Amerikaans machtsvertoon tijdens Olympische revanche-wedstrijden Conclusie na Nederland Egypte zomervoetbal is geen voetbal Fanny Blankers viel opnieuw uit op tachtig meter horden Wilkes naar T orino Sportief feest bij jubileum N.O.C. en Olympisch Stadion Prins Bernhard reikt aan Fanny Blankers Coupe „Taher Pasja" uit Ascari wint zevende Grand Prix de France Van der Kuil scoort enige Nederlandse doelpunt MAANDAG 11 AUGUSTUS 1952 3 Onderscheiding voor Fanny A merikaanse zege Fanny valt Puck Brouwer wint Slechte wissel Hij zeiendoorn tweede Roeien De Hunze wint in Aarhuus Joegoslavië wint drielanden wedstrijd Wielrennen Voorting won in Den Bosch Bijster in Oss Haarlemmers Peters en Van Roon in Denemarken Nederlandse ploeg voor wereldkampioenschappen Belg De Rijck eerste in algemeen klassement A utomobilisme Rosier uit de baan en gewond Motorsport Races in Etten Dammen Keiler wint van Van Dijk Boksen Ezzard Charles verloor op punten BQNDSELFTAL ZONDER FUT EN TEMPO Van der Kuil scoort Laag tempo Ter lering Golf Cerda kampioen van België Van onze sportredacteur) Al was dan de hoofdschotel wat zouteloos en al werden dan niet alle bijgerechten even goed gebracht, een feit bleef het, dat het Stadion- en N.O.C.-..diner" Zondag middag in Amsterdam als geheel bij de tienduizenden verwende Nederlandse sport liefhebbers een bijzonder smakelijke en prettige indruk naliet. De revanchewedstrijden van de Olympische Spelen in Helsinki, georganiseerd ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van het Olympisch Stadion en het Nederlands Olympisch Comité, waaraan door vele buitenlandse gasten werd deelgenomen, werd dan ook een succes. Zowel voor degenen, die reeds ver voor het aanvangsuur in de stromende regen waren gaan zitten als voor de deelnemers en organisatoren, die een zoals het aanvankelijk leek mislukt sportfestijn door de veranderde weersomstandigheden zagen omgezet in een sportfeest, dat weliswaar weinig spanning maar toch diverse hoogtepunten telde. Een sportfeest echter ook, dat daarnaast een ieder duidelijk maakte dat het met Fanny BlankersKoen in de athletiek wel gedaan zal zijn (zij viel opnieuw uit tijdens de tachtig meter horden), en dat voetbal de hoofdschotel van het programma toch werkelijk geen spel is om in de zomer te spelen. Doch verder boden de revanchewedstrijden de toc- schouwers waaronder Konir.gin Juliana, Prins Bernhard en Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet hetgeen zij zo graag wilden zien: goede en sportieve kracht metingen. Naar United Press uit Turijn meldt heeft de voetbalclub „Torino" de Neder lander Faas Wilkcs overgenomen van „Internazionale". De transfersom werd niet bekend gemaakt. Puck Brouwer werd eerste op de 200 meter voor dames van de Olympische revanche- wedstrijden in het Amsterdamse stadion. Van links naar rechts: Johnson (Australië, tweede), Puck Brouwer eersteen Sylvia Cheeseman (Gr.-Br., derde). Veel had het anders niet gescheeld of de Olympische revanches waren een misluk king geworden. Want voor het aanvangsuur kletterde de regen in stromen op de regen jassen en parapluies van de duizenden toe schouwers op de onoverdekte tribunes en wat erger was de sintelbaan en de wielerbaan vertoonden binnen zeer korte tijd al bedenkelijke grote plassen. Doch nauwelijks had de reporter Dick van Rijn de opening van de middag aange kondigd en had de Koninklijke Familie in de ereloge plaats genomen, of de zon brak onder luide toejuichingen van de natte en aanvankelijk somber gestemde toe schouwers door. Daardoor ook kon de hors d'oeuvre van het feestdiner volkomen tot zijn recht komen: de huldiging van de Olympische kampioenen. Voorafgegaan door de Chef d'Equipe Karei Lotsy trok de Nederlandse afvaardiging naar de Spelen het stadion binnen en nadat de Nederland se en buitenlandse kampioenen op het ere podium een kleine lauwerkrans was aange boden, maakten allen onder de luide toe juichingen van het nagenoeg geheel gevulde stadion een ereronde. Eén van de deelneemsters viel een bui tengewone eer te beurt: Fanny Blankers Koen. Uit handen van Prins Bernhard kreeg zij tijdens de huldiging de hoogste onderscheiding, die het Internationaal Olympisch Comité kent: de Coupe Taher Pasja. Deze onderscheiding werd Fanny Blankers toegekend als erkenning van haar grote verdiensten voor de sport. De beker kon niet worden uitgereikt aan de Amsterdamse athlete, aangezien het kleinood nog in Lausanne de zetel van het IOC is. Prins Bernhard volstond met het overhandigen van een enveloppe, waarin zich het bewijs bevond dat Fanny BlankersKoen voor het jaar 1951 in het bezit van de beker was gesteld. Na deze uitstekend geregelde opening van de middag gaven de gymnasten van de Turnkring Den Haag, van de gymnastiek vereniging „Olympia" uit Nieuwenhagcn en van de Rotterdamse Turnbond een bij zonder goede demonstratie tafelspringen en oefeningen op de lange mat. Demonstraties, die bij de toeschouwers wel zeer in de smaak vielen en die ook een goede propa ganda betekenden voor de gymnastiek. Het eerste nummer van de atletiekwed strijden bracht vervolgens al direct een Amerikaanse overwinning. Op de honderd meter dames eindigde miss Morreau in 11,7 seconden als eerste voor Shirley Strickland (Australië) 11.8 seconden en de Nederland se Puck Brouwer, die met 11,9 seconden op de derde plaats kwam. De vierde en vijfde aankomende respectievelijk miss John son en miss Armitage (Groot-Brittannië) deden er ieder 12 seconden over. In hetzelfde nummer voor heren kwam Theo Saat lot een verrassende prestatie. Achter de Olympische kampioen Remigino die opnieuw eerste werd (10,6 seconden) eindigde hij in 10,7 seconden als goede tweede, voor de Engelse kampioen McDo nald Bailey (eveneens 10.7 seconden) en de Brit Ferguson, die in 10.8 seconden vierde werd. De achthonderd meter voor heren werd een volledige Amerikaanse overwinning. Pearman werd eerste in een minuut 52,6 seconden, gevolgd door zijn landgenoot Bar nes in 1 minuut 53 seconden en Wint (Ja maica), die er 1 minuut 54,1 seconden over deed. De Canadees I-Iutchinson wérd vierde, de Engelsman Parnell vijfde en de Neder lander Wolsink zesde. Bij de mededeling dat Fanny Blankers Koen definitief zou starten in het nummer tachtig meter horden voor dames, toonde het publick zich enthousiast. Zou de athlete, die in Helsinki met zoveel tegen slag te kampen had gehad zich dan toch nog revancheren en haar grote rivale Strick land verslaan, zo vroeg men zich af. Na de vierde horde wist men heter. Fanny slecht gestart had direct al een duidelijke achterstand op Shirley Strick land en toen zij de vierde horde wilde nemen, stootte zij deze met het eerste been al om, waardoor zij kwam te vallen en met een smak op de sintelbaan terecht kwam. Ontmoedigd liep zij daarna uit de baan om even later naar Shirley Strickland te hollen om haar geluk te wensen. Toch leverde dit nummer nog een Neder lands succes op. Want Willy Lust slaagde er in zij het met grote achterstand als tweede te eindigen in 11,6 seconden. Strickland had er precies 11 seconden over gedaan. Derde werd de Engelse Jean Des- forges (11.8 seconden)', vierde mejuffrouw Van der KadeKoudijs (13 seconden) en vijde miss Damowski van de Verenigde Staten. Op de 110 meter horden voor heren kwa men de Nederlanders er vrijwel niet aan te pas. De Amerikaan Barnard werd win naar (de Olympische kampioen Dillard liet verstek gaan) in 14,3 seconden, gevolgd door de Engelsman Parker (14,9 seconden), en de Nederlanders Broeken (15,4 secon den) en Nederhand (15,5 seconden). Puck Brouwer was het vervolgens, die Nederland aan een eerste plaats hielp. In 24.3 seconden eindigde zij als eerste op de 200 meter dames, gevolgd door miss John son (Australië) en miss Cheeseman (Enge land). De Engelsman McKenley won voorts de 200 meter voor heren in 21,3 seconden voor Laing (Jamaica) en Theo Saat, en de 400 meter werd een overtuigende overwinning voor de Olympische kampioen George Rho- den (Jamaica) in 47,9 seconden. Pearman werd in dit nummer tweede (48,6 sec.) en Dick (Engeland) derde in 48.7 seconden. De Olympische kampioen op de 3000 meter de Amerikaan Ashenfelter be vestigde zijn superioriteit door in 8 minuten 41,6 secon'dep eerste te worden, vèr voor de Engelsman Law (8 min. 48,4 sec.) en de Nederlander Van de Veerdonk (9 minuten). Op de 1500 meter was het de Belg Gaston Reiff, die er geen twijfel over liet bestaan, wie dè sterkste op dit nummer was. Hij werd eerste in 3 minuten 58 seconden, voor de Engelsman Seaman, die er 4 minuten 2,6 seconden over deed. De Nederlander Seeu- wen kwam als vierde aan in 4 minuten 8 seconden. Door een slechte wissel tussen Nel Buch en Willy Lust eindigde de Nederland se damesploeg op de derde plaats in het nummer vier maal honderd meter estafette. De Verenigde Staten werd hier winnaar in 46.9 seconden en de Engelse ploeg werd tweede in 47,7 seconde. De tijd van de Ne derlandse dames was 48,2 seconden en die van de gemengde ploeg (Van der Kade Koudijs, Damowski, Johnson en Strickland) eveneens 48.2 seconden. De Amerikaan Mattos tenslotte liet in een demonstratie zien, hoe ver hij het bij het polsstokhoogspringen heeft gebracht. Een heel eind, getuige de 4,47 meter, die hij bereikte. Beheerst had hij daarmee zijn persoonlijk record, dat op 4.44 meter stond, met 3 cm verbeterd. Volledigheidshalve zij vermeldt dat het Nederlands record op 3.97 1/5 meter staat. Minder aantrekkelijk, hoewel niet zonder spanning, was het wielrennen. In de eerste rit van de sprintwedstrijd tussen onze land genoot Hijzelendoorn, de Engelsman Pea cock en de zilveren médaille-winnaar, de Australiër Cox, zette Hijzelendoorn de sprint te vroeg in. Met Peacock aan zijn wiel en Cox er vlak achter ging hij de laat ste bocht, op kop rijdend, in en tot drie meter voor de finish bleef hij voor. Toen kwam Peacock naast hem en met een paar forse rukken schoot de Engelsman hem voorbij om met een banddikte te winnen. In dé tweede rit lagen de renners bij de 200 meter-streep in dezelfde positie, maar nu handhaafde Hijzelendoorn zich, laag door de bocht rijdend. Peacock werd twee de, zodat de derde rit de beslissing moest bi-engen. Hijzelendoorn liet zich reeds op het rechte eind voor de laatste bocht ver rassen. Cox drong hem naar boven, zodat Peacock binnendoor kon schieten. Met ruime voorsprong ging hij op de eindstreep af. Hijzelendoorn spande al zijn krachten in, maar verder dan op een half wiel naast de Engelsman kwam hij niet. Peacock won de rit en daarmee de sprintwedstrijd voor Prins Bernhard overhandigt, Fanny een enveloppe, waarin het bewijs dat haar de Coupe Taher Pasja is toegekend. onze landgenoot en Cox, die in alle drie de ritten de derde plaats had bezet. Van de aangekondigde ploegenachtervol- ging tussen Nederland en Engeland kon niets komen, aangezien de Engelsen verstek lieten gaan. De achtervolging tussen een Nederlandse A-ploeg met Plantaz, De Groot, Voor ting en Van 't Hof en een B- ploeg leverde een ruime overwinning op- voor het A-team, dat de 4 km. aflegde in 5 minuten 05.0 seconden. Tijdens de op het Brabandmeer in de om geving van Aarhuus gehouden Deense roei- kampioenschappcn is bij de dames de vier met stuurvrouw van de Groningse roeiver eniging „De Hunze" er in geslaagd op de eerste plaats beslag te leggen. In de tijd van 3 min. 47,7 over de 1000 me ter plaatste „De Hunze" zoch vóór Aarhuus, dat in 3 min. 51.9 tweede werd. Op de derde plaats eindigde Gefion (Kopenhagen) in 4 min. 14.5. Op de internationale dameswedstrijd die ge durende de Europese roeikampioenschappen in Macon werden gehouden, behaalde „De Hunze" eveneens de zege vóór Aarhuus. Toen waren de tijden over 1000 meter respectieve lijk 3 min. 29.6 cn 3 min. 33-3. Op de Baldeney Sec heeft Joegoslavië de drielanden wedstrijd Wcst-Dui IslandOosten rijkJoegoslavië gewonnen met 18 punten. West-Duitsland werd tweede met 15.5 en Oos tenrijk derde met 14.5 punt. De Joegoslaven wonnen de nummers twee en vier zonder stuurman, cn de race van de achten. De double sculls was voor Duitsland. Oostenrijk won het skifnummcr en de vier met .stuurman. De tijden waren matig door regen en sterke tegenwind. In Den Bosch werd Zondag een wieier- wegwedstrijd voor professionals gehouden over een afstand van honderdvijftig kilo meter. De uitslag luidde: 1. G. Voorting (Haarlem) 3 uur 42 min. 59 sec. 2. Van Oers (Langeweg) 3 uur 43 min. 49 sec. 3. Van Est (St. Wille brord) z. t. Op de wielerbaan in Oss werden Zaterdag baanwedstrijden gehouden voor professionals. De uitslagen luidden: Sprint over 3 ronden (560 meter). Ie serie: 1. Boeyen (Oss) 12.2 sec. 2. G. Voor ting (Haarlem). 2e serie: 1. Bijster (Haarlem) 12.1 sec. 2. Faanhof (Roosendaal). Finale: 1. Bijster 12.2 sec. 2. Boeyen. Achtervolgingswedstrijd over 15 ronden (2,8 km.): 1- Dekkers (Eindhoven) 3 min. 13 s. 2. Van Brecnen (Amsterdam). Koppclwedstrijd van 45 minuten: 1. Bijster— Nolten (Haarlem—Geleen) 8 pnt. 2. Boeyen— Van Est (OssSt. Willebrord) 5 pnt. De derde en laatste etappe van de weg wedstrijd voor amateurs in Denemarken, van Odcnse naar Kopenhagen, is gewonnen door de Nederlander Kooyman. Hij legde de 205 kilometer af in 4 uur 51 min. 35 sec. Er werden verscheidene uitlooppogingen ondernomen, maar het peloton bleef bijeen totdat Kooyman in de Deense hoofdstad, waar vijf ronden gereden moesten worden, wist te ontsnappen en met een kleine voorsprong als eerste over de streep ging. Peters (Ned.) werd tweede. De uitslag luidde 1. Kooyman (Ned.) 4-51.35. 2. P. Peters (Ned.) 4.51.54. 3. Snel (Zweden) 4.51.54. 4. Joergcnsen (Dcnem.) z. t. 5. Lindgren (Zweden) z. t. 21. Van Roon (Ned.) 4.52.47. Het cindklasement van de wedstrijd was alsvolgt 1 1. Dalgaard (Denem.) 18-56.56. 2. Lundh (Zweden) 18.57.01. 3. Pedersen (Dcnem.) 18.57.36.. 4. Lindgren (Zweden) 18.58.15. 5. Thygesen (Denem.) 18.58.48. 6. Kooyman (Ned.) 18.58.55. 7. Martensson (Zweden) 18.59.04. 8. Hansen (Denem.) 18.59.38. 10. Van Roon (Ncd.) 19.03.44. 14. P. Peters (Ncd.) 19.22.41. De sportcommissie van de K. N. W. U. heeft de navolgende renners ingeschreven voor do wereldkamDioenschappen wielrennen, die van 23 lot 31 Augustus in Luxemburg (wegwed strijden) cn Parijs (baanwedstrijden) zullen worden gehouden: Beroepsrijders wegwedstrijd: W. van Est (SI-Willebrord), W. Wagmans (Breda). J. Dek kers (Eindhoven), H. Faanhof (Roosendaal), J. H. Nolten (Gcleen) en G. Voorting (Roosen daal). Reserves: M. Roks (Sprundcl) en H- Breenen (Amsterdam). Amateurs wegwedstrijd: J. Plantaz (Eind hoven). A. Voorting (Haarlem), A. van 't Hof (Sassenhcim), C. Aanraad (Oud Gastel), H. Gclisscn (Bcck-L.) en P. v. d. Brekel (Echt-L) Reserves: P. Peters (Haarlem) en P. Kooy man (Den Haag). Sprint beroepsrijders: A. van Vliet (Woer den), J. Derksen (Amsterdam) en C. Bijster (Haarlem). Sprint amateurs: J. Hijzelendoorn (Amster dam). Achtervolging beroepsrijders: W. van Est (St. Willebrord) en J. Derksen (Amsterdam). Reserve: H. v. d. Kamp (Gennep-L.) Achtervolging amateurs: P. van Heusden (Amsterdam) cn W. Vreeswijk (Alphen a. d. Rijn). Stayers: .T. Pronk (Alkmaar), gangmaker F. Wiersma (Amsterdam), C. Bakker (Wor- merveer) gangmaker A. de Graaf (Amster dam). C. de Best (Haarlem) gangmaker H. Nosel (Duitsland). A.DVERTENTIE Ronde van Duitsland De Belg De Mulder heeft de vierde étappe, EssenKeulen (233 km.) van de ronde van Duitsland gewonnen. Hij sloeg zijn landgenoot De Rijck in de eindsprint. Derde werd Pankskc (Did.); vierde Holt- höfer (Did.) en vijfde Müller (Did.). Smits (Ncd.) werd zesde, Vinken (Ned.) ne gende, Dc Hooe (Ned.) twaalfde, Van der Zandc (Ned.) veertiende cn Lambrichs (Ned.) zestiende. Dc vijfde étappe van de Ronde van Duits land, van Keulen naar Trier, 195 km. had tot ••itslag 1. Müller (Did.) 6.05.0. 2. Thcissen (Did.) op 2 m. 4 sec meer, 3. Kemp (Lux). 6-19.33. 4. Vinken (Ncd.) z. t. 5. Smits (Ned.) z. t. 'Vervolgens alle andere renners ex aequo in dezelfde tijd als Kemp. In het algemeen klassement behield de Belg De Rijck de leiding, met een totaaltijd van 33.55.25, --oor De Mulder (B.) 33.59.29 en Thcissen (Did.) 34.18.47. Op het nieuwe circuit van Comminges is de zevende cn voorlaatste Grote Prijs van Frankrijk verreden voor wagens van de formule II. Er waren 19 deelnemers. De uitslag luidt: 1. Ascari (Ferrari) gem. snelheid 138.782 km/u.; 2. Farina (Ferarri); 3. Bchra (Gordini); 4. Whitehead (Alta); 5. De Graffcnried (Mascrati); 6. Giraud-Caban- tous (HWM)7. Bayol (Osca). De Ferrari van Ascari kreeg motorpanne in de tweede ronde, waarop Ascari het stuur overnam van de Fransman Simon, die tot dezelfde ploeg behoort. Rosier gewond Toen de wedstrijd een uur geduurd had en de Fransman Rosier, die op dat moment vierde was met een ronde achterstand, een andere renner wilde inhalen, reed hij met zijn Ferrari uit de baan. Hij liep snijwonden aan het gelaat en inwendige kneuzingen op, maar een jonge man uit het publiek en twee gendarmes werden ernstig geblesseerd en moesten in een ziekenhuis worden opgeno men. waar de jonge man kort daarna is overleden. Te Etten zijn gisteren internationale motor races gehouden. Dc uitslagen waren: 500 cc. klasse, internationaal: 1. Tony Mc Alpine (Australië) met Norton, gemiddelde snelheid 118.78 km/u.; 2. Bakker (Ncd.) met Norton; 3. Fokke Bosch (Ned.) met Norton; 4. E. Barrett (Engeland) met Norton. 350 cc. internationaal: 1. Tony Mc Alpine (Australië) met Norton, gemiddelde snelheid 113.71 km/u.; 2. R. Matthews (Ierland) met Velocette; 3. H. Ranson (Engeland) met AJS; 4. C. Mason (Engeland) met Velocette. 250 cc. nationaal: 1. A. Maessen met Guzzi; 2. Postma met Guzzi. 125 cc. nationaal: 1. L. Simons (Nederland) met Mondial. In Amsterdam werd dc eerste partij, Van Dijk—Keiler, van de tweede beslissende drie kamp tussen Van Dijk. Keiler en Roozenburg om het persoonlijk kampioenschap van Ne derland gespoeld. De wedstrijd eindigde in een overwinning voor Keiler. Zaterdag 16 en Zondag 17 Augustus zullen in Amsterdam respectievelijk de partijen Van DijkRoozenburg en RoozenburgKeiler worden gespeeld. Tijdens een bokswedstrijd over tien ronden, die in Ogden (Utah) werd gehouden tussen de ex-wereldkampioen Ezzard Charles en Rex Laync ging de hoop van Charles op een even tueel wereld titelgevecht te niet. toen de scheidsrechter, de oudwcreldkarnpiocn Jack Dempsey, de wedstrijd op punten gewonnen verklaarde voor Layne. De menager van Ez zard protesteerde hevig tegen deze uitspraak. In een wel heel slechte voetbalwedstrijd speelde het Nederlandse Bondsclftal Zondag middag tijdens dc Olympische revanches in het Olympisch Stadion in Amsterdam gelijk tegen het Olympisch elftal van Egypte. Eén-één werd het, maar voor hetzelfde geld als er schutters waren geweest bij beide teams had het echter tien-tien, of zoals u wilt, vijftien-vijftien kunnen worden. De punten werden nu gedeeld met ieder team slechts -één doelpunt en dat was ook wel in verhouding met het ver toonde. Want beide elftallen kwamen tot even slechte prestaties en beide teams ook misten een even groot aantal kansen. Een en ander was er natuurlijk oorzaak van, dat dc toeschouwers zich na dc vertoning afvroegen waarom men toch de voetbal wedstrijd op het programma had gezet. Want uitgezonderd enkele pittige perioden bleek maar al te duidelijk, dat dc spelers van het Bondsclftal dc fut cn het door zettingsvermogen misten om er werkelijk een wedstrijd van te maken cn Egypte met een duidelijke nederlaag naar de Nijl terug te sturen. Want dat kon. De Egyptenaren voelden elkaar weliswaar goed aan en kwamen ook wel tot vlotte combinaties, maar toch had het Nederlandse team, dat op Alberts en Terlouw na het Olympische elftal was, de Egyptenaren gemakkelijk kunnen ver slaan. Dat gebeurde niet. Want het oude mankement, kwam maar weer overduide lijk aan het licht: geen schutters. Enige tiid vóór de Spelen in Helsinki dacht de keuze-commissie dat een voor hoede met Van Roessel als leider wel tot resultaten zou komen. En er waren alle be wijzen voor die gedachte. Van Melis bleek niet de man te zijn, die door kon zetten, Van Roessel lukte dat wel. Maar ook hij kwam er in Finland niet doorheen en hij kwam er Zondagmiddag in Amsterdam op nieuw niet doorheen. Stopper Bastin was hem maar al te dik wijls de baas en alleen als Van Roessel van zijn bewaker weg liep en dat probeerde hij gelukkig wel eens wist hij gevaar lijke situaties te scheppen. Iets wat de binnenspelers Bennaars en Mommers niet konden, evenmin als Clavan, die helemaal niets presteerde. Alleen Van (Ier Kuil lukte liet af cn toe om met zijn handige cn flitsende schijn bewegingen en met korte passes zijn col lega's in dc voorhoede kansen te geven. Benutten deden die ze niet. Daarvoor ont brak het harde, zuivere schot. Dc VSV'er lukte het één maal wel. Dat was in de eenendertigste minuut toen een crosspass van links plotseling voor zijn schoen belandde. De Egyptische doelman Hemida had toen geen enkele kans om zijn schot te keren. Dat doelpunt bracht overigens de ande ren tol wat meer activiteit. Daarvóór was het een aaneenschakeling geweest aan beide kanten van gemiste kansen, slecht plaatsen en mislukte combinaties. Maar dat doelpunt van Van der Kuil bracht ook de Egyptenaren tot wat meer vuur. En zij slaagden er dan ook spoedig in om de stand weer gelijk te maken. Dat gebeurde toen rechtsbinnen El Dizwi geheel onver wachts van enkele meters afstand een schot loste dat via de onderkant van de lat net even over de doellijn stuitte. Met dat doelpunt hadden de Egyptena ren echter ook al hun kruit verschoten en zij deelden dan ook weer spoedig met de Nederlanders in de malaise. Ook de tweede helft bracht niet veel aantrekkelijks. Hel tempo bleef laag cn veel uitgezonderd een enkele snel uit gevoerde switch deden de beide elftal len dan ook niet voor elkaar onder. Een schot van Bennaars tegen de paal bracht opnieuw een tijdelijke opleving van het spel, maar doelpunten bleven üit. Al wa ren er kansen te over. Mekkawi, de Egyptische middenvoor, kreeg op een gegeven moment een kans, die vrijwel niet te missen was. Hoe hij het presteerde was een raadsel, maar hij schoot van nauwelijks een meter afstand van de doellijn na een lage voorzet van rechts hoog over het Nederlandse doel. En zeven minuten voor het einde herhaalde links binnen Elfar dat knappe staaltje nog eens. Doelpunten kwamen er niet meer. En met hef gelijke spel kregen beide partijen wat het toekwam. Al moet daarbij gezegd worden dat de Nederlanders over de ge hele wedstrijd genomen toch iets sterker waren dan hun tegenstanders. De Egypte naren daarentegen combineerden beter en plaatsten ongetwijfeld ook nauwkeuriger. Wat dat betrof kon het Bondsclftal nog wel iets van het Egyptische elftal leren. De organisatoren konden van deze wed strijd ook iets leren. Namelijk, dat oj» het programma van een sportmiddag in de maand Augustus geen voetbalwedstrijd mag voorkomen. Vooral niet een wedstrijd van teams, die een zware competitie, ge volgd door een zware Olympische training, achter de rug hebben. De zomer is voor de zomersporten cn daartoe hoort voetbal niet. Ook niet liet zogenaamde zomervoet bal dat het Bondsclftal en het Egyptische elftal Zondagmiddag lieten zien. Want zo- mcrvoetbal het is gebleken is geen voetbal. De Argentijn Cerda heeft het internationaal open golikampioenschap van België gewon nen met een totaal van 286. De vierde en laatste ronde kwam hij rond met 70 slagen. Onze landgenoot Witte eindig de op de tiende plaats met de Belg Seys. Bei den hadden een totaaal van 303. In de vierde ronde had Witte 77 slagen nodig om rend te komen. Kraak wordt gepasseerd. De Egyptische binrienspeler El Dizwi heeft een schot op Kraak's doel gelost en een fractie van een seconde later zal de bal via de onderkant vart de lat net iets achter de doellijn belanden.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5