Koninklijke waardering voor trouwe logerijman Agenda voor Velsen limv va Eerste valscherm-oefening Agenda voor Beverwijk De heer J' Steenbakker 40 jaar bij V.G.Z. Havenberichten Beverwijk e ^XÜeek SCHOLIEREN! Wijk aart Zee Castricum 5 Goede en drukke tweede reis van „De Hoop" Twee proeftochten in een week Gouden médaille voor gladiolenstand De groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Feest bij speeltuinvereni ging „Munnikenweide" Veertig jaar „Kindergeluk" „Brokkenfonds" voor vallende fietsen Fototoestel op straat Beroemde Italiaanse muziek in Beverwijk AB DE JONG ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 Het was Vrijdag: voor de heer J. Steen bakker, torenwerker in de afdeling: logerij van de Cellulosefabrick van Van Gelder Zonen N.V. een prettige ervaring:, toen hij 's middags ter gelegenheid van zijn veertig jarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf in ge zelschap van zijn echtgenote en kinderen op het gemeentehuis van Beverwijk werd ontvangen door burgemeester mr. H. J. J. Scholtens. Deze deelde de jubilaris mede, dat hem door Koningin Juliana de bronzen ere- médaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau was toegekend. De burge meester speldde de Koninklijke onderschei ding op, waarna ir. B. Verdoorn, fabrieks directeur, de felicitatie van de directie overbracht en de jubilaris vervolgens de bijbehorende draagmédaille aanbood. Voor de huldiging was het gezelschap 's middags op het directiekantoor van Van Gelder ontvangen, waar ook tegenwoordig was ir. G. A. Schoonkind, bedrijfsingenieur van de cellulosefabrieken. In een hartelijke toespraak herinnerde ir. Verdoorn aan de loopbaan van de jubi laris, die in bijna alle afdelingen van het bedrijf heeft gewerkt, doch de langste tijd in de havendienst. Zijn verdiensten vonden erkenning in de aanbieding van het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Tevens werd hierbij bijgevoegd een schrif telijke felicitatie van de hoofd-directie en mevrouw Steenbakker kreeg het portret van haar man „in zijn werk". Het geschenk van de directie bestond uit een enveloppe. Hoewel dit jubileum in de bedrijfs- vacantieweek viel en dus een huldiging aan het bedrijf niet wel mogelijk was, liet het Houtaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Vrijdagavond aangekomen het Finse s.s. „Otto H", dat van de Finse haven Yxpyla een lading van 864 vadem papierhout aan voerde. Dit schip was reeds Donderdag morgen aan de Kanaaldijk gemeld. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvlsserü Dinsdag 22 Juli: mt. Shamrock IJM 129, Excelsior III KW 76. Woensdag 23 Juli: st. Tzonne IJM 1, Vi- kingbank IJM 183. Vrijdag 25 Juli: st. Herman SCH 92; mt Medan IJM 57. Zaterdag 26 Juli: st. De Hoop IJM 73; mt. Eveline IJM 116, Wiron IV IJM 209. Maandag 28 Juli: st. Bergen IJM 16. Catha- rina Duyvis IJM 60, Vios I IJM 24, Abrahanj VL 77: mt. Dirkje RO 53: ml. Heemstede IJM' 53. Willem Cornells KW 16. Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KW 26. Eliza beth KW 64, Saturnus KW 69. Willempje KW 89, Alida KW 91. Jacoba KW 107, Ge broeders KW 108, Avontuur KW 114, Petro- nella KW 125. Arie KW 155 Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Bruinvis RO 1, Dolfijn RO 2; mk. Texel IJM 5, Poolster IJM 11, Nelly v. B. IJM 23, Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230. Neoltje IJM 240 (Snurrevaad), Magda IJM 272, Haarlem I IJM 276, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Clazina Johanna RO 3, Marianne KW 10, Anne Marie KW 27, Rein KW 30. Pieter Cor nelis KW 31, Tiny KW 34, Hermina IV KW 53, Dine Marie KW 57, Jacob KW 92, Arendie KW 98, Koningin Juliana KW 133, Jana KW 210, Pietertje HD 87, Tiny Dieuw WR 33, Hendrikje BU 33. Twee Gebroeders YE 93. Dinsdag 29 Juli: st. Haarlem IJM 9. Tuban- tia IJM 37. Zeelandia IJM 38: mt. Elie Ché névière IJM 32. Post Boy IJM 35; mk. Rex IJM 228, Albatros IJM 277, Twee Gezusters KW 77. Woensdag 30 Juli: st. Flamingo IJM 25; mt. Johannes Polderman IJM 20. Donderdag 31 Juli: st. Bloemendaal IJM 71mt. Allan Water IJM 34; ml. De Verwach ting KW 28. Vrijdag 1 Augustus: st. Schoorl IJM 39, Limburgia IJM 54. Zoutharingvisserij Dinsdag 8 Juli: ml. Katwijk 161, Everdina Jacomina KW 173. Woensdag 9 Juli: ml. Piet en Leendert Huibert KW 3, Neptunus KW 45. Jan KW 50. Donderdag 10 Juli: ml. Annie KW 54. Vrijdag 11 Juli: ml. Hollandia KW 18. Zaterdag 12 Juli: ml. Vooruit KW 151. Maandag 14 Juli: ml. Anna en Cornelia KW 14, Orion KW 22, Margarelha en Maria KW 23, Elizabeth KW 49, Zeezwaluw KW 83. Dinsdag 15 Juli: ml. Margrietha Maria KW 29. Rijnmond II KW 43. Woensdag 16 Juli: ml. Zeemeeuw KW 170. Donderdag 17 Juli: ml. Wilhelmina III KW 147. Zaterdag 19 Juli: ml. Excelsior II KW 78. Maandag 21 Juli: ml. Sumatra KW 86. Borneo KW 127, Nederland IV KW 167, Een dracht KW 168. Dinsdag 22 Juli: ml. Martha IJM 74, Hu- bertha Gerarda KW 9. Woensdag 23 Juli: ml. Gorredijk IJM 75, Bertha KW 38, Helena KW 39, Rijnmond IV KW 15, Vertrouwen KW 6. Donderdag 24 Juli: ml. Kees KW 124, Wil helmina II KW 138. Zaterdag 26 Juli: ml. Grietje KW 20, Voor waarts KW 140, Gezina Geertrui KW 176. Maandag 28 Juli: ml. Wilhelmina I KW 25. Nederland VI KW 37. Noordster K W67, Hui- berdina Gijsbertha KW 85, Robert William KW 123, Onderneming KW 175, Adjowico RO 9. Dinsdag 30 Juli: ml. Martenshoek IJM 283, Fierman Eduard KW 5. Everard Christina KW 40, Rijnmond III KW 44. Maria Jacoba KW 73. De Vrouw Jacoba KW 122, Bali KW 129, Willy SCH 7, Cornelia Maria SCH 135. Donderdag 31 Juli: ml. Sakina KW 32, Rijnmond I KW 42. Vrijdag 1 Augustus: ml. Dirk Donker Cur- tius KW 2. Zaterdag 2 Augustus Thalia: 19 en 21.15 uur, „On Moonlight Bay". Rex: 20 uur, „The River". Strand: 14 uur, jeugdfeesten. Zondag 3 Augustus Schooncnberg: voetbaltournooi. Zwembad Heerenduinen: zwemtweekanip VZV—Nereus. Thalia: 15 uur, „De stad der verschrik king", 19 en 21.15 uur, „On Moonlight Bay". Rex: 15 en 20 uur, „The River". Maandag 4 Augustus Raadhuis: van 10 tot 12 uur. spreekuur burgemeester. Thalia: 20 uur, „De stad der verschrik king". Rex: 20 uur, „The River". personeel van de logenj en dat van de cel- lolosefabriekcn zich niet onbetuigd. Aan de Beverwijkse Grote Houtweg was althans veel belangstelling voor de jubilaris, die van het C.F.-personeel en van zijn collega's een mooi persoonlijk geschenk ontving, aangeboden door een deputatie uit dit per soneel, die mevrouw Steenbakker bedacht met bloemen. Voor de nieuwe „Hoop" is reeds een be drag van 75.000.binnengekomen, zodat met vreugde kan worden geconstateerd dat er gang in de zaak ziet. Inmiddels gaat de oude „Hoop" ongestoord met werken door. Het is goed geweest aan boord van het hospitaalkerkschip „De Hoop" op deze tweede reis in het seizoen, die van 2 tot 30 Juli duurde. Het water was niet al te woe lig en zo kon met verschillende schepen verbinding worden gemaakt. Ditmaal voer de schipper D. Kuyt het bevel en Willem de Vreugd maakte de reis als adviseur van de vereniging mee. De bemanning was de zelfde als de eerste keer en dus liep alles aan boord op rolletjes. Ds. T. Pijlman uit Katwijk aan Zee was belast met de geestelijke en de heer J. Oosterhuis met de medische verzorging. Als verpleger voer de heer H. Slager die me disch student is, mee. Dominee bezocht 39 loggers en de door hem meegebrachte lectuur werd op niet minder dan 72 schepen verspreid. De be langstelling van de vissers was heel groot voor dit werk. Dokter Oosterhuis kwam zo nu en dan handen tekort, want in die paar weken heeft hij eventjes 131 patiënten geholpen en nog via de radio aan 19 mannen advies gegeven. In menig ernstig geval voorkwam de aanwezigheid van „De Hoop" het on derbreken van de vangst, omdat anders een zieke door het schip zelf naar de wal zou moeten zijn gebracht. De marconist heeft ook niet stil gezeten. Hij herstelde 20 radio-installaties, waar door dus voor tweemaal tien schepen het onderling contact bewaard bleef, zodat aan wijzingen en waarschuwingen, die tenslotte het rendement van de vissende vloot uit maken, ongestoord konden worden door gegeven. Bij het grote aantal patiënten dat van het varend hospitaal profiteerde, was een acht tal Polen. Vier van hen zijn in IJmuiden gedebarkeerd om voor nabehandeling in het ziekenhuis te worden opgenomen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. Korbee—van Duijvenbode, z., Vareniusstraat 16, IJmuiden; A. Akker manPel, z.. Wijk aan Zeeërweg 90, IJmui- den-O.; M. S. Dijksmavan Eijk, z., Lits- laan 9, Santpoort; R. T. de Ruijter—van de Keer, z., Rijnstraat 41, IJmuiden: J. C. Peil Groen, z„ IJsselstraat 45, IJmuiden; T. D. A. C. M. AmseHoedemaker, d„ Schelde- straat 108, IJmuiden; J. T. Donkersloot—van Lienen, d„ IJmuiderstraatweg 13 f. IJmui den; E. Muntzvan Slooten, d., Curagao- straat 53, Santpoort; J. D. BakkerSchacht schabel, z„ Stratingplantsoen 68 zw, Velsen- Noord. OVERLEDEN: J. M. Schavemaker. 17 j„ Bornstraat 36, Velsen-N.; T. Hoogendijk, 81 j., weduwe van J. P. Brussel, Terrasweg 4. Santpoort; IJ. de Boer, 79 j., weduwe van L. J. R. Bodt, Anemonenstraat 28, Santpoort. ONDERTROUWD: C. Blok, Daltonstraat 8, IJmuiden en A. van der Hoek, Middenhaven straat 30 rd., IJmuiden; M. C. Stapel, Thor- beckelaan 23, Velsen en W. Huisjes, van Dordstraat 68. Haarlem, toek. adres: Thor- beckelaan 23. Velsen; A. van Reeden, Irissen- straat 2, Santpoort en A. van der Lugt, J. T. Cremeriaan 13, Santpoort, toek. adres: Iris- senstraat 2, Santpoort; H. van der Linde, Tuindersstraat 72, IJmiuden en A. B. Piro- vano, Willemsbeekweg 32, IJmuiden-O.; J. R. de Jong, van Leeuwenstraat 66, IJmuiden en A. C. M. Lingerak, Dirk Hartoghstraat 68, IJmuiden; C. H. J. de Leeuw, Dorpstraat 86, Wormer en M. H. Sloot, Grote Hout of Koningsweg 44, Velsen-N.; D. de Keyzer, Wijk aan Zeeërweg 84, IJmuiden-O. en H. M. J. C. M. Kruidbos, Bik en Arnoldkade 31, IJmuiden. GEHUWD: J. A. Zwanenburg cn W. C. Gerrits, de Rijpstraat 10, IJmuiden; D. Klein en L. C. M. Duller; W. L. F. Nijhof en L. J. G. Furse, Dr. Kuijperlaan 18, Velsen; P. J. Sie- beles en F. M. Gillissen, Stationsweg 90. Vel sen; J. Blinkhof en M. W. Jansen, Fr. Naere- boutstraat 74. IJmuiden-O.; Chr. H. J. H ij - nen en J. M. Hofland, J. H. v. 't Hoffweg 38, Bussum; M. van der Linde en E. Paap; F. Rot en A. Peters, Pijnboomstraat 97, Haar lem; P. J. J. Schouten en C. Th. E. H. van Hoogen, Snelliusstraat 81, IJmuiden. Klaas Wijker" jaloers Na enige weken gedwongen rust voor het plaatsen van een nieuwe motor kon de motortrawllogger „De Verwachting" (KW. 28), schipper Floor Schaap, behorende aan de wed. A. Schaap-Van Duijvenbode, Dinsdagmiddag de haven weer verlaten voor een korte, doch geslaagde proeftocht. De 150 pk. motor is vervangen door een 6 cyl. M.A.K. motor, waardoor het schip onder de sterksten van de Katwijkse vloot gerekend kan worden. Dit is de eerste mo tor, die de Maschinenbau Kiel A.G. te Kiel-Friedrichsort aan de Nederlandse visserij heeft geleverd. De inbouw ge schiedde door de firma v. Egmond en v. d. Schee te IJmuiden. De „Verwachting" is Donderdagmiddag voor de eerste reis met de nieuwe motor ter visserij vertrokken. Vrijdagmiddag verliet weer een schip de vissershaven voor het houden van een kor te proeftocht op de Noordzee, waartoe ve len waren uitgenodigd. Dit was, zoals ge meld, de „Gelria" (IJ.M. 21) onder schip per Ph. Glas, welke als „Jacoba" lange tijd in de haven heeft gelegen. Het heeft er naar uitgezien dat dit fraaie schip, onge twijfeld één van IJmuidens mooiste traw lers, nimmer meer zou gaan varen of naar het buitenland verkocht zou worden. Dank zij het initiatief van de N.V. zeevisserij Mij. Limburgia is het schip voor het be drijf behouden gebleven. Tijdens de proef tocht heeft de IJM. 21 getoond nog te kun nen varen. Maandag zal de Gelria weer ter visserij vertrekken. De Mij. Limburgia heeft thans de be schikking over vier stoomtrawlers, name lijk ook nog de Tubantia IJM. 37, Zee landia IJM. 38 en Limburgia IJM. 54 en wat dit aantal betreft staat de rederij ge lijk met de Mij. Petten. De Gelria is het vlaggeschip van de Mij. Limburgia. Met zijn 379 bruto reg. ton en 700 pk. is het schip zeven ton groter dan de Flamingo IJM. 25 en ruim 50 ton kleiner dan de Haarlem IJM. 9. Van de vroegere maat schappij De Daad wacht nu alleen nog de Klaas Wijker (IJM. 85) op een bestem ming. Uitslagen bridgeclub „De Jump" De IJmuidense bridgeclub „De Jump" speelde in haar clublokaal van hotel „Ken- nemerhof" een Scheveningen-drive. Merk baar wordt nu wel, dat de vacanties in volle gang zijn, maar niettemin is er met animo gespeeld. Opvallend waren de scores die de num mers één in beide groepen bereikten, waar door zij zich van een flinke voorsprong verzekerden. De uitslagen waren: N.-Z.: 1. Jonker- Wittebrood 65)4 p.; 2. Kuys-Porck 59 p.; 3. echtp. De Groot 52 p.; 4. dms. De Haas- Elzerman 48 p.; 5. Kramer-v. Loo 42 p.; 6. Boer-Kaandorp 33)4 p. O.-W.: 1. dms. Brouwer-Rolloos 67 p.; 2. Mainz-Laman 60 p.; 3. Amsing-Middelkoop 54p.; 4. De Haas-Wey 54)4 p. en 5. dms. Kramer- Schoen 54 p. Op de internationale gladiolententoon- stelling, die Vrijdagmiddag in het Krelage- huis aan de Leidsevaart te Haarlem is ge opend heeft de Beverwijkse kwekersfirma Blom en Padding een buitengewoon ver dienstelijk succes geboekt. Haar werd na melijk in de klasse I (stands met groter op pervlak dan 100 m2) een grote gouden mé daille toegekend als tweede prijs, wat ook voor de arrangeur, de heer J. T. Groot te Velsen-Noord een erkenning inhoudt. Vrijdag 1 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Bittern van Rotterdam. Marianne van Hamina. Atlas van Antwerpen. Holdernes van Goole. Bounty van Rotterdam. Antilope van Duinkerken. Argos van Ant werpen. Heemskerk van Stettin. Oranjestad van Antwerpen. Hr. Ms. Soemba van Noord zee. Cornelis van Rostock. Rudolf van Otter backen. Patria van Rotterdam. Vertrokken zijn: American Jurist naar Rot terdam. Warun naar Rotterdam. Lieutenant Lancelot naar Antwerpen. Ingrid Metzendorf naar Hamburg. Draco naar Rotterdam. Verna H. naar Bremen. Flevo naar Stockholm. Klipfontein naar Southampton. Douro naar Rotterdam. Bittern naar Manchester. Venern naar Oxelosund. Laat vogels en bloemen waar ze zijn, 't Is levensvreugd voor groot en klein. (Mevrouw Frankhuizen Coppens, IJmuiden). Het Centraal Bureau van de tuinbouw veilingen in Nederland deelt mede: Door het wederom openstellen per 24 Juli van de invoer in Engeland voor tomaten is sedert deze datum voor dit product een totale ommekeer in het marktverloop geko men. Doordat er naar Engeland niet meer dan een bepaalde hoeveelheid van de aan voer per dag mag worden uitgevoerd, is men er toe overgegaan een bepaald percentage voor de uitvoer naar genoemd land te be stemmen. Het gedeelte dat Maandag voor Engeland werd verkocht, bracht 50 tot 60 cent per kg. meer op dan de tomaten, welke naar de andere landen werden verkocht. Thans is dit verschil teruggelopen tot 10 a 20 cent per kg. Maandag waren de noteringen van tomaten voor Engeland voor A-sortering f 1,23f 1,36 per kg. en voor C-sorlering f 1,24f 1,35 per kg. en voor andere landen A 6274 cent, B 60—68 cent en C 6065 cent, alles per kg. Op dit ogenblik zijn de prijzen voor Enge land gedaald tot 70—94 cent voor de sorte ring A en 7093 cent voor C-tomaten. Voor de andere landen zijn de prijzen in ver gelijking met die van Maandag gelijk ge bleven. De prijs voor andijvie voor de goede kwa liteit is in vergelijking met vorige week zelfs iets toegenomen en beweegt zich thans tus sen 10—20 cent per kg. Door de op dit ogenblik nog betrekkelijk geringe aanvoer en de grote vraag uit West- Duitsland zijn de prijzen van augurken aan de stijve kant. Voor de sorteringen A, B, C en D waren de prijzen de laatste dagen res pectievelijk 7585 cent, 4858 cent, 4047 cent en 4046 cent per kg. De bloemkool noteerde voor de A-sortering van 36—60 cent per stuk en voor B van 20 tot 40 cent per stuk met export naar Duitsland. Sla noteerde deze week van 2'2—8 cent per krop; spinazie 1530 cent per kg. Voor export naar Duitsland, Engeland, Frankrijk en Italië werden hoeveelheden rode- en witte kool verladen tegen de vol gende prijzen: rode kool A f 6,50f 12,50, B f 4f7 per 100 kg., witte kool f 6f 8 per 100 kg. Gele Savoyekool f 5—f 9 per 100 kg. De bonensoorten werden in aanzienlijke hoeveelheden uitgevoerd naar Duitsland, België en Zwitserland. Mede hierdoor komt het dat de prijzen de laatste dagen aange trokken zijn. Zo noteerden de stamprincesse- bonen 4879 cent per kg., snijbonen 55—74 cent per kg., spekbonen 5580 cent per kg. en pronkbonen 35—50 cent per kg. Nu het weer de laatste dagen koeler is. is de vraag naar komkommers aanmerkelijk teruggelopen. De kaskomkommers zijn vrij wel geruimd. Voor plat-glaskomkommers werden de volgende prijzen gemaakt A 2320, B 917, C 810 cent, alles per stuk. Kromme komkommers deden 920 cent per kg. Al naar gelang de grootte noteerden de perziken van 723 cent per stuk. Nu de aanvoer van druiven toeneemt kun nen de prijzen zich niet langer handhaven. Alicanten doen f 1,55f 1,70 per kg., Fran- kenthalers f 1.30—f 1.50 per kg. en Golden Champignon f 1,80—f 2,40 per kg. Ter gelegenheid van haar vijfjarig be staan zullen de jonge leden boven acht jaar van de speeltuinvereniging „Munniken weide" Zondagmorgen 9 uur per bussen naar Halfweg vertrekken om aldaar de dag in gezelligheid met spelletjes door te brengen. Voor de kinderen beneden acht jaar zal Maandagmiddag een feestje worden gege ven op het speeltuinterrein. Onder meer zal een poppenkast vermaak brengen en een goochelaar zijn magische kunsten vertonen. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK ONDERTROUWD: N. G. Baltus en J. C. de Wildt; G. J. Stals en D. M. M. Vanden- bosch; P. Postma en G. L. Visser; H. Wolzak en E. M. Jongerling; P. Koeman en A. M. v. d. Wel; Fl. P. Marcelis en J. Schipper. GETROUWD: A. H. Nordholt en H. M. Post; E. E. Floor en W. M. Kohier; P. J. Mooij en M. C. Böhm; L. A. v. Noort en A. G. Dekker; -C. P. v. Hensbergen en G. H. Tervoort: W. C. v. Roon en M. E. Bruggink; H. J. A. Slootjes en R. S. Duiveman. GEBOORTEN: Elisabeth M. Th., d. van N. v. Baar en Th. M. Schelvis; Maria, d. van C. Huhl en C. Tiebosch; Jansje, d. van C. Huhl en C. Tiebosch; Maria A. C.. d. van J. J. Ves- sies en C. G. Hulscher; Elisabeth J. M., d. van C. J. Appel en J. M. Commandeur; Alder- dine, J., d. van A. J. Jansen en G. C. Toe bes: Anutonius A. M„ z. van A. Z. Huijzend- veld en C. G. Burger; Ronald, z. van L. C. Simon en G. L. Vonk; Gerardus R., z. van G. A. Bosman en B. A. Heiblom; Kees, z. van H. L. Schipper en K. Langius. OVERLEDEN: B.'D. Bruning, 44 j„ echt- gen. van C. M. Dongen; J. M. Bakkum, 87 j., geh. gew. met L. v. Duijn; B. Staring. 50 j., ongeh.; H. Duiker, 49 j., geh. met G. M. Beentjes. „On Moonlight Bay" (tot en met Zon dag in Thalia). Er zijn op het ogenblik maar heel weinig filmsterretjes, die zc'n aantrekkingskracht uitoefenen op de aan komende dames en heren als Doris Day. Dit kwinkelerende en populaire meisje, met haar blonde lokken een kapsel dat men overal terugvindt bij bakvissen en haar „sweet-stemmetje", speelt deze keer in de luchtige musical „On Moonlight Bay" een rol, waarin zij ongetwijfeld graag gezien wordt: jong, vrolijk, zanglustig en verliefd. Aan haar zijde, voor de meeste lieden wat op de achtergrond, zingt en Doris Day, de afgodin van talrijke jonge ren, speelt de hoofdrol in de showfilm „Oh Moonlight Bay". In dit verhaaltje is zij jong, vrolijk en zeer verliefd charmeerft Gordon MacRae. Het verhaal tje is volkomen onbelangrijk, zoals in het overgrote deel van de musicalvloed, waar mee de bioscopen overstroomd worden. Alles draait echter om Doris en dat is voor de jongeren bepaald het criterium. „De stad der verschrikking" (van Maan dag tot en met Woensdag in Thalia). De Thalia. De stad Dallas wordt geterrori- handkanonnen klinken weer eens flink in seerd door een kluitje broers dat het op de roerende goederen van anderen gemunt heeft. Een angstwekkend deftige sheriff wordt naar Dallas gestuurd om orde op de zaken te stellen. Hij wordt ijverig ge assisteerd door een vogel vrij-verklaarde, die op z'n gevleugelde eentje de broeder bende uitroeit en en passant wat wraken neemt. Ruth Roman is het onmisbare vrou welijke element in deze Western, welke niet uitsteekt boven het kleurloze meren deel. „De rivier" (tot en met Maandag in Rex). De film, welke Jean Renoir gemaakt heeft naar het boek van Rumer Godden, geti teld „The River", heeft internationaal ver maardheid gekregen door het uitstekende camera-werk. Men kan zich dat gevoeglijk voorstellen wanneer men de rolprent is gaan zien. De rivier, waarbij de verfilmde geschiedenis zich afspeelt, is de Ganges in India, een zeer belangrijke waterader voor het landsdeel Bengalen. Een jonge Ameri kaanse kapitein is naar zijn neef in Ben galen gevlucht om het medelijden, dat de mensen nu eenmaal altijd wensen te tonen voor een oorlogsinvalide, te ontlopen. Die jongen vindt er drie meisjes voor wie hij het ideaal is. Het zijn eigenlijk nog kin deren, de een iets rijper dan de ander: de van geluk dromende, onbedorven bakvis Harriet; de wrede, vurige Valerie en de inlandse, mooie en ingetogen Melanie. Drie geheel verschillende typen, die met elkaar wedijveren om zijn gunsten. De onderlinge jaloezie veroorzaakt bij de meisjes natuurlijk innerlijke moeilijkhe den, zodat er vier jonge mensen zijn die, de een meer, de ander minder, uit het lood geslagen zijn. Met John, de invalide, is het al heel moeilijk, want zijn probleem ligt veel dieper. Doch hij zoekt en vindt gene zing in de omgang met de meisjes en met vertrouwen keert hij naar Amerika terug. Ach, en dan blijkt het met de drie jonge vrouwen ook wel mee te vallen. Een in derdaad verbluffend resultaat van de des kundige Renoir, smaakvol en beheerst. „De rivier" is aantrekkelijk door z'n een voud en sympathiek door de moed, waar van zij getuigt. Een reeks welhaast vol maakte kleurenopnamen van het boeien de land aan de Ganges completeren een aantal episodes, die bekoren door hun ar tistieke argeloosheid. „Jungle-regiment" (Woensdag en Don derdag in Rex). Deze rolprent brengt Jean Gabin, de Franse filmcrack met de soepe le talenten, op het witte doek. Op de dag dat hij wegens moord ter dood gebracht zal worden, ontsnapt hij tijdens een bom bardement uit de gevangenis. Hij meldt zich bij een peloton Franse vrijheidsstrij ders en toont zich een voortreffelijk sol daat. Zijn ware figuur komt op een gege ven ogenblik echter aan het schroeiende licht en in een gevaarlijke frontsector in de woestijn sneuvelt hij. De regisseur ver telt op vaak ontroerende manier het ver haal van een onverschillig man, die zich pas mens gaat voelen, zodra hij ondervindt dat er mensen zijn die iets om hem geven. De dreigende klippen van sentimentaliteit en overdrijving heeft de vervaardiger kun dig omzeild. Jean Gabin geeft zoals ge woonlijk krachtig en suggestief spel te zien. Het toestel waarin deze jongeman zich bevindt, is evenzeer een valscherm als de parachute, die het leven der vliegers redt. Alleen blijft deze wat dichter bij de grond. Dit handige apparaat geeft de jonge burger een goede kans om zonder al te veel builen en blauwe plekken te leren, zich door het leven te bewegen. Zaterdag 16 Augustus zal de geheelont houders kinderclub „Kindergeluk" in het gebouw „Nieuw Leven" aan de Baanstraat te Beverwijk recipiëren ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan. „Hallo, hallo! Wij doen het nu eens zo", is de titel van de revue die de club in studie heeft genomen voor de jubileumopvoering. Britse fietstocht Engelse varensgezellen, die tengevolge van een groot aantal glazen geestrijk vocht in een meer dan vrolijke stemming door de Beverwijkse Breestraat flaneerden, bleken op een goed moment liever te fietsen. Zij bezigden daartoe een onbeheerde dames fiets, maar na een meter of tien werden zij geënterd door de politie, die door de omstanders was gewaarschuwd. De zeelui zijn vervolgens naar hun schip, liggend in de Hoogoven-buitenhaven, ver sleept. Rennersclub gaat bij draverij sprinten De rennersclub „Kennemerland" heeft in café „De Klomp" een ledenvergadering ge houden. De voorzitter de heer F. Groot deed o.a. een beroep op de leden om weer medewerking te verlenen aan de ronde van Beverwijk die op 10 Augustus wordt gehouden. De vergadering besloot tot op richting van een „brokkenfonds". Hieruit zullen dan de kosten worden bestreden bij eventuele ongevallen met rijdend ma teriaal. De prijzen werden uitgereikt aan de winnaars van de voorjaarscompetitie: in de A-klasse: aan D. v. d. Acker; B-klas se: 1. Chr. de Nijs, 2. J. Groot, 3. P. Lies hout en C-klasse: 1. J. de Ruiter, 2. C. Visser, 3. Bot. Komen ontving een extra-prijs voor het deelnemen en uitrijden van alle wedstrij den. Wederom wordt er door de renners club gezorgd voor een intermezzo bij de harddraverij in de vorm van een sprint wedstrijd. De heer A. v. d. Schaar werd tot bestuurslid gekozen en de heer A. Marx kwam in de wedstrijdcommissie. Bij de politie werden in de afgelopen week de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: damesfiets, tas met inhoud, alpinomuts, vulpotlood, autoped, metalen duimstok, notitieboekje met potlood, Lips- sleutel met ketting, meisjesfiets, schakel armband, 2 honden, fototoestel, étui met 4 sleutels, kinderportemonnaie inhoudend een rozenkrans, kinderarmband, oorbel, ceintuur, bankbiljet van 1, witte dames handschoen, kinderschepje, bos sleutels, portemonnaie, linnen zak met ledige fles, paar overschoenen, gymnastiekschoen, he renfiets. Donderdagavond 7 Augustus zal de „Opera Italiana" in het Luxor-theater een uitvoering geven van verschillende be roemde aria's en duetten uit bekende opera's. In het programma worden onder andere genoemd: Rigoletto, Tosca en La Bohème (aria's voor tenor); duetten uit de Parelvissers; sopraanaria's uit de Barbier van Seviglia en het kwartet uit Verdi's Rigoletto. ZATERDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater. 7 en 9,15 uur: „Ba kersprookje". Luxor Theater. 7 en 9,15 uur: „Robin Hood jr." W.B. Theater. 8 uur: „Het rijk van Tar- zan". Wijk aan Zee. 7,30 uur: ballonoptocht. ZONDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater. 2,30, 4,30, 7 en 9,15 uur: „Bakersprookje". Luxor Theater. 2,15, 4,30, 7 en 9,15 uur: „Robin Hood Jr." W.B. Theater. 2,30 uur: „De kangeroe- bokser"; 4,30 en 8 uur: „Het rijk van Tar- zan". D.E.M. 1,30 uur: Verenigingskamp op de sintelbaan van het Dem-terrein. Wijk aan Zee Kamp Aardenburg: kin derfeesten. Een bof. Een zeldzame vangst tarbot had de logger K.W. 51 „Prinses Beatrix". In totaal had de bemanning na een reis van bijna 14 dagen 2336 kilo of wel 43 kisten grote en kleine tarbot buitgemaakt. Daar van waren 216 stuks „uitleggers" of exem plaren die meer dan 4 kilo en zwaarder per stuk wegen. Voor deze tarbotvangst alleen besomde de schipper bijna drie dui zend gulden. Even markten. Omdat er geen kist goede haring van levende kwaliteit met de eerste losbeurt aan de markt verscheen, besloot de rederij van de inmiddels binnen gekomen „Maria van Hattum" voor de tweede losbeurt van de Vrijdagmarkt te lossen. Het resultaat was dat de handel de goede haring van schipper J. Krab toen gaarne kocht. Marktprijzen. Heilbot 2,602,50, gr. tong 3,603,30, grm. tong 1.971,82, kim. tong 1,91—1,78, id. I 1,91—1,80, id. II 1,91 1.64, tarbot I 1.861,58, zalm 8.50, per 1 kilo: tarbot II 62, id. Ill 54, id. IV 45, tong schar 5527, gr. schol 4842, grm. schol 4838, kim. schol 4835, kl. schol I 38 20, id. II 30—8, schar 21—8, bot 14—10, v. haring 1311, makreel 19,5011,50, gr. schelvis 51, grm. schelvis 52,50, kim. schel vis 5852, kl. schelvis I 55,5050, id. II 35.509.80, wijting 16,509, gr. gul 36 32. mid. gul 27—23. kl. gul 21—10, kl. haai 19—18, kim. hake 64. kl. id. I 30, id. id. II 25, per 50 kg.; gr. kabeljauw 200112, gr. koolvis zw. 5046, gr. hake 284255. Marktaanvoer. 200 kisten tong en tar bot, 4 kisten tongschar en schartong, 515 kisten schol, 140 kisten schar, 9 kisten bot, 3420 kisten haring, 805 kisten makreel, 165 kisten schelvis, 640 kisten wijting. 205 kis ten kabeljauw en gul, 20 kisten hake, 6 kis ten kl. haai, 46 kisten koolvis en 15 kisten diversen. Totaal 6190 kisten. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 1-2 Augustus KW54 6 k.. KW83 3 k„ KW38 20 k., KW 18 25 k„ KW29 50 k.. KW49 5' k.. KW110 12 k„ KW166 2 k.. KW170 10 k., KW3 100 k. uit 45 netten, SCH353 85 k., nog 30 ha len. Geen vangst hadden: KW32 42 43 50 173 130 151 163. Trawlharing: KW5 15 k., KW25 30 k., KW41 50 k.. KW44 40 k.. KW85 14 k.. KW 95 35 k.. KW70 34 k.. KW48 100 k., KW40 30 k„ KW176 85 k.. KW123 50 k.. KW37 25 k., KW129 50 k.. KW122 60 k. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 6 k., Scheveningen 18 k., Katwijk 17 k. ADVERTENTIE Bestelt In uw eigen plaats uw boeken. Ook wij bieden alle mogelijke service. Doet het nu reeds, dan maken wij alles voor U in orde. KLAVER'S BOEKHANDEL Edisonstraat 11 - IJmuiden - Tel. 5326 Contactavond voor badgasten Woensdag 6 Augustus om 8 uur 's avonds zal ds. J. Wiersma op een contactavond voor en met de Wijk aan Zeeër badgasten, spreken over het onderwerp: „De zieke mens en zijn genezing in het licht van het Evangelie". De bijeenkomst zal in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk aan het Julia- naplein worden gehouden. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster A. Bosdriesz, Schelgeeststraat 33, tel. 401.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7