LUIDSPREKER Scholieren helpen inleggerij door het seizoen heen Agenda voor Beverwijk Agenda voor Velsen Luidsprekers Mopperen, maar verdienen Beverwijk Castricum IJmuiden Veisen Santpoort Duitse jeugdherbergen voor trekkers taboe 6 Vacantie in de augurken Roosenburg leidt in Vuurtorentournooi Vaccinatie voorkomt afslachten Gebittenkwartet „De macht van het kleine" klopt bij u aan Toneelschoolclirecteur nog niet naar Suriname Honderd maal „Santhaes" Nederlandse jongelui vaak voor dichte deur Vier gewonden bij autobotsing SCHEEPVAART SHOWROOM ZIJLSTRAAT 96 Annie Loots Wenst U IETS? ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1952 Martinus van der Wendt en Wil Brugman zijn de afgelopen dagen steeds minder om augurken gaan geven. Ze hebben dan ook om en bij de 22365 van die groene dingen de man in blikjes gestopt van 's morgens zeven tot 's middags vijf en als iemand het in hun later leven over augurken krijgt, zullen Martinus, Wil en al die andere jonge „vacantie-werkers" bij de NECO onmiddellijk terugdenken aan de eindeloos-lopende band, waar zij om der wille van een paar extra vacantieguldens vele lieve dagen lang blikjes, gevuld met elf tot twaalf augurken op hebben gezet. Of aan de azijn, die er dan later bij komt en die zo heerlijk bijten kan op het geringste wondje aan je vingers. Toos, Mieke en Ank denken evenmin bijster opgewekt over het gemis der hard groenen, want ook zij hebben zich op een goed moment in de vacantie opgegeven voor het werk in de inleggerij, waar in het augurkenseizoen elk paar handen uiter mate welkom is en aan het eind van de week graag met een kleine twintig gulden wordt beloond. Uit Haarlem. IJmuiden en zelfs Den Hel der zijn de meisjes en jongens naar de IJmuidense Zuidzij gekomen, om de augurken te leren zwemmen in de wijn azijn, die haar zoetzuur parfum als een waas over het haar van de ULO-meisjes en de ambachtschool-jongens legt. Augurk naast augurk rechtop in een blikje met een uitje en wat dille. Ze mopperen er wel eens over en er zijn momenten, dat ze hard weg willen lopen of opstuiven tegen de baas, die zijn aantal per-dag óók vol moet maken en dus toe ziet, of er aan de augurkenband wel met het nodige tempo wordt gewerkt. De jon gens foeteren soms hartgrondig (en we nend) op de uien, die schoongemaakt die nen te worden „van dié knotsen" maar ze gaan toch door: Wil en Hans en Martinus. Als ze naar het magazijn moeten; of spoorwagons moeten laden, mopperen ze voor het vaderland weg en als ze in de „korf" gestuurd worden de manshoge ijzeren mand op wielen, die de ingeblikte augurken naar de sterilisator brengt wordt er wel eens stuurs gereageerd op zo'n commando. Ach en dat begrijpen baas Van der Schoorl en zijn collega best: jon gens zijn jongens. Maar ze hebben het per saldo zelf gewild en de augurken moeten weg. Ondanks alles stoppen ze toch nog wel zo'n vier ton van die Hollandse ba naantjes in hun geelverkoperde blik ken. Maar hoe een onderwijzer of een leraar dat stel er in vredesnaam de hele schooldag onder weet te houden is hun wel eens een raadsel Het gaat allemaal volkomen volgens de ingewikkelde regels van het spel, dit ,,va- cantiewerk". De meisjes en jongens heb ben hun officiële vergunningen en ze „van gen" elke week hun loon als iedere arbei der. Wat ze er mee van plan zijn? Een IJmuidense jongedame gaat er een paar wankele kiezen van laten plomberen; haar vriendin heeft een trektocht en een zwarte elastieken ceintuur op het oog en de knapen.die doen het om een paar cen ten omhanden te hebben voor de rest van de vacantie of een allang fel-begeerde koop. Bets, volleerd specialist in de uien, vindt dat de thee, die tijdens het schaftuur wordt Extra bedrag voor verbetering Groenelaan Op de begroting voor 1952 staat een ge raamd bedrag van f 57.000 voor de verbre ding en verbetering van de Groenelaan. Met de eigenaren van de aan deze straat gelegen eigendommen is overleg gepleegd omtrent het overnemen van de voor deze verbreding nodige gedeelten van de voor tuinen, hetgeen er toe heeft geleid, dat het plan moet worden gewijzigd. Het voorne men bestond de afscheiding tussen de openbare weg en de particuliere eigendom men zeer laag te houden, waardoor naai de mening van B. en W. het aanzien van de straat een breed en royaal aspect zou kannen krijgen. Op deze basis werd geen overeenstemming bereikt. Plet aanbrengen van hekwerken van buizen en harmonica gaas zal een extra uitgave vorderen van f 11.500. B. en W. geven de xaad mitsdien in overweging genoemde begrotingspost met dit bedrag te verhogen. Collecte Heden (Zaterdag) wordt er in Castricum een collecte gehouden ten bate van het Ere-fonds voor Oud-Verpleegsters. Het is te hopen dat de Castricumse bevolking deze collecte met een flink bedrag zal ge denken want dit ere-fonds stelt zich ten doel steun te verlenen aan die oud-ver pleegsters, die na een arbeidsperiode van minstens 20 jaar vaak in zeer kommervolle omstandigheden verkeren. Burgemeester C. F. Smeets heeft deze collecte, welke een nationaal karakter draagt, bij de bevolking warm aanbevolen. ZATERDAG 16 AUGUSTUS Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur; Bleke Bet. Luxor-theater, 7 en 9.15 uur: San Fran cisco. W. B.-theater, 8 uur: Het ding van een andere wereld. ZONDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.: Bleke Bet. Luxor-theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: San Francisco. W. B.-theater, 2.30 uur: Fort Apache; 4.30 en 8 uur: Het ding van een andere wereld. geschonken naar vis smaakt. Wil, die een broertje dood heeft aan de felsmachine, waar je je nog wel eens aan snijden kunt als je niet uitkijkt (en dan azijn er over. vindt, dat-ie te weinig verdient en te hard moet werken en in koor zeggen ze, dat ze nooit, meer een augurk aankijken zullen. Geen zure bom en geen heel klein augurkje. Maar de eerstkomende werkdag staan ze weer voor de poort van de inleggerij om augurken twaalf in een blikje te poten. Om luidruchtig te mopperen, na het eten op de bunker te zonnebaden en Don derdags een zakje met papiergeld op te strijken. Als die met vacantie gaan, een kies laten vullen of een ceintuur gaan uitzoeken, is het tenminste in het verrukkelijke besef, dat het helemaal van hunzelf is. En dat gevoel is wel een paar duizend augurken waard. Gisteravond is in hotel Kennemerhof te IJmuiden de eerste ronde gespeeld van het „vuurtoren''-damtournooi. De heer B. Du- kel heette wethouder H. de Boer van harte welkom namens de zes deelnemende dam- meesters uit IJmuiden en nadat de heer De Boer de openingszet had verricht aan het bord van wereld-damkampioen P. Roozen- burg, die tegen de Noordhollandse kam pioen IJme de Jong speelde, is er een enerverende strijd gestreden. De resultaten waren: Dukel remise tegen Ligthart. Laros remise tegen Suijk; Roozcn- burg wint van De Jong. Na de eerste ronde heeft Roozenburg dus de leiding. Het tournooi bestaat uit 5 rondes. De grote moeilijkheden, die gerezen zijn rond de export van agrarische producten uit Nederland, hebben tot gevolg dat met ingang van 9 Juli besloten is, alle door mond- en klauwzeer aangetaste dieren als runderen, varkens, schapen en geiten af te maken. Ook het vee dat verdacht wordt deze ziekte te hebben, zal eraan moeten geloven en alleen die dieren die kennelijk ingeënt zijn ontkomen hieraan. Daarom wijst de inspecteur-districtshoofd van de Veeartsenijkundige Dienst in Noord holland de veehouders er nog eens extra op, in hun eigen belang, dat de mogelijk heid bestaat het vee tijdig met het drie voudig vaccin A, O en C te laten inenten. Door deze voorbehoedende behandeling worden de dieren zeker voor zeven maan den immuun, zodat practisch de veehouder zijn gehele veestapel veilig kan stellen tegen de aantasting van mond- en klauw zeer. Langer dan 7 maanden mag echter niet worden gewacht met her-inenting. Scha pen. geiten en varkens kunnen op dezelfde wijze worden behandeld. Opgave van gevonden voorwerpen van 814 Augustus 1952. Inlichtingen te beko men aan het hoofdbureau van politie. Ti- beriusplein no. 1, kamer 4, uitsluitend iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur (ook telefonisch), mtt uitzon dering van Zaterdagmiddag. Kinderbril, handschoenen, balpoint, bad pak en handdoek, dynamo, nummerbord, actetas met badgoed, kinderfietsje, porte- monnaie, kindersandaal, rozenkrans, kana rievogel, tasje, postzegels, regenjas, hand schoen, gymschoen, hondenpenning, jack, horloge, autoped, zakmes, halsketting, kin derwagenzeiltje, kinderjasje, vulpen, trouw boekje, voorzitje van rijwiel, wieldop auto, lederen riem, zakmesje, sleutel, motorbril, ring met 2 sleutels, rol isolatiewol, molton deken, ceintuur, kindersokjes, hond, kilo meterteller, dop benzinetank, regenjas en 4 gebitten. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: W. B. Champsvan den Brink, d.. Zeeweg 238, IJmuiden-O.; D. van der KloosterDekker, z., Velserbroekstraat 6, Santpoort: P. BerendsGreveling, d., Wij- kerstraatweg 2. Velsen-N.; N. van Buuren Winkel, z., Stralingplantsoen 73, Velsen-N.; N. OutPiet, z., Heidestraat 19, IJmuiden- Oost; F. BakkerDamsteek. d.. Burg. En- schedélaan 24, Santpoort; W. Deurloovan Dok, d., Sabastraat 22, Santpoort; N. Woud- huizen-^-van Koperen, d., Industriestraat 9, IJmuiden; M. J. J. A. HunfeldMostart, z., Ver Loren van Themaatlaan 1, Velsen; M. A. Veenboerde Wit, z„ Hoofdstraat 178, Santpoort; A. WesterwalCommandeur, z., Röntgenstraat 2, IJmuiden: M. A. Kramer van der Linden, z., Wardenaarstraat 31. Vel- sen-N.; B. J. Dubbeldamvan den Houte. z„ Wijkerstraatweg 215. Velsen-N.; M. te Nuijl Kuiper, z„ Lange Nieuwstraat 454, IJmui- den-Oost. OVERLEDEN: G. J. van Geldorp, 2 j„ z. van N. B. van Geldorp. Blocmendaalscstraat- weg 130, Santpoort; O. Hcndriksen. 46 j., echtgenoot van H. Brouwer. Fazantenlaan 33, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: G. A. Uijtendaal. Da Costalaan 2, Driehuis en C. A. van Lier, Tolsduinerlaan 2, Velsen: P. S. Smit, Huls horststraat 115, 'sGravenhage en K. E. Schippers. Platanenstraat 47, IJmuiden-O.; J. Duijve, de Genestetlaan 34, Driehuis en W. Bakker. Drichuizerkerkweg 2, Velsen; A. J. Olgers, P. C. Hooftlaan 18. Driehuis en A. M. Bourgonje. Rijksweg 326, Santpoort, toek. adres: P. C. Hooftlaan 18, Driehuis; M. van der Harst, a, b. Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau, Den Helder en P. P. J. Klauwers, Duinlustparkweg 58, Santpoort; G. Dekker, Ruijsdaelstraat 15, IJmuiden-O. en C. Visser, Koningin Wilhelminakade 34. IJmuiden; A. Verburg. Lyceumstraat 20, Alkmaar en C. A. M. Nauta, Trompstraat 63, IJmuiden-O.; H. F. Beekman. Meeuwenlaan 38, IJmuidcn- O. en G. L. M. Sictses, Meeuwenlaan 38, TJmuiden-O., toek. adres: Meeuwenlaan 44, IJmuiden-O. GEHUWD: C. H. J. de Leeuw en M. H. Sloot, Wormer, Dorpstraat 86; B. A. Dam mers en J. Meijerink, IJmuiden, J. P. Coen- straat 109; K. Bakker en Chr. van Dorp, Akersloot, Kogerpolder, Vlotbrug 429; M. C. Stapel en W. Huisjes, Velsen, Thorbecke- laan 23; A. van Reeden en A. van der Lugt, Santpoort. Irissenstraat 2; J. van Hulst en J. A. O. Brands, IJmuiden-O., Tussenbeeks- weg 44: M. M. H. Hunsche en H. Veluwen- kamp. Driehuis. Hofdijklaan 28: G. Zuider- riuijn en G. C. L. Bander. Hagelingerweg 63, Santpoort. In de week van 1823 Augustus hoopt de Christelijke vereniging voor de verple ging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem „De macht van het kleine" in Velsen een huis-aan-huis-collecte te hou den, met aan het einde een straatcollecte op 23 Augustus. In het comité van aanbe veling hebben zitting genomen: pastoor C. F. Nieuwenhuyzen (Oucl-Kath. kerk); ds. J. W. v. d. Gronden (Chr. Ger. kerk); ds. W. Veen (Doopsgez. kerk); ds. J. J. Simon (Luth. kerk); ds. R. D. Beukema (Geref. kerken); ds. C. Thvs, idem; ds. J. A. Tie- mens, idem; ds. A. C. van Nood, idem; ds. J. v. d. Berg (Ned. Herv. kerk); ds. D. C. v. Wijngaarden, idem; ds. G. Wassenaar, idem; ds. L. Brink, idem; ds. D. ter Steege, idem: ds. IJ. Huisman, idem; en kapitein J. Bijlsma (Leger des Heils). Collectanten en collectrices, die op deze wijze willen medewerken aan het verzach ten van menselijk lijden, kunnen zich op geven bij een der onderstaande adressen: mej. T. Houtsma, Jacob van Heemskerk straat 16, IJmuiden; mej. M. J. Bruin, Wil- lebrordstraat 11, IJmuiden-Oost; mevrouw B. Scholten, Kanaalstraat 111, IJmuiden; de heer Th. Moov. Tasmanstraat 24, IJmui den; mevrouw N. Scholtens, Hagelinger weg 173 en mevrouw A. Roodenberg, Wil lem de Zwijgerlaan 6, Santpoort; mej. .T. Luit, Zeeweg 354, Driehuis of mej. J. J. Bosman, Koningsweg 2, Velsen-Noord. Kort geding ging niet door Het kort geding tussen de directeur van de Toneelschool te Amsterdam, de heer W. Ph. Pos (eiser) en de Stichting voor Cul turele Samenwerking tussen Nederland, Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen, dat vanochtend voor de president van de rechtbank te Amsterdam zou die nen, is niet doorgegaan. Het ging om een besluit van het alge meen bestuur van de Sticusa om een met de heer Pos aangegaan contract voor diens uitzending naar Suriname, niet te aan vaarden. Naar het ANP nader verneemt, heeft de procureur-generaal van Suriname be sloten de aan de heer Pos verleende ver blijfsvergunning op te schorten. Gelijk spel tegen „Zomerlust-Boys" Het winkeliers voetbalelftal „De Sant haes heeft Donderdagavond een jubileum- wedstrijd gespeeld. Het was de honderdste wedstrijd die door dit elftal werd uitge schreven. Er is gevoetbald tegen „de Zo merlust Boys". Beide elftallen hadden zich opgesteld bij café „Zomerlust" en vandaar begaven zij zich, voorafgegaan door het. tamboerkorps van „Soli Deo Gloria" naar het voetbaiterrein aan de Kwekerslaan. Aan belangstelling heeft het niet ont broken, vooral de Santpoorlse jeugd was goed vertegenwoordigd. Van het spel als zodanig is weinig te melden, omdat men feitelijk van een wedstrijd, zoals was aan gekondigd, niet kon spreken. De ernst van het spel was spoedig zoek en de humor, die hierna de boventoon voerde bracht de lachspieren van de toeschouwers nogal eens in beweging. Begrijpelijk dat de spel regels meermalen werden overtreden. Niettemin was het een vrolijke boel en er zijn zelfs doelpunten gescoord. De eind stand was 44. Na afloop namen de „rivalen" in café „Zomerlust" deel aan een gezellig „onder onsje". (Van onze correspondent te Bonn) Reeds meermalen zijn wij in Duitsland Nederlandse jongens en meisjes tegenge komen., die per fiets een tocht langs de Rijn maakten en er op gerekend hadden oor de nacht in de een of andere jeugd herberg een onderkomen te vinden. De dichtstbijzijnde jeugdherberg hier, die van Bad Godesbcrg, is echter steeds vol, voor al wanneer men in de avonduren aan komt. Aan een hotel, dat in deze streek bijna zonder uitzondering duur is, valt niet te denken en zo weten vele trekkers, die overdag zo welgemoed 's heren wegen be volken. 's avonds dikwijls niet meer wat zij doen moeten. Daarbij komt nog, dat het in verband met de kinderverlammings epidemie in het land Noordrijn-Westfalen nu verboden is, buiten te kamperen. Duitsland is overigens het klassieke land van de jeugdherbergen, sedert de onder wijzer Richard Schirrmann bijna een hal ve eeuw geleden in het Sauerland de eer ste jeugdherberg oprichtte. Hoe komt het nu, dat thans juist daar zoveel trekkers teleurgesteld worden en dat de jeugdher berg in Bad Godesberg niet honderden, maar tienduizenden moet afwijzen? Dit komt niet alleen, doordat het aantal Duitse jeugdherbergen nu veel geringer is dan voor de oorlog. De belangrijkste oorzaak van het betreurenswaardige ver schijnsel is, dat de jeugdherbergen totaal van karakter veranderd zijn. Oorspronke lijk bedoeld voor de individuele trekker of voor kleine, intieme groepjes, die des avonds in de jeugdherberg gelijkgestem den ontmoetten, trek-ervaringen uitwis selden en liederen zongen, zijn zij nu een soort van goedkoop, massaal nachtlogies geworden, waaruit elke romantiek is ver dwenen. Inplaats van wandelstok en fiets zijn de motor en de autobus gekomen en om toch maar vooral zeker van zijn zaak te zijn, vergeet men niet de jeugdherberg op tijd te „bespreken". Het plezier van het trekken is echter altijd geweest, dat men nooit precies wist, hoever men op een bepaalde dag zou ko men. Het kon zijn dat men een pijnlijke voet of bandenpech kreeg, en dan zocht men wat vroeger een jeugdherberg op. Of men kwam verder dan oorspronkelijk voorzien was en men bereikte laat in de avond zijn doel. AI deze avontuurlijke toe valligheden zijn nu echter af te raden. De trekker is alleen welkom, als hij zich op tijd heeft aangekondigd. Het behoeft geen betoog, dat ook de taak van de „herberg vader" daardoor een geheel andere is ge worden: administratie en nog eens admi nistratie. De jeugdherbergen „bloeien". Maar zoals zoveel dingen, die tegenwoor dig bloeien: zij beantwoorden niet meer aan de bestemming, die er oorspronkelijk aan gegeven werd. Dat tonen de trieste gezichten van de werkelijke, ongeorgani seerde trekkers, wanneer zij 's avonds aan bijna alle Duitse jeugdherbergen afgewe zen worden. Vrijdagavond zijn bij een autobotsing op de weg Amsterdam-Zaandam vier perso nen gewond, van wie één zeer ernstig. De Zaandamse verffabrikant O. wilde een vrachtauto passeren en botste tegen een hem tegemoetkomende personenauto. De heer O. liep een hersenschudding op. Mevrouw K. uit Amsterdam, die met haar 6-jarig dochtertje meereed, liep een heup fractuur en ernstige vleeswonden op. Voor het leven van het 6-jarig dochtertje dat een schedelbasisfractuur kreeg, wordt ge vreesd. De bestuurder van de andere auto werd licht gewond. Marktprijzen. Heilbot 2,40-2,35, gr. tong 3,70-3,25, gr.m. tong 1,64-1,42, kl.m. tong 1,62-1,24, kl. tong I 1,49-1.01, kl. tong II 1,32-9,95, tarbot I 3,60-1.90 per 1 kg. Gr. schol 56-44, gr.m. schol 56-46, kl.m. schol 53-38, kl. schol I 38-22, kl. schol II 20,50-8, schar 14-11,50, v. haring 14-8, makreel 17- 10, kl.m. schelvis 38-20, kl. schelvis I 29,50-11,50, kl. schelvis II 17,50-8, wijting 9,50-8, gr. gul 23-22, midd. gul 21-17, kl. gul 10-8,50, kl. haai 7,50, kl. koolvis zw. 16-12,50 per 50 kg. Gr. kabeljauw 60-55, gr. koolvis zw. 33-30 per 125 kg. Marktaanvoer. 230 kisten tong en tarbot, 1250 schol, 18 schar. 4250 haring, 949 makreel, 51 schelvis, 335 wijting, 7.3 kabeljauw en gul, 2 kl. haai, 36 koolvis, 25 diversen, totaal 7210 kisten. Pech. In de vissershaven arriveerden twee Belgische kotters, de „Maria" (Z428) en de „Claire Robert" (Z274), waarvan de eerste de laatste sleepte wegens ma- chineschade. Slechte markt. Alle vis die Vrijdag onder de roep van de afslag kwam. had het hard te verduren. Door de geringe vraag zowel van binnen- als buitenland kwamen de prijzen niet hoog te liggen. De monotone roep van 50 halve guldens als inzet daalde met de regelmaat van een klok met 2 halve guldens tegelijk, gedu rende langer tijd dan gewoonlijk en dit is altijd voor de schippers een minder gun stig teken. De tong, die bij de eerste af slagen f 3.65 opbracht, daalde tot f 3,35 en de middelsoort en tong 1 zakten van f 1,65 naar f 1,40 per kg. Nog slechter was er de weegtarbot aan toe, die met bijna 2 gul den per kg naar beneden ging. De eerste soorten gingen weg voor f 3,60 per kg, maar bij de laatste afslag brachten de zelfde soorten het nog maar tot f 1.80 per kg. Wijting van de loggers was niet meer in tel. Enige mooie grote gestripte par tijen konden nog f 9 halen, maar voor de overige soorten moest de opvangregeling er aan te pas komen, daar de minimum prijs zelfs niet meer kon worden behaald. De koolvis bleef eveneens iets boven de opvangprijs met f 30. de schelvis bereikte het dieptepunt met f 16 voor de braat- soorten. Daar België nog geen behoefte aan kabeljauw scheen te hebben, bracht deze vis het niet verder dan f 53 voor de 125 kg, per regel van 10 stuks. Eveline wacht haar kans. Daar de Eveline, die naast de vangst van 1000 k. haring nog 500 stuks stijve kabeljauw aan bracht, er weinig heil in zag deze gisteren te lossen, liet ze maar Verstek gaan tot vandaag, in de hoop dat de exporteurs zich dan meer zouden interesseren "voor de dikkoppen. Behalve de Eveline kwa men verder voor vandaag binnen de Post Boy met 1350 k. haring, 200 k. makreel. 60 k. diversen, 50 stuks stijve kabeljauw; de Antje met 115 k. schelvis, 25 k. gul, 70 k. makreel, 239 gestripte makreel. 10 di versen en 250 stuks stijve kabeljauw en de KW 76 met 200 k. schelvis, 300 makreel, 200 stuks stijve kabeljauw en 45 k. diver sen. Ook de KW 37 kwam binnen. Besommingen. De Gelria, die Vrij dagmorgen voor het eerst na de overdracht aan de nieuwe eigenaar weer aan de af slag kwam, besomde voor de 10-daagse reis f 13700, de Bergen bracht het tol f 16.000 voor een 8-daagse trip en de Mc- dan tot f 7250 (met uitzondering van de opgehouden haring) voor 10 dagen. De KW 28 werd hoogste met f 4800. Dc grootste klanten waren Vrijdag de vismeelfabrieken. Haring, makreel en zelfs prachtige levende gestripte grove wij ting verdwenen in de schuit. De overige vissoorten waren spotgoedkoop door de grote aanvoeren. Meevaller. De Gelria, die aanvanke lijk 1200 kisten haring als vangst opgaf, bleek met het lossen erg mee te vallen. Er kwamen 1590 kisten uit de ruimen. Dit was dus voor bemanning en rederij een meevallertje. Geen garnaal. Door de schrale vang sten in de zomermaanden en de slechte prijs van de garnalen wordt er deze we ken geen garnaal aangevoerd. Als over enkele weken er weer een „r" in de maand is laat de garnaal zich wat meer op de kust zien en is er bij de handel wat meer vraag. GEEN BESOMMINGEN Bij het ter perse gaan van dit nummer waren er nog geen besommingen uit IJmui den bekend. ZATERDAG 16 AUGUSTUS Strand: in middaguren strandfeest; 22 uur: vuurwerk naast Züiderpier. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Mensen in het wit". Rex, 20 uur: „Gun Crazy". ZONDAG 17 AUGUSTUS Thalia, 15 uur: „Willie en Joe van Com pagnie O". 19 en 21.15 uur: „Mensen in het wit". Rex, 15 en 20 uur: „Gun Crazy". MAANDAG 18 AUGUSTUS Raadhuis, van 10 tot 12 uur: spreekuur burgemeester. Strand, 20.15 uur: concert van Amster dams Politiekapel en IJmuidcns Roem (VARA-uitzending). Thalia, 20 uur: „Willie en Joe van Com pagnie O". Rex, 20 uur: „Gun Crazy". NEDERLANDS VOLKSTONEEL BRENGT NIEUW STUK VAN MINK De stichting „Het Nederlands Volksto neel" onder artistieke leiding van Ben Groeneveld en Ferd. Slerneberg zal in het komende seizoen ten tonele brengen „Kaerlighetd" van Kaj Munk, dat ook onder de titel „Liefde", in Denemarken verfilmd wordt. Johan Winkler zal voor de Nederlandse vertaling zorgen. Alpliard, 14 te Rio Grande do Sul. Amsteldijk, pass. 14 Scilly's. Amstelveen, 13 v. New Plymouth te Tacoma. Andijk, pass. 14 Flores. Arendskerk, 14 v. Hongkong n. Manilla. Aldabi, 14 v. Santos n. Montevideo. Alnati, 14 v. Bahia n. Las Palmas. Argos, 14 v. R'dam. Alioth, pass. 15 Vlissingen naar Antw. Anncnkerk, 15 te Marseille. Abbedi.ik, 13 v. Houston te Galveston. Arnedi.vk, 14 te Antwerpen. Averdijk. pass. 14 Vlissimgen v. Antw. Aalsdijk, 14 v. Bremen naar Anwerpen. Adinda, 15 Singapore verwacht. Albireo, 14 240 m. ZW. Kaap Verd. eil. Alderamin. 14 35 m. Kp. Fetta. Amstelland, 15 van Amsterdam te Hamburg. Amstelvaart, pass. 14 Kp. Roca n. Marseille. Abbekerk, 14 160 m. N. Finisterre. Almkerk, 14 320 m. ZW. Manilla. Alphacca, 14 590 m. O. Barbados. Alpherat, pass. 14 VareHa. Bintang, 14 v. Madras n. Chalna. Blitar, 15 v. Suez te Alexandri9 verw. Borneo, 16 Suez verwacht. Bonaire, 14 ter hoogte van Oporto n. Madeira Breda, 15 v. Coquimbo te Caldera verw. Bandjermasin, 14 van Bulelcng n. Balikpapan. Barumun, 14 van Luwuk naar Kolonedal. Boniekoe, 14 v. Bitung n. Menado. Caltex Pernis. pass. 14 Gibraltar. Congostroom, pass. 14 Finisterre. Caltex- Delft, pass. 14 Kp. Roca. Caltex Leiden, 14 140 m. W. Kreta. Caltex The Hague, 14 35 m. NO. Algiers. Caltex Utrecht, 14 135 m. O. Malla. Camphuys, 15 v. Tj. Priok te Singapore. Callisto, 14 200 m. W.NW. Cp. Clear. Caltex Nederland, pass. 14 Ouessant. Ceram, pass. 14 Daedalus n. Port Soedan. Ceronia, 15 v. Kaapstad te Walvisbaai verw. Clavella, pass. 14 Zuidp. SardiniO. Drente, 14 van Balikpapan n. Makassar. Danae, 14 v. Bilbao. Dongedijk, 14 te Los Angeles. Douro, 14 van Tanger naar Valencia. Delfland, 14 120 m. Z.t.W. Cp St. Marta. Delfshavcn, pass. 14 ten N. v. Ostende. Delft, 14 350 m. NO. Fayal. Duivendrechl, 14 70 m. Z, Nantucket. Erinna, 15 v. Singapore te Shimonosekl. Eemdijk, 13 v. Mobille te Panama City. Edam. 14 120 m. Z.ZO. Cp. Cod n. Antw. Esso Den Haag, 14 430 m. W. Ouessant. Etrema, 14 ten anker bij Liverpool. Ena, pass. 11 ten W. Luzon. Esso Amsterdam,- 14 370 m. O.NO. Bermuda. Esso Rotterdam, 14 130 m. N. Aruba. Fairsea, 14 800 m. Z.ZO. Guardafui n. Aden. Friesland (KRL), pass. 15 Kp. Bon. Fiesland (SSM), 14 v. Amsterdam n. Huelva. Farmsum, 14 100 m. W.NW. Scilly's. Felipes, 14 v. Saigon naar Plad.iu. Garoet, 14 v. Tj. Priok n. Cheribon. Gooiland, 14 te Paranagua. Groote Beer, 14 330 m. W. Cp. Clear. Hector, pass. 14 Gibraltar. Hera, 15 v. d. Zuid Pac.kust te Amsterdam. Hermes, 14 v. Bremen naar Hamburg. Hecuba, 14 v. Guantanamo n. Cicnfueg'os. Heider, 15 San Juan verwacht. Helena, 14 200 m. ZW. Fayal. Helicon, 15 v. Aruba te Pto Cardon. Hos, 15 ten anker Petit Goave Haiti. Indrapocra, 14 ter hoogte van Lissabon. Joh. v. Oidenibarnevelt, 14 v. A'dam n. Sydney Jagersfontein. 14 350 m. W. Walvisbaai. Kota Agoeng. pass. 15 Gibraltar. Kalimantan, 14 v. Padan n. Tiilatjap. Kieldrecht, pass. 14 ZW. punt Kreta. Klipfonitein, 14 570 m. O. St. Helena. Laurenskerk, 13 v. Khorramshar te Basrah. Lekkerkerk, 15 te Dubai. Lombok, 14 v. Tabaco n. Siain. Loosdreeht, 14 b. Antw. naar Hamburg. Langkoeas, pass. 14 Daedalus naar Suez. Leerdam, 14 650 m. W.t.N. Scilly's. Limburg, 15 450 m. W. Sabang. Liseta, 14 120 m. W. Cp. Cambodia. Lutterkerk, 15 v. Hamburg te Londen. Loppersum, pass. 1-1 Kp. St. Vincent. Maasland, pass. 14 Fernando Noronha. Manoeran, 15 Soerabaja verwacht. Mirza, pass. 14 Brisbane en 16 Sydney verw. Metu.la, 13 v. F reman tie naar Pladju. Modjokerto. 14 van Suez. Mal vin a. 14 v. Soerabaja n. Balikpapan. Mariekerk, 14 450 m. W. Kp. Frio. Mentor, 14 van O ran naar Gibraltar. Maasdam, 14 440 m. W. Scilly's. Macoma, pass. 14 ten W. Palawan. Macuba, 14 60 m. ZO. Cp. Frio. Marisa. 14 510 m. w. Torresstraat. Merwede, 14 120 m. NW. Flores. Nelly, 14 v. Fremantle n. Melbourne. Nieuw Amsterdam, 20 v. New York te R'dam verwacht. Nieuw Holland, 14 nog t.e Accra. Qradina, 14 v. Spezia n. Beirouth. Oranje, pass. 14 Malta n. Southampton. Oranjefontein, 14 v. Amsterdam te Bremen. Oberon, 14 v. Maracaibo o. Barranquilla. Omala, 14 190 m. ZW. Manilla. Oo tartars urn, pass. 14 Beachy Head. Prins Willem Iir. 15 v. Chicago te R'dam. Prins Willem v. Oranje, 14 v. R'dam n. Chicago Pajla, 14 110 m. Z.t.O. Singapore eil. Polydorus, pass. 14 ten NW. Malta. Poseidon, 15 v. Savanna te New York verw. Pygmalion, 1-1 v. Santiago de Cuba n. N. Orleasn Phrontis, 14 v. Hamburg naar Bremen. Plancius, 14 v. Makassar n. Butelenig. Poelau Laut, pass. 14 Kp. St. vincent. Prins Willem II, 14 540 m. W.ZW. Scilly's. Rolti, pass. 14 Minacoy n. Belawan. Ridderkerk, 15 v. Afrika te Amsterdam. Rondo, 16 Colombo verwacht. Reyniersz, 14 v. Dongala n. Tolitoli. Rita, 14 50 m. W. Miri. Rossum, 14 60 m. N.t.O. Cp. Vilano. Rotula, 14 390 m. NO. Fayal. Rijndam, 14 560 m. O.NO. Cp. Race. Stad Dordrecht, 15 v. Sa-gun to n. Nederland. Stad Arnhem, 15 v. Savona te Melilla. Stad Vlaardingen 17 ca. 11 u. v. Wabana aan dc Hoek van Holland verwacht. Salawati, 13 te Rastanura. Sliedrecht, pass. 14 Tuscarrock. Stad Alkmaar, 14 v. Narvik n. Newport News. Stad Haarlem, 13 ca. 24 u. v. Luiea n. R'dam. Schiedtjk, 15 v. Mobile te New Orleans verw. Soestdijk. 15 v. New York naar Java. Sommelsdijk, 16 v. Havanna te Vera Cruz. Sarangan, 11 v. Los Angeles te San Francisco. Sibajak, 15 440 m. Z.ZO. Ceylon n. Aden Sal land, 14 540 m. N. St. Paulsroek. Saroena, pass. 14 ten z. Natuna eil. Schie, 15 v. Maracaibo te Barahona verw. Singkep, 14 210 m. O. Noordp. Ceylon. Stad Breda, 14 420 m. N.t.W. Flores. Sumatra. 14 v. Singapore n. Tj. Pandan, Saidja, 14 te Muntok. Straat Banka, 14 v. Sagay n. Miri. Straat Malakka, 14 v. Tj. Priok n. Semarang. Talisse, pass. 14 Kp. Finisterre. Teucer, 15 v. Balikpapan te Tj. Priok. Tawali, 14 v. Mobile naar Savanna. Tern-ate, 15 v. Bremen te R'dam. Tabian, 15 te Bahrein. Tomoni, pass. 14 Gibraltar naar Aarhuus. Tjibodas, 14 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tjikampek, 14 v. Semarang n. Soerabaja. Tjiwangi, 15 v. Soerabaja te Makassar. Tankhaven II, 14 90 m. NO. Singapore eil. Taria. 14 220 m. O. Ras Fartak. Tiberius, 14 v. Willemstad n. Mobile. Tjibadak, pass. 14 Torresstraat. Tomori, 14 150 m. O.ZO. Minicoy. Utrecht, 15 v. Los Angeles te San Francisco. Veendam, 14 50 m. ZW. Cp. Ray. Van Riebeeck, 15 Singapore verwacht. Weltevreden, 14 v. Tj. Priok n. Semarang. Willemstad. 14 v. Barbados n. Plymouth. Woensdrecht, 15 van Suez. Willem Ruys, 15 te Colombo. Waterman, 14 70 m. Z. Luderitzbaai. Wieldrecht, pass. 14 ten W. v. d. Hoord eil. Winterswijk, pass. 14 Beachy Head. Zaan, 14 Kotka te Amsterdam. Zonnewlj-k, 14 180 m. O. Belle Isle. Zijpenberg, pass. 14 ten W. Kanarische eil. KLEINE VAART Bierum, 14 op de Theems. Brem. 14 v. Grimsby naar Rotterdam. Casablanca. 14 v. Oporto naar Fedala. Claes Compaen, 14 v. Grimstad n. ArendaL Dollard, 14 v. Hamburg te Leith. Douro, 14 v. Tanger n. Valencia. Dlisa, 14 v. Casablanca te Port Lyautey. Express, 15 v. Parijs naar Antwerpen. Frisia, pass. 15 Kp. Vila-no. Glashaven, 14 v. Rouaan naar R'dam. Hagno, 15 v. Rotterdam te Dublin. Hast. I. 14 v. Bordeaux n. Vandres. Hondsrug, 41 v. Boness te Gooie. Horst pass. 15 Goeree. Hulst, 12 v. Houston. Import, 1 4v. Arntw. n. Stockholm. Joost. 14 v. Londen te Stockton. Jan Kreumer, pass. 14 Gothenburg. Larix, pass. 15 H umber. Leuvehaven, 14 v. Aarhuus n. Gothenburg. Markab, pass. 14 Brunsbtittel. Marne, 14 v. Stockholm n. Rotterdam. Matthew, 15 v. Londen naar Eillingham. Mcnkar. 14 v. Rouaan te Fedala. Monica, 15 v. Belfast te Irvine. Nassauhaven. 15 v. Rotterdam n. Gothenburg. Njord. 14 v. San Raphael n. Sete. Noord, pass. 15 Lands End. Omlandia,, 14 v. Marseille s. Casablanca. Ponto, 13 v. Zaandam n. Blyth. Ponza. 14 te Zaandam y. Gefle. Rose Marie. 14 v. Kopenhagen n. Nakskov. Shamrock. 14 v. Londen n. Delfzijl. Silvaplana, 14 v. Kopenhagen te Antwerpen. Sirius, 15 v. Londen te Duinkerken. Spolanda. 14 v. Passages te Bayonne. Spora, 14 v. Fedala te Agad'ir. Swallow, 14 v. Loctudy n. Casablanca. Tilly, 13 te Fagervik v. Obbola. Timor, 14 v. R'dam te Lc Havre. Vlieland, 14 van Rouaan. SLEEP VAART Blankenburg, mol 2 bokken pass. 15 Kp. Bon. Hudson, met dokdeur 14 60 m. W. Oporto. Humber. irite bok en baggermolen pass. 14 ten ZW. Kp. Finisterre. Noordholland. 14 v. Torbaai n. IJsland. Rode Zee met 3 bakken 14 60 m. O. eil. Gr. Cayman. Tyne, met zuiger 14 380 m. Z. Cp. Race. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de door u betoonde belangstelling, ondervonden tijdens de ziek te cn het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder mevr. CATHARINA PETRONELLA SMIT-BIJL. Uit aller naam: H. J. Smit. Driehuis, Aug. 1952. Hofdijklaan 14. Rubbcrvlocrcn en rub ber trapbcklcding. Bij zonder fraaie kleuren, eenvoudig in onderhoud, geluiddempend cn zéér solide. Vraagt inlichtingen Tel. 20340. Haarlem. Schoonheidsspecialiste en Haarkundigc. lste EMMASTRAAT 18 Tel. 21826. Haarlem. ENGELS. Conversatie, emi gratie, handelscorrespond.. etc. Mej. J. Pool, lerares En gels M.O. Blocmendaalsestr.- weg 40, Santpoort-Station, Tel. 8458 (K 2560). OPL. PEDICURE - VOET- KUNDE. Spec, vakopleiding voor alg. erkend dipl. Aanv. nieuwe cursus med. Sept. Inl. en prosp. Haarl. Kweek school, Kl. Houtweg 39. Tel. 17377. Haarlem. NET MEISJE gevr. v. 8-12.30 Stationsweg 9, Velsen. Gevr. fl. WERKSTER v. 3 ochtenden p. w. of VA dag. Wijk aan Zeeërweg 14Ó. KOSTGANGER gevr.. vro lijke natuur. Kortenaerstr. 21 rd. boven. IJm. GEM. KAMERS agb. m. pen sion. Brieven L 1615. KAMER GEZOCHT teg. be hoorlijke vergoed, voor het geven van lessen 4 uur daags 's namiddags, omgev. IJm.-Ö. Brieven L 1614. Heer, b. b. h. h. vraagt gem. ZIT- cn SLAAPK. of zit-sl.- kamer met pension. Brieven L 1617. WONINGRUIL. Aangcb. 2e etage in Amsterdam-Zuid omgev. Haarl.meerstation. 4 kamers, keuken, hall. zolder kamer, kolenhok huur f 42.85 p. mnd. Gevr. woning omg. Haarlem. Brieven L 1616. WONINGRUIL. A'dam-IJm.- O. Agb. ben.huis, 4 kam., keuken en tuin. Gevr. huis te IJm.-O. Brieven L 1608. FEEST, partij, begeleiding of compositie? Voor elke gele genheid de juiste muziek, verzorgd door Amusements bureau. H. C. van Dokkum, Waalstraat 26. IJmuiden. HUISMOEDERS LET OP! Nog altijd geven we de hoogste waarde voor uw lom pen, metalen, kranten en tijdschriften. Beleefd aan bevelend J. Fransens v. d. Zwaagstraat 18, IJm.-O. Tel. no. 6338. Nog enkele monsters VLOER KLEDEN tegen fabriekspr. te koop, vanaf f 27.50. Da Costalaan 36, Driehuis. Voor VULPENREPARATIES vakkundig en billijk is dit uw adres: Da Coslastraat 36, Driehuis. HOGE BELONING. Verloren portefeuille bij de tunnel bouw Velsen of bij de vuur toren te IJmuiden. Terug te bez. Kruisweg 37, Bergen (N.H.) Tel. 2572—K 2208. BALLPOINT VULLEN en reparatie 45 ct. Da Costalaan 36.' Driehuis. LAST VAN MUIZEN? Het enig afdoende middel is een kat. 2 jonge katjes, gewend aan Felix' Kattenbrood, zoe ken een goed tehuis. Drieh.- kerkweg 99. Driehuis. ZIG ZAG NAAIMACHINES in alle uitvoeringen met en zonder kousen stop arm en gratis compl. onderricht. Jan Gcylvoct Jr., Haarlem. Doel- straat 35. opger. 1900. Repa ratie inr. Tel. 13538. Tc koop: SOLEX z. g. a. n. f 250 en een z. g. a. n. Piek up, merk Philips met 38 pla ten f 150. do Weerdstraat 18, IJmuiden-O. Te koop cenv. KOFFER- SCHRIJFMACH. f 85, 1 p. bokshandsch. f 15 en koets- duo f 15. Scheldestr. 38, IJm. Te koop: M. RIJWIEL, lft. 7-14 j. in pr. st. IJ.str.weg 134 IJmuiden. Te koop: z. g. a. n. KIND.- WAGEN. Na 7 uur. Snellius- straat 2, IJmuiden. Te koop agb. J. FIETS 68 jaar f 25. Stationsweg 55, Velsen. Te koop: STUURSTOELTJE v. fiets nt. windscherm. Si renestraat 8. IJmuiden. plaah een

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8