Egmond aan Zee vaart wel bij Poolse „strand-attractie" Woningcomplex in Castricum Predikant meent, dat er in Beverwijk een „vergissing" gemaakt werd Agenda voor Beverwijk Velsen-Noord Springvloed: redelijke kans voor de „Drozd" Castricum Verplaatsing woonhuis vordert gestaag IJmuiden „Duinenbosch" niet minder dan Amerikaanse inrichtingen Negentig nieuwe huizen Vakbondspolitiek en bijzonder kerkewerk „We hebben nooit een politieke stunt willen uithalen" zegt de commissie Gevederde vrienden in „Scheybeeck" Voetbalcompetitie in zicht; laatste „vriendschappelijke" Noteringen Beverwijkse groentemarkt IJmond-handballers naar Rapiditas-tournooi Wim Berkhemer komt in het Hervormd wijkhuis Dag der slippartijen Buitenlandse psychiaters in Bakkum Grediet voor voorziening in twee scholen SCHEEPVAART 'DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1933 Naar aanleiding: van de op 27 April ge houden geruchtmakende bijeenkomst in de Grote Kerk, waar dr. A. J. Rasker uit Haarlem en de heer J. G. Suurhoff uit Amsterdam, tweede voorzitter van het NVV en thans minister van Sociale Zaken, liet woord voerden over „De kerk en het sociale vraagstuk", had het Chr. Nat. Vakverbond Woensdagavond een vergadering in het Kennemer Theater belegd. In kerkelijke kringen had deze bijeen komst nogal wat rumoer teweeg gebracht en op deze avond gaven ds. J. C. Konings berger uit Amsterdam en de heer Ruppcrt, voorzitter van het CNV hun mening ten beste over de gewraakte bijeenkomst. Ds. Koningsberger stelde als eerste vast, dat het niet in de bedoeling lag om be roering te wekken. Hij kon zich voorstellen, dat ook de commissie voor Bijzonder Ker kewerk wel eens fouten maakt; wanneer deze commissie gelegenheid tot nabespre ken had gegeven, zou deze avond wellicht niet nodig zijn geweest. „Wanneer ik mijn mening over een on derwerp als „De kerk en de arbeiders" zou moeten zeggen", aldus de predikant, „dan zou ik zeggen dat de kerk zich niet met andere dingen moet inlaten. Het is Gods wil om aan de wereld te prediken, wat de taak der kerk is en zij is daarmee zo ge bonden, dat zij. zich niet met andere dingen kan inlaten". Naar de mening van ds. Koningsberger kan de heer Suurhoff zich niet aandienen als een man die in God gelooft en een kerk mag nooit haar plichten op zulke mensen afschuiven. Volgens de heer Ruppert, die hierna het woord voerde, kon de kerk niet de oorzaak geweest zijn van de sociale nood der ar beiders in de negentiende eeuw. „Al heeft dr. A. Kuyper dan ook gezegd, dat de slaven uit vroegere eeuwen het beter hadden dan de loonslaven uit de 19e eeuw", aldus de voorzitter van het CNV, „toch is het niet waar, dat die ellende de mensen vervreemdde van de kerk". Hierna ontspon zich een debat over en weer, dat echter de kern van de zaak niet geheel raakte. Hoe het kwam Naar aanleiding van deze vergadering hebben wij één der commissieleden voor het bijzonder kerkewerk der Ned. Herv. gemeente gevraagd, hoe de commissie er indertijd toe gekomen is om juist de heer J. G. Suurhoff als spreker voor de bijzon dere dienst uit te nodigen. „Wel", was het antwoord, „het mag be- ;vjce'nd geacht worden, dat de commissie voor zonder kerkewerk er zich op toe legt, juist, die mensen wéér het Evangelie te brengen, die langzamerhand van de kerk vervreemd zijn. Dit vervreemden vond zijn oorsprong in verschillende oorzaken. Eén dier oorzaken lag in het feit dat de kerk in vroeger dagen haar taak op sociaal terrein volkomen heeft verwaarloosd". „De. commissie was echter van mening", -zo vervolgde hij zijn uiteenzetting, „dat .verwacht mocht worden, dat in de kringen van het CNV geen „van de kerk vervreem den" voorkomen, integendeel, juist het De heer L. van 't Sant heeft hij de di verse controles in het tijdvak April- Augustus van dit jaar aandachtig gelet op alle vogelgeluiden in het park Scheybeeckom daaruit conclusies omtrent de in het park aanwezige broed- vogels te trekken. Het aantal soorten broedvogels bleek in vergelijking met 1951 te zijn teruggelopen van 24 tot 23. Toch is dit nog een respectabel aantal voor een klein parkbos als dit. Naar schatting waren er 41 broedparen tegen 43 in 1951. Waargenomen zijn: huismus, vink, groenvink, koolmees, pimpelmees, roodstaart, roodborst, win terkoning, grauwe vliegenvanger, fitis, tjiftjaf, zwartkop-grasmus, spreeuw, merel, zanglijster, grote lijster, spotvo gel, grote bonte specht, houtduif, holen- duif, tortelduif, wilde eend en glans- kopmees. Ook is de groene specht waargenomen, maar deze heeft niet in het park ge broed, daar hij voor zijn nest meer rust zoekt. Om geen verarming van de vogelstand te krijgen, zijn stilte en rust wel aan te bevelen. De vele nuttige vogels met hun jongen zorgden ook dit jaar, dat het loof der bomen in keurige staat bleef. Kauwen moesten worden geweerd. Niet temin was er medio Juni nog een on aangenaam geschreeuw van oude en jonge kauwen, die van elders gekomen waren. Het aantal nestkastjes wordt geleide lijk uitgebreid. Voor de aanvang van de competitie-wed strijden, spelen De Kennemers Zondag hun laatste vriendschappelijke wedstrijd, ditmaal tegen het Haagse HVV. De wedstrijd begint om 2.30 uur in het Sportpark en de opstelling is als volgt: Doel: Groot; achter: Lejeune en Van Luijn; midden: Peggeman, Schaper en Van der Plas; voor: Janssen, J. van der Sluis, H. v. d. Sluis, Bouvré en Michel. Een moeilijke taak staat het 3e van De Kennemers te wachten: Zondag spelen zij de eerste competitiewedstrijd in het Sport park te Heemstede tegen RCH 3. DONDERDAG 4 SEPTEMBER: Geen bioscoopvoorstellingen. VRIJDAG 5 SEPTEMBER: Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Uw man behoort ons". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Lassie's nieuwste avontuur". 'W. B. Theatex-, 8 uur: „Vrouwen en ban- dietèn"- NVV herbergt een groot aantal mensen, die zich indertijd teleurgesteld van de kerk hadden afgewend. Daarom wilden wij in genoemde bijeenkomst 't licht van twee kanten laten vallen. Aan de ene kant de arbeidende mens uit wiens naam de heer J. G. Suurhoff sprak en die uiteenzette hoe de modern georganiseerde arbeider over de. kerk dacht, aan de andere kant een Ne derlands Hervormd predikant, die de kerk in het licht van het Evangelie toonde". „Aan een politieke stunt", zo beëindigde onze zegsman zijn relaas, „hebben wij echter in de veste verte nooit gedacht". Andijvie 615; bloemkool 10—24; bospeen 1423; waspeen 1220; snijbonen 20—52; spei'ziebonen 3154; pronkbonen 2226; spekbonen 2330; sla 2814; tomaten 1836; komkommers 817; spinazie 1837; postelein 612; groene kool 812; prei 15; aardbeien 71 per doosje; druiven 7887; pruimen 14-23. De handbalvereniging „IJmond" gaat Zondag met de eerste en tweede heren elftallen naar het in Haarlem door Rapidi- tas te houden toui'nooi. In dit tournooi spelen mee de bekerhou der B.H.C. I, B.G.V. I, Rapiditas I en IJ mond I, welke in een halve competitie gaan uitmaken wie de sterkste is. De wedstrij den duren tweemaal twintig minuten. In een kleiner tournooi zullen Rapidi tas 2, B.H.C. 2 en IJmond 2 (heren) elkaar ontmoeten. IJmond I (heren) komt uit met: J. Böhm; H. Boom, J. v. Buuren; K. Schik, P. Rens en H. Garritsen; J. Beunder, G. Kramer, P. Scheerman, H. Nabben 'en J. Molenaar. IJmond 2 (heren) wordt samengesteld uit: K. Gi-oot; W. Reymer, W. Grapendaal; H. Mol, A. Heykants en T. Prinsse; L. Ha genaar, P. Bijl, R. Bosman, F. v. d. Ree en G. Woning. Zeven ploegen Het IJmond-bestuur stelt alle pogingen in het werk om de nieuwe competitie periode te kunnen beginnen met vier dames- en drie herenelftallen. Dit moet mogelijk zijn als nog een klein aantal leden heeft voldaan aan de medische sportkeu ring en registratie van het Nederlands Handbal Verbond. De verschillende IJmond-elftallen gaan zich voorts voorbereiden op de competitie, De culturele commissie van de Neder lands Hervormde Kerk in Velsen-Noord, die in het vorige winterseizoen haar vor mend werk is begonnen met verscheidene fimavonden en toneeluitvoeringen heeft voor het komende seizoen haar programma weer ten dele gereed. Voor de eerste bijeenkomst, die op Woensdag 17 September in het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmansstraat wordt ge houden, heeft de commissie zich de mede werking verzekerd van de voordracht kunstenaar Wim Berkhemer, die wegens zijn voordrachten uit de Statenbijbelver taling grote bekendheid geniet. Berkhemer blijkt te beschikken over een onfeilbaar geheugen, dat hem in staat stelt zonder enige wijziging de Statenvertaling een bijzonder bekorende voordracht te geven. Zijn voordracht is gegrond op de geschie denis van Saul en David, die hij geheel uit het hoofd vertelt. die Zondag 14 September begint. Drie thuis wedstrijden op „Watervliet" vormen het preludium. Morgenavond wordt de zevenkamp voort gezet met de IJmond-heren. Tijdens de Zondag te houden contact-bijeenkomst worden de uitslagen bekend gemaakt. Het Helderse garnalen bottertje HD 220, dat enkele dagen vóór zijn grote Poolse collega aan lager wal verzeilde bij Eg- mond aan Zee en door schipper-eigenaar Wezelman al lang is opgegeven, is een willoze prooi geworden van jutters, die 's nachts met vrachten touw en netten door de Castricumse PWN-duinen te rugkomen na een grondige plundering bij paal 42. Schipper Wezelman had ech ter bijtijds de kostbaarste attributen en onderdelen al meegenomen naar Den Helder. In het wrakje staat nu nog al leen het eencylinder Kromhoutmotortje, dat wel eens door de heren roofridders gedemonteerd zou kunnen worden om het te verkopen aan „Hein Schrot". Oud-ijzer is tegenwoordig nogal een gewild artikel WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Wat de tuinders kregen Op de groenteveiling van Woensdag kregen de tuinders de volgende prijzen: sla 5-6, bloemkool 8-21, komkommers 9- 15, dubbele bonen 24-45, dubbele stok- bonen 33-50, snijbonen 21-36, trosbonen 41-43, peren 10-11, appelen 9, selderij 1,5, bospeen 10-14, enkele bonen 31, rente gevers 45-53, pronkbonen 18-23, spinazie 17-21, tomaten 26-27, andijvie 16,5, aard appelen f 8.60 per 100 kilo, bramen f 0.60- f 1,50 per mand, aardbeien 63-72 cent per doosje. Leerkrachten benoemd Tot leerkrachten aan de St. Cuneraschool te Bakkum zijn benoemd de dames C. v. d. Haak en K. Eichholts, beide uit Haarlem. Mejuffrouw P. Kleijn uit Uitgeest die sinds de opi-ichting der school daar als on derwijzeres werkzaam was, gaat vertrek ken. Met ingang van Maandag 8 Septem ber is zij benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Ulo-school te Beverwijk. het Wipperreddingtoestel aan boord van de „Drozd". Het badplaatsje Egmond aan Zee heeft de luiken nog niet voor de ramen gedaan, want op het laatste ogenblik is daar een grootse attractie aangespoeld: de "Poolse kotter „Drozd", die Dinsdagavond IJmuiden dacht binnen te lopen, maar met het mooiste weer ter wereld op de zandbanken voor Egmond aan Zee verzeilde. De één jaar oude Pool, heeft morgen echter de springvloed mee en niet hoog water zullen waarschijnlijk twee Wijsmuller-slepers zich even voor de branding schrap zetten om te trachten de kotter naar volle zee te trekken. Het kan dus gauw afgelopen zijn. Egmond is er echter direct wel bij ge varen. Snelden Dinsdagavond al tientallen auto's met kijklustigen op de boulevard aan, gisteren heeft de verder opgescho ven attractie eveneens ettelijke bezoekers getrokken, die in café „De Boei" een kopje koffie gingen drinken, omdat het kijkspel daar vandaan net zo mooi te zien is. De inmiddels op verhaal gekomen twaalf opvarenden van de „Drozd", die burge meester L. Nielen van Egmond, zoals het in dergelijke gevallen is voorgeschreven, zo goed mogelijk onderdak had geholpen, houden het er ook best uit. De kastelein van „De Boei" heeft een vooruitziende blik gehad, getuige z'n be sluit van Maandag jongstleden om die avond toch maar niet met vacantie te gaan.... Va et viënt Het wippertoestel van de K.N.Z.H.R.M. heeft in de loop van Woensdag goede dien sten bewezen a&n enkele bemanningsleden, die wel eens wat anders wilden aantrek ken inplaats van de zilt-opgedroogde De Poolse kotter „Drozd" ter hoogte van Egmond op het strand. Vier personen onder werkplunje. In de „broek" werden de wie de kapitein, vertoeven nog aan boord. De schipper van de reddingboot „Presi- meesten aan boord gehesen, waar zij zich dent Steyn", de heer W. ten Bruggencate, begeeft zich met de zogenaamde broek van verkleedden en naar de belevenissen luis terden van het viertal, dat op het schip was gebleven. Visschipper Maarten van der Kruk uit Scheveningen is gistermiddag maar naar huis gereisd omdat er voor hem niet veel meer te beredderen viel. Doch alvorens hij kon gaan, heeft hij de inspecteur van de Scheepvaartinspectie uit IJmuiden, de heer C. M. Tuntler, precies moeten ver tellen wat er nu eigenlijk allemaal is ge beurd. De meeste Polen legden eveneens verklaringen af en ook een afgevaardigde van het Poolse consulaat kwam naar Eg mond. Het is niet onmogelijk dat het me rendeel van de „Drozd "-vissers in het zeemanshuis te Amsterdam ondergebracht zal worden. Enkele leden van de beman ning dienen echter in de buurt van het strand te blijven, gezien de assistentie, die zij bij de berging kunnen verlenen. Daar was gisteren nog niet erg veel kans op. Wel heeft een roeivletje nog gepro beerd een lijntje over te brengen naar de „Hector" van Wijsmuller, maar verder dan de kotter kwamen de roeiers niet. In de loop van de middag gooiden de stokers op de „Nestor" en de „Hector" er dan ook een schepje op, daar de sleepboten beter in IJmuidens dan op de woelige rede van Egmond de springvloed konden afwach ten. Vanmorgen zouden de IJmuidense trekkers andermaal zee kiezen maar dan met een „blazer", een bergingsscheepje, dat een tros kan overvaren voor de „Drozd", die gistermiddag tussen twee haakjes geen slagzij meer maakte'. Omstreeks vier uur vanmiddag is het hoog water en het volgend tij wordt het zelfs springvloed met alle mogelijkheden van dien. De verplaatsing van het woonhuis van de Castricumse tuinder Fr. Schut gaat voorspoedig. In de loop van Dinsdag is men in staat geweest met het gevaarte een af stand af te leggen van circa 50 meter, zo dat bij beëindiging van de werkzaamheden die dag het huis ongeveer in het midden van de Prinses ïrenestraat was aangeland. Het was een vreemd gezicht het hele ge val daar tussen een sei-ie nieuwe woningen te zien staan. Overigens leverde het trans port door de smalle ïrenestraat ook weer zijn technische moeilijkheden op, want de ijzeren dwarsbalken waarop de woning staat bleken te lang te zijn. Of de hekjes van de voortuinen der woningen moesten tijdelijk weggenomen worden, of de ijzeren balken moesten worden ingekort en men koos het laatste. Als men de Prinses ïrene straat uitkomt wordt het huis een halve slag gedraaid, zodat het met de voorkant naar de plaats van bestemming de hoek AlkmaarderstraatwegPrinses Beatrix- straat komt te staan. De verplaatsing is een kolfje naar de hand van de heer L. Boerkool uit Krom menie die voor het gehele transport, als mede voor de constructie van de ijzeren slede verantwoordelijk is. Meer malen heeft de heer Boerkool met zware ti'ans- porten van doen gehad, want het is zijn be roep. Een stenen huis verplaatsen is echter ook voor hem iets nieuws zoals het trou wens voor geheel Nederland een novum is. Ondertussen bei'aamt men in gemeente lijke ki'ingen reeds plannen om nog meer woningen op een dergelijke manier een eind te verzetten. Men wordt hiertoe genoodzaakt door het uitbreidingsplan waardoor men verplicht is verschillende straten door te trekken. Of deze plannen doorgang zullen vinden is afhankelijk van het welslagen van dit experiment dat voor Twee gewonden in Velsens verkeer De regen en het dientengevolge gladde wegdek hebben gisteren in Velsen tal van slippartijen veroorzaakt, waarvan er enkele ernstige schade aan de betrokken voertuigen opleverden en andere zelfs met letsel voor de bestuurders gepaard gingen. Een Alkmaarse motorrijder, die met zijn vrouw achterop door de Willebrordstraat reed, gleed in de bocht naar de Stationsweg uit, zodat het tweetal viel. De man kreeg snijwonden aan de rechterhand en is ter plaatse verbonden. In de flauwe bocht van de Willebrordstraat slipte eveneens Woensdag een personenauto, die uit de Trompstraat kwam. Doordat er juist een vrachtwagen met aanhanger passeer de en de chauffeur van dit gevaarte ondanks een snelle uitwijkpoging het doorglijdende personenautootje niet meer kon ontwijken, botsten de twee vehikels op elkaar met het gevolg, dat een IJmuidenaar die naast de bestuurder van de personenauto zat, diepe snijwonden aan het gezicht en verwondingen aan de knie opliep. Door de heer A. P. Bak ker is hij naar het ziekenhuis gebracht, waar de wonden gekramd moesten worden. De auto werd aan de voorkant zwaar beschadigd. Een onbekende heeft voorts een lantaarn paal in dezelfde Willebrordstraat geramd, waardoor de paal afknapte en op de Wijker- straatweg in Velsen-Noord slipte een remmen de personenauto, die inhield voor tegenlig gers, tegen een geparkeerde bestelwagen. Ook hier werd schade aangericht. de gemeente een belangrijke geldsbespa- ring zal betekenen. Want men was ver plicht de tuinder Fr. Schut een nieuwe wo ning te geven of de oude af te bi-eken en op een andere plaats weer op te bouwen. Dit was een gevolg van de onteigening van de grond van de tuinder voor het bouwen van de 96 woningen in de Oranjebuurt. In aansluiting op de jaarvergadering van de Wex-eldfederatie voor de Geeste lijke Volksgezondheid die verleden week in Brussel is gehouden, vertoeven op het ogenblik enige groepen psychiatex-s en ver- plegers(sters) afkomstig uit Amerika, En geland, België en Zwitserland in ons land. Om zich te oi-iënteren op hetgeen er op gebied van de geestelijke volksgezond heid in Nederland wordt gedaan, brengen de gasten een bezoek aan verschillende epylèptische- en psychiatrische inrich tingen, onder meer in Franeker, Den Dol- der, Heemstede, Heiloo, Noordwijk en Bakkum. Woensdag heeft een gedeelte van deze groep het provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch" met een bezoek vereerd en de gasten werden om 10.45 uur welkom geheten door de eerste geneesheer-direc teur dr. P. E. M. Teenstra. Het behoeft geen betoog dat de gasten grote belang stelling toonden voor de wijze waarop men in Bakkum voor de genezing van de patiënten de ai-beidstherapie toepast. Voor dit onderdeel van de genezing had den de leidstex-s van het gezelschap, miss dr. Gen. M. Stewart, psychiater te San Francisco (V.S.) en dr. M. Draps uit Brus sel, werkzaam op het ministerie van Volks gezondheid in België, waarderende woor den te over, waarmede zij de tolk waren ook van andere leden van het gezelschap. Miss dr. Stewart vond de verschillende afdelingen waar de patiënten zijn onder gebracht zeer indrukwekkend, en zeide dat „Duinenbosch" een vergelijking met de beste inrichting in de V.S. zeer goed kon doorstaan. De gasten waren Maandag in ons land gearriveex-d. Te Amsterdam werden zij 's middags om 3 uur verwelkomd op het bureau van prof. Querido van de G.G.D. Zoals reeds eerder is gemeld vordert de bouw van de 96 woningen die tezamen de „Oranjebuurt" uitmaken, gestadig. Naar wij van de verkoper dezer woningen, in dienst bij de Castricumse bouwondernemer J. Biesterbos, de heer J. W. van Gooien ver nemen heeft men een tweede plan in voor bereiding. Het omvat in totaal 90 woningen te weten 30 arbeiderswoningen, 30 mid denstandswoningen en 30 woningen voor beter gesitueerden. De eventuele huur voor de arbeiderswoningen zal ongeveer liggen tussen de f 6 en f 7 per week. Uiteraard zijn het nog toekomstplannen die naar alle waarschijnlijkheid verwezen lijkt zullen worden wanneer het eerste complex in zijn geheel opgeleverd zal zijn. Waar de woningen gebouwd zullen wor den is nog een vraag, doch het is niet denkbeeldig dat zulks dicht bij de Oranje buurt zal zijn. Men moet dan weer over gaan tot onteigening van diverse stukken tuindersgrond waarover in agrarische krin gen nog het nodige zal worden gezegd. Een tweede belangrijke factor is het bouw volume dat Castricum voor het jaar 1952 al heeft opgebruikt, en tenslotte speelt de financiering door het rijk ook een rol. Over de verkoop van de middenstands- en de woningen voor de beter gesitueerden toonde de heer Van Gooien zich erg opti mistisch, want naar zijn zeggen is Castri- Nu de uitbreiding van de Willem de Zwij- gerschool te IJmuiden (Oost) voltooid is, dient in de nieuwe leslokalen en gangen een wandversiering, in de vorm van ï-eproduc- ties van goede schildei-ijen, te worden aan gebracht. De kosten hiex-van worden geraamd op f 400. De onderwijsvernieuwing en de toeneming van het aantal leerlingen maken het voorts nodig, voor de Prof. Dr. Ph. Kohnstamm- school te IJmuiden (Oost) nieuwe leei-mid- delen aan te schaffen. De kosten hiervan zullen pl.m. f 1900 bedragen. B. en W. stellen de raad voor een crediet van f2300 te ver lenen en de gemeente-begroting, dienst 1952, dienovereenkomstig te wijzigen. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 3 op 4 September KW 3 60 k.; KW 47 50 k.; KW 49 25 k.; KW 43 9 k.; KW 110 8 k.; KW 173 10 k.; KW 130 40 k.; KW 167 14 k.; KW 170 4 k. Trawlharlng KW 5 45 k.; IJM 75 60 k.; IJM 283 70 k.; KW 141 40 k.; KW 83 50 k.; KW 67 45 k.; KW 48 40 k.; KW 20 120 k.: KW 29 25 k.; KW 39 45 k.; KW 40 40 k.; KW 41 60 k.; KW 44 25 k.; KW 85 80 k.; KW 176 85 k.; KW 123 150 k.; KW 37 100 k.; KW 127 40 k.; KW 159 40 k.; KW 129 85 k.; KW 122 84 k.; KW 161 40 k.; KW 168 40 k.; KW 70 40 k. Geen vangst hadden: KW 14, KW 50, KW 151. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: '27 kantjes. Scheveningen: 23 kantjes. Katwijk: 19 kantjes. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Thorina f18.600 (gedeeltelijk) na een 5-daaagse reis; Norma Maria f24.300; Eli Chénévière f 13.600. Kotters: YE 93 f750; WR 33 f1500; TX 33 .f3500; SCH 103 f520; IJM 230 f540. Stormschade Door de storm van gisteren is dé boven leiding van de straatvei-lichting op de hoek TrompstraatZwaagstraat gebroken. Het euvel is inmiddels hersteld. Tezelfdei-tijd woeien bomen aan de Willebrordstraat om. Uitstekende buis verbrijzelde voorruit Een chauffeur uit Uitgeest, die gistermid dag met een vrachtauto van de pont af over de Rijksweg reed, passeerde ter hoogte van het nieuwe benzine-station een tegenligger, die buizen vervoei-de. Een der buizen stak zo ver buiten de wagen uit, dat de cabine van de eerste auto geraakt werd en de voorruit in splinters ging. De chauffeur kwam er zonder letsel af. Afstapper maakte brokken Een Haarlemse werktuigkundige passeei-- de gistermiddag op de fiets een andex-e wiel rijder op de Wijkerstraatweg ter hoogte van de Melklaan. Het duo werd door een bus ingehaald, waarop fietser nummer twee de ingehaalde dus plompverloren afstapte. De fietsers botsten op elkaar en de afstap per ki-eeg schaafwonden aan de knie. Kinderverlammingsgevallen en de on gunstige invloed van oververmoeidheid op het weerstandsvermogen tegen deze ziekte hebben de studentencoi-poraties te Leiden, Utrecht, Amsterdam en Wageningen bewo gen de om acht uur des ochtends aanvan gende dagprogramma's van de groentijd des avonds om elf uur te doen eindigen. Deze maatregel is genomen op advies Van de hoofd-inspecteur van de volksgezondheid en na ovei-leg met de bestaande medische facul teiten ter plaatse. Aagtedijk, 3 te Rio de Janeiro verw. Algenib, 2 v. Recife n. Bahia. Aaisum, 2 van Colombo n. Madras. Alcyone, 2 v. Victoria naar Velzen. Alderamin, 3 te Bombay. Alkaid, 2 van Suez naar Aden. Altair, 2 te Iliieus. Amstelvaart, 3 te Aden. Agamemnon, 2 v. Pto Plata n. New York. Albireo, 2 v. Bremen te Hamburg. Alblasserdijk, 2 v. Bremen te Hamburg. Aldegonda, 2 120 m. ZO. Kp. Padaran. AJhena, 2 290 m. NO. Madeira. Alpherat, 1 360 m. O.t.Z. Kp. Race. Aludra, 2 134 m. Kp. Finlsterre. Amsteldiep, 2 470 m. W.ZW. Kp. Clear. Amsteldij'k, 2 530 m. W. Scilly's. Amstelpark, pas. 2 Dungeness. Amstelstad, 2 115 m. Kp. Farrewell. Amstelveen, 2 330 m. NW. Edi Wake. Arenidsdijk, 2 250 m. N. Fort Aleze. Armilla, 2 v. Bangkok n. Pladju. Arundo, 2 740 m. W.t.N. Kp. Clear. Bonaire, 2 v. Paramaribo. Bandjermasin, pass. 2 Poeloe Laut. Bare narecht, 2 ten anker bij Bar. Bengkalis, pass. 2 Guernsey n. Genua. Boratekoe, 2 v. Semarang, n. Soerabaja. Boschfontein, pass. 2 Majorca. Bacohus, 3 te Georgetown. Bennekom, 2 370 m. NO. Barbados. Breda, pass. 2 Kp. San Lorenzo. Cal te x Utrecht, 2 v. Sidon n. Rotterdam. Cleodora, 2 v. Rastanura n. Singapore. Caltex Delft, pass. 2 Beachyhead. Caltex Leiden, 2 70 m. W. Kp. Tenez. Caltex The Hague, 2 110 m. W.ZW. Kreta. Cistula, 2 330 m. Z. Ceylon. Clavella, 2 v. Napels n. Tripoll. Ceronia, 2 210 m. O.ZO. Trinidad. Dongedijk, 1 te Vancouver. Delfshaven, 2 180 m. NO. Finisterre. Delft, 2 v. Bremen n. Antwerpen. Duivendrecht, 2 140 m. ZW. Lissabon. Duivendijk, 2 140 m. ZO. Halifax. EJmina, 3 te Freetown. Eos, 3 te Amsterdam. Era, 2 260 m. NO. Miri. Esso Amsterdam, 2 530 m. W.t.N. Flores. Esso Den Haag, 2 240 m. NO. Flores. Esso Rotterdam, 2 200 m. W.t.N. Flores. Eemdijk, 2 100 m. W. Key West. Friesland, 2 v. Rotterdam te Tj. Priok. Fairsea, vertr. 3 van Rotterdam n. Sydney. Friesland (SSM), 2 v. Rotterdam n. Huelva. Farmsum, 2 240 m. O. Belle Isle. Fehpes, 2 220 m ZO. Kp. Cambodia. Gadlla, 1 90 m. O. Gibraltar. Garoet, 2 te Temate. Graveland, 2 160 m. N.to. St. Pautórock. 1 cum door zijn gunstige ligging bij de toe komstige huiseigenaars zeer in trek. Dit nieuwe plan zal de talrijke woningzoeken den in Castricum als muziek in de oren klinken, vooral wat betreft de bouw van de arbeiderswoningen, waarvan er vol gens de in het doi-p heersende mening nog altijd veel te weinig zijn en worden neergezet. Hathor, 3 te Tange. Heelsum, 2 v. Hamburg. Hestia, 2 van Cristobal n. Cartagena. Hector, 2 ter hoogte van Pantellaria. Hecuba, 2 609 m. NO.t.N. Flores. Hermes, 2 160 m. NO. Fayal. Herslüa, 2 220 m. N.t.O. Fayal. Java, pass. 2 Mindcoy n. Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 200 m. ZW. Maladiven Jupiter, 3 V. pyli te Calamata. Kedoe, 2 v. Penang n. Port Swettenham. Kleldrecht, 3 van Singapore. Kola Baroe, 3 v. Hamburg. Kertosono, 2 v. Tj. Priok n. Balikpapan. K ai ma na, 2 v. Bel a wan n. Oleleh. Kalimantan, pass. 2 Port Swettenham. Kara ton, 2 v. 'Parakan na Samarinda. Karsiik, 2 v. Tjilatjap naar Palembang. Kola Gede, pass. 2 Finlsterre. Kota In ten, pass. 2 Oostpunt Kreta. Lombok, 2 te Los Angeles. Llnge. 2 v. Huelva n. Sluiskil. Loppersum, pass. 2 Gibraltar. Laagkerk, 3 v. Aden n. Port Said. Luna, pass. 2 Ouessant Laurenskerk, 2 120 m. NW. Perim. Lek'kerkerk, 2 nog te Damman. Linidekerk, 2 nog te Basrah. Maas, 2 van Tunis. Mentor, 2 v. Amsterdam n. W. Indië. Maashaven, pass. 2 Madeira. Maaskerk, 2 v. Antwerpen naar Bordeaux. Modjokerto, 3 v. Balikpapan te Rotterdam. Meerkerk, 3 te Genua. Meliskerk, 2 v. Colombo n. Cochin. Molenkerk, 3 v. Port Amelia te Mombassa. Maetsuycker, 2 320 m. Z.ZO. Christmas eil. Mataram, 2 90 m. O.t.N. Malta. Metula, 2 150 m. ZO. vizagapatam. Mirza, pass. 2 Sulu Archipel. Mitra, 2 100 m. NO. Kp. Bon. Muiderkerk, pass. 2 Kp. Roca. Macuba, 2 60 m. O. Martinique. Murena, 2 900 NO.t.O. Sombrero. Nelly, 2 730 m. ZW. Cocos eil. Nlgerstroom, 2 v. Lobito n. Boma. Noordam, 2 350 m. ZO. Kp. Race. Nestor, 2 550 m. Z.ZW. Fayal. Noordwijk, pass. 2 Kp. Finisterre. Oranjestad, 2 van Cristobal n. Amsterdam. Oranje, 3 te Port Said verwacht. Oranjefontein, 3 te Teneriffe verwacht. Ovula, 2 v. Suez te Mane el Ahmadi verw. Omala, pass. 2 Singkep. Omdiina, 2 50 m. Z. Gavdo eil. Ootmarsum, 2 350 m. N. Flores. Phrontis, 3 te Oran. Prins Joh. W. Friso, 2 v. Hamburg te R'dam. Prins Willem IV, 2 v. Toronto n. Montreal. Poelau Laut, 2 560 m. W.t.N. Miniki. Prins Fred. Willem, 2 dwars Aberdeen. Prins Maurits, pass. 2 Nordemey. Poseidon, 3 v. New York., te Curagao. Prins Willem III, 2 740 m. W. Valentia. Radja, 2 te New Orleans. Ridderkerk, pass. 2 Gibraltar n. Marseille. Roebiah, 2 v. Tj. Priok n. Palembang. Rempang, 3 v. Amsterdam n. Indonesië. Roepat, 2 v. Amsterdam naar Aarhuus. Rossum, 2 v. Immir.gham n. Sevilla. Rondo, pass. 2 Kp. de Gata. Rotti, 2 nog rede Pankalpinang. Rodas, 2 v. Trinidad n. Grenada. Sarpedon, pass. 2 Guadeloupe. Schiedijk, 3 te Antwerpen. Singkep, 2 v. Tj. Priok n. Cherlbpn. Sloterdijk, 3 v. Songhkla naar Kohsichang. Soestdijk, 2 v. Djeddah n. Amsterdam. Stad Arnhem, 2 v. Casablanca n. Rotterdam. Stad Dordrecht, 2 v. R'dam te Ceuta verw. Stad Vlaardingen, 2 v. Wabana n. Rotterdam. Stad Maastricht, 4 3 u. Hoek v. Ho 11. -verw. Stad Maassluis, 4 20 u. Hoek van Holl. verw. Straat Banka, 2 v. Kohsichang n. Singapore. Straat Makassar, vertr. 2 v. Singapore n. Ma nilla via Miri. Samarinda, 3 te Manilla. Saidja, 2 rede Munrtdk. Sigh, 3 te Semarang. Stad Breda, 2 100 m. O. Bermuda. Stad Leiden, 2 220 m. N.t.O. Flores. Stanvac Pendbpo, 5 v. Palembang te Bangkok verwacht. Stanvac Talang Akar, 2 v. Poxt Swettenham n. Telokanson. Sumatra, 2 nog te Tj. Priok. Swartenhomdt, vertr. 2 v. Menado n. Bi hing. Schie, 2 530 m. ZW. Flores. Tomori, 2 van Suez. Tiba, 2 van Barbados n. San Juan. Tjitjalengka, 2 v. Mauritius n. Lorenzo Marques Tankhaven III. 3 te Bangkok verwacht. Taria, 2 Kp. Finisterre. Tasman, 2 110 m. O. Sabang. Tawali, 2 300 m. W. Lissabon n. Alexandrië. Tibia, 2 120 m. O.t.N. Bahrein. Tjibantjet, 2 nog te Bi tang. TJibodas, 2 120 m. Z.t'.W. Poelau Laut. Tjikampek, 2 150 m. Z.ZO. Kp. Padaran. TjiluwMi, 2 van Makassar n. Tj. Priok. Tjiwangi, vertr. 2 v. Hongkong n. Singapore. Tiberius, 2 170 m. NW. Jamaica. Triton, 2 v. Maracaibo n. Aruba. Willem Ruys 2 v. Colombo n. Suez. Westland, 2 v. Rio de Janeiro. Waikelo, 3 te Ampenan. Waiwerang, 3 v. Singapore te Soerabaja. Wesiterdam, 2 630 m. W. Lands End. Winsum, 1 210 m. W.NW. Sierra Leone. Winterswijk, 2 140 m. ZW. Ouessant Woensdrecht, 2 dwars Sukra baai. IJsel, 2 v. Malta n. Patras. Zeeland (KRL), 3 te Suez. Zuiderkruis, 2 180 m. Z.ZW. Kp. Race. Zijpenberg, 2 van Amsterdam naar Huil. Zonnewijk, 2 600 m. W.t.N. Kp. Clear. KLEINE VAART Armoudspolder, verm. 3 v. Lissabon n. R'dam. Adiniralengracht, 3 v. A'dam Ie R'dam verw. Arnhem, 2 v. Drogheda te Fremington. Barracuda, 3 v. Malmö te Kopenhagen verw. Berkelstroom, 3 v. Amsterdam te Huil verw. Blue Boy, 2 v. Hamburg te Boness. Binnenhaven, 2 v. Pt. I.yautey n. Le Havre. Birmingham, 2 v. Harlingen n. Gooi. Borcuto, 4 v. Newcastle te Setuibal verw. Bree Helle, 3 v. Rotterdam te Londen verw. Casablanca, 1 v. Bordeaux n. Casablanca. Claes Compaen, 2 v. Visby n. Oulu. Cornelia b II. verm. 3 v. Caen n. Conakry. Denl, 2 van Rotterdam naar Malmö. Doklaan, 2 v. Spezia n. Bastia. Dollard, verm. 3 v. Borga n. Zaandam. Depa, verm. 3 v. R'dam n. Port Talbot. Eemstroom. 4 v. Amsterdam te Leith verw. Grebbestroom, 3 v. Amsterdam te Londen verwacht. Echo, 3 v. Dublin te Belfast. Frista. 3 v. Livorno le Fed'ala. Gaastori and, 2 v. Leith naar Delfzijl. Goote, 2 v. Falmouth 4 Flixboro verw. Hoflaan. 2 v. Honfleur n. Pt Dielette. Helvetia. 2 v. Grimsby te Kalmar. Hartel, 2 v. Bremen n. Antwerpen. Haskerland, verm. 3 v. d. Tyne n. Rotterdam Ingeborg, 2 v. Rouaan n. Antwerpen. Jacaranda, verm. 3 v. Maracaibo n. Port Limon Jan Kreumer, 3 v. Queensboro te Amtw. Jans, 3 v. A'dam te Londen verwacht. Kemphaan, 3 v. Gdynia te Huil. Koningshaven, 2 v. Rouaan te Duinkerken, Lacra, 2 v. Harlingen te Blyth. Menkar, 2 v. Rouaan te Bordeaux. Merak, 2 v. Fedala le Casablanca. Miraeh, 2 v. Loctudy te Casablanca. Mirzam, 2 v. Casablanca te Rouaan. Myfem, verm. 4 v. Grangemouth n. Brest. Mypuok, 5 v. Londen te Rotterdam verw. Maartje, 2 v. Gruvon n. Amsterdam. Ma taf, verm. 3 v. Cork n. Avonmouth. Matthew, 2 v. Jersey te Southampton. Mirfak, 5 v. Conakry te Abidjan verwacht. Monica, 2 v. Irvine n. Belfast Midsland, 2 v. Grangemouth n. Rotterdam. Noord, pass. 2 Goodwin. Norma, 3 nog te Maldon. Nijeniburgh, 2 te Stockholm. Nottingham, 2 v. Antwerpen te Harlingen. Omla.ndiia, 2 v. Port St. Louis n. Casablanca. Oleum, 2 v. Helsinki te Stockholm verw. Rijnhaven, 31 v. Casablanca te Oran. Spes, verm. 3 v. Borga n. Zaandam. Spurt, 3 v. Teneriffe te Oran verwacht. Sirius, 2 v. Duinkerken n. Londen. Spora, 3 v. Bayonne n. Manchester. Texel, vertr. 3 v. Rotterdam n. Bremen. Tromp, 2 v. Blyth n. Ornskoldsvik. Trompenbungh, 3 te Antwerpen. Urmajo, 2 v. Leith n. Middlesbro. Vecht, 2 v. Colchester te Londen. Vlier, 2 v. Antwerpen n. Lissabon. Veenenburgh, 2 v. Kingslynn n. Middlesbro. Vrouwepolder, 4 v. Westhartlepool te R'dam verwacht. Van Brakel, 2 v. Hobro n. Kotka. Van Gelder, 2 v. Hango n. Huil. Vrljburgh. 2 v. Bordeaux te Casablanca. Walenburgh, 2 v. Middlesbro. n. Rotterdam. Westlaan, vertr. 3 v. Hamburg n. Bremen. Westpolder, 3 v. Antwerpen te Lissabon verw. SLEEPVAARY Ebro. 2 van Rotterdam naar Londen. Noordbolland. 2 v. Vierville te Keflavik. Noordzee, 2 60 m. ZW. Ouessant. Oceanus, 2 100 m. N.NW. Cp, Wrath. Thaanes, 2 v. Aden n. Port Said met stoomschip Tyne, 2 dwars Kp. Corbelin.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3