West-Europa kan defensieplannen voor dit jaar niet realiseren Nu mr. L. A. Donker benoemd tot kabinetsformateur Drievoudige roofmoord in het Zuiden van Frankrijk Weerbericht Vooruitgang Militaire programma's gaan binnenkort op de helling Haarlems Dagblad Exportslachterij voor een deel verbrand Het woord is aan Partij van de Arbeid zal enige offers moeten brengen Bekend Brits voedselspecialist met vrouw en dochtertje de slachtoffers Driejarig meisje door trein gegrepen en op slag gedood Meer dan één ton schade Belgische stakers weer aan het werk Nederlandse vlieger in V.S. verongelukt Roemeen wilde niet uit Helsinki weg Buitenlandse passagiere van „Veendam" vermist Japannertjes terug uit Helsinki Droevig ongeluk te Hillegom Trein greep zandwagen op onbewaakte overweg Presidentsverkiezingen in Zuid-Korea Wisselvallig zomerweer te verwachten 67e JAARGANG No 23 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K2560), Terras weg 47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG 183 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ONDER DIT BEGRIP versta ik niet cle bouw van een nieuwe militaire straaljager, die honderd kilometer per uur sneller is dan zijn voorganger, op zijn beurt door de koude oorlogstegenstander overtroffen zal worden en dan weer een nog snellere op volger „onzerzijds" krijgen. Ofschoon men zulke dingen als verbeteringen pleegt aan te duiden, tezamen met de explosieve krachtsvergroting van projectielen enzo voorts, enzovoorts, en ofschoon snelheid zoveel met dit alles te maken heeft, bete kenen zij geen vooruitgang maar stilstand. De stilstand in een wereld, die van de ene domme bewapeningswedstrijd in de andere valt. Gelukkig is er in de'jongste halve eeuw, met haar wereldrecord aan doden en vernietiging, tegen de verdrukking in ook nog wel iets gegroeid. In een pas ver schenen boek onder de titel „Wat het leven mij heeft geleerd", verschenen bij Van Loghum Slaterus, getuigt prof. dr. H. R. Kruyt daarvan. Hij is chemicus en al sinds 31 jaar hoogleraar te Utrecht, bovendien bekleder van verscheidene andere belang rijke functies bij het Hoger Onderwijs en voorzitter van de Nationale Unesco Com missie. Prof. Kruyt is een der ruim twintig bekende Nederlanders, mannen en vrouwen, die langdurige ondervinding in korte op stellen in dat boek hebben samengevat. En deze levensleerling getuigt: „Een dei- gelukkige ervaringen in het leven dezer eerste helft der twintigste eeuw is, dat naast de verschrikkingen van twee wereld oorlogen een sterkere geestelijke belang stelling is gegroeid. Daartoe hebben onge twijfeld tal van omstandigheden medege werkt; is het juist de reflex der tragische gebeurtenissen of is het de onvrede, die het negentiende eeuwse materialisme na zich laat?" En dan verder: „Ik wil de vooruit gang ook niet overschatten; er blijft nog veel te wensen over. Maar ik zie toch een groeiende belangstelling voor, laten we zeggen, niet nuttige dingen maar dingen met geestelijke waarde. Elke stimulans in die richting voor jeugd en volwassenen: kerkelijk en niet kerkelijk werk, artistieke ontwikkeling, alle pogingen tot begrips- cn gevoelsvorming moeten strekken om nieuwe mogelijkheden te benutten, om nieuwe waarden te scheppen". Ik heb daaraan gedacht toen ik dezer dagen de Hildebrand-tentoonstelling in Haarlem opnieuw bezocht en ook toen ik later in het Park Sonsbeek te Arnhem uren heb doorgebracht om te genieten van een wonderlijk-schone vereniging van beeld houwkunst en natuur. Omdat voor beide tentoonstellingen een zo grote en zo warme belangstelling bestaat. Daarvan heeft Otto de Kat ook al getuigd in zijn boeiende commentaren in ons blad; ik zou er met beaming van prof. Kruyt's ziens wijze aan willen toevoegen dat dergelijke interesse in litteratuur en beeldhouwkunst veertig jaar geleden ondenkbaar zou zijn geweest. Het is waar dat altijd velen de Camera hebben gelezen; dat boek is mis schien het sterkste voorbeeld van belang stelling in onze litteratuur, dat kan worden aangevoerd..En toch ook en zelfs bij dit voorbeeld wat is het inzicht in de waarde van Beets' jeugdwerk, dat de meesten in 1910 alleen maar waardeerden als een bun del aardige verhalen, vergroot en hoeveel meer mensen hebben sindsdien een werke lijke ontdekkingsreis in Nederlandse en vaak ook in buitenlandse litteratuur on dernomen. Naar verhouding nog veel groter is de groei der belangstelling voor de beeld houwkunst, vroeger de meest stiefmoeder lijk-bedeelde aller kunsten. Het was een soort gemeenplaats te zeggen, dat de Ne derlander daar nu eenmaal niet gevoelig voor was. Gij ziet en hoort nu het tegen deel. Gij kunt het'in eigen omgeving waar nemen als gij de mensen bij Mari Andries- sen's aangrijpende verzetsman voor het executiepeloton op de Haarlemse Dreef ziet. Gij kunt u bij hen voegen en menig maal niet alleen zien maar ook horen. Wie daar zelf bezoekers heeft heengebracht, die hem dankbaar de hand gedrukt hebben om dat hij hen dit heeft laten beleven, weten dat het best; Ik geloof niet dat zulk een veelvuldige en innige aandacht veertig jaar geleden denkbaar zou zijn geweest. Sonsbeek, dat nu reeds vijftigduizend bezoekers ont vangen heeft en er voor half September, als het sluiten zal, wellicht nog evenveel ont vangen zal, heeft die zekerheid bevestigd. Er zijn daar meer dan tweehonderd in zendingen; er is veel, in zekere zin mis schien te veel. Dat zal u niet deren; wel vertrekt gij na lang vertoef met het vaste voornemen van een tweede bezoek. Want er is zo menige schepping waarvan ge voelt dat uit hoe diepe menselijke belevenis die geboren is dat ge er opnieuw bij wilt ver toeven. En als gij af en toe eens de mensen om u heen, in kleine groepjes en in enke lingen verspreid in die machtige tentoon stellingszaal der natuur, hebt geobserveerd hebben hun aandacht en hun eerbied u getroffen. Vooral hun eerbied. Hoe curieus als ge denkt aan die gemeenplaats van vroeger: de Nederlander is daar nu een maal niet gevoelig voor. En gij beseft, het geen een zonderlinge gedachte is, in strijd met de meest erkende generalisatie van onze tijd, dat ondanks alles, tegen al het brute geweld in, een stuk cultuurbescha-1 ving zich sinds die jaren vóór de oorlogen hier voltrokken heeft. Hetgeen gij, zoals prof. Kruyt, veronderstellenderwijs kunt zien als een reflex, een weerslag, op tra gische gebeurtenissen. Maar hij zegt het niet te weten; met hem twijfel ik eraan. Misschien is het eenvoudiger ook hier te erkennen dat de geest sterker is dan het zwaard en zich niet laat weerhouden, en de weg van ontwikkeling en rijping volgt die hem gegeven is, die steeds weer open zal liggen. Het is vaak moeilijk zijn tijd niet eenzijdig te zien en zich niet door de ge beurtenissen te laten overstelpen. Het is niet zo moeilijk als men begrijpt, dat men er te dicht bij staat om ze onbevangen te zien en zich bewust is van de tegenstel lingen in „Wat het leven mij heeft ge leerd". Uit het boek onder die titel zal hier meer geciteerd worden. R. P. Commissie. De internationale conferentie van het Rode Kruis heeft met 70 tegen 17 stemmen de geamendeerde statuten van haar internationale commissie goedgekeurd. De Russische afgevaar digde zei, dat zijn land de statuten niet kon aanvaarden omdat de onpartijdig heid van de internationale commissie niet gewaarborgd was. LONDEN (United Press). De plannen- ontwerpers van de NATO hebben stilzwij gend de doelstellingen losgelaten, die in Lissabon geformuleerd waren betreffende de West-Europese defensie in dit jaar. Binnenkort zullen de gestelde doelen her zien worden. Deze ontwikkeling is het gevolg van een wijziging der meningen over de oorlogs dreiging in Europa, gecombineerd met een ernstige verslechtering van de economische positie van Europese NATO-leden. Een andere reden is de vertraging in de Duitse herbewapening en de nog steeds niet te becijferen datum waarop gerekend kan worden op de actieve Duitse bijdrage tot de Europese defensiemacht. In Engeland hebben militaire en finan ciële deskundigen reeds van de regering opdracht gekregen om de bewapenings- planncn op lange termijn te herzien. Ver wacht wordt, dat voor het eind van dit jaar, wanneer de NATO-ministerraad in Parijs samenkomt, de defensie-maatrege len van de NATO-landcn en bloc zullen worden nagegaan. De schikkingen van Lissabon voorzagen in 25 startklare divisies en 25 reserve divisies met 4.000 oorlogsvliegtuigen te gen het eind van dit jaar, en in 100 divi sies tegen 1954, beschouwd als de periode van maximale dreiging voor de Europese veiligheid. De Europese landen zeggen, dat onvol doende Amerikaanse militaire hulp tot los laten van deze plannen noopt en de Ame rikanen zeggen dat de Europeanen hun de fensie sneller hadden kunnen opbouwen. Als een van de voornaamste redenen van de langzamere defensie-opbouw der Europese NATO-leden wordt economische druk genoemd, doch ook speelt een rol het groeiend geloof dat het op het ogenblik met de Russen niet zo'n vaart zal lopen. -Britse en andere Europese militaire en politieke leiders beginnen naar de me ning over te hellen dat de strategische si tuatie veranderd is vergeleken met een jaar geleden en dat het oorlogsgevaar klei ner is geworden als gevolg van de gemeen schappelijke inspanning die het Westen zich tot dusverre getroost heeft. Dit, zeggen zij, rechtvaardigt een herzie ning van de Westelijke defensieplannen en tijdschema's. De Franse minister van defensie, René Pleven, heeft gisteren bij het te water la ten van het eerste Franse oorlogsschip, dat Dinsdagochtend omstreeks tien uur is brand uitgebroken in de exportslachterij van Welling aan de Parallelweg in Borcu- lo. Het vuur ontstond in de kurken isolatie van de nieuwe koelafdeling, welke nog slechts enkele dagen geleden in gebruik werd genomen. Een verstikkende rook steeg uit deze afdeling op. De brandweren uit Neede, Borculo, Ruurlo, Geesteren, als mede enkele wagens uit Deventer namen deel aan de bestrijding van het vuur. De brandweer had, teneinde uitbreiding te voorkomen, de metalen deuren van de af deling dicht gedaan. Er werden gaten in de muren gehakt en via deze gaten werden grote hoeveelheden bluswater in de vuur poel gegooid. De brand is waarschijnlijk ontstaan ten gevolge van kortsluiting in een ventilator bij één der koelcellen. Bij deze koelcellen lag ook de vuurhaard. Het vuur vond gre tig voedsel in het materiaal waarmee deze cellen zijn geïsoleerd. De brand be perkte zich hoofdzakelijk tot deze cel len. Desondanks is de materiële schade zeer groot. Volgens de Borculose brandweer be draagt de geboüwenschade reeds ongeveer één ton. Voorts gingen o.a. 130 geslachte varkens en 20 ton vet verloren. De werkzaamheden in de exportslagerij zullen met enige stagnatie voortgang kunnen vinden. in 13 jaar gebouwd is, gepleit voor „een fundamentele herziening" op een lange termijnbasis van de Amerikaanse hulpver lening aan Europa. „Reeds lang hebben wij er de nadruk op gelegd, dat een gezond herbewapeningsprogram niet kan worden uitgevoerd op basis van jaartermijnen". Voorts zeide de minister, dat er geen ge meenschappelijk voordeel kon schuilen in een toestand, waarin een land voor het me rendeel van zijn bewapening op het bui tenland moet vertrouwen. Daargelaten, dat dit voor Frankrijk onaanvaardbaar zou zijn, zou zulks leiden tot een nimmer ein digende stroom van Amerikaanse zen dingen, zo meldt Reuter. Het gisteren te water gelaten schip is de 1.310 ton metende korvet „Corse". Dit jaar zullen nog een korvet en vijf mijnenvegers gereed zijn. De overige schepen zullen, naar minister PleVen heeft verklaard, in 1953 voltooid zijn. BRUSSEL (A.N.P.) De arbeiders in het Luikse hebben gisterochtend het werk hervat. Zaterdag echter zal de Luikse in dustrie door de algemene staking van 24 uur, die het algemeen Belgisch vakverbond heeft uitgeroepen als protest tegen de twee jaar diensttijd, geheel stilliggen. Op dezelfde dag zal te Brussel een grote protestdemonstratie worden gehouden, waaraan afgevaardigden uit alle provincies zullen deelnemen. De 25-jarige reserve-korporaal F. B. Homan uit Amsterdam, die vorig jaar Augustus naar de Verenigde Staten ver trok om daar een opleiding tot vlieger te ontvangen, is Maandag in de nabijheid van Craig Air Force base, (Alabama), met een Shooting-Star verongelukt. Hij is hierbij om het leven gekomen. Over de oorzaak van het ongeluk zijn nog geen bijzonder heden ontvangen. Een lid van de Roemeense Olympische ploeg heeft gisteren in Helsinki besloten niet naar zijn land terug te keren. De politie in de Finse hoofdstad deelde mede, dat de leiders van de Roemeense Olympische ploeg hadden getracht hem met geweld in een auto te duwen. Dat ge beurde in het centrum van de stad. De politie greep echter in en bracht het gehele gezelschap naar een politiebureau. Na afloop van het onderzoek verliet de Roemeen het politiebureau als vrij man. Een ooggetuige deelde aan United Press mede dat de Roemeen luid „nein, nein, ich will gar nicht zurück gehen" had ge schreeuwd toen zijn landgenoten hem in de auto wilden duwen. Toen het op een vuist gevecht uitliep kwam de politie tussen beide. Volgens de ooggetuige fluisterden de andere Roemenen de politie iets in het oor, maar de man die zich niet in de auto wilde laten duwen was blijven schreeuwen dat hij niet terug wilde. De politie maakte de naam van de man niet bekend. Shakespeare: Kortheid is de ziel van geestig heid. NEW YORK. (AFP/ANP) Sinds Don derdag wordt een achttienjarig meisje, dat in Southampton aan boord is gegaan van de „Veendam" van de Holland-Amerika lijn, vermist. Het is een Amerikaans meis je, dat in New York van boord zou gaan. Naar het „Algemeen Dagblad" verneemt, is de vermiste passagiere de vroegere stu dente van een Londense kunstacademie Patricia Partridge, die tevoren nog een briefje voor haar ouders achterliet, waarin zij zich zeer terneergeslagen over een'mis lukt examen toonde. Gevreesd wordt dat zij in een vlaag van wanhoop overboord is gesprongen. Koningin Juliana heeft aan de Rotterdamse advocaat mr. L. A. Donker, fractieleider van de P. v. d. A. in dc Tweede Kamer, na hem gisteren voor de tweede maal te hebben ontvangen eerst Maandagavond en daarna Dinsdagmiddag opdracht gegeven tot het formeren van een kabinet. Mr. Donker heeft deze opdracht in beraad gehouden, hetgeen betekent dat hij wil onderzoeken of hij kan slagen. Het lijkt er nu op, dat mr. Donker ten slotte na het bezoek van prof. Romme bij de Koningin de opdracht heeft ge kregen volgens de regels van het spel „Wie breekt, moet de rekening betalen". Wie succes verhindert, draagt daarvoor de verantwoordelijkheid. Prof. Romme zal hebben geredeneerd: „Als de P. v. d. A. de voorkeur geeft aan een parlementair kabi net, waaraan de Kamerfracties gebonden zijn, boven een extra-parlementair kabinet, waaraan de fracties niet gebonden zijn, laat mr. Donker dat dan maar proberen". Zolang de P. v. d. A. het zo juist ge noemde standpunt nog inneemt en zelf het bewijs niet heeft geleverd van de onhoud baarheid er van, zal prof. Romme voor hem de tijd nog niet rijp hebben geacht zijn krachten te wijden aan een kabinets formatie. Prof. Romme zelf geeft de voorkeur aan een extra-parlementair kabinet (waartegen ook de A.R. en de C.H.U. geen bezwaar hebben) omdat zij overtuigd is dat een parlementair kabinet toch niet meer kan worden gevormd. De formatie wordt aldus gespeeld volgens de regels van het spel. Men moet hierujt niet concluderen, dat mr. Donker maar een spelletje met zich laat spelen. In de eerste plaats is er altijd kans dat hij slaagt. En als hij niet slaagt, dan moet er op hun beurt gebrek aan medewerking zijn van de andere fracties, zodat ten aanzien van de schuldvraag bij de mislukte kabinetsforma ties de partijen weer gelijk staan. Dan be gint de volgende fase op gelijke voet- Offers van de P. v. d. A. Zover is het echter nog niet en tot zolang moet de formatiepoging van mr. Donker serieus worden genomen. Men weet ten slotte niet wat er met prof. Romme is be sproken. alvorens mr. Donker de opdracht kreeg. Misschien heeft mr. Donker in het eerste gesprek met de Koningin een op lossing gezien als hij daarvoor enig begrip zou mogen verwachten bij prof. Romme, bijvoorbeeld ten aanzien van de persoon van de minister-president. Het is duidelijk dat er voor een oplossing van de kabinetsformatie thans offers moe ten komen van de P. v. d. A., die al te star hoezeer misschien in eigen ogen gerecht vaardigd aan haar posities heeft vast gehouden om een kabinetsformatie te kun nen doen slagen. Die offers van de P. v. d. A. kan mr. Donker beter vragen dan prof. Romme. Er zit daarom altijd een kans van slagen in de formatiepoging van mr. Don ker, vooral omdat het hem iets waard moet zijn te slagen, want anders komt er een extra-parlementair kabinet, dat hij niet wil. Twee Japanse kinde ren wonnen onlangs een in hun vaderland uitgeschreven opstel wedstrijd, waarvan de hoofdprijs bestond uit een retourtje Helsinki met verblijf geduren de de Olympische Spelen. Dinsdag kwa men zij terug uit de Finse hoofdstad en verbleven een poos op Schiphol. De jonge man Othani (11) en het meisje Sugiyama (12) mochten zich in veler belangstelling verheugen, natuurlijk ook al door hun mooie kleren. FORCALQÜIER (Reuter). De éénen- zestigjarige Sir Jack Drummond, die een wereldfaam genoot als voedseldeskundige en die in de afgelopen oorlog, als weten schappelijk raadgever van het Britse mini sterie voor de levensmiddelenvoorziening, het menu voor de Britse burgers samen stelde, is nabij Forcalquicr, in Zuid-Frank rijk, met zijn echtgenote en een dochtertje van twaalf jaar vermoord. Dc familie Drummond had de nacht in een zelf inge richt kamp langs een Alpenwcg doorge bracht. Sir Jack was driemaal in de rug geschoten. Zijn vrouw was gedood door een kogel in het hart, terwijl het dochtertje om het leven was gebracht door een slag op hét hoofd met de kolf van een geweer. In de tent van het vermoorde gezin was alles overhoop gehaald. Onder een kussen van de auto der Drummonds werd een be drag van honderdduizend francs aangetrof fen, dat de moordenaar over het hoofd schijnt te hebben gezien. Bij het door de politie ingestelde onder zoek wordt gebruik gemaakt van bloed honden. Er wordt gezocht naar een deser teur van het Franse vreemdelingenlegioen, Aan Prinses Irene zijn Dinsdag ter gelegenheid van haar dertiende verjaardag tal van geschenken aangeboden in de tuin van het paleis Soestdijk. Hier bewonderen de jarige prinses, haar moeder en haar zusjes de traditionele cassette met tafelzilver als aanvulling op het in de voorgaande jaren reeds geschonken zilver, aangeboden door de Zee-, Land- en Luchtmacht. wiens uiform op veertig kilometer afstand van de plaats van de moord is aangetrof fen. De gezochte deserteur is een vijfentwin tigjarige Italiaan, afkomstig uit Genua. Het stoffelijk overschot van de heer en mevrouw Drummond werd in de tent aan getroffen. Het twaalfjarige dochtertje schijnt nog gepoogd te hebben te ontkomen. Haar stoffelijk overschot is in een sloot ge vonden. Zij schijnt tijdens de vlucht door de moordenaar te zijn achterhaald en neer geslagen. Honderden toeristen zijn langs de lijken der verslagenen gekomen, zonder aan een moord te denken. Zij dachten dat de ver moorden slapende kampeerders waren. Een boer vertrouwde de zaak echter niet, ging op onderzoek uit en bevond dat een drie voudige moord was gepleegd. De politie is er van overtuigd dat roof het motief van de di'ievoudige moord was. Een gedeelte van de bagage der familie Drummond wordt vermist. Dinsdagochtend is op de onbewaakte spoorwegovergang aan de Nieuwe weg te Hillegom een ernstig ongeval gebeurd, dat aan het drie-jarig dochtertje van de fami lie A. het leven kostte. Het slachtoffertje zou met een ouder zusje de spoorwegovergang passeren. Toen het oudere meisje aan de andere zijde van de overgang was gekomen, bemerkte zij dat haar zusje, dat zich aan de fiets, waar mee het meisje liep, zou vasthouden, niet mee was gekomen en nog aan de overzijde stond. De kleine bleef geduldig staan wachten tot de trein gepasseerd was, maar bemerk te niet dat van de andere kant de sneltrein Roosendaal-Amsterdam naderde. Zij werd hierdoor gegrepen en op slag gedood. Gistermorgen om half elf is een perso nentrein tussen Winterswijk en Varsseveld op een onbewaakte overweg in botsing ge komen met een truck met oplegger. De be stuurder en de naast hem zittende pas sagier zagen de trein aankomen, maar de auto kon, vermoedelijk doordat de remmen hebben geweigerd, niet tijdig tot stilstand worden gebracht. De inzittenden zijn uit de truck gesprongen en direct daarop greep de trein de met zand geladen opleg ger en sleurde die ongeveer tweehonderd meter mee. De spoorlijn was om tien mi nuten voor twaalf weer vrij. De trein is met een uur vertraging naar Arnhem door gereden. In de tussentijd is het reizigers verkeer met autobussen onderhouden. Syngman Rhee aan de kop POESAN (Reuter). In Zuid-Korea zijn gisteren presidentsverkiezingen gehou den. Er hebben zich geen incidenten voor gedaan. Ongeveer 50.000 kiesgerechtigden werden bij de stemlokalen teruggestuurd, omdat hun namen niet op cle kiezerslijsten voorkwamen. Volgens leden van het ver kiezingscomité in het district Poesan is dit te wijten aan het feit, dat er slechts tien dagen beschikbaar waren voor het opstel len van de lijsten. Ongeveer 90 procent van het aantal kiesgerechtigden heeft zijn stem uitgebracht. Volgens waarnemers is het vrijwel zeker, dat Syngman Rhee herkozen is. Zijn voor naamste tegenstander is Tsjo Bon Ahm, een politicus die in 1947 voor het lidmaat schap van de communistische partij be dankt heeft. Bij deze verkiezingen worden, behalve de president, ook de vice-president en dé leden van een nieuw parlement aange wezen. De uitslag wordt niet voor Vrijdag verwacht. Toen de uitslagen van ongeveer de helft der kiesdistricten binnen waren, had Rhee ruim twee millioen stemmen en Tsjo 485.000. Bij de bron De geallieerden hebben een goudmijn gebombardeerd in Noord-Korea. de voor naamste bron van de Noordelijken van goud voor de aankoop van oorlogsmateriaal. De mijn ligt bij Hoetsjang. In het huidige onvaste zomerweer met nu eens buien en dan weer opklaringen, komt nog maar weinig verandering. Op het ogenblik ligt ons land in een overgangszone tussen koele lucht boven Engeland en warme lucht boven het vaste land van Europa. In het overgangsgebied ontwikkelde zich gistei-en boven Zuid-Frankrijk een kleine storing, die vannacht in Noordelijke rich ting trok en vanmorgen vroeg reeds in België en Zuid-Limburg onweer veroor zaakte. Voor de ingang van het kanaal ligt een tweede storing, die ook langzaam naar onze omgeving beweegt. Midden op de Oceaan ligt de derde de pressie. die eveneens een Oostelijke koers volgt. Voor deze storing komt echter een gebied met opklaringen voor. KANS OP BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt te 10 uur. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele regenbuien of onweer. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets la gere. Zwakke tot matige wind hoofd zakelijk uit richtingen tussen West en Zuid. 7 Augustus Zon op 5.11 uur, onder 20.19 uur. Maan op 20.56 uur, onder 7.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 6 Augustus: Hoog water: 3.41 en 16.12 uur. Laag water: 11.50 uur. Donderdag 7 Augustus: Hoog water: 4.26 en 16.57 uur. Laag water: 0.15 en 12.38 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1