In Kennemerland trokken duizenden naar strand en zee Stormvogels vocht zich tegen Emma en Heracles in de finale Roozenburg winnaar van het IJmuidense „vuurtorentournooi" Havenberichten ADO'20 won weer de Paviljoensprijs Athletiek-succesdag voor „Suomi' 5 Ponten verstoptstrand overbevolkt Wethouder De Boer opent D.C.IJ.-bedrijventournooi Orgelconcert in de Ichtuskerk Zes meesters damden Dukel op de tweede plaats Zondaar tegen de verkeers wet geverbaliseerd Spannende eindstrijd in WB-adspirantentournooi Strijd om de zilveren bal" Kraak in drie wedstrijden geen enkele keer gepasseerd Waterloo won van WH (13-1) MAANDAG 25 AUGUSTUS 1952 ZELDEN ZAL HET DEZE ZOMER drukker aan het Noordzeestrand zijn geweest, dan gedurende het afgelopen weekeinde, dat de teleurstellende rcgcnwekèn van Augustus voor een deel vergoedde. In IJmuiden, Wijk aan Zee, het natuurbad Vel- serend en waar niet al Kennemerland en zijn achterliggende mensenopeenhopingen verstrooiing zoeken, is het dan ook bar druk geweest. De ponten zijn een van de beste waardemeters voor de belangstelling, die Kennemerland en de kop van Noordholland trekken op zulke momenten: van Zaterdagmiddag af tot Zondagavond laat heeft het de veren over het Noord zeekanaal geen moment aan klandizie ontbroken en tot diep in de zachte avond van gisteren rijden de auto's zich aaneen o\> de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord. Zoals de auto's en bussen elkaar eveneens hebben ver drongen op het plateau bij de Zuiderpier, waar een enorme mensenmenigte de nauwe sleuf naar het verkoelende strand heeft opgezocht. Ongelukken zijn er dit weekeinde maar weinig gebeurd de kleine 5-jarige Chris uit Amsterdam, die Zondagmiddag op de Velserweg met een beentje tussen de spa ken van moeders fiets raakte, was er het ergst aan toe en de ongevallendienst heeft daar dan ook ijlings hulp moeten bieden, omdat de knaap deerlijk aan het been ge wond was. Ook in het natuurbad „Vel- serend", in Santpoort, dat de drukte bij kans niet meer verzwelgen kon, is het Rode Kruis meermalen in actie geweest, maar hier bleef het bij schrammen en bui len, pleisters en snelverbanden, evenals op het strand, waar de Kruis-post zich over een aantal kleine verwondingen heeft moeten ontfermen. De rustige, lauwe golfslag en het heldere zeewater hebben overigens tienduizenden kostelijke uren bezorgd toen de on weersdreiging van Zondagmorgen niet bleek door te zetten, werd het zowel naar IJmuiden als Wijk aan Zee een ware exodus en al gauw blikkerden in de fiet senstallingen de duizenden fietsen in de rekken. Er zijn goede zaken gedaan op deze door velen als de laatste mooie Zondag van het seizoen beschouwde drukke spits uren. Alleen de loodsboot voor IJmuiden had het ongekend rustig, na een week, waarin het enige keren is voorgekomen, dat de scheepvaartdrukte de ganse voor raad loodsen uitputte en er ijlings nieuwe moesten worden gcrequireerd. Tot laat in de Zondagavond zijn al degenen, die bij een goed-functionnerend veiligheids- en vervoersapparaat betrok ken zijn, in touw geweest en in de café's was heel duidelijk te merken, dat er on der de passanten menige „blijver" was. Geduld. De mooie Zondag heeft dus speciaal aan de Zuidzijde van het pontveer in de mor genuren een overstelpende drukte van auto's en motoren veroorzaakt. De grote stroom van auto's die het Kanaal naar het Noorden overstak, keerde 's avonds te rug. Maar dit gebeurde meer „en masse", zodat om vijf uur het Noordelijke Pont plein zich ging vullen. De aanwas van auto's en niet te vergeten motoren en rij wielen nam zulke grote vormen aan, dat het Pontplein om zes uur lang niet meer voldoende ruimte bood en de auto's een steeds groeiende queue maakten op de Wijkerstraatweg. Van half zeven tot acht uur stonden de wagens permanent tot aan Als de wethouder van Sportzaken in de gemeente Velsen, de heer H. de Boer, het sein daar toe heeft gegeven, door de eerste klap op de gong te slaan, zullen vele dam mers het een eer vinden de naam van hun bedrijf, dienst, of vereniging hoog te hou den, door hun huid op het honderd ruitig bord zo duur mogelijk te verkopen in het snelheidstournooi van D.C.IJ. Dit damtournooi zal a.s. Dinsdag avond in de grote zaal van café Flora met de le ronde aanvangen. Dan reeds ontmoeten elkaar: Groep A: Hoogovens ISin jewel Drukkerij Perso neel, V.V.IJ.Kruideniers. Groep B: StormvogelsSlagers, Hoogovens II IJmuider Havenarbeiders. Groep C: Vis- knechtsRokerij S. Mey, Hoogovens III Schoenmakers. Groep D: PolitieBakkers, V.V.IJ. IIAmsterdamse Ballast. Groep V.Z.V.—Flora Personeel, V.V.IJ. 3—Tim merlieden. Dinsdagavond worden drie ronden ge speeld in de groep waarin de kwartetten zijn ingedeeld. De bovenste twee van iedere groep komen in de finale. De onderste twee komen uit in de ver liezersronde. „De Jump" nam de kaarten weer op De IJmuidense bridgeclub „De Jump" kon in hotel „Kennemerhof" haar zomer competitie voortzetten. De opkomst van de laatste weken was, in verband met de vacanties, dermate klein, dat er geen normaal verloop moge lijk was. De animo om te spelen was er nu des te groter om, waardoor er nog al wat ver schillen tussen de paren ontstonden. De uitslagen luiden: N.-Z.: 1. JonkerMiddelkoop 74 p., 2. Wonink-Maarleveld 64% p., 3. Kuyê-Porck 59i/2 p.t 4, dames KramerSchoen 53!/2 p., 5. Amsingv. d. Berg 48!/2 p. O.-W.: 1. De HaasWey 60% p., 2. Boer Kaandorp 59i/2 p., 3. LamanMainz 52 p., 4. dames BrouwerRolloos 49 p., 5. Kramerv. Loo 40i/2 p., 6. dames Elzer- manDe Haas 38% p. Jaap Zwart, de zoon van wijlen de be kende kerkorganist Jan Zwart, zal Woens dag 27 Augustus a.s. een orgelbespeling geven in de Ichthuskerk. Het programma vermeldt: Oud-Holland se liederen, Jan Zwart; Toccata en Fuga in d-klein, Johann Sebastian Bach; twee ko raalvoorspelen, Johann Sebastian Bach; Concert in g-kleine terts, Georg Fried- rich Handel; Andante Cantabile uit de vierde symphonie en Toccata uit de vijfde symphonie van Charles Widor; Drie gees telijke liederen, Jan Zwart. De commissie, die deze orgelbespeling heeft voorbereid, heeft het voornemen met dit concert een aanvang te maken met een serie orgel-avonden, waarbij verschillende organisten het instrument in de Ichthus kerk zullen bespelen. J. en voorbij de Watervlietstraat. Hoewel de drie ponten zeer vlot aan- en afvoeren was men niet in staat de aanhoudende stroom van voertuigen, waaronder ettelijke motorfietsen en honderden rijwielen, vlot weg te werken. Om kwart voor negen stonden de wagens., die tot ver na acht uur ruim een uur nodig hadden om „over" te komen, nog tot voorbij de Corverslaan. Pas tegen tien uur was de grootste ver keersdrukte weggewerkt. Op Zaterdag 23 Augustus liepen de haven van IJmuiden binnen: Jaba van Rotterdam, Langlee Clyde van Hamburg, Nasario Sauro van Baltimore, Marinevaartuigen F 658, F 655 en D 82 van de Noordzee, Zijpenberg van Bahia, Rempang van Antwerpen, Lake Michigan van Londen, Surthe van Bolnes, Grotekerk van Liverpool, Jupiter van Hami- nah, Bengkalis van Londen, Abro van Stet tin, Stream Fisher van Londen, Echo van Belfast, Helga Schreuder van Rotterdam, Marva van Wismar, Bebox van Raffsö, Start van Londen. Vertrokken zijn: Stentor naar Barbados, Sarpedon naar West Indië, Netta naar Rot terdam, Ring naar Stockholm, Erebus naar Danzig, Friedi naar Antwerpen. Loppersum naar Rotterdam, Emma Bakke naar Norfolk, Holderness naar Goole, Tilly naar Golle, Renovatie naar Antwerpen, Falcon naar Londen, Madjoe II naar Surthe, Cornelia n. Malmö, Graveland naar Buenos Aires, Iris naar Gothenburg, Araton naar Oxelosund, Heriot naar Leith, Vamos naar Christobal, Theseus naar Aarhus, Rijnstroom naar Lon den, Lutterkerk naar Perzië, Tekkla naar Aarhus. Jaba naar Huil, Zaanstroom naar Huil, Rönnskar naar Malmö, Westerdok naar Londen, Badzo naar Londen. Zondag 24 Augustus kwamen binnen: Stad Arnhem van Melilla, Mercur van Bremen, Koningin Juliana van Cardiff. Sirius van Dordrecht, Lingestroom van Londen, Swift van Londen, Ronan van Grangemouth, Troi- lus van Londen, Amstelstroom van Fowey, Kahlenberg van Rotterdam, Jans van Lon den, Roelf van Gdynia, Amstelland van Ham burg, Holland van Geffle, Frisian Coast van Newcastle, Berkelstroom van Hull, Waal van Bremen, Strijpe van Hamburg, Eemstroom van Grangemouth. Nu de Oost-Duitse autoriteiten de Sovjet-zóne van West-Duitsland geheel hebben ge ïsoleerd door een strook „niemandsland" langs de gehele grens, kunnen vluchtelingen uit Oost-Duitsland slechts ontsnappen door West-Berlijn binnen te glippen. Dagelijks trekken honderden Oost-Duitsers hier binnen en zij stellen de autoriteiten voor moeilijke problemen. Het stadsbestuur heeft nu vliegtuigen gehuurd, waarmede de vluchtelingen naar West-Duitsland worden gebracht. Uren voor het vertrek van de toestellen wachten vluchtelingen voor het vliegveld Tempelhof te Berlijn op hun beurt om de stad te verlaten. Met het ingaan van de laatste ronde waren al vier deelnemers voor het winnen van de zilveren „Vuurtoren" uitgeschakeld in het IJmuidense meester-tournooi. Dit resultaat werd verkregen door de fraaie overwinning van Dukel op de Noordhol landse kampioen Yme de Jong en de over winning van Rozenburg op H. Laros. Suyk en Ligthart speelden remise zodat Suyk, Laros en Yme de Jong uit vier partijen drie punten sleepten. Alleen Ligthart sloot de rij met Z punten. Maar B. Dukel had 6 punten en wereld kampioen Roozenburg 7 en dus kon onder grote spanning Zondagmorgen de laatste ronde van dit zo goed verlopen tournooi aanvangen. Roozenburg bond de strijd aan met Suyk, Dukel met Laros en deze twee par tijen verliepen onder ware hoogspanning. Al gauw kreeg Roozenburg in de klas sieke partij overwicht op Suyk's „lange vleugel". Goed opbouwend forceerde hij tenslotte een doorbraak op één der vleu gels en Suyk verloor. Daardoor is Roozenburg met 4 gewonnen partijen en slechts één remisepartij tegen Dukel, met de hoge score van 9 punten winnaar van het plaatselijk tournooi. Dukel moest wel wat gewaagd spelen, om Roozenburg bij te houden. Wel kwam hij na een „dure" damcombinatie in een eindspel met 2 stukken achter op dam, doch moest zich tenslotte gewonnen geven. Zaterdagmiddag werd op de hoek van de Duinvlietstraat en de Wijkerstraatweg door de passerende motor-verkeerspolitie proces-verbaal opgemaakt tegen een wiel rijder, die op deze uiterst gevaarlijke hoek zichzelf en anderen in gevaar bracht wegens overtreding van het voor de Duin vlietstraat bestaande inrijverbod naar de richting Wijkerstraatweg. Een verrassing voor de Noordhollandse kampioen zelf v/as de nederlaag die Ligt hart kreeg te incasseren: De Jong kon in een goede stelling door een eenvoudig zetje winnen. De eindstand na 5 ronden luidt: Roozen burg 9, Dukel 6, Yme de Jong en Laros 5, Suyk 3 en Ligthart 2 pnt. Dinsdagavond vindt in café Flora de prijsuitreiking plaats. In het Zaterdagmiddag op „Watervliet" gehouden adspirantentournooi van de voet balvereniging „Breesaap" waaraan deel namen de bekerhouder Stormvogels, ADO '20, VSV, Kinheim, Wijk aan Zee en VVB is het de Heemskerkse jongens weer gelukt om de Paviljoensprijs te winnen; thans voor de derde maal en met het minste aan tal gescoorde doelpunten uit vier gewonnen wedstrijden, alle met 10 en een gelijk spel. De wedstrijden duurden alle tweemaal tien minuten, wat eigenlijk te kort was om goed ingespeeld te raken. Het was derhalve zo, dat, wanneer een doelpunt was gemaakt, dit de strijd ook veelal besliste. In dit raam was ADO '20 de gelukkigste om van de vijf UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserü Donderdag 14 Augustus: st. Schoorl IJM 39, Petten IJM 49; mt. Thorina IJM 33 (21 Aug. a. d. markt), Dirkje RO 53. Vrijdag 15 Augustus: st. Tzonne IJM 1 (22 Aug. a. d. markt), Norma Maria IJM 6, Mary IJM 61, Sumatra IJM 62; mt. Shamrock IJM 129; ml. Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162. Zaterdag 16 Augustus: st. Gelria IJM 21, Vikingbank IJM 183; mt. Maria van Hattum IJM 10; ml. Wiron III IJM 221. Maandag 18 Augustus: st. Bergen IJM 16, Vios I IJM 24; mt. Post Boy IJM 35, Antje RO 15, Excelsior III KW 76; ml. Willem Cor nells KW 16, Arie Nico KW 17. Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69, Wil- Icmpje KW 89. Alida KW 91, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Pe- tronella KW 125, Gebroeders KW 165, Aleida KW 169, Bruinvis RO 1; mk. Texel IJM 5, Poolster IJM 11, Twee Gebroeders IJM 27, Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Haar lem I IJM 276, Nehim I AM 16. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Marianne KW 10, Samenwerking KW 21, Rein KW 30, Tiny KW 34, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53, Dine Marie KW 57, Twee Gezus ters KW 77, Jacob KW 92, Willem KW 94, Arendje KW 98, Koningin Juliana KW 133, .Tana KW 210, Tiny Dieuw WR 33, Hendrikje BU 33, Twee Gebroeders YE 93. Dinsdag 19 Augustus: st. Bloemendaal IJM 71: mt. Medan IJM 57; mk. Pieter Cornelis KW 31. Woensdag 20 Augustus: st. Haarlem IJM 9, Herman SCH 92. Elie Chénévière IJM 32, Al lan Water IJM 34; ml. Jan KW 84; mk. Neel tje IJM 240. Donderdag 21 Augustus: st. Catharina Duy- vis IJM 60, De Hoop IJM 73, Abraham VL 77; mt. Johannes Polderman IJM 20. Vrijdag 22 Augustus: mt. Clacsje RO 46. Zoutharingvisserij Donderdag 31 Juli: ml. Saklna KW 32, Riinmond I KW 42. Vrijdag 1 Augustus: ml. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Maandag 4 Augustus: ml. Annie KW 54, Wilhelmina V KW 144. Dinsdag 5 Augustus: ml. Henk KW 56. Woensdag 6 Augustus: ml. Hollandia KW 18, Grietie KW 20. Annie KW 54, Noordster KW 67, Nederland VII KW 130, Janna 163, Onderneming KW 175. Maandag 11 Augustus: ml. Piet en Loen- dert Huibert KW 3. Anna en Cornelia KW 14, Margaretha en Maria KW 23, Riinmond II KW 43, Cornelis Marinus KW 48, Jan KW 50, Nelly Maria KW 10. Zeezwaluw KW 83. Toenadering KW 95, Rijnmond V KW 110. Bali KW 129. Vooruit KW 151. Nederland IV KW 167, Zeemeeuw KW 170, Everdina Jaco- mina KW 173, Bonefaas SCH 95. Dinsdag 12 Augustus: ml. Rijnmond III KW 44, Eendracht KW 168. Woensdag 13 Augustus: ml. De Vrouw Ja coba KW 122, Wilhelmina III KW 147, Willy SCH 7. Donderdag 14 Augustus: ml. Elizabeth KW 49. Zaterdag 16 Augustus: ml. Gorredijk IJM 75. Maandag 18 Augustus: ml. Huberta Gerar- da KW 9. Orion KW 22, Nederland VI KW 37, Aafke Jacoba KW 41, Volharding KW 65, Sumatra KW 86, Wilhelmina II KW 138, Willy KW 141, Hendrik en Jan VL 70, Marie VL 71. Donderdag 21 Augustus: ml. Bertha KW 38, Maas VL 79. Na in de eerste ronde van het tournooi om de Zilveren Bal HW met sprekende cijfers te hebben geklopt, moesten gisteren Emma en Heracles „er aan geloven". Stormvogels lijkt in beide ontmoetingen zijn overwinning te mogen danken aan de verdediging: in de voorhoede vlotte het, vooral wat de afwerking van de aanvallen betreft, niet zo goed als in de promotie-wedstrijden. Angenent bijvoorbeeld speelde heel wat beneden de vorm, welke hij in zo menige competitie-wedstrijd van het achter ons liggende seizoen demonstreerde. Bovendien lijkt het verkeerd gezien de beide buitenspelers Snoeks jr. en Van Onselen zo weinig in het spel te betrekken. De verdediging heeft in beide ontmoe tingen goed werk gedaan en dit verdient temeer vermelding, omdat men op de spil- plaats een proef nam met een speler uit het derde elftal en deze proef kan zeker niet als een mislukking worden aange merkt. Heilig kopte heel goed en bleek lastig te passeren, óók voor Cor van der Gijp. Wanneer hij nog wat meer aandacht aan de opbouw van het spel gaat wijden een opmerking, die ook rechtshalf Snoeks geldt dan lijkt hij de aangewe zen man voor deze belangrijke plaats. Door het goede werk van de spelers vóór hem, heeft Kraak het niet bepaald druk gehad, maar een paar gevaai-lijke schoten stopte hij op betrouwbare wijze en verder liep hij op de juiste tijd uit, waardoor hij in de ontmoeting tegen Emma vooral de Van der Gijps nog al eens de pas afsneed. StormvogelsEmma De Dordtenaren waren er het eerst „in". Hun voorhoede sneed een paar maal met zuivere passes door een deel der Storm vogels-defensie heen, maar juist, als het gevaarlijk voor Kraak ging worden, was er een Stormvogels-been of -hoofd, dat het leder naar een ander deel van het veld liet verhuizen. Na een goede pass van De Boer kwam de snelle Luppens alleen voor doelman Scholtens te staan, maar de Stormvogels-man faalde met schieten. Ook Angenent kon bij een goede kans de juiste richting niet vinden en toen hij eenmaal doelman Schollens wél wist te passeren, stond de paal een Stormvogels-doelpunt in de weg. Het was merkwaardig, dat, hoewel Em ma iets meer in de aanval was en de opzet van de Dordtse aanvallen ons zelfs iets beter leek, het Stormvogels-doel minder in gevaar verkeerde dan dat van Emma. Na handig werk van de kleine Snoeks kon Luppens doelpunten, doch de bal bleek „achter" geweest te zijn en het doelpunt werd terecht geannuleerd. Rust 0-0. Na de hervatting was het al spoedig raak. Weer goochelde Snoeks jr. handig op de vleugel met de bal. Zijn vnorzet kwam bij de vrijstaande Van Onselen, die het hoofd koel hield en Scholtens geen schijn van kans gaf (1-0). Emma gooide er een schepje op, doch zelfs dit bleek voor de Stormvogels-defen sie geen bezwaar om de situatie de baas te blijven. Wel had rechtsbuiten Van der Gijp uit een Stormvogels-oogpunt beke ken, weieens wat te veel vrij spel, maar dan greep Kraak de bal na de voorzetten van de Emma-man keurig boven de hoof den van de andere kopgrage Van der Gij pen weg. Aan de overkant stelden Luppens en De Boer een paar maal Angenent met goede centers aan het werk, doch de Stormvo- gels-midvoor had zijn schot thuis gelaten en had eenmaal pech, toen hij tegen de lat schoot. Met 1-0 plaatste Stormvogels zich tenslotte in de volgende ronde. StormvogelsHeracles 1-0 Heracles had in de ontmoeting tegen BW, welke de Almeloërs met 2-0 gewon nen hadden, een goede indruk gemaakt, zodat men er in het Stormvogels-kamp van overtuigd was, dat deze ontmoeting niet zo maar zonder meer gewonnen was. Evenals bij Stormvogels het geval was, bleken ook de Oostelijken echter de eerste wedstrijd in de benen te hebben en dit gevoegd bij de zomerse temperatuur was oorzaak, dat beide teams vrij mat speelden. Het begin beloofde voor Stormvogels veel, want nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht, of Luppens rende de He- racles-verdediging, die zich tegen BW toch zo goed geweerd had, voorbij, alsof ze er niet was en gaf doelman Dekkers geen schijn van kans (1-0). Heracles trachtte het verloren terrein te herwinnen, doch ook nu viel het wederom op, hoe weinig Tol c.s. gelegenheid tot schieten gaven. En zo dit al eens het ge val was, dan was Kraak present. Luppens vergrootte bijna de voorsprong, toen Dek kers zeker wel tien meter zijn doel ver laten had, doch de bal rolde tergend lang zaam langs de verkeerde kant van de paal. Ook Angenent kreeg een prachtkans, doch wederom was zijn schot slecht gericht. In de tweede helft was Heracles, bij wie veteraan Van der Veen nog veel nuttig werk deed, iets meer in de aanval, zonder direct tot. grootse dingen te komen. Ook nu bleek Heilig vaak een struikelblok en wa ren Venus en Van den Oever lastig te pas seren, maar toch moest Kraak er nu meer aan te pas komen. Een paar harde scho ten stopte hij met opvallend gemak en een schot van een eigen speler stompte hij nog juist over de lat, terwijl hij door eenmaal snel- uit te lopen de gelijkmaker wist te voorkomen. Daarvoor had Angenent de kans van de dag gehad, om de Stormvogels-voorsprong te vergroten, doch, alleen voor de keeper staande, schoot hij recht op deze aan. Kort voor het einde kopte Van Onselen een voorzet van rechts keurig in. doch zij het dan met enig geluk Dekkers wist onheil te voorkomen. Zo bleef de in de aanvang verkregen Stormvogels-voorsprong onaangetast en plaatsten de blauw-witten zich in de finale tegen Eindhoven. Uitslagen De uitslagen van Zondag waren: Emma Stormvogels 0-1; BWHeracles 0-2; SpartaEindhoven 1-3; 't GooiWillem II 2-2 ('t Gooi won na strafschoppen). Halve finales: StormvogelsHeracles 1-0; Eindhoven't Gooi 0-0 (Eindhoven won na strafschoppen). De finale zal op 31 Augustus worden ge speeld. gespeelde wedstrijden er vier met 10 te winnen en één gelijk te spelen, wat tevens pleitte voor de hechte verdediging. Storm vogels speelde alle wedstrijden met één man minder, maar wist het desondanks tot twee winstpartijen, twee gelijke spelen en een verloren wedstrijd tegen ADO te brengen en verwierf zes punten totaal. Ook VSV liet zich gelden, hoewel het begin alweer tegen ADO niet hoop gevend was. Met twee gewonnen spelen, tweemaal gelijk spel en één verliespartij kreeg ook VSV 6 punten, waarbij de laatste punten werden afgesnoept van WB. Deze wedstrijd was het slot, dat bij een over winning van VVB deze ploeg acht punten en dus de zekere tweede plaats had gege ven. Nu kwamen Stormvogels. VSV en WB met gelijk aantal punten (6) uit de spannende strijd. VSV, dat tweemaal won met 21 van WB en 20 van Kinheim. dat geen enkel punt verzamelde, had met 64 een beter doelgemiddelde en werd tweede. VVB bezette tenslotte ook wegens het doelgemiddelde de derde en Storm vogels, de bekerhouder, de vierde plaats. Wijk aan Zee kon slechts eenmaal winnen van Kinheim en geliik spelen tegen VSV en verzamelde drie punten. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den waren: VSVADO 01VVBStorm vogels 00; KinheimWijk aan Zee 01; WB—ADO 0—0: VSV—Stormvogels 1—1; WBWijk aan Zee 10; KinheimADO 01; StormvogelsWiik aan Zee 21; Kinheim—VSV 0—2: WB—Kinheim 1—0: StormvogelsADO 01; VSVWijk aan Zee 00: KinheimStormvogels 12; ADO—Wijk aan Zee 1—0; WB—VSV 1—2. Uiteraard deed na enkele uren voetbal len door de snelle opeenvolging van de wedstriiden vermoeidheid zich gelden, maar de strijd bleef sportief en kameraad schappelijk. zodat er een prettige geest onder de jeugdige voetballers heerste. Aan het einde van het tournooi reikte de heer C. Minnes van WB de prijzen uit. ADO '20 kreeg behalve de Paviljoens- wisselpriis een lauwertak als blijvende herinnering en VSV en VVB ontvingen médailles. De Kennemerstaten-athletiekvereniging „Suomi" heeft Zondag met haar athleten (es) in een tweetal nationale wedstrijden te Amsterdam en Wassenaar wel zeer bij zondere successen geboekt, waarvan die in Wassenaar op de nieuwe „Duinhorst"-sin- telbaan, gehouden door A.V. „Trekvogels", al heel prijzenswaardig zijn. Aan deze wedstrijden namen op de tech nische nummers deel de gebroeders Post- ma en P. Koeten, die er samen voor zorg den vijf eerste prijzen te bemachtigen, waarvan Koeten er alleen drie voor zijn rekening nam. Hij had blijkbaar een zeer gunstige dag, want in de B-klasse wist hij, dank zij goede training en ondanks flinke tegenstand op alle drie zijn nummers te zegevieren. Het kogelstoten won hij met 12.09 m; bij speerwerpen bracht een worp van 47.26 m hem op de eerste plaats en op discuswerpen was een worp van 38.04 m de uitstekende prestatie. In de A-klasse plaatste Chris Postma zich met discuswerpen, 41,0214 m eerste en Gerrit Postma won speerwerpen met 55 m. Bij „Meteoor" in Amsterdam waren vele Suomi-athleten in de strijd, die bij de meisjes Fenna Berghuis op de 80 m met 11.3 sec. als eerste liet eindigen. Op de 100 m werd Bertus"Berghuis twee de in 11.4 sec. Bij de dames C bracht Ida Waasdorp het ook tot een tweede plaats met 13.7 sec. en de B-dames D. Davidson en T. Blötevogel noteerden respectievelijk als no. 2 en 3 op de 100 m 13.4 sec. en 13.7 sec. Bij het vèr- springen dames maakten T. Blötevogel en D. Davidson beiden een sprong van 4.62 m, waarbij zij respectievelijk tweede en derde werden. In de A-klasse bracht D. Adelaar- Hurkmans het op kogelstoten met 9.19 m tot de vierde en op discuswerpen met 31.11 in tot de derde plaats. Ida Waasdorp werd op kogelstoten C tweede met 8.69 m en Bep Koet vierde met 8.25 m. Een mooie prestatie leverde A. Koet bij vèrspringen heren door eerste te worden met 5.86 m. Joh. Adelaar bezette met 11.28 m de vierde plaats bij kogelstoten A. Op de voor hem vreemde afstand 100 m A liep Joop Smit zich in de finale. En deze eerste keer werd hij no. 4 met 11.9 sec. Op de 3000 m startten voor „Suomi" drie athleten. W. Engelhart eindigde als eerste in 10 min. 9 sec.; 5. W. Kok met 10 min. 30 sec. en 8. L. Lievers. G. Oudendijk nam de vierde plaats in op de 800 m in 2 min. 10.6 sec. „Suomi" boekte nog twee fraaie presta ties. Mét F. Berghuis, D. Davidson, I. Waas dorp en T. Blötevogel werd de 4 x 100 m estafette gewonnen in de goede tijd van 55.1 sec. De Olympische estafette tenslotte was met Joop Smit (800), A. Koet (400), H. Kooyman (200) en B. Berghuis (200) ook voor „Suomi" in de fraaie tijd van 3 min. 46 sec. In het WH-tournooi speelde Waterloo tegen WH in de finale. VVH speelde zeer zwak, maar Waterloo was in goede vorm. Door deze overwinning is Waterloo defini tief in het bezit gekomen van het schild. Post produceerde drie goals. Dekker en Zwa nenburg deden het meer bescheiden en wa ren met één voltreffer tevreden. Toen het 20 was redde WH de eer. Rust 51. Na de rust was het steeds Waterloo dat in de aanval was. en Zwanenburg en Hol man vergroten de voorsprong. Er was geen houden meer aan en Post (twee), Sikkelerus, Broek, Dekker en Van der Steen (elk één) brachten de stand op 13—1. „Nordsee" wordt trawler voor Bre merhaven. De tonnenlegger „Nordsee" is de vorige week uit de haringhaven naar Duitsland vertrokken. Het vaartuig is aan gekocht door de Hochseefischerei N. Ebe ling te Bremerhaven, die het voor de vis serij zal laten verbouwen. Inmiddels heeft het de naam „Teutonia" gekregen ter ver vanging van de in de oorlog verongelukte trawler van die naam. Vlak voor de oorlog had de rederij Ebe- ling de beschikking over 13 trawlers, waar van er slechts drie over zijn gebleven, na melijk de Johs Klatte BX. 364, de N. Ebe- ling BX. 365 en de Claus Ebeling BX. 366. Eén trawler, de Schleswig Holstein BX. 583 metende 580 ton werd in 1950 in dienst gesteld, welk vaartuig wat de naam be treft eigenlijk twee verongelukte schepen verving omdat toen een Schleswig BX. 216 en een Holstein BX. 266 aan N. Ebeling toebehoorden. De „Teutonia" wordt thans de vijfde trawler van deze rederij, waarmede de vooroorlogse sterkte echter nog lang niet is bereikt. Coimbra een andere naam. De onlangs door de firma W. Kramer en J. P. Booy verkochte ex-mijnenveger onder de naam „Coimbra", welke enige tijd in Haarlem en in de Haringhaven in IJmuiden heeft gelegen, is thans verdoopt in „Furka". Het schip is thans van Zwitserse nationaliteit, behoort aan de Lloyd Seeschiffahrt A.G. en staat in Basel ingeschreven. Vlug. Omdat de Dirkje Zaterdagmor gen per eerste gelegenheid in het dok moest om schoon te maken, werden de 500 kisten vis snel met twee ploegen gelost. Vooral de 250 kisten schelvis werden door de han del met gejuich begroet. Goedkoop. De voordeligste dokbeurt is nog altijd een op zandbank in de hoek van de Haringhaven. Met hoog water wor den kustvissersscheepsjes van het type garnalenvissers tot zo dicht mogelijk bij de kapotte Duitse snelbootbunker gevaren. Bij vallend water komen de kotters dan droog en kan de schoonmaak of reparatie aan onderschip worden uitgevoerd. Nu is de IJM 201 in het voordelige „dok" opge nomen. Prijzen: Heilbot 2.40-2.10, gr. tong 3.75-3.30, grm. tong 1.56-1.47, kim. tong 1.55-1.43, kl. tong I 1.31-1.11, kl. tong II 1.20-102, tarbot I 3-2 per 1 kg., tarbot III 60, tongschar 57.50, schartong 35, gr. schol 55-41, kim. schol 52-35, kl. schol I 43-21, kl. schol II 25-8, schar 17.50-8, bot 12-8.30, v. haring 12.50-11, makreel 19.50-10, gr. schelvis 48.-24, grm. schelvis 40-24, kim. schelvis 35-20, kl. schelvis I 33-17, kl. schelvis II 17-8, wijting 17-8, gr. gul 28- 25, mid. gul 21-11.50, kl. gul 17-9.10, kl. haai 14-12, kl. koolvis wit 22 per 50 kg., gr. kabeljauw 168-72, gr. koolvis zw. 46-44, gr. koolvis wit 54, gr. leng 57-48, per 125 kilogram. Aanvoer: 560 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 5 tongschar en schartong, 940 schol, 25 schar, 14 bot, 2950 haring, 320 makreel, 438 schelvis, 260 wijting, 80 ka beljauw en gul, 5 leng, 4 haai, 16 koolvis, 72 diversen. Totaal 5740 kisten. De Zaterdagmarkt. De prijzen van de kleine schol- en wijtingsoorten kregen het Zaterdag bij de grote aanvoeren van de kleinere schepen hard te verduren. Werden aanvankelijk nog noteringen geboekt van 16 tot 15 voor de schol 3, bij de latere afslagen gingen vrijwel alle resterende partijen naar de vismeelfabrieken. De wij ting onderging eenzelfde lot. Grote soorten werden nog gewaardeerd met 13, de klei nere soorten echter kwamen voor rekening van de opvangregeling. Met de tongen liep het beter. Laptongen konden 3.40 hou den en de middelsorteringen 1.70 per kg. Hoewel de tarbot niet meer de buiten gewoon hoge noteringen van Vrijdag kon halen, daalden de prijzen voor nummer 1 niet lager dan tot 2.25 per kg. Daar het aanbod voor de Zaterdagmarkt van haring meer dan voldoende was, kwamen de prijs dalingen tot stilstand op ongeveer 13. Er kon echter niet voorkomen worden dat be langrijke. iets afwijkende, partijen aan de vismeelfabrieken moesten worden toege wezen. De besommingen. De „Maria van Hat tum", die Zaterdag aan de afslag kwam, besomde voor de korte achtdaagse reis, dank zij de uitstekende kwaliteiten van de aangevoerde haringsoorten, 17.000. De „Dirkje", welke negen dagen op zee is ge weest, bracht het tot 9700. Bij de loggers werd de KW 155 het schip dat met de eer ging strijken door 3500 te besommen. De WR 67 was bij de kotters eerste met 2400. De aanvoeren. Voor de vroege los- beurten van de Maandagmarkt kwamen aan de afslag de „Gelria" met 1400 k haring en 50 k diversen, de „Sumatra" met 1150 k haring en 30 k makreel en de „Norma Maria" met 860 k makreel, 240 k schelvis en 60 k haring. Voorts 12 loggers met een gezamenlijke aanvoer van 15 k haring, 285 schelvis en piepers. 210 wijting, 15 makreel, 110 diversen, 4000 kg tong en tarbot, 555 schol, 145 kabeljauw en gullen en 35 k scharren. Later losten nog 6 loggers die 18 k kabeljauw en gullen, 240 schelvis en pie pers, 90 wijting, 610 makreel, 180 diversen, 1000 kg tong en tarbot en 115 k schol aan brachten; 11 kotters lagen te wachten met 5000 kg tongen en tarbot, 300 k schol en 300 k diversen. Op de voorhand. Als eerste gegadigde voor de Dinsdagmarkt kwamen reeds Zon dag binnen de Vios met 1850 k haring en 50 k diversen en de Petten met 900 k ha ring, 25 k makreel en 20 k diversen met 30 stuks stijve kabeljauwen. Hoe is de stand? Aan de hand van de vertrekdata kunnen voor de Woensdag- markt worden verwacht de Vikingbank die de zestiende Augustus naar zee vertrok. In en uit. Zaterdag en Zondag liepen binnen de Urk 1 91 87 18 86 90 85; KW 155 166 169 35 162 189 21 128 10 89 30 53 77 31 28 210 98 69 51 114 107 125 34 51; HD 12; AM 16 17 18; IJM 228 241 261 240 262 227 249 230 272 11 76 6 62 21 24 49 5; RO 29; EH 20; WR 33; BU 33 en de RO 1. Naar zee vertrokken de Urk 46 en 234; Texel 39 19 32 37; HD 108 37 12; WR 67; Urk 31 44 61 41 35 28 87 163 91 en 1; Texel 49; HD 87 7 79; IJmuiden 37 33 210 38 en de BX 578, een Duitse bijlegger. Pools nieuws. De Poolse haringsche pen die Vrijdag en Zaterdag te IJmuiden binnenkwamen, brachten respectievelijk mee: de GDY 175, 375 kantjes haring en de GDY 124 7 kantjes haring. De WLA 70 vertrok met een lading van 170 kantjes naar Polen en de GDY 172 had geen vangst. Zilvervloot. Van de haringvisserij kwamen voor de wal de KW 41 met 542 kantjes en de KW 70 met 445 kantjes haring.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3