijde van haar gelaat zodanig verbrand dat zij hierdoor mismaakt werd. Toen zij op groeide, ontweek men haar door haar af stotende verschijning en hierdoor gaat zij vijandig tegenover de mensheid staan. Zij belandt op het pad der misdaad, maar na een aantal scènes, waarin regisseur George Cukor laat zien wat men met veel fantasie en een soepele leidershand kan bereiken, vat zij genegenheid op voor een chirurg, die haar met succes opereert. Haar menselijk gevoel keert terug en uiteindelijk kan zij een nieuw en beter leven beginnen. Joan Crawford, Melvyn Douglas en Conrad Veidt geven een uitstekende creatie van respectievelijk Anna Holm, de chirurg en een krankzinnige. 99 Zeiltje tegen aanbranden. De zoekgeraakte badgastjes van slechts bescheiden afme tingen, worden sinds enige ja ren naast de pier bewaard in een hok in het zand. Als het niet al te warm is, gaat dat best, maar zodra de zon denkt, dat ze eieren moet bakken, wordt het voor die schapen naast de politiepost helemaal niet gezellig, want er is geen streepje schaduw en de peuters, die er soms een paar uur op hun ouders moeten wachten (ik begrijp dat niet helemaal, want een zoekende moeder gaat toch al gauw naar dit reservoir der kinder ellende?) bakken zo door, dat er haast zwarte randjes aan komen. En voorbijgangers maar liefderijk zuurtjes voe- dereri. Maar het zou allerminst slecht bedacht zijn, een zeiltje aan te schaffen en hetzelve over de zoekgeraakte krulle- bollen te spannen, opdat aan gebakken kinderen met zon nesteken op drukke dagen voorkomen worden. Zo'n klein, wit zeiltje of lakentje, weet- tuwel? Slapen en vissen De voordelen van een vrije opvoeding zijn gesmaakt door twee jonge Amsterdammers, die 14 en 15 jaren telden en door hun opvoeders naar IJmuiden werden gezonden onder de tekst: „Hoe langer ge blijft, hoe liever het ons is". Maar de politie, die het duo in de zwoele nacht op het strand ontwaarde en er niet zo gauw in kon komen, dat twee zulke prille knapen met volle toestemming hunner ouders tot zo laat buiten moch ten spelen, nam de jongens overredend bij de hand en voerde ze naar de veilige be slotenheid van het hoofdbureel, om daarna de Amsterdamse politie te vragen, de ouders even te verwittigen, van het feit, dat de jongeheren terecht waren. Dat deed de hoofd stedelijke Hermandad, om tot haar klimmende verbazing bij de ouders te horen, dat het al lemaal in orde was. „We vin den het zelfs wel fijn, dat de jongens 's nachts wat slapen en vissen op het strand", zei den de ouders. Vice versa Nee, dan die Zwanenburgse vader. Hij was in het moei lijke bezit van een 16-jarige dochter, wier onstuimig hart uitging naar een 19-jarige Santpoorter. Toen Santpoort dan ook een Turndemonstra- tie ging houden in het Rijkens park, smeekte dochter vader, of zij haar lief mocht volgen in het park om het turnen te aanschouwen. „Maar dan om elf uur thuis", maande vader met Idem en dochter zegde het hem blij te moede toe. Toen het de volgende ochtend drie uren was geworden en de hanen be reids de nieuwe dag verkond den. sloop de dochter naar heur sponde, maar moeder ving haar op en gaf onomwonden te kennen, dat het een heel groot schandaal was. De werktuigen galg en rad kwamen meer malen in deze philippica voor. De dochter ach, had zij het maar niet gedaan vlood op de fiets henen met een koppig hoofd. Maar inmiddels het gaat soms raar in de zomer en de liefde was vader Zwanen burg met opgestoken kuif naar schoonzoon Santpoort gejak kerd om zijn meidje, dat daar wel zou zijn, terug te halen. Met de politie. Wat is dat nou, hier en gunder, ben ik de baas, of ben ik het niet.... „Die vlerk", zei vader nadrukke lijk, doelend op zijn dochter. Toen hij eindelijk in de vroege uchtendstond terug keerde op zijn erf en goed, ge hoord hebbende, hoe zijn doch ter niet in Santpoort was, lag dochter na het ommetje bang te bed. Het heeft toen wel ge onweerd, zeggen de Zwanen burgers. Ten voorbeeld Verheugd heeft Lampenier gisteren gezien, hoe een oud man van een oude fiets is ge stegen (moeizaam via de step die oude mannen altoos ach ter aan hun rijwiel laten be vestigen) om van de Zeeweg een zware baksteen te rapen en dezelve voorzichtig in de goot te deponeren. De oude man bewees daarmee een soort burgerzin te bezitten die op straat vaak ver te zoeken is: hij zag het gevaar van die kantige steen en handelde daarnaar. Gebruikelijker is het even wel, een fles te laten vallen op de weg en dan rustig verder te gaan. Wie later op d.e fiets door de scherven wil rijden, moet het zelf maar weten. Gebruikelijker is het, stenen midden op straat te laten zwerven, tot ze eindelijk wel eens worden opgevijzeld dooi de straatveger. Als een iegelijk, die de weg gebruikt, een tikkeltje ge meenschapsgevoel zou willen aankweken en de moeite van het even stoppen of afstappen zou willen nemen welaan, er kwamen minder lelijke woorden uit de monden der genen, die daarna passeren. Om nog te zwijgen van de wenselijkheid, dat de verlie zers van flessen of andere scherpe materialen een kort moment besteedden aan de op ruiming van de scherpe her inneringen. Die andere herin nering is namelijk nog veel scherper en kan eindigen in een blank bed van het zieken huis of tenminste bij een fiet senmaker. LAMPENIER De Haarlemse damclub „Kijk-Uit", die met een nederlaag tegen Sportief in de eer ste ronde startte, is door twee achtereenvol gende overwinningen op DCIJ II en Stabiel net vóór Sportief winnaar van het zomer- damtournooi geworden, dank zq een beter bordgemiddelde. Het Santpoortse „Stabiel" nodigt elk jaar de twee IJmuidense clubs en een der Haar lemse verenigingen uit om een zomertour- nooi te spelen en daarmee de twee in de oorlog gevallen leden van Stabiel Dinkgreve en Zitman te eren. In de laatste ontmoeting had de damclub Sportief reeds aan een gelijk spel voldoende om met de twee behaalde overwinningen op de eerste plaats beslag te leggen. Piet Bak ker en zijn mannen waren volledig en zo sterk mogelijk opgekomen, doch de Sant poortse dammers wonnen (aan de kop) met 8-0. Toen D C IJ II met slechts 8 man ver scheen, kon het winnende Haarlemse „Kijk Uit" een flinke nederlaag aan de D C IJ-ers bezorgen en zelf daardoor het bordgemid- dclde wat ophalen. En het zijn deze betere doelcijfers die de Haarlemse ploeg de over winning hebben gegeven in dit Stabieltour- nooi. De volledige uitslagen luiden: Stabiel- Sportief 1. T. Hoek-J. Jonker 2-0, 2. J. Jans- scn-W. 't Hart 2-0, 3. J. Oosterling-J. de Boer 2-0. 4. J. II. Bakhuys-H. Andrea 2-0, 5. G. Kok-H. Lichtendahl 0-2, 6. J. v. Buren- J. Slager 0-2, 7. G. Zuiderduyn-H. Wesselius 2-0, 8. H. Janssen-P. Wartenhorst 1-1, 9. F. Bontebal-P. Bakker 0-2, 10. J. Schachtenha- bel-J. Lichtendahl 2-0. Totaal 13-7 voor Stabiel. D C IJ II-Kijk Uit. 1. L. C. Voovs-H. v. d. Linden 2-0, 2. j. Visser-Weiland 0-2, 3. Nieu- wenhuizen-Fopma 0-2, 4. D. Ott-Haak 1-1, 5. v. Wort-Noble 1-1, 6. C. Kaan-Jotten 0-2, 7. J. Post-Heemskerk 2-0, 8. Opa v. d. Bos- Breewers 0-2, 9. N.O.-Bakker 0-2, 10 Leo Binkhorst-Nuhen 0-2. Totaal 6-14 voor Kijk Uit. De eindstand luidt: Kijk Uit Sportief Stabiel D C IJ II gew. 2 2 1 1 gel. verl. pnt. voor De tweehonderd ton metende Groninger kustvaarder „Oldambt" is Dinsdag gestrand bij de ingang van de Limfjord, het water dat Noord-Jutland doorsnijdt. Het schip was met 166 ton cokes op weg van Emoen naar de aan de Limfjord gelegen plaats Krik. Er is geen gevaar voor schip en op varenden. De bemanning bestaat uit vijf koppen. Voorts is er een passagier aan boord. „Santhaes" tegen „Bilder Boys" Op het Santpoorter voetbalterrein aan da Kweekerslaan wordt Donderdagavond een wedstrijd gespeeld tussen het winkeliers elftal „De Santhaes" en „De Bilder Boys" uit IJmuiden. De „honderdste" vedstrijd van de Sant poorters, die vorige week Donderdag plaats zou hebben tussen „de Santhaes" en „De Zomerlust Boys" moest die dag vanwege het slechte weer worden uitgesteld. De wed strijd zal od een neder te bepalen datum plaats hebben en er zal dan tevens een fees telijk tintje aan gegeven worden. Maar eigen lijk wordt die van Donderdagavond dus de honderdste. ADVERTENTIE Met genoegen kan de organiserende club Stabiel op het tournooi der gelijkwaardige ploegen terugzien. Woensdag 9 Juli Raadhnis, van 44 tot 15 uur: Spreekuur wet houder van Onderwijs. Thalia, 20 uur: „Mabok, de wilde olifant-. Rex, 20 uur: „De dertiende brief". Donderdag 10 Juli Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling van „De vrouw met het geschonden gelaat", Rex, 20 uur: „De dertiende brief".

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5