Heimachine viel om en trof arbeiders Moderne organisaties stichten de „Algemene Culturele Raad" Schimmeltje Nuni Brewer wint Beverwijkse kortebaan Jiex JAeater' Agenda voor Velsen Havenberichten Stichting past zich aan bij Velser Gemeenschap Bloemen, muziek en stralende zon maakten er een waar feest van Groots vuurwerk besloot harddraverij dag VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1952 Geslaagde oefening van Velsens Rode Kruis TONEEL EN FILM Velsenaar viert vandaag gouden priesterfeest Strandfeest met vurig slot Engelse gasten bij de Oud-Katholieke jeugd vereniging „D.G.S. B everwij ks Gladiolenfeest Kinheim en WB in het Wijkertoren-tournooi THALIA „Hoofd en Hand" erg in trek Kampeerders, die graag in het water dartelen, zullen de gecombineerde tent-rubber- boot, ontworpen door een Berlijnse firma, ongetwijfeld piet vreugde begroeten. Door middel van een waterdichte ritssluiting kan de rubberboot in twee gelijke helften worden verdeeld welke als zijkanten van de tent dienst doen. Een canvasdoekdie over de beide helften wordt aangebracht, voltooit de tent. 99 De Velscnse Rode Kruisers worden deze zomer geconfronteerd met de ergst denk bare ongevallen, die in de gemeente kun nen voorkomen. En de leiding heeft haar sporen in het uitdenken van gecompli ceerde situaties nu wel zo langzamerhand verdiend. Voor gisteravond was er een ongeluk bij de tunnelbouw geënsceneerd, waar niet minder dan zeven mannen het slachtoffer waren geworden van een complete grond verschuiving. Het directe gevolg van deze grondonder- mijning bij het graven was het omvallen van een heimachine, waarbij de machinist en de heibaas niet gauw genoeg uit de voe ten konden komen en een gebroken linker onderbeen, een ontwrichte rechterarm, brandwonden en inwendige beschadiging van de borstkas het gevolg waren. Twee arbeiders, die te hulp snelden, liepen bij de bevrijding van de machinist, die onder de machine lag, eveneens brand wonden aan handen, gelaat en borst op. Dit was echter nog niet „echt" genoeg. Drie arbeiders werden onder het zand be dolven en dank zij het krachtdadig optre den van de hoofduitvoerder en zijn man nen werden zij voor de komst van het Rode Kruis bevrijd. Maardit gebeurde Donderdag 14 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Heilbronn van Rot terdam. Heriot van Leith. American Counse lor van Antwerpen. Muiderkerk van Ant werpen. Gruno van Vaja. Frine'e van Caen. Hilda Knudsen van Bremen. Santa Margha- rita van Delfzijl. Ponzo van Geffle. Ranae van Antwerpen. Rijnstroom van Londen. Vega van Mantyluoto. Falcon van Londen. Zaanstroom van Hull. Wrocklaw van Stettin. British Tenacity van Texas City. Zaan van Hamina. Vertrokken zijn: Cristel naar Hull. Thesee naar Antwerpen. Cato naar Swansea. Colga naar Hamburg. Oise naar Rotterdam. Johan v. Oldenbarnevelt naar Australië. Bomma naar Oslo. Spaarnestroom naar Leith. De pogingen, die in Velsen worden gedaan om het culturele leven te coördineren, welke pogingen zullen worden bekrachtigd in de oprichting van de Velser Gemeen schap, worden van „moderne" zijde aan alle kanten gesteund. Men is aan deze zijde namelük bezig te komen tot het vormen van een stichting, die de naam draagt „Algemene Culturele Raad der gemeente Velsen". Deze raad wil een overkoepeling zijn van alle culturele organisaties van deze moderne richting, zodat straks, als de Velser Gemeenschap een feit is geworden, niet iedere organisatie afzonderlijk zijn afgevaardiging zal behoeven te zenden, maar in een of twee mensen de gehele richting wordt vertegenwoordigd. Aan deze overkoepeling werken mede de toneelvereniging „Palvu", de mandoline club „Excelsior", de „IJmuider Volks stem", het Instituut voor Arbeidersontwik keling, de Jonge Strijd, de Nieuws Koers, de A.J.C., de afdeling Velsen van de VA RA, diverse vakorganisaties en de Alge mene Sportbond. Het doel van deze raad is te komen tot verantwoord cultureel werk in socialisti sche en algemene zin. In artikel 7 van het reglement is dit doel in de volgende woor den omschreven: bevordering en intensi vering van het culturele leven en van de cultuurbevorderende ontspanning in de ge meente Velsen. Men wil trachten dit te verwezenlijken door het organiseren van bijeenkomsten van kunstzinnige aard op het gebied van toneel, muziek, film, voordrachtskunst en danskunst. Door deze samenbundeling wordt, het aangesloten verenigingen, die financieel niet voldoende draagkracht hebben eigen uitvoeringen te financieren, mogelijk ge maakt naar buiten op te treden in samen werking met anderen. En wat deze „an deren" aangaat, de raad neemt hierin een zeer ruim standpunt in, ook waai- het be treft andersdenkenden. In geen geval wordt het eigen werk van de aangesloten organisaties belemmerd. Integendeel, ieder kan rustig eigen opge stelde programma's verwerken. Als de zaak officieel in kannen en krui ken is, ligt het in de bedoeling in October een begin te maken met een serie film voorstellingen op Zondagmorgen. Men heeft zich voorgenomen gedurende het winterseizoen een 6 a 7-tal culturele films ADVERTENTIE „Rex draagt de kroon voor beeld en toon Vanaf heden tot en met Maandag GUN CRAZY De meedogenloze jacht op een echtpaar dat de mensheid bedreigde. Woensdag en Donderdag: EEN HUIS VOL HERRIE Het bonte leven van een dwaas gezin. VRIJDAG 15 AUGUSTUS Raadhuis van 10.30 tot 11.30 uur spreek uur wethouder van Financiën. Thalia, 20 uur: „Mensen in het wit". Rex, 20 uur: „Gun Crazy". ZATERDAG 16 AUGUSTUS Strand: 22 uur, groot vuurwerk bezui den piér. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Mensen in het wit". Rex, 20 uur: „Gun Crazy". in een der theaters (besprekingen worden bereids gevoerd) te doen draaien. In elk geval ook rolprenten met een culturele strekking, die normaal niet in de roulatie verschijnen, zo zei een der bestuursleden en hij voegde er aan toe: derhalve zullen deze speciale voorstellingen dan een be sloten karakter moeten dragen. Men denkt ook over het geven van een toneeluitvoering door een beroepsgezel schap en een avond, waaraan „Palvu", „Excelsior", de „TJmuider Volksstem" en de Sportbond deel hebben. Om het gehele programma zo vlug mo gelijk voor de gehele winter in kannen en kruiken te gieten, heeft het bestuur zich gewend tot alle organisaties in de kern van de gemeente en hun medewer king gevraagd. Slagen deze plannen, dan zal men ook trachten de gemeentedelen Santpoort en Velsen-Noord in dit werk te betrekken. Vandaag is het 50 jaar geleden dat de Dominicaner pater J. Fenneli de heilige priesterwijding ontving. Pater Fenneli werd op 18 Maart 1877 in Wijkeroog ge boren en trad in 1895 tot de orde van de Heilige Dominicus toe. Hij was de eerste geboren en getogen Velsenaar, die toender- tijd tot neomist werd gewijd. In 1902 ont ving hij de wijding tot priester. In Rotterdam, speciaal tijdens het „1918- oproer" heeft hij zich grote populariteit verworven als strijder voor het wettige ge zag en wat deze strijdbare figuur gedaan heeft in Amsterdam als aalmoezenier bij het gevangeniswezen, is zeker ontzaglijk belangrijk te noemen. Pater Fenneli is een der medeoprichters van de Katholieke Vredesbond. In het bisdom Haarlem was hij jarenlang diocesaan adviseur van de R.K. Vrouwenbond. In de oorlog 1940 1945 heeft hij zich danig geweerd als ver zetsman. Vanmorgen heeft de jubilaris in de kerk aan de Spuistraat in Amsterdam een plechtige H. Mis opgedragen, van half één tot twee uur recipieerde hij en van avond zal hij een plechtig Lof celebreren. Aan het vuurwerk, dat onder auspi ciën van „IJmuidens Bloei" Zaterdag avond op het IJmuider strand wordt afgestoken, gaat een groots strandfeest vooraf. Het programma ziet er als volgt uit: 1718 uur: Zaklopen en kruiwagenrij den voor dames. 18.3020 uur: Gecostumeerd voetbal. 2021 uur: Demonstraties van plaatse lijke worstel- en boksverenigingen en gewichtheffen. 2122 uur: Lampionoptocht. 22 uur:Vuurwerk. Na afloop gelegenheid tot dansen tot twee uur. In het raam van de vriendschapsbezoe- ken van Oud-Katholieke jongeren en jeugd verenigingen van de Anglicaanse kerk. zullen, evenals twee jaar geleden, de kor mende week zesentwintig leden van de Ang- liaanse jeugdclub uit Brighton de gas ten zijn van de Oud-Katholieke jeugdver eniging „D.G.S." in IJmuiden. De Engelse gasten, die aan boord van het m.s. „Van der Steng" van het comité „Onze Marine" momenteel een rondvaart maken door ons land, zullen Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur in IJmuiden worden ontscheept. De bezoekende groep Engelsen telt 52 personen, die na aankomst in IJmui den worden ontvangen in het Oud-Katho liek verenigingsgebouw, waar de groep wordt gesplitst en zesentwintig Engelsen per autobus zullen doorreizen naar Den Helder om in deze stad een week te blijven. De overige bezoekers worden door hun pleegouders in IJmuiden ontvangen. Dezelfde avond, Zaterdag dus, zullen de Engelse gasten getuigen zijn van het vuur werk, dat bij de Zuidpier wordt afgestoken. Zondagmorgen te tien uur wordt de kerkdienst bijgewoond in de Oud-Katho lieke kerk aan de Wilhelminakade. 's Mid dags wordt een strandwandeling gemaakt. Evenals Zondagavond kunnen de gasten Maandagmorgen en -middag over hun tijd beschikken, 's Avonds is er in het Oud- Katholiek verenigingsgebouw een interna tionale samenkomst. Dinsdag gaat de groep Engelsen de ge hele dag naar Den Helder om met hun stadgenoten des middags een bezoek te brengen aan de Marinewerf, gevolgd door een internationale avond in de marinestad. Voor Woensdag is een tocht naar Amster dam met rondvaart en bezoek aan de Oud- Katholieke kerk aan de Brouwersgracht georganiseerd. De vrije uren van Donder dagmorgen en -middag kunnen worden benut om zich voor te bereiden op een excursie naar de papierfabriek, die des avonds geschiedt. Uiteraard staat voor Vrijdag een bezoek aan de Alkmaarse kaasmarkt op het programma en de laatste uren van deze laatste bezoekdag zullen de Engelse gasten en hun pleegouders benut ten voor een korte afscheidsavond in het Oud-Katholieke verenigingsgebouw, want Zaterdagmorgen vroeg is het vertrek vast gesteld om via Rotterdam naar Engeland terug te keren. Zaterdagavond laat nog bussen naar het strand De NZVM zal, mits de Rijkshoofdinspec teur van het Verkeer daarvoor toestem ming verleent, op Zaterdag 16 Augustus, de 15 minutendienst Haarlem-IJmuiden (strand) v.v. handhaven tot Haarlem station v. 22.45, 23.05 uur en tot IJmuiden (strand) v. 23.10, 23.25, 23.45 uur. Deze uitgebreide dienstregeling zal uiter aard niet gelden, wanneer door weersom standigheden als anderszins het vuurwerk geen doorgang mocht vinden. Naar de pachter van de rijwielstalling mededeelde, blijft deze open tot 2 uur. pas na een half uur en wie dat overleeft moet wel van ijzer zijn. De inmiddels opgeroepen Rode Kruis- colonne „was echter spoedig ter plaatse", zoals dit in de vaktermen heet, de dames beijverden zich om in de kortst mogelijke tijd een hulpverbandplaats in te richten in de garage van de heer Van Gameren aan de Stationsweg en daar zijn de slacht offers tijdelijk ondergebracht, tot vervoer naar het ziekenhuis mogelijk was. Van dat vervoer is niets gekomen, want in ongelofelijk korte tijd waren alle ver wondingen genezen en de drie bedolvenen hebben van dit avontuur zelfs geen grein tje last gehad. Het programma der feestelijkheden voor Zaterdag 16 Augustus is als volgt: 1417.30 en 1923 uur: Tentoonstelling „Hoofd en Hand" in de Julianaschool, Prins Bernhardlaan. 1416 uur: Kindercircus „Elleboog" op park Scheybeeck, o.l.v. mevrouw Ida Last. 20 uur: Openluchtspel „Veel leven om niets", van W. Shakespeare, in park Scheybeeck (alle zitplaatsen 1, 22 uur: Grote taptoe op het Stationsplein te verzorgen door de Beverwijkse Harmoniekapel en de Hoogoven-Har monie. Kermisvermakelijkheden en verkoop kramen op 't Parkeerterrein, Stations plein en Breestraat. Nuni Brewer heeft gisteren op de Bree straat de Beverwijkse kortebaan gewonnen en daarmee onze voorspelling, dat de keuze van de jonge Knijnenburg kampioen van Noordholland zou worden, bewaarheid. Men kan niet zeggen, dat het brave schim meltje het zwaar gehad heeft, maar dat neemt niet weg, dat er enerverende sport te zien is geweest. En die sport mét het prachtige weer voor het eerst sinds men senheugenis profiteerde de harddraverij vereniging „Prins Bernhard" daarvan en mét de gladiolen-zee die de Beverwijkse hoofdstraat sierde, hebben er een waar feest van gemaakt voor de duizenden toe schouwers, die zich achter de touwen ver drongen. Dat feest begon overigens met een wat trieste noot: een ogenblik stilte voor de overleden voorzitter van de vereniging, wijlen de heer Blom, die zo ontzaglijk veel voor de paardensport had gedaan. Maar daarna begon dan het festijn, waarvoor men de Breestraat had afgesloten. Het drukke snelverkeer moest een andere weg kiezen en voor één middag heerste er de intimiteit van een dorpsstraat in de ge noeglijkste zin des woords. Niets dan mu ziek, bloemen en vrolijke gezichten, ook op de officiële tribune waar burgemeester Scholtens en wethouder Alberda zetelden. En bovenal de felle roffel van dravers hoeven op het zand. In de eerste ronde sneuvelde wat sneu velen moest. En negen van de achttien dravers bleven over: O Marijke, Nanda O, Nuni Brewer, George Wilkes, Olivia de Plavilland, Notre Dame, Miss A. Louis FH en Lietse Mitzi. O Marijke moest het afleg gen tegen Nanda O ook al vanwege het feit, dat deze favoriete merrie kortelings aan,een charmante hengst was gepresen teerd. Miss A van Jan van Leeuwen, altijd een grote favoriet in Beverwijk, verloor van de winnaar van Santpoort, Louis FH, die een tweede Allouez op de korte baan kan worden, mits hij een betere pikeur krijgt. Voor de derde omloop bleven over: Lietse Mitzi, Notre Dame, Louis FH, Nuni Brewer en Nanda O. Notre Dame had weinig moeite met Lietse Mitzi, en Louis FH verloor onnodig van Nuni Brewer. Leeg In de loting van de finale voltrok zich het harde noodlot van de kortebaan-loting over Jan Wagenaars snelle flyer Notre Dame. De donkerbruine merrie had met wat meer geluk hier kunnen winnen. Wel sloeg zij Nanda O in vier ritten, maar deze vechtpartij had zoveel van haar krachten geëist, dat zij te vermoeid tegen Nuni Brewer aan de beslissende start verscheen. De eerste rit, op de voor haar gunstige linkerbaan kon zij nog winnen, maar toen was het gedaan. Er volgde een rit waarin beide paarden te vroeg van start gingen en de derde rit was voor Nuni. In de be- In het Wijkertoren-voetbaltournooi, dat Zaterdagavond 6 uur begint, worden ge speeld de wedstrijden CSV-Kinheim te Castricum, en Wijk aan Zee-WB in Wijk aan Zee. Kinheim komt uit met: Th. Keirsgieter; A. Paap en B. Dekker; Jo Hesselingen, W. Mol en W. Groeneveld; Th. van Vuuren, A. Prinssen, J. H. v. d. Wateren, J. Star- reveld en A. Dekker. WB gaat naar Wijk aan Zee met: C. v. Veelen; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, P. de Wolf en J. v. Loon; N. Commandeur, F. Kooimans, J. v. d. Linde, J. Kersbergen en P. Bleeker. slissende rit gaf de moedige merrie nog één keer alles wat zij op zak had, maar de felle cadans van haar rappe benen werd trager en toen zij halverwege nog een ijzer afwierp, was het gebeurd. Zodat de jonge Knijnenburg, aan wie niemand de zege misgunde, met een grote gladiolenkrans om en luide toegejuicht de ereronde mocht rijden. De toto betaalde: Eerste omloop: winnend Nuni Brewer f 6.80, plaats Nuni Brewer f 2.80, Notre Dame f 2.40, Nanda O f 2.40. Tweede omloop: winnend f 5.50, plaats f 2.40, f 1.80, f 1.80. Derde omloop: winnend f 6.10, plaats f 3.70, f 1.70. Totale omzet: f 6890. Tussen de bedrijven door werden er nog een aantal wielersprints verreden door acht leden van de Rennersclub Kennemerland. Eerste werd hierin C. de Nijs voor J. Groot, A. Geldermans en S. Vergonet. Dat er 's avonds na de jaarlijkse hard draverijen in Beverwijk veel mensen op de been zijn mag niet als een bijzonderheid aangemerkt worden, maar gisterenavond is er, wat „uithuizigheid" betreft, in onze goede gemeente wel een record gevestigd. Op de plaatsen, die men met „kermisver makelijkheden" pleegt aan te duiden, heerste reeds in de vooravond een gezellige drukte, terwijl ook de Breestraat weer haar vooroorlogse luister had herkregen. De feestverlichting boven de mensenmassa gaf de straten een feeëriek aanzien, wat nog werd verhoogd door de traditionele paling- venters en hun fel-verlichte stalletjes. Tegen half tien reeds trokken de eersten naar „de Meer" om zich daar een plaatsje op de eerste rang te veroveren voor het vuurwerk. Toen om klokslag tien uur de eerste vuurpijl de lucht in knalde, was de Meer veranderd in een (mensen)zee, zelfs de goten en daken der omliggende huizen waren bevolkt. Teleurgesteld over het vuurwerk be hoefde niemand te zijn, want wat in een half uur tijds werd ontstoken kon de toets der critiek ruimschoots doorstaan. Aardig was een vuurpijl, die zich tegen de donkere hemel oploste in een ketting van vuurrode ballen, welke langzaam per parachute weer neerdaalde. Grote hilari teit onder het publiek verwekte de olifant, die zonder blikken of blozen een aantal rode en groene lichtkogels de duisternis in stuurde. Ook nu waren de „oh's" en „aaai's" niet van de lucfit en toen, vergezeld van een donderend geknetter, de letters „Bezoekt Hoofd en Hand" van het laatste stuk waren gedoofd, toonde het talrijke publiek zich dankbaar door een hartelijk applaus. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK ONDERTROUWD: Nic. P. de Munk en Joh. Brandjes. GETROUWD: Job P. Weber en M. O. Crombeen; P. Koeman en Anna M. van der Wel; P. Postma en G. L. Visser. GEBOORTEN: Johannes A. H., z. van G. O. de Boer en Fr. P. Pisano; Linda, d. van J. van de Kleut en M. Chr. van Norden; Agnes P. D„ d. van M. Mastenbroek en A. Chr. van Higler; Jacoba J. M., d. van W. S. Schoo en G. vap Heeswijk: Jeanette W., d. van J. Th. de Vries en W. C. Bouwman: Hen- riette H. E. E. M., d. van N. F. J. Welkers en E. E. G. M. M. Timmermans; Johannus C., z. van D. Deiman en T. Visser; Bartel W„ z. van W. Kranendonk en M. Bleeker; Grietje, d. van J. H. Schelvis en C. Slobbe; Mina H„ d. van H. Draaisma en G. Akker; Pieter A., z. van L. Aardenburg en E. M. Schelvis. OVERLEDEN: J. Negrijn, 72 j.. geh. met G. Stouten; H. Beenders, 80 j., weduwnaar van M. Mulder. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Geen verandering. De prijzen van giste ren brachten geen schokkende veranderingen meer in de markt-ups and downs. De haring, waarvan behoorlijke aanvoer was. kreeg waarderingen, die het midden hielden tus sen f 16 en f 13 per kist, naargelang de kwa liteit. Makreel varieerde van f 14 tot f 17 per 50 kg. De kleine scholletjes, waarvan het aanbod door de binnenkomst van vele kotters iets royaler was, varieerden van f 20 tot f 10. Dit prijsverschil was mogelijk door het va riëren in de sortering en kwaliteit. De tong noteringen bleven ongewijzigd, zodat de lappen afname kregen voor f3,10 per kg. en de middelsoorten voor f 1.70 per kg. Besommingen. De Maria van Hattum, die gisteren aan de markt kwam. besomde voor een 10-daagse haringreis f16.000, de Vikingbank besomde f 15.600 voor een 11- daagse trip. De Shamrock bracht het tot f6600 voor tien dagen. Bij de grotere kot ters stak de Wyron 3 IJM 221 de anderen de loef af met f 5200. Wat vandaag aan de markt was. Voor vandaag kwamen de volgende trawlers bin nen: de Gelria (eerste reis onder nieuwe eigenaar) met 1100 k. Noordharing en 100 k. diversen, de Medan met 850 k. Noordharing en 100 k. diversen en de Eveline met 1000 k. haring en 500 stuks stijve kabeljauw. Verwacht werden nog de KW 76 en een aantal snurrevaaders. Voor Zaterdag. Ook op de laatste markt dag van deze week zal er geen gebrek aan haring zijn. Donderdag meldden zich reeds de Post Boy met 1350 k. haring, 200 k. ma kreel, 60 k. diversen en 50 stuks stijve kabel jauw en de Bergen met 1150 k. haring, 250 k. makreel, 70 k. koolvis en 50 lc. schelvis, piepers en wijting. Van de loggervloot zou den binnenkomen de RO 2 met verse haring en de Nederland 6 KW 37 eveneens met verse haring. De eersten voor de nieuwe week. Als eerste binnenkomers voor de nieuwe week staan op het programma de Antje, de Her man, de Eli Chénévière, de Vios, Bloemen- daal, Hoop en de Abraham, die alle op 8 Augustus naar de visserij vertrokken. Van deze schepen zal de Antje verse vis aan brengen, de Bloemendaal makreel en verse vis; de overigen zullen zorg dragen voor de nodige haringaanvoer. In en uit. Donderdag kwamen bmnen de UK 35, 85, 86, 91, 202, 162. 169, 46, 70, 18, 90 IJM 74, 5, 227. 262, 249. 226. 21, 230. 206, HD 7, 184, 135, EH 20. CG 1. Naar zee ver trokken de KW 35, UK 85, 202, 91, 169, 162, 160. 87, 46. 2. IJM 206. 239. 215. 262. 227, 39, 23, 33, HD 220, 47, 7, 184, 135, KW 49. Op sleeptouw. Donderdag is de Duitse sleepboot Vorwarts de haven uit gegaan met de voor Duitsland bestemde boot „Nordsee op sleeptouw. Schipper gewond. De UK 202 moest Woensdagavond langs radiografische weg de hulp inroepen van het Rode-Kruis-Zieken- huis in Den Haag, daar de schipper een on geval was overkomen aan het rechterbeen en hij niet meer in staat was zijn werkzaam heden te verrichten. Post Boy had pech. De Post Boy, die aan de Zaterdagmarkt zal komen, had tijdens de laatste reis motorpech, wat hem een etmaal buiten werking stelde. Succes. Na verleden week Vrijdag, ver scheen vandaag de trawllogger KW 28 met 480 manden verse makreel en 70 manden vafia aan de markt. Een prachtige vangst van deze trawloggere in één weekreis. Eerste. Na de eerste reis is de Gelria IJM 21 Donderdagmorgen binnen gekomen om in de Vrijdagmarkt de ruim 1200 kisten haring te lossen. Schipper Glas was wel vol daan over de oude Jacoba (IJM 21), al levert zó'n eerste reis altijd een aantal proble men op. Weer klaar. De Sumatra heeft kolen ge laden en gaat Vrijdag weer vissen. De trawler heeft van November 1951 af stil gelegen. De Sumatra heeft een kostbare reparatie ondergaan. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) Van VRIJDAG t.m. ZONDAG een boeiend en menselijk filmwerk MENSEN IN HET WIT met Googie Withers - James Donald. Een aangrijpend relaas van het leven in een ziekenhuis, een wereld, die de patiënt nooit te zien krijgt. Toegang 14 jaar. MAANDAG t/m WOENSDAG ZONDAGMIDDAG 3 uur de vrolijkste soldaten-klucht ooit verfilmd WILLY EN 30E VAN COMPAGNIE „O" Soldatenhumor van de beste soort DONDERDAG a.s. in onze serie speciale voorstellingen Ingrid Bergman - Humphrey Bogart in „CASABLANCA" In de Beverwijkse Breestraat werd gisteren de traditionele jaarlijkse kortebaandraverij gehouden, die werd gewonnen door Nuni Brewer met de jonge pikeur Knijnenburg. Men ziet hier de rit in de tweede omloop tussen George Wilkes (links) en Nuni Brewer die de schimmelmerrie na schtt&e strijd in haar voordeel besliste. De Beverwijkse tentoonstelling „Hoofd en Hand" blijkt dusdanig in de smaak te vallen, dat zij Zaterdagmorgen van 1012 uur ook geopend moet blijven. Vooral de historische diorama's trekken drommen kijkers. MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614 en H. de Jonge, M. H. Hofstedestraat 48, tel. 5652. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst' wordt deze week waargenomen door Kennemer Apotheek, Wijk aan Zèeërweg 101. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 6 uur en Zondagavond 11 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tele foon 5259. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur wordt deze week waargenomen door de arts G. J. Vos, Wa randa 13, tel. 3586. Van Zondagmorgen tot middernacht, de arts J. H. N. Oud van der Snoek, H. Man- deweg 43 A. Uitsluitend in spoedgevallen. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Apotheek Reindersma, Wijkerstraatweg 162, telefoon 3883 doorlopende nachtdienst. Tijdens het weekeinde neemt waar: Apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, Wynoldy Danlëlslaan 14, tel. 8410 te raad plegen. Apotheken Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. Bloe- mendaalse Apotheek, Bloemendaalse weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7