dsr Sporten -Clowntje Rick Predikbeurten Frans Hals-tournooi in Noorder Sportpark Morgen de Grote Prijs van de Koninklijke Zowel Russisch dames als herenvolleybalteam wereldkampioen OMO is het beste, ook het zuinigste wasmiddel ter wereld. HZ en PC kampioen van Nederland Velsen-Noord j VAN DORP ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1952 4 Sport op Zondag Paardensport Boksen Amsterdamse boksploeg verliest in Duitsland Betrouwbaarheidsrit Motorclub Haarlem Honkbal O WO tegen de Rest van Nederland FIDE-schaaktournooi Wielrennen Re vanchewedstrij den in Olympisch Stadion Dammen Oosterkwartier tegen Constant Spiegel A qua-velo Kribbig Gouden benen Voor de kinderen Kynologenclub „Kennemerland" hield openluchtdag Zomercompetitie Dr. Brewster gaf voor de zestiende maal op Verbetering door herbestrating Twee jubilea in de vishandel „De Zangvogels" Woensdag voor de microfoon J unioren-voetbaltournooi op „Watervliet" 7S Een speciaal comité, bestaande uit „Vader Knickerbocker" en vier „Misses Maasdam" stond ter begroeting opgesteld, toen het 15000 ton metende nieuwe passagiersschip „Maasdam" van de Holland Amerika Lijn op zijn eerste reis naar de Verenigde Staten de haven van New York binnenliep. De meisjes droegen badpakken uit de jaren, waarin schepen van dezelfde naam in dienst van de scheepvaartmaatschappij werden gesteld. Na de voetbaltournooien van R.C.H. en Haarlem komt ook E.D.O. Zondag voor de eerste maal met een eigen tburnooi: het Frans Hals-tournooi. Behalve het or ganiserende E.D.O. nemen daaraan Excel sior, R.C.H. en Enschedé deel. Om kwart voor elf begint in het Noor dersportpark de eerste wedstrijd, die tusseli E.D.O. en Excelsior, waarna om twaalf uur R.C.H. en Enschedé tegen elkaar uitkomen, 's Middags wordt vervolgens de verliezers- en winnaarsronde gespeeld. De prijsuitrei king is direct na afloop van de finale. Zondag worden ook de wedstrijden voort gezet in het Elswout-tournooi van D.I.O. Het programma luidt hier: D.I.O.D.S.S. en RipperdaR.C.H. 2. Na deze laatste wedstrijd spelen de verliezers en winnaars van de beide wedstrijden tegen elkaar. Handbal Ook de handballers komen Zondag weer in het veld. Op de terreinen aan de Van Oosten de Bruynstraat namelijk organiseert de handbalvereniging „Rapiditas '31" de traditionele wedstrijden om „Het kam pioenschap van Haarlem". Bij de dames zullen B.G.V., Heemstede, H.O.C., Bever wijk en Rapiditas elkaar de eer betwisten en in de herenpoule komen uit: B.G.V., H.O.C., Beverwijk en Rapiditas. Cricket Het programma van de cricket-compe titie vermeldt voor Zondag nog enkele wedstrijden. Het tweede elftal van Rood en Wit speelt Zondag in Amsterdam tegen ACC 2 en Haarlem 2 trekt ook al naar de hoofdstad, waar het tegen Ajax speelt. C.V.H.W. speelt op eigen terrein tegen Kampong 2. In de derde klasse speelt het vierde elftal van Rood en Wit aan de Wandelweg in Amsterdam tegen V.V.V. 3. In het Zondagprogramma van Duindigt vraagt de Grote Prijs van de Koninklijke de meeste aandacht. Dit traditionele num mer biedt telkenjare een maximum aan spanning en ook nu is het te verwachten, dat de beslissende slag pas op de laatste meters valt. De grote crack Notekraker S staat voor de opgave om over 2500 m. aan zijn concurrenten 20 tot 80 m. te geven, een taak, die vermoedelijk te zwaar zal zijn, omdat de hengst op de minimum-af stand Nooitgedacht vindt, die snelheid aan uithouding paart. Het duel tussen deze twee zal door Nooit Gedacht in haar voordeel worden beslist, met als derde ge gadigde Norton Williams. De oudere klasse hèeft zich verzameld in de Goeree-prijs, waarin Geersen al zijn imports heeft staan. Hij vindt echter de crème de la crème van de inlanders tegen over zich en indien Van Leeuwen er in slaagt Madame B zonder fout te laten ver trekken, dan zal al het buitenlandse mate riaal nederig het hoofd moeten buigen. De Kcuze-Geersen uit zijn kanonnen zal als 2e eindigen, My Darling kan de derde plaats veroveren. Een buitengewoon interessant nummer, dat met paarden als Guy Han over, Edel Scott, Leo Axkit, nog tal van andere mogelijkheden biedt. In de Texel-prijs mag een overwinning van Perfect Heny worden verwacht, die zijn grootste rivalen vindt in het kop- groepje, waarin ook Quick Boy en Quali- liteit S rijp zijn voor een overwinning. Uit de staartgroep wordt Olga S geprefereerd. De 2500 m lange Terschelling-prijs kan de sympathieke Nottelman met Nerva op zijn naam brengen. Gemakkelijk zal hem dat niet vallen, daar Ortolaan 5, Nannie Gregor en Petronel Spencer evenmin moei lijkheden met deze afstand hebben. Niet alleen in dit nummer, doch ook in de Schiermonnikoog-prijs staat Nottelman, nu met Kapitein Bascom met zeer gunstige papieren. De grote vos heeft dit jaar nog niets gepresteerd, doch nu zijn trainer na een lange rust met dit snelle paard voor de dag komt, is de verwachting op een overwinning gewettigd. Old Gold, Martini Spencer en P. Louis II zijn in dit grote veld de andere kanspaarden. Bij de rennen gaat de belangstelling uit naar de semi-klassieke Haagse Ooievaar. Door haar fraaie verrichtingen is Sakina door de handicapper vrij zwaar aangepakt, zodat te verwachten is dat Taxiol haar overwinningenreeks zal onderbreken. Chi- berta maakt ook enige kans. Nu Truus in de Vlieland-prijs ontbreekt zal Riphales de snelste blijken te zijn in het veld 2-jarigen, waarvan Christina en Hermione de andere mogelijkheden zijn. In de Ameland-prijs zullen Brandal en Boekenier, beiden van Stal Delbrassinne de hoogste ogen gooien, hetgeen naar onze verwachting Bellatrix en Dicky aan de lijve zullen ondervinden. Een ploeg Amsterdamse boksers, waarin de Groninger Wilbrink was opgenomen, heeft tegen een versterkt team uit Hamborn gebokst en deze ontmoeting met 812 ver loren. De partijen stonden over het algemeen op een behoorlijk peil, vooral in de lichtere klassen. Technisch uitstekend was het tref- ten tussen Gröhne en Wilbrink, waarin de Duitser een puntenzege behaalde door de grotere accuratesse van zijn stoten. Jan van der Zee had de handen vol aan Krieg, totdat deze in de tweede ronde wegens een wenk brauwverwonding moest opgeven. Uitslagen De uitslagen, waarbij de Duitse boksers het eerst zijn genoemd, waren: Vlieggewicht: Gröhne w. o. p. van Wil brink. Bantam: Krieg verliest door opgeven in de 2e ronde van J. v. d. Zee. Lichtgewicht: Hiilstrunk bokst onbeslist tegen Klok. Lichtwelter. Kandel w. o. p. van Dulsch. Weiter: Rund w. o. p. van Antonisse. Zwaarwelter: Overhof verl. o. p. van Zwaan. Middengewicht: Faul verl. o. p. van Offenbeek; Gronemeier bokst onbeslist te gen De Vries. Zwaargewicht: Hiermann wint door k. o. in de eerste ronde van Gerritsen. Juniores lichtgewicht: Knopp w. o. p. van De Vos. Door een 30 overwinning op Polen en een zege met dezelfde cijfers op Tsjecho- slowaije hebben zowel het dames- als het herenteam van Rusland beslag gelegd op het wereldkampioenschap volleybal. De uitslagen van de laatste dag luiden: Dames: RuslandPolen 30 (158, 154, 158); RoemeniëHongarije 31 (915, 15—1, 15—15, 15—11). Heren: Rusland—Tsjechoslo wak ije 3—0 (1511, 15—7, 15—6); Bulgarije—Hongarije 3—1 (15—8, 20—22, 15—13, 15—4). Klassementen De eindklassementen zien er als volgt uit: Dames: 1. Rusland 7 pnt.; 2. Polen 6 pnt.; 3. Tsjechoslowakije 5 pnt.; 4. Bulgarije 4 pnt.; 5. Roemenië 3 pnt.; 6. Hongarije 2 pnt.; 7. Frankrijk 1 pnt.; 8. India 0 pnt. Heren: 1. Rusland 5 pnt.; 2. Tsjechoslowa kije 4 pnt.; 3. Bulgarije 3 pnt.; 4. Roemenië 2 pnt.; 5. Hongarije 1 pnt.; 6. Frankrijk 0 pnt.; 7. Polen 0 pnt.; 8. India 0 pnt.; 9. Liba non 0 pnt.; 10. Israel 0 pnt.; 11. Finland 0 pnt. Zondag 31 Augustus organiseert de Mo torclub vHaarlem en Omstreken een Be trouwbaarheidsrit voor motoren en auto's over een afstand van ongeveer 85 km. De rit is uitgezet over mooie wegen en loopt door de omgeving van Haarlem en de Haar lemmermeer. De gemiddelde snelheden zijn vastgesteld als volgt: motoren tot 200 cc. rijden 36 km per uur, daarboven 40 km per uur. Voor auto's en motoren met zijspan is het ge middelde 36 km per uur. De start is van twee uur 's middag af bij het clublokaal „Die Raeckse" aan de Raaks in Haarlem. De jaarlijkse honkbalwedstrijd tussen de kampioen van Nederland (dit jaar weer O WO) en De rest van Nederland is vast gesteld op Zaterdag 6 September om vier uur op het OWO-terrein aan de Kruislaan in Amsterdam. Deze wedstrijd wordt voor afgegaan door de veteranen-ontmoeting AmsterdamHaarlem, die om half drie begint. Vrijdag werden in het FIDE landen-schaak- tournooi twee afgebroken partijen gespeeld. De uitslagen luiden: Groep A: Zevende ronde: Joegoslavië Tsjechoslowakije 2'/.1!4. Achtste ronde: RuslandWest-Duitsland 3Vé—14. In de negende en laatste ronde van groep B zal Nederland tegen Polen uitkomen. De directeur van het Olympisch stadion ln Amsterdam, de heer D. Bessem, stelt pogingen in het werk om alle negen fina listen van de wereldkampioenschappen wielrennen in Parijs als deelnemers aan de revanchewedstrijden, die Donderdag vier September in het Olympisch stadion wor den gehouden, naar de hoofdstad te krijgen. Behalve sprint- en achtervolgingsnum mers staat op het programma de 100 km achter grote motoren over één rit. Defini tief zullen op de stadionbaan starten: Pronk, Lohmann (Duitsland), Verschueren (België), Besson (Zwitserland) en Lemoine (Frankrijk). Over de andere deelnemers worden nog besprekingen gevoerd. In de sprint zullen uitkomen: Harris (Groot-Brittannië), Patterson (Australië) en Van Vliet. Verder staat als een der belangrijkste nummers op het programma de achtervol ging over vier kilometer tussen de wereld kampioen Piet van Heusden en de Engels man Newton. De heer Bessem heeft geen beslag kun nen leggen op enkele Italiaanse renners, omdat op de Vigorellibaan bij Milaan ook op vier September wedstrijden worden ge houden. Zondag 31 Augustus speelt het eerste tien tal van de damvereniging „Oosterkwartier" uit Haarlem tegen de sterke Rotterdamse club „Constant" om de „Joco-beker". De wedstrijd wordt gespeeld in „Hof van Hol land" en begint om elf uur. Woensdag 3 September speelt „Ooster kwartier" haar eerste competitiewedstrijd voor de hoofdklasse van de P.N.H.D.B. tegen het pas gepromoveerde O.D.V. uit Am sterdam. Het 10-tal van O.K. is als volgt samenge steld: bord 1. P. Roozenburg; 2. W. de Jong; 3. Y. de Jong; 4. A. de Jong; 5. P. Venema; 6. J. Poppen; 7. J. Kroon; 8. J. Sjoordema; 9. F. Berkemeijer; 10. W. van Pelt. Op de jaarvergadering van damclub „Oosterkwartier" werd het dagelijks bestuur als volgt samengesteld: P. Roozenburg, voorzitter; W. de Jong, secretaris; A. de Vries, penningmeester. ADVERTENTIE m mat De wereldkampioenschappen wielren nen op de baan in Parijs hebben een grote verrassing opgeleverd. Piet van Heusden, van wie men nauwelijks iets had gehoord, werd plotseling wereld kampioen in de achtervolging en ver sloeg bij de wedstrijden in de afgelopen week renners, die op een zeer grote rou tine konden bogen en ook veelal reeds diverse kampioenschappen op hun naam hadden. Iets wat in de wielrensport van zeer groot belang is. Van Heusden was alleen kampioen van Nederland in de achtervolging. En dat was notabene ge beurd toen hij op het laatste ogenblik nog mocht meedoen, omdat de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie hem aanvankelijk als reserve op de lijst had gezet. Nu is hij tot grote verbazing van de wielrenkenners wereldkampioen gewor den zonder dat hij het eigenlijk moeilijk heeft gehad. Van Heusden was dan ook ten zeerste teleurgesteld, toen hij zelfs in de finale tegen de wereldkampioen van ver leden jaar, de Italiaan De Rossi, zo weinig tegenstand ondervond. Dat had hij niet verwacht. Evenmin had Van Heusden ver wacht dat de Italiaan, die hij zo overtui gend overwon, vóór de finale zo hoog van de toren had geblazen. Dat hij reeds voor de eindstrijd handtekeningen weggaf met de woorden „Wereldkampioen 1952" nam ik hem zeer kwalijk, zo vertelde Van Heus den aan de verslaggevers, en voor die voor barige woorden heb ik dan ook gelukkig revanche genomen. veer een meter veertig lang. Onder water bevindt zich een ingewikkeld voortbewe gingsmechaniek, twee pedalen en een roer. Als de tussen de drijvers zittende man nu begint te trappen gaat het gehele apparaat langzaam vooruit. Aqua-velo hebben de uitvinders de Oostenrijkers Frans Stre- mayer en Friedrich Sadlik dit nog geen zes kilo wegende toestel genoemd. Waar het voor dient? Om zenuwachtige zwemmers tóch voor de volle honderd pro cent van de zwemsport te laten genieten, zeggen de uitvinders. Of het werkelijk een genot is in de aqua-velo te hangen en of het werkelijk iets met sport te maken heeft, betwijfelen wij gezien het plaatje echter ten zeerste. Op het athletiekterrein „Duinhorst" aan de rand van Den Haag werden on langs atletiekwedstrijden gehouden. Daar bij bleek het overduidelijk dat de athleten na het afgelopen seizoen tamelijk „wed strijdmoe" waren geworden. De prestaties waren dan ook ver beneden het normale peil. Ook bij het kogelstoten. In dat num mer namelijk was de athleet Rebel win naar geworden met een worp van 12,93 meter. Nauwelijks was het nummer afgelopen of een man kwam bij de ring nieuwsgierig informeren wat of de verste worp was ge weest. Toen de vreemdeling antwoord had gekregen was hij ten zeerste verbaasd en vroeg nog kribbig of hij de kogel eens vast mocht houden. Niemand had daar bezwaar tegen. Waarop de man tot driemaal toe verder stootte dan de winnaar: 13,17 meter, 13,15 meter en nog eens 13,15 meter De vreemdeling had daarbij niet eens de moeite genomen om z'n colbertjasje uit te trekken! Later bleek dat de man Bram Appel was, de athleet die jaren geleden lauweren had geoogst voor zijn vereniging „De Trek vogels" Het is een bekend feit, dat de Italianen nogal gauw in vuur en vlam staan als de beoefenaar in de een of andere sport tot bijzondere prestaties komt. Bij het wiel rennen neemt dat enthousiasme dikwijls abnormale vormen aan. Sinds vele jaren is bijvoorbeeld de bevolking verdeeld in twee kampen: de „Coppi-isten" en de „Bartali- anen", zo genoemd naar twee renners die reeds vele triomfen vierden. Fel is de strijd tussen de aanhangers van Fausto en Gino, die men vereert als nationale helden. Doch komt er een buitenlander als pro fessional in Italië die iets buitengewoons presteert dan valt hem een even grote eer te beurt en ook hij wordt dan vereerd en gefêteerd als was hij een landgenoot. Tien duizenden mensen komen dan van heinde en verre om het „sportwonder" aan te moedigen cn te bewonderen. Zo verging het ook de voetballer Hans Jeppson, de vroegere middenvoor van het Zweedse elftal. Jeppson vertrok in 1951 naar Engeland en ging daar als amateur spelen voor Charlton, dat hij in korte tijd voor degradatie wist te behoeden met zijn enor.m harde en zuivere schoten. De Ita liaanse scouts in Engeland waren er dan ook als de kippen bij om Jeppson een ver leidelijk aanbod te doen. Het resultaat was, dat de Zweed tweehonderdduizend gulden ontving, toen hij het contract voor de Ita liaanse club Atalanta (Bergamo) tekende. En enige tijd geleden betaalde Napels zeshonderdduizend aan Atalanta van welke som geld Jeppson een derde deel ontving om de Zweed in haar voorhoede te kri.jgen. Zo verdiende Hans Jeppson het eerste jaar niet minder dan vierhonderd duizend gulden als beroepsvoetballer. Om dan nog maar niet te spreken over de enorme auto, die hij van Atalanta kreeg, omdat hij in een paar wedstrijden met een serie doelpunten ook hier het degradatie spook verjoeg. Geen wonder dat de Italia nen dol zijn op „de man met de ê°uden benen". E. K. Bij het bezien van het bovenstaande plaatje zult u zich waarschijnlijk niet zon der verbazing afvragen wat de meneer eigenlijk aan het doen is. Zo op het eerste gezicht lijkt het of de man pas ontsnapt aan een scheepsramp zich met moeite weet drijvende te houden aan wat wrak hout om zich aldus het leven te redden. Mocht u dat denken, dan bent u er toch wel helemaal naast. Want de heer op de foto is helemaal geen drenkeling, maar is voor zijn pure plezier in het water, ook al lijkt het daar niet veel op. En de op wrak hout lijkende voorwerpen zijn in werkelijk heid twee aluminium drijvers van onge- Daarmee was de rust weergekeerd in huis. Maar toen ze naar boven gingen, zei oom Tripje: „Maar wat was toch die verschrikkelijke herrie, waardoor we allemaal wakker zijn geschrokken?" „Er stond een rolschaats op het portaal, die kon ik in het donker niet zien", zei Bunkie. „Toen gleed ik er over uit en toen is dat ding de trap af gevallen!" „Ja, en beneden ben ik er ook nog eens over gestruikeld!", zei oom Tripje. ,,Ik wou, dat jullie voortaan wat netter op je boel pasten.een mens zou 'n ongeluk krijgen op zo'n manier. En nou allemaal naar bed!" Ja, dat moesten ze maar doen; morgen moesten ze naar school en op zo'n manier zouden ze slaap te kort komen. Allemaal zochten ze hun bed weer op en toen duurde het niet lang, of ze waren weer in slaap gevallen na al die opschudding. Ook in de keuken was het nu weer rustig geworden. Krulletje was verschrikkelijk nijdig geweest op die brutale kat, die daar zomaar vlak voor zijn neus voor het raam was komen zitten! En Krulletje had nu eenmaal een grote hekel aan kattenhij kon ze gewoonweg niet zien! Dus kon hij zomaar niet goedvinden, dat dat nare beest daar had gezeten en hem gewoon had uitgelachen! Maar nu was het in orde; de kat was weg, en Krulletje lag tevreden, op zijn kussen in elkaar gerold, weer te slapen. ADVERTENTIE Misken de waarde van iedere OMO-korrel niet! IJMUIDEN, 30 Aug. In het algemeen gebruikt men teveel OMO. Dat is de be langrijkste conclusie van een enquête, die onlangs werd gehouden en die aan het licht bracht, dat meer dan de helft - om precies te zijn 60 - van de ondervraagde huisvrouwen nog altijd de gewoonte heeft een heel pak OMO in de wasketel leeg te storten. Dit is - wij aarzelen niet om het ronduit te zeggen - een miskenning van de bijzondere waarde welke iedere korrel van dit wonder baarlijke wasmiddel heeft. Dit Is verspilling, dit is eenvoudig geld door de gootsteen gooien. De inhoud van pak, wel geteld 21 niet afge streken eetlepels (genoeg voor 3 emmers sop). doet hetzelfde werk, even zuinig, even ge makkelijk en met hetzelfde prachtige resul taat. Er is dan nog genoeg OMO over (n.l. Ya pak is 7 lepels) voor de fijne was en aller lei doeleinden, zoals vaat. houtwerk enz. Houdt U aan deze aanwijzingen! U zult ons dankbaar zijn, want gelijk duizenden tevre den huisvrouwen, zult U ook tot de verras sende ontdekking komen, dat andere was- en schoonmaakmiddelen in één klap totaal over bodig zijn geworden. Tot vreugde van U zelf en van Uw gezin zult U merken: OMO is niet alleen het beste maar ook het zuinigste was middel ter wereld. O 65 De kynologenclub „Kennemerland" heeft het goed getroffen met haar open luchtdag. Stralend weer en een program ma, dat klonk als een klok. Uiteraard werkte de omgeving van „De Hazelaar" mede om het de vele belangstellenden naar de zin te maken. Na de gezamenlijke pic nic, waarmede de bijeenkomst van de le den met hun honden ingeluid werd, volgde een défilé der rassen. De voorzitter, de heer Heerkens Thijssen, verklaarde met enkele woorden de karak teristieken van elk ras en wist van elk ras een minder algemeen bekende eigenschap aan te stippen. Hierna hield mej. dr. Joh. de Stoppelaar, secretaresse van het propagandafonds voor blindengeleidehonden, een vraaggesprek met de technisch leider van de geleide- hondenschool te Amsterdam, de heer Ja cobs, over het onderwerp „geleidehonden en hun africhting". Het hoogtepunt kwam hierna, toen vier afgerichte honden de monstreerden hoe zij hun taak verrichten. Eerst op het terrein, daarna op straat, waar allerlei hindernissen opgesteld wa ren. De fraaiste en meest aangrijpende de monstratie gaf mejuffrouw Hofstee met haar geleidehond, die haar, toen alle hin dernissen overwonnen waren, feilloos tus sen twee auto's door naar het trottoir bracht. Dat ook de bijzonder afgerichte hond, die straks tot taak krijgt een blinde zonder handen tot geleide te dienen, alge mene bewondering afdwong, behoeft geen betoog. Het was een verrassende demon stratie. Vliegende hond Het volgend nummer was „Flyfoot", de vliegende hond, die veilig in de cabine achter plexiglas zijn vliegtuigje met een 120 km vaart over het publiek deed cir kelen. Na de pauze volgde een gehoorzaam heidswedstrijd voor honden van leden met verplichte opgave. Het maximum te beha len punten bedroeg 80. Eerste, en daarmede bezitster van de „Kennemerland"-médaille werd mej. Tineke Heck met haar boxer „Bamsebat" met 74 punten. Tweede werd de heer Van der Haak met de Duitse Herder „Cripps", 70 pnt.; derde mej. Liesbet van Hoolwerff met de fox-terrier „Pierrot", 62 pnt. De in Rotterdam gespeelde waterpolo- wedstrljd in de hoofdklasse heren van de zomercompetitie K.N.Z.B. tussen S.V.H. (Hiiligersberg) en H.Z. en P.C. (Den Haag) is door de gasten met 7-0 gewonnen. Door dit resultaat, waartegen S.V.H. na afloop protest aantekende, heeft H.Z. en P.C. beslag gelegd op het kampioenschap van Nederland. Een eventuele toewijzing van het protest van S.V.H. is hierop niet meer van invloed. Kanaalzwemmen De Engelse dokter George Brewster heeft woord gehouden. Nadat hij Maandag voor de vijftiende maal tevergeefs getracht had Het Kanaal over te zwemmen, verklaarde hij bij zijn terugkeer in Dover, dat „het niet onmogelijk was, dat hij het deze week nog eens van Engeland uit zou proberen". En inderdaad is de 61-jarige Vrijdag middag aan de Engelse kust voor de zes tiende maal te water gegaan om te probe ren Het Kanaal te bedwingen. Maar op nieuw heeft hij zijn poging zien mislukken. Na twaalf kilometer reeds staakte hij, als gevolg van ongunstige stromingen, de strijd en klom in de volgboot. Dr. Brewster's enige troost zal zijn ge weest, dat een 30 jaar jongere landgenoot, Richard Glynn, na 12 uur in zee geweest te zijn het eveneens op moest geven. Sedert enige dagen worden verbeteringen aangebracht aan de Wijkerstraatweg wegens herbestrating van het klinkerpad naast de befaamde „kinderhoofdjes" op deze weg. Dit klinkerpad, dat veelal als fietspad wordt aangemerkt, is vooral bij regenachtig weer wegens de vele plassen daarop allerminst prettig voor fietsers. Het pad waarop men nu aan één zijde van de straat al flink is gevorderd met herbestra- ten, ligt er nu heel wat vlakker bij, zodat straks de wielrijders hiervan ongetwijfeld profijt zullen hebben. De breedste van de twee parallel-straten aan het Stratingplantsoen wordt thans ook herbestraat. Maandag zal het precies dertig jaar ge lden zijn, dat de heer M. C. Hoogendijk in dienst trad van de firma S. T. Groen te IJmuiden. De jubilaris bekleedt thans de functie van chef de bureau van de afdeling verse vis en zal Dinsdagmorgen om negen uur in intieme kring ten kantore gehuldigd worden. Hij zal echter niet de enige zijn in IJmui den, want die dag wordt Cor Langbroek eens geducht in de bloemetjes gezet, omdat hij een kwart eeuw werkzaam is bij de zeevisgroothandel G. Siewertsen. Deze ju bilaris is meesterknecht in het pakhuis en van tien tot halfelf wordt hij Dindsagmor- gen gehuldigd door superieuren, collega's en vrienden. Het Christelijk Jeugdkoor „De Zang vogels", directeur de heer H. Slings, dat reeds eerder op uitnodiging van de N.C.R. V. voor de radio is opgetreden, zal Woens dagavond van 17 uur tot 17,20 uur een con-* cert in de N.C.R.V.-studio verzorgen. Het uit te voeren programma is gelijk aan dat, wat Donderdagavond op het Wa- tervlietschoolplein tijdens het openbare concert ten gehore is gebracht. Dit beteken de dus een welkome extra repetitie. In to taal zullen 47 meisjes en jongens, die per autobus naar de radiostad gaan, kunnen worden beluisterd. Het programma ver meldt: 1. Lente van' H. van Tussenbroek; 2. Zomervreugd, oud Franse menuet; 3. Als 't bruine veld, van H. Zagwijn; 4. De spinster, van J. P. van Egmond en 5. Nach- tegalenlied uit „De Vogelkoopman", van Carl Zeiler. Het jaarlijkse junioren-voetballournooi van de voetbalvereniging „Breesaap", waarvan de Stormvogels-junioren het vo rig jaar definitief de wisselprijs hebben gewonnen, zal opnieuw onder de naam „Gerrit Edel-beker"-tournooi Zondag op „Watervliet" worden voortgezet. Er is een nieuwe wisselprijs beschikbaar gesteld. Aan dit tournooi nemen junioren-elftal len deel van DEM, Beverwijk, Wijk aan Zee, Stormvogels, VSV en VVB. De wedstrijden, die 's morgens al begin nen, hebben een speeltijd van tweemaal 12'/2 minuut, waarbij de deelnemende ploegen een halve competitie spelen. Tus sentijds zijn nog wedstrijden ingelast van VVB- en Kinheim-welpen, waarbij de respectievelijke a- en b-elftallen ieder twee wedstrijden spelen. ADVERTENTIE Zondag 31 Augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur, ds. G. Brouwer van Utrecht, 19 uur: ds. Ter Haar Romeney van Bussum. Geb. Chr. Bel. 10 uur: de heer C. de Jong van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thys, 15 en 17 uur: ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: jeugddienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: H. Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagschool, 16.30 uur: jeugd dienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. Kroon van Haarlem, 19 uur: ds. D. ter Steege van Santpoort. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. R. D. Beukema, 17 uur: ds. C. W. Thijs. Ver. v. VrUz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. J. Brakman van Naarden. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- broot-zijstraat, 10 uur: de heer P. D. Bar- delmeyer van Noordwijk. Woensdag 19.45 uur uur: Openluchtsamenkomst. DRIEHUIS: Doopsgezinde Kerk, koffiekamer Wester- veld, 7.30 uur (v.m.) ds. W. Veen. Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. J. Simon. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, Dyckmansstraat, 10 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. J. Wiersma van Wijk aan Zee. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer H. Veermans. Geref. Kerk, Moensplein, 10 uur: ds. C. Meyer (bevestiging ambtsdragers), 17 uur: ds. M. Schenkeveld van Rheden- De Steeg. Vrijz. Hervormden, Prinsesselaan, 10 uur: ds. M. C. van Wijhe, van Amers foort. Leger des Heils, Kerkstraat 67, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagschool, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlos singssamenkomst o.l.v. 2e luitenante W. K. v. d. Veen. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur: ds. A. L. Broer van Hilversum. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma, 19.30 uur: ds. J. Wiersma. Geref. Kerk, Badgastenkerk, 10 uur: ds. M. Schenkeveld van Rheden-De Steeg, 16.30 uur: ds. C. Meyer. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege. De Toorts, 9 uur: ds. D. ter Steege. Kapel, 19 uur: ds. J. Bronsgeest van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6