Egalisatiefonds voor haring door de minister goedgekeurd IJzersterke 't Sporthuis ffe KLEM SECRETARESSE AUTOVERHUUR INSTITUUT PONT Velsens kleuteronderwijs in gunstiger positie Een kwart eeuw gemeente-ambtenaar Havenberichten Reparaties Automobielbedrijf G. BERENDSEN Zn MOFFELEN fietsen haardplaten C. NAP €BB Onze reclame is dekens reinigen 9 Maandag in werking Reders en bemanningen samen in commissie van beheer Besprekingen over nieuwe subsidieregeling gaande Roekeloos rijden veroorzaakte ongeluk Voor schrijfmachines CHR. VISMAN Gemeente-ambtenaren in Velsen bijeen Beverwijk Vanmiddag: Haarlems bloemencorso Burgerlijke stand Velsen SCHEEPVAART VERPLAATST KUNSTGEBITTEN GASHAARDEN Wij DANSLESSEN 09 De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening: heeft een verordening: van hit Bedrijfschap voor Visserijproduc ten, welke een „egalisatieregeling" voor harhig: beoogt, goedgekeurd, zulks in ver volg op het gunstig advies van het bedrijfs leven, waarover wij onlangs reeds be richten. De grote prijsschommelingen, welke zich in bet bijzonder bij verse vis, doch ook bij stapelproduclen als gezouten haring voor doen, hebben in de laatste jaren geleid tot minimumprijsrcgelingen. Een bezwaar van dergelijke regelingen is echter, dat er een groot verschil kan beslaan tussen de mini mumprijs of wel stopprijs op de markt en de prijs, welke de reder of visser ontvangt voor zijn vis, die de stopprijs niet haalt en die hij dus aan de vismeclfabrieken ver koopt. De dalingen van de vismeel- en haring olieprijzen hebben thans het verschil tus sen minimumprijs en de vismeelprijs dus danig vergroot, dat de nookzaak van een egalisatiefonds zeer sterk wordt gevoeld. Een dergelijke aanvulling zal tevens ont duiking van een minimumprijsregeling kunnen tegengaan. Twee opvangfondsen De verordening van het Bedrijfschap be oogt een zekere prijsegalisatie voor de re ders mogelijk te maken en daardoor de minimumprijsregelingen voor haring op publiekrechtelijke basis hun ondersteuning te geven, welke voor een goede verwezen lijking van die regelingen noodzakelijk is. Erikomen twee opvangfondsen, één voor verse én één voor gezouten haring. De middelen van de fondsen worden verkre gen uit heffingen, die de reders betalen over de door hen voor de menselijke con sumptie verkochte haring. Voor verse haring bedraagt de heffing 10 procent van het verkoopbedrag, voor ge- Naar wij vernemen zijn op het ogenblik bespre«vingën gaande tussen het gemeente bestuur en de besturen der openbare en bijzondere kleuterscholen, inzake een nieu we regeling van de gemeentelijke subsidie. Dit houdt in, dat een totale verandering ten gunste van dit onderwijs te verwachten is, die een belangrijke verbetering in gaat houden. Langzaam maar zeker wil men namelijk komen tot een gelijkwaardige ontplooiing van het kleuteronderwijs ten opzichte van de onderwijsvormen. zouten haring f 1.20 per kantje. Voor elk fonds, waarvan de middelen een deel uit maken van het vermogen van het bedrijf schap, wordt een commissie van beheer ingesteld, waarin behalve de reders ook de bemanningen van hun schepen zullen wor den vertegenwoordigd. Uit de fondsen zullen toeslagen worden verleend op hoeveelheden haring, welke de vastgestelde minimumprijzen niet kunnen behalen, echter alleen voor marktwaardige en voor menselijke consumptie geschikte partijen, („Breskens-haring" uitgezonderd). De toeslagen worden vóór 1 Juli 1953 ver leend. Gedurende het lopende jaar zal het bedrijfschap aan de betrokken reders voor schotten kunnen verstrekken. Ten hoogste 10 procent van de geïnde heffingsbedragen kan worden gereserveerd. De verordening treedt Maandag 1 Sep tember 1952 in werking. VVBStormvogels 2 vriendschappelijk Zondagmiddag wordt op het „Watervliet"- sportpark een vriendschappelijke voetbal wedstrijd gespeeld tussen het eerste elftal van WB en Stormvogels 2. In deze ont moeting komt WB uit met: G. Zadelhoff; J. Roos, K. Kil; F. Bruinzeel, W. Noortman, J. van Loon; F. Kooimans, J. v. d. Linde, A. Both, J. Kersbergen, P. Bleeker. Kind ongedeerd onder zijspan uit gekomen Vlakbij het kruispunt RijkswegPark weg in Velsen reden Vrijdagmorgen een vrachtauto, een motor met zijspan en een personenwagen achter elkaar in de richting van de pont. Toen de vrachtauto-chauffeur de richtingaanwijzer uitstak, om aan te geven, dat hij linksaf de Parkweg wilde inslaan en daartoe correct op het linker helftgedeelte van de rechter weghelft zwenkte, passeerde de personenauto met grote snelheid. De personenauto raakte het linkervoor- spatbord van de vrachtwagen, die naar rechts week en de motor de berm indrukte. De bestuurder, H. V. uit Wassenaar, werd aan de kin gewond; zijn zoontje belandde onder het zijspan en bleef wonder boven wonder ongedeerd. Inhalen bij een kruis punt is verboden! ADVERTENTIE Cyclostyles, rekenmachines enz. Velscrduinplein - I.lmuiden-Oost Tel. K 2550 - 4619 Off. Dealer Remington-Rand Alle reparaties Jubilaris op het raadhuis Het is begrijpelijk, dat 1 September een datum is waarop talrijke jubilea gevierd worden. De geslaagden hebben met het diploma in de zak een paar weken vacan- tie gehad en stappen per 1 September in het volle leven. Zo is het indertijd ook ge gaan met de 18-jarige Leo de Boer, die een maand na zijn eindexamen in dienst trad van de verificatie op het gemeentehuis in Bussum. Elf jaar bleef hij trouw aan deze controle-afdeling, toen wilde hij eens iets anders. Zijn interesse giiig uit naar de statistische sociografie. Na een lest en een korte opleiding in de hoofdstad werd hij belast met een woning- en bevolkings onderzoek in Bussum, naar aanleiding waarvan hij een rapport samenstelde even als een lijvige cartotheek. Als vervolg daar- ÓP werkte hij zeven jaar op de afdeling financiën. In 1947, om precies te zijn, op 1 Sep tember, dus op de kop af twintig jaar na de start van zijn loopbaan als ambtenaar, verhuisde de heer De Boer naar Velsen, een gemeente, welke volgens hemzelf heel andere perspectieven bood dan Bussum. dynamischer en daardoor ongetwijfeld aantrekkelijker. Op 2 November 1951 werd hij bevorderd tot verificateur en' als zoda nig gaat hij aanstaande Maandag jubileren. Een kwart eeuw gemeente-ambtenaar is de thans 43-jarige heer De Boer. Het zal hem die dag bepaald niet aan welgemeende belangstelling ontbreken. De provinciale afdeling Noordholland van de Nederlandse bond van gemeente ambtenaren vergadert vandaag in het park Velserbeek te Velsen. Terwijl de dames een excursie maakten naar de vishallen, waren de heren aanwezig op een ledenver gadering in de Oranjerie in het park. Op de vergadering werd besloten, dat de provinciale afdeling in principe medewer king zal verlenen aan het 60-jarig bestaan van de bond in 1953. Dr. Gruis zal op 16 en 30 October en op 13 en 27 November in Haarlem voor de leden van de afdeling een lezing houden over het onderwerp: „Nederlands recht in de gemeenten." Om half twaalf is vanmorgen de verga dering ontvangen door het gemeentebe stuur van Velsen. Op Vrijdag 29 Augustus liepen de haven van IJmuiden binnen: Bittern van Rotter dam, Rapid van Rotterdam, Neree van Caen, Chardrona van Grangemouth. Polux van Frederikshamn, Alice Torm van Cadix, Borthwick van Antwerpen, Ambiorix van Rouaan, Pieter Geertruida van Vestanvick, Holderness van Goole. Gezina Hendrika van Petenimi, Maasland van Buenos Aires. Vertrokken zijn: American Judge naai; Antwerpen, Talisse naar Antwerpen, Viënti naar Stettin, Bomma naar Frederikstad. Albert D. naar Antwerpen, Mapia naar Gal veston, Oranjefontein naar Southampton. Mercator naar Bohus, Bittern naar Manches ter, Amstelland naar Buenos Aires, Rapid n. Parijs, Brattingsborg naar West-Indië, Ra- daune naar Hamburg, Santa Margrieta naar Tinramim Lassie's grote avontuur. (Thalia). De befaamde filmhond Rin-Tin-Tin is niet meer. Maar zonder hond kan Hollywood niet en zo- is het gelukkig dat in Lassie een waardige opvolger werd gevonden. Deze-langharige acteur is van Vrijdag tot en met Zondag in Thalia het middelpunt van een kleurig filmverhaal, waarin het publiek op ondubbelzinnige wijze wordt duidelijk gemaakt, dat het goede het kwa de altijd overwint. Het goede toont Lassie, het kwade wordt verpersoonlijkt door een op goud beluste moordenaar. Een frisse film, die vooral op de jeugd indruk zal maken en zeker ook de dierenvrienden genoegen schenken zal. Tot ziens in New Orleans. (Thalia). Voor liefhebbers van goede zang zal er van Maandag tot en met Woensdag veel te be leven zijn in Thalia, waar de tenor Mario Lanza samen met de charmante Kathryn Grayson en de sympathieke David Niven een vrolijke geschiedenis ten beste geven. In frisse kleuren wordt het verhaal ver teld van een eenvoudige vissersjongen die al zingende opklimt tot opera-ster en zijn carrière dan bekroond ziet met de liefde van een bekoorlijke zangeres. David Niven geeft zijn vaderlijke zegen aan het huwe lijk als'directeur van de New Orleanse operaen dan loopt deze geslaagde com binatie van zang en humor alweer naar het einde van zijn kortstondige filmleven. Vooral de prachtige aria's, zoals het duet van Madame Butterfly en Pinkerton zijn het aanhoren ten volle waard. Schaduwen over Los Angeles. (Rex). Robert Siodmak, die als regisseur naam maakte, had ook de leiding bij de vervaar diging van deze film, uit het zogenaamde „sterke genre". Burt Lancaster speelt een uitstekende rol als chauffeur van een ge pantserde geldwagen, die hopeloos ver strikt -raakt in het spinneweb van een on mogelijke liefde. Zijn gevoelens van gene genheid gelden de volslanke en schone Yvonne de Carlo, die in deze film wel een goede maar niet zo'n fraaie rol vertolkt. Dan Dureya tenslotte schiet het zout in de pap als meedogenloos gangster, van het soort dat in moord een tijdverdrijf vindt. „Het ei en ik" (Rex). Woensdag en Donderdag draait het Rex-theater de luch tige Amerikaanse rolprent „The Egg an'd I", naar het gelijknamige boek van Betty Mac Donald, dat de comedie behandelt van een jong gezinnetje in een verlaten oord van „Gods own country". 1-Iet vei-haal, zoals de schrijfster het in haar heerlijke roman opdiste, is in de film uiteraard wat beknot, zodat alleen de hoogtepunten voorgeschoteld worden, maar die zijn toch wel zo gaaf, dat zelfs de grootste kniesoor er een grote schep ple zier aan kan beleven. Betty, het argeloze stadsvrouwtje, dat met haar man Bob naar een kippenfarm trekt wordt door de charmante Claudette Colbert met fantasie weergegeven en zij vindt in de hardwerkende, maar niet zo heel erg handige, Fred Mac Murray een voortreffelijke echtgenoot. De rimboe, waarin de kippenfarm staat, plaatst de beide jongelui voor een zwerm problemen, die soms zelfs de optimistische Betty boven het hoofd dreigen te groeien, temeer om dat ze niets van het zieleleven der kippen weet en ze bovendien verstrikt raakt in de omgang met een hogelijk weerbarstig for nuis. De omgeving, waarin zich dit verhaal afspeelt, loopt langzamerhand vol met de figuren, die Betty Mac Donald zo voortref felijk in haar intrige wist te vlechten en regisseur Erskine heeft een dankbaar- ge bruik weten te maken van de eigenaardig heden dezer personages, zoals de beide Siwash-Indianen en de koopman Billy Reed. Ondanks een formele aanslag op het huwelijksgeluk van het echtpaar slaagt het kippen-experiment tenslotte: de film laat aan het eind een aardige vereniging van drie gelieven zien en daarmee is dan een slot gekomen aan een speels verhaal vol heerlijke vondsten en onverwachte wen dingen. J.F. „Het kind dat haar gegeven werd". (Kennemer Theater). Benedict en Nancy Freedman schreven een roman, „Mrs. Mike" getiteld. Het werd een best seller die tot veler harten sprak. Deze laat ste qualificatie nu geldt zeker ook voor de film die naar de roman vervaardigd werd, zij het dan onder een andere titel. Im mers, het verhaal van het stadsmeisje dat om der liefde wille besluit haar leven te gaan slijten in de eenzame wouden van het berggebied in Noord-West Canada heeft een tragische inslag. Haar geschiedenis, die vertelt hoe zij terug verlangt naar de grote stad Boston, temeer wanneer zij een kind verwacht, hoe haar dat kind tenslotte ont valt door ziekte en hoe zij dan weer- terug keert naar de barre en onherbergzame streken waar haar echtgenoot leeft en werkt, die geschiedenis is van een ontroe rende en boeiende eenvoud. Heel knap vertolkt door Dick Powell en Evelyn Keyes. „'s Nachts langs de weg". (L u x o r Theater). Uit jaren van ver voor de oorlog herinnert men zich de aankondiging „Een Erich Pommerproductie". Vergezelde dat enkele zinnetje de titel van de film op het witte doek dan ging men in de zaal eens even verzitten, want er was iets goeds op komst. Daar stond de naam van Pom- mer borg voor. Eenige van die films zal men zich nog herinneren: „Het kabinet van dr. Caligari" en „De Blauwe Engel". Ook ,,'s Nachts langs de weg" is een Pommer productie, maar nu heet hij geen Erich meer maar Eric. Bij de komst van het Hit- Ierbewind vestigde hij zich in Amerika. Zijn artistieke capaciteiten hebben daar 'niet onder geleden. Met deze nieuwe rol prent bewijst Pommer nog steeds een man van geniale invallen te zijn, die weet hoe een film in elkaar moet zitten om het bij het publiek te „doen". Die wetenschap echter is hem noodlottig geworden. Zijn film kreeg daardoor het stempel van een maakwerk te ziin, uitsluitend geproduceerd met commerciële doeleinden voor ogen. Pommers geniale hand echter zorgde er voor dat de jeugdige regisseur Rudolf Juckert toch met een aanvaardbare film voor de dag is gekomen, waaraan talent niet vreemd is gebleven. Hans Albers bij voorbeeld vervult een rol die hem op het lijf geschreven schijnt en de jonge, maar snel opklimmende ster Hildegard Knef staat hem op uitstekende manier ter zijde. Ook het verhaal, waarop de film is ge baseerd, is zeer goed gevonden: de we- derwaardigheden van een vrachtrijder die voor één keer in zijn leven het rechte pad verlaat en zich stort in een roekeloos avontuur. Hoewel kunstzinnig bezien dus minder geslaagd is ,,'s Nachts langs de weg", mede door de toevoeging van juiste doses sensatie en gevoeligheid, een zeer aantrekkelijke film geworden. Tarzans Wonderbron. (W.B.-T h e a t e r). We vermoeden dat de huidige Tarzan, in het particuliere leven Lex Barker ge naamd, zelf ook heeft gedronken van de Wonderbron op zijn stuk oerwoud, want met de aldus verworven eeuwige jeugd, slaat hij een fors rimboeverhaal bijeen, waarin spanning, sensatie, sentiment en avontuur om de voorrang strijden. De Chimpansee Chita laat zich ook niet onbe tuigd en vult de ruimte die Tarzans actie's nog laten in de film, op waardige wijze met krachtige kreten. Er is ook nog een slechte man in het Verhaal, maar met hem maakt het scenario korte metten: tezamen met de hele expeditie, op zoek naar het toverwater, wordt hij dodelijk ingemaakt. Tarzan krijgt nog de gelegenheid enige goede daden te ver-richten en dan is het alweer tijd voor dat onvermijdelijke woordje: einde. In de matineés draaien Zondagmid dag „Gekke toeristen", een kolderverhaal van Abbott en Costello in het Kennemer Theater, de avonturenfilm „Piraten van Monterey" in Luxor en de oudgediende „Riff Raff" in het W.B. Vanmiddag wordt onder leiding van de Stichting Haarlems Bloei een bloemen corso gehouden. Om halfdrie vertrekt de stoet. De route luidt: Spanjaardslaan, Fonteinlaan, Dreef, Plein, Grote Houtstraat, Grote Markt, langs het Stadhuis, Smedestraat, Kruisstraat, Kruisweg, Kennemerplein, Frans Hals plein, Scholerweg, Generaal Cronjéstraat, Julianapark, Rijksstraatweg, Zaanenlaan, Marnixstraat, Velserstraat, Kleverparkweg, Ostadestraat, Schotersingel, Kenaupark, Nassaulaan, Gedempte Oude Gracht, Gier straat, Grote Houtstraat, Plein, Wagenweg, Helenalaan. Bij Dreefzicht wordt de stoet ontbonden. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN - - Trawlvissery Zaterdag 23 Augustus: st. Tubantia IJM 37, Zeelandia IJM 38; mt. Thorina IJM 33. Maandag 25 Augustus: st. Tzonne IJM 1, Mary IJM 61,; mt. Maria van Hattem IJM 10; ml. Heemstede IJM 53, Dirk KW 19, Con cordia KW 26, De Verwachting KW 28, Eli zabeth KW 64. Saturnus KW 69, Willempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Ge broeders KW 166, Aleida* KW 169. Bruinvis RO 1; mk. Texel T.IM 5, Poolster IJM 11. Rex IJM 228, Dageraad IJM 229, De Jonge Willem T.IM 230, Neeltie T.IM 240, Magda IJM 272, Haarlem TJM 9, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Marianne KW 10, Samenwerking KW 22. Rein KW 30, Pieter Cornelis KW 31, Tiny KW 34. Prinses Mar griet KW 51, Hcrmina IV KW 53, Twee Ge zusters KW 77. Jacob KW 92. Willem KW 94, Arendje KW 98. Jana KW 210, Tiny Dieuw WR 33, Twee Gebroeders YE 93. Dinsdag 26 Augustus: st. Norma Maria IJM 6, Gelria IJM 21, Vios I IJM 24, Schoorl IJM 39; mt. Dirkje RO 53. Woensdag 27 Augustus: st. Petten IJM 49, Sumatra IJM 62. Vikingbank IJM 183; mt. Shamrock IJM 129. Donderdag 28 Augustus: st. Bergen IJM 16. Herman SCH 92; mt. Elie Chénévière IJM 32. Vrijdag 29 Augustus: st. Limburgia IJM 54; mt. Post Boy IJM 35. Zoutharingvissery Donderdag 31 Juli: ml. Sakina KW 32. Vrijdag 1 Augustus: ml. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Maandag 4 Augustus: ml. Wilhelmina V KW 144. Dinsdag 5 Augustus: ml. Henk KW 56. Woensdag 6 Augustus: ml. Hollandia KW 18, Nederland VII KW 130, Janna KW 163. Maandag 11 Augustus: ml. Piet en Leen- dert Huibert KW 3, Anna en Cornelia KW 14, Margaretha en Maria KW 23. Rijnmond II KW 43, Jan KW 50. Rijnmond V KW 110, Vooruit KW 151. Nederland IV KW 167, Zeemeeuw KW 170, Everdina Jacomina KW 173, Bonefaas SCH 95. Woensdag 13 Augustus: ml. De Vrouw Jacoba KW 122, Wilhelmina III KW 147. Donderdag 14 Augustus: ml. Elizabeth KW 49. Maandag 18 Augustus: ml. Hubertha Ge- rarda KW 9, Orion KW 22, Nederland VI KW 37, Volharding KW 65, Sumatra KW 86, Wilhelmina II KW 138. Dinsdag 19 Augustus: ml. Fierman Eduard KW 5. Excelsior II KW 73, Java KW 159, Ge zina Geertrui KW 176, Adjowico RO 9. Woensdag 20 Augustus: ml. Martha IJM 74, Rijnmond IV KW 15, Wilhelmina I KW 25, Helena KW 39. Neptunus KW 45. Kees KW 124, Borneo KW 127. Voorwaarts KW 140, Katwijk III KW 161, Cornelis Maria SCH 135, Onderneming SCH 140. Donderdag 21 Augustus: ml. Bertha KW 33. Vrijdag 22 Augustus: ml. Grietje KW 20. Maandag 25 Augustus: ml. Martenshoek IJM 283. Margrietha Maria KW 29, Aafke Jacoba KW 41. Noordster KW 67. Nelly Maria KW 70. Bali KW 129, Vlaardingen VL 78, Catharina MA 5. Dinsdag 26 Augustus: ml. Toenadering KW 95. Woensdag 27 Augustus: ml. Everard Chris tina KW 40, Rijnmond III KW 44, Noordzee KW 47. Annie KW 54, Zeezwaluw KW 83, Willv KW 141. Eendracht KW 168, Willy SCH 7, Neeltje VL 166. GEBOREN: U. E. Zwart—Richert, d„ Lek straat 32, IJmuiden; E. de Weers—Martens, d., Cederstraat 25, IJmuiden-O.; J. van de Voorde—Mars. d.. Roerstraat 13. IJmuiden. OVERLEDEN: F. Postma, 2 mnd., z. van B. G. Postma en J. Beers, Pres. Krugerstraat 42, IJmuiden; L. Broek, 8 mnd., d. van J. Broek en A. G. A. van Zutphen, Schclde- straat 86, IJmuiden; A. Steenbeek, 30 j., echtgenote van A. P. Drommel, Trompstraat 205. IJmuidcn-O.; R. de Gast, 67 j., echtge noot van P. van der Horst, Hagelingerweg 135, Santpoort; J. W. A. F. Neervoort, 75 j., echtgenoot van A. C. Paulsen, Breestraat 52, IJmuiden. ONDERTROUWD: W. J. Smit. Schulpweg 75, Velsen-N. en J. M. Blocmendaal, Schulp weg 75, Velsen-N.; M. Löke, Iepenstraat 7, IJmuiden-O.; A. M. Reker. Herenduinweg 46 rd, IJmuiden-O., toek. adres: Herenduin weg 46 rd, IJmuiden-O.; G. K. Bulten, Reg- gestraat 18, IJmuiden en E. P. van Kempen, Roggestraat 18, IJmuiden, toek. adres: P. C. Hooftlaan 85, Driehuis; J. W. J. Boerma, Rijksweg 418, Santpoort en C. Smit, Bosch en Hovenstraat 14, Haarlem; R. Gigengack, Wenckebachstraat 2, Velsen-N. en P. C. Pronk, Bogaardlaan 24, Beverwijk; C. P. U. Schippers, Zandersstraat 13, IJmuiden-O. en M. Koster, IJmuiderstraatweg 145. IJmuiden; J. J. Tromp, Doelmanstraat 9, Velsen-N. en R. de Jong. Doelmanstraat 9. Velsen-N.; K. Bussel jee, Cypressenstraat 23, IJmuidcn-O. en H. Prins, Cypressenstraat 23. IJmuiden- Oost, toek. adres: Cypressenstraat 23, IJmui- den-O.; N. Akkerman, Stephensonstraat 66. IJmuiden en A. M. P. Nederlof, Stormsteeg 6 II, Amsterdam, toek. adres: Stephenson straat 66, IJmuiden; O. C. Zorgdrager, van Linschotenstraat 5, IJmuiden-O. en J. J. Cramer, D. Hartoghstraat 31. IJmuiden: S. van der Meulen, Kleinzand 45. Sneek en K. H. van Oosterom, Stationsweg 64. Velsen; H. Krab, Jacob van Heemskerkstraat 24, IJmuiden en A. Mulder, Schoolstraat 13, IJmuiden. GEHUWD: J. Graven en M. van den Nieu- wendijk; C. H. van Schooten en A. M. Pel- lemans. Hogerwoerddwarsstraat 16, Haarlem; A. J. Olgers en A. M. Bourgonje, P. C. Hooftlaan 18. Driehuis; H. F. Beekman en G. L. M. Sietses, Meeuwenlaan 44, IJmuidcn-O.; J. Nooitgedacht en A. S. Lucas, W. M. Op- pedijkstraat 34. IJlst; J. Borst en G. J. te Strake, Pres. Steijnstraat 35, IJmuiden; P. M. Tiesema en J. de Pagter. Donckerstraat 30. 's Gravenhage; M. A. Huhl en F. PI. de Jong. Oosterduinplein 88. IJmuiden-O.; F. S. Traast en M. A. Moquette, Woltersweg 52. Hengelo. BESOMMINGEN VAN IIEDENMORGTN Trawlers: Tubantia f 11.800 (gedeeltelijk); Claesje f8710. Loggers: KW 47 f1430; KW 73 f490; KW 76 f8690; KW 122 f400; KW 6 f250; KW 108 f 1850. Kotters: WR 67 f2470; YE 93 f480; KW 12 f 1700; KW 77 f1350; KW 60 f350; KW 92 f510; KW 128 f 410; KW 35 f300; KW 21 f180; IJM 226 f40; KW 227 f170; KW 228 f640; KW 249 f260. Aalsum. 28 van Bombay n. Colombo. Abbedijk, 28 te Antwerpen. Almdijk, 23 van R'dam naar New York. Alwaki, 28 v. Victoria te Bahia. Arendskerk, 29 Sliindzu verwacht. Aardijk, 29 van Rotterdam te New Orleans. Alblasserdijk, 28 v. Rotterdam n. Londen. Alnati, 29 v. Buenos Aires te R'dam. Alphacca, 28 v. New York n. Baltimore. Altair, 29 v. Paranagua te Santos verwacht. Amstelkerk, 28 v. Duata naar Lagos. Amstcklijk, 28 v. Bremen naar Ant\y. Arkeldijk, pass. 28 23.30 u. Scllly's n. Antw. Alchiba, 23 30 m. O. Cp. St. Thomas. Alderamin, 28 170 m. NW. Guardafui. Algenlb, 28 400 m. N.NO. St. Paulsrock. Alkaid, 28 55 m. NW. Stromboli. AJudira, 28 80 m. O. Kp. Bon. Amstelpark, 28 1 050 m. W. SciMys. Amstelvaart, 28 in Golf v. Suez. Annekerk, 28 120 m. NO. Guardafui. Armilla, 29 v. Singapore te Bangkok verw. Arundo, pass. 28 Beachyhcad. Barendrecht, pass. 28 Gibraltar. Borneo, 28 te Brake bij Hamburg. Boskoop, 28 v. Aruba n. Santa Marta. Blitar.' 29 te Antwerpen. Ball, 28 van Semarang naar Panarukan. Bandjermasin, 29 v. Buleleng te Balik papan. Bariimun, 29 v. Gorontalo te Tinombo. Baitoela, 28 v. Tj. Priok r,. Pare Pare. Bosohfontein, 28 90 m. W. Kreta. Caltex Lelden, 28 v. R'dam naar Sidon. Caltex Pernis, 30 v. Sidort aan de Hoek van Holland verwacht. Caltex Delft, pass. 28 Oporto. Caltex Bengkalis, 29 v. Algiers n. Port Said. Caltex The Hague, 23 155 m. O. Malta. Caltex Utrecht, 28 35 m. W. Kp. Caxine. Camphuys, 29 v. Semarang te Soeratoaja. Chama, pass. 28 ten O. Beta wan. Cleodora, 28 240 m. O.t.Z. Ras ai Hadd. Dalerdijk, 28 te Antwerpen. Delfland, 28 v. Santos n. Itajal. Dongedijk, 28 v. Portland te Seattle. Da-nae, 28 v. Lissabon naar Gibraltar. Duivendijk, 28 690 m. N. Azoren. Lsso Rotterdam, 28 v. R'darfi naar Aruba. Semdijk, 27 v. Houston te Galveston. Eendracht, pass. 28 22 u. Kp. Finisterre. Elmina, 23 200 m. O. Cp. Paimas. Emygano, 28 220 m. ZW. Colombo. Erinua, 28 180 m. O. Zuidpunt Formosa. Hierna, 23 900 m. NO. Guadeloupe. Fairsea, pass. 28 Kp. St. Vincent. Friesland (SSM), 28 150 m. SO. Finisterre. Gooiland, 29 v. Victoria te llheus. Gaasterkerk, 28 100 m. N. Curtis eil. Gad'iia, 23 155 m. NO. Benghazi. Garoet, 28 v. Amoerang te Bitung. Gouwe, 23 440 m. ZO. Cp. Paimas. Graveland, 28 180 m. Z.ZO. Madeira. Hoogkerk, 29 te Antwerpen. Hercules, 23 van Garston. Hector, 28 v. Beyrouth n. Lattakia. Hecuba, 28 820 m. W. Flores. Hennes pass. 28 Dover. Hersiha, 23 1160 m. ZW. Fayal. Indrapoera, 28 v. Hamburg naar Rotterdam. Java, pass. 28 Dondrahead 29 Colombo verw. Joh. van Oldenbarneveit, 28 v. Amsterdam naar Fremantie. Japara (KPM), 28 v. Tjilatjap te Palembang. Jupiter, 28 van Mei-sin naar Talanfa. Kota Baroe, 30 10 u. Hamburg verwacht. Kalabahi, 28 v. Kaïmana n. Digoel. Kalimantan, 28 v. Oheribon n. Semarang. Karossa, 23 v. Padang naar Oosthaven. Kasimbar, 23 van Benkulen n. Tj. Priok. Kedloe, pass. 28 Str. Banka. Lutterkerk, pass. 28 Gibraltar. Lissekerk, 28 v. Basrah naar Rastanura. Lawak, 25 v. Los Angeles te San Francisco. Leerdam, 29 v. Boston te Philadelphia verw. Lemsterkerk, pass. 29 Ouessant n. Genua. Laagkerk, 23 100 tm. ZO. Ras al Hadd. Leuvekerk, 28 90 m. Z.ZO. Oostpunt Kreta. Lieve Vrouwekerk, 29 v. Antw. te Hamburg. Liseta, 29 te Telokaiison. Luna, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Lissabon. Mitra, 29 v. Beyrouth te Port de Bouc. Mariekerk, pass. 28 Kp. Finisterre. Molenkerk, 23 v. Beira naar Port Amelia. Marisa, 30 v. Lyttleton te Dunedin verw. Merwede, 28 v. Gulfport. Muiderkerk. 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Maashaven, pass. 29 Dakar. Meerkerk, pass. 29 Ouessant n. Genua. Modjokerto, pass. 28 14 u. Gibraltar 1 Sept. ca. 12 u. Londen verwacht. Mamoeran, 28 rede Donggala. Mataram, pass. 28 Kp. St. Vincent. Meerkerk, pass. 28 ten Z. Wight n. Genua. Melula. 28 in Str. Ma'.akka. Mirza, 28 130 m. N. Melville baai. Murena, 23 110 m. N.t.O. Curaqao. Nestor, 28 340 m. N.NO. Paramaribo. Nieuw Amsterdam, 23 120 m. O. Sable cil. Oranje, 28 v. Southampton n. Port Said. Ootmarsum, 29 vroeg v. Le Havre n. Charleston Oranjestad, 29 Pto Limon verwacht. Omala. 28 v. Tj. Priok n. Singapore. Polyphemus, 29 v. Amsterdam te Tj. Priok. Prins Maurits, 23 te Le Havre. Prins Willem IV, 28 v. Milwaukee te Sarnia. Prins Willem III, 28 van R'dam n. Chicago. Phrontis. 28 van Amsterdam o. Indonesië. Poelau Laut, 28 190 m. N. Massawa. Polydorus, pass. 23 Ceylon n. Belawan. Prins Fred. Willem, 28 400 m. NO. Belle Isle. Rijndam, 29 7.15 u. v. Southampton 30 R'dam verwacht. Rondo, 28 in Suezkanaal. Rotti, 23 op rede Pangkalpinang. Ruys, 28 420 m. NO.t.O. Montevideo. Salatiga, 23 v. Manilla n. Honolulu. Salland, 23 v. Rio Grande n. Montevideo. Scherpcnörecht, 29 v. Curasao te Pto La Cruz verwacht. Sibajak. 28 115 m. Z. Oostpunt Kreta. Soestdijk, 29 te Alexandrië. Stentor, pass. 28 San Miguel. Slamat. 29 v. Newport News te Philadelphia verwacht. Sehiedijk. 1 Sept. ca. 10 u. Le Havre verw. Sommelsdijk. 28 v. R'dam te New Orleans. Saidja, 23 van Singapore te Muntok- Samarinda, 28 430 m. NO.t.O. Guam. Saroena, 29 v. Singapore te Hongkong verw. Siberoet, 28 v. Belawan n. Padang. Sigll, 29 v. Soerabaja te Kalianget verw. Stad Arnhem, pass. 28 Dungeness. Stad Breda, 23 320 m. NW. Flores. Stad Dordrecht, pass. 28 Dungeness. Stad Schiedam, pass. 28 Born'holm. Stad Vlaardingen. 28 250 m. NO. Cp. Race. Straat Malakka, 27 v. Bintang op rede Kohsi- chang. S war ter/hond t, 28 v. Donggala n. Kwandang. Tero, 26 22 u. v. New Orleans te Port Arthur Tomori, 29 v. Massawa n. Port Soedan. Taria, pass. 23 Bizerta. Tasman, pass. 28 Malediven eil. Ta wall23 270 m. ZO. Sabic eil. Ternate, 28 80 m. O.NO. Algiers. Tiba, 28 120 m. N. Paramarbo. Tibia. 28 320 m. Z. Guardafui. Tjlbantjet, 28 v. Balikpapan n. Blnltang. TJibodas. 29 v. Cheribon te Soerabaja. Tosari, 23 80 m. zo. Zuidp. Mindanao. Utrecht, 27 650 m. W. Honolulu. Veendam. 28 530 m. N. Flores 1 9.30 u. South ampton verwacht. Van Riebeek, 28 v. Makassar n. Buleleng. Willem Ruys, 28 v. Tj. Priok n. R'dam. Woensdrecht. 29 v. Aden te Ras Tanura verw. Waterman. 29 v Kaapstad te Rotterdam. Wield recht, 28 v. Palembar.g n. Tj. Uban. IJsel. pass. 28 Gibraltai naar Malta. Zeeland (KRL), 29 te Aden. Zeeland (SSM). 28 v. d. Tyne n. Odense. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN Voor de militairen, die op Maandag 1 Sep tember 1952 te Ede, Mill en Weert voor her halingsoefeningen onder de wapenen moeten komen, zijn extra-treinen ingelegd, waar van de dienstregeling hierna volgt: Voor de militairen, die in andere plaatsen onder de wapenen moeten komen, zijn geen extra- treinen ingelegd, zij moeten reizen met trei nen of autobussen van de normale dienst regelingen. Voor de opkomst te Ede en Mill lopen de volgende extra-treinen: 1. Amsterdam C.S. v. 8.50, Amsterdam M.P. v. 3.57, Amsterdam Amstel v. 9.02, Utrecht C.S. v. 9.32, Ede/ Wageningen a. 10.06 v. 10.00, Arnhem v. 10.31. Nijmegen v. 10.53, Boxmeer a. 11.18. 2. Rotterdam Maas v. 9.24, Den Haag S.S. v. 9.20, Voorburg v. 9.26. Gouda v. 9.52, Ede a. 10.58, Boxmeer a. 12.18. 3. Leeuwarden v. 8.45, Grouw/Irnsum v. 8.59, Akkrum v. 9.07, Heerenveen v. 9.20, Wolvega v. 9.35, Steenwijk v. 9.49, Meppel v. 10.03, Groningen v. 8.58, Assen v. 9.23, beilen v. 9.39. Hoogeveen v. 9.54, combineert te Zwolle v. 10.45, Deventer v. 11.13, Zutphen v. 11.31, Dieren/Doesburg v. 11.46, Arnhem a. 12.05. Boxmeer a. 12.55. Militairen bestemd voor Ede moeten te Arnhem overstappen op een extra-trein; Arnhem.v: 12.15, Ede/Wageningen a. 12.32. Voor de opkomst te Weert loopt een extra- trein: Rotterdam D.p. v. 9.10, Fijonoord v. 9.19, Dordrecht v. 9.43, Breda v. 10,12, Til burg v. 10.33, Boxtel v. 10.49, Eindhoven v. 11.09, Weert a. 11.31. Met deze treinen moe ten reizen de militairen, woonachtig in een. der vorengenoemde plaatsen en tevens de militairen, die via een dezer plaatsen naar hun bestemming reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moe ten vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de extra-trein. Alle overige militairen moeten, ingevolge hun lastgeving, reizen met de treinen of bussen van-de normale dienstregeling, per eerste reisgelegenheid na 7.00. Herhaal na 7.00 uur. Aan allen, op wie deze mededelingen betrekking hebben wordt in hun eigen be lang, in verband met verschillende verplaat singen, dringend 'geadviseerd, geen over bodige bagage mee te brengen, maar zich te beperken tot de volledige p.s.u. (persoonlijke militaire uitrusting). Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter MAARTJE E. de Weers-Martens G. de Weers IJmuiden-O., 28 Aug. 195^ Cederstraat 25. De Heer en Mevr. J. J. v. d. BOGAERDE- BRUYN geven hiermede kennis van het huwelijk van hun dochter THEA met de Heer REIJNARD UYS B. S. waarvan de voltrekking zal plaats vinden Zaterdag 6 Sept. '52 te Standerton-Zuid- Afrika. Toekomstig adres: Pine Road 15 Orchards Johannesburg Heden is na een kort, doch geduldig gedragen lijden overleden, mijn lieve man, onze zwager, vader en grootmoeder JOHANNES PETRUS MARINUS TABOIS in de ouderdom van 76 jaar. IJmuiden-O.: D. Tabois-Kesting C. Ph. Kesting C. Ph. Tabois Haarlem: M. A. F. H. de Wijs- Tabois A. de Wijs Joris Rombout IJmuiden-O., 30 Aug. '52. Lange Nieuwstraat 804. De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 2 September a.s. des mid dags 12 uur op de begraaf plaats „de Biezen" te Santpoort. Vertrek sterf huis 11.45 uur. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van onze geliefde vader, be huwd- en grootvader PIETER KRAB Jzn. betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. Namens de familie: P. Krab Jr. IJmuiderstraatweg 175. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan al degenen die op welke wijze dan ook. hun medeleven heb ben getoond bij 't overlijden van onze lieve zoon en broer IIENRICUS JOHANNES HIJNEN Uit aller naam: TH. HIJNEN. Driehuis, Aug. 1952. Hofdijklaan 23. J. J. Wuite arts AFWEZIG VAN 1 TOT 15 SEFTEMBER DIRECTIE-SECR., vereist: dipl. Gym, H.B.S. BUREAU-SECRET., vereist: dipl. MULO, 3 j. H.B.S. Aanv. 8 Sept., aanmelden vóór 5 Sept. Prosp. op aanvr. Tel. 14517 - Oude Gracht 71 - Haarlem F. van Dalsum Vr. van Dalsum- Noorman Tandartsen. Praktijk te IJmuiden naar NIEUWE JEUGDHUIS Rembrandtlaan 45 Tel. 5458 Spreekuren ongewijzigd. Sneller, beter, engoed koper! W. BAKKER, Drïehuizer- kerkweg 2, Velsen (Dorp). zonder chauffeur, model '51, event, met Radio. EDISONSTRAAT 4 Tel. 5544 Edisonstraat 9. Tel. 5198 Koopt nu, wij hebben nu grote keus. Loodgietersbedrijf T. WATERBOLK Schotersingel 21. Tel. 13207 VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637 Overal te ontbieden. WEET U nog niet dat u voor f 239 een pracht clubstel kunt kopen bestaande uit: 2 grote clubs en 4 stoelen. 'T MEUBELHUIS, Zylweg 26—28, Haarlem. en div. andere apparaten in rimpel, hamerslag, ijsbloe men. Lakken in alle kleuren. Autospuiterij, Zandstraalbe- drjjf. Moffelinrichting. VELSEROORDSTRAAT 1 IJmuiden-O. Tel. 6301. Dubbele zeildoek Schooltassen f 8.75 en f 9.75 Enkele zeildoek Schooltassen f 5.50 en f 5.95 KENNEMERLAAN 137 Tel. 4071. IJmuiden. BUJF NIET AFZIJDIG STAAN!; SPOEDIG GA AN !j U leerf he+ goed en pre+fig bÜ DAN SSCHOOL EDISONPLEIN I IJMUIDEN Inschrijving van leerlingen, gevorderden en gehuwden dagelijks EDISONPLEIN 1 IJMUIDEN Op veler verzoek hebben wij onze TPfft reclamestunt tot nadere aankondiging verlengd per stuk 1.— per 3 stuks 2.50 HAARLEM - Telefoon 10131 Filiaal Kennemerlaan 27 IJmuiden - Telefoon 4371

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3