Grillige groentemarkt als gevolg van export-wisselingen Morgen athletiekkampioenschappen Agenda voor Beverwijk Predikbeurten Woensdag ontmoeting met Oostenrijkers Populaire bootsman van harte gehuldigd Beverwijk steeg, Castricum daalde Castricum Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week ZATERDAG 19 JULI 1952 7 Drukke week voor „Suomi" Feest bij „Bouw" De heer G. G. de Ruijter in het zilver Kind met voet tussen sluisdeuren bekneld Wie wel en wie niet overgingen Geen vacantieweek voor melkslijters in „Noord" Belgen worden maatjes met maatjes CSV blikte blij op 1951-'52 terug Scheepvaart Voor de Kennemerstaten atletiekvereniging „Suomi" breekt een drukke wedstrijd- week aan, die morgen, Zondagmiddag om één uur, op het sportpark „Watervliet" be gint met de athletiekkampioenschappen voor dames en meisjes van het district Noord holland van de Kon. Ned. Athletiek Unie. De organisatie van deze belangrijke wed strijden is opgedragen aan „Suomi", die mede dank zij haar prachtige sintelbaan van „Watervliet", evenals vorig jaar opnieuw een groot aantal inschrijvingen voor deze wedstrijden heeft binnengekregen. Van bijna alle Noordhollandse vereni gingen komen athleten naar Velsen-Noord. Tot deze verenigingen behoren de club van Fanny Blankers-Koen „Sagitta"; de ploeg van Willy Lust „Zaanland", uit Zaandam; A.D.A. en Blauw Wit, Amsterdam; Lycur- gus, Krommenie; H.B.S.-Flevo, Enkhuizen; Gita en Concordia, Haarlem; D.E.M., Be verwijk en Suomi zelf. Onder de bekende deelneemsters zijn mevrouw Ans Panholt-Niesink, Nederlands kampioene kogelstoten en discuswerpen, Cor Aafjes van Lvcurgus, Mieke Schenk van Olympia uit Wieringerwaard en an deren. De nummers één op de verschillende ath- letieknummers kunnen zich districtskam pioenen noemen. Het beloven aardige wed strijden te worden. Woensdag internationale wedstrijd Het sportpark „Watervliet" herbergt Woensdagavond de Grazer Athletiksport Klub uit Oostenrijk, die zich in de wed strijd tegen „Suomi" met enige leden van de Steierische Leichtathletik Verband laten versterken. Dit bezoek van de Oostenrijkse sport vrienden begint, zoals reeds gemeld, Maan dag nadat de gasten van de gastvrouwe „Haarlem" zijn „overgenomen" en Maan dagavond omstreeks zes uur in het Staten- huis aan de Velserweg worden begroet. Dinsdag worden bezoeken aan de ver schillende bezienswaardigheden in IJmui- den afgelegd. De voorgenomen wedstrijd in het „Watervlief'-sportpark wordt vooraf gegaan door een défilé van de athleten, dat te kwart voor zeven Woensdagavond be gint met medewerking van de Hoogoven Harmonie. De wedstrijd zelf zal zeker de moeite van het aanschouwen waard zijn, want de ath- letiekbeoefening staat in Oostenrijk op een behoorlijk peil. Vorig jaar moest „Suomi" met klein verschil in Graz de overwinning van de gastheren laten, doch nu zullen de Suomi- ïeden proberen de balans weer in even wicht te brengen. Weliswaar beschikken In het schaftlokaal van de „Bouw" dat centraal ligt in de werken van het Transportwezen der Hoogovens is de heer G. G. de Ruijter, bootsman-magazUn- meester van de havens, ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum op enthou siaste wijze gehuldigd. De gelukwensen en dank der directie zijn uitgesproken door de voorzitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, die ook de jubilaris de gebruikelijke enveloppe over handigde. Het was de bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies, naar hij zeide, een voorrecht, de ge legenheid te hebben om deze jubilaris ge luk te wensen. In het bijzonder wees spre ker op het grote voorbeeld, dat deze ju bilaris als veiligheidsman geeft, waarom de Veiligheidsdienst spreker dan ook ver zocht heeft om de dank en gelukwensen van deze dienst over te brengen. Ir. Spies eindigde zijn jubileumtoespraak met de aanbieding van het gedenkbord en het ge tuigschrift der Maatschappij. De heer W. Wiersma, de leider van het Transportwezen, schetste in welgekozen woorden de bijzondere eigenschappen van de jubilaris er op wijzend dat hij door zijn kennis en ervaring al heel spoedig de plaats van bootsman bereikte. De collega's hadden in de havenbaas, de heer G. Doets een uitmuntend woordvoer der gevonden om hun gevoelens te ver tolken en hun gezamenlijk geschenk te overhandigen. Vervolgens kreeg de kraanmachinist, de heer L. Sneller, het woord en de chef van de afdeling havens, de heer M. J. Janssens, sloot de rij en deed in hartelijke woorden duidelijk uitkomen de waardering en ach ting, die bij hoog en laag bij de havens voor de jubilaris bestaan. Mevrouw De Ruijter werd door alle spre kers in de huldiging betrokken en kreeg fraaie bloemen. De 7-jarige Wim van H. uit de Bloem- straat in IJmuiden liep gistermiddag met zijn oom over de middensluis in IJmuiden. De deuren wijken in het midden enigszins. De knaap stak er zijn linkervoet tussen, juist op het ogenblik dat de kier door de zuiging van het water vernauwde. Op zijn geschreeuw kwam de sluisknecht aange lopen, deze heeft de deuren een ietsje open gedraaid, zodat de voet vrij kwam. De heer A. P. Bakker was spoedig ter plaatse, heeft het voetje, waarvan een middenvoetbeen tje was gebroken en waarvan de tenen waren gekneusd, gespalkt en heeft vervol gens de knaap naar het Antoniusziekenhuis gebracht. Nadat hier een foto was genomen, is de voet in gips gezet en heeft de heer Bakker de knaap naar huis vervoerd. Aan de Nijverheidsschool werden in de afdeling machine-bankwerken bevorderd van 1 naar 2: 87 leerlingen, niet bevorderd 52, voorwaardelijk 8. Afdeling elèctro-techniek: bevorderd van 1 naar 2: 40 leerlingen, niet bevorderd 25, voorwaardelijk 8. Afdeling timmeren: bevorderd van 1 naar 2: 33 leerlingen, niet bevorderd 12, voor waardelijk 5. Afdeling schilderen: bevorderd van 1 naar 2: 3 leerlingen, niet bevorderd 3, voorwaar delijk 1. Afdeling loodgieten: bevorderd van 1 naar 2: 9 leerlingen, niet bevorderd 2, voorwaar delijk 2. de Oostenrijkse gasten vooral op de tech nische nummers enige uitstekende krach ten, vooral op discuswerpen en hoog springen (1.91 m), doch voor Suomi is er een goede kans op de loopnummers om punten te verzamelen. Deze internationale ontmoeting zal om 7 uur beginnen. Volgende week Zondag gaat „Suomi" met een grote groep deelnemers naar Rotter dam voor de Nederlandse B-athletiekkam- pioenschappen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: H. AldersSchavemaker, z., Binnenstraat 7, Velsen-N.; H. Romkesde Doodt, 7.., Beukenstraat 40, IJmuiden-O.; M. M. de VriesJasperse, d., de Ruijterstraat 40, IJmuiden-O.; P. Muldervan Vark, d„ L. Nieuwstraat 728, IJmuiden-O.; D. Jouwsma— de Boer, d., Reggestraat 40, IJmuiden; M. A. Zwanenburg—Bisschop, d„ Zeestraat 40, Be verwijk; G. W. KokWesseling, z„ Schelde- straat 90. IJmuiden; T. Knik—Poortvliet, d., Lange Nieuwstraat 542, IJmuiden-O.; H. M. Schavemaker—de Jong, z., Princestraat 14, Velsen-N.; E. H. ter SteegeHarkema, d„ B. Enschedélaan 36, Santpoort; C. Nonhebei Wolst, z„ Vechtstraat 83, IJmuiden; E. A. de JagerRomeijn, 7... IJmuiderstraatweg 61, IJmuiden-O.; J. Oorthuijsenvan Warmer dam, 7... IJsselstraat 11, IJmuiden. ONDERTROUWD: B. J. de Jong, Schulp weg 76, Velsen-N. en M. L. A. van Breugel, Schulpweg 95, Velsen-N., toek. adres: Schulp- wek 76, Velsen-N.; H. Lichtenbelt, Litslaan 15, Santpoort en A. A. Bletterman, Brede- rodelaan 54, Bloemendaal; W. L. F. Nijhof, Dr. Kuyperslaan 18, Velsen en L. J. G. Kur- ze, Londen in Engeland, toek. adres: Dr. Kuyperlaan 18, Velsen; J. Blinkhof, IJmui derstraatweg 109, IJmuiden en M. W. Jan sen, Frans Naereboutstraat 74, IJmuiden-O., toek. adres: Frans Naereboutstraat 74, IJmui- den-O.; J. J. van Kroonenburg, Kon. Wilhel- minakade, 46 rd. IJmuiden en M. R. Cornelis, Dirk Hartoghstraat 9, IJmuiden; P. R. van der Kolk. Groenelaan 47. Beverwijk en J. E. van Deursen, Uitendaalstraat 35. Santpoort. GEHUWD: F. Mors en M. Mol: P. C. Grim bergen en A. S. H. Fikke. Zeeweg 138, IJmuiden-O.; M. Gomes en G. M. Peterson; J. F. Zwanenbrug en A. C. Peil; J. C. van den Kommer en A. Klement; A. C. van Goethem en K. Venema, Eikenstraat 29. IJmuiden-O.; A. J. van Son en A. H. Brantjes; P. J. van Rensen en A. P. Nobel, de Genestetlaan 12, Driehuis. OVERLEDEN: C. M. Molenaar, 81 j., echt genote van H. Uijtendaal. Middenduinerweg 2, Santpoort; C. Lobach, 78 j., echtgenote van F. de Haan, Hyacinthenstraat 48, Santpoort; P. van der Klein, 81 j., weduwnaar van E. A. Overdijk, S. P. Kuijpërstraat 1 rd, IJmui den: M. K. Rietdijk, 49 j.. Hofdijklaan 70, Driehuis; L. van Slooten, 66 j., weduwe van H. B. IJkelenstam, Kompasstraat 68, IJmui den; J. M. Bakkum, 87 j„ weduwe van L. van Duijn, Marktweg 5, Beverwijk; A. C. C. Leeuwens, 52 j., echtgenote van B. A. M. van Rhijn, de Sav. Lohmanlaan 17, Velsen. Naar wij vernemen zullen de melkhande laren van Velsen Noord er niet toe over gaan om vacantie te nemen, zoals onder andere in IJmuiden en omliggende plaatsen wel het geval is. Tussen de betrokken melkslijters kon hiertoe geen overeenstemming worden bereikt; er waren bezwaren gerezen de klanten gedurende een week door een andere leverancier te laten bedienen. Verkiezing in de Gereformeerde kerk In de Gereformeerde Kerk aan de Ko ningsweg wordt Zondag, na de dienst, de verkiezing gehouden van een ouderling wegens de aan de heer W. J. Willems, als zodanig gekozen, verleende ontheffing. Candidaten voor deze functie zijn de heren J. Feenstra en F. Fijtsma. Weg geblokkeerd als gevolg van asbreuk Op de Koningsweg, even voorbij de Smidt van Gelderstraat, brak Vrijdagmiddag om streeks half zes de achteras van een met zand beladen vrachtauto. Toen een tweede vrachtauto langszij was gekomen om de vracht zand over te nemen was de weg gedurende ruim een half uur geblokkeerd, zodat alleen nog wielrijders konden passeren. De beschadigde wagen werd later weggesleept. (Van onze correspondent in Brussel) De Hollandse nieuwe, die haar prille groene smaak zo langzamerhand kwijt raakt en daarmee enige van haar ver eerders verliest, terwijl anderen haar temeer gaan waarderen, is nu ook langs de Belgische kust verschenen. Was er voorheen slechts een enkel gespeciali seerd viswinkeltje in Knokke, Blanken- berge of Oostende, die het zilte zee banket uit Holland als een specialité de la maison aan zijn klanten offreerde, dit jaar zijn de bekende stalletjes met bonte vlaggen en kleurige affiches getooid, voor het eerst in de straten van de kust plaatsen verschenen. En de Belgen waarderen het. Ze vatten met een „Ahwel, dat lijk 'n engel op oewen tong" de maatjes bij de staart en vergeten er hun frit en" voor. Maar in visserijkringen is men er min der enthousiast over. De Hollandse Nieuwe doet namelijk de Belgische, vet te zomerharing de das om:' de primeur- prijs lijkt bij voorbaat al bedorven te zijn. Verleden jaar werd er 7 francs voor de kilo betaald (ongeveer 60 cent); dit jaar kreeg de handel niet meer dan 3.80 frs. Er zijn echter ook vissers, die dat allemaal breder zien: de Hollandse nieuwe maakt propaganda voor de vis in het algemeen en dat kan „nikskenie geen kwaad". Hier zijn de twee Amerikaanse hefschroefvliegtuigen, de „Hopalong" en de „Whibla- wa.y" even na het verlaten van een basis van de Amerikaanse luchtmacht in Mas sachusetts voor een oceaanvlucht naar Europa. Dit is de eerste maal, dat de vliegende windmolens" een dergelijke tocht maken. De af te leggen afstand naar Duitsland is vier duizend uiijl. In het begin van deze week leek het er op de Kennemer groentemarkten in het ge heel niet op, dat de groenten deze week, vooral in Beverwijk, duur zouden worden. Woensdag kwam er een kentering in de prijzen en alles liep op en in Beverwijk zette deze stijging zich Vrijdag voort; in Castricum zakte de markt die dag echter in elkaar. De bloemkool liep op tot 75 cent per stuk. Sla ging weer in grote partijen weg voor export en liep op tot 15 cent per krop. Bospeen ging in het begin der week even eens naar België en er werd voor de goede peen tot 26 cent per bos betaald. Grote belangstelling bestond er voorts voor de doperwten: de doppers deden tot 67 cent per kilo en puike capucijners haal den eenzelfde koers, terwijl de raspers 95 cent per kg. opbrachten. Tuinbonen no teerden ruim 40 cent per kilo; snijbonen zijn er nog weinig en ze brachten 77 cent op per kg. Andijvie komt nu in grote par tijen los en brengt van 1015 cent per kg. op; spinazie gaat tot 40 cent per kg. Toma ten zijn er in kleine kwantums, de prijzen haalden soms 67 cent per kg. Er komen grote partijen rode-, zwarte- en klapbessen, die (uitgezonderd de „zwarte") vlot ver kocht worden. Aardbeien zijn nog steeds aan de markt en brengen tot 50 cent per doosje op. Zakkende markt in Castricum De prijzen, die de tuinders Vrijdag in Castricum kregen, waren aardig wat lager dan die van een week terug. Dubbele bonen gingen bijvoorbeeld van de hand voor 40 47 cent per kilo en bliserwten deden maar 4053, ruim 40 cent per kilo lager dan een week geleden. Andijvie noteerde slechts 10 a 18 cent. Voor de andere producten kregen de tuinders: sla 714 A, doppers 4055, capucijners 3855, tuinbonen 2334, stam- snijBonen 36, soep 46, pieterselie 2A—4, komkommers 1315, kroten 10, bosuien 5andijvie 1018, aardappelen 10V* 11 y3, raspers 59, bospeen 1516, boskroten ZATERDAG 19 JULI: Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Een der daders ontkwam". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Een Ame rikaan in Parijs". W.B. Theater, 8 uur: „Bloedvlag boven Quinto". Kamp Aardenburg, Wijk aan Zee: Dans avond. ZONDAG 20 JULI: Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Een der daders ontkwam". Luxor Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Een Amerikaan in Parijs". W.B. Theater, 2.30 uur: „De Saint ont moet de Tijger"; 4.30 en 8 uur; „Bloedvlag boven Quinto". MAANDAG 21 JULI; Bioscopen als Zaterdag. 7</2, rabarber 17Azwarte bessen 1.50 1-60 per mand, rode bessen 1.10—1.30 per mand, kruisbessen 1.001.10 per mand, aardbeien 1.30—1.70 per mand. De bloemenveiling geeft deze week een geheel ander beeld dan vorige week. Ondanks het ruime aanbod ging alles vlot en voor goede prijzen weg. Het zijn nu de gladiolen, die de boventoon voeren; er kwa men vele soorten aan de markt als Sneeuw- prinses, Lavendel Dream, Accelarentia en Lady Boreel werd tot 50 cent per bos voor betaald. Enkele gemengde soorten kwamen tot 67 cent per bos. Groot is voorts het aanbod van zaaibloemen. Het aanbod in potplanten is gering; het zijn meestal enkele begonia's. Herdershond verloor eerst zijn pas en daarna zichzelf In de week van 10 tot en met 16 Juli '52 werden de volgende voorwerpen op straat gevonden in Beverwijk: Muntbiljet, kinderportemonnaie, broche, Duitse herder, bruine damestas, afsluitdop van benzinetank van bromfiets, een broek riem, twee kinderbadpakken en twee hand doeken, handdoek, halssnoer, damesrijwiel zonder banden, een rijbewijs, zadeldek, haarstrik, een rood-zwarte kous, kinder schoentje, zwembroek met handdoek, een gewicht van een pond, kindertruitje, drie- wielig kinderfietsje, herenportemonnaie, rozenkrans, blauw kinderrokje, konijntje, damesarmbandhorloge, garibaldihoed," pak schroeven, Duits paspoort, overall met alpino en pakje brood. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Getrouwd: P. H. Hartel en T. Haartman, J A. A. de Roode en A. M. Palmen, J. H. Lor jé en J. A. Berghuis, J. M. Kuijer en G. Doornbos, J. A. Visser en P. B. v. de Boo gaard, A. v. d. Brink en J. Steenbeek, H. Fr. Comis en J. A. Buis. Ondertrouwd: C. J. v. d. Elzen en A. J. Schuitemaker, P. J. Mooij en M. C. Böhm, W. C. v. Roon en M. E. Bruggink, F. J. C. Stroomer en C. A. Bleijs, J. Schol ten en C. M. v. Domselaar, J. P. Weber en M. A. Crombeen, L. A. v. Noort en A. G. Dekker, R. G. v. d. Voet en E. B. Rijken, H. J. A. Slootjes en B. S. Duiveman, C. P. v. Hensbergen en G. H. Tervoort. Overleden: H. W. Ippel, 42 j., geh. met J. v. Rijn. J. Konings, 82 j., wedn. v. P. C. Dirkx. Geboorten: Pieter M., z. van M. Met en J. E. v. d. Schaaf. Robertus W. H., z. van D. Nagelhout en Fr. E. M. Bolder. Martin, z. van D. v. Breugel en L. Boontjes. Leonar- dus Th. M., z. van L. Zuiderduin en A. F. M. Degeling. Adrianus J. P., z. van C. Stengs en C. M. M. Kies. Annemarie, d. van N. Versluis en E. Posthumus. André D., z. van D. Heimering en J. A. Fris. Louise W., d. van A. C. Aardenburg en W. C. Wijsman. Anna M. A., d. van H. W. Bodewes en E. H. M. Roemer. Hendrikus C. J., z. van P. Niesten en A. C. Zijp. „Wanneer wij een terugblik op het afge lopen verenigingsjaar werpen, dan mag de bouw door leden en supporters van het clubhuis een hoogtepunt genoemd worden". Aldus de C.S.V.-voorzitter de heer P. L. Duinker in zijn openingswoord tijdens de Donderdagavond gehouden jaarvergade ring. Voor de eerste maal werd het op 24 Mei van dit jaar geopende clubhuis aan de Zeeweg als vergaderlokaal gebruikt en het zij gezegd dat het ook als zodanig uitste kend voldoet. Ondanks het feit dat de bouw van het clubhuis een bedrag van rond 10.000 op slokte, heeft C.S.V. nog de beschikking over een bedrag van 1721.60, zo deelde de penningmeester de heer J. de Beurs mee. Het jaarverslag van de secretaris de heer J. Peijs gaf een overzicht van het ledenaantal dat thans 142 bedraagt. C.S.V. zal de komende competitie met vier senio ren-, een junior- en twee aspirant-elftallen uitkomen. Door het vertrek van de heer M. Nol en bedanken van de heer A. Stolte, beiden leden van de elftalcommissie, werden er twee nieuwe benoemd: J. Teerink en J. Morelis. Van het bestuur waren de heren A. Hopman en E. de Vries, commissaris sen, periodiek aftredend. Zij zijn met al gemene stemmen herkozen. Geslaagd De heren J. Mosterd en N. Beentjes uit Castricum behaalden te Amsterdam het diploma scheepswerktuigkundige. Zomeractie 1952 „trok" Onder grote belangstelling vond Vrijdag avond op het plein voor hotel De Harmonie de eerste trekking plaats van de Zomer actie 1952 „Castricum Vooruit". Het R.K. Fanfarecorps „St. Aloysius" had door een muzikale rondgang de bewoners nogmaals op de trekking attent gemaakt. Tijdens deze actie worden er in de komende drie weken op bepaalde punten in het dorp uitvoerin gen gegeven door verschillende verenigin gen. Tevens vindt er iedere week een trek king van een loterij plaats. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa, Schei- geeststraat 31, tel. 289. Voor hetzelfde tijd vak is de wijk- en kraamverpleging in han den van zuster A. Bosdriesz, Schelgeest- straat 33. Opbrengst E.H.B.O.-collecte In ruime mate heeft de Castricumse be volking een financieel offer gebracht voor het E.H.B.O.-werk. De collecte die ten bate van deze instelling is gehouden heeft niet minder dan 535,90 opgebracht. Predikbeurten Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Herv. Evang. Ver, 10 uur: ds. J. v. d. Linden van Amsterdam-C. Ger. Kerk, 9 en 10.30 uur: ds. Harun Ha- diwijono van Jogja, 17 uur: ds. A. G. Kornet. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt in de week van 11 tot 18 Juli het volgende mede: Met ingang van Dinsdag heeft West- Duitsland de invoer van alle soorten kool (inclusief bloemkool) en alle soorten bonen tot nader order verboden. Voor de bonensoorten, waarvan een be langrijk gedeelte in de vorige week naar onze Oosterburen werd uitgevoerd, be tekende dit een zware klap. Op Woensdag daalden de prijzen hierdoor voor de prin- cessebonen tot op 2738 cent per kg en voor de snijbonen tot 4360 cent per kg. Spekbonen, welke Maandag nog tot 61 ct per kg besomden, liepen terug naar 43 cent. De aanvoer is echter nog gering. Tuinbonen zijn thans voor een groot deel geruimd. Een tweede exnortbelemmerende maat regel kwam van Engelse zijde. Met ingang van 11 Juli werd de invoer van tomaten verboden. België daarentegen heropende officieel zijn grenzen Maandag, maar omdat onze Benelux-partner de verleende invoerver gunningen inmiddels weer heeft ingetrok ken, werden er ook naar dit land geen to maten uitgevoerd. De prijzen van de a-, b- en c-tomaten lagen op 16 Juli op respectievelijk 4453 ct. 4050 ct en 3950 ct per kg. met uit voer naar Duitsland, Ierland en Finland. De bloemkool werd deze week tegen sterk uiteenlopende prijzen van 25 tot 50 ct per stuk voor de a-sortering geveild. Kaskomkommers noteerden van 1027 ct per stuk. Platglaskomkommers ondervon den goede vraag uit Duitsland. De sor teringen a, b en c brachten respectievelijk gemiddeld 25—35 ct, 20—27 ct en 12—21 ct per stuk op. Kromme komkommers deden 25 tot 32 ct per kg. Niettegenstaande het beperkte aanbod waren postelein en spinazie laag in prijs (gemiddeld tot 14 ct per kg). Andijvie voor het binnenland noteerde 511 ct per kg en sla met uitvoer naar België en Duitsland deed tot 11 ct per kroo. Vroege aardappelen worden thans in doorsnee tegen 7 tot 11 ct per kg op de veilingen verkocht. De prijzen voor kroten brokkelden af tot 512 ct per kg. Van de peensoorten ging de bospeen voor export naar België tegen 1526 ct per bos. De waspeen en breekpeen werden naar Duitsland verladen voor respectievelijk 2030 ct en 2734 ct per kg. De noteringen voor witte kool, gele en groene savoyekool liggen tussen de 7 en 9 de 100 kg. rode kool van 5 tot 8. Rode bessen voor de verse consumptie brachten van 29 tot 58 ct per kg op. Het kersenseizoen is nu vrijwel ten einde. Ook de oogst van zwarte bessen loont snel terug, terwijl de frambozenoogst nog ongeveer een week zal aanhouden. De eerste appelrassen werden reeds op de fruitveilingen aangevoerd. De „Yellow Transparant" noteerde tot 50 ct per kg voor de huishoud 1-kwaliteit, met uitvoer naar Duitsland. Aanvoer van hout Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Vrijdagmorgen aangekomen het Duitse s.s. ..Rehhof", dat van de Finse haven Kaskö een lading van 599 vadem hout aan voerde. Aagtekerk, 17 Ie Suez. Agamemnon, 16 v. Pto Cabello n. Aruba. Alchiba, 18 v. Buenos Aires te Bremen. Alkaid, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Ampenan, 18 v. Bel a wan te Penan,g verw. Amstelpark, 17 v. Lulea n. Baltimore. Armilla, 18 v. Singapore te Haiphong. AxeldUk, 17 v. Port Swettenham te Penang Albireo, venn. 24 v. Buenos Aires n. R'dam. Alhena, 15 te Santos.. Alioth, verm. 17 v. Buenos Aires n. R'dam. Alfair, 19 Recife verwacht. Andijk, 17 v. d Golf v. Mexico te R'dam. Arendsdijk. 17 van Montevideo. Arkeldijk, 21 Antw. verwacht. Arundo, 18 ea. 18 u v. Montreal aan de Hoek van Holland verwacht. Alamak. 17 te Genua. Am st el diep, 17 v. Hampton-roads te Vlaardingen Aal-mm, pass. 17 Kp de Gata. AarcRik, 17 van Antwerpen. Alcyone. 17 480 m. N.NO. St. Vincent. Alsenn'b, 17 Cp. Blanco gepass. AVpherat. 17 330 m. W. t enZ. Seilly's. Alt-air. pass. 17 St Pa-ulsTOCk. Amsteldij'k, 17 v. Bremen n. Antwerpen. Amstellarid, 17 ter hoogte van Oporto. Amstelstad, 17 ter hoogte van Massawa. Arkeldijk, 17 900 m. W. en Z. Lands End. Bantam. 17 Ceylon gepass. Bengkalis, 18 te Suez. Bloemfontein, 17 v. Teneriffe naar Kaapstad. Bli.idendijk, 17 te Philadelphia. Billlton, 17 v. Calcutta te Tj. Prlok. Barendrecht. 18 bij Satoang verwacht. Baud 18 te Singapore. Caltex Nederland, pass. 17 Kp. Finisterre. Caltex Utrecht, oass. 17 Kp. Bon. Ceronia, 17 v. Karachi te Bahrein. Clave 11a, 17 te Brunsbütfel. Cleodora, 17 v. Madias n. Calcutta. Cottica, 17 v. Madeira n. Trinidad. Caltex Leiden, 17 50 m. Z.ZW. Ouessamt. Caltex The Hague, 17 80 m. ZO. Kreta. Camphuys, 13 van Singapore te Tj Priok. Delft. 18 Callao verwacht. Danae, 17 v. Leixoes naar Lissabon. Duivendijik, 17 750 m. W.ZW. Flo-res. Ena, pass. 17 ten O. Socotra ell. Llmina, 18 v Bordeaux naar Dakar. Edam, 17 600 m. N. Azoren. Eemdijk, 17 150 m. ZW. Faval. Esso Den Haag, 17 300 in. NO. Flores. Fairsea, nacht 17-18 rede Fremantle Friesland (SSM), 17 van Rotterdam n. Setubal. Farm-sum,. 17 580 m. NW Flores. Felipes, 19 v. Telokanson te Pladju verw. Garoet, 17 van Suez naar Aden. Groote Beer. 17 v. Le Havre n. Halifax. Gouwe, 17 in Golf v. Biscaye. Graveland. 17 280 m. N. ten O. St. Paulsrock. Hermes, 17 v. Georgetown n. Amsterdam. Heelsum, 19 New Orleans verwacht. Helder, 17 v. Rotterdam naar Bremen. Hera, 18 te Buenaventura. Haulerwijk, 17 840 m. NO. ten O. Cp. Race. Hector, 18 v. Izmir te Calamata. Helena, 17 320 m. ZW. Flores. Hestia, 17 800 m. NO. Guadeloupe Ittersum, 17 100 m. O ten N. Cp. Race. Jagersfontein, 17 650 m. W.NW. Walvisbaai. Japara (KPM), 18 v. Soerabaja te Pal-em bang verwacht. Jupiter, 17 in Golf van Biscaye n. R'dam. Karossa, 18 v. Singapore te Penasg. Karsik, 18 v. Balikpapan te Soerabaja. Klopfontein, 17 van Bremen naar Hamburg. .Lemsterkerk, 19 Suez verw. Lissekerk, 19 Muscat verwacht. Lombok, 17 v. Durban. Langkoeas, 15 v. Rdam te Balikpapan. Lieve Vrouwekerk, 18 te Port Said. Loppersum, l van Rotterdam naar Savona. Laertes, 17 dwars Algiers. Leersum, 17 ten Z. v. Miami. Lekkerkerk, 17 nabij eil. Wight Loosdrecht, 17 240 m. O.NO. Masirah eil. Luna, 17 van Bremen. Maashaven, 17 v. Winneba, te Kota verwacht Mariekei-k, 17 van Zanzibar n. Mozambique. Meliskerk, 18 te Karachi. Metula, 17 v. Balikpapan n. Singapore. Muiderkerk, 15 te Kaapstad Murena, pass. 18 Ouessant. Maasdam, ca. 14 u. v. proeftocht terug Schie dam verwacht Markelo, pass. 17 Gibraltar. Maas, 17 v. Piraeus naar Limasol. Manoeran, 17 270 m. W. Colombo. M-arisa, 17 te Pladju. Meerkerk, 17 nog te Damman. Mentor, 17 v. Izmir te Istanboel. Merwede, 17 420 m. N. t. O. Flores. Minjak, 18 rede Menado Mirza, 20 vi Miri te Singapore verwacht. Nelly, 17 11 u. v. Teneriffe n. Kaapstad. Nieuw Amsterdam, 17 ter hoogte van Sable eil. Oranje, 17 v. Colombo n Eelawan. Orion, 17 van Gibraltar. Ondina, 17 Ouessant, gepass. Oph'ir 18 v. Belawan te Singapore. Oranjefontein, 17 340 m. W. Walvisbaai. Orestes, 17 490 m. ZW. Flores. Ovula, 18 v. Suez te Rasgharib. Prins Frederik Willem, pass. 17 Lands End. Prins Willem III, 17 in Str. v. Mackinac. Prins Willem V, 17 v. Milwaukee n, Sarnla. Phrontis, 18 v. Indonesië te Amsterdam. Polydorus, 17 v. New Orleans te Mobile. Prins Willem IV, 17 te Antwerpen. Paula, 19 v. Singapore te Pladju verwacht. Peina, 17 v. Balikpapan te Singapore verw. Planeius, 18 te Buleleng. Prins Fred. Hendrik. 17 530 m. O Belle Isle. Ridderkerk, 17 v. Mombassa n. Aden. Rondo, 18 v. Soerabaja n. Panaroekan. Radja, 17 200 m. W. Maladiven. Rossum. pass. 17 Beachy Head. Rijndam, 17 570 m. O. ten N. Cp. Race. Rijnkerk. pass. 17 ten Z. Kreta. Scherpendrecht, 18 v. Rio Grande te Paranagua verwacht. Sinakep. 17 v. Marseille n. Livorno. Slamat. 17 van Marseille n. Halifax. Stad Haarlem, 17 v. Lulea naar R'dam Straat Makassar. 18 v. Santos te Rio de Janeiro Soestduk. 17 v. New York n. Baltimore. Stad Maastricht. 18 v. Vlaardingen te R'dam. Samarinda, 18 te San Francisco. Sohie, pass. 17 16 u. San Miguel. Stad Alkmaar. 20 ca. 16 u. v Wabana aan de Hoek van Holland verwacht. Stad Dordrecht, vertr. 18 v. R'dam n. Palermo. Saroena, 17 v. Miri saar Balikpapan. Tallsse. 18 te Belawan. Ternate. 17 van Port Said, fencer, 18 v. Port Swettenham te Singapore. Tusadane. 16 te Mauritius. Trompenberg, 17 v Antw. n. Hamburg. Veendam. 17 760 m. W. Lands End 21 ca. 10 u. Southampton verwacht. Willem Ruys, 21 3.30 u. v. Tj. Priok aan de Hoek van Holland verwacht. Waal. pass. 17 Gibraltar. Westland, 17 te Recife. fJsel, 17 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zaan, 17 19 u. v. Toppila n. R'dam. Zijpenberg, 17 te Itajai. m KLEINE VAART Eab-T, 17 te Newcastle van Gamleby. Joost, 16 v. Bon-ess naar Goole. Pavo, 17 te West Hartlepool v Stugund. Ponto, 16 v. Holmsun-d naar de Tyne. Wilpo. 17 v. Zaandam, naar Borga. ArnoudspoVder, vertr. 19 v R'dam n. Lissabon. Batavier III, 17 v. R'dam te Bordeaux. Bernina, 16 v. Paraijs naar Kopenhagen. Bill, 17 van Yarmouth naar Huil. Birmingham, 17 v. Goole naar de Tyne. Casan-a, 18 v. Antw. naar Veyle. Catharine, 18 v. Londen te Blyth. Cornelia b II. 16 v. Hudiksvall te Le Havre. Deo Duce. 16 te Gothenburg. Doklaan, 16 v. Grangemouth te Midd'lesbro. Express, 17 v. Middlesbro naar R'dam Franka II, 18 v. Oporlo, te Cherbourg verw. Geert Bodewes, 18 v. Grangemouth te Esbjerg Masker]and, 17 v. Goole te Harlingen. Hast III, 17 v. Malmö te Gothenburg. Hoflaan, 18 v. Barry te Le I-Iavre verwacht. Ingeborg, vertr. 18 v. Vlaardingen n. Barry. Marcella, 18 v. Livorne n. Port Lyautey. Matar. 17 v. Antwerpen te Lissabon. Matthew, 18 v. Beckton te BiMingham Maymere, 16 v. Mostaganem te Liverpool. Mirfak, 18 v. R'dam te Hamburg. Mizar, 20 v. Norresur.det te R'dam. Noord, 18 te Shellhaven. £arS,a'„17 v' Hamburg naar Zwijndrecht. R- P. S.. 16 v. Manchester te Lissabon. Rose Marie. 17 v. Malmö te Gothenburg. Saba. 17 v. Grimsby naar Logstor. Sambre, 17 v. Amsterdam te Parijs Spolanda, 17 van Leixoes n. Burela. Texel. 18 v. Hamburg Ie Rotterdam. Ton. vertr. 18 v. Rotterdam n. Drogheda. roos. 17 v. Odense te Lvsekil. Trompervburgh, 17 v. Stockholm n. Norhköpin» Vrede, 18 v. Jereey naar Londen. Vrouwepolder. vertr. 18 v. Antw. n. Rdam. Westpolder. 17 v Lissabon n. Antwerpen. Wiebold Bohmer. 17 van Gent te Lenden. rr SLEEPVAART Hudson, met pontons pass. 17 Kp. St. Vincent. Loire 17 van La Coruna te Antwerpen. Pool-zee, 17 850 m. W. ten N. St. Vincent. Witte Zee, 17 570 m. O.ZO. Diego Garcia. Zondag 20 Juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. Wassenaar van IJmuiden-Oost, 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Huizer. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thijs. 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 17 uur: ds. H. J. de Vries van Berkel enu Rodenrijs. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: prof. dr. W. Leendertz. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag 9 uur: H. Dienst, Donderdag 9 uur: H. Dienst, 19.30 uur: Vespers (H. Jaco bus Apostel). Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugd dienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: de heer J. Poort, cand. te Den Haag, 19 uur: ds. G. Wassenaar, samenkomst voor iedereen. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens, 17 uur: ds. C. W. Thijs. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- broot-zijstraat, 10 uur: de heer P. D. Bardelmeyer van Noordwijk aan Zee. Woensdag 19.45 uur: H. Huson van Dordrecht, openluchtsamenkomst. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden van IJmuiden. Jeugdkapel (Torenstraat 2), 10.15 uur: de heer J. Bergsma. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 9 uur: ds. F. C. Willekes, 10.30 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente. Populierenlaan, 10.15 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe nelaan, 10 uur: de heer A. Boer. Vrijzinnig Hervormden, Prinsesselaan, 10 uur: J. B. Assendorp van Velsen. Gereformeerde Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: prof. R. J. Schippers van Am sterdam. Doopsgezinde Gemeente, Meer, 10 uur: dr. Alb. Vis. Evang. Lutherse Gemeente, Koningstraat, 10 uur: ds. W. A. Bloemhoff van Heiloo. Leger des Heils, Kerkstraat 67, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. luitenante W. K. v. d. Veen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma, 19.30 uur: ds. J. Wiersma. Jeugddienst. Ger. Kerk, Badgastenkerk, 10 uur en 14.30 uur: ds. E. de Jong van Winters wijk. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege. Heilige doop. De Toorts, 9 uur: ds. D. ter Steege. Kapel, 19 uur: dr. H. v. d. Loos van Haarlem. Doopsgezinde Gemeente, in de Kapel, 10.30 uur: dr. J. A. Schreuder. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. H. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 7.30 p. m. Evensong, rev. Dean of Chi chester.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 9