Ghavam Soeltaneh door hevige onlusten ten val gebracht Morgen komt uitbreiding van de Tweede Kamer aan de orde Democratische conventie brengt Stevenson ovatie Weerbericht Positie van de Sjah wordt wankel, diepe bezorgdheid in Londen Rotterdamse telefoniste in haar woning vermoord CHA OS IN PERZIE Clandestiene zenders opgespoord Hilaly Pasja weer formateur in Egypte Frankrijk vraagt V.S. om méér orders Vier gewonden bij autobotsing Aardbeving in Californië eist twaalf doden Wederopbouwwet tot 1955 verlengd Het woord is aan Zij ziet in onwillige gouverneur de man die Eisenhower zou kunnen slaan Russische sleep spoorloos verdwenen Onderwijs in Indonesië kan Nederlands niet missen Saarkwestie voor de Raad van Europa Mr. P. J. Oud wordt buitengewoon hoogleraar „Korsakov" en „Zannikov" geven geen antwoord Unaniem oordeel van A .R.-Kam er club: „Niet medewerken aan dr. Drees' formatiepoging" Haarlemse jongen in zee verdronken Prof. Asselbergs benoemd in Nijmegen 67e JAARGANG No 10 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 22 JULI 1952 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 296e JAARGANG 170 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TEHERAN (Reuter) Nadat zij vier dag-en had getracht de politiek van Perzië fundamenteel te wijzigen, is Maandagavond de éénmansregering van Ghavam es Soel taneh gevallen Het aftreden van Ghavam werd hekend gemaakt na een dag van bloe dige hotsingen van aanhangers van oud premier Mossadeq met politie en leger. Naar schatting zijn meer dan 20 personen gedood, ongeveer duizend gewond en meer dan 200 aangehouden. In een vergadering van de Kamer liet Hoessein Makid, een vooraanstaande mede werker van Mossadeq bij de nationalisatie van de olie-industrie, doorschemeren, dat dr. Abdoellah Moazami, misschien de vol gende premier zal zijn. Moazami heeft enkele weken geleden zonder succes naar het voorzitterschap van de Kamer ge dongen. De Kamer kwam gisteravond niet tot een besluit over de benoeming van een nieuwe premier en komt vandaag hierover in bij zondere vergadering bijeen. Na het bekendmaken van het ontslag van Ghavam als premier verklaarde de Mohammedaanse godsdienstige leider Aya- toellah Kasjani over de radio: „De laatste pijl van het imperialisme heeft in Perzië zijn doel gemist". Hij dankte de bevolking voor haar demonstraties ten behoeve van Mossadeq en zei, dat Dinsdag een dag van nationale rouw zal zijn om de doden die bij de botsingen het leven verloren. In een park te Teheran heeft een menigte gepoogd het standbeeld van de Sjah om ver te halen. Zij werd door de politie uit eengejaagd. De politie heeft gisteravond het vuur ge opend op een menigte, die zich verzamelde nabij het huis van Ghavam es Soeltaneh. Spoedig nadat het aftreden van Ghavam bekend was geworden, trok een menigte naar de woning van de hoffotograaf van de Sjah. Er werd schade aangericht en foto's van de Sjah en leden van de Koninklijke familie werden van de muren getrokken. Onder leiding van afgevaardigden van het nationale front, de partij van Mossadeq, trokken de demonstranten gisteren naar diens woning. In de stoet werden portretten van hem meegevoerd. In Teheran is men overal weer aan het werk gegaan. Leiders van het nationale front hebben via radio-Teheran een oproep tot de be volking gericht, in het gehele land het werk te hervatten. De sprekers wensten de be volking geluk met haar „moed en vastbe radenheid tegenover een grote overmacht" en dankten haar voor de krachtige steun. Onze correspondent in Londen schrijft: In Londen worden zowel de gebeurtenis sen in Perzië als in Egypte met de diepste bezorgdheid gade geslagen. In beide landen staat de troon op het spel. De Sjah van Perzië wordt onmiddellijk bedreigd door Mossadeq, die thans de werkelijke heer en meester is. De Sjah, ook al behoudt hij zijn troon, is geheel van Mossadeq afhankelijk. Mossa deq zal nu, zo verwacht men in Londen, de macht over het leger krijgen, hetgeen de Sjah hem vier dagen geleden had gewei gerd. Ghavam is niet alleen het slachtoffer van een tegenstrijdige coalitie Mossadeq's nationale front, de fanatieke Mohamme daanse beweging van Kasjani en de ille- De opsporingsdienst der PTT heeft in samenwerking met de Rijkspolitie twee clandestiene zenders opgespoord, en wel de Brunswijk te Vriezenveen, werken op de 250 m en de Bandoeng, alias de Curagao in de gemeente Hardenberg, werkende op de 240 m. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 26-jarige textiel-arbeiders F. A. te Bruinehaar, en de 20-jarige kweker H. M. te Brucht. De gehele apparatuur werd in beslag genomen. gale communistische Toedeh-partij maar ook van de zwakheid van de Sjah. Toen deze weigerde het parlement te ontbinden om Kasjani's arrestatie mogelijk te ma ken, was er geen weg meer open voor een nieuwe politiek. De „Times" beschouwt de terugkeer van Mossadeq als*een ramp. Tot nu toe kon de Sjah een zekere matiging uitoefenen, maar thans schijnt ook dit tot het verleden te behoren. Door niet aan Ghavam vast te houden, heeft de Sjah volledig in de kaart van Mossadeq gespeeld. De oplossing van de Perzische economische crisis lijkt door de jongste gebeurtenissen verder dan ooit. De „Daily Herald" is van mening, dat als de Sjah krachtig optreedt, hij op het leger zal kunnen blijven rekenen. Maar hij is geen figuur, van wie een krachtig optreden kan worden verwacht. Als de Sjah tot abdicatie wordt gedwongen en Mossa deq niét de steun zal krijgen van het slecht betaalde leger, is een perode van chaos te verwachten, welke tot een militaire dicta tuur kan leiden, zoals onder Reza Khan, de Sjah's vader. Mossadeq premier? Mossadeq is vanochtend door de Kamer met 61 stemmen vóór bij twee onthoudin gen tot premier aangewezen. De Sjah zal nu moeten beslissen of hij Mossadeq tot premier zal benoemen. Vier dagen heeft de nieuwe Perzische premier Ghavam es Soeltaneh zijn functie hekleed, daarna heeft hij zijn ontslag ingediend als gevolg van de ongeregeldheden die in Teheran veroorzaakt waren door de aanhangers van ex-premier Mossadeq. Op de foto: Ghavam. es Soeltaneh met zijn zoontje Hoessein. Prof. Heero ma: „Het hoger onderwijs in Indonesië loopt vast op de gebrekkige kennis van de Ne derlandse taal. De studenten verliezen hier door nu al één tot twee jaar op hun studie tijd, maar ik geloof dat men in Indonesië de sentimentele overweging te boven zal komen en zal moeten terugkeren op de studie van het Nederlands, omdat anders het wetenschappelijke niveau nog sterker zal dalen dan nu reeds het geval is", aldus prof. dr. K. H. Heeroma, die na ruim drie jaar hoogleraar in de Nederlandse taal en letteren aan de Indonesische universiteit te zijn geweest, zijn ontslag heeft genomen, met de „Willem Ruys" is teruggekeerd en nu in Leiden zijn arbeid aan het woorden boek van De Vries en Te Winckel zal gaan voortzetten. BONN (DPA) De Duitse delegatie naar de raadgevende vergadering van de Raad van Europa wenst, dat de raad op zijn bijeenkomst te Straatsburg, in Sep tember, de Saarkwestie zal behandelen. In een telegram aan de voorzitter van de raad, De Menthon, heeft de delegatie verzocht het punt „schending in het Saargebied van de democratische verplichtingen volgens het statuut van de Raad van Europa en volgens de conventie ter bescherming van de rechten van de mens" op de agenda te plaatsen. Morgenmiddag begint de Tweede Kamer met de behandeling in tweede lezing van het wetsontwerp tot wijzi ging van de Grondwet, teneinde ver hoging van het aantal leden der Twee de Kamer van 100 tot 150 mogelijk te maken. In haar Memorie van Antwooi-d over dit wetsontwerp verklaart de regering, dat zij de hogere uitgaven, uit de uitbreiding voortvloeiend, ten volle verantwoord acht. De voorgstelde uitbreiding moet worden beoordeeld los van de vraagstukken ron dom het partijwezen. Deze doen zich ook reeds voor bij het tegenwoordige aantal leden der Tweede Kamer. Indien kleine partijen of de kans op vergroting van het aantal daarvan een euvel wordt geacht, blijft een tegengaan daai-van evengoed mogelijk na uitbreiding van het aantal Kamerleden. Wat de bezwai-en tegen grote fracties betreft, een fractie van 45 leden is ook bij een ledental van 100 denkbaar. Dit behoeft in het kader van het parlementair stelsel geenszins bezwaren op te leveren. Het is niet uitgesloten, dat de vergroting van het aantal Kamerleden enige vertra gende uitwerking op de parlementaire ar beid zal blijken te hebben. Onvermijdelijk kan dit echter niet zijn en de wal zal het schip wel keren zonder dat dit nog be hoeft te leiden tot sterke beperking van de spreektijd, aldus de regering. Dat uitbreiding van de Tweede Kamer zonder evenredige verhoging van het aan tal leden der Eerste Kamer een wijziging zou brengen in de getalsverhouding tussen beide Kamers is voor de regering de grond geweest, waarop zij tevens uitbreiding van de Eerste Kamer heeft voorgesteld. Nu evenwel de Eerste Kamer dat voorstel heeft verworpen, nadat zij de uitbreiding van de Tweede Kamer had aangenomen, ligt het op de weg va.n de regering thans haar standpunt tegenover uitbreiding enkel van de Tweede Kamer definitief te bepalen. Een onverbrekelijk verband tussen de beide voorstellen tot uitbreiding onderscheiden lijk van de Eerste en van de Tweede Ka mer heeft de regering van het begin af slechts gezien en gelegd in deze zin, dat in geen geval uitsluitend de Eerste Kamer in ledental zou mogen worden verhoogd. De regering is dan ook van oordeel, dat het achterwege blijven van uitbreiding der Eerste Kamer geen genoegzame grond is om van uitbreiding der Tweede Kamer af te zien. Het bezwaar tegen wijziging van de sterkte-verhouding kan nooit zeer klem mend zijn, omdat de bestaande verhouding op zich zelf geen norm is. De regering is van oordeel dat bezwaren, ontleend aan de aanneming van het amen- dement-Andriessen in zake stemoverdracht, de uitbreiding van het aantal Kamerleden niet in de weg mogen staan. CAIRO (Reuter) Naguib Hilaly Pasja, die drie weken geleden door Sirry Pasja als premier werd opgevolgd, heeft Maan dagavond een nieuwe Egyptische regering gevormd, die de meeste van de leden van zijn vorige kabinet omvat. Het nieuwe kabinet bestaat geheel uit onafhankelijken. Er is thans een einde ge komen aan een kabinetscrisis van 36 uur, die is gevolgd na het aftreden van Hoes sein Sirry Pasja, die slechts achttien dagen aan de macht is geweest. Het nieuwe kabinet is het vijfde sedert de ongeregeldheden op „zwarte Zaterdag" in Cairo in Januari van dit jaar en het tweede in deze maand. Premier Hilaly Pasja heeft meegedeeld dat hij pas Woensdag de nieuwe regering zal bekendmaken. Sirry Pasja zal Woensdag naar Europa vertrekken. De demissionnaire minister van Binnen landse zaken, Mohammed Hasjem Pasja, zal Woensdag eveneens naar Europa reizen. Hij is de schoonzoon van Sirry Pasja. Anders wordt bewapening beperkt PARIJS (Reuter) Naar te Parijs wordt vêrnomen, heeft de Franse regering Maan dag de Amerikaanse ambassadeur, James Dunn, een memorandum overhandigd, waarin wordt verklaard, dat het Franse bewapeningspi-ogram zal moeten worden beperkt, tenzij de qmvang van de Ameri kaanse militaire orders aan Franse bedrij ven belangrijk wordt uitgebreid boven het peil, dat tot dusver is toegezegd. De Ame rikaanse ambassade te Parijs heeft geen commentaar op de inhoud van het memo randum, dat aan Washington is doorgezon den, gegeven. Franse ministers hebben tijdens het be zoek van minister Acheson aan Parijs in Mei te verstaan gegeven, dat Frankrijk orders ter waarde van minstens 250 mil- lioen dollar nodig heeft. Maandagmiddag zijn op de rijksweg Rot terdam-Delft twee auto's met elkaar in botsing gekomen, waarbij vier personen werden gewond, van wie twee ernstig. De botsing was zo hevig, dat de twee auto's zwaar werden beschadigd. De 47-jarige weduwe De Stoesser geboren Brewer de, Vrijenes, wonende in Zwitserland doch verblijvende te Wassenaar, moest met een hersenschudding en een ribfractuur in het ziekenhuis Bergweg te Rotterdam worden opgenomen. Haar 12-jarig dochtertje, Annabelle Adoline, die naast haar zat, moest in het zelfde ziekenhuis worden opgenomen. Haar toestand is zorgwekkend. Ook de bestuur der van de andere auto, de 47-jarige heer H. Grosfeld uit Roosendaal, werd gewond evenals zijn 48-jarige vrouw, maar beider toestand wordt niet ernstig geacht. Zij zijn naar het ziekenhuis Coolsingel te Rot terdam vervoerd. LOS ANGELES (Reuter) In Californië heeft Maandag de krachtigste aardbeving in 50 jaar plaats gegrepen. Er zijn elf doden te betreuren. De mogelijkheid bestaat, dat vandaag een nog zwaardere schok zal op treden. Het stadje Tehachapi, dat 3000 in-, woners telt, is geheel verwoest. Twaalf mensen kwamen om het leven. Millioenen mensen, van San Francisco tot aan de Mexicaanse grens, werden door de aardbeving uit hun slaap gewekt. Rui ten braken, water- en krachtleidingen ge raakten in het ongerede en wegen werden versperd. Er traden aardverschuivingen op, die het reddingswerk in de dunbevolkte bergstreken, waar het centrum van de aardbeving zich bevond, belemmerden. De schade loopt in de millioenen dollars. Gistermiddag te dertien uur vier Neder landse tijd waren de schokken ook in De Bilt geregistreerd. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool Naar „De Rotterdammer" verneemt heeft de senaat van de Nederlandse Economi sche Hogeschool te Rotterdam het voor nemen binnenkort de benoeming be kend te maken van mr. P. J. Oud, oud-burgemeester van Rotterdam, tot buitengewoon hoogleraar in het Neder landse Staats- en Administratiefrecht, ter vervulling in de vacature die zal ontstaan door het met emeritaat gaan van prof. mr. C. W. de Vries. Deze opdracht zal slechts enkele uren per week vergen, zodat zij voor mr. Oud geen reden behoeft te zijn te bedanken voor het Kamerlidmaatschap. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verlenging van de wer kingsduur van de wederopbouwwet, die op 1 Januari 1953 zal vervallen. In de memo rie van toelichting, behorende tot het ont werp van wet, dat tot bovengenoemde wet heeft geleid, wordt als een der redenen, waarom de onderhavige materie in een tijdelijke voorziening geregeld behoorde te worden, genoemd de omstandigheid, dat de toekomstige wetgeving nopens de ruimte lijke ordening en de volkshuisvesting des tijds het voorwerp was van het onderzoek van een staatscommissie ónder voorzitter schap van prof. mr. dr. G. van den Bergh. Deze staatscommissie heeft inmiddels haar M r. C. Bake (Meester Constantijn): Dieren beschermen is mensen be schaven. verslag uitgebracht. Verwacht mag wor den, dat in de loop van het volgende jaar ontwerpen van wet, gebaseerd op het rap port van bovengenoemde staatscommissie, bij de Staten-Generaal zullen kunnen wor den ingediend. In het bijgaande ontwerp van wet wordt daarom voorgesteld de werkingsduur van de wederopbouwwet met twee jaar, tot 1 Januari 1955, te verlengen. In een woning aan de Willebrordusstraat in Rotterdam-Noord is de 22-jarige telefo niste A. G. B., waarschijnlijk reeds Zondagmiddag, met een mes en een zwaar voor werp zodanig gewond, dat zij kort daarop is overleden. De chaos in de woning wees op een vechtpartij, die aan de moord is voorafgegaan. De dader is nog niet gevonden. Het vermoorde meisje was alleen thuis, toen dé pleger van de aanslag de woning binnenkwam, want haar moeder en zuster waren met vacantie afwezig. Maandagmid dag wilde een getrouwde zuster bij haar op bezoek gaan. Ze had een sleutel van de voordeur, zodat ze normaal de woning binnenkwam. Onmiddellijk viel haar de wanorde op in de woning. In de achter kamer aangekomen slaakte ze een gil van ontzetting. Op de grond vond zij haar hevig bloedende zuster. Hevig ontdaan liep de vrouw naar de buren, die onmiddellijk de politie opbelden. Nadat was vastgesteld, (Van onze correspondent in de V.S.) De eerste dag van de democratische con ventie te Chicago heeft geleid tot opvallen de demonstraties voor de man, die tot dus verre heeft volgehouden, dat hij niet voor het presidentschap in aanmerking wil ko men. Die man is Adlai Stevenson, 52 jaar ou«, en gouverneur van de staat Illinois. Zijn optreden is in de loop der jaren steeds zo vitaal en strijdvaardig geweest, dat tal loze democraten tot de overtuiging zijn ge komen, dat deze man ook al zijn zijn persoonlijke ambities niet sterk een zeer krachtige campagne zou kunnen voe ren in de strijd om het presidentschap. Het is dan ook niet toevallig, dat bij het begin van deze democratische conventie zijn naam bijzonder vaak wordt genoemd. Meer dan een van de andere candidaten is Stevenson een figuur, die in de democratische partij de eenheid zou kunnen bewaren. Hij wordt gerespecteerd in alle delen des lands en zo iemand, dan zou Stevenson het prestige bezitten om te verhinderen dat staten als Alabama. Mississippi, Louisana en South-Carolina opnieuw als in 1948 hun stem zouden onthouden aan het de mocratische programma en de door de meerderheid der conventie gekozen candi- daat. In 1948 konden de democraten zich een scheuring in eigen gelederen nog juist veroorloven. Maar nu Eisenhower de tegencandidaat is, kan het voor de demo craten een levensbelang zijn de eenheid te handhaven. Vandaar dat er, vooral de laatste tijd, steeds weer voor Stevenson wordt gepleit. Hij is gematigd in zijn politieke opvat tingen, een man van de middenweg: noch zo extreem reactionnair als de democra ten uit het Zuiden, noch zo vooruitstrevend als bijvoorbeeld de democraten van New York. Vermoedelijk zal men zich in Europa moeilijk kunnen voorstellen hoe groot de tegenstellingen kunnen zijn in één Ame rikaanse politieke partij. Handicaps Stevenson op wie de hoop van vele democraten nu gevestigd is, heeft als enige ernstige handicap, dat hij zich tot dusverre afkerig heeft getoond van het president schap. Als zijn wens om buiten de race te blijven oprecht is zo vraagt men zich In Artis heeft een Koedoe een van de mooiste antilopensoorten dezer dagen het leven geschonken aan een dochter, een vrij zeldzame gebeurtenis bij in gevangen schap levende Koedoe's. Deze moeder wenst echter niets van haar spruit te weten, waarom oppasser Bol zich maar over de Koedoe-baby ontfermd heeft.m hier en daar af hoe zou zulk een man, wanneer hij alsnog voor de aandrang van de partij zou zwichten, dan voldoende vechtkracht kunnen opbrengen om in No vember de positie te bereiken, die hij eigenlijk niet. begeert? Een tweede handicap is, dat Stevenson gescheiden is en het Witte Huis kan toch niet zonder gastvrouw zijn. Bovendien kan het volgens vele puriteinen in de V. S. niet door de beugel, dat de president geschei den is. Ondanks dat alles heeft men het gevoel, dat Stevenson, zo hij zulks begeert, demo cratisch candidaat kan worden, ook thans nog. Op de eerste dag van de conventie heeft hij als gouverneur van de ontvangende staat een woord van welkom gesproken. Voordat hij begon, kreeg hij reeds zulk een demonstratieve ovatie, dat hij de hulp van de voorzitter moest inroepen om aan het woord te komen. Zijn daarop gehouden rede moet zijn gehoor ervan overtuigd heb ben, dat hier voor het eerst sedert Franklin Roosevelt weer een democra tisch leider stond, die een toespraak ver mag te houden, rijk aan gedachten en pun tig van formulering. Deze tamelijk kleine man met zijn scher pe gezicht zo besefte men zou èn door zijn kernachtig denken èn door zijn rake beeldende taal een tegenstander van for maat zijn voor generaal Eisenhower. De Amerikaan in het algemeen luistert graag naar een goede rede en hij houdt van krachtige levendige taal. En Stevenson, die bovendien als gouverneur van Illinois een uitstekende reputatie geniet, zou het in welsprekendheid waarschijnlijk van Eisen hower winnen. Weliswaar is dat niet alles, maar het is toch een groot voordeel in de verkiezingscampagne. De millionnair Harriman, geliefd bij de vakverenigingen, en de zeer populaire Ke- fauver zijn er ook nog, maar zij behoren tot het progressieve bloc, dat in het Zuiden weinig in aanzien is. Het was reeds nacht, toen Barkley be kend maakte, dat hij zich als candidaat terugtrok. Ook Barkley is een man van de middenweg. Hij heeft echter de arbeiders te zeer tegen zich. De vraag is thans: hoe zullen de vakverenigingen staan tegenover Stevenson? Een Russisch schip van ongeveer 15.000 ton, dat achter een sleepboot op weg was van Leningrad naar Rotterdam om te dok ken, is sinds een week spoorloos op de Noordzee. Zowel de kustwachten langs de Nederlandse kust als het radio-kuststation Scheveningen Radio te IJmuiden heb ben sinds een week taal noch teken van de Rus gehoord. Het schip, de „Korsakov" heeft blijkbaar geen radio aan boord, want het contact, dat Scheveningen Radio heeft gehad tot vorige week Maandag, werd met de sleepboot „Zannikov" onderhouden. Beide schepen zijn voor het laatst gesig naleerd door de kustwacht van Ameland. De dag daarop (vorige week Dinsdag) werd het schip voor Hoek van Holland verwacht. De hele situatie heeft nogal wat bevreem ding gewekt, omdat Scheveningen Radio op haar herhaalde aanroepen geen antwoord kreeg. Er liggen diverse telegrammen voor de sleep, die Maandag 14 Juli bij Ter schelling nog is gezien door een Duitse coaster. De „Korsakov" is, wegens zijn ernstige schade aan de boeg, moeilijk te slepen. dat het meisje was vermoord, werd het parket van het misdrijf op de hoogte ge steld. De Officier van Justitie, mr. C. W. Baron van Dedem, verscheen, vergezeld van de gerechtelijke deskundige, dr. L. Zel- denrust en commissaris B. Elles. Dr. Zeldenrust zal de sectie verrichten. Over de motieven van de dader tast men nog in het duister. Bij de ondervraging van de buren is de politie er niet in geslaagd een duidelijk signalement te verkrijgen. Nader vernemen wij, dat het slachtoffer Zaterdagmiddag was gaan kamperen op Duinrell in Wassenaar. Zondagmiddag heeft men haar tegen één uur zien terugkeren in de woning aan de Willebrordusstraat. Haar thuiskomst op dit uur stond waarschijnlijk in verband met een bezoek, dat zij 's mid dags verwachtte. In de woning werden door de politie lege limonadeglazen en bonbonpapiertjes aan getroffen, waaruit kan worden afgeleid, dat het bezoek aanvankelijk een vriend schappelijk karakter had. Toen het meisje Maandagmorgen niet op haar werk verscheen, werd van haar kan toor om inlichtingen gevraagd bij haar ge trouwde zuster, die toen 's middags in de woning aan de Willebrordusstraat ging kij ken. De politie zou er inmiddels in geslaagd zijn, een vrij goed signalement van de ver moedelijke dader te verkrijgen. Van officiële Anti-Revolutionnaire zijde wordt medegedeeld: „Dr. J. Schouten heeft Zaterdag, na over leg te hebben gepleegd met zijn politieke vrienden, aan dr. W. Drees medegedeeld, dat de A.R. Kamerclub van oordeel is, dat medewerking aan de kabinetsformatie kan worden verleend, wanneer aan de A.R. richting in het te vormen kabinet een zo danige plaats kan worden toegekend, dat zij bij de voorbereiding en de besluitvor ming ten aanzien van het sociaal-econo misch beleid op genoegzame wijze wordt betrokken. Dit zou haars inziens het geval zijn, indien voor het departement van Sociale Zaken een Anti-Revolutionnair zou worden aangezocht. Tevens heeft de heer Schouten de aandacht van de kabinets formateur gevraagd voor enkele bezwaren tegen de door hem voorgenomen samen stelling van het kabinet, in het bijzonder tegen het plan voor het departement van Sociale Zaken een vooraanstaand man uit het N.V.V. uit te nodigen. Maandag heeft dr. W. Drees aan de heer Schouten verklaard, dat aan de wens met betrekking tot het sociaal-economische beleid niet kan worden voldaan. Deze verklaring heeft ten gevolge, dat de A.R. niet kunnen medewerken aan de for matie van een kabinet in de door de for mateur gedachte samenstelling. Dit is het unanieme oordeel van de A.R. Kamerclub." Het twaalfjarig Haarlems jongetje J. G. F., dat gistermiddag om kwart over twee met enige vriendjes op het strand speelde tussen het Tentenkamp en de Zeeweg is tijdens een spel met een bal waarschijn lijk in een mui geraakt en sindsdien niet meer gezien. Men neemt aan dat het jon getje is verdronken. De Sint Radboutstichting te Utrecht heeft met ingang van het komende studiejaar tot gewoon hoogleraar in de Nederlandse en algemene letterkunde aan de R.K. Univer siteit te Nijmegen benoemd prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs (Anton van Duinkerken). IETS MINDER WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met wisselende bewolking. Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Noordelijke wind. Over het alge meen iets minder warm. 23 Juli Zon op 4.48 uur, onder 20.44 uur. Maan op 6.09 uur, onder 21.25 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 22 Juli Hoog water: 3.57 en 16.24 uur. Laag water: 12.01 uur. Woensdag 23 Juli Hoog water: 4.34 en 16.59 uur. Laag water: 0.21 en 12.40 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1