Grote snelheden door krachtige Zuidwester van Corbeil af Costuums BISCHOFF OPRUIMING Agenda voor Velsen SCHOOLBOEKEN bij VAN DORP Havenberichten Beverwijk Inzendingen voor „Hoofd en Hand" Financiering van woningbouw naar maat Heemskerk Castricum Gymnasten van „Vitesse" veel sterker dan Rood-Zwart uit Delden Santpoort Zandvoort 5 Kennemer duivettnieuzvs Zandschuit „op de kop" Eindexamens RHBS-A Tuinfeest in Driehuis Nieuw hoofd aan de U.L.O. HOOFDwiHAND komen overal vandaan Machtiging obligatielening tot twee millioen gulden Nieuwe straatnamen en culturele banden „Con Anima" musiceert in Beverwijk Raad op „Scheybeeck" Ontspanningsavond voor kampeerders „Afzwemmen" in Velserend Zang en muziek in het Rij ken spark Op 30 Juli vuurwerk in Zandvoort Scheepvaart MAAN-DAG 14 JULI 1952 Met de felle West-Zuld-Wcster in de rug duizenden duiven dit weekeinde van Corbeil (Frankrijk) op 450 kilometer terug gevlogen naar de baas, ergens in Kenncmer- land en er zUn door die wind formidabele snelheden geboekt. Zo meldt de Santpoortse vereniging „De Luchtpost", die 53 duiven in concours had bijvoorbeeld, dat er 1474 meter per minuut is afgelegd. De vogels van „De Luchtpost" werden om 6 uur gelost. De eerste arriveerde om 11.06 uur; de laatste prijswinnende vogel werd te 11.17 uur geklokt. De uitslag was: 1. 3, 5, G. Bierman; 2. Joh. Andriesma; 4, J. Molenkamp; 6. Th. v. Zwie- ten; 7. F. Koks; 8, 9, 11, Joh. Struys; 10, Jac. v. Duyn. Ook de Santpoortse vereniging „Snelle Wieken" deed mee. De vogels, 50 in totaal werden eveneens gelost om 6 uur en de eerste bereikte al om 11.04 het hok. De laat ste prijswinnende duif kwam om 11.18 uur binnen. De uitslag was: 1, Gebr. Kaasenbrood; 2, P. Horsmijer; 3, 5, J. Handgraaf; 4, A. Taber- nal; 6. 9, J. Bonarius; 7, E. Gorter; 8, J. Hoogzaad; 10. M. Janssen. Zaterdagvliegers kwamen van Orléans en Tilburg. De ^postduivenverenigeng „De IJmonden" van de bond van Zaterdagvliegers heeft Za terdag deelgenomen aan twee wedvluchten voor oude duiven en jonge vogels. Met de oude duiven werd Zaterdag een vlucht ondernomen van Orléans af over een afstand van 544 km. Met Noord-Westen wind startten de duiven 's morgens om half zeven. De eerste duif, die om 14.53 uur zich meldde, kwam ook dit keer weer binnen bij de heer J. Suurmond, die bovendien zijn vogels ook nog als no. 2, 3 en 5 kon „afklokken". De uitslag werd J. Suurmond 1, 2, 3, 5 en D. A. Visser 4. De jonge „IJmonden'Vogels, die van Til burg kwamen over een afstand van 106 km., werden Zaterdagmiddag met West-Zuid- ADVERTENTIE Zaterdagmiddag is de zandschuit „Ac tief" na een lichte aanvaring met een Katwijkse logger op de basaltglooiïng van de IJmuidense vissershaven gestoten. Met behulp van een sleepbootje van de VEM is het vaartuig los gekomen, maar het had schade even boven de waterlijn opge lopen en is derhalve bij de voormalige snelbootbunker aan het eind van de ha ringhaven drooggezet. Geslaagd voor eindexamen RHBS te Velsen, afdeling A: A. J. Allan, A. J. Groen; mej. J. Houting, mej. M. C. G. Kok; H. Loendersloot. Op Vrijdag 18 Juli houden de gemeen schappen Velsen en Beverwijk van het Humanistisch Verbond voor de leden een tuinfeest in de tuin van de heer L. van Hameien aan de De Genestetlaan in Drie huis. Het programma vermeldt muziek, de clamatie, zang en spel. D.S.S. beklimt de pyramide Woensdag 16 Juli gaat het bestuur van de speeltuinvereniging DSS in Oud-IJmui- den met ongeveer 300 kinderen „op stap". De bedoeling is per autobus naar de Py ramide van Austerlitz te gaan en in die omtrek de dag gezellig door te brengen. Kersendrive bij „De Jump"" In hotel Kennemerhof kregen de leden van de IJmuidense bridgeclub ..De Jump" hun traditionele „kersendrive" voorge schoteld, waaraan de promotie en degrada tie-wedstrijden verbonden waren. De resultaten zagen er als volgt uit: Af deling A: Jonker-Wittebrood 4554 p.; 2. Maarleveld-Wonink 45 p.; 3. Laman- Mainz 42 p.; 4. echtpaar De Groot 42 p.; 5. De Haas-Wey 40 p,; 6. Konz-Bom 3914 p.; 7. Kuys-Porek 36M p.; 8. Boer-Kaan- dorp 33J-J p. Afdeling B: 1. dames Rólloos-Brouwer 34 p.; 2. dames Kramer-Schoen 27jo p.; 3. Amsing-v. d. Berg 26 p.; 4. mevr. Konz- Middelkoop 22'A p.; 5. v. d. Burg-Kramer 22 p.; 6. dames De Haas-Elzerman 18 p. Houtaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is aangekomen het Finse s.s. „Mercur", dat van de Finse haven Hamina een lading van 544 vadem hout aanvoerde. Nieuwe voorwaarden ingevolge Hinderwet Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend dat bij hun besluit van 8 Juli 1952 nieuwe voorwaarden zijn opge legd aan de N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries te IJmuiden en haar rechtverkrij genden, als houdster van de aan haar ver leende vergunning tot het oprichten van een garage en timmerwerkplaats in de per celen Kanaalstraat nrs. 26 tot en met 32. Zondag 13 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Amstelstroom van Lon den. Lekkerkerk van Rotterdam. Westermark van Fowey. Boskoop van Antwerpen. Suma tra van Londen. Henrica B. van Sk >ghal Grebbestroom van Londen. Visten van Ot terbacken. Eljo van Antwerpen. Swift var, Londen. Berkelstroom van Hull. Olive van Duinkerken. Jans van Londen. Saturnus van Helsingborg. Friscian Coast van New castle. Admiraal Nelson van Nykop:ng. Walcheren van Le Havre. Vertrokken zijn: Sambre naar Parijs. Corn- mooth naar Hartlepool. Badzo naar Huil. Lijnbaansgracht naar Skuru. Svano naar Nordenhamn. Bij het gemeentebestuur van Beverwijk is bericht binnengekomen van de heer H. Mein uit Heemstede, dat hij zijn benoeming tot hoofd van de openbare UJj.O.-school heeft aangenomen. Westen wind om 12.45 uur gelost. In deze groep kreeg de heer C. P. Bekker om 14.28 uur de eerste vogel binnen. De uitslag werd hier: C. P. Bekker 1, 9, 16, 19, 21; mevrouw De Boer 2, 14; Van Veelen 3, 4. 10, 13; J. Suurmond 5, 6, 11, 12, 20; W. Kaale 7. 18, 22; D. A. Visser 8; P. Hoekstra 15, 16 en D. Kof- feman 17. Zaterdag zijn er weer twee vluchten; voor oude duiven van Chateauroux af over 666 km. en voor jonge duiven, die in Weert star ten voor 154 km. TENTOONSTELLING von vrij De Kennemers laten zich niet onbetuigd met hun aanmeldingen voor het tentoon stellen van fraaie werkstukken op velerlei gebied. Doch wie zou menen dat de deelne mers zich tot de plaatsgenoten uit de omgeving beperken, vergist zich. Thans zijn o.a. ook toezeg gingen geboekt uit: Nijverdal, 's-Graven- hage, Terborg, Hoorn, Ugchelen, Simpelveld, Rotterdam, Amster dam, O. en W. Sou burg. B v e r w Ij k Uit de inzendingen gx.17 AUGUSTUS 1852f noemen wij: wandta pijten, modellen van schepen, locomotieven, autobussen, trams, een model van een dubbelwerkende stoom machine, model van een hoogoven, hout snijwerk, beeldhouwwerk, Hindeloper wieg, Friese hangklok, draadwerk, poppenhuis, e.a. Verder valt te vermelden dat een collec tieve inzending van de gedetineerden van de Strafgevangenis te Haarlem door de directeur dier instelling voor „Hoofd en Hand" wordt verzorgd. De Amsterdamsche Bank N.V. te Am sterdam heeft B. en W. van Beverwijk medegedeeld, bereid te zijn over te nemen nominaal 1.000.000 4'A 30-jarige obli- gatiën ten name van de gemeente. De bank bedingt daarbij een optie tot overneming ineens of in gedeelten van ten hoogste nog nominaal 1.000.000 gelijksoortige obliga- tièn tegen dezelfde voorwaarden welk op- tierecht moet worden uitgeoefend uiterlijk zes maanden na de stortingsdatum. In verband hiermede wordt de raad goedkeuring gevraagd tot het aangaan van 'n obligatielening nominaal groot 1000.000 onder de volgende voorwaarden: tegen een rente van 4'A per jaar; aflossing in 20 gelijke jaarlijkse termijnen a 50.000 op 1 September van de jaren 1963 tot en met 1982; koers van uitgifte 100 B. en W. vragen het college te machtigen, op de wijze, tegen de koers en op de ver dere voorwaarden door hen te bepalen, over te gaan tot de uitgifte van deze lening en om het bedrag ineens of bij gedeelten te verhogen tot 2.000.000. Het ligt in het voornemen, de lening in gevolge deze machtiging over te dragen aan de Amsterdamsche Bank N.V. De opbrengst van deze lening zal wor den bestemd voor de financiering van wo ningbouw. Met het oog op de voortgang van de be bouwing is het wenselijk die straten in Beverwijk, die in het uitbreidingsplan zijn ontworpen nabij de Alkmaarseweg tussen de Wijk aan Duinerweg en de Hilberslaan, namen te geven. De straat ten Noordoosten van en even wijdig aan de Westerlaan tussen de Wijk aan Duinerweg en de Hilberslaan wordt Vlaanderenstraat. De eerste straat ten Noorden van en evenwijdig aan de Hilberslaan tussen de Alkmaarseweg en de Vlaanderenstraat wordt Kaapstraat genoemd. De tweede straat, gerekend van de Hil berslaan, krijgt de naam Surinamestraat en de derde straat van de Hilberslaan af tus sen de Alkmaarseweg en de Westerlaan wordt Antillenstraat. Er is naar gestreefd de namen van deze 4 ontworpen straten enigszins te doen aan sluiten bij de namen, die in de in het Zuid- Westen daaraan grenzende omgeving reeds zijn gekozen, zoals de .Tavastraat, Sumatra- slraat, Borneostraat, Celebesstraat en In- sulindestraat. Men is uitgegaan van de ge dachte aan grote gebieden, die door stam verwantschap of door de invloed van de Nederlandse cultuur ons volk bizonder na staan, zo argumenteren B. en W. Het muziekprogramma voor het orgel concert van Dinsdag 15 Juli in de Grote Kerk in Beverwijk, waaraan medewerkt het Amsterdams Klein Vocaal Ensemble „Con Anima", bestaande uit: Emmy Muller v. Eugen, sopraan, Frida JollesWeghuis, alt, Edith v. d. Berg, mezzo-sopraan, John Back, tenor, Jo PostWeghuis, alt, Bert Muller, bas, met als dirigent Johan Ligte- lijn luidt: 1. Toccata sur le triosième ton, van Pieter Cornet; 2. Fili quid fecisti (5- stemmig), van Orlando di Lasso; 3. Fanta sia Chromatica, van J. Pzn. Sweelinck; 4. Psalm 65 (4-stemmig), van Orlando di Lasso, (Declamatie: Frida JollesWeg huis). 5. Choral II, van César Franck: 6. Tantum Ergo, van Gabriel Fauré (voor sopraan-solo, vocaal kwartet en orgel); 7. Suite, van Henri Purcell, a. Prélude, b. Al- mand, c. Corant, d. Minuet; 8. a. April is in my Mistress' face (4-stemmig), Thomas Morly, b. Sweet Nymph, come tho thy lover (2-stemmig) eveneens van Morly, c. Every Bush now springing (5-stemmig), Michael Cavendish; 9. Voluntary, van Wil liam Boyce, a. Moderato (trio), b. Allegro (fugue). ADVERTENTIE een aantal prachtige WOLLEN KAMGAREN COUPONS, waarvan nog slechts 1 costuum voorradig is, bieden wij aan in de SEIZOEN- Cost, naar maat. 2-rij, 2 dig. 189.—, 179.—, 169.—, 159.—, 153.— 149.— en 139.80 Prima coupe en pasvorm gegarandeerd. Het beste kleermakerswerk. Oosterduinweg 26 IJmuiden Vanavond komen de raadsleden weer ter vergadering bijeen op „Scheybeeck". De agenda is kort, maar belangrijk, want het gaat om millioenen. Zij luidt: Voorstel tot uitgifte van een obligatielening a 1.000.000 en tot het machtigen van burgemeester en wethouders dit bedrag eventueel te ver hogen tot 2.000.000. Voorstel tot het ver lenen van straatnamen en mededelingen en ingekomen stukken. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Hendrikus Adrianus Cornelis, z. v. A. W. Dames en C. E. van der Molen; Wilhelmus Nicolaas Maria, z. v. J. F. M. Ta- mis en G. E. Zuurbier; Jacobus Simon, z. v. J. G. Zonneveld en J. W. van Noort; Petro- nella Divera Th. M., d. v. J. A. van Velsen en G. A. Adrichem; Hendrikus Johannes, z. v. W. Th. Burger en T. A. de Visser; Gerar- dus, z. v. C. P. Burger en A. Malesteijn; Theodorus Petrus, z. v. A. J. Schelvis en M. A. Brasser. Franciscus Cornelis Jacobus, z. v. F. C. J. Aerts en B. C. Geuke. OVERLEDEN: Aafje Kok, oud 69 jaren, echtg. van G. Veldhuis. DIU concerteerde op „Duinenbosch" Voor het eerst na lange tijd heeft het Castricumse fanfarecorps „D.I.U." weer eens van zich doen horen en wel in een tuinconcert dat het Zondagmiddag in de muziektent van het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" gaf. Het was het eerste con cert onder leiding van de nieuwe dirigent de heer A. N. v. d. Berg. Door deze diri- gents-wisseling is waarschijnlijk de tijd van voorbereiding wat kort geweest, het geen merkbaar van invloed op de uitvoe ring was. Overigens mogen we verwachten, dat D.I.U. met zijn vele geroutineerde krachten spoedig de oude vorm terug zal weten te vinden. Het concert werd begonnen met de pit tige mars „Lynwood" van J. Ord. Hume die in een vlot en muzikaal goed tempo werd gespeeld. In de ouverture „Morgenrood" van Al- phons Dreissen, die hoge technische eisen stelt, bleek vooral het groot koper in goede handen te zijn. De vierdelige „Suite Oriën tale" van Francis Popy had hier en daar wat technische tekortkomingen en werd enigszins oppervlakkig uitgevoerd. De Valse Militaire „La Housarde" van L. Ganne maakte, zoals zij ten gehore is ge bracht, echter weer veel goed. Een dank baar publiek was na afloop van het concert verre van karig met applaus. Zaterdagavond arriveerden vijftig le den van de gymnastiekvereniging „Rood- Zwart" uit Delden (Overijsel) voor een tweedaags bezoek aan de R.K. gymnastiek vereniging „Vitesse" in Castricum. In zaal Roozendaal werden zij hartelijk begroet door het bestuur van „Vitesse" bij monde van de voorzitter de heer P. J. Bouwen en ook de voorzitter van de plaatselijke Ver eniging Voor Vreemdelingenverkeer, de heer II. Broksma, sprak een kortwelkomst- woord. Het ijs tussen de leden van beide verenigingen was snel gebroken. De gas ten brachten het verdere gedeelte van de avond bij hun verschillende „pleegouders" door. Voor de Zondag stond het treffen tussen de damesafdelingen van de verenigingen op het „Vitef;se"-terrein op het program ma, welke wedstrijd onder voor deze sport ongunstige weersomstandigheden plaats vond. De wind speelde de gymnasiasten dikwijls parten en maakte hun werk vooral de brug welhaast onmogelijk. Het was aan het optreden van de bezoeksters te merken dat zij niet gewend waren in de openlucht op te treden, hetgeen ook dooi de voorzitter van Rood-Zwart, de heer J. v. d. Eng, na afloop van de wedstrijden en demonstraties is gememoreerd. De dames betwistten elkaar de eer op de brug, ringen en het paardspringen, de jongere meisjes op de brug en in de ringen. De Vitesse-heren gaven demonstraties ten beste van rek- en brugwerk, waar de he ren van de bezoekers het paardspringen tegenover stelden. Uitslagen De Castricumse dames toonden zich over alle linies superieur en wonnen zowel de verenigingsprijs als de vier persoonlijke prijzen. In totaal behaalden de „Vitesse"- dames 316,7 punten en die van „Rood- Zwart 283,6 punten. Bij de meisjes was de uitslag:„Vitesse" 72,8 en „Rood-Zwart" 70.7 punten. De persoonlijke prijzen, bestaande uit médailles kwamen in het bezit van de ,,Vit.esse"-dames Riet Castricum (eerste graad) 25,8 punten; Elly Twisk (tweede graad) 24,7 punten; Ans Beentjes (derde graan) 23,1 punten. Meisjes-afdeling: Jopie Schermer 15,7 punten. De prijzen werden na afloop door de „Vitesse"-voorzitter aan de winnaressen uitgereikt. Hedenavond krijgen de Castricummers een groep Franse turnsters op bezoek die op Johanna's Hof aan de Zeeweg worden begroet. Deze Franse dames geven Dins dagavond op het „Vitesse"-terrein demon straties en het is voor „Vitesse" te hopen dat het weer nu ten volle medewerkt om dit sportfeest te doen slagen. deed de koelte vergeten Het mag gezegd worden dat de kampeer ders, die op het P.W.N.-terrein aan de Castricumse Zeeweg verblijven de bonte avonden van de kampeervereniging „Bak- kum" buitengewoon op prijs weten te stel len. Dit is Zaterdagavond in het openlucht theater „De Pan" opnieuw tot uiting ge komen, want de belangstelling was er gro ter dan ooit tevoren. Voor deze avond had het gezelschap „Boronso", dat al meermalen voor de Vlaamse radio optrad, de taak op zich genomen de kampeerders enige aange name uren te bezorgen en dat het daarin slaagde, is vooral te danken geweest aan The Old Cow-Hands die met een serie cowboysongs een daverend applaus kregen. Overigens liet de pianist W. Baas zich ook niet onbetuigd in een keur van populaire nummers. Niet onverdienstelijk zong het Zaans Vocaal Kwintet onder leiding van mevrouw Vermie-Terwei en de persoon, luisterende naar de naam „Boronoso", bleek als imitator heel wat mans te zijn. Al stond zijn optreden niet op zo'n hoog niveau als dat van de anderen. Hoe het ook zij het was een avond die zeer in de smaak viel. Hij werd bijgewoond door de heer P. L. Duin- ker, hoofd van de Dienst Terreinen van het P.W.N. en de heer J. du Bois uit Amster dam, voorzitter van het Nederlandse Speel tuin Verbond. Jonge tennissers kregen wijze raad Een flink aantal jeugdige beginnelingen in de tennissport heeft Zaterdag in het Corso-Theater de filmmiddag bijgewoond welke door de T C. „Bakkum" in samen werking met de T. C. „Uitgeest" werd ge organiseerd. Zij toonden grote aandacht voor de verschillende instructieve films, waarin wereldberoemde tennisspelers als miss Round en mr. Austin, beiden Engelse spelers, optraden. Bovendien gaf de ver tegenwoordiger van het hoofdbestuur van de K.N.L.T.B. voor Noordholland boven het Noordzeekanaal de heer W. E. van Keeken uit Castricum de jongelui tal van raadgevingen. Als toegift kwamen de banen van Wim bledon en Noordwijk ook nog op het witte doek. Zaterdagmiddag heeft een honderdtal jongens en meisjes uit Velsen in het na tuurbad Velserend een zwemdiploma be haald. De official van de bond, de heer P. Borst, die als gedelegeerde optrad, heeft gezegd dat Velsen hiermede voor 1952 de primeur in Nederland had, tenminste wat betreft het diplomazwemmen in de open lucht. Mejuffrouw Rina ten Have heeft in deze paar weken, dat het zwemseizoen open is, alle zeilen bijgeket en geen van haar can- didaten werd afgewezen. Uiteraard, mede gezien het mooie weer, was de belangstel ling voor dit gebeuren groot. Op Woensdag 16 Juli concerteren de gemengde zangvereniging „Da Pacem" en de R.K. Harmonie Soli Deo Gloria in het Burgemeester Rijkenspark in Santpoort. Uitgevoerd worden door „Soli Deo Gloria": Za - De (mars), van G. Dik; Kleine ouver ture in klassieke stijl van Johan Pala en Favail et Progres Ouverture van Le Ca- nivez. „Da Pacem" voert voor de pauze uit: Da Pacem Domine van Jos. de Klerk, Bene- dictus van Henderik Altink en Onder de linden van G. H. Boedijn. De tweede helft van het programma luidt: „Da Pacem": De Vastenavond van Albert de Klerk, Prés du fleuve étranger van Ch. Gounod. „Soli Deo Gloria": Pro patria (mars) van M. J. Cerfontaine, Waria (polo naise) van Fernand Andrieu en Heinzel- mannchens Wachtparade van Kurt Noack. Het publiek wordt verzocht tijdens het concert stilte in acht te nemen. Reservewiel aan de wandel Zaterdag glipte het reservewiel van een tot nog toe onbekend gebleven vrachtwa gen op de Zeeweg de vrijheid tegemoet. Het wiel huppelde de weg over, het trot toir op en kraakte een fiets, die voor een winkelpui stond. De raamsponning van de winkel liep eveneens schade op. Santpoortse expediteur aangereden De Santpoortse expediteur G. M. D., die Zaterdag zijn auto op de Driehuizerkerk- weg had geparkeerd, om een pakje aan de overkant van de weg af te geven, werd, toen hij overstak, door een vrachtauto uit Haarlem aangereden. De man liep een ge scheurd rechterschouderblad, een gebroken rechtersleutelbeen en een paar gekneusde ribben op. De heer A. P. Bakker heeft hem naar het Anthonius ziekenhuis gebracht. Negentien konijnen exit Een Santpoortse hond, die zijn domicilie aan de Hoofdstraat heeft, is er in de nacht van Zaterdag op Zondag tussen uit gegaan. Bij een winkelier aan de Hoofdstraat beet het dier elf konijnen de keel af en toen de politie op onderzoek uitging, bleek de hond bij wijze van hors d'oeuvre al bij de baas acht langoren te hebben vermoord. Dé eige naar van de hond heeft beloofd de schade te vergoeden. Naar de heer J. Th. Hugenholtz, direc teur van Stichting „Touring Zandvoort" heeft medegedeeld, is het zo goed als zeker dat onder auspiciën van deze stichting op Woensdag 30 Juli een vuurwerk zal worden afgestoken c.p het strand vóór de Rotonde. Maandag 14 Juli Thalia. 20 uur: „Een van de daders ontkwam". Rex, 20 uur: „Daar ui je voor boeten". Dinsdag 15 Juli Thalia, 20 uur: „Een van de daders ontkwam". Rex: Geen filmvoorstelling. Officieus jaarboekje De commissaris van politie te Velsen verzocht ons mee te delen, dat het „jaar boekje" voor de Amsterdamse politie, de rijkspolitie en de Koninklijke maréchaussée een zuiver particuliere uitgave is. Zij staat geheel los van de politie en de adverten tie-acquisitie ten behoeve van genoemd boekje wordt door ene G. J. Durpsteen te Amsterdam dan ook geheel buiten de of ficiële sfeer bedreven. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 12 op 13 Juli KW 2 3 kantjes, KW 3 4 kantjes, KW 5 16 kantjes, KW 6 8 kantjes, KW 25 7 kantjes, KW 47 8 kantjes, KW 54 36 kantjes, KW 138 15 kantjes, KW 86 1 kantje, KW 18 14 kantjes, KW 20 12 kantjes, KW 32 6 kantjes, KW 39 2 kanties, KW 50 51 kantjes, KW 44 17 kant jes. KW 167 85 kantjes, KW 130 37 kantjes, KW 15 6 kantjes, KW 85 27 kantjes, KW 110 10 kantjes, KW 176 13 kantjes, KW 45 26 kantjes, KW 175 1 kantje, KW 65 8 kantjes, IJM 74 16 kantjes, IJ 75 13 kantjes, IJM 283 37 kantjes, SCH 36 15 kantjes, SCH 107 6 kantjes, SCH 353 6 kantjes, KW 56 7 kantjes, KW 70 2 kantjes, KW 161 2 kantjes, KW 163 2 kantjes, KW 168 2 kantjes. Geen vangst hadden: KW 144, KW 67, KW 38, KW 78, KW 173, KW 151, K 124. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 9 kant ies, Scheveningen 7 kantjes, Katwijk 10 kant jes. Visserybericht Urk Zaterdag werd van 148 vaartuigen aange voerd: 15587 pond kuilpaling, prijs 0-68— 0.83 per pond; 281 pond lijn- of beugaal, prijs 1.20—1.26 per pond; 74 pond snoek- baa prijs 0.79—0-85 per pond; 158 pond rode baars, prijs 0.70—0.80 per pond en 752 bak nest, prijs 2.25 per bak van 37 'A kg. Alamak, pass. 11 Gibraltar n. Marseille. Aicyone, pass. U Ouessant Almkerk, 11 van Masllla n. Keelung. Altair, 11 v. Las Palmas n. Recife. Amstelkerk, 12 te Abdijan. Aaisum, 11 van R'dam naar Calcutta. Abbedijk, 11 van Havana n Vera Cruz. Aard ij k, 11 725 m. W. Scilly's. Adinda, 11 40 m. W. Gtoot Natoena eil. Aigenib, 11 130 m. ZW. St Pauls. Aiudra, li nog te Bahrein. Amsteipark, 11 v. Antwerpen r.. Lulea. Amstelstad, 11 530 m. ZO. Guardaful. Aalsdijk, li 270 m. Z.ZO. Kp Race. Akkrumdijk, 11 Lissabon gepass. Aiblasserdijk, 12 Tampico verw. Aidegonda, 3 te Hongkong. Amsteldiep, 11 440 m. N.NW. Fiores. Anistelland, 11 180 m N.NO. St. Vincent. Antonia, 9 v. Singapore te Bangkok. Axeidijk, 9 rede Singapore. Bloemfontein, 11 van Amsterdam naar Beira Breda, 12 v. Balboa naar Callao. Bagan, 11 v. Singapore n. Bangkok. Bandjennasln, 11 van Sampit n. Makassar. Bantam, pass. l-l Guardaful. Barendrecht, 11 80 m. NW Del. Boissevain, 11 290 m. NO. Mauritius Bunabaai, 1-1 van Makassar te Berau. Bintang, 9 te Vancouver. Caltex Delft, pass. 11 Kp. Bon. Caltex The Hague, 11 Finisterre gepass. Caltex Utrecht, 11 v. R'dam n. Sidon. Cottlca, 11 v. Amsterdam n. Georgetown. Celebes, 12 te Port Swetteniham. Caltex Leiden, pass. 11 Oporto. Caltex Nederland, pass. 11 Casquets. Caltex Pernis, 11 165 m. W. Kreta. Chama, 11 bij Sulu Arch. Castor, 8 New Orleans naar Houston. Clecdora, pass. 11 Cochin. Diemerdijk, 12 te Balboa. Distula,12 v. Bahrein te Singapore. Duivendijk, 11 130 m. Z. St. Domingo. Esso Den Haag, 12 v. Aruba te Rotterdam. Eos, pass. 11 Finisterre- naar Rotterdam. Eemdijk, 11 dwars Wight. Ena, 10 te Mombassa. Esso Amsterdam, 11 560 m. NO. Fiores. Fairsea, 11 200 m. NO. Cocos eil. Felipes, 13 v. Pladju te Port Dickson verw. Gaasterland, 11 v. Recife n. Rio de Janeiro. Gaasterkerk, U 260 m W. Sharksbay. Gad-ila, 12 van Singapore te Frerr.untle verw. Ganymedes, 12 te Trinidad. Graveland, 11 180 m. Z. Bahia. Heemskerk, 12 te Napels. Haulerwijk, 11 van R'dam n. Quebec. Hersilia, 12 v. Aruba te Cartagena. Haarlem, 11 te San Juan. Hector, U v. Istanboel n. Izmir. Heelsum, 11 720 m. O.t.N. Bermuda. Hecuba, 1-1 v. New York n. Port au Prince. Hestia, 11 240 m NO. Fiores. Indrapoera, 11 v. Soerabaja n. Makassar Jagersfontein, 11 30 m. N. Dakar. Jupiter, pass. 11 Algiers n. Tanger. Kota Gede, pass. 11 Kp. St. Vincent. Kota Inten, pass. 11 Guardaful n. Aden. Karossa. 11 v. Priok n. Singapore. Kota Agoeng, 11 v Makassar te Soerabaja. Laagkerk, 1-1 v. Calcutta naar Madras. Lieve Vrouwekerk. 12 te Aden. Loosdiecht, 11 v. Bombay n. Karachi. Larenberg, U van R'dam te Savona. Leuvekerk, 11 v. Koeweit te Khorramshar. Liseta, 9 v. Singapore n. Pladju. Lutterkerk, 11 1180 m. N.NO. Finisterre. Maaskerk, 11 te Lobito. Meliskerk, 12 Port Soedan naar Aden. Manoeran. 11 160 m. ZO. Guardafui. Merwede. 11 270 m. N. Bermuda. Metula, 11 200 m. NO. Melville ell. Mirza, 11 Str. Makassar gepass. Myonia, 1-1 v. Singapore n. Melbourne. Macuba, 13 Curacao verwacht. Marisa, 11 te Miri verwacht. Nelly, 11 v. R'dam n Melbourne. Nieuw Amsterdam, 11 v. R'dam n. New York. Noordam, 11 v. New York te Rotterdam. Nestor, pass. 11 Tercelra. Oranje, 11 Yenbo gepass. Ootmarsum, pass. 11 Key West. Ovula, 12 te Rasgharib. Oberon, 11 v. Philadelphia n. New York. Omala. 9 v. Singapore naar Pladju. On-dina, 17 v. Tripolis te Le Havre verwacht. Orestes. 11 100 m. W.t.Z. Ouessant Phrontis, 11 100 m. NO. Algiers. Plancius, 11 v. Semarang n. Soerabala. Prins Joh. W. Friso, 11 720 m. O. Belle Isl. Prins Maurits, 11 710 m. W.NW. Valentia. Prins Willem IV, 11 700 m. W. Fastnet. Papendrecht, pass. 11 Lissabon. Polydorus. 9 v. Houston. Prins Maurits. 12 825 m. O.t.N. Belle Isle. Prins Willem II, U 640 m. O. Belle Isle. Prins Willem v. Oranje, 7 v. Chicago n. R'dam. Pygmalion, pass. 11 Jamaica naar Mobile Rempang, 11 van Penang n. Belawan. Ridderkerk, 11 van Tanga n Mombasa. Rolii, 11 van Amsterdam n. Hamburg. Ruys. 11 v. Manilla n. Miri. Riouw, 10 v Mena el Ahmad! te Khorramshar. Rossum, pass. 11 Ouessant. Singkep, pass. 11 Casquets n. Marseille. Stad Alkmaar, 11 v. Wabana n. R'dam. Stentor, 11 te Barbados. Straat Soenda, 11 v. San Francisco n. Kaapstad. Salatiga, 10 v. Priok te Pankal Penang. Samarin-da, 11 720 m. N.NW. Cure eil. Sambas, 12 v. Singapore te Pnompenh. Sigli, 1-1 van Palem-bang te TJilatjap. Slad Haarlem, 11 v. Emden n. Lulea. Satlar.d, pass. 11 Gomera. Stad Maastricht, pass. 11 Oporto v. Vlaardngen Stad Schiedam, 14 220 m. N. Trondheim. Tawali, pass. 11 Pantellaria. Ternate, pass. 11 Perim. Tjlsa'dane, 11 v. Mombasa n. Mauritius. Tjitjalengka, 12 v. Hongkong te Manilla. Tasman, 11 te Penang. Tero, 12 te Buenos Aires. Teucer, 12 v. Belawan te 'Port Sweltenham. TjUuwah, 12 v. Singapore te Hongkong. Tjiwangi, 11 v Soerabaja n. Baliknapan. Tomini, van Balikpapan n. Makassar. Tamo, 11 420 m. N.NO. St. Vincent. Telamon, 11 v. New York n. Curasao Tjikampek, 9 te Nagoya. Veendam, pass. 11 Nantucket n. Southampton. Van Riemsdijk, 11 v. Makassar n. Ambon. Winsum, 11 v. Casablanca te R'dan. Waterman, 11 520 m. W. Scilly's Walpgapoe, 12 v. Singapore te Soerabaja. Woensdrecht, pass. 11 Djeddah. KLEINE VAART Barenidsz, 11 v. R'dam te Gothenburg. Binnenhaven,, pass. 11 Kp. Roca. Brem, vertr. 14 v. R'dam n. Stralsund. Caland, 11 v. Wismar n. Bergen. Deni, 12 v. Lysekil te Gent. Deo Duce, 12 te Vlissingen. Duiveland, 12 v. d.Tyne n. R'dam. Echo, 13 v Drogheda n. Amsterdam. Ferocia, 11 v. Boston n Vlaardin-gen. Flevo, 12 dwars Valencia. Hast IV, 11 van Rouaan naar Hull. Hast V. 11 te Dordrecht. Hoflaan. 10 v. St. Main e Barry. Jacaranda, verm. 13 v. R'dam n. Antwerpen. Jan Kreumer, 11 v. S,-*«ho!'. le Delfzijl. Java, M v. Kotka r-aar Huli. Jo, 11 '-an Antwerpen te Oslo. Josef Swcndcn, 11 v. Kingslynn naar Goole Kortenaer, 11 v. Bristol n. Fowey: Leemans, 11 v. Kopenhagen n. Porsgrunn. Marabu, 12 v. Lissabon n. Oporto. Mies, 12 v. Boners te Amble. Netti, 11 v. Hamina n. Lon-den. N' euwland, 12 v. Grangemouth te R'dam verw. Nottingham, 12 v. Goole te Harlingen. Nijeriburgh, 11 v. Norrköping n. R'dam Kalmpjes aan. De kleine schol zakte Zaterdag als gevolg van toenemende aan voer van vele dagschuiten en loggers lich telijk; kleine schol 2 kon f 18 tot f 22 ha len; de kleine 3 varieerde van f 11 tot f 12 per kist. Het rondvisaanbod was gering, zodat hiervoor .moeilijk een steekhoudende notering kon worden gemaakt. Van de „Vi- kingbank" en enkele loggers was er heel wat makreel en ondanks het feit, dat voor deze soorten de noteringen des Zaterdags wel eens aanzienlijk willen dalen, bleven de noteringen deze dag behoorlijk. Grote soorten noteerden zelfs f 14 per kist. Furore voor Vikingbank. De trawler „Vikingbank", die Zaterdag als enige in zijn soort aan de afslag lag na een week- reisje met ruim 1400 kisten makreel, maakte eventjes f 20.900. Bij de loggers werd de „Java" (Katwijk 159) de beste door f 7870 te besommen. De Wiron-kotter IJ 210 stak zijn soortgenoten de loef af door f 3600 te noteren. Hele hal vol. Er was vanmorgen weer meer dan genoeg aan bod. Voor de vroege losbeurt kwamen de loggers KW 10, IJM 209, KW 91, 24, 114, 69, 162 en IJM 208, die samen 100 kisten schol, 135 wijting, 160 kabeljauw en gullen, 160 kg tongen en tarbot, 325 schelvis, 860 makreel, 130 di versen en 175 stuks stijve kabeljauwen brachten. Van de trawlers losten vroeg de „Herman" met 100 kisten schelvis en pie pers, 600 makreel, 20 wolf, 150 koolvis, 650 haring en 300 kleine kistjes haring en zijn rederij-genoot ,-,Mary" met 70 wijting, 190 makreel, 110 koolvis, 900 haring en 100 kl. k. haring. Laat losten 15 kotters, die 450 kisten schol. 5500 kg tongen en tarbot en 150 kisten diversen aanvoerden en 14 loggers met 590 schol, 30 kabeljauw en gullen, 285 wijting, 79 schelvis en piepers, 10 radio, 125 makreel. 100 horsmakreel, 25 stijve kabeljauwen, 6640 kg tongen en tarbot en 50 kisten kabeljauw en gul. Er stonden vanmorgen dus 500 kisten schelvis, 1775 makreel, 20 wolf, 260 koolvis, 490 wijting, 1550 haring, 450 kl. k. haring, 1088 schol, 228 kabeljauw en gullen, 12.300 kg tongen en tarbot, 210 diversen, 100 hors makreel en 200 stuks stijve kabeljauwen in de hal. Vraagteken achter Dinsdag. Tot en met Zondagavond kwamen er nog geen meldin gen binnen van eventuele liefhebbers voor de Dinsdagmarkt. De Tubantia en de Schoorl, die van de oudste vertrekdatum zijn, zouden theoretisch echter als gega digden gedoodverfd kunnen worden. Haringkoorts? Nu haast de hele vloot jacht maakt op haring en makreel, is moei lijk meer te bekijken, welke schépen het eerst binnen kunnen worden verwacht. Een etmaal goede vangst en alle data worden ondersteboven gekegeld om desnoods bin nen de week weer aan de afslag te zijn. Het lijkt dus het beste, de trawlers te noe men, die de afgelopen week naar zee zijn vertrokken: 8 Juli Vios, Flamingo, Lim- burgia, Abraham, Claesje, Post Boy; 9 Juli Dirkje, Zeelandia, Katwijk 76; 10 Juli An- tje, Thorina. Chénévière, 11 Juli Haarlem, 12 Juli Maria van Hattum, Medan, Petten. In en uit. Binnen kwamen: UK 68, 163, 31, 2. 52, 64, 57, 22. 72, IJM 183, 272, 240, 229, 228, 23. 276. 24, 209, 230. 277, 62, 57.' 53, 5, 208, KW 92, 159, 31, 53. 30. 94, 27, 16, 77, 91. 108, 24, 155, 107. 114, 210. 169, 166, 12, 69, 133, 95. 162. 123. 26. 64. 16, 17, 41. AM 16. 17. 18, BU 33. RO 29, WR 33, SCH 92, HD 34. Naar zee vertrokken de UK 64, 35, 126, 244, 243, 53, 31, 52, 57, 1, 2. 68, 22, 72, WR 7. 67, TX 39, 32. 11, 37, 49. HD 125, 37. 8, IJM 34, 10, 49, 57, KW 151, E 671, 246. Zilte buit. Van de haringdrijfnetvisserij kwamen binnen; KW 22 met 583 kantjes waarvan 85 k eigen vanast. 187 k van de KW 127, 107 k van de KW 175 en 204 k van de KW 65. De Katwijk 23 met 464 k, waarvan 135 k eigen vangst, 114 van de KW 25, 108 k van de KW 140. 72 k van de IJM 75 en 35 k van de KW 138. De Katwijk 14 met totaal 600 k, waarvan 79 k eigen vangst, 17 k van de KW 25, 12 k van de KW 73, 23 k van de KW 140. 121 k van de KW 147, 83 k van de SCH 51, 67 k van de SCH 107, 105 k van de KW 6 en 93 k van de IJM 75. De Katwijk 42 met totaal 632 k, waarvan 62 k eigen vangst, 178 k van de KW 15, 166 k van de KW 85, 112 k van de KW 44, 87 k van de KW 167 en 27 k van de KW 130. De KW 73 met totaal 483 k, waarvan 483 k, waarvan 46 k eigen vangst, 41 k van de KW 5, 3 k van de KW 25, 51 k van de KW 140, 30 k van de KW 147, 35 k van de KW 2, 5 k van de KW 6, 164 k van de IJM 74, 20 k van de IJM 75, 8 k van de SCH 107 en 80 k van de SCH 353 en de KW 83 met totaal 333 k waarvan 87 k eigen vangst, 75 k van de KW 32, 38 k van de KW 144, 7 k van de KW 68, 18 k van de KW 78, 7 k van de KW 67, 33 k van de KW 39. 50 k van de KW 38 en 18 kantjes van de KW 20. Marktprijzen. Heilbot 2.602.10, gr. tong 2.822.34, grm. tong 1.571.38, kim. tong I 1.64—1.47, kl. tong I 1.48—1.22, kl. tong II 0.99—0.87, tarbot I 1.56—1.16, zalm 87. Alles per kg. Tarbot II 4942, tarbot III 41, tarbot IV 3524, tongschar 5036, gr. schol 5340, grm. schol 5243, kim. schol 5534, kl. schol I 3827, kl. schol II 278, schar 188, v. haring 1810, ma kreel 1611, gr. schelvis 4641, grm. schelvis 4436, kim. schelvis 4532, kl. schelvis I 4231, kl. schelvis II 3416. wijting 2414, gr. gul 3127, mid. gul 24—21, kl. gul 18—17, kl. haai 26—17, kim. hake 51, kl. wolf 3433, poontjes 8, kl. koolvis zw. 16.50. Alles per 50 kg. Gr. ka beljauw 19877, gr. koolvis zw. 3933.50, gr. wolf 7270. Alles per 125 kg. Marktaanvoer. 570 kisten tong en tar bot, 3 heilbot, 11 tongschar en schartong, 1205 schol, 155 schar, 1410 haring, 985 ma kreel, 135 schelvis, 220 wijting, 215 kabel jauw en gul, 15 haai, 4 hake, 19 wolf, 65 poon, 48 koolvis, 100 diversen. Totaal 5160 kisten VisserUbericht Urk. Vrijdag werd door 136 vaartuigen aangevoerd: 14.516 pond kuilpaling, prijs 0.760.91 per pond; 1029 pond lijnaal, prijs 1.251 per pond; 17 pond snoekbaars, prijs 0.76 per pond; 52 pond rode baars, prijs U.75 per pond; 643 bak nest. prijs 2.60 per bak van 37 Va kilogram. Peter Swenden, 11 v. Blyth te Amble. Prior. !2 100 rti. Z. Kp. Blanco. Rose Marie, 12 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Shamrock, 11 v. Maassluis naar Dublin. Soemba, 13 v. Pto Vecchlo te Hartlepool verw. Suriname, 11 v. Har.go n. West Hartlepool. Timor. 11 v. Casablanca n Berwick on Tweed. Urma.io. 12 bij Wight. Vecht 12 v. Grangemouth te Delft verw. Viking. 11 v. Newcastle n. Tonsberg. Wertland. 1C v. Gefle te Guernsey. Fedala, 11 v. Casablanca n. Port Lyautey. Hebe Nobel, 11 v. Londen te Groningen. Merak, 10 v. Casablanca te Nantes. Ptlma pass. 12 Wight. Tom van der Heide, 11 v. Por* St. Louis naar Casablanca SLEEPVAART Oceaan, 11 240 m. Z. Karachi. Poolaee. LU10 m ZW. Madeira. Witte Zee, 11 in Straat Soenda.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3