Troonswisseling in Jordanië, Hoessein volgt Talal op De Koningin ontving heden de kabinetsformateur Communistische activiteit in Brits Noord-Borneo Weerbericht Geesteszieke vorst door parlement afgezet Politieke verklaring van de Labourparty Eden gaat hertrouwen Meisje bij Castricum in zee verdronken Prof. Romme heeft geen bezwaar tegen minister uit de vakbeweging Gewelddaden door „Serawaks- Indon esisch bevrijdingsleger" Ridgway spoort Engeland en Frankrijk aan Het woord is aan Mgr. dr. B. J. Eras overleden Scherpe terechtwijzing voor Bevan Naguib bereid tot samenwerking met Westen Accoord in Macao Hoe Hvasta ontsnapte uit Tsjechische gevangenis Expositie in paleistuin Schroom van bewoners bemoeilijkt onderzoek Britse missie naar kolen- en staalgemeenschap Bol en oranjekleurig 6?*fr JAARGANG No 28 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: S061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 12 AUGUSTUS 195 2- IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 296e JAARGANG 188 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman AMMAN (Reuter). Het parlement van Jordanië heeft gisteren in een geheime bui tengewone vergadering de regering van de geesteszieke Koning Talal beëindigd en zijn zoon, prins Hoessein tot Koning uitgeroe pen. Het kabinet besloot in een bijeen komst, die zes uur duurde, dat een regent- schapsraad voor de nieuwe Koning zal op treden tot deze op 2 Mei van het volgende jaar de 18-jarige leeftijd bereikt zal heb ben. Koning Hoessein studeert aan de bekende school van Harrow in Engeland. De geestesziekte van zijn vader, Talal, is het afgelopen jaar ernstiger geworden. Toen Talal in het begin van de vorige maand, na een verblijf van zeven weken te Parijs en Lausanne, in zijn land was te ruggekeerd, uitte hij de wens zijn volk weer te zien. Hij reed alleen te paard in galop door de hoofdstraten van Amman, nadat hij leden van het Arabische legioen, die hem wilden begeleiden, had terugge wezen. Na een bezoek aan de premier kon men hem bewegen, per auto naar zijn paleis terug te keren. Tijdens zijn verblijf in Europa deed zich het volgende incident voor. Toen hij te Lau sanne zijn vrouw. Koningin Zain, en de toenmalige prins Hoessein wilde bezoeken, liet de Koningin weten, dat zij hem niet wenste te zien, voordat zijn geestestoestand zou zijn verbeterd. Bij zijn terugkomst te Amman stelde Talal zich ter beschikking van de premier. Londen tevreden Het bericht van de troonswisseling in Jordanië is te Londen met algemene vol doening ontvangen. In de Britse hoofdstad bestond, aldus Reuter, enige ongerustheid over de toestand in Jordanië, veroorzaakt door de moord op de bekwame Koning Ab- doellah ruim een jaar geleden en de zwakke gezondheid van diens opvolger, Koning talal. De troonsbestijging van Koning Hoessein betekent, dat de twee Hasjemietische ko ninkrijken, Jordanië en Irak, zullen wor den bestuurd door twee neven, die hun op leiding aan dezelfde Engelse school hebben gehad. Volgend jaar zullen beiden, bij het bereiken van de 18-jarige leeftijd, zelf het bestuur in handen nemen. De nieuwe Koning vertoeft op het ogen blik bij zijn moeder te Lausanne. A.F.P. vernam in Lausanne, dat Hoes sein Maandag van de Jordaanse premier een telegram heeft ontvangen, dat was ge adresseerd aan „Koning Hoessein I". De prins bracht onmiddellijk zijn moeder, die zich in de stad bevond, op de hoogte van de inhoud van het telegram. Verwacht wordt, dat het koninklijk gezelschap nog een tiental dagen in Lausanne zal blijven. Commissie Na de terugkeer van Talal te Amman benoemde de volksvertegenwoordiging in een geheime vergadering een commissie van drie senatoren en zes afgevaardigden om medische rapporten over de Koning te bestuderen. Deze commissie wees drie artsen uit Amman aan, die op hun beurt de bevindingen van twee Egyptische ge neesheren bestudeerden. De doktoren uit Amman kwamen tot de con clusie, dat Talal tengevolge van krankzin nigheid niet in slaat was tot regeren. Hier op verzocht de regering het parlement aan LONDEN (Reuter). Het dagelijks be stuur van de Britse Labourpartij heeft een tussentijdse verklaring over de binnenland se politiek uitgegeven getiteld „Laat ons de feiten onder de ogen zien". Hierin wordt de verklaring van het verbond van vakver enigingen, de T.U.C. goedgekeurd, volgens welke „de grootst mogelijke mate van bewapening binnen de perken van de mid delen, die ter beschikking staan, moet wor den bereikt". „De vrede kan niet worden gewonnen door zwakte", aldus deze verkla ring. Het bestuur wil, dat periodiek met de bondgenoten het bewapeningsprogram wordt herzien met inachtneming van Enge- lands Economische positie en de internatio nale toestand. Op het gebied van de industriële politiek stelt het bestuur voor: hernieuwe nationa lisatie van het wegvervoer en de staal industrie, „verlening van de grootst moge lijke voorrang" aan uitbreiding van de kolen- en staalproductie, heruitrusting en reorganisatie van de voedselmarkten en uitbreiding van de sociale voorzieningen. Een toekomstige Labourregering zal, aldus de verklaring, een mandaat zoeken om waar nodig het. publiek eigendom uit te breiden en te verzekeren, dat de particu liere industrie haar plicht tegenover de verbruikers vervult. Waarnemers geloven, dat op de in Sep tember te houden jaarlijkse vergadering van de Labourpartij voorzitter Attlee een beslissing over de Britse bewapening zal trachten te forceren. Men verwacht, dat het tot hevige debatten met de aanhangers van Bevan zal komen. Het goedkeuren van de verklaring van de T.U.C. wordt gezien als een scherpe officiële terechtwijzing aan het adres van Bevans aanhangers, die menen dat de Britse economie de huidige bewape ningsinspanning niet kan dragen zonder verlaging van de levensstandaard. Op de conferentie zal een nieuw dagelijks bestuur worden gekozen. In het huidige bestuur-hebben op een totaal van negen-, tien leden, Bevan en drie zijner aanhan gers zitting. „de hand van deze conclusie, de regering van Koning Talal te beëindigen. Koning Talal, die thans is opgevolgd door zijn zoon Hoessein, is vaak „de eenzame prins" genoemd. Overschaduwd door zijn energieke vader, Koning Abdoellah, had hij in zijn jeugd weinig gelegenheid, zich in de kunst van het regeren te bekwamen, aangezien hem vrijwel geen verantwoordelijkheden wer den toevertrouwd. Dit zou hebben bijge dragen tot de geestesziekte, die zich latei- bij Talal openbaarde in de vorm van vla gen van achterdocht en ernstige neerslach tigheid. LONDEN (United Press) De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, zal binnenkort in liet huwelijk treden met miss Clarissa Spencer Churchill, een 32-jarige nicht van premier Winston Churchill. Miss Churchill is de enige dochter van wijlen John Spencer Churchill, een broer van de premier. Eden, die tot dusverre gold als een van de „begeerlijkste" vrijgezellen van de Britse Society, scheidde in Juni 1950. Hij is 55 jaar. Eden was, toen hij in 1950 scheidde, 27 jaar getrouwd. Hij was eiser in het echt scheidingsproces. Hij beweerde dat zijn echtgenote hem in Januari 1947 had ver laten. Eden heeft één zoon. Eden en miss Churchill kennen elkaar al enkele jaren. Tijdens de oorlog was miss Churchill werkzaam op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daarna werkte zij voor de uitgevers van het modeblad „Vogue" en voor de filmregisseur Sir Alexander Korda. Defensie van Midden-Oosten CAïRO (Reuter). Dc Egyptische op perbevelhebber, generaal Naguib, heeft aan verslaggevers verklaard, dat dc militaire leiders in Egypte gaarne met de Westelijke mogendheden willen samenwerken op het gebied van de defensie. Zij zijn van mening dat zij met Groot-Brittannië. Amerika en Frankrijk tot overeenstemming kunnen komen, zonder dat de nationale aspiraties in gevaar komen. De generaal zei ook, dat er bij de binnen landse zuivering niet te zacht zou worden opgetreden. Het hoofdkwartier van generaal Naguib heeft Maandag te Cairo medegedeeld, dat eenheden van het Egyptische leger deze ge hele week oefeningen in het gebied van Cairo zullen houden. Maandag trokken bij het aanbreken van de dag reeds gemotori seerde troepen door de straten van de Egyptische hoofdstad. Het hoofdkwartier van het leger her haalde zijn waarschuwing, waarin het volk wordt aangeraden, geen geloof te hechten aan valse geruchten. „Personen, die dergelijke geruchten zouden versprei den, zullen als verraders beschouwd wor den en dienovereenkomstig worden ge straft", aldus een bekendmaking van het hoofdkwartier. MACAO. (Reuter). Volgens welinge lichte kringen hebben vertegenwoordigers van Macao en China een compromis be reikt bij de besprekingen ter regeling van de jongste grensincidenten. Binnen enkele dagen wordt een algehele regeling ver wacht. De grenswachten van Macao hebben volgens berichten, die Hongkong Zondag bereikten, hun prikkeldraadversperringen verwijderd en zij hebben zich ongeveer vijftig meter teruggetrokken. MüNCHEN (Reuter). In München heeft Maandag een Tsjechoslowaakse jour nalist verklaard, dat hij te zamen met een jonge Amerikaan, John Hvasta, op 2 Janu ari is ontsnapt uit de speciale gevangenis te Leopoldow en dat Hvasta, een genatura liseerd Amerikaan, die in 1948 naar Tsjechoslowakije terugkeerde voor studie, zich waarschijnlijk in het land schuil houdt. De journalist wilde zijn naam niet bekend maken uit vrees voor mogelijke vergel dingsmaatregelen tegen zijn verwanten in Tsjechoslowakije. Drie dagen geleden verklaarden func tionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat de Tsjecho slowaakse regering had medegedeeld, dat Hvasta in Januari uit een gevangenis was ontsnapt, waar hij veroordeeld wegens spionnage, een gevangenisstraf van tien jaar uitzat. Volgens de journalist verblijven in de gevangenis waaruit hij ontvluchtte belang rijke politieke gevangenen als officieren, dominees en buitenlanders. De gevangenen moesten helpen bij het restaureren van de gevangenismuur en slaagden er in een gat hierin vrij te laten, waardoor zij in de na middag van de tweede Januari ontsnapten, aldus de journalist. In een nabijgelegen dorp gingen de ontsnapten in kleine groep jes uiteen en de journalist slaagde er in, samen met een medevluchleling, na een tocht van 28 dagen over de West-Duitse grens te ontkomen. Hvasta zou hebben meegedeeld, dat hij bevreesd was voor de grensoverschrijding en dat hij meende een kans te hebben zich bij vrienden schuil te kunnen houden. Maandagmiddag is de 18-jarige mejuf frouw T. B. uit Wateringen bij het baden in zee nabij Castricum in een diepe kuil geraakt en verdronken. Hoewel het meisje spoedig op het strand kon worden gebracht, waar de arts H. J. van Nievelt trachtte door kunstmatige ademhaling de levens geesten weer op te wekken, mocht dit niet meer baten. Mejuffrouw B. behoorde tot een gezelschap kantoorbedienden, dat voor een dagje aan het Castricumsé strand ver toefde. Het stoffelijk overschot is per zie kenauto naar de ouderlijke woning ver voerd. Hel historische slot Neubourg te Gulpen in Limburg is als hötel-restaurant in ge bruik genomen. Het kasteel werd gebouwd in het begin van 1600. In 1811 kwam het in bezit van graaf Oscar de Mar chant et d'Ansembourg. Na de bevrijding van Zuid- Limburg in September 1944 was kasteel Neubourg het hoofdkwartier van een Ame rikaanse legergroep totdat Duitsland capi tuleerde. Generaal Eisenhower en kardinaal Spelman vertoefden in die tijd op het slot. In een der bijgebouwen is een oorlogs museum ingericht, dat door vele toeristen bezocht wordt. (Van onze parlementaire redacteur) Koningin Juliana heeft hedenmorgen om half twaalf in het paleis aan de Lange Voorhout in Den Haag de kabinetsforma teur, mr. L. A. Donker, ontvangen, ten einde door hem op dc hoogte te worden gesteld van de ontwikkeling van de kabi netsformatie. Na voor de derde keer tijdens zijn for matie-arbeid een gesprek te hebben ge voerd met het Eerste Kamerlid prof. Beaufort (KVP) heeft de formateur mr. Donker Maandagmiddag achtereenvolgens nog ontvangen prof. dr. J. Zijlstra, hoog leraar in de Staathuishoudkunde in de fa culteit der Economie van de Vrije Univer- teit te Amsterdam, en mr. J. W. Beyen, directeur van het Internationale Monetair Fpflds te Washington. 'Gisteravond heeft er opnieuw een onder houd plaatsgehad tussen de formateur en dr. Drees, de demissionnaire minister president, die voorbestemd zou zijn om in het nieuw te vormen kabinet minister van KUCHING, Sera wak (Brits Noord-Borneo). Bewapende en in uniformen gestoken com munisten zijn in het tot gisteren vreedzame Serawak terroristische activiteiten begon nen, zo is gisteren officieel te Kuching medegedeeld. Een woordvoerder van het gouvernement zeidc, dat de afkondiging van een nood toestand in het district Kuching op Zater dag het directe gevolg was van geweld daden, die eerder in de week gepleegd waren door lieden, die zich leden van het „Scrawaks-Indonesischc volksleger voor de bevrijding" noemen. Deze woordvoerder voegde hieraan toe: „Dit is geen kwestie van bewapende sluip moordenaars, die geld afpersen, doch een rechtstreekse actie van militant commu nisme". a Van 13 lot en met 21 Augustxis wordt te Apeldoorn de tentoonstelling „Het Loo in bloemenpracht" gehouden. De Koningin heeft toestemming gegeven de expositie te organiseren in de tuin van het paleis, in en rondom de Orangerie. In de tuin staan onder andere enkele. Oranjebloesem- bomen van pl.m. 300 jaar oud waarvan er drie uit de tuin van Jacob Cats stam men. Bovendien is de Mijrtus Communis te bezichtigen, daterende van 7 Februari 1901. Deze is namelijk gestekt uit het bruidsbouquet van Koningin Wilhelmina. Op de foto: aan de bloemenpracht in de tuin wordt nog hard gewerkt. Middenin komt een vijver met verlichte fontein. Op de voorgrond is men bezigde Mgrtus Communis te verplaatsen. Zeven personen zijn reeds gearresteerd volgens de nieuwe noodregelingen. Ge noemde woordvoerder zeide, dat vijf van hen in het bezit waren van grote hoeveel heden communistische lectuur. De beperkte politiemacht in de Britse kolonie doorkruist nog het oerwoud en het rubbergebied in de streek van Kuching op zoek naar vijf per sonen. onder wie een vrouw, die verant woordelijk zijn voor dc gewelddaden van de vorige week. Men vreesde, dat zij de Indonesische grens bereikt zouden hebben, ongeveer 40 kilometer van de piaats, waar zij Woens dagochtend een politie-beambte doodscho ten en twee anderen ernstige wonden toe brachten. Autoriteiten van het gouvernement menen, dat de communistische activiteiten geleid worden van een hoofdkwartier in het gebied van Pontianak (Indonesië) uit, dat ongeveer 160 km van Kuching verwijderd ligt. Het gouvernement houdt de Indonesische regering volkomen op de hoogte van alle ontwikkelingen. De nieuwe noodregelingen voorzien in de doodstraf voor illegaal dragen van wapens of het gebruik van wapens en strenge ge vangenisstraffen tot 15 jaar voor kleinere overtredingen. Speciale bevoegdheden zijn aan autoriteiten en politie verleend. De Britse commissaris-generaal voor Zuid-Oost-Azië, Malcolm MacDonald. heeft aan verslaggevers medegedeeld, dat de bende, die vorige week een politie-beambte in Serawak heeft gedood, geheel uit Chi nezen bestond. Geld Een woordvoerder zeide, dat de bende leden die vorige week Dinsdag een aantal winkeliers in Batu Kitang hadden opge houden, gekleed waren in gele uniformen. Zij spraken Maleis, doch zij gebruikten ook Chinese dialecten. Volgens de winkeliers zeiden zij: „Wij zijn geen rovers, wij komen uit Indonesië en zijn leden van het volks leger voor de bevrijding". Zij eisten toen 10:000 Straits Dollars van elke winkelier. De woordvoerder zeide dat de dorpelingen zo bang waren, dat zij hun brandkasten openden en de bende lieten meenemen, wat zij wilde. De bende gaf ontvangstbewijzen uit voor de meegenomen bedragen. Federatie. Eritrea, eens de oudste Italiaan se kolonie, is Maandag als onafhanke lijk gebied bij het keizerrijk Ethiopië gevoegd. De twee staten vormen nu sa men een federatie. Het federatieplan, dat is goedgekeurd door de UNO, voor ziet in een regering van Eritrea met volledige bevoegdheden op binnenlands gebied. De buitenlandse betrekkingen zijn voorbehouden aan de federale re gering. Financiën te worden en ondervoorzitter van de ministerraad. Vanochtend bleek uit De Volkskrant dat prof. Romme zijn pen weer ter hand heeft genomen om zijn licht te laten schijnen op het vraagstuk van de kabinetsformatie, althans op één bepaald punt daarvan. De strekking van zijn hoofdartikel komt hierop neer, dat hij de lezers voorhoudt, dat en waarom het dwaasheid zou zijn be zwaar te maken tegen het eventueel op treden van een vakverenigingsman als minister. In parlementaire kring in Den Haag kreeg men uit deze beschouwing van de politieke hoofdredacteur van De Volkskrant, die bovendien voorzitter van de Tweede Ka merfractie van de KVP is, sterk de indruk dat het zijn bedoeling geweest moet zijn om onder meer iemand als dr. Schouten, voor zitter van de Tweede Kamerfractie van de A.R., nog een itootje in de goede richting te geven in die zin,, dat dr. Schouten nu niet nog weer moeilijkheden zou moeten gaan veroorzaken over het plan van de formateur, een bekwaam Kamerlid als de heer Suurhoff, ondervoorzitter van het N.V.V., voor te dragen voor minister van Sociale Zaken. Met andere woorden, het door prof. Romme geschrevene zou be schouwd mogen worden als gunstig in die zin. dat hij tegenover een oplossing van het formatievraagstuk, als kennelijk door mr. Donker wordt nagestreefd, welwillend zou staan. PARIJS (U.P.) Generaal Ridgway heeft op een persconferentie in Parijs verklaard, dat naar zijn mening Engeland en Frank rijk zeker kunnen voldoen aan de ver plichtingen, die zij in Februari in Lissabon op de NATO-conferentie op zicli hebben genomen. De opperbevelhebber der NATO- strijdkrachten zei echter, dat men moet afwachten of Engeland en Frankrijk in derdaad hun defensie-verplichtingen zul len nakomen. De generaal verklaarde verder, dat naar zijn mening een diensttijd van twee jaar zeker nodig is in West-Èuropa, willen de landen van de Europese defensie-gemeen schap het volle pond halen uit de onder dienst geroepen soldaten. Vandaag is in Parijs de conferentie ge opend van de West-Europese leden van de NATO, waarop beslist zal worden hoe lang de diensttijd zal moeten duren. Bel gië zal twintig maanden voorstellen. Frankrijk heeft onlangs besloten de diensttijd van 18 maanden voorlopig te handhaven. De moord op de Drummonds PEYRUIS (Reuter). Boeren hebben Maandag drie Amerikaanse karabijnen ingeleverd, die van hetzelfde type zijn als het wapen, waarmee de drievoudige moord op de Drummonds werd gepleegd. De ont dekking van deze geweren, die dezelfde kentekenen dragen als de karabijn die de moordenaar gebruikte, heeft het vermoe den gesterkt, dat iemand uit de streek de moorden heeft gepleegd. De Franse politie deed de laatste dagen herhaaldelijk een beroep op de zwijgende, achtei'dochtige boeren van deze dorre streek om te helpen bij het onderzoek. Volgens de politie kan de inlevering van de geweren wellicht het einde betekenen van de passieve houding der plaatselijke bevolking en voor anderen aanleiding zijn inlichtingen te geven. Een van de drie boeren, die de geweren inleverden, verklaarde, dat hij zijn kara bijn van een Amerikaanse soldaat had ge kregen in ruil voor een fles cognac. George Sand: De herinnering is het parfum der ziel. LONDEN (United Press) Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken maak te gisteren bekend, dat het bereid is een verbindingsmissie bij de hoge autoriteit van de steenkool- en staalgemeenschap in te stellen. Het ministerie nodigde Jean Monnet, de voorzitter van de hoge autoriteit, uit om in Londen besprekingen te komen voeren. Men verwacht Monnet hier op 21 Augus tus. In een verklaring, die door het ministe rie werd uitgegeven, heet het, dat de Brit se regering bij diverse gelegenheden heeft blijk gegeven de doelstellingen van deze gemeenschap te steunen en van plan te zijn zo nauw mogelijke betrekkingen te vestigen, zodra de hoge autoriteit is op gericht. Monnet zal de formele onderhandelingen over de structuur en de reikwijdte van de Britse verbindingsmissie opvatten met Sir Roger Makins, plaatsvervangend on derminister van Buitenlandse Zaken. In het St. Elizabeth-gasthuis te Arnhem is gistermiddag geheel onverwacht overle den mgr. dr. Bern. J. Eras, oud-procura tor van het Nederlands episcopaat bij de Heilige Stoel en rector van het Nederlands college te Rome. Mgr. Eras, die sinds enige maanden zijn verlof in ons land doorbracht en tijdens het afgelopen weekeinde onver wacht ziek werd, bereikte de leeftijd van bijna 76 jaar. Een oude Philippino, lid van de struik roversbende van de beruchte Datoe Karn ton. die lange tijd de Philippijnen onveilig maakte maar zich nu heeft overgegeven, toont zijn geweer en zijn zwaard op de plaats, waar de overgave geschiedde. Datoe Kamlon capituleerde op voorwaarde dat hem 20.000 pond zou worden betaald als vergoeding voor de schade, welke tijdens militaire operaties in zijn gebied was toe gebracht en de vrijlating van een aantal van zijn mannen. De vliegende voorwerpen, die vooral in deze maanden de aarde worden „voorge schoteld", blijven ook in Nederland enke lingen of kleine groepjes mensen verras sen. Gisteravond om tien uur keek me vrouw C. S. van de Westen uit het venster van haai- huis in de Lange Margaretha- straat in Haarlem naar het Westen en haar uitroep deed haar echtgenoot toe snellen. Toen ook hij stond te timen was het al te laat want liet voorwerp, dat zij zich in de verte van Zuid naar Noord had zien bewegen, bol en oranjekleurig, werd na enkele seconden weer aan het gezicht onttrokken. Zo heeft zich weer een getuige gevoegd bij de rij waarnemers van „vlie gende voorwerpen", waarvan men zich heeft afgevraagd of deze schotels „aarde werk" of werk van planeten zijn en waar omtrent de verklaring over „statische elec- triciteit" de leek ook al heel weinig zegt. Op het stikstofbindingsbedrüf der staatsmijnen te Lutterade is de 25-jarige ongehuwde arbeider J. L. Simon bekneld geraakt tussen een wagon en een perron. Hij was op slag dood. De West-Duitse autoriteiten hebben heden een bedrag van 12 millioen mark be schikbaar gesteld voor de invoer van brood- en voedergraan uit Nederland- MINDER WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking mêt enkele plaatselijke buien, waarvan sommige met onweer. In het binnenland zwakke, overigens matige tot vrij krachtige wind, hoofdzakelijk tussen Zuid-West en Zuid. Overdag minder warm. 13 Augustus Zon op 5.21 uur, onder 20.08 uur. Maan op 22.51 uur, onder 15.46 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 12 Augustus Hoog water: 8.09 en 20.35 uur. Laag water: 3.57 en 16.12 uur. Woensdag 13 Augustus Hoog water: 9.04 en 21.37 uur. Laag water: 4.40 en 16.57 uur. 8

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1