Juli was voor détailhandel een gunstige maand Vitoil 't OPKLAPBEDDEN PALEIS DROOG HAAR? Lotion Resultaten van uitverkopen niet onbevredigend Clubkampioenschap op Veluwe-par cours Recordverbeteringen op circuit van Zandvoort Damnieuzvs LEVASIERS „TAXI 5000 DINSDAG 9 SEPTEMBER 1952 5 Voetbal League-voetbal Zestien landen zullen voetballen om de wereldtitel Wielrennen Automobilisme Korfbal Competitie-indeling Korfbalbond HKB-jeugdteam tegen Amsterdamse jeugd Schaken Nederlandse schakers verliezen van Zweden Biljarten Om het zilveren biljart Golf Kennemer Golfclub verloor van Den Haag Kort nieuws SCHEEPVAART MET TOURS Snip en Snap revue in Carré Opening Staten Generaal Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat is een erkend feit. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. Uit cijfers, door het Economisch Instituut voor de Middenstand gepubliceerd over het omzetverloop in het midden- en kleinbedrijf gedurende Juli, blijkt dat in tal van branches hogere geldomzetten werden behaald dan in Juni. Deze toeneming van de geldomzetten moet ten dele worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat in de détailhandel in textiel, in schoeisel, in meubelen en aanverwante artikelen en in glas, aardewerk, porcelein en huishoudelijke artikelen opruimingsverkopen werden gehouden. Over het geheel genomen schijnen deze opruimingsverkopen geen onbe vredigende resultaten te hebben opgeleverd. In toeristencentra werd het omzetver- loop gunstig beïnvloed door de verkopen aan vreemdelingen. In tegenstelling tot Juni vertoonden de geldomzetten in Juli in vergelijking tot de overeenkomstige maand in 1951 eveneens veelal een toeneming, waaruit derhalve kan worden geconcludeerd, dat de kooplust van het publiek in Juli groter is geweest dan in Juni. Zulks geldt vooral ten aanzien van de aankopen van rijwielen, schoeisel en sportartikelen. In de branches, behorende tot de voe dingsmiddelensector waren de geldomzetten hoger dan in Juli 1951. De omzetvermeer- dering was het sterkst in het bakkersbe drijf (13%) en in het kruideniersbedrijf (10 Men bedenke bij de beoordeling van deze gegevens evenwel, dat de prijzen van tal van artikelen in deze branches in Juli niet onbelangrijk hoger waren dan die in Juli 1951. Aangenomen mag dan ook worden, dat de stijging van de hoeveel- heidsomzetten, voor zover hiervan althans sprake is geweest, aanzienlijk geringer was dan de toeneming van de geldomzetten. In de détailhandel in vis, in aardappelen, groenten en fruit en in zuivelproducten werd de omzet van Juli 1951 overtroffen met respectievelijk 6 2% en 2%. Vergelijkt men de omzetten in Juli met die in Juni, dan constateert men, dat in de détailhandel in aardappelen, groenten en fi-uit een omzetdaling werd geboekt van 2%. In de overige branches van deze sector werden hogere geldomzetten behaald dan in Juni. Deze omzetvermeerdering varieer de tussen 6% en 9%. Over het omzetverloop in duurzame con sumptiegoederen wordt opgemerkt, dat slechts in de détailhandel in textiel, de kan toorboekhandel en de handel in ijzerwaren en gereedschappen de geldomzetten niet het peil bereikten van Juli 1951. Gunstig kan de omzetontwikkeling wor den genoemd in de boekhandel, daar de geldomzetten hier 19% hoger waren dan die in Juli 1951. Ten dele is dit het gevolg van de verschijning van enige nieuwe afle veringen van intekenwerken. In de détail handel in schoeisel, in die in sportartikelen alsmede in het rijwielbedrijf werd ten op zichte van Juli 1951 eveneens een vrij be langrijke toeneming van de geldomzet ge boekt, namelijk van respectievelijk 15%, 12% en 14%. De omzetten in de détailhan del in meubelen en aanverwante artikelen en in glas, aardewerk, porcelein en huis houdelijke artikelen vertoonden een stijging met 3%. Opruimingen Mede tengevolge van de gehouden oprui mingen werd van Juni op Juli een belang rijke omzetvermeerdering behaald in de détailhandel in textiel (51%), in glas, aar dewerk, porcelein en huishoudelijke artike len (30%), in schoeisel (26%) en in meu belen en aanverwante artikelen (19%). De verkoop van artikelen voor de zomerspor ten deed de omzet in de détailhandel in sportartikelen stijgen met niet minder dan 52%. Ook in het rijwielbedrijf was de ten opzichte van Juni behaalde omzetstijging belangrijk, namelijk 39%. Voor de kantoor boekhandel en voor de handel in ijzerwaren en gereedschappen werd over Juli een in dexcijfer genoteerd, dat 14% hoger was dan dat over de daaraanvoorafgaande maand. In de boekhandel daarentegen konden de omzetten zich niet handhaven op het niveau van Juli 1951. Hier trad namelijk een daling in van 3%. Bij de genotmiddelen constateert men in de détailhandel in alcoholhoudende en al coholvrije dranken in Juli ten opzichte van de overeenkomstige maand in 1951 een stijging van de geldomzet met 17%. Hierbij moet wel in aanmerking worden genomen, dat de omzetten in deze branche in Juli De uitslagen van de Maandag gespeelde leaguewedstrijden in Engeland luiden: Eerste divisie: BurnleyManchester City 2—1; Wolverhampton Wanderers—Aston Vil la 2—1. Tweede divisie: Blackburn RoversHuil City 20; Leicester CityW. Ham United 00; Sheffield UnitedBrentford 32. In Estoril in Portugal is het bestuur van de F.I.F.A. bijeengekomen onder voorzit terschap van Jules Rimet, president van de federatie. In deze vergadering werd de definitieve tekst vastgesteld van het regle ment voor het voetbaltournooi om het we reldkampioenschap in 1954. De officiële benaming van dit tournooi zal voortaan zijn „Wereldkampioenscha'p-Jules Rimet- beker". Zestien landen zullen deelnemen aan de eindronde, waarvan de wedstrijden in de periode 16 Juni4 Juli 1954 in Zwitserland zullen worden gespeeld. Er werd een commissie gevormd, die tot taak heeft in grote lijnen het programma vast te stellen voor de plechtigheden die 23 Juni 1954 in Zwitserland zullen worden gehouden ter gelegenheid van het 59-jarig bestaan van de F.I.F.A. Voorzitter is de heer Thommen (Zwitserland) en secretaris de heer Gassman (Zwitserland). In de commissie hebben voorts zitting de heren Bichanchi, ambassadeur van Chili in Lon den, Barassi (Italië), von Frenckell (Fin land), K. J. J. Lotsy (Nederland) en sir Stanley Rous (G. B.) Definitie amateurisme Voorts heeft het bestuur de heren Barassi en Sir Stanley Rous belast met de voorbereiding van de werkzaam heden van de commissie, die tot taak heeft om conform het in Helsinki ge nomen besluit een ontwerp te ma ken voor de definitie van het ama teurisme. De Koninklijke Belgische Voetbalbond werd belast met dé organisatie van het internationale Jeugdtournooi in 1953. De leeftijd van de deelnemers aan dit tour nooi is teruggebracht van 19 tot 18 jaar. 1951 laag waren, hetgeen een reactie was op de hoge omzetten in de daaraanvooraf gaande maand, welke voortsproten uit de per 1 Juli 1951 ingevoerde accijnsverhoging voor gedistilleerd en andere dranken. In het banketbakkersbedrijf, het chocolaterie- bedrijf en in de 'détailhandel in tabaksfabri katen werden geldomzetten behaald, welke respectievelijk 6%, 8% cn 3% hoger waren dan die in Juli 1951. In de détailhandel in parfumerieën, cos metische en toiletartikelen werden in Juli 1951 en 1952 omzetten van gelijke omvang genoteerd. Ook in vergelijking tot de daaraanvoor afgaande maand was het omzetverloop in Juli het ongunstigst in de détailhandel in parfumerieën, cosmetische en toiletartike len. In deze branche liepen de omzetten terug met 3%. Daarentegen werd in de détailhandel in alcoholhoudende en alco holvrije dranken en in het banketbakkers bedrijf van Juni op Juli 1952 een omzet stijging behaald van 12%. In het chocola- teriebedrijf en in de détailhandel in tabaks fabrikaten werd een omzetvermeerdering van respectievelijk 7% en 5% geconsta teerd. In het drogistenbedrijf en in het kappers- bedrijf waren de geldomzetten in Juli respectievelijk 5% en 9% hoger dan in Juni. De omzetten van Juli 1951 werden over troffen met 15%. In het opticiënsbedrijf was de omzet weliswaar 5% hoger dan die in Juni, doch 4% lager dan die in Juli 1951. In de détailhandel in bloemen en planten werd in Juli zowel ten opzichte van de voorafgaande maand als van de gelijknami ge maand in 1951 een omzetdaling geboekt van respectievelijk 6% en 5%. Het clubkampioenschap van Nederland wielrennen op de weg wordt definitief op vierentwintig September op het parcours op de Veluwe by Arnhem gehouden. Organisa trice is de wielerclub „Olympia" te Am sterdam. In totaal hebben drieëndertig ver enigingen met volledige teams hun inschrij vingen aan het secretariaat van de KNWU gezonden. Het zijn 't Abattoir (Tilburg), De Bataaf (Halfweg), Buitenlust (Helmond), Le Cham pion (Amsterdam), DTS (Zaandam), Feijen- oord (Rotterdam), De Germaan (Amster dam), De Kampioen (Haarlem), De Kam pioen (Scheveningen), De Kersenlanders (Mierlo), De Komeet (Oss), Maastricht (Maastricht), De Mol (Dordrecht), Mathieu Gordang (Geleen), Olympia (Amsterdam), Het Oosten (Arnhem), Pedaalridders (Rot terdam), Pedaalridders Made (Made), Pij nenburg (Tilburg), Rotterdam (Rotterdam), Schiedam (Schiedam), De Spartaan CsGra- venhage), Sportief (Breda), Het Stadion (Utrecht), Swift Combinatie (Leiden), De Tubanters (Hengelo), De Volharding (Utrecht), Westland Wil Vooruit (Maasdijk), Willibrord Wil Vooruit (St. Willibrord), Wilhelmina (Eindhoven). Ulysses (Amster dam), Het Zuiden (Eindhoven) en Zwolle (Zwolle). Zes renners per ploeg Er wordt om de twee minuten met een ploeg gestart, zodat men niet in tijdnood zal komen te verkeren. Elke ploeg bestaat uit zes renners, naar keuze beroepsrijders, on- afhankelijken, amateurs, nieuwelingen en eventueel veteranen. In de meeste gevallen bestaan de teams echter uit professionals en amateurs tezamen, teneinde zo sterk moge lijk voor de dag te komen. Het wegkam- pioenschap wordt in de middaguren gereden. Des morgens vindt een wedstrijd voor nieu welingen en de traditionele wedstrijd om de veteranen ere-beker plaats. Onder controle van de KNAC werden een aantal recordpogingen gedaan op het circuit van Zandvoort. Als eerste verscheen aan de start D. Dooyes Jr. uit Naarden, die met zijn R D Special een poging wilde doen het uur record in de klasse 7501100 cc. te verbe teren. Dooyes slaagde niet in deze poging, want twaalf ronden na de start moest hij de strijd staken wegens moeilijkheden met de motor. Wel vestigde Dooyes een nieuw ron derecord: 2.16,7, gemiddelde snelheid 110,422 kilometer per uur. Anderen slaagden wel. Het officiële resul taat van de recordpogingen luidde: 750—1100 cc. klasse: M. H. M. Hezemans (Eindhoven) met Porsche 1100 cc, in 1 uur: 103,465 kilometer (nieuw record). De heer Hezemans reed zijn snelste ronde in 2.21.6, gem. snelheid 106,6 kilometer per uur. 3000—5000 cc. klasse: A. J. v. d. Kamp (St. Oedenrode) met Jaguar 3662 cc., in 1 uur: 113,767 km. (nieuw record). Snelste ronde 2.09.1, gem. snelheid 116,922 kilometer per uur. Deze records werden kort daarna verbe terd door de heer J. Bos Eyssen (Bergen, N.H.), die met zijn Jaguar 3442 cc. de vol gende prestaties leverde: in 1 uur: 116,491 km.; snelste ronde 2.04.5, gem. snelheid 121.243 kilometer per uur. In de klasse 11001500 cc. reed de heer D. B. Gast (Hilversum) buiten mededinging, met MG in een uur 106,645 km. Het gold hier echter geen recordpoging, omdat zijn wagen niet voorzien was van spatborden zoals reglementair is voorgeschreven. MAENEN WINT IN KURINGEN. In Kuringen in Belgisch Limburg kwamen 36 wielrenners aan de start voor een wedstrijd voor amateurs over 105 kilometer. Winnaar werd Maenen (Ned.) in 2 uur 40 minuten, voor de Belgen Wouter en Verdonk. Op 14 October zal de Algemene Vergadering der UNO te New York bijeenkomen. De entree van het gebouw der UNO, waarin de vergadering wordt gehouden. De competitie-indeling 1952/53 van de Haai'lemse Korfbal Bond luidt als volgt: Eerste klasse: Haarlem 2, Nieuw Flora 1, Nieuw Flora 2, Oosterkwartier 3, Oosthoek 1, Sport Vereent 2 en Watervliet 3. Tweede klasse: Animo Ready 2, Aurora 3, Haarlem 3, Haarlem 4, Nieuw Flora 3, Oost hoek 2 en Watervliet 4. Derde klasse: DSV 1, Haarlem 5, Nieuw Flora 4, Oosterkwartier 4, Oosthoek 3, Oost hoek 4, Sport Vereent 3 en ZKC 1 (Zand voort). De competitie zal Zondag 14 September beginnen. Zaterdagmiddag 13 September speelt het jeugdteam van de Haarlemse Korfbalbond om drie uur op het „Oosterkwartier"-terrein aan de Zomervaart tegen Blauw Wit uit Amsterdam. De Haarlemse ploeg is als volgt samen gesteld: Aanval,'meisjes: L. Kloosterman, B. Hoen; jongens: D. v. Ladesteyn, J. Fiets (allen Watervliet). Midden, meisjes: R. Smalen (Nieuw Flo ra); E. Boekelaar (Haarlem); jongens: J. Ausma (Sport Vereent); E. Mandemaker (Haarlem). Verdediging, meisjes: A. de Niet (Water vliet); G. Zwaay (Aurora); jongens: T. Kaart (Aurora); C. v. d. Pieterman (O'kwartier). Zweden is er in geslaagd het Nederlandse schaaktitel met IIV2 tegen 814 punt te slaan. De uitslagen van de tweede ronde luidden: Van ScheltingaStahlberg 01; Donner Johansson 01; CortleverJonsson 01; Kramer—Sundberg 10; BarendregtCarls- son 01; MuhringKinnmark 10; Bouw meesterNilsson 01; StumpersSterner liV2; VlagsmaBerqvist 01; Spanjaard Backlund nV>. De Nederlanders, die na de eerste ronde met 51 i4!4 leidden, speelden met wit. Konings Indische partij Van Scheltinga en Stahlberg speelden een Konings Indische partij. De Zweed had door gaans het initiatief, maar spelkenners ver wachtten toch dat Van Scheltinga het tot remise zou kunnen brengen. In tijdnood deed onze landgenoot echter een zwakke zet waarvan Stahlberg prompt gebruik maakte. Hij nam twee pionnen, die de witte koning moesten beschermen en won in 60 zetten. In de partij DonnerJohansson zag Don ner zich genoodzaakt de kwaliteit te offeren in een variant van het Koninginne Gambiet. Hij verloor na een strijd die zeven uren duurde. Cortlever werd door Jonsson na 40 zetten mat gezet na een dame afruil. De heer J. W. van Dartelen (Heemstede) heeft een uitnodiging geaccepteerd van de damvereniging „Treebeek" in Limburg om in de week van 1520 September een vier kamp te spelen tegen de Pool F. Okrogel- nik (kampioen van Limburg), Jac. Spoelstra en J. Elbersen, de drie kopborden van „Treebeek". Hoofdklasse-competitie Woensdagavond aanstaande spelen de bei de Haarlemse hoofdklasse clubs, „Ooster kwartier" en Haarlemse Damclub, in het clublokaal van „Oosterkwartier" voor de hoofdklasse-competitie. „St. Bavo" (Heem stede) ontvangt die avond in haar clublokaal „Jozef Blankenaar" (Amsterdam). Fusie „Kyk Uit"„Het Noorden" De in Haarlem-Noord gevestigde dam verenigingen „Kijk Uit" en „Het Noorden" hebben een fusie aangegaan onder de naam Damclub „K.N.C". Secretaris is de heer G. van der Jagt, Zwaluwstraat 26 in Haarlem- Noord. Gisteravond zijn de biljartwedstrijden tus sen de verenigingen Hof van Holland en Insulinde, die spelen om het bezit van het zilveren biljart, voortgezet. De uitslag werd 62 voor Hof van Holland, waardoor de totaaluitslag 1414 werd. De resultaten waren: Christoffels (85) Aufderheyde (60) Van Duursen (60) Van der Hoek Jr. (95) Brouwer (65) Van Koersel (120) Scholten (105) De golf-wedstrijd in de scratch-compe- titie tussen de Kennemer Golf- en Coun try Club en Den Haag is door de Hage naars met 51/2 tegen 3% punt gewonnen. De uitslagen luidden: foursomes, A. G. Henderson en G. Seabury spelen all square met E. Deen en A. M. Groskamp; A. Jur- jans en M. Wetselaar verliezen met 6 en 4 van W. Beck en A. M. Peek; F. Antonietti en L. J. Sodderland verliezen met 2 up van E. R. Mc Kee en R. Fischer. Singles: A. G. Henderson verliest met 3 en 2 van A. M. Groskamp, G. Seabury verliest met 3 en 2 van W. Beck, A. Jurjans wint met 2 up van E. Deen, M. Wetselaar wint met 6 en 5 van A. M. Peek, F. Antonietti wint met 1 up van E. R. Mc Kee en L. J. Sodderland verliest met 4 en 3 van R. Fischer. De maandelijkse onderlinge wedstrijd 18 holes handicap strokeplay werd gewonnen door Olaf Mohn (21) met een netto-score van 72. De tweede, derde en vierde platas werden gedeeld door ir. C. Gelderman (24), mevrouw J. Rauwenhoff (30) en mevrouw E. Tolk-Königel (22) al len met een netto-score van 74. Prinses Wilhelmina heeft voor korte tijd haar intrek genomen in het paleis op de Dam te Amsterdam. De Prinses arriveerde Maandagmiddag per auto in de hoofdstad. De Koningin en Prins Bernhard hebben aan de Koningin van Engeland telefgrafisch hun deelneming betuigd naar aanleiding van de vliegramp tijdens de vliegfeesten te Farnborough. Zes jeugdige Amsterdammers, die zich dit voorjaar in West-Friesland hadden schul dig gemaakt aan inbraken en diefstallen in Hoorn hadden zij uit een pakhuis duizend kaarsen ontvreemd en te Hoogkarspel een partij koperen buizen zijn door de Alk- maarse rechtbank veroordeeld tot gevange nisstraffen van een tot twee jaar. 100 24 22 4.16 77 24 13 3.20 60 38 6 1.57 40 38 5 1.05 95 25 26 3.80 38 25 6 1.52 104 31 11 3.35 105 31 19 3.38 BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Allan Water f 15.900; Antje f13.600; Zeelandia f 13.000. Loggers: RO f3180; IJM 283 f2220; IJM 221 f 10.200; SCH 140 f480 (haringlogger). Kotters: IJM 249 f 350; IJM 226 f 210. Argos, 8 v. Limasol te Izmir. Alblasserdijk, 6 te Antwerpen. Aagtedijk, 6 v. Rio de Janeiro n. Santos. Aagtekerk. pass. 7 Finisterre. Aalsum, 7 van Madras. Aardijk, pass. 6 Key West n. Le Havre. Aldabi, 6 v. Montevideo n. Santos. Alderamin, 7 v. Bombay n. Karachi. Alhena. pass. 5 Kp. Verdische eil. Alkaid, 7 v. Aden n. Port Okla. Almdijk, 6 v. New York n. Havana. Altair, 6 v. Bahia n. Las Palmas. Amsteldiep, G v. New Orleans te Amsterdam. Amsteikerk, 6 v. Takorad'i n. Monrovia. Alpherat, pass. 8 Key West. Amsteiland, 7 te St. Vincent. Arendskerk, pass. 6 Okinawa n. Hongkong. Axeldijk, 7 te Baltimore. Aalsdijk, 7 540 m. NW. Flores. Albireo, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Alcyone, 6 125 m. Z.ZW. Fernando Noronha. Aldegonda, 6 te Pladju. Aligenlb, pass. 6 Albrolhos eil. Alwaki, 7 100 m. ZO. Bermuda. Ampenan, 7 340 m. W. Sa'bang. Amstelpark, 7300 m. W. Scilly's. Amstelstad, pass. 6 Straat Cabot. Arkeldljk, 7 v. Rotterdam te Hamburg. Armiila, 7 te Pladju. Agamemnon, 6 dwars Deleware baai. Almkerk, 6 350 m. W.t.Z. Bombay. Alp'hacca, 6 240 m. Z. Kp. Hatteras. Amstelveen, 6 500 m. O.t-N. Guan. Amstelvaart, 7 380 m. Z. Guardafui. Arendsdijk, pass. 6 Victoria. Arundo, 7 op St. Laurens rivier. Bali, 7 te Tj. Priok. Blijdendijk, 6 van Rotterdam n. New York. Baam, 7 v. Valparaiso n. Talcahuano. Barendrecht, 8 v. Stanlow n. R'dam. Bennekom, 8 te Curasao. Bloemfontein, 7 te Aden. Boschfontein, 7 v. Southampton n. Antw. Boskoop, 1 110 m. NW. Buenaventura. Breda, 7 v. Cristobal n. Curacao. Barumun, 6 v. Luwuk n. Salabangka. Batoela, 8 te Menado verwacht. Bengkalis, pass. 7 Balearen n. Genua. Bontekoe, 6 v. Makassar n. Balikpapan. Britsum, 7 370 m. W.t.N. Kp Clear. Caltex Leiden, 7 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Rupat, 5 v. Aden n. Singapore. Caltex The Hague, pas. 7 Kp. St. Vincent. Celebes, 7 v. Singapore n. Colombo. Ceram, 8 v. Bombay te Colombo. Ceronla, 7 v. Curacao naar Havana. Cottica, 6 van Dover naar Madeira. Ceram, 7 v. Palembang n. Tj. Priok. Caltex Delft, pass. 7 Kp. de Garde. Caltex Utrecht, 7 35 m. NO. Kp. Bougaroni. Camphuis, 6 v. Ambon n. Sorong. Callisto, pass. 6 eil. Anti Costi. Caltex Nederland, 8 Hoek v. Holl. verw. Chama, 7 340 m. O.t.N. Socot.ra. Cirrus, 7 60 m. Z. Reykjavik. Cistula, 7 460 m. W.t.Z. Bombay. Clavella, 7 230 m. ZW. Kreta. Cleodora. 6 390 m. W. Bombay. Dulvendrecht, 7 van Dakar. Dalerdijk, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Delfshaven. 7 140 m. Z. Teneriffe. Esso Den Haag, 7 v. Aruba te Rotterdam. Enggano, 8 te Beira. Eemdijk, 7 360 m. O.NO. Bermuda Elmina, 7 190 m. Z. Teneriffe. Erva, 7 bij Str. Makassar. Eos, 7 180 m. N.NO. Finisterre. Esso Amsterdam, 6 450 m. W.t.N. Flores. E trema, pass. 7 Trinidad Fairsea, 7 Gibraltar gepass. Friesland (SSM), 7 v. Rotterdam te Huelva. Farmsum, 7 420 m. W. Scilly's. Fel'ipes, 9 v. Pladju te Tjllatjap. Gaasterland, 7 te Rio Grande. Garoet, 8 van Semarang te Tj. Priok. Groote Beer, 6 570 m. W. Kp. Clear. Ganymedes, 6 v. Georgetown n. Trinidad. GaxMèa6 200 m. N. Finisterre. Gooiland, 6 Fernando Norontva gepass. Gouwe, pass. 7 Kp. Blanco. Graiveiand, 6 190 m. NO. Bahia. Hecuba, 7 van Cienfuegos te Amsterdam. Hector, pass. 7 Finisterre. Hestia, 7 v. Curagao n. La Gualra. Hercules, G v. R'dam n. Gibraltar. Hersilia, 7 te Le Havre. Hoogkerk, 7 op de Weser. Haühor, 7 Algiers gepass. Helicon, 6 370 m. Z.t.O. Kp. Hatteras. Hera, pass. 6 Azoren. Hermes, 7 1010 m. N.NO. Guadeloupe. Hydra, 7 Kp. Hatteras gepass. Java, pass. 6 Guaraafui n- Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 480 m. Z.t.W. Cocos eil. naar Fremantle. Japara (KPM), 7 v. Palembang te Soerabaja. Jupiter, 7 v. Catacolo te Messina. Kota Baroe, 7 van Bremen te Rotterdam. Kieldrecht, 7 te Hongkong. Kota Inten, 8 Aden verwacht. Kcta Gede, 7 Malta gepass. Kervosonio, 6 Str. Makassar gepass. Kaimana, 7 v. Sina'bang n. Subolga. Kasimbar, 6 v. Ampenoang n. Baii. Luna, 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Laurenskerk, 7 in Suez kanaal. Leersum, 6 v. Rotterdam n. Houston. Leopoldskerk, 8 v. Bandarhapur n. Basrah. Loppersum, 6 te Genua. Laertes, 7 op rede Tjllatjap. Lindekerk, 7 nog te Khorramshar. Laagkerk, pass. 5 Elba Cp n. Port Said. Leuvekerk, 7 Kp. de Gata gepass. Linige, 6 130 m. ZW. Ouessamt. Liseta, 6 160 m. W. Kp. Cambodia. Lissekerk, 6 v. Hastawura n. Rotterdam. Loenerkerk, 7 500 m. NO. Socotra. Luttekerk, 7 dwars Kreta. Maas, 7 v. Saloniki te Izmir. Maasdam, 8 v. Le Havre. Maashaven, 3 v. Takoradd te Londen. Maaskerk, 6 v. Bordeaux n. Dakar. Mar.oeran, 7 v. Menado te Balikpapan. Mataram, 7 14 u. yan Port Said. Meerkerk, 7 te Port Said. Meliskerk, 7 v. Cachin te Bombay. Muiderkerk, pass. 8 Str. Messina. Merwede, 7 v. Brownsville n. New Orleans. Molenkeik, 6 v. Port Amelia te Zanzibar. Muiderkerk, 7 v. Genua n. Port Said. Maasland, 7 te Hamburg. Madoera, 7 te Hamburg. Malvina, 8 v. Balikpapan te Pladju verw. Marken, 6 te Bintang. Mlnjak, 6 v. Tarakan n. Menado. Musi, 7 te Sibolga. Macoma, 6 480 m. W.ZW. Mauritius. Mapia, G 820 m. W.ZW. Flores. Marisa, 7 560 m. O. Brisbane. Mentor, 7 350 m. NO. Flores. Mlrza, pass. 7 Noordp. Borneo. Murenia, 7 340 m. Z.ZO. Fayal. Nieuw Amsterdam, 7 430 m. W.t.Z. Kp. Clear. Noordam, 7 v. New York te Rotterdam. Nigerstroom, 7 v. Boma te Duala verwacht Nestor, 7 ten W. v. Ouessant. Oranje, 7 110 m. O. Aden n. Colombo. Orion, 6 v. Gibraltar naar Amsterdam. Oranjestad, 8 v. Brighton n. Port of Spain. Overijsel, 8 v. Bahrein n. Karachi. Ond-ina, 8 ten anker bij Port de Bouc. Ootmarsum, 7 250 m. O.NO. Bermuda. Ophir, 3 te Belawan verwacht. Orestes, 7 v. Port of Spain te Corpito. Oberon, 7 160 m. W. Ouessant. Oranjefontein, 7 210 m. W.t.Z. Kp. Palmas. Ovula, 7 dwars Mira. Phrontis, pass. 7 Malta. Poelau Laut, 7 v. Pondicherry n. Singapore. Prins Frederik Hendrik, 7 v. Cleveland naai Prins Joh. W. Friso, 6 v. R'dam n. Hamburg. Prins Maurits, 7 v. Antwerpen te Rotterdam. Hamilton. Poseidon, 6 v. La Guaira n. Maracaibo. Prins Alexander, 7 90 m. O.NO. Anti Costi. Prins Willem III, 7 50 m. N. Anti Costi. Perna, 7 110 m. Z. Kp. Cambodia. Prins Fred. Willem, pass. 7 Helgoland. Prins Willem IV, pass. 7 eil. Anti Costi. Radja, 6 Miami. Raki, 6 van Makassar naar Soerabaja. Ridderkerk, 7 v. Genua n. Port Said. Riouw, 7 v. Penang n. Port Swettenham. Rossüm, pass. 7 Finisterre. Rotula, 8 te Cüragao verwacht. Rijndam. 7 v. Southampton. Rodas, 7 te Martinique. Roepat, 7 te Aarhuus. Repanig, pass. 7 Kp. St. Vincent, Rondo, 6 170 m. N.NW. Flores. Ruys, pass. 7 Rio Grande. Samarinda, 6 v. Ilo Ilo naar Cebu. Sarpedon, 6 te Pto Cabello. Slamat, 7 v. New York naar Halifax. Sliedrecht, 7 v. Aruba te Rio de Janeiro. Stad Dordrecht, 7 v Ceuta te Sagunto. Stad Schiedam, 6 v. Middlesbro n. Narvik. Stentor, 7 v. Trinidad n. Paramaribo. Saidja, 7 v. Pld'aju op rede Muntok. Salawati, 7 te Koewait. Saparoea, 7 te Koewait. Sibigo, 7 v. Tj. Priok n. Palembang. Sigli, 7 te Singapore. Siïvabang, 7 v. Tj. Priok n. Bangkok. Staiwac Talang Akar, 7 v. Surageigerong naar Soerabaja. Sumatra. 6 rede Tegal. Swartenhondt, 8 te Menado. Scherpendrecht. pass. S Fernando Noronha. Siberoet, 7 90 m. O. Tj. Priok. Sioterdijk, 7 180 m. W.NW. Kp. Cambodia. Soestdijk, pass. 6 Socotra n. Penang. Stad Leiden, 7 340 m. O.NO. Bermuda. Stad Maastricht, 7 dwars Nykolbing. Stad Vlaardingen, 7 700 m. W. Kp. Clear. Straat Banka, 7 230 m. W.ZW. Sabaog. Titus, 7 van Algiers naar Rotterdam. Tabian, 6 v. Mena el Ahmadi n. Khorramshar Tamo, 7 dwars Kp. Frio. Tarakan, 8 DJeddah verwacht. Taria, 7 v. Mena el Ahmadi te Liverpool. Teiresias, 8 te Semarang verwacht. Tjibantjet, 7 v. Bintang te Hongkong. Tjlpanas, 7 te Durban. Tabiwta, 7 120 m. O.t.N. Albatros eil. Tantohaven I, pass. 7 eil. Ruipat. Tankhaven III, 7 190 m. Z.ZW. Kp. Cambodia. Tasman, 7 180 m. Z. Kp. Padaran. Ta wall, 7 225 m. W.t.Z. Kreta. Tegelberg, 7 Zuidp. Madagascar gepass. Temate, 7 170 m. NW. Perim. Tero, 6 270 m. W. Key West. Themislo, 7 dwars Wight. Tibia, 7 dwars Ras al Hadd'. Tjibodas. 7 bij Bali. Tjipordok, 6 bij Okinawa. Tomori, 7 Str. Messina gepass. Talisse, pass. 7 Wight. Tankhaven I, 7 v. Haiphong te Sungeigerong. Tjiluwah, 7 v. Singapore n. Hongkong. Tjiwamgi, 6 te Singapore. Utrecht, 7 te Manilla. Veendam, 6 v. Southampton. Van Heuts 6 v. Palembang n. Belawan. Van Riebeeck, 8 te Makassar verwacht. Waal, 6 v. Valencia naar Barcelona. Willem Ruys, 6 190 m. O.t.Z. Aden. Waterman, 7 630 m. W.t.Z. Kp. Clear. Westerdam, 8 te New York. Westland, 6 v. Bahia n Las Palmas. Willemstad, 6 Ouessant gepass. Wieldrecht, 7 570 m. N.NW. Fremantle. Winsum, pass. 7 Kp. Palmas n. Takoradl. Woensdrecht, 7 Elba Cp. gepass. Walwerang, 6 v. Soerabaja n. Ball. Wonosari, pass. 7 Wight. iJsel, 8 te Piraeus te Beyrouth. Zeeland (KRL), 8 te Genua. Zuiderkruis, 7 v. New York n. Rotterdam. Zaan, 6 van Vasteras te Dordrecht. Zonnewijk, 7 v. Montreal te Rotterdam. KLEINE VAART Appingedam, 6 te Bordeaux. Arnoudspolder, 9 Rotterdam verwacht. Att, 8 nog te Boston. Barracuda, 8 v. Hogenaes te Gefle verwacht. Bestevaer. 7 15 Z.ZW. Texel. Beta, 8 rede Ramsgate. Bierum. pass. 8 Terschell. bank. Berisse, 8 nog te Casablanca. Breezand, 8 bij Texel. Casablanca, 6 v. Lissabon te Casablanca. Coolhaven, pass. 7 Finisterre. Dagny, 8 dwars Westereems. Da je Bohmer, verm. 8 v. Limmerick n. R'dam Deni, 8 v. Koge te R'dam verwacht. Diligentia, 7 v. Lissabon n. Genua. Dollard, 8 te Zaandam. Duiveland, 6 v. Goole n. Mariager. Elisa, 6 v. Casablanca n. Huelva. Elisabeth, 8 dwars Terschelling n. R'dam. Evertsen, 7 v. Grimsby te Rlyth. Ferocia, 8 te Antwerpen. Frisda, 7 te Sete. Gaasterland, 6 v. Harlingen n. Goole. Goote, 9 v. Flixboro te R'dam verwacht Hada, 6 v. Bordeaux te Nan'tos. Hartel, vertr. 8 v. A rut wei-pen n. Hamburg. Helvetia, 7 te Kotka. Henk, 6 v. Antwerpen n. Aarhuus. Hondsrug, 8 v. Mallooy te Stettin verw. Horst, 8 10 m. Z. Shipwash. Import, verm. 8 v. R dam naar Antw. Larix, 6 v. Zaandam n. Blyth. Lucas Bols I, 5 van Bayone n. Londen. Marathon, 8 dwars Owers n. Londen. Markab, 6 te Cork uoensletaoinshrdlucmfwyp Markab, 8 v. Cork n. Dublin. Matar, 8 nog te Avonmouth. Maymere, 8 nog te Genua. Menkar, 6 v. Port Lyautey n. Casablanca. Merwehaven, 6 te Glasgow. Mlrach, 6 v. Safi n. Port Lyautey. Mirfak, 5 v. Conakry te Abidjan. Mirzam, 6 v. Rouaan n. Casablanca. Mizar, 6 v. R'dam te Kimgslyrm. Nieuwehaven, 8 nog te Casablanca. Njord, 7 te Liverpool. Nottingham, 6 v. Harlingen n. Leith. Omlandia, 6 v. Port St. Louis te Casablanca. Pavo, 6 v. Boness naar Goole. Ponto, 6 Brunsbüttel gepass. n. Boness. Paramount, pass. 8 Dover naar Goole. Ponza 8 dwars Fir Oh of Forth n. Boness. Rijnhaven, pass. 7 Fiwisterre naar Cork. Shamrock, 8 Delfzijl verwacht. Spas, 8 v. Borga te Zaandam verwacht. Spurt, 8 20 m. O. Gibraltar. Swallow, 6 te Bordeaux. Texel, 7 v. Bremen te Hamburg. Ton, 6 v. Viamna te Guernsey. Tilly, 6 v. Borga naar Delfzijl. Urmajo, 6 te Brest. Van Brakel, 6 te Kotka. Vlier, 7 te Lissabon. Wilpo, 6 v. Bollsta n. Zaandam. Westkust, 7 v. Boston te Blyth. Westlaan, 8 v. Bremen te R'dam verw. Westpolder, 9 v. d. Algarvekust te Oporto verw. Wiebold Bohmer, 6 v. Casablanca n. Nantes en Bordeaux. SLEEPVAART Blankenburglh, pass. 7 Kp. Carbon. Hudson, 7 te Port Said n. Karachi. Humber, 6 470 m. W.t.Z. Ouessant. Loire, 6 v. Suez. Noordholland, 6 420 m. NO. Belle Isle. Noordzee, 6 te Antwerpen. Rode Zee, 6 140 m. W.ZW. Fernando Noronha Schelde, 6 met baggermolen v. Falmouth a. Antwerpen. Thames, 7 ter hoogte v. Kunfid'a. Tyne, pass. 6 Malta. Witte Zee, 6 120 m. NO. Sabang. Zwarte Zee, pass. 7 Pan tella ri a MOEDERTROTS kan men zien. indien zij rijdt met de prachtige, met chroom ver sierde kinderwagen van VAN VEEN, Zylweg 26—28, Haarlem. Vanaf f 2 per week en zonder vooruitbetaling! Zaterdag 13 Sept. naar laatste voorstelling Dinsdag 16 Sept. naar en 's middags naar 't West land voor de druivenkassen. Vertrek 7 uur v.m. Haal spoedig uw plaatsen LEVASIER, Wük aan Zeeër- weg 55, tel. 4650 MENTINK, Driehuizerkerk- weg 203, tel. 4250. DAT IS PAS GOEDKOOP!! Prachtig O. F. Clubgami- tuur bestaande uit: 2 club fauteuils en 4 stoelen met kroontjes, voor slechts f 239. T MEUBELHUIS, Zijlweg 2628, Haarlem. Voor luxe verhuur en Trouwrijden. "I! Droog haar kan geen veronachtzaming ver dragen. Het wordt dof en breekbaar... pas op voor roos en haaruitval! Hier helpt Silvikrtn Lotion met Vitoil. Zij geeft Uw hoofd huid nieuwe vitaliteit, dank zij haar gehalte aanSilvtkrin Puur.de biologische haarvoeding. Uw haar krijgt een jeugdig frisse glans en het blijft de hele dag keurig in orde. Masseer Iedere dag enkele druppels in Uw hoofdhuid, Dat is alles. En dat is ook het beste. Flacons „naturel" l 1.50 en 2.75. Nieuw Silvilcrin product KENNEMERLAAN 136 [Jmuiden. Tel 5000. <»xx*xxxooocc«xxxxcooooroo«xxx»ooooccooooccoocx>30ccoDCOocaDocceyxxooccoi Dubbele divanbedden, gez.matras m. 2 bedstellen compl. ƒ118.—; 1 pers. divanbed m. bed- stel 52.—; 1 pers. verende matras 64.—; 2 pers. verende matras 89.—; 2 pers divan- bed m. bedstel 89.—. Grootste keuze in opklapbedden. ook verticaal. 1 pers. opklapbed met ombouw 49.—. 2 pers. 59.—. Ombouwen met boven- en zijkasten. ook blank eiken Alles voorradig. Ook langer, breder en korter dan normaal, le klas. 15 jr. garantie. Grote keuze en lage prijzen. MONSTERKAMERS ORIONWEG 8, H.-N., bü Zaanenlaan. Gesloten huis. TELEFOON 23933

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3