O Nelly Zora won weer Heemskerks kortebaan J f 39.75 Agenda voor Beverwijk Jlex ZheateC GERARD VAN PRAAG fEvIrnn Ph- de Koning GERARD VAN PRAAG HAARDKACHELS LUXE KACHELS SALAMANDERS SMelBGHeZM. Beverwijk IJmuiden Castricum 49.7S Dames Regenmantels Luidsprekers 5 O Marijke en Notre Dame verdwenen van de Marquettelaan BAKKERIJ MANTEN „Kijk Uit" besprak plannen voor winterseizoen Engelse matroos viel in ruim „S.S.H." naar de Watervlietschool THALIA „Mensen en Salamanders" Th. Weiland kampioen van „Kijk Uit" Huis halfweg SCHEEPVAART VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1952 ADVERTENTIE Het weer, dat Woensdag roet in het Heemskerkse feestdiner dreigde te gooien, heeft zich gelukkig de tweede dag, die ook de laatste is, van een betere kant laten zien. De kortebaandraverij heeft dan ook gis termiddag een geweldige belangstelling ge trokken en de mooie Marquettelaan was met behulp van enkele tientallen tonnen zand in een kortebaan omgetoverd, waar over 18 dravers zich in een felle wedstrijd voor de prijzen hebben uitgesloofd. Ten slotte is het O Nelly Zora geworden, die de hoogste zege bevocht. In de eerste omloop vielen de oudjes Eduard Anvil en Edelman,beide 15-jarigen, uit; evenals acht andere mededingers, waarvan de bekendste Leatare A, enige jaren terug nog de snelste viervoeter van de kortebaan en Nuni Brewer van de stal Knijnenburg de kous op het hoofd kregen. In de tweede omloop kwam er tekening in; Louis F. H., de 8-jarige vos van J. Hart, waarvan nog alles te verwachten valt, werd uitgeschakeld, evenals Notre Dame en Dietse Mitzi. De derde omloop ging tussen de 6-jarige bruine merrie Nanda O, de 5-jarige vos- merrie O Maryke, aan wie velen een be hoorlijke kans hadden toegedacht, de 5- jarige bruine merrie O Nelly Zora uit de stal Wagenaar en de 7-jarige bruine merrie Miss A. Tenslotte gelukte het Nelly Zora, de winnares van verleden jaar, na een felle rit de eerste plaats te bezetten, tweede en derde werden respectievelijk Nanda O en O Maryke. Uit deze uitslag bleek wel, dat de verrassende elementen ook in deze kamp volop aanwezig waren; weinigen hadden immers vermoed dat Nanda O en O Nelly Zora het van de befaamde O Ma ryke uit de Haagse stal Knijnenburg zou den winnen. Terwijl de ouderen met spanning de ver schillende omlopen op de Marquettelaan volgden, amuseerde de jongere „editie" van Heemskerk zich in de bioscoop, alwaar de Disney-tekenfilm „Assepoester" werd vertoond, met in het voorprogramma de befaamde natuurfilm „Bevervallei". 's Avonds was iedereen weer van de partij; de fietsenstallingen waren stamp vol, evenals de cafés. Zoals op de eerste avond gebeurde, toen tegen sluitingstijd een politieman een klap op de neus kreeg en burgemeester H. Nielen eigenhandig een paar waarschuwingsschoten in de lucht ADVERTENTIE Grote sortering. Vraagt onze prijscourant. TQ0MPSTQ.66 IJMUIDEN OOST Tel. 5557 moest lossen (wat inmiddels in Heemskerk al lang weer vergeten is) is het gisteravond niet gegaan: de rijkspolitie was tevreden over haar klantjes. Zo behoorden de feestdagen, die voor de driejarige Janny Vermeulen met een kusje van de burgemeester bij het aanbieden van een bouquet bloemen voor diens zieke echt genote bij de aubade aanvingen, ook weer tot het verleden. „Toonkunst" houdt muzikale jaarvergadering De afdeling Beverwijk en omstreken van de Maatschappij tot bevordering van de Toonkunst, die Donderdag 11 September in het Witte Kruisbadhuis aan de Baanstraat haar jaarlijkse algemene vergadering zal houden, heeft hieraan een muzikale en vocale attractie verbonden met medewer king van mevrouw E. van Marken-Kim man, sopraan; B. van Marken, cello en C. van Wielink, piano. Tijdens de jaarvergadering zullen de le den en donateurs de gebruikelijke versla gen worden voorgelegd en er is voorts een bestuursverkiezing. Verder zullen er mede delingen worden gedaan over het pro gramma voor het volgend seizoen. Het program voor deze avond luidt: 1. Sonate A dur, Gabriëlli, cello en piano; 2. Aria's, Gabriëlli, sopraan, obligaat cello en piano; 3a. Soupir; 3b. Invitation au voyage, H. Duparc, sopraan en piano; 4. Elégie, G. Fauré, cello en piano. Laatste wedstrijden in de zomercompetitie van „Sans Atout" De uitslagen van de bridgeclub „Sam Atout", Scheveningssysteem, luidden deze week: N.Z.: 1. mevrouw Tabakheer Hamers 30 m.p.; 2. dames GroenKamphuis 27 m.p.; 3. heren La LeijneLuttik 23 m.p.; 4. heren OosterhoutHaver 21 m.p.; 5. he ren HoogeboomDe Kruif 20 m.p. O.W.: 1. heren KrabTabak 39 m.p.; 2. heren v. d. LindenHoogeboom 34)4 m.p.; 3. heren Geldermansv. Zutphen 30)4 m.p. 4. heren v. ZonHoogeboom 14)4 m.p. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Agnes A. M„ d. van M. Moolenaars en A. v. d. Gulik; Dirk, z. van J. Visser en Gr. Schuurman; Johannes N., z. van J. N. Niesten en L. U. L. Lejeune; Joeke, z. van J. v. d. Mei en KI. G. Bleumers; Ma rianne, d. van R. S. Wijmenga en Cl. A. v. d. Schaaf; Gerardus, z. van G. v. Egmond en M. Castricum; Helena, d. van S. Slobbe en Fl. Bergen; Cornelia, d. van A. Ramaker en C. Winter; Peter. z. van A. Vroonland en P. Molenaar; Hendrik, z. van J. Stratmann en C. Tromp; Laurenlius, z. van J. Stratmann en C. Tromp; Gerardus P. L„ z. van G. A. Scheerman en C. Slotemaker; Maria S., d. van Chr. P. A. Braun en A. M. Clobus; Ag nes M., d. van P. J. J. Spanjaard en G. KI. v. d. Lens; Cornelis W. J., z. van C. Smit en C. Puijn: Hermanus J. A., z. van G. J. Ver hoef en Th. Fr. Goes. GETROUWD: H. v. d. Molen en I. v. Bra- kel; N. P. de Munk en J. Brandjes; W. P. Stam en W. Kees. OVERLEDEN: N. Poortstra, 79 j., geh. met H. Bleeker; C. Mobach, 19 j., ongeh.; W. J. Knapen, 67 j„ geh. met H. B. M. Hoogeveen; G. Leguijt, 62 j„ geh. met J. Koeten. ONDERTROUWD: A. H. de Reus en A. J. Brakenhof; J. Terluin en Cl. v. Baar. ADVERTENTIE Herinnert U zich onze overheerlijke SPECULAAS nog Ze is er weer. Driehuizerkerkwcg 70 Telefoon 4128 Tijdens een goedbezochte vergadering heeft de schaakclub „Kijk Uit" de lopende zaken, zoals de afsluiting van de zomer competitie .en het komende winterseizoen behandeld. In een terugblik op het afgelopen seizoen noemde voorzitter Hendrikse het wel een kleine teleurstelling dat het eerste tiental niet gepromoveerd was, ofschoon hij zich over de komende competitie optimistisch toonde, temeer daar het eerste tiental dit jaar versterkt aan de start zal verschijnen. Door de grote toename van nieuwe leden zal „Kijk Uit" dit jaar met zeven tientallen, waaronder een speciaal geformeerd jeugd- tiental, aan de bondscompetitie deelnemen. Vervolgens werden de prijzen, welke be haald zijn in het afgelopen seizoen, uitge reikt aan de winnaars. Dit waren in groep I de heer Gordijn, die tevens clubkampioen 1952 geworden is; groep II zag Kraaien- oord als kampioen, groep lila Tellier, groep Illb Van Nieuwenhuizen, groep IVa be groette Van der Veen als nummer 1 en ten slotte was Sluiters kampioen van groep IVb. Allen ontvingen uit handen van de voorzitter de wisselbeker en een kam pioensdiploma. De winnaar van de zomer wedstrijden, Berkhout, kreeg een fraai boek voor zijn prestaties. Hierna kwam de wedstrijdleider aan het woord om de indeling van de wintercom petitie bekend te maken. De vergadering ging accoord met zijn voorstellen die inhiel den het plan om dit jaar in 9 groepen te gaan spelen: groep I, groep Ha en lib, groep lila, Illb en IIIc, groep IVa, IVb en groep IVc. Elke groep zal bestaan uit 12 schakers. Een matroos van het Engelse stoomschip „Granford", dat in de buitenhaven ligt, is tijdens het afhalen van luiken in het ruim van de boot gevallen. De man, W. Spott uit Londen viel vier meter, werd geremd door het schuinlopende erts en rolde naar be neden. Hij is met pijn in de rug ter obser vatie in het Rode Kruisziekenhuis te Bever wijk opgenomen. Vrijdag 5 September Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Uw man behoort ons". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Lassie's nieuwste avontuur". W.B. Theater, 8 uur; „Vrouwen en ban dieten". „Rex draagt de kroon voor beeld en toon" Vanaf heden tot en met Maandag „DE NACHT IS MIJN KONINKRIJK" Een nobel gegeven op indrukwekkende wijze gerealiseerd. Donderdag 11 September CABARETPROGRAMMA met o.a. DE ZINGENDE ZUSJES Het bestuur van de Kennemerstaten- gymnastiekvereniging „SSH", directeur de heer H. van Wijnen, heeft ten aanzien van de oefenavonden en -uren voor de leden een verbetering kunnen bereiken, die zeker met vreugde zal worden begroet. De uitbreiding van het SSH-ledental heeft het bestuur doen uitzien naar een ruimere oefengelegenheid, dan die in de gymnastiekzaal van de Da Costa-school en met ingang van de komende week zal SSH de oefenavonden houden in de nieuwe, ruime en heldere gymnastiekzaal van de Watervlietschool. De SSH'ers zullen nu de beschikking hebben over twee ruime kleedlokalen en wasgelegenheden. SSH zal de nieuwe oefenruimte ook nu weer intensief gaan gebruiken. De zaal zal Dinsdag- en Donderdagavond in gebruik zijn van half zeven tot tien uur; Vrijdag avond van half zeven tot half tien en Zater dagmiddag van twee tot vijf uur, al deze uren voor twaalf verschillende afdelingen. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) presenteert van VRIJDAG (heden avond) t.m. MAANDAG (dus 4 dagen) in alle voorstellingen de grootste circusfilm ooit vervaardigd CIRCUS ARENA in fantastische kleuren 28 wereldattracties in adembenemend tempo In één woord GEWELDIG! «MMCMa«ecei>es90] De aquarium- en terrarium-vereniging „Kennemerland" hield Donderdagavond in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg een ledenvergadering. Nadat in vlot tempo enige huishoudelijke punten waren afgehandeld, gaf de bonds voorzitter dr. J. H. Lodewijks een lezing ten beste over „salamanders en mensen". Het sterke regeneratie-vermogen van jonge salamanders, waardoor deze dieren bij het verliezen van b.v. een poot of staart spoedig een nieuwe ledemaat ont wikkelen, is volgens dr. Lodewijks reden geweest voor een diepgaande studie in hoeverre dit de mensheid ten goede zou kunnen komen. Spreker lichtte dit met een aantal voorbeelden toe, waarmee hij de schildklierwerking van salamanders en mensen besprak. Hierna vertoonde dr. Lodewijks een fraaie kleurenfilm over het leven van een aantal soorten van deze dieren. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 4 op 5 Septemebr Vleetharing: KW 3 70 k.; KW 14 60 k. KW 47 23 k.; KW 49 30 k.; KW 43 70 k.; KW 110 50 k.; KW 173 90 k.; KW 50 20 k.; KW 151 9 k.; KW 167 15 k.; KW 170 50 k.; IJM 283 100 k. Trawlharing: KW 5 30 k.; KW 73 15 k.; KW 141 90 k.; KW 86 17 k.; KW 83 55 k.; KW 67 35 k.; KW 48 50 k.; KW 39 30 k.; KW 40 17 k.; KW 41 5 k.; KW 44 80 k.; KW 85 70 k.; KW 123 50 k.; KW 95 15 k.; KW 159 30 k.; KW 129 30 k.; KW 122 17 k.; KW 124 15 k.; KW 161 13 k.; KW 168 40 k.; KW 70 50 kantjes. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 27 kantjes. Scheveningen: 35 kantjes. Katwijk: 40 kantjes. Th. Weiland wederom kampioen van „Kijk Uit". De heer Weiland is er in geslaagd, evenals in het vorig seizoen, ongeslagen kampioen van damclub „Kijk Uit" te wor den. Na een spannende wedstrijd met H. v. d. Linden wist hij laatstgenoemde, de eerste nederlaag toe te brengen. Door het beëindigen der clubcompetitie en de nederlaagwedstrijden, waarvan HDC de beker won, zijn thans alle spelen van „Kijk Uit" geëindigd. Thans is ook het eerste tiental bekend waarmede de nieuwe vereniging KNC (Kijk Uit-Noorden-Combinatie) in de eerste klasse uit komt. Het is als volgt samengesteld: 1. Th. Weiland, 2. H. v. d. Linden, 3. L. Fopma, 4. J. ter Haak, 5. H. Ie Noble, 6. J. Dijkslag, 7. K. Jötten, 8. A. Lcuffen, 9. J. Breeuwer, 10. M. v. Leuven. MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340 en P. Brouwer, Kon Wilhelminakade 79, tel. 4507. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. A. Oepts, Zeeweg 295, telefoon 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 102, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 6 uur en Zondagavond 11 uur mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053 (nog niet aangesloten). VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur wordt deze week waargenomen door de arts M. H. A. Mel- chior, Noorderwijkweg 1, tel. 3340 en van Zondagmorgen tot middernacht J. Rolink, Geelvinckstraat 112, tel. 3745. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Apotheek Reindersma, Geelvinckstraat 112, telefoon 3883 doorlopende nachtdienst. Tijdens het weekeinde neemt waar Apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Apotheken In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Dokters Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse weg 145, Santpoort, tel. 8249 en Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Over- veen, tel. 16760 (K 2500). BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Petten f5730 (ged.); Limbur- gia f 14.500, Post Boy f 16.750. Loggers: KW 138 f 1110 (ged.); KW 20 f1700 (ged.). Kotter: IJM 277 f2200. Langzaam maar zeker nadert de woning van de Castricumse tuinder Fr. Schut, die over een afstand van 1 km wordt verrold, haar bestemming. Donderdag was men pre cies op de helft van het af te leggen „tra ject" en vandaag wordt het huis een halve slag gedraaid waarna de ondernemers het laatste stuk de Prinses Beatrixstraat nog rest. Het zal nog een heel karwei zijn de woning op zijn nieuwe fundamenten te krijgen maar gezien het vlotte verloop van de verplaatsing heeft men alle hoop, dat ook deze laatste hindernis met succes ge nomen zal worden. ADVERTENTIE Reeds vanaf 9.75 leveren wij U een ijzersterke krimpvrije OVERALL (merk GOLIATH) Alleenverkoop voor IJmuiden Oosterduinweg Het kan niet op. Aan de zilveren over vloed van de haringaanvoer schijnt geen eind te komen. Donderdag lagen er al trawlers binnen voor de Zaterdagmarkt en voor vandaag stonden op het program ma de Post Boy met 1650 k haring en 20 makreel, de Petten met 1450 haring en de Limburgia, die wijselijk meer de voorkeur gaf aan een gecombineerde visserij (620 kisten makreel, 70 haring, 45 schelvis en piepers en 30 diversen). Verder werden Donderdagavond de nodige kotters en enkele loggers verwacht, die voor platvis- aanvoeren zorgden. Echolood? „Abraham" heeft weer eens laten zien, waar dat mooie visserijtje zit: in een korte vijfdaagse reis werden er niet minder dan 2100 kisten haring, 225 makreel en 45 diversen scheep gehaald. Wegens de grote toeloop der schepen zal deze trawler evenals de Schoorl (die 1400 kisten haring meebracht) pas Zaterdag lossen. Proberen. De „Bergen", die Woensdag op de thuisreis was met 1400 kisten haring kreeg van de rederij opdracht de vangst vandaag maar eens in Huil te lossen. In en uit. Donderdag kwamen binnen de Urk 76 126 136 1 57 35; Texel 49 33 14 51; IJm. 240 54 39; VD 9; HD 7; VL 77; KW 38 als bijligger en de KW 144 en 163. Naar zee vertrokken weer (opgave tot 16 uur) de HD 184 77; KW 25 76; VD 9; Sch. 183; KW 78 38 147 22 65 9 24 32 38; Texel 32 49 33 14; IJm. 21 62. Naar eigen thuis haven vertrokken de Urk 202 57 136 91 35 34 126 1 35 87 en Urk 76. Aan de slag. Het hospitaalschip „de Hoop", dat aanvankelijk al Woensdag had willen vertrekken maar door het slechte weer verstek moest laten gaan is Donder dag weer afgezwaaid. Al heel wat ijle. Van de haringlogger- vloot kwamen Donderdag binnen de Kat wijk 2 met 102 k volle haring, 188 k maat jes en 12 kantjes ijle haring, de KW 144 met 486 k volle en de KW 163 met 456 k volle haring en 100 k steurharing. Slecht over-markt. Rond- en platvis was Donderdag heel erg duur. De aanvoe ren van deze soorten, die door het slechte weer klein waren, vielen de handel tegen en meestal moest er ver boven bestek wor den gekocht. Om de schelvis werd haast gevochten: de vraag was zo groot, dat de kleine soorten voor 40 en 45 per 50 kg verdwenen en de grote soorten konden dat moeilijk op zich laten zitten: 55 en hoger per kist. De liefhebbers van kabeljauw moesten er ook al duur aan. De paar kisten grote kabeljauw stegen in korte tijd tot niet minder dan ƒ202 per 125 kilo en de regels kleine dikkoppen kregen nog van 60 tot 65 per 10 stuks. De snurrevaders, die wel erg door het ruige weer gehandicapt waren, zagen de reizen nog wat vergoed door het feit dat de schol 2 ruim 36 opbracht en de drietjes voor 20 per kist gingen. De tong hield de standaard, zodat de lappen weer voor 3,50 per kg van de hand gingen en de overige soorten varieerden van 1,80 tot 1,70 per kg. Verse haring viel ook al mee. De kwaliteiten van de aangevoerde soorten waren meestal goed en de handel kocht iets in voorraad. Het gevolg was, dat Donderdagmorgen omstreeks 10 uur van de al twee geloste trawlers (Chénévière en de Thorina) nog maar 200 kisten aan de vis- meelfabrieken behoefden te worden toe gewezen en de koers op de 11,50 per kist bleef hangen. Toen later echter de Herman en Vikingbank nog in een tweede beurt gingen lossen en daardoor 3000 kisten in de hal plonsden, kreeg de handel een indiges tie én alleen de beste kwaliteiten werden afgenomen, zodat de rest voor rekening kwam van de opvangregeling. De zwarte kolen maakten wegens het gemis aan kabeljauw een goede beurt en brachten het tot 70 per 125 kilo. Nou nou Norma. De Chénévière, die Donderdag aan de afslag lag, besomde 14.700 voor de zevendaagse reis; de Nor- ma deed 24.670 voor acht dagen en de Vikingbank eveneens 12.000 voor de acht daagse reis. Pools varia. De Poolse schepen „Uran", WLA 70 en „Derkacz" zijn tijdelijk uit de vaart genomen. Deze schepen onder gaan momenteel een reparatie en zijn in Spaarndam in dok geplaatst. Naar zee ver trok weer de GDY 121. Te IJmuiden lagen Donderdag nog binnen de „Saturn" en de WLA 23. Saampjes. De „Neeltje Jacoba" en de loodsafhaler „Geep" werden Donderdag in het dok geplaatst, terwijl de KW 31 en de sleepboot van de V.S. broederlijk op de sleephelling stonden, om een schoonmaak- en reparatiebeurt te ondergaan. Meer. Hoewel de totale omzet van de maand Augustus van dit jaar lager was dan over dezelfde maand van het vorige jaar, was het bedrag over het hele jaar al aan merkelijk hoger. Dit jaar werd tot eind Augustus omgezet 18.131.914,76 tegen 16.901.544,45 in het vorige jaar. De maand Augustus van dit jaar bracht een omzet van 2.485.347,19 tegen ƒ2.620.942,02 in dezelfde maand van het vorige jaar. Slepen. De haringlogger KW 175 „Onderneming" van de rederij Joh. Parle- vliet raakte tijdens de laatste visreis een blad van de schroef kwijt. Hoewel de thuisreis met halve kracht aanvaard had kunnen worden, vond schipper K. Groen het maar beter, zich op sleep te laten nemen door de KW 45 (Neptunus). Heden middag hoopt het span te IJmuiden binnen te komen, zodat de aanvoeren van respec tievelijk 21 en 24 last gezouten haring nog tijdig in de motorschuiten kunnen worden gelost om Zaterdag aan de afslag te Kat wijk te zijn. Gebarsten. De „Haarlem", die Zater dag naar zee was vertrokken, meldde zich Donderdagavond weer voor binnenkomst. Hoewel het schip het laatste etmaal niet erg ruim begon, besloot men tegen het vallen van de avond nog een trekje op goed geluk te maken. Dit trekje bracht zoveel haring in de netten, dat deze onder de grote druk scheurden en met veel moeite konden nog 150 kisten uit de stukken en brokken van de netten bijelkaar worden gezocht. Daar de 18 bakken (keeën) al vol waren, wat dus betekende dat er ruim 2100 kisten waren geborgen, werd in overleg met de rederij besloten de 150 kisten vers te hou den. Daar het Donderdagavond nog niet bekend was of de „Haarlem" mogelijk Za terdag nog een losbeurt zou kunnen krij gen, (omdat voor deze markt de „Schoorl" en de „Abraham" al binnen lagen), zijn de keeën nog eens extra afgedekt voor het geval men tot Maandag over moet liggen. Daar het lossen van vers aangevoerde haring echter voorrang heeft, zal deze Za terdagmorgen in ieder -geval wel kunnen worden gelost. Redelijk. De „Tzonne", die Woensdag te Vlaardingen marktte, boekte daar een resultaat van 20.000 voor de negendaagse trip. Marktprijzen. Heilbot 3,303.10, gr. tong 3,553,30, grm. tong 2,161,88, kim. tong 2,061,84, kl. tong I 1,821,59, idem II 1,62—1,45, tarbot I 2,70—2,15, per kilo; gr. schol 62, grm. schol 57, kim. schol 51, kl. schol I 5040, idem II 34,5012, schar 28,5013, v. haring 12,2011, makreel 16,5012, gr. schelvis 5747, grm. schel vis 5549, kim. schelvis 5149, kl. schel vis I 5147, idem II 4131, wijting 26 18, gr. gul 47, mid. gul 5444, kl. gul 31 27, poontjes 16,50, kl. koolvis wit 3533, per 50 kilo; gr kabeljauw 200162, gr. koolvis zw. 7055, idem wit 84, gr. leng 84, per 125 kilo. Marktaanvoer. 190 kisten tong en tar bot, 1 kist heilbot, 320 kisten schol, 30 kis ten schar, 5730 kisten haring, 1260 kisten makreel, 122 kisten schelvis, 125 kisten wijting, 19 kisten kabeljauw en gul, 3 kis ten leng, 2 kisten poon, 18 kisten koolvis en 20 kisten diversen. Totaal 8340 kisten. ADVERTENTIE Falcon-jassen in diverse uitvoeringen vanaf DE JAS MET GARANTIE AAs\S\J f KENNEMERLAAN OA Telefoon 4963 WEATHERPROOF Enquête over de Winkelsluitingswet Door Burgemeester en Wethouders van de gemeente Castricum wordt een enquête ingesteld naar de wenselijkheid tot het vaststellen van enkele plaatselijke verorde ningen ter uitvoering van de Winkelslui tingswet 1951, welke op 1 October in wer king zal treden. Aan alle winkeliers in Castricum is een formulier verzonden met het verzoek dit voor 12 September ingevuld in te zenden naar het gemeentebestuur. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Jacobus Rudolphus, z. van J. N. van Velzen en M. Hollander. ONDERTROUWD: C. J. Bijlsma en J. P. Boesaart; A. Corsius en J. A. M. Waterval. GEHUWD: H. Bartelds en M. Bakker. OVERLEDEN: J. Koog er, wed. van J. F. Boendermaker, wonende te Den Helder, 70 j. ADVERTENTIE aan beide kanten te dragen, zeer mooie kwaliteit Oosterduinweg Akkrumdijk, 3 v. Tanga te Zanzibar. Algendb, 4 te Bahia. Alhena, 3 te Las Pslmas. Annenkerk, 4 te Colombo. Aalsöljk, 3 van New York n. Rotterdam. Aldabi, 4 te Montevideo. Ar.dijk, 2 te Vera Cruz. Argos, 4 v. Famagusta te Tel Aviv. Amstelkerk, 3 v. Lagos n. Takoradi. Aalsum, pass. 3 ten O. Ceylon. Adir.'da, 3 v. Tjilatjap naar Pladju. Agamemnon, pass. 3 Crooked eil. Agatha, 3 150 m. ZO. Kp. Selatan. Aliblasserdijk, 3 v. Hamburg n. Rotterdam. Alcyone, 3 230 m. Z.ZO. Bahia. Aletla, 3 dwars Str. Riouw. Alkaid, 3 40 m. ZO. Brothers. Alphard, 3 90 m. N. Fernando Noronha. Aludra. 3 85 m. N.NO. Kp. Vilano. Amsteldüep, 3 320 m. W. Scllly's. Amstel'd'ijk, 3 580 m. N.t.O. Flores. Arendsdijik, 3 t. h. v. Fernando Noronha. Armiila, 3 220 m. NW. Kp. Cambodia. Arundo, 3 590 m. O.t.N. Belle Isle. Alpihacca, 4 te Norfolk. Alpherat, 320 m. Z.ZO.Sable eil. Alwaki, 3 700 m. O. Trinddad. Bantam, 4 v. Soerabaja te Semarang. Bennek om, pass. 3 Barbados. Bloemfontein, 3 v. Mombassa. Bosch fontein, pass. 3 Gibraltar. Boskoop, 3 v. Cartagena n. Cristobal. Baarn, 3 v. Antogafasta n. Valparaiso. Blitar, 3 v. R'dam naar Hamburg. Billiton, 2 v. Honolulu te Los Angeles. Beng'kalls, 3 210 m. N.NO. Finisterre. Blijdendijk, 3 80 m. Z. Sable eil. 5 N. York verw. Caltex Nederland, pass. 3 Kp. St. Vincent. Caitex The Hague, pass. 3 Malta. Ceronda, 4 v. Walvisbaai te Curagao verw. Caltex Utrecht, 3 250 m. O.ZO. Kreta. Camphuys, 3 v. Makassar n. Ambon. Clavella, 3 dwars Westpunt Sicilië. Oleodora, pas. 3 Str. Ormbez. Coril'la, 3 210 m. NW. Cape. Duivendijk, 4 te New York. Delfshaven, 3 Kp. Finisterre. gepass. Delft, 3 te Antwerpen. Ena, 3 rede Miri. Enggano, pass. 4 Kp. Ambon. Eimina, 3 Sierra Leone gepass. Esso Amsterdam, 3 500 m. W.t.N. Flores. Fairsea, 3 v. Rotterdam naar Sydney. Farmsum, 3 460 m. O. Belle Isle. Felipes, 5 v. Haiphong te Pad ju verw. Friesland (SSM), 3 dwars Wight. Gadila, 3 dwars Kp. St. Vincent. Gooiland. 4 v. Bahia te Cabedeio verw. Graveland, pass. 3 Fernando Noronha. Groote Beer, 3 v. Rotterdam n. New York. Gordias, 3 v. Izmir n. Istanboel. Ga roet, 3 v. Temate n. Makassar. Gouwe, 3 200 m. W.NW. Sierra Leone. Ganymedes, 4 te Georgetown. Heelsum, 4 v. Houston te Rotterdam. Hercules, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Heemskerk, 5 Sydney verwacht. Haarlem. 4 v. Curagao te Amsterdam. Hauderwijk, 3 560 m. W.t.N. Kp. Clear. Hector, 3 dwars Kp. de Fer. Hecuba, 3 370 m. W.t.Z. Scilly's. Hera. 3 300 m. NW. Kp. Finisterre. Hersdlia, 3 440 m. NO. Fayal. Hydra, 2 v. Philadelphia te New York. Java. 3 240 m. W.ZW. Minikoy. Kertosono, 4 v. Tj. Priok te Balikpapan. Kedoe .4 6 u. v. Port Swettenham n. Pt. Said. Kaiabahi, pass. 3 Kp. Valsche. Karossa, 3 v. Tj. Priok n. Singapore. Kalianget, 30 v. Penang n. Singapore. Leuvekerk, 3 v. Genua n. Hamburg. Lutterkerk, 3 v. Genua n. Port Said. Langkoeas, 4 v. Hamburg te Rotterdam. Leerdam, 3 te Baltimore. Liseta, 3 v. Pladju n. Bangkok. Loppersum, pass. 3 Kp. de Gala. Luna, 3 Wight gepass. Meerkerk, 3 v. Genua naar Port Said. Marisa, 4 v. Nelson n. Miri. Maaskerk, pass. 4 Ouessant n. Bordeaux. Mariekerk, 4 v. Antwerpen te Amsterdam Meliskerk, 3 te Cochin. Maas, 3 bij Malta. Maasdam, 3 410 m. O.t.N. Kp. Race. Macoma, 3 340 m. N.NO. Mauritius. Mataram, 3 dwars Westp. Kreta. Mentor, pass. 3 Dungeness. Mitra, 3 110 m. O. Malta. Murena, 3 1070 m. ZW.t.W. Azoren- Maashaven, ca. 8 v. Takoradi te Londen verw. Macuba, 3 300 m. O. Guadeloupe. Nestor, 3 300 m. ZW. Azoren. Nigerstroom, 3 dwars Ambriz. Noordam, 3 580 m. o.t.Z. Kp. Race. Notos, 1 v. Port au Prince n. Barranquilla. Oranjefontein, 3 v. Teneriffe n. Kaapstad. Ovula, 3 Mena el Ahmadi n. Gibraltar. Oranje, 3 v. Port Said naar Suez. Omala, 3 Str. Banka gepass. Ootmarsum, 3 360 m. NW.t.W. Flores. Overijsel, 3 te Bahrein. Oberon, 4 130 m. NW. Flores. Orestes, 4 te Carupano verwacht Polydorus, 4 te Bedawan verw. Prins Fred. Willem, 3 v. Montreal te R'dam. Poulau Laut, 3 200 m. W. Mlnicoy. Prins Fred. Willem, 3 t. h. v. Fiamboro. Poseidon, 4 v. Curagao te Aruba. Prins Willem III, 3 625 m. O.t.N. Belle Isle. Prins Willem IV, 3 op St. Laurens. Riouw, 3 v. Chlttagong n. Penang. Ruys, 4 te Montevideo. Rondo, pass. 3 Kp. St. Vincent Rodas, 4 te St Vincent. Sliedrecht, pass. 3 Recife. Sloterdijk, 4 te Kohsichang. Straat Makassar, 4 te Manilla verwacht Sarpedon, 4 te La Guaira. Stad Maastricht, 4 v. Lulea te Rotterdam. Samarinda, 5 Ilo Ho verwacht. Schiedijk. pass. 4 Vlissingen v. Antw. Sibajak, 5 1 u. Hoek v. Holl. verw. Tomorl, 3 v. Port Said naar Genua. Sabang, 3 ten anker monding rivier Banjermasin Said, 3 rede Muntok. Sambas, 3 v. Soerabaja n. Kalianget Scherpendrecht, 3 430 m. N.t.O. Belem. Schie, 3 430 m. zw. Flores. Sigli, 3 rede Semarang. Singkep, 3 v. Cheribon n. Semarang. Stad Arnhem, pass. 3 Kp. St Vincent Stad Leiden, 3 220 m. W.NW. Flores. Stad Vlaardingen, 3 200 m. NO. Kp. Race. Straat Malakka, pass. 3 ten W. Luzon. Stad Alkmaar, 4 v. Narvik te Cardiff verw. stad ureaa, 3 240 m. ZW. Bermuda. Ternate, 3 19 u. v. Suez naar Colombo. Titus, 3 v. Catania naar Palermo. Tamo, 3 v. Buenos Aires n. Trinidad. Tablnta, 3 440 m. Z. Dondrahead. Tankhaven II, 4 v. Tj. Priok te Palemhang. Tria, 3 130 m. W.ZW. Ouessant. Tasman, 3 v. Penang n. Singapore. Tawali, pass. 3 Kp. St. Vincent. Tjibantjet, 3 v. Bintant n. Hongkong. Tjitjalengka, 3 300 m. W.ZW. Mauritius. Tegelberg, 2 te Durban. Tiba, 4 v. Barbados te San Juan. Tiberius, 3 dsvars Santiago. Tjiwangi, 2 v. Hongkong n. Singapore. Trajanus, 29 v. Curagao n. Mobile. Triton, 3 v. Aruba n. Pto. Plata. Uni, 2 v. Port au Prince n. Blue Fields. Van Heutsz, 3 v. Tj. Priok n. Palembang. Waterman, vertr. 4 v. Rotterdam n. New York. Waal, 3 v. Lissabon. Waikelo, 4 v. Ampenan te Soerabaja. Wieldrecht, pass. 3 Krakatau. Winterswijk, pass. 3 Kp. Finisterre. Woensdrecht, pass. 3 Ras Fartak. Wonosari, 3 v. Hamburg naar Rotterdam. Westland, pass. 3 Victoria n. Bahia. IJsel, 4 v. Malta te Patras verwacht. Zijpenberg, 3 te Hull. Zeeland (KRL), 4 5 u. v. Port Said 8 6 u. Genua verwacht. Zonnewijk, 3 360 m. W.t.N. Kp. Clear. KLEINE VAART Arnoudspolder 3 v. Lissabon n. Rotterdam. Audacia, verin. 4 v. Libourne n. Pt. Lyautey. Bab-T„ 3 te Zaandam v. Rafsoe. Bree Helle, vertr. 6 v. Londen n. R'dam. Crescendo, 4 v. P.t. Lyautey te Liverpool yerw. Depa, 4 v. R'dam n. Port Talbot. Evertsen, 3 te Grimsby. Ferocia, 3 v. Londen te Boston. Glashaven, 3 v. Kopenhagen n. Middelfaxt. Har tel, verm. 4 v. Bremen n. Antw. Joost, 3 Brunsbtlttel gepass. n. Zaandam. Larix, 2 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Lacra, 3 v. Blyth n. Lulea. Leuvehaven, 4 v. Aalborg te Rotterdam. Matar, 3 v. Cork n. Avonmouth. Mulan, 3 te Kalmar als bijlegger. Nassauhaven, verm. 4 v. Gothenburg n. Aarhuus Nettie, pass. 3 Gotland. Netta, pas. 3 Terschelling. Njord, 3 v. Antw. n. Liverpool. Noorderhaven, verm. 4 v. Swansea n. A'dam. Ponza, 2 v. Gumboda n. Boness. Servus, pass. 4 Vlissingen. Sian, 3 v. Karlsj'hamn n. Rotterdam. Tilly, 2 te Borgaa v. Stockholm. Texel, verm. 4 v. Rotterdam n. Bremen. Urmajo, 3 v. Middlesbro n. Brest. Viking, 3 v. Halmstad n. Rotterdam. Westlaan, verm. v. Hamburg n. Bremen. Westpolder, 3 v. Antwerpen te Lissabon. Westropa, 4 v. Rotterdam te Huil verwacht. SLEEPVAART Ebro en Maas, met motorschip 4 v. Gravesend naar Rotterdam. Loire, 3 te Port Said. Ndordholland, 3 v. Keflavik n. Sorel. Noordzee, pass. 3 Start Point. Oceaan, 3 v. Suez n. Alexendrië met stoomschip Rode Zee, 3 260 m. Fort Aleza. Witte Zee, 3 240 m. W. Sabang. ENGELS. Opl. alle ex. con versatie emigratie, etc. Alle candidaten slaagden voor practijkex. Eng., handelscor- respond., Spreekvaardigheid, akte L. O. etc. Mej. J. Pool. lerares Engels M. O. Bloe- mend.str.weg 40. Santpoort- Stat. Tel. 8458 (K 2560) MIDDENST.DIPLOMA. Thans beginnen weer de nieuwe cursussen voor het examen 1953. Bloemendaal- sestr.weg 40, Santpoort-Stat. Tel. 8458. (K 2560). Dag- en avondlessen. De mooiste KOORDWOL Te koop: een TIL-OP KIN- JUMPERWOL in 20 kleuren f 1.89 en f 2.25 per knot van 100 gram. Wij leggen ook wol voor u weg. Beusekom, K. Wilhelmstr. 16, IJm. BRUILOFT, partij, feest- of balavond? Begeleiding of compositie? De juiste muziek verzorgd door Amusements service H. C. van Dokkum, Waalstraat 26, IJmuiden. ENSAID Modevakschool, kunnen nog enige leerl. gepl. worden. Ger. Doustr. 48. Te vens patr. naar maat. Het is een publiek geheim, dat men voor een HOOVER bij Veldman moet zijn. Hoo ver wasmachine-verhuur, Bloemstr. 32, v. Leeuwenstr. 56, tel. 4472, IJmuiden. Beschaafd jong echtpaar (ambtenaar) zoekt ongem. ETAGE te Santpoort, welke in goede verstandhouding wordt afgestaan (Huur pl.m. f 25). Brieven L 1680. NET KOSTHUIS gevraagd. Brieven L 1697. PILOOT SIGAREN 10 stuks f 1.10, sigaren van 15 voor 11 cent, Senoritas van f 1.10 v. 65 ct. en van f 1.25 nu f 1.10. Voorverk. V. S. V. E. Kort Koster, Casembrootstr. 29, IJmuiden-O. Nette KOSTGANGERS gevr. liefst weekend afwezig. Adr. bur. van dit blad. Grote sortering NYLON, PERLON en ENKALON KOUSEN vanaf f 2.98. Re clame aanbieding bustehou ders f 1.98 en f 2.39, in nylon f 3.49. Beusekom, K. Wil helmstraat 16, IJmuiden. DEKENS OVERTREKKEN met siersteek f 6.75, met bij levering van prachtige sa tijnzijde en satinet, in groen, goud, terra, Bordeaux rood en blauw f 24.75. Ook voor alle woningtextiel. Vraagt eens prijs. J. H. Oosterholt, Driehuizerkerkweg 94, Drie huis. KAMERBEGONIA'S 15 ct. en 25 ct. „De Morgenstond", Soendaplein 31, H.-N. Tolef. no. 19903. RUILEN: mooi huis, kam., keuken, 3 sl.kam. voor iets groter. Nobelstraat 13, IJm. Grote WONING IJm.-O. rui len voor woning Kennemer laan. Brieven L 1696. DERWAGEN. Te bevr. bur. van dit blad. Te koop: HAARDK. z. g. a. n. Te bevr. de Ruyterstr. 153 IJmuiden. 2 MOTORRIJWIELEN te koop Metle en Terrot. Van Speykstraat 7, IJmuiden-O. Te koop: pracht KINDER WAGEN z. g. a. n. met bedje. Na 6 uur. Meeuwenlaan 13, IJmuiden-O. TE KOOP: 3 delig prima bedstel, eiken ledikant, 2 nachtkastjes, tafel en 2 stoeltjes. Zeeweg 263, IJm.O. Bezicht. na 7 uur. Te koop aangeb. KINDER- LEDIKANTJE f 15, divan poot- f 7.50, theekastje f 5, zwarte sch. Welf 37 a 38 f 5. Tuindersstr. 125, IJm.-O. TE KOOP: haard, klein mo del f 55, kachels f 10 en f 40. herenfiets f 28, kapstokken f7 en f 6, bloemenvazen, lichtbollen enz. Neptunusstr. 22 zwart, IJmuiden. Te koop: pr. wit emaille GASFORNUIS, nieuwe di van met pluche kleed, mo derne haard, bed en ledikant Brieven L 1694. WONINGRUIL. Huis, bev. v. kamer, tussenkam., grote achterkamer, fl. keuk., plaats m. st. schuur. Huur f 4, rui len voor groter. Pres. Steyn- straat 5 zw. IJmuiden. Gevraagd 12 st. GASHAARD Brieven L 1695. TAPIJTEN - DEKENS Zaterdag en Maand, onze jaarlijkse verkoop toonka- mermonst«rs: Wiltons en M. Smyrna's, ook hele grote maten, f 88.50, f 99.50 f 140; Wollen dekens (iets vuil) f 15.50 en f 18.90. Be perkte voorraad. TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Jansstr. 85 bij Gr. Markt Haarlem.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7