Generaal Naguib verzoekt Maher Pasja nieuwe regering te vormen Kansen van de onwillige Stevenson blijven stijgen Conferentie over Sehuman-plan is het nog niet eens over zetel Weerbericht Koning Faroek moet zich neerleggen bij besluiten van rebellengeneraal Bezwaren tegen grote winsten op electriciteitsievering Prof. Beel thans formateur Haarlems Dagblad HILALY PASJA AFGETREDEN Faroeks nederlaag Paus doet beroep op de Russen Conflict met Zuidelijke delegaties duurt voort Het woord is aan Ghavam es Soeltaneh toch gearresteerd Prof. Romme en dr. Drees bedankten 296e jaargang 17 2 Adres van Kamers van Koophandel Post voor thuisvarende Korea-militairen Duitsers niet content over Frans voorstel Weer kool en bonen naar Duitsland Verdronken Haarlemse jongen aangespoeld Truman poogt geschil in staalindustrie bij te leggen 67 e JAARGANG No 12 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K2560), Terrasweg47,Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 24 JULI 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter) De Egyptische premier Hilaly Pasja is gisteren afgetreden. Generaal Mohammed Naguib, de leider van de staatsgreep, deelde mee, dat hij Aly Maher Pasja verzocht heeft, een nieuwe regering te vormen. Aly Maher Pasja heeft in de afgelopen oorlog gevangen gezeten op beschuldiging van activiteit ten gunste van de as-mogendheden. Hij volgde op 27 Januari van dit jaar de WafdLstische pre mier Nahar Pasja op, doch moest al spoedig aftreden. Generaal Naguib deelde in een radiotoe spraak mee, dat hij zal optreden als opper bevelhebber van de Egyptische strijdkrach ten. Naar hij zeide bevindt zijn voorganger, maarschalk Hoessein Farid Bey, zich met andere vooraanstaande officieren in hech tenis. Deze gevangenen zullen te gelegener tijd in vrijheid worden gesteld, aldus gene raal Naguib. Generaal Mohammed Naguib Bey. (ANP-telefoto). Het hoofd van het kabinet van Koning Faroek, Hafez Afifi Pasja, heeft bevestigd, dat de regering van Hilaly Pasja ontslag heeft genomen en dat de Koning oud-pre mier Aly Maher belast heeft met de vor ming van een nieuw kabinet. Inmiddels wordt uit Caïro vernomen, dat Aly Maher een „noodkabinet" heeft gevormd, waarin hij zelf de belangrijkste portefeuilles van oorlog en marine, buitenlandse zaken en binnenlandse zaken op zich genomen heeft. Hafez Afifi Pasja heeft meegedeeld, dat Aly Maher Pasja zijn kabinet samenstelt in overeenstemming met de wensen van generaal Naguib. Een aantal hoge officieren zal deel uitmaken van de nieuwe regering, aldus Hafez Afifi Pasja, die kort na deze verklaring aftrad. de kaloenbeurs te Alexandrië waren nor maal geopend. Koning Faroek heeft een decreet uitge vaardigd, waarin de benoeming van gene raal Naguib lot opperbevelhebber van de strijdkrachten wordt bekendgemaakt. De generaal deelde mee, dat „het leger niet van plan is, zich te mengen in de politieke aangelegenheden van het land". „De bedoeling van ons optreden was een terugkeer tot een bestuur in overeenstem ming met de grondwet en het zuiveren van het leger van corrupte elementen. Dit kan alleen worden bereikt door een onafhanke lijk man, die de achting geniet van het volk, het leger en alle politieke partijen. De enige man, die voor deze taak geschikt is, is Aly Maher Pasja", aldus generaal Na guib. Naar verluidt hebben vrijwel het gehele leger en de luchtmacht aan de staatsgreep deelgenomen. Het schijnt, dat de actie met de uiterste zorg werd voorbereid. De troe pen, die cle belangrijkste debouwen bezet ten, traden beleefd, doch vastberaden op. Hoewel er veel militairen aan de actie deel namen, is er geen schot gevallen. Helicoptère neergeschoten Volgens personen, die per vliegtuig uit Caïro te Beiroet zijn aangekomen, is het vertrek van het particuliere vliegtuig van Koning Faroek van het vliegveld bij Caïro verhinderd. Het hefschroefvliegtuig van de Koning zou zijn neergeschoten, toen de be stuurder zich niet stoorde aan het verbod om op te stijgen. De bestuurder bracht er het leven af. Het is niet bekend of de Koning zich in het andere vliegtuig be vond. (Van onze correspondent in Londen) Faroeks aanvaarding van Naguib, die hij nog" enkele dagen geleden als minister van Oorlog weigerde, is een onverbloemde nederlaag voor de vorst. Generaal Naguib, die te beschouwen is als de leider van de jongere elementen in het leger, trad klaarblijkelijk op om te voorkomen, dat hij op de achtergrond zou geraken. Hij wordt in Londen als een volkomen betrouwbaar officier beschouwd, die buiten de gewone politiek staat. Hij is niet de eer ste, die de bestraffing verlangt van dege nen, die zich aan corruptie hebben schuldig gemaakt, doch het blijft de vraag of Ali Maher Pasja als het er op aankomt thans datgene zal doen, waarvoor hij destijds is teruggedeinsd, en wat ook andere voort varende premiers als puntje bij paaltje kwam niet hebben aangedurfd. De „Times" is van mening, dat koning Faroeks invloed thans verminderd is. Het blad beschouwt de staatsgreep als een mengsel van hoge idealen en persoonlijke ambitie. Hoewel generaal Naguib niet het prestige bezit van een nationale figuur, is hij een persoonlijkheid, die het natuurlijke middelpunt werd van de jonge officieren, w „n,die ontevreden zijn over de corruptie in de hogere rangen in het leger. De „Times" acht het duidelijk dat de gebeurtenissen in Egypte interne oorzaken hebben en geen rechtstreeks verband hou den met het conflict met Engeland. De „News Chronicle" mei'kt op, dat Fa roeks prestige een ernstige knauw heeft gekregen en dat de koning, die aanspraak maakt op de extra titel van „koning van de Soedan", blij mag zijn dat hij mog ko ning van Egypte is. van de burgerlijke autoriteiten overgeno men. Zij begonnen direct berichten van buitenlandse correspondenten vrij te geven. Paleis afgezet Troepen hebben alle wegen naar het Abdin-paleis te Caïro afgezet. Men neemt aan, dat Koning Faroek zich nog in het Ras el Tin-paieis bij Alexandrië bevindt. In de Egyptische steden gaat het leven gewoon door. De effectenbeurs te Caïro en De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's Gravenhage heeft zich mede na mens een groot aantal Kamers van Koop handel uit het gehele land met een adres over de electriciteitspolitiek -gericht tot de minister van Economische Zaken. In het adres wordt onder meer gezegd dat sinds vele jaren de gemeentebesturen het principe van stroomlevering tegen kost prijs hebben verlaten. De grotere inkom sten bij toenemende afzet' en verbeterde werkwijze zijn niet gebezigd voor versnel de afschrijving, lagere tarieven of reserve vorming, maar worden als winsten van vele millioenen jaarlijks aan de bedrijven ont trokken. Deze winsten werden gebezigd in het gemeentelijk huishouden om geheel andere doeleinden te bereiken. De Kamer richt zich voorts tegen „de bonte staalkaart van tarieven, welke onder ling nauwelijks vergelijkbaar zijn of soms zelfs tegenstrijdig, hetgeen de afnemers het onaangename gevoel geeft van niet reëel behandeld te worden. In deze mening wor den zij nog versterkt" door de omstandig heid, dat de gemeenten de kostprijs van electriciteit onvoldoende bekend maken". De Kamer geeft vervolgens te kennen, dat het haar heeft teleurgesteld, dat de minister voor de te voeren electriciteits politiek zich in eerste instantie uitsluitend heeft doen inlichten door de directies van electriciteitsproductiebedrijven en de bij deze bedrijven betrokken provinciale en gemeentebesturen. De Kamer zegt voorts dat een algemene tariefsverhoging van misschien gemiddeld 25 procent een zeer nadelige invloed zal hebben op de industrialisatie en de export en dat het aanbeveling verdient voor elk electriciteitsbedrijf afzonderlijk na te gaan, of tariefsverhoging nodig'is. Noodzakelijk is, zo besluit de Kamer, dat de consument op reëele basis zijn electri- sche energie van do electriciteitsbedrijven kan betrekken, in de wetenschap, dat geen extra belastingen in de tarieven zijn ver werkt. VATICAANSTAD (AFP) Thans is door het Vaticaan de inhoud gepubliceerd van een apostolische brief, die Paus Pius XII 7 Juli jongstleden, de feesten van de Heilige Cyrillus en Methodius, de „apostelen der Slavische volken", aan de volken van Rusland heeft gericht. In deze brief wordt verklaard, dat de verzoeken die tegen het einde van het Heilige jaar, na afkondiging van het dogma van Maria's tenhemelsop- neming, aan de Paus zijn gedaan om het Russische volk toe te wijden aan het „on bevlekt hart van Maria" hem ten zeerste hebben getroffen. De Paus heeft „nimmer afgelaten te bidden, dat aan de Russen tegelijk met stoffelijke voorspoed ook de vrijheid zou worden geschonken. Bescher ming van de menselijke waardigheid en de mogelijkheid om de ware godsdienst te leren kennen en openlijk aan God de hem toekomende eer te bewijzen." De Paus verklaart, dat hij „gezien de welbekende devotie van het Russische volk tot de Moeder Gods, alle volkeren van Rus land wil toewijden aan het onbevlekt hart van de Heilige Maagd." De Paus doet een beroep op het Russische volk, het communisme tot in de dood te weerstaan en zegt te weten, dat zeer velen „het Christelijk geloof in het binnenste heiligdom van hun geweten bewaren." De brief heeft een omvang van drieduizend woorden en is in het Latijn gesteld met vertalingen in andere talen. De inhoud er van is door radio-Vaticaan in het Russisch en andere Oost-Europese talen uitgezonden. Men verwacht dat ook getracht zal worden gedrukte copieën van de boodschap in Rus land binnen te smokkelen. Post, bestemd voor de thans uit Korea naar Nederland terugkerende militairen, behoren' tot het aanvullingsdetachement, dat op 21 Juli 1951 naar Korea is vertrok ken, dient op 28 Juli of 4 Augustus in Ne derland ter post te worden bezorgd. Het adres moet bevatten: rang, naam en voor letters, legernummer, de letters N.D.V.N. en de aanduidingen: op thuisreis naar Ne derland en Amsterdam-Schiphol-Militair. De naam van het schip en de tussenha vens mogen niet worden vermeld. Woensdag heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan Barneveld, ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Barneveldse pluimvee- en eierenmarkt. Namens de gemeente werd de Prins een koppel Barneveldse leghorns aangeboden. CHICAGO (Reuter) Er waren gistei'en steeds meer aanwijzingen, dat de democra tische nationale partijconventie voornemens is gouverneur Stevenson van Illinois als haar candidaat voor de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen in November aan te wijzen. Een groeiend aantal afgevaardigden geraakt er van overtuigd, dat Stevenson voor de wens der partij zal zwichten, indien zij hem candidaat stelt. De gouverneur zelf heeft nog niets laten merken van een ver andering in zijn voornemens: hij handelt in zijn kantoor in het conventiegebouw te Chicago aangelegenheden af, die betrekking hebben op zijn gouverneurschap van Illinois. Gouverneur Stevenson heeft wel bex-aad- slaagd met de minister van Binnenlandse Zaken, Chapman, die als een afgezant van president Truman wordt beschouwd en die gedurende de conventie reeds door ver scheidene vooraanstaande democraten is bezocht. Het gesprek liep over de aanwij zing van de presidentiële candidaat. Men verwachtte dat de conventie heden zal stemmen over het aanwijzen van een Cimdidaat. De conventie heeft Woensdag een com promis-oplossing goedgekeurd voor de „belofte van trouw", die ten doel heeft een einde te maken aan de tegenstelling tussen Noordelijke en Zuidelijke democraten. Het compromis was Dinsdagavond, onder druk van het Witte Huis, bereikt. Er wordt in gezegd, dat de afgevaardigden zich ver plichten de door de conventie aangeweze- Te Parijs zijn gistermiddag de zes minis ters van Buitenlandse Zaken der landen, die aan het plan-Schuman deelnemen, bij eengekomen. De vergadering was bijeengeroepen voor de benoeming van een uit acht leden be staand gezagsorgaan voor de kolen- en staalgemeenschap, het kiezen van een hoofdkwartier hiervoor en het bespreken van een Frans plan voor een politieke fe deratie van Europese staten. Volgens afgevaardigden heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Schu- man, ten aanzien van het tweede punt Saarbrücken als permanente zetel van het gezagsorgaan van de gemeenschap en Straatsburg als voorlopige zetel voorge steld. Bondskanselier Adenauer sprak zich uit voor Den Haag als zetel van het gezags orgaan en het scheidsgerecht. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Van Zeeland, stelde Luik voor als zetel van het gezagsorgaan en Den Haag als zetel van het scheidsgerecht. Minister Stikker sprak zich uit voor het vestigen van het hoofdkwartier te Den Ook in Zandvoort kan men thans achter een snelle motorboot het befaamde planking beoefeneneen nieuwe attractie die veel aftrek vindt, al vereist het heel wat even- wichtszin en behendigheid om zich op de gladde plank staande te houden. Haag, zijn Luxemburgse collega hield een pleidooi voor de stad Luxemburg. De ministers besloten de kwestie vandaag verder te bespreken. Een officiële West-Duitse woordvoerder heeft Woensdagavond te Parijs verklaard, dat Schumarts voorstel om een „Ver. Europees Saargebied" te maken tot de permanente zetel van het gezagsorgaan der Europese kolen- en staalgemeenschap en Straatsburg tot de tijdelijke, een volslagen verrassing was voor bondskanselier Ade nauer. Hij voegde hieraan toe, dat Schuman hier niets over had gezegd tijdens een on derhoud, dat Rij Dinsdagavond met Ade nauer had gehad. De West-Duitse delegatie meent, dat Schuman zijn denkbeeld diplomatiek zorg vuldig heeft voorbereid. Sommige Duitse delegatieleden steken niet onder stoelen of banken dat volgens hen Schumans ware bedoeling is elke Europeanisering van het Saargebied die dr. Adenauer overigens voorstaat moeilijk te maken en tevens te verzekeren dat het hoofdkwartier van de Europese steenkool- en staalgemeenschap te Straatsburg, op Frans gebied, zal worden gevestigd. Vragen Bondskanselier Adenauer zei niet in staat te zijn het Franse voorstel zonder meer goed te keuren of te verwerpen, hier aan toevoegend, dat hij echter wel wilde vragen wat Frankrijk bedoelt met „het Saargebied"; op welke wijze wordt ver zekerd, dat de bevolking van dit gebied met de voorgestelde oplossing in zal stem men en of de thans in het Saargebied be staande beperkende bepalingen op de vrij heid van meningsuiting zullen worden op geheven vóór de bevolking in de gelegen heid wordt gesteld zich uit te spreken. Schuman antwoordde dat hij slechts een denkbeeld had opgeworpen, zonder thans reeds concrete bijzonderheden te kunnen geven. Adenauer verklaarde hierop dat de in druk zou kunnen worden gevestigd, dat de ware bedoeling was te verzekeren dat het hoofdkwartier te Straatsburg zou komen en dat het denkbeeld over het Saargebied louter als „versiering" hieraan was ge hecht. „Hierop antwoordde minister Schuman niet", aldus de West-Duitse woordvoerder. De leden der delegaties van Italië, Ne derland, België en Luxemburg waren even zeer verrast door het Franse voorstel. Som migen hunner protesteerden openlijk tegen hetgeen zij noemden „een Franse poging om de Europese steenkool- en staalgemeen schap te koppelen aan het Frans-Duitse ge» schil over het Saargebied". nen in hun staten op de democratische ver kiezingslijsten op te nemen als de recht matige vertegenwoordigers der democrati sche partij, „tenzij de wetten van de staat of Tegels der democratische partij in de staat een belemmering hiervoor vormen." Laatstgenoemde beperkende bepaling is in gelast om tegemoet te komen aan de be zwaren van de delegaties van Georgia, Vir ginia, Louisiana en Zuid-Carolina, dat zij, ingevolge in hun staten bestaande wetten, geen „belofte van trouw" kunnen tekenen. Desondanks volgen de delegaties van Vir ginia, Louisiana en Zuid-Carolina thans een politiek van veronachtzaming van de „be lofte van trouw", als resultaat hiervan is het aan twijfel onderhevig of deze delega ties stemrecht zal worden verleend. De delegatie van Georgia heeft de com missie voor de geloofsbrieven een verkla ring overhandigd, waarin gezegd wordt dat de wetten van haar staat het haar onmoge lijk maken een „belofte van trouw" te tekenen. Deze delegatie heeft nu dus., inge volge de aan de belofte toegevoegde beper kende bepaling, het recht aan stemmingen deel te nemen. De delegaties van Virginia, Louisiana en Zuid-Carolina hebben geen enkele verklaring bij de commissie inge diend. De waarnemende voorzitter der conventie heeft thans bepaald, dat over het al dan niet mogen stemmen door deze dele gaties vóór de eerste stemming zal worden beslist. James Roosevelt, een zoon van de voor malige president en aanhanger van Kefau- ver, heeft ontkend dat, als eerder gemeld, de volgelingen van deze senator en die van Harriman besloten zouden hebben gezamen lijk te pogen het aanwijzen van gouverneur Stevenson als democratisch candidaat te verhinderen. Besprekingen in Bonn tussen vertegen woordigers van het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening en Duitse autoriteiten hebben tot resultaat gehad, dat de beperking, verbonden aan de onlangs ter beschikking gestelde twee millioen dollar voor invoer van Nederland se groenten, is ingetrokken. Als gevolg hiervan is de invoer in West-Duitsland van alle soorten bonen en kool sedert Dinsdag in principe weer toegestaan. Charron: De ware wetenschap en de ware studie voor de mens zijn: de mens. (Traité de la Sagesse) TEHERAN (Reuter). Ghavam es Soel taneh, de afgetreden premier van Perzië, is gisteren, ongeveer tachtig km ten Zui den van Teheran, gearresteerd. Aanhangers van het nationale front van dr. Mossadeq hebben sedert Soeltaneh's benoeming tot premier, toen hij een „nieuwe politiek" aangaande het oliegeschil met Engeland aankondigde, om zijn arrestatie verzocht. Radio-Teheran had Dinsdag gemeld, dat Soeltaneh was gevlucht. Volgens regeringskringen te Teheran heeft de Sjah Woensdag tijdens zijn onder houd met Mossadeq ingestemd met de be noeming van een bui-ger tot minister van Oorlog. In Teheran is de toestand thans rustig. Dr. Mossadeq heeft aangekondigd, dat er vandaag een nationale rouwdag zal zijn. Eerder was gemeld, dat op deze dag feest zou worden gevierd wegens de voor Perzië gunstige uitspraak van het internationale gerechtshof te Den Haag. De Sjah heeft diegenen, die bij de woe lingen hun familieleden hebben verloren, zijn leedwezen betuigd. Een hoge regeringsfunctionaris heeft verklaard, dat „alle meningsverschillen tussen Mossadeq en de Sjah zijn weggeno men". Dertig afgevaardigden hebben in het par lement een wetsvoorstel ingediend om Gha vam es Soeltaneh zijn bezit te ontnemen en dit te verdelen onder de nagelaten betrek kingen van hen, die Maandag bij de onge regeldheden zijn gedood. Ghavam is een der rijkste landeigenaren van Perzië. Premier Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis meegedeeld, dat de Britse rege ring de producten van de olie-industrie in Zuid-Perzië nog steeds beschouwt als het eigendom van de „Anglo-Irian". „Er zullen alle mogelijke stappen worden gedaan teneinde iedere poging van de zijde der Perzische regering om op welke wijze dan ook deze olie aan derden te verhan delen te verijdelen", zo voegde Churchill hieraan toe. Op het Zuiderstrand in Zandvoort bij paal 71 is gisteravond om zeven uur het stoffelijk overschot aangespoeld van het twaalfjarige jongetje J. G. Feyseler uit Haarlem, dat Maandagmiddag bij een bal spel met enkele vriendjes in een mui raak te en verdronk. WASHINGTON (Reuter) President Truman heeft Benjamin Fairless, president van de „United States Steel Company", en de vakbondsleider Philip Murray voor een bezoek aan het Witte Huis uitgenodigd. De president zal heden dan een persoon lijke poging doen om een einde te maken aan de staking in de staalindustrie. Fairless en Murray hebben de uitnodiging aange nomen. De Amerikaanse minister van landsver dediging, Lovett, heeft verklaard dat, zelfs indien thans een einde zou komen aan de staking der metaalarbeiders, naar zijn persoonlijke schatting, in het lopende kalen derjaar twintig tot dertig procent der voor genomen vervaardiging van militaire goe deren niet meer zou kunnen geschieden. 's-GRAVENHAGE. De Koningin heeft Woensdagmiddag prof. mr. C. P. M. Romme uitgenodigd de formatie op zich te nemen van een kabinet, dat geacht kan worden, het vertrouwen van het parlement te ge nieten. Prof. Romme verzocht, deze opdracht niet te behoeven aanvaarden. De Koningin heeft daarop dr. W. Drees ontvangen en hem uitgenodigd de vorming van een kabi net op zich te nemen. Dr. Drees heeft eveneens verzocht deze opdracht niet te behoeven aanvaarden. De Koningin heeft des avonds omstreeks half zeven prof. dr. L. J. M. Beel ontvan gen en hem de opdracht verstrekt tot het vormen van een kabinet. Prof. Beel heeft verzocht deze opdracht in beraad te mogen houden. Onze parlementaire redacteur tekent hierbij aan: Aan te nemen valt, dat prof. Romme, op grond van wat er tot dusver was voorge vallen en rekening houdend met de ge voelens in zijn niet zo heel gemakkelijke fractie, heel goed inzag, dat hij in de ge geven omstandigheden niet meer in staat was het parlementaire kabinet op de basis van vier partijen (KVP, P v. d. A., CHU en AR) te vormen. Indien deze veronder stelling juist is dan lag het voor de hand om aan dr. Drees de opdracht te verstrek ken een kabinet te vormen, zonder enige toevoeging. Met andere woorden, bij een dei'gelijke opdracht kon hij alle kanten uit en had hij bijvoorbeeld kunnen proberen een ploeg samen te stellen op de grondslag van het programma waarover reeds tussen de vier partijen overeenstemming was be reikt, zonder dat dan echtex-, bijvoorbeeld wat de verdeling der portefeuilles betreft, er zulke nauwe banden met de vier fracties zouden bestaan als dr. Drees had trachten te bereiken. Aangezien dr. Drees echter verzocht van deze ruimere opdracht verschoond te blij ven, moet hij zich hebben laten leiden door de gedachte dat hem voldoende zekerheid van slagen ontbrak. Hij had kunnen pro beren een kabinet samen te stellen zonder de steun van de Anti-Revolutionnairen. De vraag kan worden gesteld of dr. Drees mo gelijk aanwijzingen heeft gehad dat, als hij de richting van een kabinet van drie par tijen zou uitgaan, met minder nauw ver band ten aanzien van de drie parlemen taire fracties, hij op een gegeven ogenblik toch niet voldoende medewei-king zou krij gen van de kant van de Katholieke Volks partij. Ik heb zo'n vermoeden dat de vraag stellen haar beantwoorden is en dat dus dr. Drees bij voorbaat beducht is geweest dat zulk een poging tot mislukking gedoemd zou zijn en derhalve alleen maar tijdverlies zou hebben veroorzaakt. Voor prof. Beel, die niet onmiddellijk be zwaard is door de „hypotheek" welke op dr. Drees rustte wat de gang van zaken van zijn formatiepogingen betreft, kunnen de zaken iets anders liggen. Toch zal het hem waarschijnlijk ook niet gemakkelijk vallen om een kabinet van vier want waarschijnlijk zal hij dat toch wel willen probex-en te gaan vormen. Men vergete namelijk niet dat er een en ander gebeurd is dat thans minder tegemoetkomendheid van de zijde van de P. v. d. A. tengevolge zou kunnen hebben. **^ooocoooooooco«*»oooooooooooo ENKELE OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met enkele opklarin gen. Droog weer. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Iets minder koud. 25 Juli Zon op 4.51 uur. onder 20.41 uur. Maan op 8.32 uur, onder 21.47 uur. Hoog en laag water in IJmuider Donderdag 24 Juli Hoog water: 5.08 en 17.31 uur. Laag water: 0.54 en 13.13 uur. Vrijdag 25 Juli Hoog water: 5.40 en 18.02 uur. Laag water: 1.29 en 13.46 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1