Bevolkingsonderzoek op t.b.c. begint eind September Visserij-varia VZV speelde op het laatste nippertje verdiend gelijk Agenda voor Velsen Beverwijk krijgt twee ton uit het potje van de woningbouwleningen Agenda voor Beverwijk Tienduizenden röntgenfoto's Bedrijven hebben volle medewerking toegezegd IJmuiden Concert op de Zuidpier Velseti-Noord Weinig fraaie promotiewedstrijd tegen Neptunus in de „Heerenduinen" Castricum Havenberichten S Internationale bijeenkomst in Oud-Katholiek verenigingsgebouw Verleidingen van motoren en fietsen Vliegenplaag aan het strand Spaarnevogels won de SVY-beker Lasclub „Velsen en omstreken" RAAD OP SCHEYBEECK KMC gaat naar Volendam TBG-bestrijding blijft aller belang Taxi verleende geen voorrang „Elk wat wils" op de groentemarkt DINSDAG 19 AUGUSTUS 1952 "1 Het is alweer enige tijd geleden, dat be kendheid werd gegeven aan het voornemen van het gemeentebestuur om de bevolking van Velsen op t.b.c. te doen onderzoeken. Sedertdien is hard gewerkt aan de voor bereiding van de omvangrijke organisatie, welke het uitgebreide onderzoek eist. Een kaarfcregister (voor elke burger boven de drie jaar zijn vier kaarten noodzakelijk) vormt de basis van deze organisatie. Aan het eind van de volgende maand zal met het onderzoek begonnen kunnen worden. Het is zeer verheugend, dat allerwege het grote belang van de t.b.c.-bestrijding wordt ingezien en dat van alle zijden medewerking wordt toegezegd en ontvan gen. Voor het huisbezoek, dat, alvorens met het onderzoek der volwassenen wordt gestart, aan elk gezin zal worden gebracht en dat moet dienen om de administratieve gegevens te completeren en de deelname aan het onderzoek algemeen te doen zijn, hebben zich reeds 400 personen aange meld. Nochtans dient dit aantal nog te worden uitgebreid om de taak van de be zoek (st)ers zoveel mogelijk te verlichten. Deswege wordt een beroep gedaan op allen, die zich voor dit voortreffelijke doel willen inzetten, zich via hun organisatie- of verenigingsbestuur of rechtsereeks aan het raadhuis (1ste afdeling) persoonlijk schriftelijk of telefonisch aan te melden. Voortreffelijke geste Een even grote weerklank heeft het be roep van het gemeentebestuur ondervon den bij bedrijven met 10 of meer werkne mers. Vrijwel zonder uitzondering hebben de ondernemers zich bereid verklaard de kosten van het onderzoek, 1.05 per per soon, voor het personeel voor hun rekening te nemen. Een aantal van hen heeft boven dien meegedeeld de kosten voor het perso- De Oud-Katholieke jeugdvereniging D.G.S., die de gastvrouwe is van de Engelse jongeren uit Brighton en het de vreemde bezoekers, die inmiddels al vele vrienden hebben gemaakt, zo prettig mogelijk pro beert te maken met wandelingen en bij eenkomsten, had Maandagavond voor een internationaal samenzijn gezorgd in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw, waar de vlaggen van de beide naties prijkten. De D.G.S.-voorzitter, de heer W. Winkel, opende deze vriendschapsbijeenkomst met enkele woorden van welkom, waarna de heer T. Vis een en ander aan de gasten mededeelde over het programma, dat was samengesteld. Met een speciaal voor deze avond, ge maakte „song" opende de „D.G.S.-girls" dit samenzijn op uitstekende wijze. De tekst althans leidde tot grote hilariteit onder de gasten. Met behendigheidswedstrijden, spel en dans, waaraan gasten en bezoekers van harte deelnamen, werd deze avond in een echte vriendschapssfeer verder doorge bracht. Onder de bezoekers was ook pas toor C. F. Nieuwenhuyzen. Een Amsterdamse machine-bankwerker kon de verleiding van een rijklaar motor rijwiel, onbeheerd staande achter een ge bouwtje bij het IJmuidense strand niet weerstaan. Hij zette zich op het voertuig en begaf zich naar zijn woonplaats, maar onder de rook van Amsterdam bleek de benzine op te zijn. De bankwerker deponeerde de motor langs de weg en eigende zich een tweede motor, die de tank nog vol had, toe. Maar dat zag een politieagent, die de man inrekende. De eigenaar van de eerste motor, een Am sterdammer, die in een strandhuisje te IJmuiden verblijft, heeft zijn bezit alweer terug. De politie van Velsen heeft zich voorts ontfermd over twee Amsterdamse knapen van 10 en 12 jaar, die op het IJmuidense strand een enthousiast gesprek voerden over een fiets, die ze zo handig „afgepikt" hadden. Bij onderzoek bleek, dat de heren in de hoofdstad inderdaad een rijwiel hadden weg genomen, er samen op naar IJmuiden waren getoerd en voor het gemak er onderweg nog maar een fiets bij hadden geleend. Boven dien gaven ze toe op de pier wat portemon- naies, onderdelen van werphengels en andere zaken te hebben weggenomen, die achter een betonblok waren verborgen. De politie zoekt nog naar de eigenaars van de hengel- attributen en heeft de knaapjes inmiddels overgeheveld naar de hoofdstedelijke politie. De badgasten langs grote gedeelten van de Noordhollandse kust zijn in de loop van Maandagmiddag bezocht door uit gebreide zwermen zwarte vliegjes in de volksmond wel eens onweersbeest jesgenoemd die zich bij vlagen langs de kust bewogen, voortgedreven door de Noordoostenwind. Aan het strand was de plaag het hevigst: hier en daar zagen de tentjes en strandhuisjes zwart van het gedierte, dat vele bad gasten die toch al geen florissante Augustusmaand beleven uit het wa terige zonnetje verjoeg. DOOOOOOOOOC Dinsdag 19 Augustus Thalia, 20 uur: Willy en Joe van Compag nie „O". Rex: geen filmvoorstelling. Woensdag 20 Augustus Raadhuis: van 14 tot 15 uur, spreekuur wethouder van Onderwijs. Thalia: zie Dinsdag. Rex, 20 üur: „Een huis vol herrie". neel voor hun rekening te nemen en daar bij die voor gezinsleden van hun employés. Om organisatorische redenen was het onmogelijk tevens alle zaken en bedrijven met minder dan 10 werknemers afzonder lijk te verzoeken gelijke medewerking te verlenen. Verwacht mag evenwel worden, dat ook zij hun steun aan het onderzoek niet zullen onthouden. Op 29 September zal met het maken van röntgenfoto's van de leerlingen der scholen 10.000 in totaal) worden begonnen. Vooraf zullen de ouders door tussenkomst van de schoolhoofden hieromtrent worden ingelicht. Ongeveer te zelfder tijd zal het huisbezoek plaats hebben, nadat de deel nemers hieraan tijdens instructie-bijeen komsten met de gang van zaken op de hoogte zijn gesteld. Het onderzoek van de scholieren zal een maand in beslag nemen. Daarna begint het onderzoek van de vol wassenen, dat wellicht ongeveer drie maan den zal duren. Het SVIJ-wisselbeker-tournooi, waarin met veel plezier is deelgenomen door de ver enigingen DSK, Heemstede, Spaarnevogels en SVIJ, is uitstekend geslaagd. De loting wees uit, dat eerst de beide tweede klassers Spaarnevogels en SVIJ de strijd met elkaar moesten aanbinden en onder ideale weers omstandigheden rolde de bal om klokslag 10 uur op Schoonenberg. Beide ploegen wogen aardig tegen elkaar op, zodat de rust inging met een gelijke stand, 00. Na de hervatting probeerde SVIJ in de eerste 10 minuten de strijd in haar voordeel te beslissen, maar de Spaarnevogels achterhoede weerstond dit offensief en ge leidelijk aan namen zij het initiatief over en de midvoor scoorde onhoudbaar. SVIJ was toen een geslagen ploeg. Voor alle zeker heid maakte de midvoor vijf minuten voor tijd nog een tweede goal. Heemstede en DSK waren op het andere veld ook begonnen en het dient gezegd, dat het verschil tussen het le klas HVB-voetbal en dat der 2e klas duidelijk in het voordeel der eerstgenoemde uitviel. Beide teams pakten energiek aan, met DSK iets in de meerderheid, hetgeen voor de rust in een goed doelpunt van de linksbuiten werd uit gedrukt. Na de rust hetzelfde spelbeeld, maar Heemstede vocht verbeten voor de gelijk maker, die evenwel niet kwam. Ook niet toen een minuut voor tijd de midvoor de DSK-doelman omspeelde. De ingeschoten bal kwam aan de verkeerde kant van de paal en daarmee was de bekerhoudstcr van het vorig jaar definitief voor de finale gewipt. In de verliezersronde speelden de Heem stedenaren heel wat secuurder dan in hun eerste wedstrijd. Kwam toen de bal nogal eens in het zijnet, thans schoot de voorhoede zuiverder en niet minder dan zeven maal raak, waartegenover SVIJ één treffer wist te plaatsen. Wie gedacht zou hebben dat DSK in de finale eveneens een „walk over" zou hebben tegen Spaarnevogels, kwam wel bedrogen uit. Van meet af aan pakten de Haarlem mers goed aan en lieten de DSK'ers geen moment vrij spel. Hun 20 voorsprong bij de rust was dan ook alleszins verdiend. Ook na de pauze kreeg DSK de kans niet in haar normale spel te komen. Wel wisten zij de achterstand tot 21 te verkleinen, maar verder liet Spaarnevogels het niet komen. Voorzitter Kistemaker van SVIJ reikte na afloop de prijzen uit en vergat daarbij niet de beide scheidsrechters, de heren Duin en Van Zutphen een pluim op de hoed te ste ken voor hun uitstekende leiding. Als het weer zich Maandagavond wat zomersen- getoond had, waren er zeker tweeduizend belangstellenden bij het con cert op het strand geweest. Maar de ruim duizend bezoekers, die er ondanks de som bere regenlucht een tocht naar de Zuid- pier voor over hadden gehad, hebben zij het dan heel uit de verte kunnen luisteren naar het spel van twee bekende corpsen: de Amsterdamse politiekapel on der Johan Pinkse en „IJmuidens Roem" onder Dirk Wijker. Als openluchtconcert heeft dit experi ment niet bijzonder voldaan: de frisse Noordenwind zorgde er voor, dat slechts de meest gelukkigen (en dat waren zij, die zich Zuidelijk van de kapel in het zand ge plant hadden) de uitvoering volledig en van nabij konden volgen. De anderen moesten het met door de wind aangevoer de flarden muziek doen. De grote attractie was, dat dit concert door de omroep werd uitgezonden. Wij, die in de contrölewagen een plaatsje gevonden hadden, hebben het musiceren eigenlijk beter via de luidspreker kunnen volgefr. Pinkse en zijn mannetjes bleken heel wat mans te zijn. De blazende Hermandad is een streng gedisciplineerd corps; een sluitend samenspel is er het resultaat van. Het musiceren wordt er echter ietwat droog van klank mee en het blazen van marsen geschiedt kortaf, op militaire ma nier, waardoor men het gemis voelt van de bepaalde charme, welke het soepele con certeren der amateur-corpsen kenmerkt. Dat de kapel solisten onder zijn leden telt hebben wij ook nu weer kunnen con stateren: de Toreador-aria uit Carmen, de populaire Posthoorngalop en de xylofoon solo „Harlekijn" waren voor de solisten en het corps een welverdiend succes. De Sla vische Rhapsodie van Friedemann werd met bijzonder raffinement uitgevoerd, waarbij onze bewondering in het bijzonder uitging naar het fraaie basregister. Dirk Wijker met „IJmuidens Roem" gaf de Amsterdamse gasten vlot partij met een aantal populaire nummers, waaronder het muzikaal ten gehore gebrachte „Balalaika Souvenir" van John B. Kok. Aan applaus ontbrak het de medewer kers niet. Behalve één Amsterdamse bad gast, die hardnekkig weigerde te juichen of in de handen te klappen. Gevraagd naai de reden van zijn demonstratief zwijgen, antwoordde hij met de spreekwoordelijke hoofdstedelijke openhartigheid: „Denk je dat ik voor die smerisse klap? Die ene daar heeft me vorige week nog een bon gegevenA. J. VAN DER WEIJDEN Openluchtconcerten afgelast De openluchtconcerten, die Woensdag avond 20 Augustus, respectievelijk in Vel- sèrbeek en op het Stationsplein (IJmuiden), zouden worden gegeven, gaan door velerlei omstandigheden niet door. afzonderlijke afdeling van NVL De Lasclub „Velsen en omstreken" van de Nederlandse Vereniging van Lastechniek zal, naar wij vernemen, binnen afzienbare tijd een twee-eenheid worden door de toe lating van deze ongeveer 350 leden tellende club als afzonderlijke afdeling van de N.V.L. De N.V.L. is over het gehele land verdeeld in verscheidene afdelingen, waar van die voor Noordholland er één van is. Op voorstel van ir. E. F. Peltzer, direc teur van de N.V. De Plaatwellerij en hoofd bestuurslid van de N.V.L. is door dit college in de laatste hoofdbestuursvergadering te Leiden besloten toestemming te verlenen de lasclub „Velsen en omstreken" te er kennen als afzonderlijke afdeling naast die van Noordholland wegens het grote aantal leden van deze club. Echter onder de voor waarde, dat deze afdeling alleen IJmuiden, Velsen en Beverwijk zal omvatten. Hierdoor ontstaat dus een wel eigenaar dige situatie, daar de afdeling alleen uit de lasclub „Velsen en omstreken" blijft be staan. De afdelingsvorm echter biedt de Velsen-lasclub grotere perspectieven. RK Sportvereniging „IEV" houdt haar jaarvergadering Voor de R.K. sportvereniging I.E.V. is voor Vrijdagavond een belangrijke alge mene vergadering uitgeschreven in de R.K. meisjesschool aan de Corverslaan. De belangrijkheid van deze bijeenkomst moet worden toegeschreven aan de vele be- stuursmutaties in de verscheidene aange sloten afdelingen en het hoofdbestuur, als mede aan de samenstelling van jeugd- en seniorencommissies voor de afdeling voèt- bal. De geestelijk adviseur, kapelaan S. Schut en de feestcommissie zullen mededelingen doen. Behalve de verslagen van hoofd- en af delingsbesturen is in deze vergadering veel gelegen aan de begroting voor het nieuwe verenigingsjaar. Van het hoofdbestuur zijn aftredend en herkiesbaar de heren B. J. v. d. Ham, voor zitter en J. J. Winkel, secretaris. Mejuf frouw J. Duineveld is voor de afdeling gym nastiek herkiesbaar als voorzitster. Het voetbalbestuur ondergaat een wijziging wegens het aftreden van de heer G. N. Oorthuis als voorzitter, in wiens vacature het hoofdbestuur de arts J. H. Rolink voor stelt. Voor de jeugdcommissie worden zeven personen voorgesteld en voor die van de senioren zes personen. Op 31 Augustus zullen twee I.E.V.-voet- balelftallen naar Bodegraven gaan voor een bezoek aan de oud-geestelijk adviseur ka pelaan J. Voortwist om tevens aldaar twee wedstrijden te spelen. Ook zal I.E.V. deel nemen aan het Onze Gezellen-tournooi te Haarlem met Concordia en E.H.S. Gisteravond heeft Beverwijks raad in een zitting van tien minuten een lening geac cepteerd, die de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten in Den Haag uit de wo ningbouwlening „zonder voorkeur" aan Beverwijk heeft toegedacht. Het bedrag is groot 234.515,Vervolgens werd een deel van het sedert 1947 bestaande uitbrei dingsplan „Beverwijk Centrum" ingetrok ken en werd melding gemaakt van het in wording zijnde nieuwe plan. Omtrent dit punt vroegen de heren S w a v t s (CPN) en N i e s t e n (KVP) een Nauwelijks behoort de nationale Gladio- lensterrit tot het verleden, of de Kennemer Motor Club heeft alweer „eventjes" een nieuwe toertocht op touw gezet. Aanstaande Zondag (als het weer gunstig is, want anders wordt deze tocht een week ver schoven) zullen de knalpotten hun geluid langs de Noordhollandse kust aan de IJsel- meerzijde laten horen. Onder andere zul len Marken en Volendam worden bezocht. Om 8.45 uur zal er bij Parkzicht worden gestart. Zaterdag 23 Augustus zal er door de af deling Beverwijk der Vereniging tot Be hartiging der Belangen van TBC-patiënten in Nederland een speldjes-collecte worden gehouden. Van de zijde der vereniging wijst men er op, dat de TBC-bestrijding nog steeds grote zorgen baart, in het bijzonder het na- zorgwerk. De herstelde patiënt wachten vaak thuis grote financiële moeilijkheden; reden waarom bovengenoemde vereniging ook dit jaar weer de bus zal laten ramme len. Collectanten kunnen zich opgeven bij het secretariaat: Baanstraat 18. Familiedag voor geheelonthouders Op 31 Augustus zullen de samenwerkende drankbestrijdingsorganisaties in Noordhol land een familiedag beleggen in de mooie Heemskerkerduinen achter de Iepenlaan; bij slecht weer zal deze bijeenkomst in het veilinggebouw aan de Beverwijkse Bree- straat gehouden worden. Op het programma staan kringspelen, volleybal, trefbal, vossenjacht, en de heer J. Redeker, voorzitter ANGOB, zal als spreker optreden. Bovendien zullen drie geheelonthouderskoren deze dag opluiste ren, te weten De Onthoudersstem uit Am sterdam, DOV uit Beverwijk en De Koren-, bloem uit Zaandam. te De intieme en immer gezellige sfeer in en rond het zwembad „Heerenduinen IJmuiden-Oost heeft Maandagavond voor slechts enkele ogenblikken het veld moeten ruimen voor een wat wij zouden willen noemen „Helsinki-tafereeltje". Kort voor het einde van de promotie-wedstrijd waterpolo VZVNeptunus konden de Zaandam mers zich meer dan eens kennelijk beslist niet verenigen met een aantal inderdaad dubieuze beslissingen van scheidsrechter Kolderie van DWR uit Haarlem. Niet dat hij een welgemikte „Balkanstoot" moest incasseren; er werd alleen nogal luid ruchtig geprotesteerd en in laatste aanleg zelfs met succes. Het eindresultaat van de weinig grootse, maar ontegenzeggelijk spannende, strijd werd hierdoor een gelijk spel: 3-3. Het eerste zevental van de Veiser Zwem vereniging moet met Neptunus en De Futen (Amsterdam) in een halve compe titie proberen met het hoogst aantal pun ten uit de bus te komen om te kunnen pro moveren naar de tweede klas. De Zaan- kanters wonnen hun eerste wedstrijd reeds met 3-1 van De Futen. Gisteravond heeft het er echter enkele minuten sterk op ge leken, dat de „zeegoden" het loodje moes ten leggen tegen de Velsense kampioenen. Voor het zover was, gebeurden overigens de nodige noterenswaardige zaken. Om klokslag half acht doken de veertien knapen in het tamelijk frisse water en Pum Swier oude, maar nog technisch goede rot zwiepte de bal met een halve doorslag alras keihard achter keeper Zon tegen het kippengaas (1-0). Men kent on getwijfeld de karakteristieke scanderende loftuitingen en afkeuringen van de sup porters op de kant en deze ontbraken ook thans' niet. Velsen rook winst, temeer daal de Zaankanters over het algemeen vrij slecht bleven plaatsen. Aan de andere kant ging het vooral in de verdediging evenwel ook geenszins vlekkeloos, want de consequente dekking werd zo nu en dan beslist verwaarloosd. De VZV'ers lie ten zich hiertegen ten overvloede nog eens nadrukkelijk waarschuwen, toen midvoor Tanger van Neptunus in vrije positie on houdbaar inschoot (1-1). Eén was er noch tans in de Velsense gelederen, die bewees de somtijds harde klappen van de zweep onder en boven water onweerlegbaar te kennen: Pum Swier. Zijn directe en op dringerige tegenstander midacKter Schoen zag niet hoe de veelzijdige verzekerings man met een vinnige omhaal het tweede doelpunt scoorde (2-1). Er werd niet veel gezwommen; het leek wel of de tien jongelui op hun plaats vast geroest lagen. Een minuut na de rust de voorsprong van VZV was in de eerste helft niet onverdiend geweest ging Visman finaal over Bos heen, waardoor hij uit het water werd geroepen. De numerieke meerderheid van de Neptunianen bete kende onherroepelijk een doelpunt (2-2). Het bleef bij beide partijen een kwestie van slecht plaatsen en Elzerman besloot het van veraf eens te proberen. Zijn schot was behoorlijk strak en de bal carambo leerde via het hoofd van midachter Schoen zowaar in de uiterste hoek (3-2). Neptunus ging het als vervolg hierop minder eens worden met de uitspraken van scheidsrechter Kolderie, die tot toen echter oordeelkundig had gefloten. Het werd wederom gelijk, toen Tanger een tam schot had gelost, dat de uitste kende keeper Hagedoorn met weinig moeite stopte. De Zaandamse midvoor zwom evenwel door en tikte tegen de bal, die uit de handen van de doelman glipte (3-3). De scheidsrechter - lette niet al te zeer op de verwonderde uitroepen van en kele Neptunusklanten bij een paar beslis singen in het voordeel van de Velsenaren bepaald op het moment dat Visman vol komen correct het winnende doelpunt scoorde. Het bleek namelijk overduidelijk, dat de umpire te lang had laten spelen, op welk feit een Zaanse official hem op rus tige en zijn jongens in het water op tame lijk luidruchtige manier attent maakten. Na enig overleg met de aanvoerders be sliste de heer Kolderie, dat deze promotie wedstrijd in een gelijk spel 3-3 was ge ëindigd. Tussen al deze bedrijven door hadden de toeschouwers zich in de caco- phonie gemengd, die pas wegebde toen de polo'ers allang in de kleedhokjes waren verdwenen. kleine verduidelijking, die hen van burge meesters zijde werd gegeven. Het derde punt van de agenda was het verlenen van een aanvullend crediet van 11.500,om de Groenelaan te verbreden en de situatie ter plaatse te verbeteren. De heer Van D o r p (P. v. d. A.) zeide zijn stem hieraan wel te zullen geven, maar zijn misnoegen over de houding van de Groenelaanbewoners, die hogere eisen gingen stellen, waardoor de aanvulling noodzakelijk werd, stak hij niet onder stoe len of banken. Wethouder V e s s i e s was het op dit punt met de heer Van Dorp eens en gaf tekst en uitleg van de manier, waarop de verbreding tot stand komt, namelijk door het verkleinen of wegnemen van tuinen. De weg wordt niet mooier, maar wel doel matiger hiermee. Als ingekomen stukken kwamen ter tafel de aanvraag van de heer C. Roest om ontslag als leraar aan de Nijverheidsavond school, welk ontslag hem per 1 September wordt verleend. Het besluit van Gedeputeerde Staten met goedkeuring van het raadsbesluit tot vast stelling van het partiële plan van uitbrei ding „Oostertuinen", werd voor kennis geving aangenomen. En zo werd de vergadering, die ditmaal om half negen begon, wat velen was ont gaan, die dan ook reeds om half acht ouder gewoonte aanwezig waren zelfs een der wethouders overkwam dit om tien mi nuten over half negen door burgemeester m r. H. J. J. S c h o 11 e n s gesloten. De bestuurder van een taxi uit Velsen, de heer C. v. D., verleende Zaterdagavond geen voorrang aan een invalidewagentje op het kruispunt Romer Kerkweg-Popu- lierenlaan te Beverwijk. Een botsing was niet meer te voorkomen en de Amster dammer, die het motorwagentje bestuurde, sloeg met z'n achterhoofd tegen de voor ruit van de auto. Met een ziekenwagen is hij via het Rode Kruisziekenhuis naar zijn woning in de hoofdstad vervoerd, omdat de verwondingen gelukkig van weinig ern stige betekenis waren. Het invalide-wa gentje was vrijwel geheel vernield. De Castricumse groenteveiling van Maan dag kenmerkte zich door een buitengewoon gevarieerde aanvoer. Vooral de bonensoorten waren goed vertegenwoordigd, maar daar naast viel er ook een goede aanvoer van kool te noteren. Over het algemeen vielen de prijzen voor dit product niet mee, want kreeg men voor savoye kool 2123 cent be taald, de rode kool deed 55'A cent. Witte kool ging weg voor 3 cent per kilo en de groene kool noteerde van 114614 cent per kilo. Van de diverse soorten bonen kwamen de rentegevers het best uit de bus met een prijs van 68 cent per kilo. Overigens mocht de notering van dubbele stokbonen van 4464 cent er ook zijn, evenals die der snijbonen welke voor 33--12 cent werden verkocht. De andere groente ging voor de volgende prijzen van de kar: sla 2145, bloemkool 3062, komkommers 8—9, bosneen 19, bra men f 1,10—f 1,30 per mand. dubbele spercie- bonnen 31—52, uien 1516. appelen 29—30, appelen per kist f4,10—f4.70. peren per kist f2,50, augurken 27, tomaten 27—31, prei 614, kroten 414—8, spinazie 19—3T.' selderij 314414, pieterselie 2—214, frambozen 31, pronkbonen 2025. Opbrengst collecte viel tegen Castricum heeft het er met de collecte ten bate van de Nederlandse Oud-Verpleegsters lelijk bij laten zitten. De collecte welke Zaterdag is gehouden bracht slechts een bedrag van rond f 70 op. In en uit. Maandag kwamen binnen de KW 25 84 124 127 175 85 15, IJM 32 20 34 239, SCH 140 135, KW 10. Naar zee vertrokken de IJM 40 202 239 226 241 249 230 27, KW 69 189 128 92 51 21 138 22 64 114, IJM 16 227 141 86 11 5, CG 1. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Abraham f 15.900, Bloemen- daal f 7.000. Loggers: SCH140 f 2150, KW 161 f 1470, KW124 f 510. De resultaten van de trawlers en loggers betroffen slechts de gedeeltelijke besommingen. Kotters: IJM226 f 260, IJM249 f 220. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 18 op 19 Augustus KW2 5k„ KW3 5 k„ KW 14 5 k„ KW23 1 k., KW144 8 k., KW32 35 k„ KW43 30 k„ KW110 7 k., KW56 2 k„ KW167 2 k., KW 170 2 k., KW163 20 k. Trawlharing: KW147 15 k., KW54 18 k„ KW47 12 k„ KW83 15 k.. KW48 50 k., KW 40 11 k„ KW41 13 k„ KW95 40 k., KW44 90 k., KW168 25 k., KW129 10 en 200 kis ten, KW20 90 k. en 120 kisten. Geen vangst hadden: KW18 49 42 50 173 130 en 161. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 10 k., Schevening'en 12 k., Katwijk 6 k. Een groep verpleegsters o ij de UNO strijdkrachten, aie „ergens va t\orea' in een hospitaal werkzaam is. Het zijn van links naar rechts: Boonying Cholopoon uit Bangkok, Ruth Andersen uit Oslo, Franciska van der Plas (Nederland)Anna Maria Rosi (Italië), Kim Yung Jin, hoofdverpleegster (China), Bright Nilson (Zweden) en Ruby G. Bradley (V.S.). Markt nog steeds flauw. De stemming was gisteren aan de markt nog bijzonder flauw. Er was zeer weinig binnenlandse vraag, waardoor de handel gereserveerd inkocht en geen kans zag het prijzenniveau van Zaterdag te breken. Ook de notering van de exportvis bleef beneden de ver wachting. Alleen de tong kon zich na een kleine daling na de eerste afslag op een vrij redelijke basis handhaven. De lap tongen, die aanvankelijk f 3,50 noteerden, kwamen op f 3,10 per kg, de overige soor ten daalden van f 1.70 tot f 1,50. Wijting was weinig in trek. Verschillende partijen bleken onverkoopbaar en die wachtte geen ander lot meer dan aan de vismeel- fabrieken te worden toegewezen. Ook de haring ging weer in groot kwantum de zelfde weg op. De kwaliteit voldeed niet geheel aan de eisen en daardoor was de animo gering. Voorzover nog gekocht werd, werden geen hogere prijzen geboekt dan f 11,50 per 50 kg, de middenprijs stond op f 10,50. Kleine schol 2 en 3 waren even eens goedkoop en noteerden respectievelijk slechts f 15 en f 9 per 50 kg. De voor ex port bestemde grote schol kwam niet ho ger dan f 42 en f 40 per 50 kg. Prijzen van invloed op lossen. Door dat de noteringen niet hoog waren, bleek er gisteren weinig animo voor een tweede losbeurt, zodat de vijf trawlers, die Maan dag reeds binnen waren, alle aan de Zuid zijde gemeerd bleven in afwachting van de Dinsdagbeurt. Hoewel Maandagavond in verband met de ploegensterkte nog niet definitief kon worden vastgesteld welke schepen voor de lossing van vandaag in aanmerking zouden komen, kon worden aangenomen dat de eerste drie binnenko mers wel zouden lossen. Dit waren de Abraham met 1500 k. haring, 250 k. ma kreel, 25 k. diversen, de Bloemendaal met 100 stuks stijve kabeljauw, 110 k. schelvis en piepers, 50 k. kabeljauw en gul en de Haarlem met 360 k. haring, 700 k. ma kreel, 100 k. diversen, 80 k. schelvis en piepers, 80 k. gul en kabeljauw en 40 k. koolvis. De eersten voor Woensdag. Als eerste gegadigden voor de Woensdagmarkt liggen te wachten de Eli Chénévière met 1250 k. haring, 100 k. makreel, 80 k. schelvis en piepers, 20 k. kabeljauw en gul, de Johan nes Polderman met 1000 k. makreel, 70 k. diversen, 80 k. schelvis en piepers, 50 k. kabeljauw en 30 k. diversen, Allan Water met 1700 k. Noordharing, 50 k. kabeljauw en gul en 30 k. diversen. Verder was op de thuisreis de Hoop met ongeveer 900 k. haring en 100 k. diversen. Twee trawlers naar Huil. Behalve de vermelde trawlers waren Maandag de Flamingo en de Catharina Duyvis op de thuisifeis. Beide schepen kregen echter op dracht in Huil te markten. De Flamingo zou er vandaag zijn lading van 1300 k. ha ring, 50 k. wijting en 50 k. diversen lossen en de Duyvis Woensdag 400 k. Zuidharing, 550 k. makreel, 100 k. kabeljauw en gul, 100 k. zwarte koolvis, 70 k. schelvis en piepers, 70 k. haai, 20 k. wijting en 40 stuks stijve kabeljauw aan de markt brengen. Poolse vloot. Van de Poolse vloot kwamen binnen de GDY 171, Dudik en de WLA 69. Naar zee vertrok de Kaczor. Loggers lieten verstek gaan. Van de loggervloot lieten gisteren verstek gaan voor de markt van vandaag de KW 140 met 450 k. haring en 60 k. diversen, de KW 161 met 100 k. haring, 70 k. diversen en 2 tonijnen, de KW 84 met 45 k. ma kreel, 20 schelvis, 20 radio, 20 wijting en 15 diversen, de SCH 140 met 150 k. diver sen, 10 wijting en 10 k. makreel en de KW 124 met 100 k. diversen en 100 k. haring. Haringaanvocr. Van de haringdrijf- netvisserij kwamen de volgende schepen binnen met eigen aanvoeren: de KW 5 met 365 kantjes haring, de IJM 74 met 431 k., de KW 73 met 361 k., de KW 7 met 210 k de KW 159 met 125 k„ de KW 140 met 272 k„ de KW 45 met 312 k.. de KW 161 met 225 k., de KW 39 met 425 k„ de KW 25 met 264 k., de SCH 140 met 515 k., de KW 124 met 298 k„ de KW 127 met 486 k., de KW 175 met 358 k„ de SCH 135 met 477 k., de KW 85 met 427 k. en de KW 15 met 304 kantjes. Besommingen. RO 1 f 2060, RO 29 f 1760, HL135 f 1170, IJM74 f 1570, KW24 f 4320, KW107 f 3800, KW17 f 3520, KW51 f 3310, KW64 f 2300, KW69 f 2280, KW114 f 1540, KW166 f 2960, KW53 f 2090, KW 169 f 3100, KW108 f 2300, KW91 f 1970, KW26 f 2140, KW89 f 2020, KW125 f 1050, KW25 f 2270, KW16 f 2110, KW127 f 1500, KW7 f 3940, KW57 f 1870, KW78 f 1500, KW39 f 1600, KW175 f 1600, KW73 f 1360, KW176 f 2330, KW159 f 4330, KW45 f 890, KW85 f 1870, BK33 f 2730, KW34 f 3550, KW77 f 1220, KW133 f 2860, KW94 f 1770, KW31 f 1000, KW12 f 1400, KW30 f 1800, ARN10 f 1400 ARN17 750, ARN18 f 2750, IJM276 f 1420, IJM229 f 1980, IJM 11 f 2130, IJM228 f 1210, WR33 f 2340, KW98 f 3290, KW 210 f 1390, 2 trawlers met f 33.700. Visserijbericht Urk. Door 126 vaar tuigen werd Zaterdag aan de Gem. Vis- afslag aangevoerd: 12397 pond aal en pa ling, prijs van 73 tot 92 cent per pond, 478 pond snoekbaars f 0,74 tot f 0,78 per pond, 56 pond baars, f 0,73 tot f 0,77 per pond, 412 manden nest, f 2,10 per mand. Maandag 18 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Brandaris van' Hu- dixvall. Jelö van Oslo. Marvik van Helsinki. Sarpedon van Antwerpen. Nautic van Fowey. Grebbestroom van Londen. Theseus vgn Ko penhagen. Tarakan van Antwerpen. Gena van Rotterdam. Texelstroom van Liverpool. Tyro van Fowey. Esso Southampton van Southampton. Amstelstad van Hamburg. Ardette van Liverpool. Iris van Gothenburg. Danae van Bilbao. Westropa van Strahlsund. Rönskar van Aarhus. Bounty van Karlstadt. Beta van Rafsö. Bennekoni van Hamburg. Vertrokken zijn: Nautic naar Geffle. Fri sian Coast naar Rotterdam. Ardetta naar Rotterdam. Wota naar Dröbok. DINSDAG 19 AUGUSTUS KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: Bleke Bet. LUXOR THEATER 7 en 9.15 uur: Er op of er onder. W.B. THEATER Geen voorstelling. WOENSDAG 20 AUGUSTUS BIOSCOPEN Als Dinsdag.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3