Op vierde athletiekdag sneuvelden vele Olympische- en wereldrecords Fanny Blankers plaatst zich in finale 80 m. horden Spannende races bij finales van de roeiwedstrijden Nederlandse turnsters behoren tot de zwaksten in Helsinki De Spelen in cijfers Rusland en Hongarij e de sterksten Ook op de we „GOUD" VOOR AMERIKA, BRAZILIË, NIEUW ZEELAND Willy Lust vijfde bij verspringen Rus Tjukalov wint het skiffnummer DONDERDAG 24 JULI 1952 3 Wijzigingen in eindstand gymnastiektournooi TECHNISCH PEIL OP ONGEKENDE HOOGTE OP EEN NA LAATSTE PLAATS Olympische athleten naar Amsterdam Zwemmers aangekomen ATHLETIEK: ROEIEN: ZEILEN: VIJFKAMP: GYMNASTIEK: Als men zou denken, dat het menselijk kunnen op athletiekgebied de grens bereikt heeft, dan is Woensdag bij de Olympische wedstrijden in het stadion te Helsinki ge bleken, dat deze veronderstelling niet juist is. Op de Olympische Spelen, waar de beste athleten van de wereld elkaar ontmoeten en elkaar daardoor tot de grootste inspan ningen prikkelen, sneuvelen elke dag opnieuw Olympische- en wereldrecords. Nadat Shirley Strickland, weliswaar met een stevige rukwind, in haar serie, bijvoorbeeld op de 80 meter horden 11 seconden had genoteerd, waarmede zij het Olympisch record van Fanny Blankers evenaarde wist zij de halve finale in 10.8 sec. te lopen. Maria Sander (Duitsland) en Jean Desforges (Gr. Brittannië) maakten een tijd van 10.9 sec., zodat het Europees record op beider naam kwam. Woensdag pas heeft de wedstrijdjury enige wijzigingen in de eindstanden van het Olym pisch gymnastiektournooi voor heren, dat Maandagavond beëindigd werd, bekend ge maakt. In het individuele klassement van de vrije oefeningen heeft de Japanner Ono de bron- zen médaille gewonnen met 19.05 pnt. In het individuele klassement van het paardspringen heeft ook de Japanner Uesako een bronzen médaille gewonnen. Hij eindigde gelijk met zijn landgenoot Ono met 19.10 pnt. Natuurlijk verkeerde iedereen in span ning, hoe Fanny BlankersKoen zich zou houden. Dinsdag had ze zoals bekend het bed moeten hou den en had tien in spuitingen met pe- niciline gehad om een lastige infectie te bedwingen. Dr. Hingst had haar echter toestemming gegeven om te star ten. Fanny Blankers won haar serie ge makkelijk, maar niet, zoals iedereen dat van haar ge wend is. Haar lopen was wat krampach tig. In de halve fi nale startte ze per fect, maar stootte de tweede horde aan, nam als eerste de vijfde horde doch zij wierp deze om, waar door ze haar balans verloor. Wel herstelde Fanny zich, maar zij eindigde als tweede. Willy Lust kon het niet bolwerken in haar serie en eindigde als derde in de voor haar goede tijd van 11.6 sec. Eigenaardige indeling Als men de resultaten van de series beziet, mankeert er toch iets aan de indelingen. Immers, Yvette Monginou (Frankrijk) trof een sterk bezette serie en werd als derde aankomende uitgeschakeld, al was haar tijd van 11.3 sec. sneller dan de zich wei plaat sende Milena Greppi (Italië) met 11.7 sec., Edna Maskell (Zuid-Afrika) met 11.6 sec., Pamela Seaborne (Gr. Brit tannië) met 11.5 en Claudie Flament (Frankrijk) met 11.5 sec. Trouwens, in de eerste halve finale werden de loopsters Gokiele en Maskell uitge schakeld, alhoewel zij betere tijden hadden dan nummer drie van de an dere halve finale. Willy Lust zorgde voor een verrassing. Voor het eerst verscheen op het uitslagen bord van de finale een vertegenwoordigster van Nederland doordat zij vijfde op het nummer verspringen werd. Onze landgenote had zich bij de kwalificatie met de tweede sprong van 5.63 meter geplaatst voor de finale, nadat haar eerste sprong van onge veer 5.80 meter was afgekeurd. Recordverbeteringen Van de 33 deelneemsters haalden slechts negen springsters de kwalificatiegrens van 5.30 meter niet. Een bewijs, dat de grens te laag was gesteld. De Britse Shirley Cawley begon reeds met een sprong van 5.73 meter het Olympisch record van de Hongaarse Olga Gyarmati uit 1948 te verbeteren. De volgende springster Aleksandra Chu- dina (Rusland) sprong echter 4 centimeter verder. Doch ook zij mocht het record niet lang in haar bezit houden, want Yvette Williams (Nieuw Zeeland) bereikte een afstand van 6.16 meter. In de finale, die door het grote aantal deel neemsters zeer lang duurde, hield Willy Lust zich uitstekend. Zij maakte drie sprongen van respectievelijk 5.68 m., 5.65 m. en 5.79 m., hetgeen een persoonlijk record betekende. Hierdoor plaatste zij zich onder de zes springsters van de wereld en mocht voor het definitieve klassement nog eens drie sprongen maken. De eerste en derde sprong werden afgekeurd, doch met haar tweede sprong verbeterde zij haar persoonlijk recoi'd opnieuw en bracht het op 5.81 meter. Zij eindigde gelijk met de Russin Tjurkina, doch haar andere sprongen waren beter geweest en zodoende nam Willy Lust de vijfde plaats op de ranglijst in. Merkwaardig was het, dat de eerste twee sprongen van Yvette Williams in de finale moesten worden afgekeurd, doch daarna had ze haar vorm teruggevonden en sprong 5.90 m, 5.29 m, 6.11 m en 6.24 m. Met haar vierde sprong verbeterde zij haar Olym pisch record van de kwalificatie opnieuw. De Nieuw Zeelandse heeft enige maanden geleden al eens 6.29 m gesprongen en daarmee het wereldrecord van Fanny BlankersKoen (6.25 meter, daterende uit 1943) verbeterd, doch dit record is nog niet officieel erkend. Da Silva in vorm Bij dc hink-stap sprong bleek de we reldrecordhouder, de Braziliaan Ferrcira da Silva in grootse vorm. Tot tweemaal toe verbeterde hij het Olympisch record (16 meter van Tajima,, Berlijn 1936) en het wereldrecord (16.01 m). Zijn zes sprongen duiden op grote regelmatigheid: 15.95 m, 16.12 m, 15.54 m, 16.09 m, 16.22 m en 16.05 meter. De Braziliaan was bijzonder verheugd over het resultaat en nadat de Olympische ceremonie was geschied en hij van een in Fins costuum gestoken meisje bloemen had gekregen, liep hij zelfs een ererondje.... De Rus Scherbakov, die beslag legde op de zilveren medaille, verbeterde zijn Europees record van 15.70 m met 18 cm. Maar nog meer Olympische records wer den op de vierde athletiekdag verbeterd. Nadat Kazantsev (Rusland) in de eerste serie van de 3000 meter hindernis een tijd had gemaakt van 8 minuten 58 seconden, waarmede hij het Olympisch record van Iso Hollo van 9 min. 03.8 sec. (gemaakt in Berlijn in 1936) verbeterde, was de Amerikaan Ashenfelter in de derde serie nog 7 seconden sneller, zodat het record op 8 minuten 51 seconden kwam te staan. Amerikanen superieur Bij het speerwerpen wisten de eerste Toen het Amerikaanse volkslied voor het laatste nummer van de.Olympische roeiwed strijden had geklonken, werd de Navy-acht in triomf naar het botenhuis gebracht. Het was het slot van de Olympische races, waarin het roeipeil, mede dank zij het rustige water, steeg lot een in Nederland ongekende hoogte en waarin de ruim 3500 toeschou wers een aantal enerverende races te zien kregen. Races ook, waarin de spanning dik wijls ten top steeg. Er waren veel hoogtepunten. Een er van den de Russen en Amerikanen het veld tot Een bijzondere foto. Fanny Blankers tweede op de 80 meter horden. De Russische athlete Maria Galubichnaja naast Fanny werd winnares van deze halve finale. zes athleten allen de 70 meter te over schrijden. Winnaar werd de Amerikaan Young met 73.78 meter. Ook al een nieuw Olympisch record (oud record stond met 72.71 meter op naam van Matti Jaervinen sinds de Spelen in Los Angeles in 1932). Nog nooit tevoren had een Amerikaan dit nummer kunnen winnen. Sinds 1908 zijn drie Zweden, vier Finnen en een Duitser Olympisch kampioen geworden. Nadat Stanfield (V.S.) de halve finale 200 meter met groot verschil had gewon nen, zelfs omkijkend en niet uitlopend in de fraaie tijd van 21.1 sec., was hij natuur lijk de favoriet voor de eindstrijd. Het nummer werd een drievoudige overwinning voor de V.S. Stanfield evenaarde de Olympische recordtijd 20.7 sec., die Jesse Owens sinds 1936 op zijn naam heeft. Van de dertien athletieknummers voor heren, die tot nu toe beslist zijn, hebben de Amerikanen er tien gewonnen. Het peil van de damesgymnastiek is sedert de vorige Olympische Spelen in het buiten land sterk gestegen, vooral in de Oost-Europesc landen. De Nederlandse olympische damesploeg heeft dat op de eerste twee dagen van het tournooi in Helsinki onder vonden: zij behoorde niet meer tot dc middenmoot, zoals in Londen, maar tot de zwak ste ploegen. In een tussenklassement, opgemaakt aan het einde der eerste twee dagen nadat de vrije oefeningen en de oefeningen aan de toestellen waren afgewerkt ste>«tt de Nederlandse ploeg op de vijtiende plaats met slechts Groot Brittannië, dat als zes tiende de rij sluit, nog onder zich. Dc Braziliaan verbeterde Woensdagmiddag in Helsinki het wereldrecord hink-stap- sprong met 'n sprong van 16.22 meter. Ook het Olympisch record gevestigd in 1936 door de Japanner Tajima met 16 meter brak hij. De Silva tijdens zijn sprong. Op de derde en laatste dag resteert alleen nog het negende nummer van de negen kamp: de gereedschapsoefening. Daarvan zal het afhangen of onze damesploeg uit eindelijk een hogere plaats op de ranglijst zal weten te bezetten. Voor die laatste oefening kunnen maximaal 80 punten wor den toegekend, zodat flinke wijzigingen in de rangorde lang niet uitgesloten zijn, ge zien de geringe verschillen in de tot nu toe behaalde punten tussen sommige ploegen. Systeem Voor de tc talen der ploegen worden slechts de punten bijeengeteld der zes bes ten. Voor sommige ploegen, zoals bijvoor beeld voor Bulgarije, is dit systeem gunstig geweest. De persoonlijke totalen van de twee zwakste Bulgaarse meisjes waren zo laag, dat van het totaal van Bulgarije veel min der werd afgetrokken, dan van diverse andere ploegen. Het gevolg was, dat Bul garije volgens het totaal van acht meisjes op de zevende plaats zou moeten staan, maar nu op de vijfde plaats prijkt. Met Nederland was het net andersom. De meisjes van onze ploeg verschillen minder in kracht. Het totale puntenaantal van Co Kampen en Tootje Selbach (de twee zwak sten) was dan ook aanzienlijk meer. Dit leidde er toe, dat Nederland na twee dagen onder Finland stond, terwijl het totaal voor 8 Nederlandse meisjes met 527,13 pnt. een volle punt hoger was dan dat van Finland (526,05 pnt.). Klassement Het klassement der ploegen, gerangschikt volgens het totale door de zes beste turn sters van iedere ploeg behaalde aantal pun ten gedurende de eerste twee dagen voor acht nummers der negenkamp luidt: 1. Sovjet-Unie 454,03; 2. Hongarije 449,26; 3. Tsjecho-Slowakije 433,32; 4. Zweden 427,63; 5. Bulgarije 426,97; 6. Italië 426,54; 7. Duitsland 424.03; 8. Polen 419,52; 9. Roe menië 416,30; 10. Oostenrijk 409,40; 11. Frankrijk 408,55; 12. Ver. Staten 405,76; 13. Joego-Slavië 405,68; 14. Finland 403,32; 15. Nederland 403,02; 16. Groot-Brittannië 394,31. Gratie en bevalligheid Gratie en bevalligheid, lenigheid en kracht, zij wisselden elkaar in de grote Messuhal, waar ruim 130 van 's werelds beste damesturnsters met elkaar wedijver den, gestadig af. De kracht van de Russi sche ploeg, de lenigheid van de Hongaarse, de gratie van de Zweedse en de bevallig heid der kleine Finse turnsters, zij vormden hoogtepunten van dit gymnastiektournooi. Op de eerste dag domineerden de Russi sche meisjes volkomen, hetgeen blijkbaar een goede injectie was geweest voor de Hongaarse ploeg. Woensdag oogstte die ware, in feite dikwijls hinderlijk luidruch tige ovaties bij de vrije oefeningen. De acht Hongaarse dames behaalden daarvoor bijna het maximale aantal van 80 punten, te weten 76,04. En aan Agnes Keleti de Hongaarse turn ster, komt de eer toe van alle 135 deel- ingeklaard. Shirley Strickland, de hordenloopster van Australië, heeft een uitnodiging aanvaard om op tien Augustus in het Olympisch Sta dion in Amsterdam te starten bij de Olym pische revanches, die op die dag worden gehouden. Verder staat het vast, dat ook Arthur Wint, Gaston Reiff en diens landge noot Theys op die dag in de hoofdstad zullen uitkomen. Men stelt nog pogingen in het werk om ook Marjorie Jackson, de Olympische kampioene 100 meter, naar Amsterdam te laten komen, maar dit moet niet waarschijnlijk worden geacht, aangezien het in de bedoeling ligt, dat zij vier of vijf Augustus naar Australië terugkeert. was de 22-jarige Russische skiffeur Jurgu Sergejevitsch Tjukalov. Een roeier bij de gratie van het lot deze Rus, die in de finale de Australiër Wood na een spannende strijd versloeg. Zo hoog was het tempo in deze race geweest, dat alle vijf skiffeurs nog minuten lang uitgeput in hun skiffs aan de finish bleven zitten. Een race, waarin een man van de kracht als de Engelsman Fox slechts vierde werd. Doch er waren meer hoogtepunten Woensdagmiddag. De race van de achten bijvoorbeeld. De formidabele acht van de Amerikaanse Navy, roeiend in een perfecte Conniber stijl; de Engelse Leanderploeg; de Australische ploeg en verder de Russi sche met de formidabele Krjukov als slag-, roeier en de Duitse. Op 200 meter was Amerika in deze race iets voor, gevolgd door Engeland, Rusland, Duitsland en Australië. Engeland spurtte door en had op 500 meter tezamen met de Amerikanen de leiding met een halve lengte voorsprong op de Russen, terwijl de Australiërs en de Duitsers verwoed tegen de laatste plaats vochten. Met grote kracht ging de Navy acht door. Engeland kon dit tempo niet weerstaan en zakte af, maar de Russen beten zich vast. Naast elkaar leid- Shirley Strickland, die gisteren in de semi- finale van de 80 meter horden met 10.8 seconden een nieuw wereldrecord vestigde en die vanmiddag, in de finale, de strijd tegen Fanny Blankers aanbindt. ADVERTENTIE op 750 meter, doch toen maakte Amerika zich definitief los. Rusland bleef op een lengte volgen; de Engelsen zakten nog iets verder af en kwamen bij Duitsland en Australië. Eindspurt Op 1500 meter begonnen de Amerikanen en de Russen aan de eindspurt en precies gelijk bleef de afstand tussen het Ameri kaanse roertje en de Russische punt. Geen meter gaven beide landen elkaar in dit laatste gedeelte toe en onder het gejuich van de Amerikaanse supporters ging de Navy als eerste door de finish. Achter Rus land ontspon zich een verwoede strijd om de derde plaats. Leander kon het enorme tempo niet meer bijhouden en Australië liep de Cambridge studenten snel voorbij. Duitsland had toen het hopeloze van een eindspurt in deze strijd der groten ingezien. Wood nam in het skifnummer na de start de leiding, op een meter gevolgd door Ko- cerka van Polen. Tjukalov (Rusland) was iets minder snel weg en lag derde, terwijl Stephan (Z.-Afrika) en Fox (Gr.-Br.) in deze volgorde achteraan kwamen. Fraai roeiend en enorm hard trappend had de Rus op 1000 m. een halve lengte op Wood ge nomen, Kocerka was iets op deze twee achter geraakt en Fox had Stephen achter haald. Deze krachtsinspanning was echter voor de Engelsman te groot. Hij zakte af en met hem moest Stephen de inspanning van de eerste helft duur bekopen. Kocerka hield goed vol, maar kon de twee leiders toch niet meer bereiken. In een laatste wanho pige poging trachtte Wood op het laatste stuk nog de lengte achterstand in te halen, doch toen hij tot op een halve lengte bij gekomen was, trok ook Tjukalov er nog iets harder aan en met een lengte voorsprong ging hij door de finish. Tsjechen winnen Het Tsjechische volkslied was het eerste, dat Woensdag op Meilathi klonk. De zeer goede Tsjechische vier met stuurman nam van het begin af de leiding en stond die niet meer af. Het bleek thans ook, dat de Finnen op het thans rustige water, veel minder waren dan op de eerste dagen. Zij eindigden als laatste. De Amerikaanse twee zonder stuurman versloeg voorts op de laatste 500 meter de Belgen, die gedurende vrijwel de geh_ele race aan de kop hadden gelegen en op 1500 meter nog ruim een lengte voor lagen. Een fraaie overwinning was ook die van de Fransen in de twee met stuurman. Dat Joego-Slavië als roeiland nog mee telt, bewees de vier zonder stuurman van dit land. Het was jammer, dat in dit num mer de Lagaploeg op zo ongelukkige wijze Maandag was uitgeschakeld, want in dit gezelschap hadden de Deiftenaren waar schijnlijk een goede kans op de bronzen médaille gehad. Nu ging dit naar Finland, dat daarmede het eerste grote roeisucces op internationaal niveau behaalde. De Argentijnen Cappozzo en Guerro ten slotte roeiden met hun double scull Argen tinië naar een Olympische titel en Uruguay behaalde de derde prijs. De Russen bezetten in dit nummer de tweede plaats. neemsters, die ieder 8 oefeningen hebben gedaan, het hoogste aantal punten voor één oefening te hebben behaald. Perfecte vrije oefening Haar gekozen vrije oefening waarvoor enkele juryleden een 10 omhoog staken, werd gewaardeerd met niet minder dan 9,86 punten. Het totaal voor de gekozen vrije oefening der Hongaarse dames was dan ook hoger dan van de Russische meisjes. Hongarije behaalde 76,04 pnt. en de Sov jet-Unie 75,42 pnt. Wat deze meisjes ver toonden, was zo wonderbaarlijk, dat niet veel van de beste vrouwelijke acrobaten uit variété of circuswereld het haar zouden kunnen verbeteren. Hetzelfde geldt in nog sterker mate op de toestellen voor de Rus sische ploeg. Er waren twee landen, Noorwegen en Portugal, die geen volledige ploeg hadden gezonden. Vier Noorse en drie Portugese meisjes nemen nu individueel deel aan het tournooi. Veel geluk hadden de drie Portu gese meisjes gisteren niet. De vrij zwaar gebouwde Natalia Cunha de Silva kwam na een flinke zwaai van de hoogste legger met zoveel kracht voor een buikzwaai tegen de onderste legger van de brug aan, dat deze door midden brak. Binnen een minuut had men een nieuwe legger aangebracht, maar het meisje had begrijpelijk daarin weinig vertrou wen. Dit incident drukte vervolgens ook zijn stempel op de twee andere turnstertjes. Resultaten Met een totaal van 69,47 punten voor acht nummers behaalde de Nederlandse turnster Lenie Gcrrietscn het beste resul- I taat, evenals bij de selectiewedstrijden het geval was geweest. Dini Krul en Nannie Simon behaalden betere resultaten dan tijdens de selectie. Toen was mevrouw Krul vijfde (thans tweede) en Nannie Simon zevende (thans vijfde). Toetie Selbach, tweede tijdens de selectie, werd thans vierde en Jopie Cox Ladru (eerst vierde) werd nu zesde. De rangschikking van onze dames vol gens hoogste puntenwaardering uit acht nummers van de negenkamp in Helsinki luidt: Persoonlijk totaal uit acht nummers: 1. Lenie Gerrietsen 69,47 pnt.; 2. Dini Krul Van der Nolk van Gogh 68,42; 3. Annie Ros 66,91; 4. Toetie Selbach 66,68; 5. Nannie Simon 66,19; 6. Jopie CoxLadru 65,35; 7. Tootje Selbach 63,06; 8. Co Kampen—Ton- neman 61,05. Woensdagavond zijn in Helsinki de zwem sters en de zwemmers aangekomen, die ons land bij de Olympische zwemwedstrijden zullen vertegenwoordigen. Verder de kano vaarders, de gewichtheffers en de wielren ners. Verder zijn in de Finse hoofdstad de Nederlandse ruiters de gebroeders V. Loon gearriveerd. De gezondheidsverklaringen voor de paarden waren nog niet aanwezig, zodat de paarden nog niet konden worden 80 meter horden. Eerste serie: 1. Strickland (Australië) 11 sec. (nieuw Olympisch record; tevens wereldrecord van Fanny Blankers-Koen geëvenaard). 2. Greppi (Italië) 11.7 sec. 3. Miyashita (Japan) 11.8 sec. 4. Colette Elloy(Frank- rijk) 11.9 sec. 5. Askersrud(Noorwegen) 12 sec. Tweede serie: 1. Fanny Blankers- Koen (Nederl.) 11.2 sec. 2. Edna Maskell (Z.Afrika) 11.6 sec. 3. Klara Soos (Hon garije) 11.9 sec. 4. Hilde Antes (Saar) 12 sec. 5. Nilima Ghose (India) 12.9 sec. Derde serie: 1. Elena Gokieli (Rusl.) 11.5 sec. 2. Pamela Seaborne (Gr. Britt.) 11.5 sec. 3. Willy Lust (Nederl.) 11.6 sec. 4. Seija T. Poentinen (Finl.) 11.8 sec. 5. Pui Wah Tang (Singapore) 12.8 sec. Vierde serie: 1. Jean Desforges (Gr. Britt.) 11.4 sec. 2. Anneliese Seonbuch- ner (Duitsl.) 11.4 sec. 3. Luella Law (Canada) 11.8 sec. 4. Helene Bielansky (Oostenrijk) 11.8 sec. 5. Sylvi Keskinen (Finl.) 12.4 sec. 6. Leah Ravid (Israel) 12.4 sec. Vijfde serie: 1. Maria Sander (Duitsl.) 11.3 sec. 2. Claudie Flament (Frankrijk) 11.5 sec. 3. Anna Alexandrova (Rusl.) 11.5 sec. 4.. Maria Musso (Italië) 11.9 sec. 5. Constance Darnowski (V.S.) 12.1 sec. 6. Aino Autio (Finl.) 12.1 sec. Zesde serie: 1. Marya Golubichnaja (Rusl.) 11.1 sec. 2. Wanda dos Santos (Brazilië) 11.3 sec. 3. Yvette Monginou (Frankrijk) 11.3 sec. 4. Elfriede Steurer (Oostenrijk) 11.4 sec. 5. Pauline Threa- pleton (Gr. Britt.) 11.9 sec. 6. Gretcl Bolliger (Zwitserl.) 12.3 sec. Eerste halve eindstrijd: 1. Shirley Strickland 10.8 sec. (nieuw wereld- en Olympisch record). 2. Maria Sander (Duitsl.) 10.9 sec. (nieuw Europees re cord). 3. Jean Desforges (Gr. Britt.) 10.9 sec. (eveneens nieuw Europees record). 4. Elena Gokield (Rusl.) 11.1 sec. 5. Ed na Maskell (Z.-Afrika) 11.2 sec. 6. Mi lena Greppi (Italië) 11.4 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Marya Go lubichnaja (Rusl.) 11.2 sec. 2. Fanny Blankers-Koen (Nederl.) 11.3 sec. 3. Anneliese Seonbuchner (Duitsl.) 11.4 sec. 4. Pamela Seaborne (Gr. Britt.) 11.4 sec. 5. Wanda Dos Santos (Brazilië) 11.4 sec. 6. Claudie Flament (Frankrijk) 11.6 sec. 110 meter horden heren. Eerste serie: 1. Dillard (V.S.) 13.9 sec. (Olympisch record geëvenaard). 2. Popov (Rusl.) 14.8 see."3. Bernard (Zwitserl.) 15.1 sec. Tweede serie: 1. Bulanchik (Rusl.) 14.4 sec. 2. Roudniska Frankrijk) 14.9 sec. 3. Kocourek Argentinië) 15 sec. Derde serie: 1. Davis (V.S.) 14 sec. 2. Lorgcr (Joegoslavië) 14.8 sec. 3. An derson (Cuba) 15.1 sec. Vierde serie: 1. Doubleday (Australië) 14.5 sec. 2. Parker (Gr. Britt.) 14.8 sec. 3. Crosby (Canada) 14.8 sec. Vijfde serie: 1. Weinberg (Australië) 14.4'sec. 2. Suvivio (Finl.) 14.9 sec. 3. Gevert (Chili) 15.2 sec. Zesde serie: 1. Barnard (V.S.) 14.4 sec. 2. Hilldreth (Gr. Britt.) 14.7 sec. 3. Ki- nami (Japan) 15 sec. Halve eindstrijden 200 meter horden. Eerste halve eindstrijd: 1. Stanfield (V. 5.) 21.1 sec. 2. Gathers (V.S.) 21.3 sec. 3. Laing (Jamaica) 21.6 sec. 4. Zandt (Duitsl.) 21.7 sec. 5. Stacey (Gr. Britt.) 21.8 sec. 6. Janecek (Tsjechoslowakije) 22 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. McDonald Bailey (Gr. Britt.) 21.3 sec. 2. Baker (V.S.) 21.3 sec. 3. Bonnhoff (Argentinië) 21.5 sec. 4. Fortun Chacon (Cuba) 21.6 sec. 5. Pinto (India) 21.7 sec. Eindstrijd 200 meter heren: 1. Stan field (V.S.) 20.7 sec. (Olympisch record van Jesse Owens 1936 geëvenaard). 2. Baker (V.S.) 20.8 sec. 3. Gathers (V.S.) 20.8 sec. 4. McDonald Bailey (Gr. Britt.) 21 sec. 5. Laing (Jamaica 21.2 sec. 6. Bonnhoff (Argentinië) 21.3 sec. 3000 meter hindernis. Tweede serie: 1. Disley (Gr. Britt.) 8 min. 59.4 sec. 2. Rinteenpaa (Finl.) 8 min. 59.4 sec. 3. Apro (Hongarije) 9 min. 0.4 sec. 4. Gude (Duitsl.) 9 min. 4.2 sec. Verspringen. Einduitslag: 1. Olympisch kampioene en Olympisch recordhoudster Yvette Williams (Nw. Zeeland) 6.24 m. 2. Aleksandra Chudina (Rusl.) 6.14 m. 3. Shirley Cawley (Gr. Britt.) 5.92 m. 4. Irmgard Schmelzer (Duitsl.) 5.90 m. 5. Willy Lust (Nederl.) 5.81 m (nieuw persoonlijk record). 6. Nina Tjurkina (Rusland) 5.81 m. Hink-stap-sprong. Einduitslag: 1. Olympisch kampioen en wereldrecord houder: A. Ferreira da Salva (Brazilië) 16.22 m. 2. Scherbakov (Rusland) 15.98 m (nieuw Europees record). 3. Devonish (Venezuela) 15.52 m. 4. Ashbaugh(V.S.) 15.39 m. 5. Nilssen (Noorwegen) 15.13 m. 6. Iimurov (Japan) 14.99 m. Speerwerpen. Eindresultaat: 1. Young (V.S.) 73.78 m (nieuw Olympisch re.- cord). 2. Miller (V.S.) 72.46 m. 3. Hyy- tiaeinen (Finl.) 71.89 m. 4. Zibulenko (Rusl.) 71.72 m. 5. Dangubic (Joegosla vië) 70.55 m. 6. Kuznevcov (Rusl.) 70.37 meter. Skiff. Finale: 1. en Olympisch kam pioen: Tjukalov (Rusl.) 8 min. 12.8 sec. 2. Wood (Australië) 8 min. 14.5 sec. 3. Kocerka (Polen) 8 min. 19.4 sec. 4. Fox (Gr. Britt.) 8 min. 22.5 sec. 5. Stephen (Z.-Afrika) 8 min. 31.4 sec. Twee met stuurman. Finale: 1. en Olympisch kampioen: Frankrijk, 8 min. 28.6 sec. 2. Duitsland. 8 min. 32.1 sec. 3. Denemarken, 8 min. 34 sec. 4. Italië, 8 min. 38.4 sec. 5. Finland, 8 min. 40.8 sec. Twee zonder stuurman. Finale: 1. Ver enigde Staten, 8 min. 20.7 sec. (Olym pisch kampioen). 2. België, 8 min. 23.5 sec. 3. Zwitserland, 8 min. 32.7 sec. 4. Groot-Brittannië, 8 min. 37.4 sec. 5. Frankrijk, 8 min. 48.8 sec. Double scull. Finale: 1. en Olympisch kampioen: Argentinië, 7 min. 32.2 sec. 2. Rusland, 7 min. 38.3 sec. 3. Uruguay 7 min. 43.7 sec. 4. Frankrijk, 7 min. 46.8 sec. 5. Tsjechoslowakije. 7 min. 53.8 sec. Vier zonder stuurman. Finale: 1. en Olympisch kampioen: Joegoslavië, 7 min. 16 sec. 2. Frankrijk, 7 min. 18.9 sec. 3. Finland, 7 min. 23.3 sec. 4. Groot- Brittannië, 7 min. 25.2 sec. 5. Polen, 7 min. 28.2 sec. Vier met stuurman. Finale: 1.Tsjecho slowakije, 7 min. 33.4 sec. (Olympisch kampioen). 2. Zwitseidand, 7 min. 36.5 sec. 3. Verenigde Staten, 7 min. 37 sec. 4. Groot-Brittannië, 7 min. 41.2 sec. 5. Finland, 7 min. 43.8 sec. Achten. Finale: 1. en Olympisch kam pioen: Verenigde Staten, 6 min. 25.9 sec. 2. Rusland, 6 min. 31.2 sec. 3. Australië, 6 min. 33.1 sec. 4. Engeland. 6 min. 34.8 sec. 5. Duitsland. G min. 42.8 sec. Zesmeter klasse: 1. Verenigde Staten, 2. Canada, 3. Zweden. 4. Noorwegen, 5, Finland, 6. Argentinië. Finnjollen: 1. Denemarken, 2. Brazilië, 3. Rusland, 4. Zwitserland, 5. Frankrijk, 6. Zweden, 11. Nederland. 5.5 meter klasse: 1. Portugal, 3.91.06. 2. Noorwegen 3.01.50. 3. Zweden 3.01.58. 4. Italië 3.02. 5. Groot-Brittannië 3.02.18. 6. Zuid-Afrika 3.02.39. 12. Nederland (Dc Vries Lentsch Jr.). Na vier dagen is de stand: Zes meter klasse: 1. Verenigde Staten 1142 pnt. 2. Canada 841 pnt. 3. Zweden 665 pnt. 4. Noorwegen 540 pnt. 5. Fin land 443 pnt. 6. Argentinië 364 pnt. 5.5 meter klasse: 1. Portugal 1306 pnt. 2. Noorwegen 1004 pnt. 3. Zweden 823 pnt. 4. Italië 703 pnt 5. Groot-Brittannië 606 pnt. 6. Zuid-Afrika 527 pnt. 12. Ne derland (Dc Vries Lentsch Jr.) 226 pnt. Drakcnklasse: 1. Noorwegen 1331 pnt. 2. Zweden 1031 pnt. 3. Duitsland 854 pnt. 4. Argentinië 729 pnt. 5. Denemarken 632 pnt. 6. Brazilië 553 pnt. 7. Nederland (Van Duyl) 486 pnt. Starklasse: 1. Verenigde Staten, 1423 pnt. 2. Italië, 1122 pnt. 3. Portugal, 946 pnt. 4. Cuba, 821 pnt. 5. Zweden, 724 pnt. 6. Griekenland, 645 pnt. 11. Nederland (Maas en Stutterheim) 382 pnt. Schieten, het derde onderdeel van de moderne vijfkamp: 1. Vilkko (Finl.) 196 pnt. 2. Almada (Mexico) 191 pnt. 3. Or tiz (Uruguay) 190 pnt. 4. Fuentcs Be- soain (Clïili) 188 pnt. 5. Novikon (Rusl.) 187 pnt. 6. Medeiros (Brazilië) 187 pnt. Persoonlijke resultaten der acht Ne derlandse dames: Vrije oefening: 1. Lenie Gerrietsen 8.56 pnt. 2. Dini Krul-Van der Nolk van Gogh 8.50 pnt. 3. Jopie Cox-Ladru 8.13 pnt. 4. Tootje Selbach 8.06 pnt. 5. Annie Ros 8.03 pnt. 6. Nannie Simon 7.93 pnt. 7. Co Kampen-Tonneman 7.93 pnt. 8. Toetie Selbach 7.86 pnt. Totaal Neder landse ploeg 65 pnV. Evenwichtsbalk: 1. Lenie Gerrietsen 9 pnt. 2. Annie Ros 8.96 pnt. 3. Toetie Selbach 8.99 pnt. 4. Dini Krul-Van der Nolk van Gogh 8.70 pnt. 5. Co Kampen- Tonneman 8.70 pnt. 6. Jopie Cox-Ladru 8.30 pnt. 8. Tootje Selbach 6.76 pnt. Totaal Nederlandse ploeg 67.52 pnt. Brug met ongelijke leggers: 1. Dini Krul-Van der Nolk van Gogh 8.83 pnt. 2. Lenie Gerrietsen 8.56 pnt. 3. Toetie Selbach 8.23 pnt. 4. Tootje Selbach, 8.13 pnt. 5. Annie Ros 8.10 pnt. 6. Jopie Cox- Ladru 7.83 pnt. 7. Annie Simon 7.80 pnt. 8. Co Kampen-Tonneman 6.63 pnt. Totaal Nederlandse ploeg 64.31 pnt. Paardsprong: 1. Dini Krul-Van der Kolk van Gogh 9.10 pnt. 2. Lenie Ger rietsen 9.06 pnt. 3. Toetie Selbach 9 pnt. 4. Annie Ros 8.93 pnt. 5. Jopie Cox- Ladru 8.80 pnt. 6. Nannie Simon 8.60 pnt. 7. Tootje Selbach 7.90 pnt. 8. Co Kampen-Tonneman 6.33 pnt. Totaal Nederlandse ploeg 67.72 pnt.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5