Woedende Robic de sterkste renner in veertiende étappe Agenda voor Haarlem WH V vm Fa. B. ENGELENBERG Een kei SEIZOEN OPRUIMING Sensatie aanbiedingen Krachtige mistral was geduchte tegenstander Ook bij het komperen C Niet wuiven in zee Velsen-Noord Athletiek om de Holland I-beker Beverwijk Ronde van Frankrijk GEERT HOOGEVEENs Van Roessel naar Helsinki Het Olympisch dorp krijgt bewoners Waterpolo Zomercompetitie KNZB Faillissementen OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Olympische Spelen niet op televisiescherm dee MORRIS éefrn ijcu ouu/ Seniiwrust. Kerkelijk Nieuws TVKleMte^^ IJiMUIDER KLEDINGMAGAZIJN DONDERDAG 10 JULI 1952 3 De kleine Fransman Robic was Woens dagochtend voor dc aanvang van de veer tiende étappe van Aix en Provence naar Avignon bijzonder kwaad. Hij had ruzie met zijn ploegleider, die hij verweet dat hij te veel aan zijn lot werd overgelaten. De ploegleider ontkende dat en dat maakte de Breton als het kon nog woedender. Toen de drager van de gele trui Coppi dan ook tijdens dc beklimming van de Ventoux een lekke band kreeg zag Robic zijn kans en ging er tussenuit waarbij hij zich van land genoot noch vreemdeling meer iets aantrok. Met geruime voorsprong kwam hij als eer ste aan in Avignon. De Nederlander Wout Wagtmans ging als vijfde over de eind streep, waardoor hij in het algemeen klasse ment op de achttiende plaats kwam. RONDE VAN FRANKRIJK 1952 1 Vriirlaq 1! Juli 16 tloopt Nauwelijks had de stoet zich Woensdag in beweging gesteld of de regionaal Bauvin schoot weg uit het peloton en had in een ommezien honderd meter voorsprong. Men meende dat het maar loos alarm was, totdat tot ieders verwondering ook Coppi demarreerde met drie of vier andere leden van de squadra, bij wie Bresci en Corrieri, als helpers. Dit bracht opschudding te weeg, want de Belgen Ockers, Close en De Hertog, de Fransen Robic, Dotto. Lauredi, Geminiani en Rolland, en nog een paar renners gin gen direct de gele trui achterna. Een groep je van vijftien man werd gevormd, dat Bauvin inhaalde en er een stevig gangetje in hield in weerwil van de sterke tegen wind. Achteraan begon men zich ook al onge rust te maken en het hoofdpeloton, met Bartali en Magni aan de kop, reageerde eveneens. Na een jacht van vijftien kilo meter waren de koplopers ingehaald en reed men. in gesloten gelederen verder. De mistral een hinderlijke, krachtige en koude bergwind wakkerde steeds aan en hinderde de renners geducht. Af en toe hadden ze de grootste moeite om in het zadel te blijven. Vertraging Het peloton bereikte tenslotte CaVpen- tras (78 km) met vijftig minuten vertra ging op het tijdschema. Alle renners waren nog samen, behalve de regionaal Pardoen, die zeven minuten later aankwam en tegen de rukwinden in alles in het werk stelde om zich weer bij de groep te voegen. Even na de bevoorrading in Carpentras liep Bauvin andermaal weg, met aan zijn wiel Pezzi, die echter reeds na enkele kilo meters op ging zitten. Bauvin ging alleen ADVERTENTIE KUNT U ZICH HET GEVOEL VAN DEZE MAN INDENKEN? Nèt zo zoudt U zich voelen als U 'n auto had gekocht en een dag daarna met een BORGWARD HANSA 1500 een proefrit maakte. Maak vanc/aag nog een proef rit en U zult enthousiast zvin. BORGWARD „HANSA 1500" GARAGEBEDRIJF Mr Lornelisstraat 52—58 Haarlem - Tel. 16270 DONDERDAG 10 JULI Lido: „Iwo .lima". 18 jaar, 7 en 9.15_ uur. City: ,,De veroveraar", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Spaarne: ..De terugkeer van Zorro", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vrouwen in angst" 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Flying Deu ces", alle leeft. 8.15 u. Rembrandt: ,,'s Nachts langs de weg", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Palace: „Om een vrouw te behagen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mr. Denning drives north", 14 jaar, 7 en 9-15 uur. VRIJDAG 11 JIJ LI Rembrandt, Palace, Lido: 2, 4.15, 7 en 915 uur. Frans Hals: 2.30. 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: 8.15 uur. Luxor: 2, 7 en 9.15 u. Spaarne, 7 en 9.15 u. (Nieuwe programma's. door en verslapte geen moment, zodat hij Bedoin (93 km), aan de voet van de Ven toux, bereikte met zes minuten voorsprong op het peloton, doch met nog altijd vijftig minuten achterstand op het tijdschema. Geminiani wist eveneens uil de hoofd groep te ontsnappen, en toen Coppi wegens bandenpech moest afstappen laaide het slrijdvuur hoog op. In St. Estève, op 548 meter gelegen, 98 kilometer van de start, was Bauvin's voorsprong op Geminiani in gekrompen tot 4 min. 50 seconden. Een klein groepje, dat aangevoerd werd door Robic, Ockers en Dotto, kwam wat later door met een kleine voorsprong op Coppi. Men was toen nog zeventien kilometer verwijderd van de ruim 1900 meter hoge top van de Ventoux. Robic valt aan Dc strijd kwam in een nieuwe fase door een plotselinge, felle aanval van Robic. De kleine Breton reed zich volkomen los, haal de Geminiani in, ging hem voorbij en atta queerde daarna Bauvin, die met een zware inzinking te kampen had en geen tegen stand kon bieden. Op zesenlialvr. kilometer van het hoogste punt had Robic honderd meter voorsprong op een kleine groep, be staande uit Ockers, Dotto, Bartali, Gela- bert, Wout Wagtmans en Geminiani, die achterhaald was. Terwijl Robic geleidelijk verder uitliep wist Coppi zich bij de eerste groep achter volgers te voegen. In Chalet, vier kilometer van de top, was het verschil tussen deze groep en de leider 1 min. 50 sec. De weg werd steeds steiler, en de daar stormachti ge mistral nam nog toe in kracht, maar Robic overwon deze moeilijkheden glans rijk, al moest hij bijna voortdurend op zijn pedalen staan. Hij ging als eerste over de streep op het hoogste punt, met 2 min. 15 sec. voorsprong op Gelabert, Bartali. Ockers, Dotte, Gemi niani, Coppi en Wagtmans, die in deze volgorde passeerden. Le Quilly lag op 3 min. 45 sec. en Close op meer dan vier mi nuten. Robic, die nog niet zeker was van de overwinning, nam de afdaling in een le vensgevaarlijk tempo, zodat hij bij de tweede doortocht van Carpentras (154 km) nog iels gewonnen had op Coppi en Ockers die 2 min. 35 sec. later kwamen. Vervol gens passeerden Bartali, Geminiani, Wagt mans, Close, Le Quilly, en even later Magni en Weilenmann, die de afdaling in nog sneller tempo dan Robic hadden verricht en daardoor veel van hun aanvankelijk vrij grote achterstand hadden kunnen in lopen. In de laatste 24 kilometer maakten Bar tali, Ockers, Wagtmans, Gelabert en Coppi nog jacht op de Breton, terwijl diens ploeg maats Dotto en Geminiani, die ook in dit groepje zaten, zich beperkten tot meerijden. Maar Robic verloor wel terrein, doch kwam toch nog met een ruime voorsprong in Avignon aan. Bartali won dc sprint van bet achtervolgende groepje voor Geminiani, Ockers en Wout Wagtmans. Klassementen Het klassement van de veertiende étappe van Aix en Provence naar Avignon (173 km) luidde: 1. Robic (Fr) 6.16.49. 2. Bartali (It) 6.18.25; 3. Geminiani (Fr) 6.18.25. 4. Ockers (B) z. t., 5. Wagtmans (Ned) z. t„ 6. Gelabert (Sp) z. t.. 7. Coppi (It) z. t.. 8 Dot to (Fr) z. t„ 9. Magni (It) 6.20.07. 10. Wei lenmann (Zwit) z. t„ 11. Close (B) 6.20.45, 12. Fernandez (N. Afrika) 6.21.21, 13. Massip (Sp.) z. t, 14. De Cock (B) z. t.. 15 Perez (Sp) z. t., 16. Franchi (It) 6.21.21. 17. Ruiz (Sp) z. t„ 18. Carrea (It) 6.25.05, 19. Nolten (Ned) z. t,, 26. Lauredi (Fr) 6.26.07. 27-34 cx aequo, in dezelfde tijd als Lauredi. een groep renners bij wie Van Est. 36. Voorting (Ned) 6.31.20, 57 Faanhof (Ned) 6.38.02, 66 Dekkers (Ned) 6.38.10, 74. Van Brecncn (Ned) 6.42.28, 75 Roks (Ned) z. t. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Cop pi (It) 91.19.22, 2. Ockers (B) 91.44.49, 3. Bartali (It) 91.45.38, 4. Close (B) 91.45.44, 5. Oolto (Fr) 91.46.59, 6. Magni (It) 91.47.06, 7. Ruiz (Sp) 91.47.44. 8. Robic (Fr) 91.47.56. 9. Carrea (It.) 91.56.18, 10. Molinéris (ZO Fr) 91.59.43. 11. De Hertog (B) 92.00.26. 12. Wei lenmann (Zwits) 92.02.36, 13. Gelabert (Sp) 92.06.05. 14. Geminiani (Fr) 92.11.24, 15. Van Ende (B) 92.28.06. 18. Wagtmans (Ned.) 92.37.59. 19. Van Est (Ned) 92.40.13. 20. Nol ten (Ned) 92.40.21. 22. Voorting (Ned) 92.46.28. 28. Roks (Ned) 93.05.46. 68. Van Breenen (Ned) 94.14.36. 70. Dekkers (Ned) 94.18.14. 77. Faanhof (Ned) 94.50.21. Het ploegenklassement 14e étappe luidt: 1. Frankrijk 274.10.21, 2. Italië 274.18.24. 3. België 274.55.22. 4. Spanje 276.11.04. 5. Ne derland 276.18.58, 6. ZO Frankrijk 276.44.11, 7. WZW Frankrijk 278.05.29. 8. NO Frank rijk 278.25.27. 9. Zwitserland 273.41.31, 10. Parijs 279.24.23, 11. N Afrika 279.49.01. ADVERTENTIE W In een in Tilburg gehouden bespreking van de heren K. J. J. Lotsy. voorzitter van de K.N.V.B., L. Brunt, secretaris-penning meester en dr. A. A. Schuerman, voorzitter van Willem II met Jan van Roessel is defi nitief komen vast te staan, dat Van Roessel geen enkele aanbieding om voor een Ita liaanse club te spelen heeft aanvaard. Hij heeft verklaard amateur te willen blijven. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft daarom besloten, dat ook Van Roessel zal behoren tot de spelers, die naar het Olym pisch voetbaltournooi worden afgevaardigd. De voorhoede van de Russische Olympi sche ploeg, bestaande uit vijfendertig rui ters met acht stalknechten? twintig schut ters en zesenvijftig roeiers en officials is in Helsinki gearriveerd en heeft haar intrek genomen in het kamp in Otaniemi, dat zij met de ploegen van Tsjechoslowakije, Roe menië, Polen, Hongarije en Bulgarije zal delen. In totaal hebben deze ploegen negen hui zen tot hun beschikking. Vlak bij het Rus sische huis bevindt zich het enige overdekte athletiekstadion in Finland, cn in de onmid dellijke nabijheid ligt een voetbalveld met een sintelbaan. In het Olympische dorp in Kapyla heb ben Argentinië, Brazilië, Venezuela, Iran en Indonesië de vlaggen gehesen als teken dat hun ploegen zijn aangekomen. De voor dc eerste klasse dames van de zomercompetitie K.N.Z.B. in Amsterdam ge speelde waterpolowedstrijd tussen de Meeu wen en Merwede is in een 3-3 gelijk spel geëindigd. De eveneens in Amsterdam gespeelde wedstrijd tussen de dames van H.D.Z. en Zian (Den Haag) is door Zian met 42 ge wonnen. De Arrondissements-rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag 8 Juli wegens gebrek aan ac tief opgeheven de faillissementen van: De Stichting Europese Kunst Unie. geves tigd te Heemstede, Heerenweg 7. Rechter commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr, A. Bruch, advocaat en procureur te Haarlem. H. Duis, wonende cn zaakdrijvende zo te eigen name als onder de firma J. Scholten, aan het Zaandammerpad 4a te Wormer. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. H. S. J. M. Fel hoen Kraal-Otto, advocate en procureur te Wormerveer. M. M. M. Evers, bierhandelaar, wonende te Haarlem, Spiegelstraat 7. Rechter-com missaris mr. J. A. Blctz. Curator: mr. J. C. Smithuyzcn, advocaat cn procureur te Haar lem. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst zijn geëindigd de faillisse menten van: L. Kok, viskoopman, wonende te Vclsen, Schulpweg 119. Rcchter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. J. F. Saches, ad vocaat en procureur te Heemstede. A. T. Kocnckoop. kapper en begrafenis ondernemer, wonende te Haarlem, Essen- straat 29. Rechter-commissaris: mr. H. J. Fcrwerda. Curator: mr. J. Vcrlooy, advocaat en procureur te Haarlem. ADVERTENTIE Velen hebben de gewoonte, wanneer zij in zee zwemmen eens uitbundig met de armen te zwaaien naar vrienden die zich op het strand bevinden. Dit zwaaien leidt echter dikwijls tot verwarring. De leden van de reddingbrigades denken dan namelijk, dat iemand in nood ver keert en sturen voor niets een boot uit. Omgekeerd bestaat de mogelijkheid, dat men zwaaien om hulp zou aanzien voor wuiven naar familieleden. De redding- brigades verzoeken alle baders en zwem mers dan ook dringend, alleen met de armen te zwaaien als men hulp nodig heeft. Uoi-lstruat 19 - Haarlem - Tel... 13232 ,C R O W N" STAALWOL „Acht duizend gulden voor tien minuten film is te duur". Het bestuur van de Ne derlandse Televisie Stichting heeft na toe stemming van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen besloten tussen 19 Juli en 7 Augustus geen televisie uitzendingen te geven. Deze maatregel is noodzakelijk in ver band met onderhoudswerken aan de tech nische apparatuur. Het bestuur van de N.T.S. heeft getracht deze periode le be perken door gedurende cle Olympische Spe len filmmateriaal over deze spelen uit te zenden. De voorwaarden, waaronder dit mate riaal ter beschikking zou kunnen komen, zijn voor cle N.T.S. echter niet aanvaard baar. De Finse filmmaatschappij, die alle films en televisierechten heeft verkregen, is slechts bereid ten hoogste tien minuten filmmateriaal per week ter beschikking van de Nederlandse televisie te stellen en eist voor die tien minuten telkens acht duizend gulden, te betalen in Amerikaanse dollars. De N.T.S. betreurt het ten zeerste, dat zij de kijkers niet in de gelegenheid kan stel len ook op het scherm de hoogtepunten van de Olympische Spelen te volgen. ADVERTENTIE .BARTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 KHAKI SHIRTS - PANTALONS 1 Een tweetal nieuwe statiefoto's van Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh, gemaakt door Dorothy Wilding, de eerste sinds de Koningin de Britse troon bestegen heeft. De Koningin draagt, een ivoorkleurige brocaatzijden robe doorweven met goud en turquoise, langs de hals afgezet met turquoise fluweel. Het halssnoer was een huwelijksgescUènk van de Nizam van Hyderabad. De tiara, geheel vervaardigd van diamanten en paarlen, is gedragen door alle koninginnen van Engeland sinds Koningin Victoria. De Luxemburgse ploeg, die nog slechts uit 2 renners bestaat, komt niet meer in het klassement voor. Het bergklassement luidt: 1. Coppi (It) 53 pnt., 2. Gelabert (Sp) 41 pnt., 3 en 4. Gemi niani (Fr) en Ockers (B) 33 pnt., 5. Robic (Fr.) 30 pnt., 6. Dotto (Fr.) 25 pnt., 8. Le Guilly (WZW Fr.) 20 pnt., 9. Ruiz (Sp) 15 pnt., 10. Molinéris (ZO Fr) 14 punt., 11. Nol ten (Ncd.) 13 pnt., 12. Close (B) 8 pnt.. Ré- my (Fr), De Hertog Ben Wagtmans (Ned) staan ex aequo 17. 18 en 19 met 3 punt. ADVERTENTIE Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en 'angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Ned. Herv. kerk Benoemd tot voorganger te Aaltcn (Ned. Pr^t.bond en Ver. van Vrijz. Herv.) J. C. A. Nijenhuis Ockhuysen te Haarlo. Beroe pen te Voorschoten (a.s. vac. H. P. Fort- gens) (toez.) E. Saraber jr. te Zandvoort. Bedankt voor Snoek (voor de arbeid on der de Vrijz. Herv.) (toez.) F. Keja te Stom- petoren. Gcrcf. kerken Tweetal te Rotterdam-Charlois (vac. J. Thomas) M. Boukema te 's-Gravenhage- Zuid en J. Kramer te Utrecht. Beroepen te Haaksbergen A. de Korte, lerend ouder ling aldaar, die dit beroep heeft aangeno men. Chr. Geref. kerken Beroepen te Doesburg en te Rozenburg M. Vlietstra, cand. te Hoogeveen. Tweetal te Arnhem, I. de Bruyne te Hil versum en J. van Doorn te Ermelo. Geref. gemeenten Beroepen te Waarde: W. Hage, cand. te 's-Gravcnhage. Geref. kerken art. 31 K.O. Bedankt voor Nieuwer Amstel en voor Bruchtcrveld J. Verkade te Zuidwolde Baptisten gemeenten Bedankt voor Hoogezand J. Bosnia te Leeuwarden. Examens De classis Amersfoort heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer R. van Reenen te Soestdijk, cand. aan de Vrije Universiteit. Aan de Vrije Universiteit zijn geslaagd voor het prop. ex. theologie de heren Jac. Bakker le Vlaardingen, G. J. v. d. Burgh te 's-Gravenhage, Dibyasuhardo te Purwored- jo, P. D. Goei te Amsterdam. J. Kruk te De Steeg, R. Molemaker te Harderwijk, M. J. v. Reenen te Wnubrugge. J. F. Sevcnter te Zuidland, B. J. Suurmond te Oosterbeek en G. Vasseur te Zwammcrdam. Het is een eigenaardige ge schiedenis, die ik ga vertellen, en ge moet er geen conclusies uit trekken. Het is de historie van een goedmoedige oude man, een granieten kei en een hoed. Ge kunt eruit leren dat de humor van het leven niet in grappige dingen zit, zoals wel eens wordt aangenomen. Het was gans niet grappig, wat deze man beleefde, terwijl hij aan de kant van de weg in het zonnetje zat te soezen. Het was evenmin grappig, wat hij daar na meende te moeten doen met zijn hoed. En desondanks rees de humor in levende lijve als een reus op achter de nietige figuur van deze man, die goed moedig als voorheen verder ging met soezen aan de weg kant. Dat is het vreemde van humor. Hij steekt zich weg achter nie tigheden en toch is hij zo groot, ciat ge nu en dan met eerbied tegen hem moet opzien. De oude, goedmoedige man heeft het bij zijn langzame wandeling over de zonnige weg wat te' warm gekregen en is neergezegen in het frisse gras van de berm, waar hij met hal ve ogen kan uitzien over de velden, die trillen onder de zon. Hij heeft zijn hoed ach-^ ter zich neergelegd, en veegt met zijn zakdoek over zijn kruin, die een krans van grijze haren draagt als van een Mid deleeuwse pater. Als ge hem zo ziet zitten, krijgt ge een visioen van de mens die door het leven gewandeld heeft zonder er zeer van onder de indruk te zijn gekomen. Hij heeft de drukte van de steden en strevingen die er dooreen gevlochten zitten achter zich gelaten en rust uit van zijn be levenissen met een voldane zucht: Dat zit erop, ik ben blij er tussen uit te zijn. Komt er een ogenblik bij zit ten, zegt hij, cn luister eens naar een oud man, die niemand kwaad toewenst. Ge moet goed begrijpen dat ik jong van hart ben gebleven en plezier kan hebben in een kwajongensstreek, vermits die van vrolijke aard is. Ik zit hier een half uur, en ik heb mijn hoed achter me gelegd van wege de hitte. Ziet ge daar op een afstand die twee jongetjes, die langs de berm zitten en verstolen deze kant opkijken? Welnu, ze zijn al twee maal op kousevoeten achter mij door geslopen en hebben met een fikse schop mijn hoed over de weg getrapt. De eerste keer heb ik erom gelachen. De tweede keer zag ik de humor ervan niet meer in. Als ze een derde keer komen, zal ik ge neigd zijn te twijfelen aan hun vrolijke aard. Kijk niet naar hen, maar wacht eens af. Zij zullen een derde keer komen, daar ben ik zeker van. Hoe vindt ge het? Hoe vindt ge het. Dat is een vraag die gemakkelijk valt te beantwoorden. Ge biedt hem aan de jongens een paar kla- balsen te verkopen dat ze links en rechts tegelijk zien, maai de oude man glimlacht goed moedig en zegt: Dat zou ver keerd zijn,want daardoor zoudt ?e zelf voor even weinig humor zorgen als zij. We moeten hen laten komen en laten doen wat zij niet laten kunnen.Misschien denkt ge dat dit een al te grote lankmoedigheid is. Dat kan zijn. Maar leert van mij dat ge in alle situaties van het leven de glimp van de humor ont dekken kunt, als ge goed kijkt. Dit is een mens die het in zijn leven zwaar moet hebben ge had. Hij heeft veel over zijn kant moeten laten gaan cn zijn goedmoedigheid zal hij duur hebben betaald. Hij is nu een man geworden om medelij mee te hebben, een man wie als enig wapen tegen een harde wereld het geduld is overge bleven. De jongens daar verder op zit ten met elkander te smiespe len en le lachen. Zij hebben wat in de zin, dat ziet ge van "ver. Uw handen jeuken om hen van vier-vijf-zes te geven,maar de oude man glimlacht voor zich uit en zegt: Laat hen maar komen en begaan. Van slaan worden zij niet wijzer, en gij zelf evenmin. Zij komen. Zij sluipen achter ons en denken dat wij hun schaduwen niet zien op het gras. Wij zien hun gebogen figuren in het zwart afgete kend in het zonnelicht en wij doen alsof wij onze ogen in onze zak hebben. Het is de hoed die hen trekt. Zij zullen met een schaterlach dat kle dingstuk een eind over de weg schoppen en er van tussen ren nen als hazen. De oude man ziet op noch om. Hij glimlacht alleen maar. Hij is de goedmoedigheid zelve. Het zal nu moeten gebeuren. Het gebeurt ook, maar de schaterlach blijft uit, het is een angstkreet van verrassing en pijn geworden. De hoed zeilt niet over de weg, doch ligt als vastgeplakt op zijn plaats, of schoon het een flinke schop ge weest is. Het geluid dat erop volgde was niet de flap van een voet tegen zacht vilt, doch de klots van een voet tegen een harde kei. Achter ons staat een van de mannekes rond te dansen met zijn voet tussen de handen. Hij schreeuwt om zijn moeder en dat het zo'n pijn doet. De oude man kijkt glimlachend langzaam om, en zegt: Maar jongske, hebt ge uw voetje be zeerd? Och och, kijk kijk, dat is nu toch erg. Het zal wel weer overgaan, zo omtrent een kwartiertje verder voelt ge het al heel wat mindei". Het spijt mij, ik had mijn hoed over een granieten keisteen gelegd om dat ik bang was dat hij zou wegwaaien. Och och, dat ge daar nu juist tegenaan moest lopen. Hij keert zich weer tot mij en glimlacht nog steeds. Ik ben een goedmoedig man, zegt hij langzaam, maar ik verlies mijn hoed niet graag. En ik vind het te warm om er achterheen te moeten lopen. Die keisteen kwam van pas, om zo te zeg gen. Jaja, ge ziet, met slaan bereikt ge niets. Ge moet er wat humor in leggen, altijd en overal. Mijn humor was deze keer een kassei van graniet. Een beetje hard, maar aardig. blij heeft gelijk. Oude mensen hebben vaak gelijk, merk ik steeds weer. En zij weten zo gemakkelijk de humor te vin den, ook al steekt die zich weg achter kleine dingen. Achter granieten kasseien, bij voorbeeld. J. L. Als onderdeel van dc wedstrijden om de Holland I-beker, uitgaande van de com missie voor Bedrijfsontspanning van de Hoogovens, zijn Woensdagavond op „Wa tervliet" de athlctiekwedstrijden voortge zet. De wedstrijden bepaalden zich lot de nummers hoogspringen en 1000 meter hardlopen voor de A-afdeling, de groep beneden 35 jaar. Wegens de continudiensten was het aan tal deelnemers deze keer niet groot, maar desondanks is er aardig strijd geleverd. Het alhleliekprogramma wordt Maandag 14 Juli op het sportpark „Watervliet" voortgezet met de nummers hoogspringen voor A en B-groepen; 500 meter en 1000 meter hardlopen, respectievelijk voor B en A. Daarna volgen de estafettes en dan kun nen behalve de persoonlijke kampioenen de aldelingskampioenen aangewezen wor den. Hierin dingen mee de afdelingen Walse- rij-Oost, Tekenkamer H.O., Leerlingen werkplaats, Garage, Administratie Staal fabriek en Centraal Magazijn Werkplaats. Maandagavond zal na afloop van de wed strijden direct de prijsuitreiking geschie den. Op het nummer hoogspringen werd S. .T. Visser van de B.G. onbedreigd winnaar. De 1000 m. was geen gemakkelijk num mer. Om beurten lagen Sauer en Visser aan kop, maar op de laatste 60 m., toen Sauer nog een flinke voorsprong had, wist Visser te passeren en met 0,3 sec. zijn tegen stander te verslaan. In de tweede serie liep Bol een snelle race en hij trok de tijd van de eerste serie winnaar ver naar omlaag. Kruishoop volgde hier als goede tweede. De uitslagen waren: A-afdeling: Hoog springen: 1. S. J. Visser, B.G.. 1.57 m., 2. v. d. Horst, Leerl.wpl., 1.47 m., 3. Schut, Adm. S.F., 1.42 m., 4. Maas, Adm. S.F., 1.37 m., 5. en 6. Bol, Adm. S.F. en E. Sauer. Lab Mekog, beiden 1.32 m., 7. en 8. Kruishoop, Leerl.wpl. en Oosterveen, Exp. H.O., bei den 1,27 m. 1000 m.: 1. Bol 3.14.2; 2. Kruishoop 3.18,0; 3. S. J. Visser 3.20.8; 4. E. Sauer 3.21,1; 5. Schut 3.23,4; 6. v. d. Horst 3 min. 31,8. Deel van uitbreidingsplan wordt ingetrokken Burgemeester H. J. J. Scholtens van Be verwijk maakt bekend, dat met ingang van 14 Juli 1952 tot en met 11 Augustus 1952 ter gemeente-secretarie, voor een ieder ter inzage is gelegd een ontwerp-besluit met daarbij behorende kaart tot intrekking van een gedeelte van het partiële uitbreidings plan „Centrum" der gemeente Beverwijk. Onteigening ingevolge Wederopbouwwet Burgemeester H. J. J. Scholtens maakt bekend, dat van 16 Juli tot en met 6 Augustus 1952 voor een ieder op de ge meente-secretarie ter inzage is gelegd een uitgewerkt plan van onteigening ingevolge artikel 10 van de Wederopbouwwet met betrekking tot een 44-tal percelen bij de Arensdweg, Bosweg, Cornelis Matersweg en Populierenlaan te Beverwijk. ADVERTENTIE "n werkelijke met elke dag nieuwe houdt het Fa. C. DE R O O Y en Zn. Veel prijzen kunnen wij niet noemen. Overtuigt U van deze unieke prijsverlagingen. 2 Voorbeelden: PEAU DE PêCHE KHAKI x x JACKS Enkele restanten EGYPT. KATOENEN en 1 IQ 7e TWEEDJASSEN *^■*3 In al onze afdelingen sensatieprijzen. OOSTERDUINWEG 14 IJMUIDEN-O. Telefoon 4074 (Ook verkoop op Voorzorg- en Centr. Spaarfondszegels). VANGSTBERICHTEN UIT ZEE KW 2 5 k.. KW 70 2 k.. KW 5 26 k„ KW 163 7 k„ KW 6 45 k„ KW 168 4 k„ KW 25 28 k., KW 170 75 k., KW 138 21 k„ KW 147 1 k„ KW 47 26 k., KW 140 18 k„ KW 144 19 k.. KW 32 70 k„ KW 15 15 k.. KW 43 65 k.. KW 44 38 k.. KW 85 40 k.. KW 110 16 k„ KW 176 30 k., KW 173 1 k„ KW 130 40 k„ KW 167 53 k.. KW 127 18 k.. KW 175 39 k.. KW 56 58 k„ KW 124 70 k„ KW 161 5 k„ IJM 74 15 k., IJM 75 5 k„ IJM 283 21 k„ SCH 36 18 k„ SCH 51 6 k., SCH 107 11 k., SCH 353 54 k. Gemiddelde vangsten Vlaardingen 26 kantjes, Scheveningen 13 kantjes, Katwijk 23 kantjes. Er wordt op het ogenblik gevist op 54.30 NB cn de vangsten zijn. hoewel wissclval- jig, uitstekend. In deze positie halen de log gers de zogenaamde Zuidmaatjes. Op 57.30 wordt weinig gevangen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5