Johanna" wordt niet IJmuidens eerste „Gelria" OLD CLOTHES NEW Gewaardeerde gast van IJmuiden viert dit najaar zijn vierde lustrum DRY CLEANING ONLY Binnen één dag gereed SEIZOEN OPRUIMING Sensatie aanbiedingen Gezondheid en recreatie in de allerbeste vorm voor de stedeling Kennemer Lantaarn Loodsboot in oorsprong, trawler in hart en nieren Ons Buiten" is hun buiten Havenberichten Barak voor slecht- weerwerk TAXI NODIG? 8 REVUE VAN DE ZUIDZIJ „Jonge Kerk" gaat varen R.K. Kindervacantie- uitzending Nieuw adresboek voor Velsen Liever een kameel dan een rondvlucht IJMUIDER KLEDINGMAGAZIJN 4. BEL 5000 ZATERDAG 12 JULI 1952 De trawler, die twee jaar doelloos aan de Trawlerkade heeft gelegen, zal zich over enkele weken weer tussen zijn collega's op zee kunnen bewegen: de Jacoba (IJM 21) is overgegaan aan de N.V. Zeevisserij Mij. Limburgia onder de naam „Gelria", welke al eerder door een trawler van IJmuiden is gevoerd. De onder directie "van de heren Zwart, Loendersloot Gomes staande rederijen Alcmaria en Tubantia met respec tievelijk de IJM 23 en IJM 47 kochten in 1926 de in 1900 gebouwde Barents (IJM 4) aan en dit schip verdoopte men in Gelria (IJM 4). De Flandria (IJM 330) kwam er toen 'ook bij. Uit deze maatschappijen is later de huidige N.V. Zeevisserij Mij. „Limburgia" voortgekomen. mm De herdoopte ..Jacoba" van Limburgia", die als een der beste schepen van onze vloot gelukkig niet langer werkloos hoeft te blijven. Succes „Gelria"! dan de helft ging later naar de sloperij, de Jacoba met de Klaas Wijker bleven over. Beide schepen maakten in Mei 1950 nog één reis, maar toen was het ook gedaan met De Daad. De twee nog overgebleven schepen werden opgelegd en het zag er naar uit dat zij voor IJmuiden verloren zouden gaan. Een is er althans behouden, waarvoor onder de naam Gelria IJM 21 een nieuwe periode ingaat. De leden van de „Jonge kerk" in Velsen houden een zogenaamde buitenavond op de meren bij Spaarndam. Dinsdagavond wordt om half acht van het Zuidelijk Pontplein af de reis naar Spaarndam aanvaard. De zomer en de verliezer Over de volgende gevonden voorwerpen zijn van 4 tot 11 Juli inlichtingen te krijgen aan het hoofdbureau van politie. Tiberius- plein no. 1, kamer 4. uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur (ook voor telefonische inlichtingen), met uitzondering van Zaterdagmiddag. Zakje met aardappelen. 2 schooltassen, biljet van f 2,50. mutsje, familieregister. shawl, pad- vindersriem, portemonnaie, tasje, gym schoen, sportshirt, sok, polshorloge, kinder schoen. bril, biljet van f 1, prismakijker, autoped, fietsje (driewieler), badhanddoek, zeiljopper, handdoek met sportbroek, shag- doos, vest. vulpen, fietstas, biljet van f 2.50, zwemgordel, paar nylonkousen, 2 rol be hangpapier. In de speeltuin „In Veilige Haven" staan nu al ongeveer zes weken twee rode auto peds. Naar het strand, elke dag De afdeling Velsen-Noord van de Katho lieke Bond „Voor het Gezin" zal, evenals vorig jaar, ook nu de kindervacantie-uit- zending behartigen. Nu de grote schoolvacantie aanstaande is zal deze uitzending op Maandag 28 Juli beginnen en eindigen op 29 Augustus. On der vertrouwde leiding zullen de jeugdige deelnemers vijf dagen per week met uitzondering van Zaterdag en Zondag doorbrengen aan het strand te Wijk aan Zee, waar bij eventueel minder gunstig weer ook een onderkomen is. 's Morgens om ongeveer half negen gaan de kinderen met autobussen van het Stra- tingplantsoen af naar de badplaats om des middags te ongeveer vier uur weer terug te zijn. De toenmalige Gelria IJM 4, voordien Barents, werd vijf jaar later verkocht aan de heer N. Brakenhoff, waarna het schip de naam Knikker IJM 4 aannam. Het is be kend, dat ditzelfde schip sedert 1937 toe behoorde aan de N.V. Visserij Mij. De Daad en enige jaren geleden voor de sloop is verkocht. Eigenaardig is het dat de „Gel ria" nummer twee aan de N.V. De Daad heeft toebehoord en dat de vroegere Gel ria later als Knikker ook bij die maat schappij terecht is gekomen. Twee schepen, die niets met elkander hebben uit te staan worden op deze wijze in de geschiedenis van de IJmuider trawlervloot bij elkaar gebracht. Geen serie-schip Gelria nummer twee dateert van het jaar 1930. Het schip is gebouwd bij Smith's Dock Co. Ltd. in Stockton on Tees. De Consolidated Fisheries Ltd. te Grimsby had de opdracht voor de bouw verstrekt en bij de te waterlating werd het de Lionheart GY 222 gedoopt. De trawler is van een apart type en behoort niet tot een serie. Terwijl andere trawlers in 1939 werden ge- requireerd voor de marine kreeg de Lion- heart daarvóór al een andere bestemming en promoveerde tot loodsboot, hield de zelfde naam en behoorde aan de Corpo ration of the Trinity House in Londen. Ongeveer tien jaar heeft de Lionheart als lopdsboot dienst gedaan. Aan het eind van deze periode was de tweede wereld oorlog afgelopen. Er was geen emplooi meer voor deze loodsboot en het vaartuig werd te koop aangeboden. In de zomer van 1948 vond de overdracht plaats aan de N.V. Visserij Mij. De Daad in IJmuiden en op 7 Augustus arriveerde het als loods boot in de Vissershaven. Het schip was inderdaad geheel voor loodsdiensten ver bouwd en ingericht, alleen uit de vorm van de romp was uit te maken dat het oor spronkelijk een trawler was geweest Veel moest er worden afgebroken om aan de opbouw te kunnen beginnen. Een klein jaartje is er meer heengegaan. De eerste proeftocht vond plaats op 3 Juni 1949 en de officiële proefvaart kon op 8 Juni ge houden worden. Met ziin 379 bruto reg. ton, 43.19 meter lengte, 7.77 m breedte en 4.16 m holte en niet te vergeten de triple expansie machine van 700 pk behoorde de nieuwe aanwinst, die de naam Jacoba IJM 21 had gekregen, tot de beste schepen van de IJmuider trawlervloot. Na de proefvaart aanvaardde de Jacoba op 8 Juni 1949 de eerste reis ter visserij. Een half jaar bleef het onafgebroken in de vaart, daarna gaf de rederij de strijd op. De boten kwamen voor de kant, meer ARIE VAN DER VEER (Na.druk verboden). ADVERTENTIE Een werkelijke met elke dag nieuwe ADVERTENTIE Edith Verwey uit de Warmenhoven- straat 9rood in IJmuiden keek gister middag om een uur of half twee wel even verbouwereerd, toen zij in Ouwe- hand's dierenpark op de Grebbeberg te horen kreeg, dat zij uitgerekend het vijftigduizendste schoolreis-klantje van meneer A. Ouwehand was. Haar ver bouwereerdheid werd verbazing, toen zij op een knaap van een kameel werd ge poot en in triomf door de tuin werd geleid naar het restaurant, met een rui ker bloemen in de hand, die de directeur haar lachend had aangeboden. En nog was de koek niet op voor onze Edith: de hele klas (de vierde, van de Emma- school, van meneer W. Hogewind) kreeg een feestelijk glas ranja en Edith mag met een vliegtuig van de K.L.M. boven Amsterdam vliegen. Df ze het leuk vond? Toen het de tien jarige jongedame op de vrouw af ge vraagd werd, kwam het enigszins ver bijsterende antwoord, dat ze die lieve kameel, als dat kon, liever had gehou den. Dan mocht meneer Ouwehand wel I net de K.L.M. op stap oooooooocooooo De bekende Haarlem se honkbalspeler en aanvoerder van het Nederlands negental Henk Keulemans, is Donderdag in't huwe lijk getreden met me juffrouw Ina Belirens. De junioren van de Honkbalclub Schoten hadden voor 't Haar lemse stadhuis egn vrolijke ere-haag ge vormd, waardoor het jonge paar passeren moest alvorens het de „home run" naar het nieuwe „thuishonk" beginnen kon. 99 houdt het Fa. C. DE ROOY en Zn. Overtuigt U van deze unieke prijsverlagingen. 2 Voorbeelden: PEAU DE PêCHE KHAK1 f JACKS Veel prijzen kunnen wij niet noemen. Enkele restanten EGYPT. KATOENEN en f 4 Q 7E TWEEDJASSEN 1 In al onze afdelingen sensatieprijzer. OOSTERDUINWEG 14 IJMUIDEN-O. Telefoon 4074 (Ook verkoop op Voorzorg- en Centr. Spaarfondszegels). De firma G. Eikelenboom en Zoon heeft zojuist het adresboek 1952 der gemeente Velsen het licht doen zien. Het register omvat de hele gemeente en is samengesteld volgens de officiële gegevens van het be volkingsregister. Het werd tot 1 Juni 1952 bijgehouden en is gebaseerd op de stand der Velsense bevolking d.d. 1 Mei 1952: 25.724 mannen en 25.491 vrouwen, ofwel 51.215 inwoners in totaal. De voorlaatste uitgave van het Velsense adresboek verscheen in de winter van 1942, op het moment dat de evacuatie van IJmui den begon. Het werk bevat niet alleen de officiële gemeentelijke gegevens, maar bovendien de alfabetische naamlijst van Velsens bevol king (de uitgever zegt, dat hij niet instaat voor de juistheid der beroepsvermeldingen, omdat vele mensen verzuimen een beroeps verandering aan de secretarie op te geven), een beroepenlijst (waarin inderdaad een paar omissies blijken voor te komen) en een stratenlijst met bewoning volgens num mering. Leger des ITeils versterkt zijn gelederen Het Leger des Heils te IJmuiden mag zich verheugen in een stevige groei gedu- j rende de afgelopen maanden. Zondagmorgen om tien uur zullen velen er getuigen van kunnen zijn, dat opnieuw tien jongere en oudere personen worden ingezegend tot Heilsoldaat; tevens wordt een 14-tal jongens en meisjes toegevoegd aan het Jeugdkoor en vijf jonge muzikan ten komen het muziekkorps versterken. Ook zal de jeugdleiding op „bredere basis" gaan werken. Vrijdag 11 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Ardetta van Rotterdam; Sambre van Rotterdam; Luna van Rotter dam; Rochefort van Duinkerken; St. Mat- thieu van Rotterdam; Captain G. Lacoliy van La Goulette. Diana van Topilla. Ver trokken zijn: Olga naar Norfolk, Warun naar Rotterdam, Psyche naar Rotterdam, Cottica naar West-Indië, Rotti naar Ham burg, Magrix naar Huil. Bloemfontein naar Kaapstad, Memel naar Memel, Imatra naar Hamina, Gemma naar U.S.A., Mar-wit naar Agadir. Ardetta naar Manchester. Schie naar St. Kitts, Theseus naar Halmstadt, Ostmark naar Hamburg, Metropol naar Maassluis, El- mina naar Antwerpen. Twintig jaar goed-georganiseerde recreatie voor grote stadsmensen, een prettige sfeer en een goedé financiële basis zijn wel heel belangrijke aspecten van verenigings leven. Dit najaar, om precies te zijn op 11 October, zal de Amsterdamse kampeer vereniging „Ons Buiten" haar vierde lustrum vieren met een groots festijn in gebouw „Felix Meritus". „Dat is ons volkomen onverschillig" zullen degenen wellicht opmer ken, die zich niet mede gastheer voelen van dat brokje Amsterdam in de „stad aan de zee"; de duizendën anderen echter, die op hun weg naar zon en strand het Amster damse houten dorpje in de verte zien liggen, weten, dat „Ons Buiten" in de loop dei- jaren vergroeid is met IJmuiden. De „Buiten-lingen" zijn geen vreemden, zeker niet voor talrijke neringdoenden in de strandcontreien, voor wie zij gewaardeerde gasten zijn. yet is namelijk de bedoeling, dat aan de zijkant van het kamp een loods komt, waar in de kinderen met slecht weer droog en toch gezellig met elkaar kunnen spelen. De heer Twisterling vertelde, dat het bestuur zijn oog heeft laten vallen op een van de houten barakken, die in de bocht van de Strandweg achter prikkeldraad staan. Wanneer het op 20 Juli echter zou rege nen, dan wordt het grote kinderfeest, dat voor die dag is vastgesteld, een week ver schoven. Voor de morgenuren stdan de on derlinge wedstrijden op het programma en 's middags zal het cabaret-variétégezel schap van Pander in het kamp optreden. Want zo gaat het in „Ons Buiten": gezellig heid kent geen tijd.... Nu het hoogseizoen zo goed als aange broken is, wonen er ongeveer 450 personen vrijwel permanent in dit kamp aan het eind van de Strandweg. „Maar dit zou geenszins het geval zijn geweest, als „IJmuidens Bloei" en het gemeentebestuur van Velsen met de handen op de rug aan de zijlijn waren blijven staan", vertelde de voorzitter van „Ons Buiten", de heer H. Twisterling ons. Het is namelijk zo, dat de leden van de Amsterdamse kampeervereni ging in al die jaren zijn opgevoed en voor gelicht door een bestuur, dat ten eerste deskundig is op het terrein van gezinskam peren en er niet in de laatste plaats ook een eer in stelt te bereiken dat „Ons Bui ten" in IJmuiden niet alleen geduld, maar eveneens gewild om niet te zeggen geliefd wordt. En voorzitter Twisterling meende, dat „het gewild zijn" wel gebleken is. „De medewerking van de plaatselijke V. V. V. en het college van B. en W. is in alle opzichten perfect. Ernstige moeilijk heden zijn nimmer gerezen en laat ik het afkloppen dit heeft de goede ver standhouding uitermate gestimuleerd". Voor drie jaar De pacht, die „Ons Buiten" aan „IJmui dens Bloei" moet betalen, bedraagt f 1000 per jaar en van elke huiseigenaar krijgt het bestuur van de kampeervereniging f 28 terug, voor welke som het bungalowtje ook 's winters in het kamp mag blijven staan. Binnenkort zal een overeenkomst worden aangegaan welke bepaalt, dat „Ons Bui ten" de komende drie jaar het terrein van IJmuidens Bloei, die het op haar beurt weer heeft gepacht van het Staatsvissers- havenbedrijf, kan gebruiken als kampeer gelegenheid. ADVERTENTIE Gezellig slot aan Plaatwellerij- tweekamp Beslist geen luxe 1 Aan de tweekamp tussen fabriek en kan toor van N.V. „De Plaatwellerij" kwam Vrijdagavond in het ontspanningslokaal van het bedrijf een eind. De gezellige sluiting „Er bestaat blijkbaar een aantal lieden, van de tweekamp was in de eerste plaats die beweren, dat ons kamperen een luxe- een familie-competitie. Daar de stand daar- aangelegenheld is", zo vervolgde de heer voor 43 in het voordeel van het fabrieks- Twisterling. „Het zijn domme mensen, die personeel was, kon het „kantoor" dus bij dat zeggen. Maar gelukkig is men er in een overwinning nog gelijk komen. En het het algemeen wel van doordrongen, dat het heeft gespannen! Het kantoor liep in en zoeken naar wat gezondheid een harde wist zelfs, hoewel met slechts een enkele noodzaak is geworden in deze moderne tijd. Recreatiemogelijkheden zijn nu eenmaal niet weggelegd uitsluitend voor mensen, die het beter kunnen doen dan de Amster dammer, die van 's morgens vroeg tot Vrijdag is aan de Planetenlaan in Haarlem-Noord in tegenwoordigheid van 150 leerlingen van het Christelijk Lyceum een proefpaal in de grond geheid om de diepte te bepalen voor de fundering van het Tweede Christelijk Lyceum, dat op deze plaats zal verrijzen. In totaal zullen er voor deze bouw 500 palen in de grond geheid moeten worden. Aangezien dit de eerste paal was werd het gebeurde met een kleine plechtigheid omweven, waarbij de rector van het lyceum dr. A. Lafleur het woord voerde en ir. J. Kooijmans namens het bestuur aanwezig was. Ten voorbeeld (II) In een extra-editie heb ik de goegemeente Woensdag proberen te overtuigen van de noodzaak ener grotere welle vendheid jegens de mede weggebruiker, in het geval, dat er een steen of een ka potte fles op het wegdek zwerft. En gelukkig heeft deze kleine jammerklacht gehoor gevonden: een goedaardige le zer uit Velsen-Noord schrijft mij verheugd, dat hij zijn kin deren nu zo ver heeft, dat ze alles, wat ze onderweg aan obstakelen op straat ontwaren, netjes in de goot deponeren. Mooi zo, maar ook een beetje gevaarlijk, lijkt me, want die kinderen zuilen zich daarvoor naar het midden van de weg moeten begeven en de Wijker- straatweg is bijvoorbeeld be slist geen avenue, die onge straft besprokkeld kan wor den door onze nakomeling schap. Maaar toch: bravo voor vader! Pharao-graan Het dagelijks brood van Ko ning Ramses de Tweede moet toch wel even anders hebben gesmaakt dan dat, wat wij van onze trouwe "bakker ter consumptie ontvangen. Dat is te zien aan de Dahlialaan in Beverwijk, waar meneer Hen drik Nijman in een gewoon voortuintje een plukje Ko- ningstarwe oftewel Osiris- graan kweekte. Dat moeten korrels zijn geweest uit de da gen, dat koningen in sarcopha- gen werden gelegd, wanneer zij het aardse leven moe wa ren en toen, na drieduizend jaren die grafkelders werden opengemaakt door nieuwsgie rige geleerden met tropenhel- men en zonnebrillen op, bleek iat graan nog te ontkiemen. Ons graan, het gewone, weet na drie jaar al niet meer van voren, dat het van achte ren leeft, maar de doorluchtige Koningstarwe, die een heel andere aar oplevert dan de nuchtere soorten, waaruit ons brood wordt gebakken, houdt het dank zij zijn edel ras, een mooie poos langer uit. Meneer Nijman heeft de korrels present gekregen, op voorwaarde, dat hij de helft van de opbrengst voor ver dere vex-spreiding zal afstaan. Uit het overblijvende zal te gen de tijd, dat er geoogst kan worden aan de Dahlialaan, wel een Osirisbroodje gebakken kunnen worden en dan zullen wé eens zien, of die Phai'ao's er beter van aten dan wij met ons regeringsbrood overdag en een half witje voor de Zon dag. Eekhoorn Hoe fel de natuur van Ken- nemerland wordt teruggedre ven door de huizen voor nieu we Kennemers, is speciaal te mei-ken in onze Heerenduinen, waar steenmassieven gestaag invreten in het blanke duin en draglines met gi-ote happen in de koek van moeder Na tuur bijten. Dat is nu eenmaal niet anders, hoe gx-aag we ook onze duinen zouden willen vasthouden. We moeten toch ergens wonen met z'n allen. Maai- moeder laat zich soms niet helemaal ringeloren door bulldozei-s en diergelijke. Dan stuurt zij bijvooi-beeld een eekhoorntje er op uit, om te bewijzen, dat de mensen niet moeten denken, dat de Hee renduinen alleen maar duinen voor Heeren zijn. Zo'n vlossig, ï'oodbi-uin beest loopt dan par mantig door de rivierenstra- ten. Tot hij moe wordt en op zijn pluim gaat zitten om de stenen kunst van de mensen in zich op te nemen. Zo maar in een van de straten van de stad aan de zee. Vreemd, dat een eekhoorn soms móóier is dan meneer Dudok Pier „plezier" Het ras der IJmuidense pier- vissers mag gerekend worden tot het meest bezadigde en het meest diep-denkende onzer woelige dagen. Het spreekt langzaam of helemaal niet, het is stex-k in langdux-ig tui-en en net kent sterke verhalen over gullen als walvissen, die wel eens aan hunne haken hebben gesabbeld. Meestal ligt er een heel klein scharretje naast hen op de pier. Ze komen van Enschedé en uit de Tx-ompstraat, om op de enige pier van betekenis, die ons land rest, dromerig te vis sen. In de zon en in de wind en in de regen. Zij doen geen mens kwaad en slechts de staalglanzende makrelen, die onveranderlijk „blauwpijppies" genoemd wor den, hebben een geringe hekel aan hen. Er zijn echter lieden, die om de een of andere reden de rust van het piex-vissen niet kun nen verdragen. Zij slenteren achter de bedaagden langs en schoppen geniepiglijk het aas in de plomp, gx-innikend over de woede van de vissers en iaax-mee blijk gevend, niet uit het juiste hout gesneden te zijn. Helemaal niet. Na de gouden gloria Toen Glas uit de Trompstraat vijftig jaren bestond, is er in het bx-ein van de firmanten het plan gerijpt, er eens een dag met de werkers in het be drijf op uit te trekken. En dat is dan ook een bloeiende ge beurtenis geworden, voor al die mensen in een autobus naar Hilversum en Apeldoorn In de AVRO-studio hebben de gouden gloriaardex-s geluisterd naar bekende orkesten en an dere aether divertissementen. In Apeldoorn zijn ze naar de bloemententoonstelling en de echoput geweest en toen er daai-na een diner-dat-het-dS- vei-de werd gegeven, huppelde plotseling een bekende figuur naar binnen: een firmant van de vroegere IJmuidense fix~ma Duller die nu in Apeldoorn zaken doet, maar de oud-col lega's toch even de hand wilde drukken. In die hand zaten voor de dames een hele voor raad flesjes met lodderijn. En toen gingen we naar de ijsre- vue in Carré. Zo'n gouden feest willen de glazeniers elke dag. En terecht. LAMPENIER punt, de overwinning en daarmede toch het gewenste gelijke spel in deze twee kamp te beveclxten. Voor het overige zoi-gden de P.W.-Boys met hun muzikaal optx-eden, dat het laatste s avonds laat in fabriek of bij voorbeeld in jaar sterke vorderingen maakte, voor de de bouw een weekloon verdient". prettige sfeer. Ook een kienwedstrijd om sloffen aard beien en kersen sloeg in. De prijsuitreiking vormde voor de deel- „Overigens zijn er nog enkele zaken, die nemers het slot. ons verblijf hier nét niet volmaakt doen Maandblad voor de zijn. Zo bij voorbeeld de verbinding met „Plaatwellers" Amsterdam, waarover tientallen strand huisjesbewoners klagen. Er zijn gezins- Het maandblad van het personeel van de hoofden, die 's morgensc om kwart voor N.V. „De Plaatwellerij", dat voor de eerste zes op de fiets moeten stappen voor de maal bij het jubileum en afscheid van de dagelijks étappe naar hun werk, enkel en directeur, de heer J. D. B. Olie verscheen alleen wegens de omstandigheid, dat de en toen uitkwam onder de naam „De Olie treinreis teveel tijd in beslag neemt. Wan- bron", heeft na een prijsvraag een nieuwe, neer het merendeel van ons 's morgens met definitieve naam gekregen. Het blad heet de Nederlandse Spoorwegen naar Anxster- thans naar ontwerp van de heer H. Denge- dam zou gaan, lag het voor het grijpen, dat rink „Plaat wel en wee' tallozen te laat op de plaats van bestem ming zou arriveren. Lopen, of in het gun stigste geval met de bus naar het station Oud-IJmuiden, overstappen in Velsen- IJmuiden-Oost en vrijwel zeker ook in Gereformeerde Kerk De Gex-efox-meerde kerk van Velsen- Nooi-d heeft een „Comité Gezinshulp" ge- Haarlem en tot slot lopen of fietsen van sticht. Hierin hebben zitting de dames Van het Centraal Station naar de finish, dat is Ess. De Jong en Wories. de rit met hindernissen IJmuidenAm- De heer W. J. Willems, die enkele weken sterdam. Nu zijn er zeker drie pax-ticuliere geleden tot oudex-ling van de Gereformeer- busondernemex-s, die graag een dagelijkse de Kerk werd gekozen, heeft op zijn ver- dienst willen onderhouden van het kamp zoek ontheffing van deze functie gekregen, naar Sloterdijk of het Haax-lemmerplein. De exploitatie zou zonder twijfel x-endabel zijn. Nu moeten er kampbewoners 's morgens liftend naar Amsterdam! Er is al eens met de N.S. over gesproken, maar het resul taat was een resoluut veto over de voor stellen van ons bestuur en die van IJmui dens Bloei, welke zich er dus ook al voor heeft gespannen. Goedkoper wandelen I ADVERTENTIE BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN Een tweede bezwaar van „Ons Buiten" GEBOREN: M. A. Drijver-Schop, d.. Bak vormen de kosten van een seizoenkaart voor kerstraat 28, IJmuiden. G. Koops-Oosting, z.. Litslaan 45, Santpoort. E. Mossel-Struiksma, z., Trompstraat 165, IJmuiden (O.), C. C. Giesberts-van der Haa§, d„ Rijnstraat 25, IJmuiden. A. van Bodegraven-Rooze, d., Leeuwex-iklaan 43. IJmuiden-O. OVERLEDEN: C. P. Bijl, 69 jaar, echtge note van H. J. Smit, Hofdijklaan 14, Drie huis. H. Braam, 80 jaar, echtgenoot van J. Staduwe, Fultonstraat 6. IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Reijmers en N. van Kampen; N. Waanders en T. Koolman; L. E. Bakkum en M. P. op den Kelder; J. H. G. van 't Hoff en M. G. Hunsche. H. H. van den Braber en G. H. Wandrei; C. H. J. Hijnen en J. M. Hofland; T. G. Dudink en C. D. M. de Rooij; J. van Genderen en M. C. Burger; J. de Vries en J. G. de Best; P. H. W. Bos- schert en M. M. van Eden. GEHUWD: J. Siliakus en J. B. L. Rexwin- kel; F. J. G. Jöbsis en C. Kampman; C. Hoek en J. D. van der Plas; L. P. C. Staphorst en P. C. van Deudekom; J. C. den Hollander en C. Balk; G. Hoogerwerf en S. Nap; E. Horsman en C. Kollaard; W. Verheij en A. Markerink; A. Kaptein en W. H. de Graaff, J. Plug en L. van der Harst. ADVERTENTIE het wandelen in de „Heerenduinen". Er wox-den wandeltochten geox-ganiseex'd door het bestuur en ook wanneer de zon het op een kwade dag laat afweten is het goed vertoeven in de duinen. „Wij hebben al eens gezocht naar de mogelijkheid van ge reduceerde prijzen voor dergelijke wandel- kaarten, temeer daar er onmiddellijk van bestuurswege wordt ingegrepen als een lid zich onbehoorlijk zou gedragen. Er wox'dt in het algemeen scherp toege- j zien op het stipt naleven van het kamp- x-eglement Een van de strengste bepalin gen is die, welke een bungalow-eigenaar verbiedt zijn huisje aan derden te verhuren. Oog op lege loods Met het sti-and wox-dt een vr:j nauw con tact onderhouden, niet alleen waar het de normale geneugten betreft, maar ook met de organisatoren van' velerlei wedstrijden. Zo speelt het juniorenelftal van „Ons Bui ten" in het jeugdtournooi, dat op het harde strand gehouden wordt. Voor de kinderen veelal- bleekneusjes als zij in het voorjaar naar IJmuiden ko men heeft het bestuur nog iets in voor bereiding, waaromtrent wij eveneens het een en ander vernamen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 10