Alleen superieur Hongarije kon de Nederlandse meisjes weerstaan Zweden eindigt ais derde in Olympisch voetbaltournooi Politieagenten in actie bij Argentinië - Uruguay Opiegrel ^Sporten Irma Schuhmacher stelde zilveren médaille in laatste race veilig ONVERWACHT SUCCES VOOR ESTAFETTE-ZWEMPLOEG Amerika werd derde met ruim een seconde achterstand t Duitsers konden het niet bolwerken Uruguezen winnen tenslotte: 59-68 Ruwe polowedstrijd tussen Hongaren en Italianen 4 Kleine achterstand Voorsprong Fraaie totaaltijd Oyakawa Olympisch kam pioen 100 m. rugslag heren Buy ze zesde Kansloos Een-nul achterstand bij rust bleek voor Duitsers te veel Zweden scoort Geen bronzen médailles voor Olympische boksers Twee-nul Basketballwedstrijd werd vechtpartij A merika favoriet Boksuitslagen Volledige Hongaarse zege bij het sabelschermen Sammy Lee prolongeert zijn titel torenspringen Gemakkelijke zege van Hongarije: 7-2 Overtredingen V oorbereidingen F asciliteiten Ophitsers Record ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 b u vz Een wedstrijd is nooit afgelopen voor het eindsignaal heeft geklonken, zo zeggen de voetballers altijd. Met een kleine wijziging gold dat gulden gezegde gisteren in het sta dion in Helsinki voor de zwemsters: „Een estafette-finale is nooit beslist voor de laatste zwemster heeft aangetikt". Want het onverwachte is gebeurd. Donderdag rekende iedereen op een gouden médaille voor Geertje Wielema op de honderd meter rugslag en zij kreeg een zilveren Vrijdag was er in de Nederlandse kolonie slechts een vleugje hoop op een bronzen médaille op het nummer vier maal honderd meter esta fette en de Nederlandse meisjes behaalden de zilveren médaille. In een prachtige raee namelijk wonnen onze landgenoten ver achter het superieure Hongarije van de sterke Amerikaanse ploeg in vier minuten negenentwintig seconden. Een fraaie tijd onder 't Olympische record van de Spelen in Londen waar niemand op had durven hopen. De vierde plaats was voor Denemarken, de vijfde voor Groot Brittannië, de zesde voor Zweden, de zevende voor Duitsland en de laatste plaats voor Frankrijk. Een bijzondere prestatie voor de Nederlandse meisjes. Wies LinssenVaessen had als eerste zwemster, met naast zich Ilona Novak van Hongarije en Jacqueline Lavine van de Vei-. Staten, een goede start. Deze drie zwemsters namen de leiding en wel was de Amerikaanse na het eerste keerpunt het snelst weg, doch het verschil met Hongarije en Neder land was toen nog nihil. De andere ploegen liepen reeds op de tweede baan een achterstand op van tenminste een lengte. Er moest nog ruim 300 meter wor den gezwommen, maar voor de insi ders stond het toen reeds vast, dat het zou gaan tussen Hongarije, Nederland en de Ver. Staten. Wies LinssenVaessen was Iets terugge vallen en zo startte Koosje van Voorn met een kleine achterstand op Judith Themes en Marilee Stepan. Koosje vocht met haar korte felle slag alsof haar leven er van af hing en zij wist gelijk te blijven met de Amerikaanse en tot vijftig meter kon ook Judith Ternes de Hongaarse voorsprong niet vergroten. Maar op de tweede baan nam het kleine Hongaarse zwemstertje lang zaam maar zeker een flinke voorsprong voor haar ploeg, die met Eva Novak en de Olympische kampioene op de 100 meter vrije slag, Katalyn Szoke, nog in petto, reeds vrijwel zeker was van de titel. Hannie Termeulen, die gelijk met Joan Alderson als derde vertrok, verloor enkele meters op Eva Novak, maar de strijd met de Ver. St. de andere deelnemende landen waren toen reeds kansloos verliep gun stig voor onze meisjes ondanks het slechte keerpunt van Hannie, waarbij zij angstig lang uitdreef. Toen Eva Novak aantikte en Katalyn Szoke als laatste Hongaarse startte had Hongarije drie lengten voor sprong. Irma HeytingSchuhmacher kon iets eerder vertrekken dan de Amerikaanse nummer vier, Eileen Kawamot, maar na de eerste vijftig meter was er nau welijks van enig verschil tussen beide sprake. Toen zette Irma haar eindspurt in. Lang zaam maar zeker liep zij op de donkere Amerikaanse zwemster uit en met ruime voorsprong op de Amerikaanse beëindigde Irma HeytingSchuhmacher de laatste race, waarin zij Nederland vóór haar ver trek naar Australië vertegenwoordigde, als tweede. Nederland had op prachtige wijze de derde zilveren médaille van de Olym pische zwemwedstrijden veroverd. Tegen het geweld van de Hongaarse zwemsters, die behalve het Olympische record, ook het wereldrecord met enkele seconden omlaag hadden gebracht, waren de Nederlandse zwemsters niet opgewas sen geweest, maar alle vier hadden zij prachtig gezwommen en de tweede plaats vóór de Amerikaanse ploeg, die met Hon garije tot de grootste favorieten voor de titel had behoord, mag dan ook een bij zonder fraai resultaat worden genoemd. Dat de Hongaarse zwemsters ieder afzon derlijk zeer snel hadden gezwommen, maakte de prachtige totaaltijd van 4.24,4 reeds duidelijk. Voor Eva Novak was 1.05,1 afgedrukt, voor Katalyn Szoke 1.05,7, voor De kleine Amerikaanse Japanner Oyakawa heeft in de finale van de 100 meter rugslag een verrassende zege behaald op de Frans man Bozon. Na de start hadden Bozon, Taylor en Oyakawa gedrieën de leiding genomen. Stack, die een ritje met een scooter enkele dagen geleden, met ontvellingen aan armen en benen had moeten bezuren en nu ernstig gehandicapt was door het verband om zijn hand, lag in tweede positie. Na het keerpunt verwachtte iedereen een felle eindspurt van de jeugdige Fransman Bozon, maar het was Oyakawa, die eens klaps naar voren schoot en vrijwel onbe dreigd als eerste en als Olympisch kampioen zijn hand tegen de finish sloeg. De uitslag luidt: 1. en Olympisch kampioen Oyakawa (V. S.) 1.05.4 (nieuw Olympisch record); 2. Bozon (Frankrijk) 1.06.2; 3. Tay lor (V. S.) 1.06.4; 4. Stack (V. S.) 1.07.6; 5. Galvao (Arg.) 1.07.7; 6. Wardrop (G. Br.) 1.07.8; 7. Skariata (Z.sl.) 1.07.1; 8. Meiring (Z.-Afr.) 1.08.3. Judith Ternes 1.05,8 en voor Ilona Novak 1.07,8. De tijden van het Nederlandse vier tal waren: Wies LinssenVaessen 1.08,1, Koosje van Voorn 1.07,8, Hannie Termeu len 1.06,5 en Irma HeytingSchuhmacher 1.06,6. Totaal dus 4.29.0. Ver. Staten: 4.30,1. Nadat de meisjes het water hadden ver laten wandelden zij met de Hongaarse en de Amerikaanse zwemsters in hun oran je-zwarte trainingspakken naar het ere podium, waar zij gelukkig lachend de zil veren médailles in ontvangst namen van de nieuwe president van het I.O.C., de Ameri kaan Avery Brundage. Daarna klonk het Hongaarse volkslied en gingen de vlaggen, het Hongaarse rood-wit-groen, het rood- wit-blauw van Nederland en de Star and Stripes omhoog. Voor Koosje van Voorn, die als debu tante in dit internationale gezelschap grote ogenblikken beleefde, kwam het aardigste moment ongetwijfeld, toen zij aan Prinses Beatrix, die natuurlijk met haar zusje Irene tot de toeschouwers behoorde, werd voorgesteld. Het eerste zwemnummer Vrijdag was de strijd om een plaats in de finale van de 200 meter schoolslag heren. Twee halve eind strijden waren hiervoor nodig en in de eerste halve finale startte onze landgenoot Daan Buyze. Het achttal had een goede start en ook Buyze was op tijd weg, maar op de helft van de eerste baan had hij reeds een ach terstand van ongeveer een halve lengte op het veld, dat werd aangevoerd door drie zwemmers: de Australiër Davies, de Tsjech Kcmadel en ce Amerikaan Holan. Toen Buyze na 100 meter keerde, bedroeg zijn tijd 1 min. 18 en liü had op dat moment de zevende positie ingenomen. De Japanner Hitayama had toen een kleine voorsprong op Davies en Holan, maar na het laatste keerpunt kwam Davies onweerstaanbaar naar voren om met duidelijk verschil als eerste te eindigen. Buyze had intussen de Canadees Por- telance gepasseerd en op 30 meter voor de finish was hij ook de Argentijn Cossani voorbijgegaan. Zelfs deed hij nog «en aanval op de vijfde plaats van Nitzkowski, maar de Amerikaan wees zijn Nederlandse be lager op 10 meter voor het eindpunt definitief al. Zo werd Buyze zesde in de niet zeer fraaie tijd van 2.42,6. Nog voor de tweede halve finale werd gezwommen was het zeker, dat deze tijd niet voldoende was voor een finaleplaats. De uitslag van deze serie was: 1. Davies (Australië) 2.36,8; 2. Komadel (Tsj.-Sl.) 2.38,8; 3. Hirayama (Japan) 2.39,1; 4. Ho lan (V.S.) 2.39,2; 5. Nitzkowski (V.S.) 2.41,4; 6. Buyze (Ned.) 2.42,6; 7. Cossani (Argentinië) 2.43,7; 8. Portelance (Canada) 2.43,8. ADVERTENTIE ÜP7 ORCA De Nederlandse damespioeg, die Vrijdagmiddag op het nuvimer 4 x 100 meter estafette, de zilveren médaille in de wacht sleèpte: Wies Linssen-Vaessen, Koosje van Voorn, Irma Schuhmacher, Hannie Termeulen. (Telefoto). Dank zij een bijzonder hechte achterhoede en een betere tactiek heeft het Zweedse voetbalteam de wedstrijd tegen Duitsland om de derde plaas met twee-nul gewonnen. De Duitsers, die vooral gedurende de tweede helft sterk in de meerderheid waren, slaagden er geen enkele maal in een gat te schieten in de hechte Zweedse defensie. Individueel waren de Duitsers handiger dan hun tegenstanders, maar met hun slor dige combinaties hadden zij geen schijn van kans. Keer op keer wisten de Zweden in te grijpen en met lange trappen hun eigen voorhoede aan het werk te zetten. Voor de Duitse supporters op de tribune moet het wanhopig zijn geweest te zien, hoe hun ploeg er in volhardde de weg naar het doel door het midden te zoeken. A.an de andere kant stond een Duitse achterhoede, die fanatiek werkte, maar ook daar mankeerde een gedegen tactiek, zo dat de Zweden nog al eens vrij liepen. Nie mand verwonderde zich er dan ook over, dat de Zweden tweemaal succes hadden, terwijl de Duitsers hoe handig en snel ze ook rond de Zweden dribbelden tel kens vast liepen. De Zweedse rechtsbinnen Lofgren zette in de tiende minuut de bal van de doellijn voor. De ongedekt staande midvoor Rydell trapte de bal daarop hard en onhoudbaar in het net (10). Vlak daarvoor hadden de Duitsers pech gehad, toen hun rechtshalf Sommerlatt met een fraaie kopbal de lat raakte. In de tweede helft domineerden de Duit sers volkomen, maar intimideerden de rus tig en beheerst spelende Zweden daarmede weinig. Geen enkele Duitse voorhoede speler kreeg enige vrijheid. De Duitse binnenspelers begonnen po gingen in het werk te stellen alleen door te breken en enkele malen hadden ze daar mede bijna succes. back Jaeger raakte een voorzet van rechts verkeerd en de bal kwam voor de voeten van de Zweedse midvoor Rydell, die naar rechts was gezwenkt. Deze liep er snel mee naar het doel, maar net toen Jaeger hem de voet wilde dwars zetten, tikte hij de bal naar zijn meelopende rechtsbinnen Lof gren, die langs de uitlopende Duitse doel man voor de tweede maal inschoot (20). In deze stand kwam geen verandering meer. Voor het eerst sinds 1904 zullen in het Olympisch bokstournooi geen bronzen mé dailles worden uitgereikt. De boksers, die in de halve finales worden uitgeschakeld, boksen niet om de derde prijs, maar krijgen een diploma van de AIBA, de Internationale Amateur Boksbond. Tenslotte kwam het doelpunt aan de andere kant. De enkele door de Zwe den opgezette aanvallen waren des ondanks nog gevaarlijk, omdat de Duit se defensie te ver naar voren trok. Zo wist linksbuiten Sandberg met een soloren van de vleugel af gevaarlijk dicht het Duitse doel te naderen. Dank zij kox-daat uitlopen van doelman Schoenbeck echter werd een doelpunt voorkomen. In de eenenveertigste minuut werd de Duitsers de laatste hoop ontnomen. Links- Tot verbazing van het kalme Finse publiek, dat beide partijen vriendelijk had aange moedigd, ontstond er bij de wedstrijd om de derde plaats in het Olympisch basketball- tournooi tussen Uruguay en Argentinië in de tweede helft een hevige ,doch gelukkig slechts korte, vechtpartij. Bij een rush naar de korf door een Argentijn kwam deze met twee van zijn tegenstanders, die hem de bal afhandig trachtten te maken, ten val. Op hetzelfde ogenblik zag het publiek nog slechts een kluwen slaande en trappende armen en benen. Officials en spelers van beide partijen schoten van alle kanten toe, samen met een twintigtal Finse agenten, dat in de hoeken van de zaal was geposteerd. De laatsten slaagden er binnen dertig seconden in de kluwen te scheiden in onderling hevig discussiërende groepjes en het incident eindigde met een algehele verbroede ring, waarbij de betrokken spelers elkaar omhelsden. Doch de scheidsrechters namen daar geen genoegen mee en stuurden een der spelers van Uruguay, die naar hun mening blijk baar de schuldige was, uit het speelveld. Toen had de leider van Uruguay de groot ste moeite om de andere spelers er van te weerhouden ook weg te lopen. Uruguay won tenslotte de strijd. Het deerlijk gehavende team (een speler brak zijn arm en twee anderen moch ten wegens het incident in de wedstrijd tegen Frankrijk niet meer meespelen) speelde lange tijd slechts met vier tegen vijf man, omdat de anderen alle de limiet van vier fouten hadden be reikt. Maar van de twaalf Argentijnen bleven er in de laatste vijf minuten nog maar drie over. De andere negen hadden toen alle vier fouten gemaakt. Voor het Olympische basketball-tournooi wordt vandaag de finale gespeeld tussen de Verenigde Staten (favoriet) en Rusland. Er hebben vijfentwintig landen aan deelge nomen. In de voorronde werden er negen uitgeschakeld. De resterende zestien speel den in vier poules van vier een halve com petitie. De twee bovenste ploegen uit deze vier poules werden vervolgens in twee poules van vier ingedeeld. Opnieuw maak ten zij in halve competities uit wie de sterkste was. Uiteindelijk kwamen daarna de ploegen van groep een tegen die van groep twee uit. De Olympische kampioenen van 1948, de Verenigde Staten, hebben wederom de beste papieren. Deze Amerikaanse spelers met een gemiddelde lengte vat? 1.95 meter, zijn niet alleen technisch bijzonder goed, maar steken liun tegenstanders vooral in tactiek verre de loef af. Rusland, dat Euro pees kampioen werd in 1951, is technisch goed geschoold, maar speelt meer het „ouderwetse" basketball en schiet in tac tisch opzicht te kort. De wereldkampioen van het vorig jaar, Argentinië, heeft teleurgesteld. Het verloor in de ruwe wedstrijd met 5968 van het De Australiër Russel Mockridge (vóór) en Lionel Cox, die de Olympische titel be haalden in het nummer 2000 meter tandem in Helsinki, rijden hun ereronde over de wielerbaan. Vrijdag werd in Helsinki een begin ge maakt met de halve finales van het Olym pisch bokstournooi. De uitslagen luiden: Vlieggewicht: Basel (Duitsland) w. o. p. van Bulakov (Rusland); Brooks (V. S.) w. o. p. van Toweel (Zuid-Afrika). Bantamgewicht: Hamalainen (Finland) w. o. p. van Garbuzov (Rusland). Vedergewicht: Caprari (Italië) w. o. p. van Vcntaja (Frankrijk)Zachara (Tsjecho Slowakije) w. o. p. van Leisching (Z.-Afrika). Lichtgewicht: Antkieewicz (Polen) won -loor opgeven wegens een gekwetste hand in de eerste ronde van Fiat (Roemenië); Bo- logncsi (Italië) w. o. p. van Pakkanen (Fin land). Lichtweltergewicht: Mednov (Rusland) walk over; Adkins (V. S.) w. o. p. van Visin- tin (Italië). Weltergewicht: Schcrbakov (Rusland) w. o. p. van Joergensen (Denemarken); Chych- la Polen) w. o. p. van Heidemann (Duilsl.). Zwaarweltergewicht: Van Schalkwijk (Z. Afrika) w. o. p. van Tischin (Rusland); Papp t Hongarije) w. o. p. van Herrera (Argent.). Middengewicht: Patterson (V. S.) won door diskwalificatie in de derde ronde wegens afklemmen van Sjoelin (Zweden); Tita (Roemenië) w. o. p. van Nicoloff (Bulgar.). Halfzwaargewicht: Pacenza (Argentinië) w. o. p. van Perov (Rusland); Lee (V. S. w. o. p. van Siljander (Finland). Zwaargewicht: Sanders (V. S.) won door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Nieman (Zuid Afrika); Johansson (Zweden) w. o. p. van Koski (Finland). fanatieke, maar tactisch beter spelende Uruguay, dat met die overwinning de bron zen médaille verdiende, terwijl de Argen tijnen vierde werden. Om de vijfde en zes de plaats zullen nog spelen Chili en Brazi lië. Zevende is Bulgarije geworden, dat Frankrijk (achtste) wist te verslaan. In het nummer sabelschermen individueel heren heeft Hongarije op de drie ereplaatsen beslag gelegd. De uitslag werd: 1. en Olympisch kam pioen: Kovacs (Hongarije) 8 overwinningen; 2. Gerevitch (Hongarije) 7 overwinningen; 3. Berczelli (Hongarije) 5 overwinningen; 4. Dare (Italië) 5 overwinningen; 5. Platt- ner (Oostenrijk) 4 overwinningen; 6. Lefevre (Frankrijk) 3 overwinningen. Na een indrukwekkende demonstratie van lichaamsbeheersing en durf heeft de kleine Amerikaan Sammy Lee voor de tweede ach tereenvolgende maal het Olympisch kam pioenschap torenspringen behaald. Met een voorsprong van ruim elf punten plaatste hij zich, zonder ook maar een mo ment bedreigd te zijn geweest, als eerste. De uitslag luidt: 1. Lee (V. S.) 156,28 pnt.; 2. P. J. Capilla (Mexico) 145,21 pnt.; 3. Haase (Duitsl.) 141,31 pnt.; 4. Mc Cormack (V. S.) 138,74 pnt.; 5. P. A. Capilla (Mexico) 136,44 pnt.; 6. Perea (Mex.) 128.28 pnt. Na de waterpolowedstrijd Rusland Spanje, die door de Russen met 4-3 werd gewonnen, speelden gisteren Italië en Hon garije voor de finalegroep. Het was een weinig aantrekkelijke en vrij trage wed strijd. Zo waren de verhoudingen in het bassin onprettig en vooral de Italianen Ognio en Arena maakten zich aan vele overtredingen schuldig. Er waren momenten, dat er van beide partijen twee spelers tegelijk op de kant zaten. De Hongaren waren sterker, zowel wat hun zwemcapaciteiten betreft als in balbe handeling, maar de zware dekking van de Italiaanse verdedigers leverde voor de Hon garen veel moeilijkheden op. De ruststand luidde 2-2 maar Italië had op dat moment een numerieke meerderheid aangezien Markovic de Italiaan Ognio in het gezicht had geslagen en de arbiter Markovic uit het water had gezonden. Bijna was een rel gaande toen dit incident zich voordeed en de politie was reeds op het perron rond het bassin verschenen, maar zonder ernstige gevolgen kon het spel weer worden voort gezet. Na de hervatting misten de Italianen hun kansen op een voorsprong. Terwijl zij met rustig spel een doelpunt hadden kunnen scoren, bleven zij zich te buiten gaan aan trappen en vasthouden met het gevolg dat beide partijen weer in aantal gelijk kwa men. De Hongaren verhoogden nu het tempo en dit betekende voor Italië de genadeslag. De Hongaarse aanvallers schiepen zich nu telkens vrije posities en tegen een gedemo raliseerde Italiaanse defensie was het niet moeilijk meer te scoren. Regelmatig werd de stand door Szivos, Szittya en Marcovic opgevoerd en toen het einde kwam hadden de Hongaren met 7-2 gewonnen. JJij de Olympische Spelen in Parijs in t-J 1900 was er een athleet Baer ge naamden afkomstig uit Ilonkong die het presteerde om de discus zesendertig meter en veertig centimeter te werpen. De sportieve wereld stond versteld: wat een enorme prestatie! Verleden week presteerde de Amerikaan Iness het om met vijfenvijftig meter en drie centimeter een nieuw Olympisch record te vestigen. En opnieuw stond de sportieve wereld verbaasd, zoals ze dat trouwens sinds negentienhonderd om de vier jaar had gestaan bij de Spelen. Er zijn nog veel meer voorbeelden. In 1900 liep de Amerikaan Jarvis de honderd meter in elf seconden zijn landgenoot- Remigino deed het een week geleden in tien vier tiende secondenen zo maar door. Deze, en andere prestaties, werpen na tuurlijk de vraag op of de mens eigen lijk zijn eigen kracht wel kent. Want wat zal er, zoal gepresteerd worden bij de Spe len over vier jaar in Melbourne? Misschien is het tegen die tijd wel heel gewoon als de discus zestig meter wordt geworpen en de honderd meter in tien seconden wordt ge lopen. Wie zal het zeggen? Toch zit er aan de interessante grafiek, die wij u over deze kwestie tonen, nog wel wat meer vast. Want ontegenzeggelijk staan al die bijzondere prestaties van de Spelen in Helsinki in nauw verband met de voorbereidingen, die de athleten hebben getroffen, voordat zij werden uitgezonden.. En als men die voorbereidingen nu weer eens wat nauwkeuriger gaat bezien, dan blijkt dat sommige deelnemers voor Nederlanders abnormaal lange perioden hebben getraind in speciale kampen en ook abnormaal lang door het Olympisch Comité van hun land in de gelegenheid werden gesteld om in het hoge Noorden van Europa te acclamatiseren. En zie daar dan het grote probleem dat steeds meer om een oplossing gaat vragen: wat is in de athletiek eigenlijk een ama teur? Wij willen geen antwoord geven op deze vraag. Wij willen alleen onze beden kingen richten tegen de mensen, die in hun intiiiiiiiii Discuswerpen 10000 m. 200 m. 100m. 55,03 merer.) 29min 00)0)010)0)00)0)0) De cijfers voor 1900 waren voor de vier nummers: Discuswerpen, Bauer (Hon- kong) 36.40 meter; 100 meter, Jarvis (Verenigde Staten), 11 seconden; 200 meter, Tewksbury (Verenigde Staten) 22.2 seconden. De 10.000 meter werd voor de eerste maal gelopen in 1912. De gemaakte tijd bedroeg toen 31 minuten 20.8 seconden. De lijnen op de grafiek geven aan hoe de prestaties sedert het begin van deze eeuw zijn gestegen. ccoc<»ooocoooooo3occcw»xcoooccocooooooccoocooooooooooó' land reeds een jaar en langer voor de Spelen alle mogelijke fasciliteiten worden verleend aan wie geld noch moeite wor den gespaard en die op den duur het gevoel moeten krijgen dat zij wel iets móéten verrichten. Vooral in gevallen, waarin managers, commissieleden, werkgevers en sport bondsbestuurders de nationale eer in het geding brengen en niets nalaten om de athleet tot topprestaties te brengen en de rivaliteit met athleten van andere landen tot op een bedenkelijke hoogte op te voeren. Om dan nog maar niet te spi'eken over lie den, die een nederlaag van team of individu een verlies van prestige vinden. Mentale trainers, noemen dergelijke men sen zich. Maar in werkelijkheid zijn ze niets meer dan ophitsers, die de sport hoe vreemd dat ook moge klinken voor meer nuchtere mensen secondair maken aan het landsbelang. Dergelijke heren ook de Spelen hebben het bewezen zijn het die" na een nederlaag van individu of team zwart omlijnde bladzijden gaan beschrijven in de geschiedenisboeken van de betrokken sporten, zoals ze zeggen. Dit bij de grafiek over de steeds groter wordende prestaties van de athleten op de Olympische Spelen. Een grafiek, die afgezien of voor die prestaties veel of té veel werd getraind op zichzelf interes sant genoeg is om terdege te bezien en daarna tot de slotsom te komen, dat binnen afzienbare tijd records in millimeters en honderdste seconden nauwkeurig bepaald zullen moeten worden. Als tegen die tijd tenminste nog van een record gesproken kan worden. E. K.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6