Nieuwe stakingsdreiging in West-Duitsland Parijs vierde „Quatorze Juillet" met grote militaire parade Commandant van beroepskern Haarlemse brandweer in arrest Weerbericht Rapport over de ex-nazi's op buitenlandse zaken in Bonn Haarlems Dagblad Omstreden wet op de medezeggenschap der arbeiders de inzet VS zoudensynthetische bacteriën" kweken Zetel van plan-Schuman mogelijk in Saarbrücken WBSmm Onregelmatigheden bij bouw van plezierjacht in kazerne Prins Bernhard woonde défilé bij Tunesië en de UNO Het woord is aan Kort geding van „pas santen" tegen de staat Beweringen van „Look Wrakstukken in het Kanaal Sirry Pasja gaat met Engeland onderhandelen Kustvaarder „Rokin" bij Zweedse kust in nood Verdacht van verduistering Amerikaanse staalgeschil weer in impasse Druk op Truman Oost-Duits agent in Berlijn aangehouden Ook „Queen Mary's" retour-record gesneuveld 67e JAARGANG No 4 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 15 JULI 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG 164 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks'lbeh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BONN (Van een A.N.P.-correspondent). De mogelijkheid van nieuwe stakingen van de arbeiders in West-Duitsland die wettige, volledige medezeggenschap in de bedrijven verlangen, is gisteren weer een stap nader gekomen. Dr. Adenauer heeft opnieuw vergeefs getracht in een confe rentie met de president van de D.G.B., het vakverbond, Fette, tot een voorlopige op lossing te komen, doch hij is niet in staat geweest aan de eis van het vakverbond, om een definitieve beslissing inzake de om streden wet op de bedrijfsorganisatie uit te stellen, te voldoen. Minister Kaiser en de minister-president van Noord-Rijnland- Westfalen, Arnold, hadden hun bemidde ling aangeboden om het vorige week afge broken contact tussen regering en vakver bond te doen hervatten. Minister Kaiser heeft zich zeer nadrukkelijk voor een uit stel van de beslissingen uitgesproken. Wan neer dit niet geschiedde zou dit volgens hem de eenheid van de regeringscoalitie in gevaar kunnen brengen. De nieuwe con ferentie heeft evenwel geen resultaat ge had. Het vakverbond heeft namelijk de eis gesteld, dat de behandeling van de om streden wet die de medezeggenschap der arbeiders in de bedrijven regelt tot in de herfst zou worden uitgesteld. Dr. Adenauer heeft daarover opnieuw met de parlemen taire fractie der regeringspartijen gecon fereerd doch deze in meerderheid niet be reid gevonden om aan die eis te voldoen. Voornamelijk de twee rechtse regerings partijen hebben sedert vorige week elk toe geven aan de wensen van de D.G.B. afge wezen en aangedrongen op e.en spoedige parlementaire beslissing. De door het vak verbond volledig onvoldoende geachte be- drijfswet zal nu morgen in het parlement worden behandeld. Mogelijk zal de linker vleugel van de Christelijke partij dan nog een poging doen om tot een verschuiving der beslissing te komen. Indien zij daar mede geen succes heeft, wordt op nieuwe actie van het vakverbond gerekend. De federale commissie van het verbond zal daar vandaag in Düsseldorf over beslissen. Bij de in de voorgaande dagen gehouden besprekingen in de D.G.B. hebben de radi cale groeperingen aangedrongen op een verscherpte hervatting der stakingsacties, die voor twee maanden werden afgebroken om de weg tot besprekingen met de rege ring vrij te maken. Deze groepen, voorna- NEW YORK, (Reuter) Het Ameri kaanse tijdschrift „Look" verklaart, dat de Verenigde Staten in het geheim „syn thetische bacteriën en. virus-soorten" kwe ken teneinde op een eventuele aanval- met bacteriologische wapens voorbereid te zijn en deze, indien noodzakelijk, te vergelden. Volgens het blad bestaat het plan uit drie fasen: 1. het maken van nieuwe bacteriën, die „veel krachtdadiger zijn dan, die, welke in de natuur worden gevonden". 2. Het zoeken van middelen om de werking van de bacteriën, welke de tegenstander ge bruikt, te neutraliseren. 3. Het vinden van middelen ter verspreiding van de nieuwe bacteriën. „Look" voegt, hieraan toe, dat in Rusland ear China, waar „het peil van de volksge zondheid laag is en de voedselvoorziening nauwelijks toereikend, een nieuw, zeer vi rulent virus millioenen mensen kan uit roeien". Daar de Sovjet-Unie zich hiervan bewust is, aldus het tijdschrift, „zijn vele bacteriologen niet van mening, dat de hui dige stroom van propaganda in zake bac teriologische oorlogvoering bedoeld is om het gebruik van deze wapens door de Rus sen in te leiden". De communisten voeren deze campagne louter „als een wapen in de oorlog van ideeën", zo besluit „Look". BONN, (Reuter) In West-Duitse po litieke kringen is verklaard, dat de volgen de week te houden conferentie over het hoofdkwartier van de Europese kolen- en staalgemeenschap mogelijk Saarbrücken zal kiezen tot zetel van de organen van deze gemeenschap. Dit zou in de lijn liggen van het Brits-Amerikaanse voorstel voor oplossing van de Saarkwestie, dat onlangs in Londen aan minister Schuman is voor gelegd. Politieke kringen in Bonn menen, dat kanselier Adenauer onlangs met leiders van zijn coalitiepartijen gesproken heeft over de mogelijkheid om het Saargebied te „Europeaniseren" en dat hun tegenstand tegen dit denkbeeld verminderd is. In de „France Soil-" waarschuwt de Franse journalist Pertinax, dat de West- Duitse bondsrepubliek het hoge gezagsor gaan van de Europese gemeenschap voor kolen en staal met haar programma voor industriële investeringen voor voldongen feiten wil stellen. Dit programma zal een vergroting van de Duitse productie-capa citeit voor staal met twee millioen ton per jaar tot gevolg hebben, welke vergroting door het hoge. gezagsorgaan, wanneer dit zijn werkzaamheden begint, niet meer on gedaan gemaakt zal kunnen worden. Per tinax vergelijkt de handelwijze van de bondsrepubliek met die van een staat, welke op de eerste dag van een conferentie tot beperking van de bewapening ter zee nog snel drie slagschepen bestelt. Het Duitse schip „Hans Erich" heeft Maandagavond bericht, dat het in het Ka naal een onbemand vlot heeft geborgen, dat geen kenteken draagt. In de buurt van het vlot dreven "wrakstukken rond. melijk de vakbond der staalarbeiders, had den bij voorbaat bedreiging van nieuwe stakingen willen uitspreken om daarmee de parlementaire beslissing te beïnvloeden. Tot dusverre is dit echter niet gebeurd, daar de meer gematigde hoogste leiding van de D.G.B. de lopende besprekingen met de regering niet wilde bemoeilijken. Naar te Düsseldorf verluidt willen de af gevaardigden van de vakbonden nog een maal met de regeringspartijen onderhan delen opdat de tweede en derde lezing van de wet van de agenda van de Bondsdag wordt afgevoerd. CAïRO (Reuter). Egypte zal spoedig met Engeland onderhandelingen beginnen om de Brits-Egyptische betrekkingen op een nieuwe grondslag voort te zetten en zijn houding tegenover de defensie van het Midden-Oosten te definiëren, aldus heeft de Egyptische minister van Binnenlandse Zaken tegenover verslaggevers medege deeld. De leider van de Wafd-partij, Nahas Pasja, heeft medegedeeld, dat zijn partij gekant is tegen verdere onderhandelingen met Engeland, maar dat de Wafd Sirry Pasja succes toewenst, indien hij dergelijke onderhandelingen begint. Naar het A.N.P. verneemt bevindt het Nederlandse schip „Rokin" (397 bruto ton) zich bij Arkö in nood. Arkö ligt aan de Z.O.-kust van Zweden, dicht bij Norr- köpinig. De vacanlies zijn begonnen! Dat betekent dat het jonge volkje er lachend op uittrekt om te gaan genieten van de vele vreugden die stad en land, voetbalveld of visvijver bieden kunnen. Dat betekent ook dat vele moeders zich elke ochtend weer zuchtend afvragen: „Wat zal ik ze nou vandaag weer laten doen?" Een speeltuin kan dan uitkomst bieden voor de allerkleinsten. Op de foto ziet u de benjamins aan de start voor een spannende autoped-race. Door de Haarlemse recherche is gister ochtend gearresteerd de adjunct-hoofd- brandmeester J. W. H. van de Haarlemse brandweer. H. is commandant van de zoge naamde vaste beroepskern van de Haar lemse brandweer. De substituut-officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, deelde ons vanochtend mee, dat H. in verzekerde be waring is gesteld wegens een tegen hem gerezen verdenking van ernstige verduiste ring. Het onderzoek tegen hem verkeert echter nog in een beginstadium en de offi cier wilde geen enkele mededeling doen over de aard van de tegen H, gekoesterde verdenkingen. Zijn wij wel ingelicht data houdt de kwestie verband met de bouw van een plezierjacht in de Haarlemse brandweer kazerne voor de gearresteerde. Voor dit jacht zou onder meer materiaal van de brandweer gebruikt zijn en er zouden voorts beroepsbrandweerlieden in dienst tijd aan gewerkt hebben. Daar het een sta len schip betreft kan bijvoorbeeld de ver onderstelling worden geopperd, dat er met lasmateriaal van de brandweer aan gewerkt is. Uiteraard hebben de beroepsbrandweer lieden, die gedwongen zijn gedurig in de kazerne te verblijven, nogal eens wat tijd te doden. Men zou hier mogelijk niet zon der reden de conclusie uit kunnen trekken, dat H. verdacht wordt nog andere onregel matigheden bij de bouw van het schip ge pleegd te hebben. Niets gemerkt De commandant van de Haarlemse brandweer, de heer H. C. Vernout, deelde ons desgevraagd mede, dat hij er nooit be- Ter gelegenheid van de nationale feest dag der jaarlijkse herdenking van de inneming der Bastille is Maandag op de Champs Elysées in Parijs een grote mili-- taire parade gehouden, waaraan werd deel genomen door Franse straalvliegtuigen, ruim tienduizend man troepen, zeshon derd voertuigen en driehonderd gevechts wagens. Onder de tienduizenden, die het kleurige militaire schouwspel gadesloegen, bevond zich ook Prins Bernhard, die als gast van president Auriol de „Quatorze Juillet"- feesten bijwoonde (De Prins was des och tends om vijf uur van Soesterberg naar de Franse hoofdstad gevlogen en keerde laat in de middag op Soestdijk terug). Bijzonder attractief was de deelneming der Noord-Afrikaanse „spahi's", die gehuld in witte cape's en met rode tulbanden op het hoofd, op hun kleine witte Arabische paarden voorbij galoppeerden. Ook de grote, veelal gebaarde leden van het Franse Vreemdelingenlegioen, die in rijen van twaalf voorbij rukten, werden luide toege juicht. Andere groepen, die de aandacht trokken, waren de cadetten, de bergtroepen en de kleurlingen-eenheden. Bij de militaire voertuigen trokken de nieuwste typen gevechtswagens met een gewicht van dertien ton en bewapend met snelvurend 75 millimeter geschut, de aan dacht, evenals pantserwagens, die een zeer hoge snelheid kunnen ontwikkelen. Het was de eerste maal dat het publiek de nieuwe tanks te zien kreeg. Voor het begin der parade overhandigde president Auriol maarschalk Juin de maar- sch aksstaf. Communistische optocht De communisten vierden de veertiende Juli met hun traditionele optocht van de Place de la Bastille naar de Place de la Nation, die ordelijk verliep. Duizenden Par ij zenaars deden er aan mee, rode vlag gen en spandoeken dragend. Aan het hoofd van de stoet liep een groep hoge partij functionarissen. Jacques Duclos verscheen bij deze gelegenheid voor het eerst in het NEW YORK (Reuter) Naar gemeld wordt heeft de groep Arabische en Aziati sche landen van de UNO alle hoop opge geven, dat. de algemene vergadering van de UNO in buitengewone 'zitting zal worden bijeengeroepen ter behandeling van de Tunesische kwestie. Het is zo goed als zeker, dat de groep niet het aantal voor een buitengewone zit ting benodigde stemmen (31) zal weten te verzamelen, aldus goedingelichte kringen. Tot nu toe hebben 23 landen zich voor een dergelijke zitting uitgesproken en voor 20 Juli zouden nog acht landen dit moeten doen. Deze stemmen zouden voornamelijk moeten komen uit de Latijns-Amerikaanse groep. Op een bijeenkomst op 11 Juli van Latijns-Amerikaanse landen met prof. Bokhari, de Pakistaanse afgevaardigde en niet-officiële leider van de Arabisch-Azia- tische groep, zouden deze landen echter hebben verklaard zich niet voor een bui tengewone zitting te kunnen uitspreken, aldus verluidt in New York. openbaar na zijn vrijlating. Hij werd door zijn kameraden luide toegejuicht. Ook in Indo-China zijn gisteren parades door leden der Franse en Vietnamese strijd krachten gehouden. Amnestie De Franse Hoge Commissaris in West- Duitsland, André Frangois Poncet, heeft -Maandag ter gelegenheid van de herden king van "de inneming der Bastille achttien Duitse 'oorlogsmisdadigers op vrije voeten doen stellen en de straffen van 29 anderen doen verminderen. PITTSBURGH (Reuter). De leiders van de Amerikaanse staalstaking hebben medegedeeld, dat het „vredesaanbod" van de werkgevers als onbevredigend verwor pen is. De staking duurt thans reeds 43 dagen en heeft het land naar schatting, 2.000.000.000 dollar gekost. Mëër dan 795.000 arbeiders in andere industrieën kunnen niet werken. Zondag werd gemeld, dat de werkgevers een voorstel hadden gedaan, dat, naar zij hoopten, een einde aan de staking zou maken. Eerder had de leider van het departe ment voor defensiemobilisatie, Steelman, verklaard, dat heden in Pittsburgh bespre kingen zouden worden gevoerd door ver tegenwoordigers van de staalindustrie en van de vakbond. „In het belang van de na tionale welvaart is een zo spoedig moge lijke regeling van het geschil absoluut noodzakelijk", aldus Steelman. BONN. (DPA/Reuter). Een subcommis sie van de West-Duitse Bondsdag heeft Maandag een rapport gepubliceerd over haar bevindingen na een onderzoek, inge steld na een publicatie in het linkse dag blad „Frankfurter Rundschau", waarin werd gezegd dat vele functionarissen van het West-Duitse ministerie van Buiten landse Zaken ook posten onder de voor malige nationaal-socialistische regeringhad- den bekleed. De commissie beveelt aan, dat twee van hen ontslagen zullen worden, en dat maat regelen zullen worden genomen tegen vijf anderen. De bondsdagcommissie verklaart verder geen bezwaar te hebben tegen het hand haven van elf andere hooggeplaatste amb tenaren van het West-Duitse ministerie van Buitenlandze Zaken, die in het be wuste artikel van de „Frankfurter Rund schau" eveneens werden genoemd. Een van hen is Herbert Blankenhorn, hoofd van de afdeling politieke zaken van het ministerie en een der naaste medewerkers van bonds kanselier Adenauer. De subcommissie oefende ernstige critiek op dr. Von Trützschler, lid van de West- Duitse delegatie bij de besprekingen te Den Haag over schadeloosstelling aan de Joden. Hem wordt verweten lid van de na tionaal-socialistische partij te zijn geweest en verantwoordelijk voor het met opzet geven van een verkeerde voorstelling van zaken om de nazi-propaganda te dienen. Voorts zou Von Trützschler een belangrijk aandeel hebben gehad bij het opstellen van „witboeken" van het ministerie van Bui tenlandse Zaken onder Hitier, en een voorname rol hebben gespeeld bij het uit werken van de „nieuwe orde". De subcommissie beval aan hem niet posten in het buitenland te laten bekleden -en hem niet in aanmerking te laten komen voor promotie. Het zenden van Von Trützschler naar het buitenland, aldus be sluit de subcommissie haar rapport, zal het prestige van de Bondsrepubliek schaden, Voorts is een bevordering van hem niet gerechtvaardigd, nadat hij „zijn toevlucht heeft genomen tot een geheugenzwakte ten aanzien van zijn verleden, niettegen staande hem onweerlegbaar echte docu menten van grote betekenis zijn voorge legd". Zo wenst de subcommissie opheldering omtrent het bombardement op Freiburg (dat door de Duitsers zelf zou zijn uitge voerd om het te doen voorkomen alsof de RAF de schuldige was). Von Trützschler zou over de bronnen beschikken om de waarheid hierover te ontdekken. WASHINGTON (A.F.P.). De opvat ting, dat president Truman terug dient te komen op zijn besluit niet candidaat te staan bij de komende presidentsverkiezin gen, schijnt in democratische en vakbonds kringen in Washington meer en meer ter rein te winnen. Volgens bepaalde kringen is slechts Truman in staat generaal Eisen hower te verslaan. De grote Amerikaanse vakbonden, A.F.L. en C.I.O. die tezamen ruim 13 millioen leden tellen, hebben reeds talrijke afge vaardigden naar de president gezonden en verscheidene leidende figuren uit de de mocratische partij hebben, sedert de be noeming van Eisenhower tot Republikeins candidaat, hun druk op Truman vergroot. zwaar in gezien heeft, dat de brandweer mannen in de kazerne hun wachttijd dood den door uit liefhebberij aan de boot van H. te werken, aangezien ledigheid des dui vels oorkussen is. Van onregelmatigheden bij de bouw heeft hij echter nooit wat ge merkt, anders had hij daar natuurlijk met een een eind aan gemaakt. De organisatie bij onze brandweer brengt nu eenmaal met zich mee, dat een „vrijwillige" comman dant, die ook nog ander werk heeft, het uit maken van de dagelijkse dienst en de con trole daarop juist aan de commandant van de beroepskern moet overlaten, die dus een zeer verantwoordelijke functie heeft. Acti viteiten, die niet meer onder liefhebberij te rekenen zijn, achtte de heer Vernout in een geval als dit zeer uit den boze, al liet hij het uiteraard aan de justitie over om te beoordelen, in hoeverre er hier van onregelmatigheden sprake is geweest. Mr. C. Bake: Geen betere reclame voor slechte boeken dan goede boeken die ver velend zijn. (Uit: Meester Constantijn) FRANKFORT (Reuter). De politie van Frankfort heeft de Oost-Duitser Horst Bitschkowski, die zegt medewerker aan een Oost-Berlijns blad te zijn, gearresteerd op beschuldiging van pogingen om de bondsrepubliek omver te werpen. Hij werd aangehouden in het kantoor van de „studie kring voor land- en bosbouw in geheel Duitsland", een organisatie, die volgens de politie communistisch is. Naar de politie meedeelt, had Bitsch kowski opdracht om bij vooraanstaande West-Duitsers te spionneren en propagan damateriaal en instructies uit Oost-Duits- land aan de West-Duitse communisten over te brengen. Prinses Margriet en prinses Marijke zijn naar Frankrijk vertrokken om enige we ken door te brengen bij haar vroegere Franse gouvernante, die in Zuid-Frankrijk woont. Wanneer de reis van de Koningin naar Orange doorgang kan vinden, zullen de prinsesjes daarna met haar moeder naar Ne derland terugkeren. Bij de aankomst van het Nederlands voetbalelftal in Helsinki werden de spelers bestormd door autogrammenjagers. Hier zien wij onze nationale doelverdediger Piet Kraak, die gewillig telkens weer zijn handtekening plaatst. United States" weer thuis De „United States" heeft nu ook het record van de oversteek van Oost naar West verbeterd. De „United States" legde de afstand van 2.902 mijl af in drie dagen, 12 uur en 12 minuten, dat is negen uur en 36 minuten minder dan het 14 jaar oude record van de „Queen Mary". De gemiddelde snelheid was 34,51 knopen („Queen Mary" 30.99 kno pen). De „United States" ankerde voor Staten Island. Vandaag, Dinsdag, zal het schip naar zijn kade opstomen (om 13 uur Ne derlandse tijd), waar het een triomphale in tocht wacht. Toen Staten Island bereikt was, wierp gezagvoerder Harry Manning vol vreugde zijn armen om de hals van een passagier, die naast hem op de brug stond, de passa giers juichten, gooiden serpentines en strooiden met confetti. Vliegmachines en hefschroegvliegtuigen cirkelden bij wijze van welkomstgroet boven het schip. Vreugdetranen. Toen de nieuwe „koningin van de Oceaan" de ankerplaats naderde dromden honderden pleiziervaartuigen om de kolos. Het scheepsorkest speelde de „Star Splangled Banner" en later „I'm juist wild about Harry", het laatste ter ere van de kapitein. Het lied werd luide door de pas sagiers meegezongen en.vele vrouwen aan boord plengden vreugdetranen. De vice-president van de Haagse Recht bank heeft een kórt geding behandeld van een zestal ter beschikking van de regering gestelden tegen de Staat der Nederlanden en de minister van Justitie. De ter beschik king gestelden vinden dat zij, in afwach ting van hun plaatsing in een rijksasyl of een particuliere inrichting, reeds te lang in het Huis van Bewaring zijn vastgehou den en eisen daarom hun onmiddellijke invrijheidsstelling. Voor eisers trad op mr. Fred. B. Keulen uit Utrecht, voor de staat en de minister mr. J. J. R. Hoogeweegen. Mr. Keulen zette uiteen dat zijn cliënten reeds maandenlang op hun definitieve plaatsing wachten, enkelen al meer dan dertig weken. Bijna tweehonderd ter be schikking gestelden verblijven als „passan ten" in Huizen van Bewaring of selectie inrichtingen. Zij blijven daar weken en maanden in onzekerheid en kunnen niet de behandeling en verpleging krijgen die zij behoeven. Op deze manier, aldus mr. Keulen, worden rechterlijke vonnissen genegeerd en wordt het werk van rechters en psychiaters tenietgedaan. Vele deskundigen hebben hun ontevre denheid over de huidige toestand geuit. Leden van de staande en zittende magistra tuur hebben volgens mr. Keulen mede op de thans ondernomen actie aangedron gen. Mr. Hoogeweegen bestreed de opvatting dat er niet voldoende wordt gedaan om aan de bestaande toestand die ook hij zeer ongewenst acht een einde te maken. Het mogelijke wordt gedaan om voor de betrokkenen zo spoedig mogelijk een ge schikte plaats te vinden. Volgens pleiter kan de eis niet worden toegewezen zolang niet van willekeur of onrechtmatigheid is gebleken. De wet staat het tijdelijk opnemen in een Huis van Be waring of selectie-inrichting toe. De eis tegen de minister kan volgens pleiter niet ontvankelijk verklaard worden omdat er geen sprake is van persoonlijke kwade trouw of ernstige zorgeloosheid. Over enkele dagen zal uitspraak worden gedaan in dit kort geding. Vrijdag wordt in het Gemeentemuseum in Den Haag de tentoonstelling vier eeuwen Nederlands zilver" geopend. Men kan o.m. op deze expositie een prachtige verzameling zilversmeedwerk aanschouwen afkomstig uit de bezittingen van de hertog van Hamilton, de graven van Yarborough en Roseberry. Veel van dit zilver is indertijd door Karei II en zijn edellieden en door Willem III, de koning-stadhouder, naad Engeland meegenomen. Foto: Zorgvuldig worden de prachtige stukken behandeld. yyDccocooxccc x>occoocoooooc> WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige Wes telijke wind. Vannacht iets kouder, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 16 Juli Zon op 4.39 uur, onder 20.52 uur. Maan op onder 16.43 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 15 Juli Hoog water: 9.50 en 22.18 uur. Laag water: 5.12 en 17.39 uur. Woensdag 16 Juli Hoog water: 10.54 en 23.28 uur. Laag water: 6.11 en 18.48 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1