Democraten maken zich nu op voor hün conventie in Chicago Chinees protest tegen aanval uit de lucht op Mandsjoerije Tantalus-kwelling voor zwaar- gerantsoeneerde Britten Weerbericht Bij bombardement op Pyongyang zou krijgsgevangenkamp geraakt zijn Woningnood oplossen regeringstaak no 1 Rijnaak gezonken op het IJselmeer Jeugdig Nederlander in Zuid-Frankrijk op roof uit Orange volgt in spanning het werk van dr. Drees De kabinetsformatie Het woord is aan Zitting der Staten- Generaal gesloten Nederland komt goed voor de dag Mening van publiek: Partij-advies: Denk om de televisie Géén onbeheerste gebaren en géén kauwgum Zwemmende naar Texel aan verdrinkingsdood ontkomen Resolute resolutie van Oost-Duitse communisten Truman wenst afschaffing van handelsbeperkingen Zal hij zijn kabinet op tijd gereed hebben Twee tankers in brand Levensmiddelenbeurs in Londen «Te JAARGANG No 3 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 14 JULI 1952 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG 163 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon- enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Op het Braasemermeer zijn het afgelopen weekeinde de jaarlijkse nationale zeilwed strijden „De Braasem 1952" gehouden. De zeilers hadden in de stugge wind de handen vol om hun boten in de goede koers te houden. Op de foto: een moment uit de strijd van de Draken. Enquêteurs en enquêtrices van het Ne derlands Instituut voor de Publieke Opinie hebben aan vele mannen en vrouwen uit alle lagen der bevolking gevraagd: „Wat moet de regering volgens u in het komende jaar het eerst doen?" Deze vraag is door het N.I.P.O. sinds de bevrijding ieder halfjaar aan het Neder^- landse publiek gesteld. Van de ondervraag den antwoordde 39%: woningnood oplossen; 15%: werkloosheid bestrijden, werkge legenheid scheppen; 12%: lonen en prijzen in evenwicht brengen, levensstandaard verhogen; 9%: belastingen verlagen, sociale lasten verlagen; 5%: pensioenen verbeteren, voor ouden van. dagen zorgen; 2%: betere sociale voorzieningen; 2%: hogere levensstandaard voor de middenstand, kindertoeslag voor kleine zelfstandigen; 2%: begroting in evenwicht brengen, minder ambtenaren; 2%: voor vrede zorgen, oorlog voor komen. TOKIO, (Reuter). Radio Peking heeft Zondag verklaard, dat Vrijdag acht Ame rikaanse „Sabre"-straaljagers de steden Loento en Antoeng aan de Mandsjoerijse kant van de Jaloe hebben gebombardeerd, tengevolge waarvan twee personen om het leven zouden zijn gekomen en 47 gewond. In de uitzending werd voorts gezegd, dat de Chinese minister-president, Tsjoe en Lai, tegen dit optreden heeft geprotesteerd en heeft verklaard, dat „de Amerikanen alle verantwoordelijkheid moeten dragen voor deze provocaties, die een bedreiging voor de vrede in Azië betekenen". De premier zou hieraan hebben toegevoegd, dat deze gebeurtenis en het bombarderen van de electrische centrale aan de oever van de Jaloe vorige maand duidelijk wij zen op „de aggressieve bedoelingen van Amerika en het afbreken der bestandson derhandelingen ten doel hebben". De Chinese radio beschuldigde de ver bondenen er voorts van, „dé strikte af spraak van geheimhouding" ten aanzien van de besprekingen te Panmoendjom te hebben geschonden. Volgens radio Peking hebben persbureaux „ingelichte kringen" van de UNO aangehaald, die zouden heb ben gewaarschuwd tegen optimisme. Voordat Zondagochtend de bestandsbe sprekingen te Panmoendjom werden her vat, deelde de leider van de Noordelijke delegatie, generaal Nam II, mede, dat de Amerikanen bij de grote luchtaanval op Pyongyang van Vrijdag een kamp met UNO-krijgsgevangenen hebben getroffen, tengevolge waarvan 13 gevangenen om het leven kwamen, 72 werden gewond en 13 nog worden vermist. Generaal Nam II deelde niet mee, tot welke nationaliteit de slachtoffers behoorden, doch volgens de jongste gegevens, waarover de UNO be schikt, bevinden zich Zuid-Koreaanse ge vangenen in het betrokken gebied. De Amerikaanse brigade-generaal Nuckols deelde mee, dat de beschuldigingen zullen worden onderzocht. Het kamp in kwestie is een van de kam pen, die volgens het opperbevel van de UNO niet goed zijn aangegeven, aldus Nuckols. De UNO heeft vorige maand drie maal geprotesteerd tegen het feit, dat het kamp uit de lucht niet te zien is. Geen der Noordelijke kampen is aangeduid met lich ten, zodat zij bij nacht niet zijn waar te nemen, zo voegde Nuckols hieraan toe. In een uitzending van radio Pyongyang is meegedeeld, dat bij de aanvallen op de Noord-Koreaanse hoofdstad van Vrijdag 2.000 mensen om het leven zijn gekomen en 4.000 werden gewond. 250 personen werden nog vermist. Drie leerlingen van de Zeevaartschool, wier sloep op zee tussen Den Helder en Texel water maakte en zonk, hebben Za terdag een avontuur meegemaakt, dat hen heugen zal. Zij waren des morgens om 9 uur uit Den Helder in een sloep van de school met bestemming Oude Schild op Texel vertrokken en naderden tegen 12 uur reeds de kust van het eiland, toen de sloep water schepte en snel zonk. Op onge veer 1500 meter van de kust zagen de drie jongens zich in het woelige water plotseling genoodzaakt te trachten zwemmende de kust te bereiken. Twee van hen, E. Paler uit Helmond en J. Vlens uit Alkmaar, slaagden er in zich tijdig van een in de sloep aanwezig zwem vest te voorzien. De derde, J. Eyelaar uit Rotterdam, was een bijzonder kundig lange afstand zwemmer, die geen zwemvest nodig had, zoals later bleek. Toen Vlens. ondanks de zwemgordel, in moeilijkheden kwam te verkeren, slaagde Evelaar er namelijk in hem zwemmende te redden. Hij bracht deze drenkeling zonder hulp aan land. Intussen had men op de Texelse wal het ongeval bemerkt. Twee landarbeiders, de jeugdige gebroeders Meester, sprongen van de dijk gekleed te water en spoedden zich zwemmend naar Paler, die zich enige tijd had weten voort te bewegen in zijn red dingsgordel, maar op enkele honderden meters uit de kust de uitputting nabij was. Met vereende krachten gelukte het hun Paler op het droge te brengen. Vliegtuigen van de UNO hebben duizen den vlugschriften boven het gebombardeer de gebied van Pyongyan uitgeworpen, waarin gewaarschuwd wordt het betrokken gebied niet te betreden met het oog op de aanwezigheid van nog niet ontplofte tijd bommen. De verbondenen maken veel werk van de verspreiding van pamfletten, zowel om de bevolking te waarschuwen, wanneer grote luchtaanvallen zullen worden gedaan, als ook om de Noord-Koreanen te voorzien van nieuws over de bestandsbesprekingen e.d. Volgens mededeling van UNO-zijde werd op deze wijze cle bevolking reeds enige weken tevoren gewaarschuwd voor de jongste bombardementen op Pyongyang en omgeving. BERLIJN (D.P.A.-Reuter) De con ferentie van de Oost-Duitse socialistische eenheidspartij (S.E.D.) is Zaterdag in Oost- Berlijn na vier dagen geëindigd na het aannemen van een aantal resoluties. In een resolutie wordt aangedrongen op de overwijlde organisatie van defensie strijdkrachten, die uitgerust zijn met de modernste wapens. De resoluties zullen bij de Oost-Duitse regering worden ingediend. Op één Mei maakte president Wilhelm Pieck het voornemen der Oost-Duitse re gering bekend om een Oost-Duits leger op te richten als antwoord op de overeenkom sten van Bonn, die West-Duitsland met de Westelijke geallieerden heeft gesloten. Oost- Duitse leiders hebben totnogtoe niet ver klaard wanneer en hoe de te vormen strijd krachten zullen worden opgericht. In een andere resolutie wordt gezegd, dat de politieke toestand in Oost-Duitsland thans zodanig is ontwikkeld, dat begonnen kan worden met het scheppen van een socialistische staat. Er wordt aangedrongen op vergroting van de staatsmacht als het belangrijkste instrument voor het leg gen van de basis voor het socialisme. Voorts wordt gezegd, dat voor Duitsland de belangrijkste kwestie is de strijd voor een vredesverdrag en de Duitse eenheid. De val van de „onderhorige" West-Duitse regering schept de voorwaarde voor het herstel van de Duitse eenheid, zo wordt gezegd. WASHINGTON. (Reuter). president Truman heeft verklaard, dat de recente be perkingen op de buitenlandse handel het program van het bureau voor de weder zijdse beveiliging (het MSA) in gevaar brengen en mogelijk een ernstig dilemma voor de gehele buitenlandse politiek zullen vormen. De president heeft een commissie van twaalf ingesteld met de opdracht aan het Witte Huis en het Congres rapport uit te brengen over de gehele kwestie van de ta rieven, importquota, de handel in agrari sche producten en de douanaformaliteiten. Amerika, zo zei Truman, poogt de mili taire en economische kracht van zijn vrienden in de „vrije wereld" op te bou wen en geeft daaraan aanzienlijke sommen uit. Amerika heeft bij zijn vrienden aange drongen op vergroting van de productie, uitbreiding van de handel en reductie van de tarieven, opdat, deze landen hun dollar verdiensten kunnen vergroten en hun af hankelijkheid van de .Amerikaanse hulp kunnen verminderen. Inmiddels komen in Amerika steeds meer beperkende wetten, die ten doel hebben bepaalde producenten te beschermen voor concurrentie uit het buitenland. Het „kaas-amendement." was een treffend voor beeld hiervan. „Ik ben van oordeel, dat wij ook niet de volle implicaties hebben door dacht van onze pogingen, om te verhinde ren, dat de vrije wereld met het blok van het IJzeren Gordijn handel voert. Wat kunnen wij als compensatie voorstellen, du wij er op aangedrongen hebben, dat deze landen hun handel naar één kant drastisch beperken?" Zaterdagmiddag omstreeks twee uur is op het IJselmeer op ongeveer twaalf kilo meter afstand van Lemmer een grote Rijn aak van 800 ton, geladen met tarwe op weg van Amsterdam naar Leeuwarden, gezon ken. Aan boord bevonden zich zes perso nen. Deze zijn allen in veiligheid gebracht. Twee sleepboten uit Lemmer hebben nog getracht het schip op sleeptouw te nemen, maar het zonk even nadat zij bij het schip aankwamen. De sleepboot, die de Rijnaak trok, heeft de schippersvrouw en twee kin deren naar Lemmer overgebracht. Twee personen, die aanvankelijk aan boord wa ren gebleven, zijn met het roeibootje van de Rijnaak naar de ringdijk van de Nóord-Oostpolder gevaren. Doordat de sleepkabel brak was de Rijnaak afgedreven. Het schip kwam dwars op de wind, waardoor hoge golven over het vaartuig sloegen en het vol water liep. Dezer dagen werd uit Nice gemeld, dat in Menton (Frankrijk) een jongeman was gearresteerd, die zeide A. N. te heten en uit Hilversum afkomstig te zijn. Bij het onder zoek, dat de Hilversumse recherche naar aanleiding van deze arrestatie heeft inge steld, is gebleken, dat de jeugdige Neder lander, die wegens diverse diefstallen ge arresteerd was, aanvankelijk een valse naam heeft opgegeven. Hij is in werkelijk heid de 18-jarige W. D. M. uit Hilversum. De jeugdige M. heeft in Frankrijk een zeer avontuurlijk leven geleid. In Menton drong hij binnen in een huis dat er volgens hem onbewoond uitzag. Op de tweede étage vond hij een bed, waarop hij de eerstvol gende dagen zijn moede ledematen kon uit strekken. 's Nachts ging hij op roof uit. H- sloop verschillende hotelkamers binnen en nam daar vaak zeer hoge bedragen aan allerlei buitenlands geld weg. Toen de po litie hem arresteerde bezat hij 17.330 Franse francs, zes dollars, 100 Belgische francs, 1 poncl sterling, 1000 lires en tien gulden. In zijn kamer in een pension waarheen hij verhuisd was toen het hem „beter" ging werd nog een groot bedrag aan geld aangetroffen. De Franse politie onderzoekt nu in hoeverre de bekentenis van M. volledig is. In de periode van zijn activiteit werden nog enkele grote dief stallen gepleegd. M. ontkent echter daar van de dader te zijn. CHICAGO (Reuter). Kort na het ver trek van de laatste republikeinen zijn de eerste democraten in het conventie-hoofd kwartier, het grote Conrad Hilton Hotel te Chicago, aangekomen om voorbereidingen te treffen voor de bijeenkomst, waarop de officiële candidaat van de democratische partij zal worden aangewezen. Het eerst arriveerde de groep van sena tor Russell uit Georgia, vandaag werden de andere candidaten, onder wie de directeur der M.S.A., Harriman, en senator Kefauver uit Tennessee, verwacht. Woensdag zal de vergadering worden geopend met de be handeling van het partijprogram. Mogelijk zal hierbij het vraagstuk der burgerrechten voor negers aanleiding worden tot scherpe meningsverschillen tussen de Noordelijke en de Zuidelijke democraten. Vrijdag komt de commissie voor de ge loofsbrieven bijeen, die de kwestie van de „betwiste candidaten" uit Missisippi en Texas moet oplossen. Men verwacht dat het hierbij niet zo fel zal toegaan als op de re publikeinse conventie. Het democratische nationale comité heeft aan meer dan 3000 afgevaardigden en functionarissen waar schuwingsbrieven gezonden, waarin de be trokkenen er aan worden herinnerd, dat onbeheerste woorden of gebaren, die door millioenen op het televisiescherm kunnen worden gevolgd, bij de kiezers een slechte indruk maken. De afgevaardigden is ook op het hart gedrukt, geen verveeld gezicht te zetten, of kauwgom te gebruiken. Volgens de jongste onofficiële raming kan tot dusver geen van de gegadigden op grond van de voorverkiezingen rekenen op de 616 stemmen, die nodig zijn voor de be noeming tot partijcandidaat. De stand is thans: Senator Estes Kefauver uit Tennessee 252 stemmen: de Zuidelijke „dixiecraat" senator Russell uit Georgia 117'/» stem, de directeur der M.S.A., Ave- rell Harriman IOIV2 stem. Gouverneur Stevenson van Illinois, die (Van onze correspondent te Parijs) Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad vóór Orange eindelijk zeker wist dat de invitatie aan Koningin Juliana om op 29 Juli de uitvoering van Vondel's „Joseph in Dothan", in het Romeinse thea ter te komen bijwonen, was aangenomen. Maar sinds dat vast staat verkeert het stadje, dat zich als de bakermat van ons vorstenhuis beschouwt, deswege in een op gewonden stemming. Een lang verbeide wens staat dus nu op het punt vervuld te worden, tenzij de Nederlandse politiek de plannen alsnog op losse schroeven zou stellen. Het is namelijk de vraag of Ko ningin Juliana ons land zal kunnen ver laten, wanneer tegen die tijd het nieuwe kabinet nog niet gevormd zou zijn. Zelden werd een Hollandse kabinetsformatie in het buitenland dan ook met zoveel gespan nen aandacht gevolgd als nu in deze stad in Zuid-Frankrijk. De voornaamste medewerkers aan deze eerste uitvoering door Franse beroeps krachten van een van Vondels drama's hebben we al eerder genoemd. Het is de bekende Franse romancier Jean Giono ge weest, die aan de hand van een letterlijke vertaling de Franse tekst heeft geschreven. Johan de Meester voert de regie over de troep, die voor een groot deel uit spelers van de Comédie Frangaise is samengesteld. Men heeft ook nog een klein ballet inge last, dat door een assistent van Serge Lifar werd ingestudeerd, en het is Robert de Roos, die de muzikale begeleiding voor een gemengd koor van 22 stemmen, acht blazers en slagwerk componeerde. Koningin Juliana wordt de 28ste in Parijs verwacht, waar zij de nacht als gast van de Nederlandse ambassade zal door brengen. De volgende dag zal zij, in gezel schap van ambassadeur Van Boetzelaer en andere hoge Nederlandse en Franse auto riteiten de reis per trein naar Orange aan vaarden, waar men dan tegen de middag wordt verwacht. De stad zal zich dan ge heel in Oranje kleuren hebben getooid en uit alle vensters zullen de beide driekleu ren, de Franse en de Nederlandse, hangen. door president Truman als zijn opvolger wordt gewenst, hoewel hij zelf herhaalde lijk heeft gezegd, dat hij zich niet candidaat wil stellen, heeft 54 stemmen. Eisenhower Arthur Summerfield, gedelegeerde van Michigan op de republikeinse conventie te Chicago, is Zaterdag tot voorzitter van het nationale comité der republikeinse partij gekozen, op verzoek van generaal Eisen hower. Uit de verkiezing van Summerfield, al dus A.F.P., blijkt, dat het beheer over de „partijmachine" in de handen van de aan hangers van generaal Eisenhower is over gegaan. Senator Taft heeft Zaterdag verklaard, dat hij in de toekomst niet meer zal streven naar het presidentschap. „Ik zal te oud zijn", voegde hij er aan toe. Generaal Eisenhower heeft Zaterdag ont slag genomen uit het leger. De kabinetsformateur, dr. W. Drees, heeft Zaterdag en Zondag een begin gemaakt met het polsen van personen, die in aan merking komen voor de functie van mi nister. (Reuter). Nabij Martinez in Californië zijn twee olietankschepen, de Victor H. Kelly en de Lompoc, in brand geraakt. Een serie ontploffingen volgde. Dertig personen zijn gewond. De kapitein van een der sche pen is door een hartaanval overleden, op het ogenblik, dat zich een ontploffing op zijn schip voordeed. Er worden nog twee mensen vermist. De vlammen bereikten een hoogte van honderd meter en grote rookwolken dre ven over de baai van San Francisco. De „Lompoc" slaagde er in de baai in te va ren. Het andere tankschip moest aan de kade blijven liggen. Van alle kanten snelde brandweer toe. Het vuur op de „Lompoc", werd na twee uur geblust. De meeste léden van de bemanningen der beide schepen sprongen te water en wisten zich op die manier in veiligheid te stellen. Te Katwyk aan Zee is Zaterdag de bondsstranddag gehouden van de Neder landse Bond tot Redden van Drenkelingen. Onder grote belangstelling werden door de kunstbrigades van Rotterdam, Den Haag, Katwijk, Noordwijk en Egmond verschillen de vormen van reddingen gedemonstreerd. Nietzsche: Plezier reizigers klimmen als die ren de berg op, dom en zwetend. Men heeft vergeten hun te zeggen, dat er onderweg ook schone ver-r gezichten zijn. In een verenigde vergadering van beide Kamers heeft minister dr. L. J. M. Beel Zaterdagmiddag in Den Haag de zitting van het parlement namens de Koningin gesloten. Hier arriveert dr. Beel per koets op het Binnenhof. Zaterdagmiddag heeft de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, daartoe gemachtigd door de Koningin, de zitting der Staten-Generaal gesloten in een ver gadering van de beide Kamers. In zijn rede zei de minister onder meer, dat in het verstreken zittingsjaar de toe nemende betekenis van de internationale betrekkingen voor ons land tot uitdruk king kwam, waarbij hij herinnerde aan de wijziging van de Grondwet inzake de bui tenlandse betrekkingen, en aan de wet tot goedkeuring van het verdrag tot oprichting van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Wegens de internationale toestand zag de regering zich genoopt maatregelen voor te stellen in het belang van de landsverdedi ging en van de bescherming der burgerbe volking. Een deel van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen is in Helsinki aangekomen. In hun tegenwoordigheid heeft de heer K. J. J. Lotsy, Chef de Mission, aan Anna Lisa Nuutinen, de gastvrouw van de afdeling in het restaurant in hel Olympisch dorp, waar de Nederlandse deelnemers en -neemsters hun maaltijden zullen gebruiken, een fraaie ruiker van rode anjers, witte floxen en blauwe irissen aan geboden. De heer Lotsy overhandigt aan mejuffrouw Nuutinen de bloemen. (Van onze correspondent in Londen) Ons land is op de Britse levensmiddelen- beurs goed voor de dag gekomen. Een reeks belangrijke export-firma's en een aantal overheidsinstellingen, welke zich bezig houden met de bevordering van de uitvoer, zijn vertegenwoordigd ondanks de Engelse invoerbeperkingen. Behalve Spanje zijn onze landgenoten de enigen, die het er op gewaagd hebben, alle tegenslag ten spijt, naar Londen te komen! Voor het Engelse publiek is deze beurs een echte Tantaluskwelling. Vele appetij telijke Engelse producten komen immers nooit over de toonbank, omdat ze uitslui tend voor export bestemd zijn. De Engelse minister voor Voedselvoorziening heeft zijn best gedaan uit te leggen, dat de invoer van voedsel eigenlijk gefinancierd wordt door de uitvoer van verduurzaamde le vensmiddelen, waarvan de opbrengst de waarde van de gebruikte grondstoffen vele malen overtreft. Maar als de bezoeker ge confronteerd wordt met buitenlandse heerlijkheden, dan krijgt hij te horen, dat deze. het land niet meer in mogen! Een Nederlands exporteur van vruchtencon- serven, die dag en nacht voor Engeland placht te werken, moest bijna de helft van zijn personeel ontslaan. Het gunstigst nog is onze zuivelexport naar Groot-Brittan- nië er aan toe, welke desondanks met 20 pet. beknopt is. Engeland met zijn over zeese gebieden is de grootste afnemer van Nederlandse gecondenseerde melk, dus is elke klap in deze branche raak. De inzen ding van het Nederlands zuivelbureau is ongetwijfeld de suggestiefste van de ten toonstelling met zijn torens van kazen te gen een achtergrond van Oud-Hollandse gevels. Een andere voorpost voor onze ex port vormt de stand van het „Cihan", het door het bedrijfsleven opgerichte centrale instituut voor de bevordering van de bui tenlandse handel, dat hier een uiterst nut tige collectieve inzending verzorgde. Da Nederlandse stands vormen een soort Hollands straatje, helaas ietwat 'af gelegen, namelijk in een hoek van de bo venverdieping in het grote Olympia-ge- bouw, waardoor velen dit deel der expo sitie missen. Maar veel werd voor de Ne derlanders vergoed, toen Koningin Eliza beth onze zuivelafdeling een bezoek waar dig keurde. Ons land is, behalve door conservenfa- brieken, vertegenwoordigd door chocolade fabrikanten, likeurstokerijen en bloemen- kwekers. De Nederlandse producten zijn over het algemeen sterk concurrerend en hebben vooral een streepje voor door hun aantrekkelijke verpakking. Uit de ervaringen van deskundigen blijkt, hoe belangrijk het is dat niet al leen de buitenlandse importfirma's bereikt worden, doch ook de winkeliers en de con sumenten zelf, omdat de animo voor Ne derlandse' artikelen bij het publiek vaak veel groter is dan wordt verondersteld, wanneer mén afgaat op de reacties van de groothandel. Daardoor weten de Engelsen over het algemeen weinig van het bestaan van onze smakelijke, belegen kaas, omdat de importeurs alleen belangstelling heb ben voor de goedkoopst genoteerde jonge kazen, die wat smaak betreft ver achter blijven bij de hier zeer populaire z.g. blauwe Deense kaas en de diverse Franse soorten. Niet alleen de contingen- tering is een tegenwerkende factor, doch ook het feit, dat de invoer uit elk land afzonderlijk is afgeschaft en de importeurs zelf kunnen bepalen uit welke landen er zal worden ingevoerd. Een ander zwak punt voor onze export is, dat er in Enge land en in het buitenland in het algemeen, zo weinig Nederlandse vertegenwoordigers zijn. In een land waar alles zo op versobe ring en karige rantsoenen is ingesteld, een voedseltentoonstelling te houden, is een hachelijke onderneming. Toch zijn de En gelse humor en zelfcritiek ook hier paraat. Op een der muurvlakken is bijvoorbeeld een reproductie van Breughel's „boeren bruiloft" met zijn uitbundige braspartij afgebeeld naast een recent schilderij, voor stellende een slager, die een paar kleine rode dobbelsteentjes in een papier wik kelt: het wekelijkse vleesrantsoen ■^onrtocnfxyxxxxxxooocxx ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt om 10 uur: Vrij veel bewolking met enkele buien. Vannacht in het binnenland tijdelijk 7.wakke wind, overigens matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid-West en Noord-West. Koud. 15 Juli Zon op 4.37 uur, onder 20.53 uur. Maan op 23.51 uur, onder 15-23 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 14 Juli Hoog water: 8.50 en 21.18 uur. Laag water: 4.23 en 16.43 uur. Dinsdag 15 Juli Hoog water: 9.50 en 22.18 uur. Laag water: 5.12 en 17.39 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1