schoonheidswedstriid! V.S.V.-leden en donateurs Luidspreker Th. van Kampen /5000. schenkt schuimend schoonheid! Beverwijk Castricum Velsen-Noord GOTHIEK Huiskamer OLD FINISH Huiskamer EIKEN Huiskamer PROFITEER halve prijzenreclame B v 14 kr. gouden damesringen 12 °Jo korting CHARME en SCHOONHEID! 8 Prijzen voor de beste Kennemers C.A.V. concerteerde, D.O.S. demonstreerde Suomi-leden oogstten in Rijswijk succes Diefstallen bij Van Gend en Loos berecht Agenda voor Haarlem Herziening uitbreidingsplan in hoofdzaak DE LEDEN-SEIZOENKAARTEN VOOR 1952-1955 ALS STEEDS IETS NIEUWS Plaats Ti In welke landen vierden deze 10 Astra favorieten hun grootste triomfen? HOOFDPRIJS I 2000.- f 1000.- WAT MOET U DOEN? s WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1952 Maandagavond kwamen de leden van de voetbalvereniging „De Kennemers" in café Leen Wilkes bijeen voor de prijsuitreiking aan de winnaars van de Zondag gehouden sportdag. De voorzitter, de heer Max. Lindner, heeft vooraf een woord van welkom ge sproken en tevens kennis gemaakt met de familie Wilkes, de eigenaars van het nieuwe clubhuis. Hij bracht vervolgens dank aan allen, die steeds hun medewer king verlenen tot het doen slagen van deze dag. Speciaal richtte hij zich tot de leden van Turnlust, die nu al 15 jaar bij de or ganisatie en voorbereiding behulpzaam zijn. De leden, die op de eerste vijftien plaat sen beslag hadden gelegd, kwamen voor het voetlicht en ontvingen uit de handen van de voorzitter een der waardevolle prijzen. De kampioen. Jan Lejeune, kreeg behal ve een uitgebreide collectie prijzen de wis selbeker nu definitief in zijn bezit, daar hij deze trofee al voor de derde achtereenvol gende maal heeft gewonnen. Joop van Luin, de back van het eerste elftal, die jaren achtereen voor de rood zwarte club uitkwam, heeft hier kenbaar gemaakt, dat aan zijn voetballoopbaan voor het eerste elftal een einde is geko men; Van Luin blijft echter in het vete- ranenelftal spelen. De heer P. Blauw heeft aan voorzitter Lindner een herinneringsdiploma overhan digd, daar hij dit jaar voor de vijftiende keer als wedstrijdleider fungeerde. De heer IC. Prcne deelde namens de suppor tersvereniging Rood-Zwart mede, dat men een nieuwe wisselbeker beschikbaar stel de. Het is Dinsdagavond duidelijk gebleken dat de Zomeractie 1952 onder het motto „Castricum Vooruit", niet alleen de plaat selijke middenstand geen windeieren legt, maar ook verschillende verenigingen voor deel bezorgt. Als onderdeel van deze actie treden ette lijke verenigingen in het openbaar op, waardoor zij even in het brandpunt van de belangstelling komen te staan, wat voor sommige heel erg nodig is. Zo kon men dit keer op de hoek SchelgeeststraalPoelvcn- straatVinkebaan de gymnastiekvereni ging „D.O.S." aan het werk zien, een ver eniging welke sporadisch toont, waartoe haar leden in staat zijn. Dit laatste moet nu wel als een gemis worden erkend: de pi-eslaties van de leden waren waard ge zien te worden. Vooral de vrije oefening van de uit 16 personen bestaande dames- groep werd uitstekend verzorgd gebracht en hetzelfde geldt voor de oefeningen op het paard. Het in groten getale aanwezige publiek kreeg de gelegenheid in een vrije oefening de gymnasten te seconderen, een aardig in termezzo, waarvan een waarlijk massaal gebruik is gemaakt. De Castricumse Accordeonvereniging onder leiding van de heer A. v. d. Wolff zorgde voor de muzikale omlijsting en liet een regen van populaire melodieën over de aanwezigen neerdalen. Sluitingsavond van de K.V.B. De Kampeervereniging Bakkum zal Za terdagavond alweer haar laatste bonte avond van het zomerseizoen geven in het openluchttheater „De Pan" van het kam peerterrein. Medewerking verlenen The Two Adlers, De Corita's en het Zaanse accordeonorkest „Crescendo". Gymnasten gaan naar Delden (O.) De senioren van de R.K. Gymnastiek vereniging „Vitesse" gaan het komende weekeinde een bezoek brengen aan het plaatsje Delden in Overijsel, waar zij wor den ondergebracht bij leden van cle gym nastiekvereniging „Rood-Zwart". Enige tijd geleden heeft „Rood-Zwart" met een 40-tal dames- en herenleden een bezoek aan Castricum gebracht. Bij de gymwedstrijden die er toen zijn gehouden behaalden de Castricummers in alle af delingen de overwinning en ongetwijfeld zullen de Deldenaren alle zeilen bij zetten om nu revanche te nemen. De Vitessenaren vertrekken Zaterdagmiddag per bus naai de plaats van bestemming. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelis Laurentius, z. v. L. M, Hoebe en E. M. Schouten. Johannes Simon, z. v. S. Beentjes en J. Boots. Egbcrtus Gerrit Bernhardus, z. v. L. Nagtglas Boot en C. H. Upmeijer. Engelina Alida Maria. d. v. C. J. Luts en J. Brink, C'nristiaan Thecdorus Maria, z. v. Th. Vclzeboer en A. M. de Goede. Maria Cornelia Gecrtruida. d. v. G. Louter en M. P. Bakker. Johannes Jacobus z. v. M. Zijp en M. C. Smit. Euphemia Aariana Maria, d. v- H. Th. Liefting en C. A. Al. ONDERTROUWD: H. A. van de Ven en M Veldt. J. C. Raven en G- N. Duinker. W. Super en E- W. Heida. OVERLEDEN: W. Burggraaf, oud 81 jaar., gehuwd met J. D. Jaquet. A. H. Rozendaal, oud 79 jaar, wonende te Amsterdam. J. L. Snelders, oud 77 jaar, wonende te Castricum. Krielkippen op avontuur Aan het Castricumse politiebureau Dorpsstraat la zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: zwarte portemon- naie met enig klein geld. herenfiets, een geborduurde tas met. inhoud, tennisracket, portemonnaie inhoudende 2.97, kinder wagen, zilveren schakelarmband, twee krielkippen, gebloemd schortje, zak inhou dende 13.aan klein geld, deken, pyama. Verloren: lichtbruine actetas met gele shawl; bruine alpinopet en broodtrommel tje, zwarte Parker vulpen, 2 zilverbonnen van 2.50, beige hoofddoek met bruine rand, doublé schakelarmband. Brandweer voor sehuurbrandje in touw De brandweer van Velsen-Noord werd Maandagavond om ongeveer half elf ge alarmeerd voor een binnenbrandje in de stenen schuur van het nieuwe huis aan de Wijkërstraatweg 116', bewoond door de fa milie Martens. De buren hadden het brand je opgemerkt en waren al handelend op getreden, zodat, toen de motorspuit voor kwam, het niet nodig bleek slangen uit te leggen en water te geven. De oorzaak,van het brandje, dat weinig schade heeft aangericht, zou gezocht moe ten worden" in het losspringen van een gas slang terwijl het gas onder een ketel met wasgoed brandde. „St. Caecilia" blies „grondkapitaal" bijeen De R.K. Harmonie „St. Caecilia", welke wil overgaan tot het samenstellen van een jeugdtamboercorps, heeft met haar eerste muzikale rondgang door Velsen-Noord, waaraan een collecte was verbonden, het „grondkapitaal" voor de uitvoering alvast bijeen geblazen. De collecte was niet onbevredigend. Zij bracht ruim honderd gulden op. De volgende muzikale rondgang zal, we gens de komende feestelijkheden te Bever wijk, later worden gehouden dan aan staande Zaterdag, zoals eerst het voorne men was. De nationale athletiekwedstrijden, die op de sintelbaan van „Te Werve" in Rijs wijk zijn gehouden, hebben voor enige leden van de K.A.V. „Suomi" weer goede resultaten opgeleverd. Op het nummer discuswerpen bezette Chris Postma de eerste plaats met 44.08 '/u m. Mevr. D. Adelaar-Hurkmans veroverde twee tweede plaatsen en wel bij discus werpen en kogelstoten. Op het laatste nummer noteerde zij een worp van 9.27 m. Verder startte mej. I. Waasdorp in de C- klasse 100 m. dames, waarin zij na de fi nale te hebben bereikt over zoveel reserve beschikte, dat zij in de eindstrijd ook nog eerste werd in 13.9 sec. Ook op het num mer vèrspringen C-klasse nam zij de eer ste plaats in met 4.58 m. Negen verdachten zijn vanmorgen dooi de Amsterdamse rechtbank veroordeeld wegens een groot aantal diefstallen, ge pleegd in het tweede halfjaar van 1951 bij de Algemene Transportonderneming Van Gend en Loos N.V. te Amsterdam. Uit de loodsen van de ATO verdwenen in die tijd vele artikelen tot een totaal bedrag van f22.000. De 38-jarige chauffeur A. E. werd vrijgesproken. De officier had tegen hem terzake van het vervoeren van gestolen goederen uit winstbejag f 50 boete subsi diair 20 dagen en zes maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar ge- eist. Conform de eis kregen de 34-jarige H. A. D. een jaar en zes maanden met aftrek, de 29-jarige chauffeur B. F. (heling, meer malen gepleegd) 1 jaar met aftrek, de 38- jarige monteur Th. H. (heling) 1 jaar met aftrek en C. de B. anderhalf jaar met af trek. De 56-jarige A. J. V., tegen wie een jaar was gecisl, hoorde zich veroordelen tot 12 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. A. J. van der V. kreeg vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en f 25 subsi diair 10 dagen (eis 20 maanden voorwaar delijk), J. C. V. f50 en vier maanden voonvaai'delijk (conform) en mevr. M. A. van O.-S. f 100 boete en vier maanden voorwaardelijk (eis f40 en vier maanden voorwaardelijk). WOENSDAG 6 AUGUSTUS Palace: „Klissen ist keine Sünde", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Muiterij op de goudkust", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vom Tcufel gejagt", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „De Jantjes", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Arabische nachten", 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Triomp van Zorro", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Zijn laatste vacan- tie", 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Million- nairs gevraagd", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 7 AUGUSTUS Grote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. Palace: „Pinocchio", alle leeft., 10.30 uur. „Küssen ist keine Sünde", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Journaalvoorstellingen, 10.30, 11.30 en 12.30 uur. „Muiterij op de goud kust", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Die dwaze Mr. Jones", alle leeft., 2.30, „Vom Teufel gejagt", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", alle leeft.. 10.30 uur. „De Jantjes", alle leeft., 2.15, 4.30.'7 en 9.15 uur. Lido: „Gulliver's reizen", 10.30 uur. „Arabische nachten", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De triomph van Zorro", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Circus Bollepi", alle leeft., 2.30 uur. „Zijn laatste vacantie". 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Onvergetelijke melodie", alle leeft., 10.30 uur. „Millionnairs gevraagd", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Openluchttheater. Bloemendaal: Neder landse Opera „De bruilof van Figaro", 8 u. GEMEENTE VELSEN Het Hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis dat van 8 Aug. 1952 af, gedurende 14 dagen op de gemeente-secretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage ligt in een uitvoerige kaart uitgewerkt, het bij raads besluit van 29 Juli 1952 vastgestelde plan ter herziening van het plan van uitbreiding aanwijzende de bestemming van de in dat plan begrepen grond, in hoofdzaak voor het ge deelte der gemeente gelegen ten Zuiden van hel Noordzee kanaal met de daarbij behorende bescheiden. Velsen. 4 Augustus 1952. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, M. M. KWINT. kunnen in ontvangst genomen worden in het café v. d. LEM, Zeeweg alhier, op Vrijdag 8 Augustus van 8—9 uur n.m., Zaterdag 9 Augustus van 35 uur n.m. unie Meeuwenlaan 2 Zeestraat 48 IJMUIDEN BEVERWIJK Tel. 1206-4810 Tel. 4539 KENT U ONS SPAARSYSTEEM Zoekt U een &&otne om te vissen? nog van onze van 45.voor 22.50. Verder op alle artikelen nog steeds Da Coslalaan 3 Driehuis Tel- 4909 2e prijs: 3e prijs I Bekijk de foto's en bijbehorende teke ningen. De tekening in het rondje op elke foto geeft een aanwijzing. Bijvoorbeeld: op de bovenste rij staat een foto, gemerkt 2. In het bijbehorende rondje ziet U een tekening van een Molen. Daarom vierde Astra favoriete (2) haar triomfen in Neder land. In de bon is als voorbeeld op de stippellijn achter het woord Nederland een „2" ingevuld. U moet zelf de overige negen cijfers op de stippellijnen achter de andere negen landen invullen! 2 Lees het onderstaande verhaal„Charme en Schoonheid". Vul de in dit verhaal ontbrekende drie woorden in. Schrijf deze drie ontbrekende woorden over op de bon (Aanwijzing: U ziet diezelfde drie woor den nog elders met grote letters in de advertentie). 3 Knip de bon uit en vermeld op een apart vel papier duidelijk in blokletters Uw naam en volledig adres. U kunt Uw oplossing ook overschrijven op datzelfde vel papier. Dan hoeft U de bon niet uit te knippen. 4 Stuur dan het geheel in een als brief gefrankeerde enveloppe naar: ASTRA Afd. 1018 Postbus 47, Rotterdam. De inzending sluit op 15 September1952. Alles wat na die datum binnenkomt, is van deelneming uitgesloten. De uitslag wordt bekend gemaakt in de radiobladen van Zondag 12 October en is van die datum af ook bekend bij Uw leve rancier. Deze uitslag is onherroepelijk. Correspon dentie hierover kan niet worden gevoerd. Inzen dingen worden niet geretourneerd. Indien meerdere goede oplossingen binnenkomen, worden de prijzen onder de inzenders ervan verloot. Ons personeel is van deelneming uitgesloten. Astra cold cream toilet zeep is de ideale schoonheidszeep. U geniet als het romige schuim Uw huid koestert in zijn verrassende rijkdom. U merkt ook de gunstige invloed op de toe stand der huid. Want Astraalléén Astra bevat het wondere Dermalinc Deze gcperfectionneerde vinding houdt Uw huid mooi, zacht en soepel. Alleen een soepele huid blijft een jeugdige huid! Daarom zegt de Nederlandse vrouw: SS ASTRA's Active Beauty Care, het ABC der moderne huidverzorging I Roomzacht, luxueus gepar fumeerd schuim reinigt in tens tot diep in de huid. Dank zij Dermalinc, de nieu we vinding, wordt Uw huid gesterkt en gtvoed. ASTRA cold cream toilet zeep masseert en verkwikt waardoor de huid haai jeugdige soepelheid behoudt. Electr. Erres wasmachine met eleetrische wringer. 4e prijst bromfiets Mobyletteof Berina electr.naaimachine. 5e prijsRuton Set (stofzuiger en vloerwrijver). 6e prijsHohner piano accordeon of Philips radiotoestel. 7e prijs: His Master's Voice koffergramofoon. 8e prijs: Pontiac dames- of heren polshorloge. 9e prijsDRU keukenuitzet. 1 Oe prijs Poppenkamer ol autoped op luchtbanden met rem Voorts nog 200 aantrekkelijke prij zen, waaronder poederdozen, voetballen No. 3paren nylonkousen enz. de gehel^advertentie^0" VU"en- voo«l Nederland 2 Schotland Astra S - Engeland De drie ontbrekende woorden zijn 1018 Pos;bu; blok|e„erJ |Bïu||en) «n edres

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 4