Hongarije maakt beste kans op de waterpolotitel Radiodokter Zweden leidt in de Military GOEDE KWALITEIT WINT ALTIJD! €ULIF Foto HOLLYWOOD Dankbetuiging Instituut voor Practijkopleiding Nederland - na zege op België - leidt in „troostronde" Boordwerktuigkundigen KLM vieren jubileum Nederland vijfde in waterpolotournooi Spanning in eerste klasse kan terugkeren Paardensport Jan Kelder won zijn weddenschap Beverwijk Castricum Dankbetuiging Heeft U geen radio? RADIOTOESTELLEN MUZIEKHANDEL EM. CONCERTGEBOUW FORD TAUNUS '50 Pasfoto's 9 Nederlands overwicht Overwinning veilig Amerikaans contract voor „Hollands Glorie" Laatste nieuws uit Helsinki Honkbal dit weekeinde Softball Nederlaagwedstrijden van D.S.B. Betrouwbaarheidsrit door Kennemerland Waterpolo Belangrijke wedstrijd voor HPG Minder Britse toeristen naar het vasteland Cricketprogramma Dammen Om het zilveren HDG-dambord Biljarten Het Perolin-tournooi Motorsport Buitenlandse deelneming aan races te Tubbergen Fries-Bataafse scherven in Beverwijkse grond Vitesse gaf goede gymnastiek ten beste SCHEEPVAART J. H. v. Cinkel Fr. Milafz B. H. SMEENK Afwezig SHOWROOM ZIJLSTRAAT 96 Opera Italiana H. M. KOOYMAN EN ZOON Z A T ERDAG 2 AU G U S T US 19 52 Hongarije is vrijwel zeker van het winnen van het Olympisch watcrpolokampioen- schap. Het team,heeft in de finalepoule hetzelfde aantal punten (3) als Joegoslavië, maar liet doelgemiddeldc van de Magyaren is beter. Hongarije zal het in de laatste wedstrijd tegen de Ver. Staten verder gemakkelijker krijgen dan Joegoslavië tegen Italië, zodat verwacht mag worden dat de verhouding lussen de doelcijfers van Honga rije en Joegoslavië tijdens de wedstrijden van de laatste dag nog gunstiger voor Hongarije zal worden. In de groep van de zogenaamde „troostronde" leidt Nederland na de vijf-drie overwinning op België en onze landgenoten zullen vermoedelijk geen moeite hebben zich vanochtend door een overwinning op Spanje bovenaan de lijst te plaatsen en dus vijfde te worden. Het Nederlands waterpolozevental heeft gisteravond zijn eerste wedstrijd van de „troostronde" gespeeld. Het versloeg de Belgen met veel moeite met 5-3. In deze groep komen uit: Nederland, Spanje, België en Rusland, landen dus die zich niet voor de finale-groep hebben kunnen klasseren. De uitslag van de wedstrijd Nederland Rusland (4-2), reeds in de vorige ronde gespeeld, wordt in de ranglijst verwerkt. De zware partij tegen de Joegoslaven, die in de ochtenduren was gespeeld, zat de Nederlanders kennelijk nog in de benen al konden zij in het eerste gedeelte van de wedstrijd tegen België nog een behoorlijk tempo ontwikkelen. Nederland was sterker en Van Feggelen kreeg een paar afgemeten passes toegespeeld, die hij in gevaarlijke omhalen omzette. Maar zijn collega op de andere twee meterlijn, Van der Steen, was eveneens slagvaardig en toen Korevaar even duizelig was door een elleboogstoot in de maag gaf de Gentenaar zijn ploeg de leiding. Een aantrekkelijke kamp met veel zwem men en goed plaatsen ontspon zich nu voor de ogen van de talrijke toeschouwers. Van Feggelen had eindelijk succes toen hij de reus Desmet. onder de Belgische lat met een snelle zwaai van zijn rechterarm verraste (1-1). Het overwicht van het Nederlands zeven tal groeide en hoewel Smol constant te zwaar werd gedekt wist de Hagenaar er op een gegeven moment toch tussenuit te glippen qsn zijn solo met een haarscherpe boogbal te besluiten (2-1). Het zag er toen naar uit dat het Neder lands zevental op een ruime en gemakke lijke overwinning afging, maar het zou anders gaan. Door een fout in de verdedi ging waarbij twee Nederlanders op een Belg afgingen kon de zodoende vrijgeko men Heyninck Van Gelder het nakijken geven (2-2). Na rust veranderde het spelbeeld volkomen. De Nederlanders begonnen tekenen van vermoeidheid te vertonen en allengs werd het spel lomer en de reacties trager. De duels in het Belgische vier metergebied spitsten zich echter toe nu er minder werd gezwommen, maar Rogione zag het vast houden en wegtrekken met kalme ogen aan en pas toen Heyninck zijn zevental opnieuw aan een voorsprong had geholpen en Smol door zijn tegenspeler "voor de zoveelste maal werd omarmd, kreeg de Nederlandse linksvoor, een strafworp te nemen. Laag in de hoek verdween de bal in het doel (3-3). In een gelijk spel hadden onze landge noten toch niet veel lust. Met lange passes uit de achterhoede werd Van Feggelen door Braasem en Bijlsma aan het werk gezet en met succes; Eerst werkte de lange Amster dammer een onverwachte omhaal langs Desmet", 'daarna kreeg hij de bal na een De Engelse filmregisseur Brian Desmond Hurst en mr. H. A. Keuls uit Amsterdam zijn op verzoek van de Republic Pictures Corp. naar Hollywood gevlogen ter onder tekening van de contracten voor de ver filming van Hollands Glorie, naar het ge lijknamige boek van Jan de Hartog. De regeling van de productie en de bezetting zullen in Hollywood worden vastgesteld. De film zal, zoals wij reeds eerder bericht ten, in een Engelse en een Nederlandse versie worden gemaakt. Waldemar Bonsels overleden De Duitse schrijver Waldemar Bonsels is op 71-jarige leeftijd overleden. In zijn jonge jaren maakte Bonsels een reis door Egypte, Voor-Indië en Ceylon, waarover hij één van zijn beste wei-ken heeft geschreven. Uit zijn bekende boeken „Die Biene Maja" (1912) en „Himmelsvolk" (1913) spreekt zijn overtuiging, dat er een zielsverwant schap bestaat tussen alle dingen, dieren en mensen. Het corps boordwerktuigkundigen van de KLM heeft vandaag op Schiphol zijn zil veren jubileum gevierd. Alle leden van dit omstreeks 350 man tellende corps na tuurlijk met uitzondering van hen, die hun plicht in de lucht vervulden waren daar toe bijeengekomen in een van de grote cantine's en hoorden de lof van alle afde- delingen van de KLM over zich uitstrooien. In de eerste plaats geschiedde dit door dr. A. Plesman, die verklaarde, dat het coi-ps boordwei-ktuigkundigen van de KLM het beste in de wereld is. „Dat is een stoute bewering. Aan u te bewijzen, dat dit zo zal blijven". Dr. Plesman bracht in het bijzon der hulde aan de heer J. G. Hiemstra, de instructeur van het corps, die zoals de heer Plesman het zeide „nog een paar jaai-tjes langer meeloopt dan ik en van wie velen, ook ik, zo nu en dan iets heel ver standigs meekrijgen." Er werd op deze bijeenkomst voorts nog gesproken door de hoofden van het tech nisch bedrijf, het vliegbedi-ijf, de directeur van de luchtvaartnijverheidschool in Den Haag en door vertegenwooi-digers van de Douglas- en Lockheadfabrieken. Talrijke geschenken werden aangeboden aan de huidige corpschef, de heer R. Smit en de plaatsvervangende corpschef, de heer J. Delterne, die benden 25 jaar in dienst van de KLM zijn. Onder de talrijke telegram men, die waren binnengekomen, was er een van Prins Bernhard en talrijke gelukwen sen van KLM-vertegenwoordigers in Indo nesië, in de West en in de lucht. Het personeel bood de heren Smit en Delterne een gouden horloge aan. De directie overhandigde het corps een wereld bol. mislukt boogschot van Bijlsma en een drukbal van Smol op het hoofd van de Belgische doelman precies op de hand en in het volgende ogenblik was het 5-3 voor Nederland. Gescoord werd er daarna niet meer. De stand in beide groepen was gister- avond: Groep A: Hongarije 2 1 1 0 3 9— 4 Joegoslavië 2 1 1 0 3 6— 4 Italië 2 1 0 1 2 7—11 Ver. Staten 2 0 0 2 0 6— 9 Groep B: Nederland 2 2 0 0 4 9— 5 België 2 1 0 1 2 8— 9 Rusland 2 1 0 1 2 6— 7 Spanje 2 0 0 2 0 7— 9 Het programma voor vandaag luidt: SpanjeNederland, BelgiëRusland, Italië Joegoslavië, HongarijeVer. Staten. De laatste waterpoloweclstrijd van Ne derland in het Olympisch tournooi in Hel sinki hedenochtend gespeeld eindigde in een zeven-een overwinning op de Spaanse ploeg. Nederland is met deze overwinning als eerste geëindigd in de B-groep. Dat wil zeggen dat het Nederlands zevental zich definitief als vijfde in het tournooi heeft geklasseerd. Na de rust werden de doelpunten ge maakt door Van Feggelen, Korevaar en Bijlsma. Voor Spanje scoorde Mestres. In de eerste klasse van de honkbal competitie kan Zondag de spanning terug- kex-en als A.B.C. op eigen veld van O.V.V.O. zou kunnen winnen, hetgeen zeker niet tot de onmogelijkheden gerekend mag worden. Wint O.V.V.O. echter dan is het vrijwel onbereikbaar geworden. S.C. Haarlem Schoten moet door de Schotenaren gewon nen kunnen worden. S.C. Haarlem heeft de punten echter hard nodig, want het is niet onwaarschijnlijk, dat Blauw Wit Za terdagmiddag van V.V.G.A. gaat winnen. H.H.C.R.C.H. zal wel door de op re vanche beluste thuisclub gewonnen kun nen worden. In de Overgangsklasse is de spanning wat groter geworden nadat H.C.K. Woens dag j.l. het protest betreffende de wedstrijd H.H.C. 2H.C.K. zag toegewezen. Deze wedstrijd wordt thans vanaf de 8e innings bij de stand 33 uitgespeeld. De IitC.K.'ers gaan Zondag bij Sparta op bezoek; altijd een zeer moeilijke wedstrijd. T.I.W. gaat op bezoek bij D.W.S. en zal wel winnen. AjaxSchoten 2 zal voor de thuisclub wel het kampioenschap opleveren. H.H.C. 2 moet van T.Y.B.B. winnen om nog een kansje te maken van de onderste plaats af te komen. In de B-klasse moet Kennemerland van D.O.S. winnen wil het haar kans op het kampioenschap behouden. E.D.O. gaat op bezoek bij V.V.G.A. 2 en moet kunnen winnen. H.F.C. Haarlem ontvangt het reeds gede gradeerde Ajax 2 en kan dus het gemid delde verbeteren. The CatchersE.H.S. zal wel door de thuisclub gewonnen worden. De softballvereniging DSB organiseert van 7 tot 28 Augustus nederlaagwedstrijden te gen de Haarlemse eerste klassers, namelijk tegen EDO, Gymnasion, HCK, HHC, SC Haarlem en Schoten, op het terrein in het Noordersportpark. Het programma luidt als volgt: 7 Aug.: DSB—Gymnasion; 12 Aug.: DSB—SC Haar lem; 14 Aug.: DSBHCK; 21 Aug.: DSB HHC; 26 Aug.: DSB—EDO; 28 Aug.: DSB— Schoten. De wedstrijden beginnen steeds om zeven uur 's avonds. Na het tweede deel van de samengestelde wedstrijd, de uithoudingsproef, bleken 23 van de 59 ruiters te hebben opgegeven, dus bijna 40 pet. Dit betekende ook dat van de 19 deelnemende landenéquipes, elk be staande uit 3 ruiters, er 13 uitgeschakeld werden, waaronder Italië, dat na het eerste onderdeel van de samengestelde wedstrijd de dressuur bovenaan stond, Frank rijk, Spanje, Chili, Rusland, Roemenië, Bulgarije,Nederland, Canada-, Argentinië, Finland, Zwitserland en Gfoot-Brittarinië. Slechts 6 équipes bleven er nog over, die vandaag het springconcours moesten af- werken: Zweden, Denemarken, Duitsland, Ierland, de Verenigde Staten en Portugal. Wel een bewijs dus hoe zwaar deze uit houdingsproef was. Onze Nederlandse équipe was er niet tegen opgewassen, want zowel de gebroeders Van Loon als de heer Hendrickx zagen zich in de cross gedisqua- lificeerd wegéns viei-maal weigeren van de paarden. De uithoudingsproef is het zwaarste on derdeel van de military en heeft ten doel het uithoudingsvermogen van een goed officierspaard vast te stellen, wanneer het door zorgvuldige en intensieve voorberei ding op het toppunt van zijn kunnen is gebracht. Ernest van Loon, de eerste ruiter die voor de uithoudingspx-oef stai-tte, wist met Ampère in de steeple, een winst van 33 punten te maken. Ook Hendrickx wist op dit parcours winstpunten te behalen en Op Zondag 3 Augustus a.s. organiseert de Motorclub Haax-lem en Omstreken een be trouwbaarheidsrit voor motoren en auto's door Kennemcx-land over een afstand - van 130 km. De gemiddelde snelheden zijn als yolgt vastgesteld: motoren tot 200 cc. rijden 36 km. per uur, daarboven 40 km. per uur, voor auto's is het gemiddelde 36 km. per uur. De start is vanaf 13.01 uur, bij i-estaurant Die Raeckse aan de Raaks in Haai-lem. Voor de watei-polo-competitie is voor Maandagavond in Gi'oenendaal vastgesteld de wedstrijd HPC IDAW I. Deze wedsti-ijd zal beslissen of DAW of HPC kampioen van de tweede klasse zal worden. De trompetist van de Ramblers, Jan Kelder, die Zondagmorgen vroeg uit Hil versum startte om op de fiets in 5 dagen tijds naar München te rijden, heeft zijn weddenschap gewonnen. Prompt op tijd arriveerde hij Vrijdagmiddag om vier uur op de afgespi-oken plaats om de overige leden van het orkest, die de reis per trein hadden gemaakt, te ontmoeten. De 850 km, die hij zonder enige training heeft moeten afleggen, zaten hem overigens wel in de benen. De bepei-kende deviezenbepalingen voor Engelsen hebben hqt toeristen-verkeer naar het vasteland ongunstig beïnvloed. De di recteur van de Bi-itish Eui-opean Airways constateert, dat gedurende de periode van 1 Februari tot eind Mei zowel het verkeer door de lucht als het tx-anspoxd per schip in vex-gelijking tot de zelfde maanden van het vox-ig jaar een daling vei-toont van niet minder dan 22 procent. wel 28. Max van Loon kwaxn ten val, het geen hem 60 'strafpunten kostte. Het tweede wegparcours, van 15 km., dat over geasfalteex-de wegen leidde leverde geen bijzondere moeilijkheden op. Des te meer echter de cross-countx-y, die een lengte van 8 km. had en waarin 34 hinder nissen met een maximum hoogte van 1.20 meter wax-en opgesteld. Dit parcours leid de door het prachtige, heuvelachtige en afwisselende. Firise .land in de omgeving van Helsinki. D.e cross vergde zoals ge woonlijk veel- slachtoffex-s. Talrijke val partijen en weigeringen kwamen voor en het regende disqualificaties. Ondanks het feit, dat zoveel x-uitex-s uit gevallen zijn is men algemeen van oordeel dat het een zeldzaam mooie proef is ge weest, zwaar maar fair. Waarschijnlijk zal de Zweedse ploeg als de beste uit deze mi litary-wedstrijd te voorschijn komen. De Zweden reden zeer goed en vooral de ook in ons land bekende baron Von Blixen- Finecke was met „Jubal" in de uithou dingsproef foi-midabel. De stand van het individuele klassement na de uithoudingspx-oef luidde: 1. Kapitein baron Von Blixen-Finecke (Zweden) met „Jubal" 18.33 strafpunten. 2 N. O. Stahre (Zweden) met „Kornet" 27.66; 3 G. Le Frant (Frankr.) met „Ver dun" 44.5 strafpnt, In het landenklassement na de uithou dingsproef leidt Zweden met ruime voor sprong op Duitsland. Het pi-ogx-amma van de Nederlandse Cricket Bond voor Zondag drie Augustus is als volgt: Eerste klasse: Hex-mes DVSHCC II; Quick (H.)VOC; Rood en WitHCC I Sparta VRA; VVV—Quick (N.). Tweede klasse A: SCHCHex-cules; HCC IIIHex-mes DVS II. Tweede klasse C: ACC IIICRIC; Haar lem IIRood en Wit III; Kampong II CVHW. Voor de vijfde ronde van het tournooi om het zilveren H.D.C.-dambond werden de volgende partijen gespeeld: J. W. van Darte len remise met H. C. Willemse; H. Bex-k wint van J. B. Sluiter Jr. De partij W. de Jong— P. Hollenberg werd afgebr. in een voor De Jong zeer gunstige stelling. In het jaarlijkse tournooi om de Perolin- beker zijn drie biljartverenigingen gelijk geëindigd: IVO, Suisse en 't Noorden, ieder met 14 punten. Biljartvex-eniging De Vaart en Hof van Holland behaalden 12 punten, biljartvereniging Ons Genoegen 9 punten en biljartvereniging DES 8 punten. Aangezien de drie verenigingen met een gelijk aantal punten eindigden zullen nog beslissingswedstx-ijden moeten uitmaken hoe de eindstand zal zijn en wie dus in het bezit komt van de beker. Aan de internationale moton-aces, die Za terdag 23 Augustus op het circuit van Tub bergen worden gehouden, zuilen behalve •Nederlanders, ook Engelsen, Belgen, Italia nen, Zwitsers, Finnen, Oostenrijkers, Zwe den, Nieuvv-Zeelanders en Austi-aliërs deel nemen. Het totaal aantal buitenlandse renners bedraagt 45, terwijl van Nederlandse zijde door 25 senioren wex-d ingeschreven, onder wie Lo Simons. Khijnenburg en Post- ma. Voorts zullen onder anderen de Italia nen Mandolini en Baviera aan de start verschijnen. Onlangs is in het txxinland beoosten de Alkmaarseweg te Beverwijk een aantal aardewerkscherven gevonden. De aanvan kelijke indruk was dat zij dateerden uit de elfde eeuw, hoewel de meningen der des kundigen daarover uiteen liepen. Inmid dels heeft de heer B. W. Wieiand Los, we tenschappelijk correspondent van de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek, een grondiger ondex-zoek inge steld en een terreininspectie gehouden. Daarbij is gebleken, dat zich onder de g\- vonden schex-ven Fries-Bataafs aardewex-k bevindt uit de eex-ste eeuwen onzer jaar telling. De talrijke schex-ven zijn in de be trokken tuin opgespit. Hierbij is ook Ro meins aardewerk tevoorschijn gekomen, o.a. een scherf „terra sigillata". Belangrijk is, dat ter plaatse geen oud duinzand aan de oppervlakte ligt, zoals de geologische kaax-t aangeeft, maar jong duinzand. Onder de laag, waarin de Ger maanse scherven werden aangetroffen-, be vindt zich veen. Vrijdagavond viel aan de R.-K. gym nastiekvereniging Vitesse de eer te beurt de trekking van de loterij der zomeractie 1952 „Castricum Vooruit" luister bij te zetten. Zij lieten de in grote getale opge komen. Castricummex-s en badgasten ge nieten van uitstekend turnwerk. Gracieus bewogen de dames zich in enkele rythmi- sche oefeningen, zonder daax-bij al te veel last te ondervinden van de oneffenheden, waaruit het plantsoen op de hoek Poelven- straat-Vinkebaan bestaat. Aan de rekstok dwongen de heren ieders bewondering af. Tussen de demonstraties door maakte het comité van de zomeractie de nummers be kend waarop een prijs was gevallen. Voorafgegaan door tamboex-s wax-en de gymnasten na een rondgang door Castri cum naar het demonstratie-terrein getogen. Agenda voor Castricum „Corso"-theater, Castricum. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur: „Kindersmokkel". Zon dag, 19.15 en 21.30 uur: Maandag, 20 uur: „Morgen ben ik rijk"; Zondagmiddag, 15 uur; Dinsdag en Woensdag, 20 uur: „Schud den voor het gebruik". Predikbeurten Ned. Herv. gem., 10 uur: ds. L. Canne.- gieter; Gèref. kerk, 9 uur: ds. C. J. Wielenga, van Zaandam; 10.30 en 17 uur: ds. A. T. Besselaar, van Krabbendijke. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. Jansen, van Wijk aan Zee. De „Albatros" gaat demonstreren De reddingboot „Albatx-os" uit Wijk aan Zee komt Zaterdag 9 Augustus voor het Castricumse strand demonstrex-en onder auspiciën van de N.Z.H.R.M. Na de demon stratie wordt er op het strand een collecte gehouden. In de Drentse gemeente Ruinen is on geveer anderhalf hectare gemeentegrond zoek. Een destijds gekocht stuk grond bleek ruim 13 ha. groot te zijn, doch volgens de koopacte moet het terrein ruim 14U ha. groot zijn. B. en W. zullen een onderzoek naar de „vermiste" grond doen instellen. Alderamin, 31 te Antwerpen. Aagtekerk, 31 van Bilbao naar Le Havre. Aalsdijk 1 Aug te Antwerpen. Abbedijk, 31 te New Orleans. Argos, 1 Aug. v. d. Middellandse Zee te A'dam Arkeldijk, 31 van Bremen naar Antw. Alblasserdijk, 31 van Galveston n. Antw. Alehiba, 31 v. Rotterdam naar Zuid Amerika. Almdijk, 1 Aug. v. New Orleans te R'dam. Alnati, 31 v. Buenos Aires n. Montevideo. Arnedijk, 31 van New Orleans naar Le Havre Aardijk, pass. 31 Flores. Akkrumdijk, pass. 31 Guardafut n. Mombassa. Alamak. 31 van Aden n. Bahrein. Alioth, 31 van Bahia n. Antwerpen. Abbekerk, 31 330 m. Z.ZO. Guardafui. Alkaid. 31 v. R'd'am te Hamburg. Amstelland, 1 Aug. v. Bremen te Hamburg. Amstelpai'k, 31 3fi0 m. ZO. Cp. Race. Amstelvaart, 31 v. Hamburg n. Antw. Anrerikerk, 31 v. Hamburg r.aar Bremen. Arendsikerk. 31 470 m. W. Saban-g. Ariadne. 31 370 m. W. Finisterre. Armilla, 31 1 ïo m. O. Singapore eil. Arundo, 31 400 m. O. Belle Isle. Ball, 1 Aug. Makassar verwacht. Bengkalis, 5 Londen verwacht. Bloemfontein, 30 te Kaapstad. Boschfontein, 30 v. Amsterdam te Beira. Billiton. 30 te Penang. Breda, 1 Aug. v. Valparaiso te San Antonio verwacht. Britsum, 1 Aug. v. Norfolk te R'dam. Band'jermasis, 31 v. Raha naar Makassar. Barend'i-echt. 31 440 m. Z.ZO. Ras al Hadd. Baud, 31 v. Semarang n. Soerabaja. Bennekom. 31 630 m. ZW. Flores. Blitar, 31 300 m. O. Dondrahead. Boissevain, 31 230 m. Z. Cp. Padaran. Bon te koe, 1 te Makassar. Clavella, pass. 31 Ouessant. Callisto, pass. 1 Aug. Lizard Head. Cronenburgh, 1 Aug. te Castro Urdiales. Callisto, 31 130 m. W. ten N. Lands End. Caltex Utrecht, 31 v. Sidon te R'dam. Caltex Delft, pass. 31 Gavdo eil. Caltex Leiden, 31 dwars Kp. de Gata. Caltex Nederland, 31 55 m. O.ZO. Malta. Caltex Perois, 31 100 m. O. NO punt Kreta. Caltex The Hague, 31 bij Casquets. Camphuys, 31 v. Sorong naar Ambon. Ceram, 31 in Straat Malakka. Ceronia, 31 400 m. O.NO. Zanzibar. Cleodora, 31 320 m. Z. ten O. Bombay. Cronenburgh, pass. 31 St. Mathieu eil. Delft. 31 v. Cristobal n. Curagao. Dalerdijk, 31 van Los Angeles. Danae, 31 te Llvorno. Duivendrecht, pass. 1 Aug. Scilly's. Eendracht, 31 v. Izmir n. Yerakinl. Eemdijk, 1 Aug. v. Havana n. Vera Cruz. Enggano, 2 Aug. Madras verwacht. Ena, pa.ss. 31 ten O. v. d. Laccadiven. Eos, 31 150 m. W.ZW. Kalamata. Esso Amsterdam, 31 740 m. ZW. Lands End- Esso Den Haag, 31 450 m. NO. Sombrero. Friesland (SSM). 31 v. R'dam n. Casablanca. Fairsea, 1 Aug. 160 m. ZW. Kangeroe ell. Feli'pes, 31 van Bangkok naar Pladju. Groote Beer, pass. 31 ten O. Sable ell. Gena. 31 1240 m. ZW. Azoren. Gouwe, 31 100 m. Z. Las Palm as. Groote Kerk, pass. 31 Daedalus. Hez'silia, 1 Aug. te Pimentel verwacht. Hector, 31 v. Amsterdam te Hamburg. I-Iestia, 31 v. Balboa n. Buenaventura. Haulerwij'k, 31 250 m. O. Cp. Race. Hélder, pass. 31 Beachy Head. Helicon, 31 370 m. NO. Faal. Hercules, 31 150 m. O. Zuidpunt Sicilië. Hermes, 31 dwars Plymouth n. Antw. Hoogkerk, 31 300 m. ZW. Mogdishu. Ittersum, pass. 1 Aug. Ouessant. Indrapoera, 31 420 m. Z.ZO Guardafui. Ittersum. pass. 31 Wight. Jupiter, 1 Aug. van R'dam naar Oran. lapara (KRL, l Aug. v. New York te Philadelphia Kedoe, 30 v. Makassar n. Balikpapan. Kota Agoeng, 1 Aug. Aden verwacht. Kaimana, 31 v. Singapore n. Penang. Karossa, 31 v. Padang n. Benkulen. Kertosono, 31 180 m. Z.ZO. Guardafui. K-ar-sik31 v. Tj. Priok te Pangkalplnang. Kota Baroe. 31 250 m. ZW. Sabang. Kota Iroten, pass. 31 Finisterre. Luna, pass. 31 Gibraltar. Lar'enberg, 31 te Vlaardingen. Lombok, 1 Aug. v. Colombo naar Penang. Laertes, pass. 31 Point de Galle. Laurenskerk, 31 nog te Koewait. Lekkerkerk, 1 ten Z. Kreta. Leuvekerk, 31 nog te Khorramshar. Limburg. 31 210 m. W.NW. Kreta. Lindekcrk, 31 nog te Damman. Liseta, pass. 31 ten NO. Singapore eil. Loosdreeht, 31 75 m. N.NW. Alexandrië. Meliskerk, 1 Aug. tc Colombo verwacht. Metula, 31 v. Pulubukom n. Fremantie. Mariekerk, 30 v. Beira te Lorenzo Marques. Maas. 31 v. Mershi te Philippeville. Maaskerk, 31 bij Cp. Palmas. Meerkerk, pass. 31 St. John eil. Modjokerto, 31 180 m. ZO. Dondrahead. Muiderkerk, 31 60 m. Z.ZW. Dakar. Myonia, 30 v. Sydney naar Melbourne. Nestor, 31 ri Funchal n. Barbados. Nieuw Amsterdam, vertr. 1 Aug. ca. 16 u. v. Rotterdam naar New York. Noordwijk, 1 Aug. v. R'dam te Civita Vecchia. Orestes, 31 v. La Guaira te Aruba verwacht. Ondina, 1 Aug. v. Thameshaven te R'dam. Oranjestad, 1 Aug. v. Cristobal te Amsterdam. Orion, 31 v. Izmir naar Istanboel. Overijsel, 31 nog le Bahrein. Papendrecht, pass. 31 Gibraltar. Prins Frederik Willem, 27 te Montreal. Plancius, 31 v. Makassar n. Buleleng. Prins Joh. Willem Friso, 31 dwars Plymouth verwacht. Prins Willem II. 31 490 m. W. ten N. Fastnet. Prins Willem III, pass. 31 Cardinal. Prins Willem IV, 31 240 m. W. Scilly's. Prins Willem V, 31 150 m. W. Kp. Ray. Prins Willem v. Oranje, 31 90 m. W. Scilly's. Roebiah, 31 te Alexandrië. Rossum, pass. 31 Finisterre. Radja, 31 v. Genua naar Halifax. Roepal, 1 Aug. v. Colombo naar Aden. Ridderkerk, pass. 31 ten O. Corsica. Roüti, pass. 31 Algiers. Ruys, 31 210 m. Z. ten W. Diego Garcia. Rijndam, 31 970 m. W. Lands End. Rijnland, 31 250 m. NO. Madeli'a. Saiawati 1 Aug. te Port Said. Salland, 31 van Hamburg te Amsterdam. Scherpendi-echt, 31 v. Trinidad n. Rio de Janeiro Slamat, 1 Aug. v. Boston te New York verw. Straat Makassar. 1 Aug. Port Elizabeth verw. Straat Soenda, 31 v. Lorenzo Marques n. TJ Priok. Singkep, 31 v. Djeddah naar Aden. Seined ijk. 31 te Houston. Sibajak, 1 220 m. W. Torresstraat. Sliedrecht, pass. 1 Aug. Malta. Somersetshire, 2 Aug. Aden verwacht. Stad Alkmaar, 2 Aug. 12 u. v. Narvik te Im- mingham evrwacht. Stad Arnhem, 1 Aug. vi R'dam n. Savona. Stad Breda, 30 v. Amsterdam te New Orleans. Stad Leiden, 2 Aug. 15 u. v. Narvik te Vlaar dingen verwacht. Saparoea, 31 te Port Said. Sambas, 31 v. Soerabaja Telok Bajpr. Sloterd'ijk, 31 v. Sungeigerong n. Soerabaja. Stad Maastricht pass. 31 ten N. Algiers. Stad Vlaardingen. 31 660 m. W. Fastnet. Sumatra, 31 180 m. N. Massawa. Talisse, 31 van Aden naar Djeddah. Taz-akan, pass. 31 Gibraltar. T'ero, 1 Aug. Trinidad. Themisto, 1 Aug. v. Threerivers te Aarhus verw. Tomini, 1 Aug te Aden. Tosari, 31 te Port Said. Tjisadane, 30 e Singapore. Tankhaven III, pass. 31 Oostkust Malakka. Tasman, 31 660 m. ZO. Diego Garcia. Tomori, 31 rede Belawan. Veendam, 31 420 m. O. ten N. Cp. Race. Waterman, pass. 31 Dakar. Westland, 30 v. A'dam te Buenos Aires. Woensdrecht, 31 v. Port Said. Winsum, 31 v. Sluiskil te R'dam. Waterland, 3 Aug. v. Buenos Aires te IJmui den verwacht. Willem Ruys, 1 7.30 te Southampton. Waal, 31 90 m. W. Cyprus. Waingapoe, 1 te Soerabaja. Wieldrecht, pass. 30 Lord Howe eil. Usel, 31 dwars Taranio. Zaan. 31 v. R'dam te Kotka. Zuiderkruis, 31 v. Southampton n. Halifax. Zonncwijk, 31 v. Montreal te R'dam. KLEINE VAART Birmingham 1 van Rotterdam te Zeebrugge. Da Capo, pass. 31 Bi-unsbüttel. Deo Duce, 31 v. Malmö naar Ystad. Depa, 31 van Ralso naar Rotterdam. Elisa, 31 v. Casablanca n. Caronte. Gaasteriand, 1 te Harlir.gen. Hagno, 1 van R'dam te Dublin. Keizersgracht, pass. 1 Kp. de La Hague. Malar, 31 v. Sunderland naar Rotterdam. Matthew. 31 v. BiUlngham naar Londen. Merak, 31 van Casablanca te Rouaan. Mirach. 31 v. Casablanca te Port Lyautey. Mirlak. 1 v. Kopenhagen n. Christiansand. Miz-zam, 31 v. Rouaan te Casablanca. Monica, 1 v. Dublin naar Belfast. Neeltje, pass. 1 Sandette. Nieuwland, 31 van Leith te Grangemouth. Noord, 2 van Billingham te Stanlow verw. Nottingham. 31 v. Goole n. d. Tyne. Oleum, 1 van Londen naar Selzate. Omlandda, 31 van Safi te Ogadir. Prima, pass. 1 Dungeness. Remmert, 2 van Antw. naar Rottei-dam. Rose Marie. 31 v. Malmö naar Kopenhagen. Spolasda, 31 van Bordeaux te Bayonne. Swallow, 1 van Agadir naar Safi. Texel, 1 van Bremen te R'dam verwacht. Timor, 31 v. Skoghal naar Veenersborg. Westlaan, 31 v. Bremen naar Hamburg. Westpolder, 1 v. R'dam naar Antwerpen. Wiebold Bohmer, 31 v. Malta n. Palermo. SLEEPVAART Blankenburg, met 2 bokken 1 lüO m. N.t.Q. Fi nisterre. Ebro, 1 te Rotterdam. Loire, met zuiger pass. 31 Cuxhaven. Noordzee, met baggermolen en bak 31 240 m. NO. Mona Passage Oceaan, 31 van Ras Tarusa te Aden. Poolzee, 31 van Curagao te Amuaybaai met bak Rode Zee, 31 130 m. NW. Cp. San Antonio. Schelde, pass. 31 Wight. Ebro, Maas en Minerva 'geassisteerd bij binnen brengen ss. Karsakov naar werf Nieuwe Wa terweg Schiedam. t Plotseling heeft God tot Zich genomen na voorzien te zijn van het H. Sacra ment des Oliesel onze ge liefde oudste zoon en broer HENDRICUS JOANNES HIJNEN in de ouderdom van 28 jaar. Uit aller naam: Th. Hijnen. Velsen-Driehuis, 1 Augustus 1952. Hofdijklaan 23. De plechtige H. Mis Re quiem zal gehouden wor- .den op Maandag 4 Augus tus a.s. 's morgens 9 utu rn de kerk van de H". Engelmundus te Driehuis waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar, De heer en mevrouw J. ZWANENBURG-GERRITS bedanken medé namens we derzijdse ouders, een ieder hartelijk voor de overgrote belangsteling, bij hun hu welijk ondervonden. IJmuiden, 28 Juli 1952. De Rijpstraat 10. Arts HERVAT MAANDAG 4 AUG. DE PRAKTIJK. Tandarts HERVAT MAANDAG DE PRAKTIJK Tandarts Santpoort waarneming dage lijks 56 n.m. Zaterdag 12 n.m. te zijnen huize. IJmui den spoedgevallen Tandarts Milatz. Colorite Tegels, de mo derne vloerbedekking, zéér eenvoudig in onder houd. Vraagt inlichtingen Telef. 20340. Haarlem MOEDERTROTS kan men zien, indien zij rijdt met de prachtige, met chroom ver sierde kinderwagen van VAN VEEN, Zijlweg 26—28, H'lem. Vanaf f 2 per week en zon der vooruitbetaling. GROTE KEUZE IN BLAUPUNKT - FRIDOR PHILIPS - ERRES - ENZ. naarde Tevens le Bcverwykse BEGIJNENSTRAAT 25 Beverwijk. Tel. 3288 Ook verhuren wij Radiotoe stellen voor f 1—, f 1.25 en f 1.50 per week. Geen reparatiekosten dus. geen risico!!! Langs deze weg bedanken wij al degenen, die hebben bijgedragen tot een spontane geste, bijzonder hartelijk. Het geschenk, een invalidewagen, hebben wij zeer op prijs gesteld. FAMILIE DIENAAR, Kromme Mijdrechtstraat 24, IJmuiden DINSDAG 5 AUGUSTUS 8.15 UUR Beatrice Prcziosa coloratuursopraan Maria Teresa Mandalari Mezzo-sopraan Luigi Rumbo Tenor lirico Mario Bolaffio Bariton Internationaal bekende kunstenaars van de beroemdste theaters in Rome. Milaan, Napels DE MEEST GELIEFDE OPERA-FRAGMENTEN uit PARELVISSERS, BOHÈME, TOSCA, LUCIA, MIGNON, TRAVIATA, RiGOLETTO (kwartet) EN VELE ANDEREN Stormen van applaus U.d.p. Men wilde van de artisten geen afscheid nemen, zodat vele herhalingen plaats vonden Goddelijke stemmen Prijzen f 2.70 - f 2-20 - f 1.70 (alles inbegrepen) Voorverk. dag. van 10-3 u. Tel. 12-3 uur nr. 13466 DEN ENKEL OPTREDEN VONDELLAAN 16 BEVERWIJK P. J. F. EGGERMONT - Leraar M. O. VACANTIE gedurende de maand Augustus. Alle cursisten krijgen persoonlijk bericht bij hervatting der lessen. AANMELDING NIEUWE LERLINGEN persoonlijk of telefonisch no. 4278. RECTIFICATIE. In de gisteren geplaatste advertentie van STOCK AMERICAN, KAMPERVEST t staat o.m. Shinopantalons van 14.75 voor 9.98. Dit moet echter zijn 8.98 In de aanbieding Amer. Off. Fleege Jassen gelieve U te Amer. Off. Fleece jassen 49.75 lezen Daarom tanken dagelijks méér automobilisten Amerikaanse Import Benzine en GULF PRIDE GULF LUBE motoroliën .GULF" - BENZINESTATION Papetorenvest, Haarlem Perfecte en vakkundige bediening Speciale pomp voor tweetact-mengsmering EENS GEPROBEERD, A L T 13 D BEGEERD bij het Loodgieters. DRIEHUIS, VELSEN Drieh.kerkweg 108. Tel. 4468 Wastafels, Closets, Keuken en Badgeysers, Reparatie- werken. NOOIT GEEN PECH OP DE WEG met een fiets van VAN VEEN, Zylweg 26—28, H'lem f 2.50 per week en zonder vooruitbetaling. Geen geld en toch geen zorgen! Wegens sterfgeval te koop slechts 36.000 km. gelopen prijs f 2850, event, over name financiering. SCHREURS, Autofinan ciering, Javalaan 61, Hst. Tel. 38497. In één dag klaar. LANGE NIE UW STRAAT 793

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3