Stormvogels-leden Beverwijks gevallenen posthuum onderscheiden Twee laboratorium-ploegen speelden zich in de demi-finale Limonade Bij STREEFLAND Voor goed vlees Eén blik is genoeg MAAK DE KOUS AF HIN! ..omdat het beter uittrekt Feest in druk Velsen Castricum Zaterdag eerste ronde Wijkertorentournooi Wijk aan Zee IJmuiden Jol limonade Grimmïnck's GESLOTEN £M. CONCERTGEBOUW I Frieda Waagmeester 1 Modelslagerij J. VELDKAMP 6 Onbewoonbaar Jeugdige Hilversummers gasten van WB Handbal om de Holland I-beker Kinheim op bezoek bij C.S.V. Strandfeest van „Vacantiebezighedcn" Dader van overval bleek politiek delinquent Examens SCHEEPVAART levensmiddelen- bedrijven J. KAMMINGA PLAATS 'N LUIDSPREKER is Uw adres bij verkoopster DONDERDAG 7 AUGUSTUS 195 2 Namens de minister van Oorlog- heeft burgemeester mr. H. J. J. Scholtens Woens dagavond ten raadhuize aan de nagelaten betrekkingen van verschillende Bcvcrwij- kers, die in de tweede wereldoorlog of bij de politionele actie in Indonesië het leven lieten, een oorkonde overhandigd. „Vele jaren geleden vaak is het verlies geleden en de wonden zijn weer aan het helen", aldus de burgemeester. „U bent hier echter niet bijeen om smartelijke her inneringen op te halen, maar zuiver om op een bescheiden wijze in het bezit van de oorkonde te worden gesteld." De oorkonden, die werden uitgereikt, waren in twee groepen verdeeld: ter na gedachtenis van hen die vielen in de twee de wereldoorlog en voor hen die het leven lieten in Indonesië. Enkelen hadden kenbaar gemaakt er prijs op te stellen de oorkonde zonder uiterlijk vertoon thuis gestuurd te krijgen. Het perceel Arendsweg 96 te Beverwijk verkeert in een zeer slechte staat. Blijkens een ambtelijk rapport vertoont het tal van zodanige gebreken, dat het door het aan brengen van verbeteringen niet in bewoon bare staat kan worden gebracht. De hoofdingenieur-directeur van cle Wederopbouw en Volkshuisvesting in de provincie Noordholland adviseert tot on bewoonbaarverklaring van deze woning over te gaan en B. en W. stellen de raad nu voor tot onbewoonbaarverklaring te be sluiten. De termijn van ontruiming ware te be palen op 6 maanden te rekenen van de dag, waarop de termijn tot voorziening is ver streken. „Indien de argeloze toeschouwer niet volledig ware ingelicht omtrent herkomst en maker, ongetwijfeld zou hij in de mening kunnen verkeren, dat hij hier uit sluitend met werk van vaklieden en kun stenaars geconfronteerd wordt," aldus een citaat uit het programmaboekje, dat voor de feestweek is verschenen, en waarin onder andere de heer C. F. van Dam het een en ander vertelt over de tentoonstel ling „Hoofd en Hand". Het boekje laat ver der zien wat er alzo bij „Hoofd en Hand" tentoongesteld zal zijn. Daar is aller eerst de „geschiede nis in beeld", de al door ons beschreven 24 diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa, geflankeerd door de beeldende kunsten waarvoor 250 werken zijn in gestuurd. de Bever- wijkse modelbou wersclub, die elec- trische locomotieven, scheepsmodellen, een vollédig stationsgebouw en dergelijke ex poseert: de aquarium- en terrariumvereni ging „Kennemerland" die het-planten- en dierenrijk voor de bezoekers openbaart en tenslotte is er het werk der Haarlemse ge detineerden, waaruit de bezoeker kan zien hoe ons gevangeniswezen langzaam maar zeker in een betere koers terecht komt. Het programma der festiviteiten wordt vervolgens ten voeten uit getekend, waarbij zelfs een beschrijving van Shakespeares „Veel leven om niets" niet ontbreekt, het spel, dat gedurende de feestweek elke avond in „Scheybeeck" te zien is. Partieel uitbreidingsplan goedgekeurd Burgemeester H. J. J. Scholtens van Beverwijk maakt bekend dat het partiële plan van uitbreiding der gemeente, het plan „Oostertuinen", vastgesteld bij raads besluit van 11 Juli 1951, door Gedeputeer de Staten van Noordholland is goedge keurd. Het. plan ligt voor een ieder ter in zage ter gemeente-secretarie. Getrainde aspirantjes lieten zien wat voetballen is Als onderdeel van de uitwisseling voor de jeugd-elftallen van Hilversum en V. V. B-, die deze week culmineert in de gastvrijheid van de voetbalvereniging „Breesaap" als tegen prestatie voor wat de V.V.B.-jongeren enkele weken geleden in Hilversum genoten, is er Woensdagavond op „Watervliet" de onvermij delijke voetbalwedstrijd gespeeld. De jonge gasten waren met een kleiner aantal opgekomen, dan aanvankelijk was be rekend, zodat de twee Hilversumploegen niet dan na enige strubbelingen konden worden samengesteld. De eerste strijd ging tussen de B-adspiran- ten. Dlze ploegen waren volledig tegen el kaar opgewassen, maar opvallend was de Hilversumse techniek, die de VVB'ers voor moeilijke problemen stelde. Met de rust had Hilversum een gelijk spoi (22) bevochten. Daarna echter kon VVB het winnende doel punt scoren (32). De ontmoeting van de A-adspiranten was vooral aan de kant van Hilversum een mooie, geestdriftig gespeelde wedstrijd. De Hilver- sum-aanvallers, stuk voor stuk niet meer dan drie turven hoog, ontwikkelden een haast voorbeeldig veld- en positiespel tegen de veel grotere VVB'ertjes. De gasten gaven uitste kende staaltjes van voetbaltechniek te zien en het was niet verwonderlijk, dat zij een 4o voorsprong bereikten. VVB kon voor de rust één doelpunt hier tegenover stellen uit een strafschop. Na de hervatting liep VVB in, omdat de reserve-doelman van Hilversum de bal in zijn handen.over de doellijn „draaide" (2—4). De fraaie Hilversum-combinaties, waarbij ver schillende keren hard tegen de lat werd ge schoten, brachten de eindstand (met een bij zonder mooi doelpunt) op 2—5. Zaterdag vertrekken de Hilversummers op de fiets naar huis. Schipper kreeg maagbloeding De 58-jarige schipper J. van Duyn uit Voordwijk aan Zee, die op zee overvallen was door een maagbloeding, is vannacht om half vijf met zijn schip de Mentor, SCH 51, IJmuiden binnengelopen. De heer Bakker heeft de patient van boord gehaald en op aanraden van dokter J. de Vries is Van Duyn daarna per ziekenauto naar een ziekenhuis in Leiden vervoerd. Nadat de oorkonden waren uitgedeeld, onderhield de burgemeester zich nog ge ruime tijd met de familieleden der geval lenen. Degenen die posthuum werden onder scheiden waren: A. G. Dekker, J. Berghuis, G. J. Kuenen, J. H. Hilbers, J. J. Wester, W. Soeteman, J. P. A. v. d. Pal, J. Schuur man, H. J. Numan, A. W. Bremmers, A. P. de Wit en D. Nielen. Schouw over de wateren Burgemeester en wethouders der ge meente Velsen maken bekend, dat de schouw over de wateren zal worden ge voerd voor het Noordelijk- en middendeel der gemeente (Velsen-Noord, Velsen en Driehuis) op Maandag 25 Augustus 1952, en voor het Zuidelijk deel (Santpoort- Noord en Zuid) op Dinsdag 26 Augustus 1952. B. en W. verzoeken de schouwplichtigen in het belang van de goede waterloop en ter voorkoming van moeilijkheden mede te werken aan een juiste uitvoering der voor schriften. De kwart-finale van het Hoogoven- handbaltournooi om de Holland I-beker, die Woensdagavond op het terrein in „Tussenwijk" is voortgezet tussen Lab. I Mekog en Dynamo's (Mekog) en kam pioen (Walserij-Oost)Chemisch Lab. H.O., hebben de laboranten naar de demi finale gebracht. Hiermede is voor deze week een einde aan het tournooi gekomen. In de loop van ae volgende week zullen de halve eindstrijden gespeeld kunnen worden; de finale is bepaald op Zaterdag 16 Augustus. Ook gisteravond bleek dat met het vorde ren van het tournooi de techniek veel heelt gewonnen. De sterkere ploegen deden niet „Bricas" organiseerde een drive De Castricumse bridgeclub „Bricas" orga niseerde Woensdagavond een grote drive in hotel De Rustende Jager. Voor iedereen stond deelneming open, daar de bridgeclub op deze manier haar steentje aan de 4-weekse zomeractie 1952 „Castricum Vooruit" wilde bijdragen en niet minder dan 12 dames en heren gaven acte de présence en zij zijn welkom geheten door de voorzitter van Bricas, de heer H. Broksma. Om het geheel te animeren werd er nog een kleine verloting gehouden waarvoor diverse prijzen beschikbaar waren, onder meer van de plaatselijke V.V.V. Eerst diep in de nacht was de drive ten einde. CSV-junioren naar Wormerveer Zondag 10 Augustus trekken de junioren A van CSV naar Wormerveer om daar deel te nemen aan de juniorendag, uitgeschreven door de afdeling Noordholland van de KNVB. Zij zullen om 10.30 uur het sterke ZFC A ontmoeten. Ook voor de lagere elf tallen zijn er wedstrijden uitgeschreven. Hoogstwaarschijnlijk fungeren aspiranten van Uitgeest als sparringpartners. Over de juiste datum en tijd zijn echter nog bespre kingen gaande. Het ligt in de bedoeling, dat het eerste elftal van CSV Zaterdag 9 Augustus tegen Limmen 1 in het veld komt. Handbalvereniging opgeheven De R.K. dameshandbalvereniging Vitesse, die twee jaar geleden is opgericht, heeft opgehouden te bestaan. Gebrek aan belangstelling van de zijde der dames is hier de oorzaak van. Het overgrote aantal der leden is over gegaan naar de R.K. gymnastiekvereniging ..Vitesse" de vereniging die door het geven van openluchtuitvoeringen de laatste tijd herhaalde malen van zich heeft doen spreken. Het voetbaltournooi om de zilveren Wij- kertoren gaat Zaterdag 16 Augustus een aan vang nemen. Zoals reeds eerder gemeld is, nemen er 8 clubs uit Kennemerland aan deel en de organisatie is evenals verleden jaar in handen van de voetbalvereniging „Bever wijk". Het Castricumse CSV krijgt 's avonds om half 7 de strijd op te nemen tegen Kin heim, wat ongetwijfeld een spannende ont moeting zal opleveren. In deze wedstrijd, die op het CSV-terrein wordt gespeeld, zullen de Velsenaren er een eer in stellen de thuis club een sportieve nederlaag te bezorgen, gebrand als zij zijn op het kostbare kleinood de zilveren toren die CSV verleden jaar mee naar huis kon nemen. Een andere niet minder belangrijke wed strijd is VVBWijk aan Zee, die op hetzelfde tijdstip in de badplaats een aanvang neemt. Ligt er voor Kinheim de kleinst mogelijke overwinning in het verschiet, voor het tref fen in Wijk aan Zee behoort een gelijk, spel niet tot de onmogelijkheden, hoewel ook hiel de geluksfactor een grote rol zal spelen. Zondag 17 Augustus ontmoeten Beverwijk en Limmen elkaar aan de St Aagtendijk, een wedstrijd waarvoor de Wijkers als winnaars aangestipt mogen worden. Een open vraag is nog wie de wedstrijd ADO '20Vitesse '22 zal winnen, al zijn de Heemskerkers op eigen grond moeilijk te verslaan, wat de competi tie 1951'52 duidelijk heeft aangetoond. Deze laatste twee wedstrijden worden waarschijn lijk in de middaguren gespeeld. De acht prijzen door de supportersvereni gingen van de deelnemende clubs beschik baar gesteld zijn evenals de zilveren toren van 1216 Augustus te bezichtigen in een étalage te Castricum. Ondanks de milde regen, die af en toe als spelbreker optrad, heerste er Woensdag op het strand een gezellige drukte bij het kin derfeest van de Christelijke vereniging voor Vacantiebezigheden. Er waren reeds vele ouders aanwezig toen de heer C. Ver hoog in zijn openingswoord de prettige tijd memoreerde, die kinderen en leidsters de afgelopen weken hebben meegemaakt. Allereerst is er een wedstrijd gehouden in het maken van zandfiguren. De prijs winnaars in deze wedstrijd waren1 meisjes, I. Gerda v. Leeuwen, 2. Els Visser, 3. Ti neke Winkel; jongens, 1. Jan Rosier, 2. Jan v. d. Schoor, 3. Egbert Willems. Een gecostumeerde voetbalwedstrijd ver hoogde vervolgens de vrolijkheid en 's mid dags werden door de kinderen enkele aller aardigste schetsjes opgevoerd. De voorzitter der vereniging, de heer J. Visser, dankle hierna de heer Verhoog, die de algemene leiding op zijn schouders heeft getorst en verzocht hem om volgend jaar weer zijn krachten in dienst van het kind te willen stellen. „Nieuw Leven" start seizoen met nieuwe regiseur In het komende seizoen zal de heer W. Seignesse als regisseur optreden van de R.K. gemengde toneelvereniging „Nieuw Leven". De nieuwe regisseur is in het be roepstoneel niet geheel en al een onbeken de, zodat deze aanwinst voor „Nieuw Le ven" zeker een vooruitgang genoemd mag v/orden. veel voor elkaar onder, wat wel heel duide lijk werd gedemonstreerd bij de strijd tussen Lab. Mekog en Dynamo's. Dynamo's beschikte over een stevige doel man, die enige zeker schijnende doelpunten voorkwam van rechtsbinnen en linksbuiten. Toch opende de Lab. rechtsbinnen na vijf minuten de score, maar de vlotte Dynamo's voorhoede werkte direct de achterstand weer weg (1—1). Lab. wist, ondanks krachtig verweer, de aanvallen zodanig op te bouwen, dat achter elkaar de stand op 3—1 werd ge bracht. Weliswaar kreeg de Dynamo's mid- voor enige mooie kansen, maar de lat zat in de weg. Dynamo's liep in toen vlak voor de rust de spil scoorde (32). Vrij spoedig had Lab. na de hervatting tweemaal succes door doelpunten van de rechtsbinnen en midvoor, waarna de strijd weer gelijk opging. Lab. be ging niet de fout om te blijven verdedigen, zodat de strijd volkomen open bleef. De span ning steeg nog meer toen Dynamo's twee minuten voor het einde tot 54 wist in te lopen. De gelijkmaker bleef echter uit. Kampioen vocht er voor. In de wedstrijd KampioenChem. Lab. H.O. speelde de naam van eerstgenoemde ploeg blijkbaar een woordje mee. De grote geest drift van de Kampioenen, die het meer op lichaamskracht dan op techniek lieten aan komen. maakte het de Laboranten niet ge makkelijk. De Kampioen-rechtsbinnen scoor de uit een 17 m. worp via de handen van de doelman al na 3 minuten, maar na 10 minuten zag Lab. kans een mooie aanval te onder nemen, waaruit de naar rechts gezwenkte linksbinnen fraai gelijk maakte (11). De geestdrift van Kampioen verflauwde enigs zins, doch hoewel Lab. hierdoor in slaat was haar technisch betere spel te ontwikkelen, bleef het bij een paar vinnige goed gestopte schoten. 'Kampioen werkte zich weer los en schoot tweemaal in, maar wegens overtredin gen konden deze doelpunten niet worden toegekend. Na de hervatting had Kampioen de kans de voorsprong te vergroten, maar de bal kwam tegen de paal. Bij de tegenaanval liep de Lab. midvoor zich uitstekend vrij, maar hij werd zwaar gehinderd. Hij benutte fraai de 13 m. worp (1—2). Twee minuten latei- buitte Lab. de inzinking van Kampioen ge raffineerd uit; de midvoor doelpuntte twee maal achtereen (1—4). Kampioen gaf zich nog niet gewonnen, doch de betere techniek van Lab. deed de schaal tenslotte doorslaan. En toen bovendien de verdediging van Kam pioen te ver opdrong en dus de Lab. aanval vrij spel kreeg, was het lot van Kampioen beslist en kon Chemisch Lab. H.O. de plaais in de demi-finale gaan innemen met nog twee doelpunten (16). Dc aanhouding van de daders, die op 1 Augustus de roofoverval op een bestelauto van de Rotterdamsche Bank pleegden zoals men weet met bitter weinig succes heeft tot gevolg gehad dat tevens een poli tiek delinquent, die zich sedert het eind van de oorlog had schuil gehouden, in han den van de politie is gevallen. Eén van de arrestanten had gezegd Jan Groen te heten en in Kleef geboren te zijn. De recherche kreeg echter argwaan, niet alleen omdat hij geen papieren kon tonen, maar ook omdat hij zonder enig accent sprak. Ofschoon de arrestant volhield Groen te heten, is men er tenslotte in ge slaagd zijn ware identiteit vast te stellen. Hij bleek een oudere broer van de andere dader te zijn, J. T. S. geheten. Aangezien hij als politiek-delinquent gesignaleerd stond, leefde hij sinds 1945 ondergedoken, meestal op kosten van der den. Dit begon hem te vervelen en daarom had hij getracht door deze overval aan geld te komen. Hoofdakte Geëxamineerd voor gedeelte B 7 candi- daten. Geslaagd zijn de dames: O. M. G. Babeliowsky te Amtesrdam; Ch. H. Th. Schouten te Haarlem; C. M. Rietveld te Amsterdam; en de heren: H. J. H. van der Hulst te Den Burg (Texel)G. O. A. Gooikcr te Dieren. Geslaagden De heer C. v. Hal slaagde voor het exa men Franse handelscorrespondentie. De heer F. P. Marcelis uit IJmuiden is als civiel-ingenieur geslaagd aan de tech nische hogeschool te Delft. De heer Mar celis heeft direct een aanstelling ontvangen van de Philipsfabrieken te Eindhoven. VISSERIJBERICHTEN URK Woensdag werd door 124 vaartuigen aan gevoerd: 161.78 pond kuilpaling. prijs f 0,88— f 1,25; 40 pond lijnaal, prijs f 1.20—f 1.60; 258 pond snoekbaars, prijs f 0.8010.33; 139 pond rode baars, prijs f 0,78f 0.81. alles per pond en 429 baakken nest, prijs f3 per bak van 37'i kg. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 6 op 7 Augustus KW 2 20 k.; KW 23 5 k.; KW 32 2 k.; KW 42 42 k.; KW 50 10 k. Trawlharing KW 9 70 k.; KW 86 70 k.: KW 159 30 k.: KW 6 50 k.: KW 78 50 k.; KW 5 60 k.; KW 41 50 k.: KW 47 31 k.; KW 40 50 k.; KW 141 100 k.; KW 95 50 k. Geen vangst hadden KW 14. KW 144, KW 83, KW 49, KW 43, KW 151, KW 167. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 20 kantjes. Scheveningen: 9 kantjes. Katwijk: 8 kantjes. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Haarlem en Catharina Duyvis f33.000; Polderman 1 20.500. Loggers: KW 89 f3740; KW 10 f 1490; KW 57 X 2700KW 85 f 1300. Kotters: IJM 249 1240; IJM 226 f80; KW 189 f 580. Amndo, 5 v. R'dam te Montreal. Arendskerk, 5 te Singapore. Abbekerk, 6 re Suez. Alamak, fi Bahrein. Alblreo, 6 tc Bahia verwacht. Alhena, 5 te Antwerpen. Amstelker-k, 5 v. Lagos n. PoLnte Noire. Aagtekerk, 6 te Hamburg. Ald'abi, pass. 8 vm. Fernando Noromha. Altair, 5 ran. v. Santos n. San Francisco. Amstelpark, 6 v. Lulea te Baltimore verw. Arendsdijk, 8 v. Buenos Aires te New York verwacht. Alphacca, 5 te Kio de Janeiro. Amsteldijk, 5 te New York. Amstelvaart, 8 te Amsterdam. Andfik. 6 te Antwerpen. Ampenan, 7 van Semarang te Soeraba.ia verw. Aardijk, pass. 5 ten ZW. v. d. Bermuda. Ai'blasserdijk, pass. 5 ten Z. v. d. Bermuda. Amsteldiep pass. 5 Baham eilanden. Arnedijk. 5 370 m. Z. ten W. Sable eil. Adinda, 5 op de Moesi. Aliot'h. 5 1200 m. Z.ZW. Las Pa lm as. Almkerk. pass. 5 ten Z. v. Okinawa. Alnati, 5 Paianagüa verwacht. Aludcra, 5 nog Ie Basrah Baarn, 5 te La Guaira. Borneo, 6 v. Colombo n. Bjeddah. Bali. G nog te Makassar. Bantam, 6 v. Cheribon te Semarang. Bai ito, 5 rede Bitung. Billiton, 5 v. Isabella n. Anakan. Boniekoe, 5 v. Donggala n. Kandang. Boskoop, 5 dwars Vigo n. Madeira. Britsum. 5 250 m. W. Lands End. Buna'baai, 5 v. Tj. Priok n. Singapore. Ceronia, 6 nm. v. Bahrein te Durban verw. Congoslroom, 6 te Monrovia. Esso Amsterdam, 5 v. R'dam n. Batonrouge. Callisto. 5 v. R'dam n. Swansea. Callex Leiden, 6 van Rotterdam naar Sid'on. Caltex Nederland, 9 Rotterdam verwacht. Caltex Pemis, 9 Rotterdam verwacht. Caltex Utrecht. 5 30 m. W. Kp. Trafalgar. Ceram, 5 v. Singapore n. D.iambl. Chama, 5 Str. Makassar gepass. Clavella, pass. 5 Balearen. Delft. pass. 5 Sombrero. Dalei-dijk, 5 140 m. W. Tehuantepec. Delfshaven, 5 390 m. ZO. Cp. Race. Diemerdijk, 5 van Hamburg naar Bremen. Dui vend recht, 5 660 m. O. Cp. Race. Eendracht, ca. 20 v. Saloniki te R'dam verw. Elmina, 6 van Ta lco ra cti te Cape Coast. Ena, 5 120 m. W. Saban. Eos, 5 van Piraeus naar Limasol. Esso Rotterdam, 5 270 m. N.NO. Flores. Erinna, 5 v. Singapore n. Shimonoseki. Friesland (SSM), 5 nm. v. R'dam te Casablanca Fairsea, 5 500 m NW Fremantle. Farmsum, 8 v. New Orleans te R'dam verw. Gaasterkerk, 5 v. Melbourne. Groote Beer, 6 9,30 u. v. Le Havre. Gouwe, 5 200 m. NW. Siera Leone. Groote Kerk, 5 dwars Bizerta. Hera, pass. 5 Azoren. Helena, 6 v. A'dam n. W. Indië. Heelsum, 5 nm. v. New Orleans n. Mobile. Hecuba, 4 v. Ciudad Bolivar n. Guantanamo. Helicon, 5 890 m. NO. Guadeloupe. Holland, 5 v. Beira naar Moma. Hoogkerk, 5 120 m. NO. Massawa. Hydra, 5 100 m. Z.ZW. Mona eil. Haulerwijk. 5 410 m. W. Lands End. Helder, 5 190 m. NO- ten O. St. Maria. Hercules, 5 bij Kp. Bon. Van Heutsz, 3 v. Kobe te Yokohama. Indrapoera, pass. 5 Elba. Ilos, 5 240 m. O.NO. Crooked eil. Japara (KRL). 5 780 m. W.NW. Flores. Japara ((KPM), 5 v. Tj. Pnok n. Palembang. Jupiter, pass. 5 Lissabon. Klipfonlein, 6 te Teneriffe. Kota Agoeng, 5 11.30 u. v. Djeddah. Kalimantan, 5 v. Tj. Priok n- T.elokbetong. Kota Baróe. 5 280 m. W.NW. Maladivcn. Lindekerk, 5 v. Damman te Bushire. Linge, 5 v. Vaasa n. Nederland. Loencrkerk, 6 te Madras. Larenbei-g, 6 v. R'dam n. Savona. Le Maire, 5 v. Rangoon. Leopoldskerk, 5 nog te Damman. Leuvekerk, 5 nog te Khorrftmshar. Lisela, 5 v. Pladju te Tj. Pnok. Lissekerk, 5 nog te Koewait. Loosdrecht, 5 Algiers gepass. Lune, 5 70 m. O.ZO. Malta. Laurenskerk, 6 v. Kuwait te Khorramshar. Leersum. ca. 11 van Houston te R'dam verw. Loppersum, 7 van Savona te Sfax verwacht. Lekkerkcrk, pass. 5 Daedalus. Markelo, 8 v. Sfax te Garston verw. Maas. ca. 11 v. d. Middelt. Zee te A'dam verw. Maaskerk, 5 v. Dakar. Maasland, 5 v. Rio de Janeiro. Mariekerk, 5 v. Durban n. Kaapstad. Mitra, pass. 5 Madeira. Myonia. 3 v. Melbourne n. Singapore. Maashaven, 5 nog te Sapele Nigeria. Malvuna, 5 van Soeraba.ia n. BalTkpapan. Meerkerk, pass. 5 Bizerta. Mcnior, 5 v. Vathi n. Algiers. Mcrwede, 5 van Rotterdam te Hamburg. Mij-a, pass. 5 Oostpunt Timor. Muideikerk, 5 150 m. W. Kp. St. Vincent. Murena, 5 400 m. ZO. Bermuda. Marken. 5 350 m. W.ZW. Cp. Negrais. Modjokerto, 500 m. ZO. Guardafui. Nestor, 5 1040 m. NO. Barbados. Nieuw Holland, 5 v. Makassar n. Balrkpapan. Moordam, 5 400 m. ZO. Cp. Race. Nieuw Amsterdam, 5 840 m O ten N Cp. Race. Oranje, 5 v. Colombo m. Suez. Oolmarsum, ca. 22 v. Houston te R'dam verw. Ondina, 5 in Golf van Blscaye. Oberon, 6 v. New York te Curagao verwacht. Omala. pass. 5 Natur.a eil. Ootmarsum, 5 330 m. Z. ten W. Sable eil. Prins Willem v. Oranje, 5 nm. v. Hamburg. Prins Joh. Willem Friso. 5 410 m. O. Belle Isie Pygmalion, 5 v. Maracaibo n. Cuba. Polyphemus, 5 van Suez. Prins Fred. Hendrik 6 Lands End gepass. Radja, pass. 5 Azoren. Kolu, 6 te Suez. Kuys, 5 v. Mauritius n. Lorenco- Marques. Ridderkerk, 6 v. Marseille n. Antwerpen. Ueael, 5 te Ternate. Riouw, 5 140 m. NO. Madras. Rempang, 6 van Genua. Stad Leiden, 5 v. Vlaardingen n. Narvik. Sibajak, 6 v. Wellington te Soerabaja. Stad Breda, pass. 5 nm. Florida. Stad Maasiricnt, 5 nm. v. Bagnoli n. Casablanca. Saparoea, pass. 6 vm. Aden. Sommelsdi.ik, 6 te Havanna verw. Stad Haarlem. 5 nm, v. Lulea te Durban. Sunetta, 6 nm. v. R'dam te Curasao verw. Saiclja, 5 te Muntok. Sal land, 5 in Golf v. Blscaye. Scherpendn-echt, 5 470 m. NW. Cp. Rocas. Stad Arnhem, pass. 6 Kp. St. Vincent. Stentor, 5 570 m. ZW. ten Z. St. Maria. Straat Malakka, 5 v. Singapore n. Port Swetten- ham. Singkep, 5 90 m. ZW. Socotra. Stan vac Pcndopo, 5 v. Siigon n. Sungeigerong Sumatra, 5 540 m. W. ten N. Mimcoy. SMedrecht, pass. 5 Finisterre. Teiresias, 6 v. Soerabaja te Makassar. Teucer, 6 v. Plad.iu te Semarang. Tjipanas, 5 v. Singapore n. Tamatave. Tegelberg, 6 v. Montevideo. Tosari, 5 5.30 u. v. Suez. Tankhaven lil, 5 v. Sumgeigeron te Singapore. Tero, 5 730 m. ZO. New York. Themisto, 5 v. Odenise te Kopenhagen. Tibeiius, 6 v. Demerara te Paramaribo. Tibia, 5 900 m. W. ten N. St. Helena. Tjiluwah. 5 v. Tj. Priok naar Muntok. Tjitjalengka, pass. 5 ten O. Formosa. Taria, pass. 5 Runsal Jebel. Tawali, 5 120 m. W. Keywesl. Tomini, pass. 5 Daedalus n. Suez. Tjisadane, 5 110 m. O. ten Z. Cp. Cambodia. Triton, 5 v. Pta Cadon n. Pto Cabello. Talisse, 6 v. Port Said. Veen dam, 5 v. R'dam te New York. Willemstad, 5 v. Cristobal n. A'dam via Aruba. Winsum, 5 v. R'dam n. Hamburg. Willem Ruys, pass. 5 12 u. Kp. Bon. Waterman, 5 400 m NO St. Helena. Waicigapoe, 6 v. Soerabaja te Makassar. Westerdam. 5 800 tri. W. Lands End. Waal, 6 van Piraeus naar R'dam. IJsel, 5 nm. v. Tanger. Zuiderkruis, 5 160 m NO Cp. Race. Zonnewijk, 5 v. R'dam n. Montreal. Zeeland (SSM), 5 v. Lubeek n. Stettin. Zijpenberg, pass. 5 ten W. St. PaulsRock. KLEINE VAART Bab-T, 6 te Zaandam v. Kotka. Pavo, 4 v. Man'tyluoto n. Zaandam. Ponto. 5 te Gefle v. Hernosand. Ponza, 5 v. Stugsund n. Gefle. Casana, 5 v. Kopenhagen te Malmö. Ech, 5 v. Rotterdam te Dublin. Teletia. 5 v. Stettin n. Hamma. Tilly, 4 v. Rotterdam naar Obbola. Kortenaer, 5 v. Marieberg te Kingslymti Lies, 5 v. Huil naar Antwerpen. Peter, 6 v. Pernoviken te Huil. Suriname. 5 van Methil naar Hobro. Urmajo, 5 v. Rouaan naar Hamburg. SLEEPVAART Humber, met bok en baggermolen 5 van Le Havre. Noordholland, 6 v. Viervilte n. IJsland. Oceanus, 5 bij Newcastle. Heden overleed, zacht en kalm, nog geheel onver wachts. mijn innig gelief de man, onze zoon, be huwdzoon, broeder, zwa ger en oom GERRIT DEKKER in de leeftijd van ruim 39 jaar. J. M. Dekker-Koene Velsen. 6 Aug. 1952. Meervlictstraat 8. De begrafenis zal plaats vinden op Zaterdag 9 Aug. a.s. des namiddags 2 uur jp de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Namens wederzijdse ouders onze oprechte dank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons huwelijk onder vonden. C. W. v. d. ZEE F. v. d. ZEE-v. d. LEEK Kanaalstraat 56 rd. IJmuiden. Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank aan fam.. vrienden en bekenden voor de vele blijken van liefde bij de ziekte en het overlij den van onze lieve vi-ouw, hnoedcr, behuwdmoeder, grootmoeder en tante MARIA JOHANNA VAN DER STAAY. In het bijzonder aan de zeer geleerde Heren Dr. J. Mac. Daniël en Dr. P. J. W. van der Toorn. Tevens aan de Wijkzusters van „het Witte Kruis" Zr. T. de Beurs, Zr. Koerse, Zr. van der Ligt en en Zr. Kuyper. IJmuiden, 7 Aug. 1952. Oosterduinplein 76. Uit aller naam: J. G. Goppel. VOOR DIE TRIJS NERGENS TE KOOP! Prima O. F. club garnituur. bestaande uit 2 clubs, 4 stoelen voor slechts f 239. Bekleding naar keuze. 'T MEUBELHUIS, Zijhvcg 2628, Haarlem. EEN UITKOMST IN DEZE TIJD! Tegen lage conditie en gehéélzonder vooruitbeta ling leveren -wij u: haarden, radio, bedden, dekens, kar petten, lopers, gordijnen, vi trage, vloerbedekking, wrin gers. stofzuigers, rijwielen, meubelen, kinderwagens. VAN VEEN, Zijhvcg 26—28, Haarlem. Nog steeds alleen onze slechts 85 ct. per fl. DE RUYTERSTRAAT 150 PRES. KRUGERSTRAAT 2 wegens vacantie van 11 t/m. 17 Aug. EIcctrische Schoenmakerij en Lederhandel. PRES. KRUGERSTR. 1, IJmuiden. MAAK VAN DE NOOD EEN DEUGD en schaf u nu een prima costuum aan van VAN VEEN, Zijhveg 26—28, Haar lem. f 1.50 per week en zon der vooruitbetaling. met plastic rietjes TUINDERSSTRAAT 45 Tel. 4918 Zoekt U een motor in prima staat? ZONDAG 10 AUGUSTUS a.s- 8 UUR OVERWELDIGEND VACANTIE PROGRAMMA Sterren en nog eens sterren OLGA LOWINA de populaire jodelerin met haar Beierse kwarte t, jodelt al haar successen én ver zoeknummers OLGA LOWINA leert al haar bezoekers jodelen CEES DE LANGE,, Neerlands beste confé rencier. f WILLY VERVOORT de sappige Vlaamse komiek. BOB SCHOLTE, de meest populaire zanger van de Vlaamse omroep. Kwartet JOHNNY MEYER met zang van EDDY CHRISTIANI. DE WAMA'S, Neerlands grootste dwazen. JOHNNY MEYER, de keizer der accordeonisten. CAS OOSTHOEK, muzikaal juweel uit radioland. CARLO PIETRO, met imitaties van beroemde sterren Prijzen: 1.703.20 (alles inbegr.). Voorverkoop dagelijks van 10—3 uur. Tel. 12—3 uur nr. 13466 VRIJDAGAVOND 8 AUGUSTUS van 7 tot 9 uur nog gelegenheid tot het afhalen der Sederikaarten in bovenzaal „Kennemerhof". HET BESTUUR soeooooooooooooaooMoooMooooooeoooo» MEDISCH GEDIPL. SCHOONHEIDSSPECIALISTE O Gezichts en hoofdmassage Maquillage - Maskers 9 Ontharing - Manicure C - Gelaats-huidkundc g - Hoogte/.onbehandeling - BEHANDELING AAN HUIS NA AFSPRAAK DUIN EN KRUIDBERGERWEG 16 DRIEHUIS-WESTER VELD TEGENOVER HALTE TELEFOON 4757 (K 2550) "QO©öooooo©oo©&©öoööoo©oo©o©oe©ooooe©t HET IS MAAR EEN WEET LANGE NIEUWSTRAAT 781 IJMUIDEN-OOST Telefoon 6427 KOUSENATELIER HIN - VELSEN Aanmelding sollicitanten: 8.30—12 en KALVERSTRAAT 11, IJmuiden-Oost. 13—17 uur, vraagt voor één der filialen te Haarlem, een nette P Persoonlijke sollicitatie kan geschieden op Zalerdag 9 Augustus a.s. tussen 12-3 uur in het filiaal Kruisweg 45 S te Haarlem. 55 Ünnimntniitniiiii

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8