Allen weer thuis Rode Kruis verweert zich tegen communistische critiek Ook professor Beel geeft zijn opdracht terug Wafd staat voor krachtproef, zuivering kan partij splitsen Weerbericht Kabinetsformatie opnieuw mislukt P. v. d.A. werkt niet mee aan extra-parlementair kabinet Haarlems Dagblad PRO FEZ SOR Auto te water nabij Helmond Het acht zich niet verantwoordelijk voor gebrek aan medewerking van „zekere landen" Ook Pinays regiem door inflatie bedreigd Stand der leningen Het woord is aan naar Turkije vertrokken Linkervleugel attaqueert conservatieven Prinses Irene krijgt verjaarscadeaux Driejarig meisje in Rotterdam verdronken V acantiegangster ernstig gewond Frankrijk vastberaden in kwestie-Tunesië De goudprijs stijgt De Bary passeert dividend na vonnis rechtsherstel Moeder en drie kinderen verdronken 67e JAARGANG No 22 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 5 AUGUSTUS 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG 182 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Maandagmiddag kwamen Prins Bcrnhard en de Prinsessen Beatrix en Irene weer thuis van hun verblijf in Helsinki, waar zij de 15e Olympische Spelen hebben bijgewoond. Het herenigde Koninklijke gezin gefotografeerd na de begroeting door de Koningin. TORONTO (Reuter) Op de 18de in ternationale conferentie van het Rode Kruis te Toronto heeft het uit 25 leden beslaande internationale comité in een rapport, opge steld door voorzitter Paul Rügger, geant woord op de critiek, die van communisti sche zijde op het werk van de organisatie is uitgeoefend. In dit 9.000 woorden tellen de stuk worden de klachten punt voor punt behandeld. Het feit, dat men er niet in geslaagd is, de medewerking van enige landen te krij gen voor het doen van menslievend werk, wordt „een gebrek van onze beschaving" genoemd, waarvoor men het Rode Kruis niet verantwoordelijk mag stellen. Naar aanleiding van de critiek in ver band met de-communistische beschuldigin gen, dat de UNO in Korea zich schuldig zou. maken aan bacteriologische oorlogs voering, wordt gezegd, dat het voorstel voor een onderzoek naar deze beschuldi gingen afkomstig was van de Amerikaanse regering en niet van het Rode Kruis. Op de klacht, dat" de organisatie voorbereidingen voor een dergelijk onderzoek had getroffen, alleen omdat Washington zulks had voor gesteld, wordt geantwoord, dat „men wel licht met evenveel recht zou kunnen zeg gen, dat het Rode Kruis in dienst van de Noord-Koreaanse regering staat, aangezien een weigering van deze zijde om een der gelijk onderzoek te laten plaats hebben al voldoende was om het plan te laten varen." Volgens het rapport heeft het Rode Kruis in de tweede wereldoorlog Russische mili tairen in Duitse krijgsgevangenenkampen niet kunnen helpen, omdat de Sovjet-Unie weigerde vertegenwoordigers der organisa tie tot de kampen in Rusland toe te laten. Het internationale comité voegt hieraan toe, dat ook in Noord-Korca het Rode Kruis niet wordt toegelaten. Ten aanzien van de klacht, dat het inter- PARIJS. (Reuter). Het indexcijfer voor de groothandelsprijzen in Frankrijk is voor het eerst sedert premier Pinay in Maart aan het bewind kwam gestegen. Ten op zichte van de vorige maand bedroeg de stijging slechts 4/5 procent en zij weerspie gelde zich niet in het indexcijfer der kos ten van levensonderhoud. Maar vooruit ziende financiers en beleggers haastten zich om zich tegen verdere inflatie te ver zekeren door goud te kopen. Op de Pa- rijse markt bereikten de goudprijzen giste ren het hoogste punt sedert Mei. Door de zeer grote vraag naar goud steeg de prijs van goudstaven, die Vrijdag nog 506.000 francs bedroeg en een week geleden slechts 494.000 francs, tot 511.000 francs. Er werd melding gemaakt van transacties tegen 516.000 francs nadat de officiële markt gesloten was. De prijs van de dollar op de zwaide markt, die verleden week 390 francs bedroeg, steeg tot 404 francs. Op de effectenbeurs heeft men een pes simistische kijk op de economische voor uitzichten in Frankrijk. Er worden reeds enige tijd nieuwe begrotingsmoeilijkheden verwacht in verband met de beperkingen van de Amerikaanse militaire aankopen. Het opnieuw uitbreken van terrorisme in Tunis en de moeilijkheden die de Franse regering ontmoet om haar plannen inzake autonomie door de Bey aanvaard te krij gen, maken evenmin een gunstige indruk. De georganiseerde arbeiders laten ook reeds merken, dat zij hun herfstpolitiek gaan baseren op de verwachting van nieu we inflatie. Uit berichten uit de hoofd kantoren der vakbeweging afkomstig blijkt, dat na de vacantie nieuwe eisen tot loons verhoging naar voren gebracht zullen wor den. nationale Rode Kruis „de Duitse concen tratiekampen heeft vergoelijkt", wordt verklaard, dat de organisatie vrijwel tot het einde van de oorlog geen toegang tot de kampen had. Toen tenslotte de namen van enige gevangenen bekend werden, zijn 750.000 pakketten aan deze personen ge zonden, aldus het rapport. Op de beschuldiging, dat het internatio nale Rode Kruis „financieel afhankelijk is van liet Brits-Amerikaanse blok", deelt het comité mee, dat het werk van de organisa tie betaald wordt uit vrijwillige bijdragen. In de periode van 1939 tot 1951 droeg Zwit serland 33,7 procent bij, Japan 14,2 procent en Engeland en de V.S..samen ongeveer 15 procent. „Is het de schuld van het interna tionale Rode Kruis, dat zekere landen geen vrijgevigheid hebben getoond?", zo vraagt het internationale comité zich af. Oppositie Niettegenstaande de oppositie van com munistische zijde zijn de herziene statuten goedgekeurd met 53 tegen zeven stemmen. De leiders van de delegaties uit de Sov jet-Unie, Tsjechoslowakije, Roemenië en China, die tegenstemden, verklaarden, dat zij noch in beginsel, noch in de practijk de nieuwe statuten zullen aanvaarden voor zover deze het internationale comité be treffen. „Dit comité is noch internationaal, noch onpartijdig. Het is een wapen in de hand van één partij geweest en moet bij gevolg geen beslissende bevoegdheden heb ben", zo meende de Rus Nikolai Slavin. Prijsvraag voor oorspronkelijk Nederlands filmscenario Voor de prijsvraag voor een oorspronke lijk Nederlands filmscenario, uitgeschre ven door de N.V. Standaardfilms in Leiden en de N.V. Haghefilm in Den Haag, is thans een jury vastgesteld. Daarin zullen zitting nemen mr. F. Bordewijk (namens het mi nisterie), A. van Domburg, P. J. van Mul- lem en A. C. P. Seyffert. Het is de bedoeling, dat uit deze prijs vraag een idee naar voren zal komen voor een oorspronkelijke film over het Neder landse volksleven, in de stijl der na-oor- logse Italiaanse filmkunst. De auteur van het beste ontwerp krijgt als eerste beloning f 1000. Bovendien zal hem worden gevraagd medewerking aan het draaiboek te verlenen, waarvoor een extra bedrag van f 2500 zal worden uit gekeerd. Het kabinet der Koningin deelde Maan dagmiddag officieel mede: Prof. dr. L. J. M. Beel heeft de Koningin verzocht hem te willen ontheffen van zijn opdracht tot het vormen van een kabinet. De Koningin heeft dit verzoek ingewilligd. De voorzitter van de P. v. d. A.-fractie in de Tweede Kamer, mr. L. A. Donker, is Maandagavond om half negen door de Koningin op paleis Soestdijk in audiëntie ontvangen. Het A.N.P. vernam van de ex-kabinets formateur professor Beel, dat hij de bij eenkomst, welke hij Maandagmiddag nog heeft gehad met de vier fractievoorzitters, bedoelde als een afsluiting van zijn pogen een parlementair kabinet te formeren met steun der vier in het geding zijnde partijen. Tegelijk heeft hij echter van de gelegen heid gebruik gemaakt zich te oriënteren op de mogelijkheid een extra-parlementair kabinet te vormen, dat dus los zou staan van de fracties. Prof. Beel had in zulk een kabinet figuren willen opnemen, die toch een zekere bin ding zouden hebben met de vier partijen. Het bleek hem, dat hij van drie fractie voorzitters dienaangaande geen tegenwer king zou hebben te verwachten. De voor zitter van de P. v. d. A.-fractie echter zag in een extra-parlementair kabinet op de voorgenomen basis een verdere verslechte ring van de positie van de P. v. d. A. in de regering. Zodra professor Beel bleek, dat een extra-parlementair kabinet niet te vor men zou zijn met P. v. d. A.-figuren, heeft hij zijn pogingen ook in dit opzicht ge staakt. Zetelverdeling grote probleem „Men kan zich", zo vertelde professor Beel, „theoretisch alle mogelijkheden voor stellen omtrent extra-parlementaire kabi netten, maar voor de persoon van de for mateur zijn niet alle denkbare mogelijk heden aanvaardbaar. Hij heeft het belang van het land in het oog te houden. En zoals de kaarten voor mij lagen, vond ik, dat ik mijn tweede poging moest afsluiten zodra mij bleek, dat ik daarvoor geen figuren zou kunnen aanzoeken uil de kring van de P. v. d. A. Ook het vormen van een extra parlementair kabinet is thans zeer moei lijk." Het grote probleem, waarover de heer Beel is gestruikeld, is het verdelen van de zetels over de vier partijen geweest. Voor zijn extra-parlementaire kabinet had hij ongeveer dezelfde zetelverdeling willen aanhouden als bij zijn eerste poging, omdat hij geen andere mogelijkheid zag. Met de eerste verdeling van de koek was de P. v. d. A. niet tevreden. Toen hij ging peinzen over een tweede poging stond hij dus voor het probleem de P. v. d. A. iets meer te geven ten koste van de andere drie. Maai bij wist, dat hij van de KVP geen offer kon vragen. Van de CHU kon er ook niets af en van de AR kon hij niets vragen, omdat zij eerst niets had gehad. Het probleem was niet op te lossen. Dichter bij oplossing Het is overigens niet zo vreemd dat dr. Beel niet is geslaagd, omdat het voor het verkrijgen van de medewerking van de P.v.d.A. nodig is dat dr. Drees minister president wordt. Bovendien is die partij niet tevreden met de splitsing van het de partement van Sociale Zaken, maar daar zal tenslotte nog wel overheen te komen zijn. Door de twee mislukte pogingen van de heer Beel zijn wij inmiddels toch een stap je nader gekomen tot de kabinetsformatie, want het staat nu vast dat er geen parle mentair kabinet meer is te vormen. De heer Beel ziet althans die mogelijkheid niet meer. Het is nu ook gebleken dat de KVP., de AR. en de CHU. geen bezwaar hebben tegen een extra parlementair kabinet, dat m iü zonder ruggespraak met de Kamerfracties tot stand zou komen. De PvdA. is blijkens de verklaring van mr. Donker tegenstand ster van een extra parlementair kabinet, maar zij zal er in moeten blijven berusten wanneer in feite de vorming van een par lementair kabinet niet mogelijk is. De PvdA. kan dreigen in de oppositie te gaan. Van een extra parlementair kabinet dat tenslotte op de een of andere manier altijd kan worden gevormd staat zij dan vol komen los, maar dat staan de andere par tijen ook. De vraag blijft echter klemmen: onder wiens leiding moet een extra-parle mentair kabinet staan? Het komt daarvoor immers vooral aan op vertrouwen in de pe r s o nen, in de eerste plaats op vertrou wen in de persoon van de minister-presi dent. De enige, die het vertrouwen kan winnen van de gereserveerde PvdA., is de heer Drees. In die richting zal de oplossing moeten worden gezocht. Maar of hij, na de herhaalde tegenwerking van de PvdA., persoonlijk nog kan slagen, valt te betwij felen. De andere partijen kunnen op hun beurt nu ook wel eens stugger worden. De Koningin heeft vanochtend te haren paleize een onderhoud gehad met de voor zitter der K.V.P.-fractie uit de Tweede Kamer, professor mr. C. P. M. Romme. Het ministerie van Financiën deelt mede, dat de uitstaande bedragen (voorlopige cij fers) van de investerings- en beleggings certificaten per 30 Juni 1952 belopen: Invesleringscertificaten: schuldbewijzen 505.205.800, schuldregister 210.939.000, totaal 716.144.800. Beleggingscertificaten: schuldbewijzen 17.246.200, schuldregister 6.564.000,—, totaal 23.810.200. Drie uur lang heeft professor Licftinck zich Maandagmiddag afgezonderd in de koninklijke wachtkamer van Schiphol, al vorens hij in het K.L.M.-toestel stapte, dat met vrij grote vertraging naar Teheran vertrok. Professor Lieftinck reist naar An kara, waar hij zoals bekend als ver tegenwoordiger van de Wereldbank zal op treden. Toen hij enkele weken geleden naar Amerika vertrok om voorbereidende be sprekingen te voeren over zijn nieuwe functie, deden talrijke ministers hun vroe gere collega, die zich in zovele ministeries heeft weten te handhaven, uitgeleide. Maandag bij zijn definitief vertrek naar Turkije, sleet de heer Lieftinck de laatste uren in het vaderland in volkomen een zaamheid. Het was een verrassing voor hem, toen bij de ingang van het vliegtuig een KLM-slewardess hem op een wit kus sen een rode fez aanbood, die hij nog even paste voordat hij het toestel binnenging. ALEXANDRIë, (United Press) De Wafdistcnleider en cx-premier Moestapha Nahas is gearriveerd om een bespreking bij te wonen die ten doel heeft de partij te zui veren van corrupte figuren Kort na de aankomst van Nahas arriveer de ook Foead Serag cl Din, de invloedrijke secretaris-generaal van de Wafd-partij. Anti-Wafdistisclie dagbladen gaven als hun mening te kennen, dat de bespreking een splitsing in de partij tot gevolg zal hebben, maar Wafdistische bladen meld den dat de bespreking was uitgeschreven om grotere eenheid in de partij te bewerk stelligen. Men verwacht, dat de politici zullen be sluiten tot oprichting van een commissie van onderzoek. Tal van leden van de Wafd zijn door medeleden beschuldigd van corruptie. Het zuiveringsinitiatief is genomen door ongeveer 40 jeugdige afgevaardigden, die behoren tot de linkervleugel van de partij. Zij richtten hun bescnuiuigingen in hoofd zaak aan het adres van oudere conserva tievere leden die tot dusverre de teugels in handen hebben gehouden. Een van de leiders van die linkse groep is gewezen mi nister van Zuitenlandse Zaken, Salah el Din. Serag el Din geldt als de leider van de conservatieve groep. De tegenstanders van de Wafd-partij ho pen dat deze twee groepen zo fel tegenover elkaar zullen komen te staan dat een scheu ring onvermijdelijk wordt. De Egyptische minister-president Ali Maher heeft Maandagavond medegedeeld, dat maatregelen zullen worden genomen om de kosten van levensonderhoud in Misschien heeft deze bus wel in haar goede jaren op en neer gesukkeld tussen Wom- mels en Siddeburen. Maar zij heeft zelden zoveel plezier aan haar clientele verschaft als nu ze in retraite staat aan het Noordzeestrand. Een compleet gezin is er comfortabel in ondergebracht en- de bus denkt eenvoudig niet meer over Siddeburen. Vandaar dat bordje Buiten dienst!" Vandaag, op de verjaardag van Prinses Irene, zijn haar enige cadeaux aangeboden door mensen uit verschillende delen van het land. Zo kreeg zij een bonbonnière, die gedragen wordt door een van papier gemaakte Drentse boerin naar een ontwerp van de heer B. van Dijk, directeur van de kweekschool voor kleuleronderwijzeressen te Groningen en vervaardigd door leerlin gen van die kweekschool. Voorts een sche merlamp, die is verpakt in een kubusvor mige doos, waarop voorstellingen zijn aan gebracht uil de vertelling „Aladin en de I Wonderlamp". Op de opengaande delen van de doos zijn de slotscènes uit dat ver haal uitgebeeld. Als de doos geheel ge opend is en de laatste voorstelling te zien is, gaat de lamp branden. Aan de Koningin werd een bouquet bloe men en aan alle prinsessen speciaal ver vaardigde bonbons aangeboden. Deze bon bons waren verpakt in oranje-blauwe do zen, waai-op foto's van het Koninklijk be zoek aan Breda zijn afgedrukt. Op de meeste foto's komen ook militairen van 't garderegiment fuseliers „Prinses Irene" voor, welk garderegiment eveneens voor een toepasselijk verjaarsgeschenk zorgde. Egypte, die thans 350 procent hoger zijn dan vóór de oorlog, te doen dalen. De prij zen van eerste levensbehoeften, suiker en petroleum zullen verlaagd en aan prijsbe- heersing worden onderworpen. Ali Maher deelde voorts mede, dat de regering zich bezig houdt met de reus achtige eigendommen, die ex-koning Fa- roek in Egypte bezit. Hij bezit ruim hon derdduizend hectare landbouwgrond, ver scheidene paleizen, verzamelingen kunst voorwerpen van fabelachtige waarde en een persoonlijk fortuin van tenminste 212.000.000 gulden. Een regeringscommis sie is opgedragen na te gaan hoe Faroek zijn bezittingen heeft verworven. Heden zijn negen leden van het hoofd bestuur der Wafdistische partij ontslagen, onder wie minister Hoessein el Guindy, die onlangs mede de verklaring uitgaf, dat Faroek een afstammeling van Mohammed was. Eerder zijn reeds drie bestuursleden van hun functie ontheven. Bij het spelen geraakte Maandagmiddag de driejarige Maartje Schurink van de Zwaanshalskade te Rotterdam te water in de Rotte en verdronk. Een woonschuitbewo ner bracht het meisje op het droge, doch kunstmatige ademhaling, in het ziekenhuis Bergweg voortgezet, mocht helaas niet meer baten. De handel-maatschappij H. Albert de Bary en Co. heeft over 1951 een bruto winst behaald van f 5.020.590 (vorig jaar f 4.906.637). Na afboeking der bedrijfs kosten en pensioenvoorziening resteert een netto winst van f 2.177.932 (f 2.160.151). Het lag aanvankelijk in het voornemen van de directie wederom een dividend van 5 percent uit te keren. Het onlangs gewezen vonnis in de tegen De Bary aanhangig ge rechtsherstelprocedure echter heeft haar later doen besluiten van de winst f 2.000.000 aan de speciale reserve toe te voegen en het restant als onverdeeld saldo te beschouwen. Volgens het verslag is de maatschappij geheel ten onrechte veroor deeld tot het betalen van een zeer belang rijk bedrag. Het jaar 1951 is verlopen zonder gebeur tenissen, die het bedrijfsleven op bijzon dere wijze beïnvloeden. De gang van zaken in de eerste helft van 1952 was zeer bevre digend. (Zoals bekend is op Dinsdag 1 Juli De Bary door de meervoudige kamer van de afdeling rechtspraak van de raad voor het rechtsherstel veroordeeld tot het betalen van f 2 millioen plus rente vanaf 1 Juni 1951. Daar de staat circa 96 percent van het uitstaande aandelenkapitaal van De Bary in handen heeft, is van regeringswege een crediet verstrekt). J. Rostand Er zijn dingen, die niet waard zijn kort gezegd te worden. De ongeveer 40-jarige heer Sleegers uit het Belgische plaatsje Hamont verloor gis teravond zijn echtgenote en drie kinderen, toen hij nabij Helmond met zijn auto in de Zuid-Willemsvaart reed. De heer S., een oud-Helmonder, slaagde er in de wal te bereiken, doch zijn vrouw en drie kin deren van respectievelijk ongeveer vijf, acht en twaalf jaar konden niet meer wor den gered. De lijkjes van de kinderen zijn reeds geborgen. Naar het stoffelijk over schot van de vrouw wordt nog gedregd. De familie Sleegers was van België op weg naar Helmond. Het ongeluk gebeurde omstreeks 21.45 uur. De heer S. reed met zijn auto over de smalle weg langs de Zuid- Willemsvaart tussen Helmond en Someren, toen hij door onbekende oorzaak te water raakte. Op het hulpgeroep van de heer S. stopten enkele auto's en direct werden reddingspogingen ondernomen. Enkelen begaven zich gekleed te water en tracht ten de echtgenote en de kinderen van de heer S. uit de auto te bevrijden. Deze po gingen bleven echter zonder resultaat. Wel iswaar werden de kinderen uit de auto ge haald, maar toen zij op de wal waren ge bracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. De echtgenote van de heer S. schijnt nog kans te hebben gezien de auto te verlaten. Zij bevond zich namelijk niet meer in de auto. Haar poging om de wal te bereiken is waarschijnlijk mislukt. Naar het lichaam van mevrouw S. werd gisteravond nog gedregd. De heer S., die door het gebeurde volkomen overstuur was. is ter behandeling in het ziekenhuis te Helmond opgenomen. Hedenochtend omstreeks acht uur is ook het stoffelijk overschot van mevrouw S. gevonden. Zestienjarig meisje bij het oversteken aangereden Juist op het moment dat van dé richting Castricum een personenauto naderde, stak het 16-jarige meisje R. Buter uit Züid- Scharwoude Maandagmiddag om 4 uur de Rijksstraatweg nabij dè Marquettelaan in Castricum zonder uit te kijken over. Hoe wel de bestuurder uit alle macht remde, kon hij een aanrijding niet meer voorko men. Het meisje werd tegen de grond ge smakt en bleef zwaar gewond liggen. Enige toevallig passerende E.H.B.O.-efs verleen den eerste hulp, evenals de arts H. J. van Nievelt. Het meisje liep een gecom pliceerde rechterbeenbreuk, een schedel- basisfractuur en een rechteronderarm- breuk op en is in zorgwekkende toestand naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Een R.K. geestelijke heeft haar het H. Oliesel toegediend. Zij be hoorde tot een groep van circa 15 meisjes, die hun vacantie in Heemskerk door brachten en kort voor het ongeval van een wandeltocht door de duinen waren terug gekeerd. Zover uit het door de Rijkspolitie van Heemskerk ingestelde onderzoek is komen vast te staan, treft de bestuurder van de personenauto geen schuld. TUNIS (Reuter) Het lioofd van de afdeling Midden-Oosten van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken Binoche is Maandag te Tunis aangekomen. Hü gaf te kennen, dat Frankrijk van plan is vast beraden op te treden in het jongste conflict met de Bey over de door de Fransen voor gestelde hervormingen. Zoals gemeld, heeft de Bey geweigerd zijn goedkeuring te hechten aan het Franse plan, omdat hij bedenktijd wenste. Volgens Binoche houdt Frankrijk vast aan het verdrag van 1883, waarbij de Bey zich verbond „zulke hervormingen op het gebied van het bestuur, de rechtspraak en de financiën, als de Fransen nuttig achten, te zullen invoeren." Binoche deelde mee, dat hij de Bey een boodschap van president Auriol, opgesteld door minister Schuman, zal overhandigen. Naar verluidt wordt hierin verwezen naar de overeenkomst van 1883. Volgens regeringskringen te Tunis heeft de Bey president Auriol een brief gezonden, waarin hij zich er over beklaagt, dat de Franse autoriteiten dralen, de fondsen voor zijn civiele lijst beschikbaar te stellen, ten einde druk op hem uit te oefenen. KANS OP ONWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt te 10 uur. Overwegend half tot zwaar bewolkt met plaatselijk regenbuien en een kans op onweer. Meest zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Zuidelijke, later uit Westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 6 Augustus Zon op 5.09 uur, onder 20.21 uur. Maan op 20.42 uur. onder 5.45 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 Augustus: Hoog water: 2.48 en 15.23 uur. Laag water: 10.55 en 23.26 uur. Woensdag 6 Augustus: Hoog water: 3.41 en 16.12 uur. Laag water: 11.50 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1