Buurtvereniging „Schulpen" overzag een moeilijk jaar Agenda voor Beverwijk Zie Boven: Jupiter weer aan de avondhemel Geen candidaten voor bestuursfuncties Heemskerk Kapelaan Stammeijer nam afscheid Castricum Havenberichten Na Maandag weer sociëteit voor bejaarden „Streven naar Kunst" gaat seizoen openen Rioleringswerkzaamheden Van Heemskerckstraat „Odin" gaat uitbreiden Radar verraadt Uw snelheid Tentoonstelling van de Floraliavereniging Vergunning verleend aan Van Gelder Motorrijder viel door loslopende hond Onteigening van gronden De onderlinge strijd bij „St. Thomas" R.K. Jeugdherberg voor meisjes had het druk Ds. A. G. Kornet gaat Castricum verlaten THALIA De gemeenteraad komt bijeen WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1952 Tn de jaarvergadering van de Buurt- en Speeltuinvereniging „Schulpen", welke Dinsdagavond in de Da Costa-school met een klein getal belangstellende leden is ge houden, heeft de voorzitter de heer A. Langkemper, in een inleiding, die een over zicht gaf van vele moeilijkheden in de ver eniging, met feitelijke voorbeelden aange toond, dat de buurtvereniging en met haar de andere drie zusterverenigingen in Vel- sen-Noord niet meer kunnen zijn, wat zij op velerlei gebied voor de leden en voor de inwoners van Velsen-Noord zijn geweest. De heer Langkemper wees in de aanvang van zijn inleiding op de wenselijkheid van meer begrip bij de leden omtrent het wel en wee van de vereniging, waarbij vooral de financiële verantwoording in een jaar vergadering het hart van het vereni gingsraderwerk veel te zeggen heeft. „Elk ondernemen kent hoogtepunten en verval", zei de voorzitter, die dit met en kele voorbeelden ten aanzien van „Schul pen" illustreerde. Thans wordt getracht op andere wijze het culturele leven aantrekkelijk te maken, samen met het gemeentelijke culturele werk. De teruggang is ook in „Schulpen" vastgesteld moeten worden. Nieuwe plan nen zijn nog niet rijp om verwezenlijkt te worden. Naar aanleiding van de traditio nele vier winteruitvoeringen voor de leden moest de heer Langkemper erkennen, dat de eigen toneelclub, die enkele hoogtepun ten heeft gekend, zelfs niet meer in staat is een behoorlijk stuk te brengen. Maar hier zocht de voorzitter de oorzaak al eerder bij de toenmalige bestuurskwesties en de grote financiële offers. In plaats van vier uitvoe ringen kan „Schulpen" de leden in het ko mende seizoen er maar twee geven. De ge bruikelijke tombola's op feestavonden vond de voorzitter verfoeilijk, doch de geldelijke inspanningen laten afschaffing niet toe. Dit geldgebrek was oorzaak, dat deze zomer het kinderuitstapje moest vervallen, hoewel dit niet bevorderlijk is voor de ver eniging. De grootste zorg was echter de speeltuin, die in de toekomst als het belangrijkste deel van het verenigingswerk moet worden gezien en door modernisering van de speel- werktuigen nog aantrekkelijker moet wor den. Vandalisme van de jeugd deed veel af breuk. Een hoogtepunt vormde de fancy- fair voor het jeugdwerk, doch ondanks de buitengewone ijver van de secretaris, de heer M. v. Bodegraven, die veel lof kreeg toegezwaaid, waren de baten niet evenredig aan het enorme werk, zodat de plannen van een clubhuis vei'schoven moesten wor den. De opgedane ervaringen zullen een volgende keer een efficiënter resultaat moe ten opleveren. Om de financiële resultaten het volle licht te geven gaf de heer P. C. Zoon een overzicht van de stand van zaken bij de buurt- en speeltuinvereniging afzonderlijk. De vier gehouden uitvoeringen kostten de kas enkele honderden guldens, maar des ondanks sloot deze tot een bedrag van 1313,56 en een overschot van 353. slechts 2.lager dan vorig jaar. De speeltuingelden vonden slechts 70. baat bij de gehouden fancy-fair, doch on danks vele kosten wegens vernielingen kon met zuinig beheer een saldo van 1200. worden geboekt, waarvoor de penning meester alle lof kreeg en volledige déchar ge ontving. Wegens het bedanken en aftreden van de heren R. van Eyken, C. P. Zoon, A. Laurent, S. Knorren en secretaris M. v. Bodegraven was een bestuursverkiezing noodzakelijk. Geen van de aanwezigen echter ambieerde een candidatuur en derhalve moest de voorzitter deze verkiezing uitstellen om met de overgebleven bestuursleden voor lopig het werk voor de beide verenigingen voort te zetten. Ten aanzien van het culturele werk van de Velser Kunstkring „Voor Allen", waar van de gemeentelijke culturele ambtenaar, de heer G. W. F. de Man de promotor is, had de heer Langkemper veel sympathie. Hij werd daarin gesteund door de heer A. v. d. Hof, voorzitter van de buurtvereniging „Wijkeroog". Schulpen's voorzitter tekende hierbij aan, dat Velsen-Noord door het streven van de heer De Man zeker niet langer de dood doener van de stiefmoederlijke behandeling kan bezigen, zoals dit ook op ander terrein niet langer het geval is. Hij spoorde de aanwezigen allen aan het streven van de Velser Kunstkring het volle pond te geven en wees speciaal op 24 Sep tember, wanneer Bert Burgman's Mario netten-theater in het Hervormd wijkhuis komt. Deze avond te bezoeken zal voor velen een openbaring zijn van hoogstaand cultuurgenot. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat „Schulpen" in dit seizoen haar twee uitvoe ringen heeft vastgesteld op 4 October en 24 Januari. NOG EVEN GEDULD, JONGGEHUWDEN. B. en W. van Beverwijk hebben aan de fir ma J. M. Tromp en Zoon opdracht gegeven voor de bouw van 156 étagewoningen aan de Grote Houtweg. De firma Tromp had hiervoor onlangs ingeschreven voor het be drag van 1.571.800, De sociëteit voor ouden van dagen, uit gaande van de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, zal volgende week Maandag worden heropend in het gebouwtje aan de Kerkstraat 67. Dagelijks zullen de bejaarden zich daar kunnen verpozen van 912 en 25 uur. Als eerste uitvoering in het winterseizoen 1952'53 zal de toneelvereniging „Streven naar Kunst" op Zaterdag 11 October a.s. „Het witte legioen" ten tonele brengen. Het stuk is geschreven door Maarten van Vucht en bestaat uit drie bedrijven. De regie be rust bij de heer G. Herstall. De volgende uitvoeringen zijn vastgesteld op 24 Januari en 9 Mei 1953. Van heden af is de Maerten van Heems kerckstraat, in verband met riolerings werkzaamheden, tijdelijk voor alle verkeer uit beide richtingen afgesloten. De gymnastiekvereniging „Odin" heeft het plan opgevat, naast de damesafdeling tevens een herenafdeling op te richten. In verband hiermede kunnen belangstellenden zich bij de navolgende adressen als lid op geven: A. Stakelbeek, Oosterstreng 82, Heemskerk; mei. R. v. d. Kolk, Kuikens- weg 121, Beverwijk. Zeer velen maakten gisteravond in het K.S.A.-gebouw gebruik van de gelegenheid om afscheid te nemen van kapelaan B. G. Stammeijer, die enige tüd geleden werd henoemd tot secretaris van het bisdom Haarlem. Een rij van sprekers, elk één der vereni gingen vertegenwoordigend, waarvan kape laan Stammeijer geestelijk adviseur of mo derator was, dankten de scheidende kape laan voor zijn hulp en steun. Namens de K.A.B., afdeling Beverwijk, voerde de heer Chr. Stark het woord. Even als zijn voorgangers, te weten de heren W. Schaap, directeur van de sociale cursus, S. Harkema namens de Bend van het Gezin, J. Huls voor het Katholieke Thuisfront en G. Langendijk uit naam van de Katholieke Metaalbewerkersbond, liet hij zijn wensen vergezeld gaan van een tastbaar bewijs van erkentelijkheid. In de loop van de avond had zich een stapel cadeaux voor de ver trekkende kapelaan gevormd, waarmee hij kennelijk enigszins verlegen was. Na de vereniging-vertegenwoordigers gaf deken B. G. Hosman gelegenheid aan de parochianen, de kapelaan de hand te komen drukken. Ook deken Hosman dankte kape laan Stammeijer voor het vele werk, dat hij in de parochie had verricht en hij hoopte dat hem in zijn nieuwe functie als secretaris Gods zegen geschonken zou worden. Zaterdag 13 September zal in het veiling gebouw 't Centrum van 's middags half drie tot 's avonds acht uur een tentoonstelling van de Floraliavereniging worden ge houden. De kinderen moeten die morgen de planten aldaar tussen half acht en negen uur inleveren. Burgemeester en wethouders van Vel- sen maken bekend, dat bij hun besluit van 9 September 1952 ingevolge de Hinderwet vergunning is verleend aan Van Gelder Zonen N.V. te Velsen-Noord tot het uit breiden van de papierfabriek, door het op richten van een autoherstel plaats met ben zine- en diesel-oliepomp op haar fabrieks terrein aan de Kanaalkade te Velsen-N. WOENSDAG 10 SEPTEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Uw man behoort ons". Luxor Theater. 7 en 9.15 uur: „Lassie's nieuwste avonturen". DONDERDAG 11 SEPTEMBER Bioscopen: Geen voorstellingen. Luxor Theater, 8 uur: A.N.M.B.-avond met film „Ninotchka". Statenhuis, 8 uur: Receptie B. D. C. Deze Amerikaanse politieagenten hebben zich opgesteld op de Mamaroneckweg te Westchester met een radar apparaat, waarmee zij de snelheid van de motorvoertuigen, die komen aanrijden, kunnen controleren. De radarinstallatie waarschuwt wanneer een motorrijwiel of eeri auto de toegestane snelheid overschrijdt. De camera neemt dan een foto van het voertuig op een 16 millimeter band. Deze bewegende film doet dienst als bewijsjnateriaal. Öp het ogenblik is een proefproces hangende tegen een motorrijder, en daarbij zal worden uitgemaakt, of de foto's als wettelijk bewijsmateriaal door het gerecht worden erkend. Toen de heer D. N. uit Alkmaar Dinsdag avond in de Dorpsstraat reed met zijn motor, geraakte cr plotseling een hond voor zijn voertuig. Niet meer bij machte zijnde het dier te ontwijken, overreed hij de hond pardoes, waardoor de heer N. over de kop sloeg. De motorrijder bleef bewus teloos liggen, maar naar arts A. de Jongh later constateerde, had hij slechts een lichte hersenschudding. Per auto is de man naar zijn woning vervoerd. De motor werd licht beschadigd. De hond had inmiddels de benen genomen. De burgemeester van Castricum maakt bekend, dat ter voldoening aan artikel 7 van de Onteigeningswet de sf ukken be doeld in artikel 6 van die wet, betreffende de voorgenomen onteigeningen ten behoeve van de aanleg van een transportleiding van rivierwater van Jutfaas via Leiduin en Velsen naar Castricum door de Water- transportmaatschappij Rijn-Kennemerland NT-V., gevestigd te Amsterdam, ter secre tarie der gemeente ter inzage van een ieder zullen worden neergelegd van 12 September tot en met 2 October 1952. Be langhebbenden kunnen gedurende die ter mijn, alsmede gedurende acht dagen na afloop daarvan, bezwaren tegen de voor genomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk inbrengen bij het hoofd van het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Naar wij verder vernemen, zullen zij, die dit verlangen, in de gelegenheid gesteld worden hun bezwaren mondeling toe te lichten. De Castricumse R.K. Damclub „St. Tho mas" organiseerde Maandagavond in hotel Sport-Duinzicht een serie onderlinge wed strijden. De uitslagen hiervan zijn: Afdeling 1: P. RuiterA. de Zeeuw 0-2. Afdeling 2: P. RietveldB. Louman 2-0, A. RietveldW. Rozemeijer 1-1, S. Groen tjesC. Juffermans 0-2, P. v. d. Himst— A. Dagelat 1-1. Afdeling 3: A. Collet—J. Groen 0-2, L. ValkeringL. de Ridder 0-2, A. Bakker— B. v. d. Schaaf 0-2, G. TrompC. Reijn- ders 2-0, Fl. ZonneveldJ. Steeman 1-1. Voor het eerst in haar bestaan heeft het R.K. Jeugdhuis aan de Overtoom geduren de de maanden Juli en Augustus als jeugd herberg voor de katholieke meisjes gefun geerd. Het heeft als zodanig alle verwach tingen overtroffen, want niet minder dan 700 meisjes hebben in de jeugdherberg de nacht doorgebracht en er werden 1500 maaltijden gebruikt. Uiterst tevreden over dit resultaat zijnde, heeft het bestuur van het jeugdhuis het plan opgevat de accom modatie voor het volgend jaar nog uit te breiden. De predikant van de Gereformeerde Ge meente in Castricum ds. A. G. Kornet, die enige tijd geleden naar St. Anna-Parochie (Friesland) werd beroepen, heeft dit be roep aanvaard en zal dientengevolge Zon dag 19 October van de Gereformeerden in ons dorp afscheid nemen. Ds. Kornet hoopt Zondag 2 November zijn intrede te doen in de nieuwe gemeente, waar hij zal worden bevestigd door ds. H. C. Endendijk uit de Wormer. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) DONDERDAG a.s. vertonen wij in onze serie speciale voorstellingen Mariene Dietrich Emil Jannings in DE BLAUWE ENGEL De onvergetelijke klassieke film Alléén toegang boven 18 jaar. VANDAAG is Jupiter stationnair. Dat be tekent dat de grootste der planeten van ons zonnestelsel en een van de boeiendste ook weldra weer aan de avondhemel zichtbaar zal zijn. Ook met Jupiter speelt de aarde evenals met Mars, een „inhaal wedstrijd" en op het ogenblik zijn wij weer aan het inhalen toe: na de tiende September zal Jupiter, die zich in de buurt van het sterren beeld Ram ophoudt, elke dag een stukje verder naar het Westen zijn verschoven. Sinds wij hem de vorige keer aan de avondhemel zagen (najaar 1051) heeft de aarde dus een volledige kringloop om de zon vol bracht; Jupiter daaren tegen heeft in die tijd slechts ongeveer een twaalfde deel van zijn ronde afgelegd: zijn om loop om de zon duurt bijna twaalf jaar. Op dit ogenblik komt Jupiter omstreeks negen uur 's avonds op. Maar wie de planeet goed wil zien moet dan nog wel een uurtje geduld heb ben, dit wegens de ne vels die meestal boven de kim hangen. Later op de avond of in de nacht wordt het uitzicht beter, doordat de planeet dan hoger aan de hemel staht. Het wordt trouwens, door de Westwaartse be- iveging van Jupiter, let terlijk met de dag beter en bovendien is vergis sing uitgesloten:men ziet Jupiter als verreweg de helderste „ster" aan het firmament. Intussen is het kleine hemellichaam dat zich tot vorig jaar onopge merkt had weten te hou den in Jupiters nabij heid, nu door de geleer den definitief geïdentifi ceerd als Jupiters twaalf de maan. Dr. Nicholson, van het Mount Wilson- observatorium in Cali- fornië, die deze ontdek king op zijn naam heeft staan hij ontdekte kort voor de oorlog ook de tiende en de elfde sa tellieten van Jupiter mag zich daarmee dus beschouwen als een van de geestelijke erfgena- m.en van de grote Galilei. Deze Italiaan immers ontdekte in 1610 met de eerste telescoop ter we reld de vier grote (en daardoor zeer heldere) satellieten van Jupiter (en deed daarmee de hele religieuze en wijs gerige wereld van die dagen op haar grondves ten schudden). Wie zelf een kijker heeft, kan zich anno 1952 nog steeds een soort Galilei voelen: het is een inte ressant schouwspel, de vier fijne lichtpuntjes hun kringloop om de in derdaad als klein schijf je zichtbare moederpla neet te zien uitvoeren. Men kan dat namelijk zien: wie twee avonden achtereen gaat waarne men zal kunnen consta teren dat de onderlinge groepering der vier ma nen in 24 uur tijd aan zienlijk is veranderd. Een interessante en hoogst waardevolle ont dekking is te danken ge weest aan die vier maan tjes; er zal in de komen de maanden nog gele genheid genoeg zijn, daaraan eens speciale aandacht te wijden. G v. W. Weinig verse vis. De noteringen van de Dinsdagmarkt waren vrijwel gelijk aan die van Maandag. De handel bleef graag en men kocht vlot, waardoor de noteringen over de gehele linie het hoge niveau kon den handhaven. Grote tong bracht 3.60 op, grove slips gingen voor 1.35 per kilo. Braatschelvis bracht het tot 30 per 50 kilo. Doordat slechts enkele loggers aan de afslag waren, was de aanvoer van verse vis gering en waren voor de overige aan voeren de prijzen weinig steekhoudend. Haring, die in grote kwanta werd aange voerd, kon 14 tot 13 bedingen voor de goede kwaliteiten en 11 voor de iets min dere soorten. Ook gisteren werden weer ettelijke partijen aan de vismeelfabrieken toegewezen. Enkele kisten schol 2 veran derden van eigenaar voor 25 per kist. Besommingen. De Zeelandia en de Antje, die Dinsdag beide aan de afslag lagen, gaven elkander niets toe in besom ming. Beide schepen boekten een eind resultaat van ruim 13.000. Hiervoor maakte de Antje een negendaagse en de Zeelandia een zevendaagse reis, zodat uit eindelijk laatstgenoemde de primeur had. De Wiron kotter IJM 221 stak weer ver boven de andere uit en ging met een eind bedrag van 10.290 schuiven. Markt van vandaag. Voor de markt van vandaag werden Dinsdag de volgende opgaven verstrekt: De Mary met 1400 k. haring en 50 k. diversen, de Duyvis met 1500 k. haring, de Claesje met 80 k. schel vis en piepers, 40 k. kabeljauw en gul, 10 k. haring, 10 k. wijting en 660 k. makreel en de Bergen met 650 k. makreel, 400 k. haring, 20 k. koolvis en een „spokje" kabeljauw van maar liefst 500 stuks. Ver der kwam reeds gisteren binnen de IJM 210 met een aanvoer van 110 k. radio, 120 k. makreel, 90 k. haring en 10 k. diversen en 15 uitleggers. Van de trawlervloot was op de thuisreis de Gelria met circa 1400 kisten. Dinsdag avond kon met het oog op de beschikbare lesploegen nog niet worden bepaald of dit schip vandaag ook nog zou lossen of ge bruik zou maken van een tweede beurt lossing, tevens was de mogelijkheid niet uitgesloten dat de Gelria naar Vlaardingen zou doorvaren om daar zijn waar aan de man te brengen. Hoe is de stand? Met uitzondering van de reeds vermelde trawlers liggen voor het tweede weekgedeelte op de voorhand van binnenkomst de Tubantia (Vertr. 1 Sept.), de Johannes Polderman (vertr. 1 Sept.), de Vios (vertr. 3 Sept.) en de Su matra, de Hoop, de Maria van Hattum, die alle 4 September naar zee zijn vertrokken. In en uit. Dinsdag kwamen binnen de UK 18, 4, 70, 90, 161, IJM 318, 262, 261, 249, 226, 60, 61, RO 46, EH 20, TEX 36 als bij ligger en de RC 46. Naar zee vertrokken de IJM 215, 202, 239, CG 1, UK 70, KW 23, HD 131, UK 4, 161. Pools nieuws. Van de Poolse vloot kwam Maandagavond binnen de Bunojec, die Dinsdag weer naar zee vertrok. Verder vertrok Dinsdag de WLA 70. Binnen kwam de GDY 110 aan, om een zieke aan wal af te geven. Nieuwe Hoop. Dinsdagmorgen arri veerde in de haven van IJmuiden een nieuwe Texelse kotter, de Hoop Texel 36, van de rederij J. v. d. Vis uit Texel. Het nieuwe schip, dat een lengte heeft van 20,50 meter, 5,62 m breedte en een hoogte heeft van 2,53 m, meet 185,39 bruto reg. ton en werd gebouwd bij de scheepsbouw maatschappij Simonsbergen te Amsterdam. Hier werd indertijd ook de KW 10 vervaar digd. De 150 pk die voor de voortstuwing van de Hoop zullen zorgen, maken deze kotter tot een schip van betekenis, dat voorlopig weer met zijn tijd mee zal kun nen. Marktberichten. Noteringen: heilbot 3-2.80, gr. tong 4.05-3.45, grm. tong 2.26- 2.17, kim. tong 2.27-2.15, kl. tong I 1.85- 1.75, kl. tong II 1.47-1.25, tarbot I 3.15-2.55, alles per kilo; tarbot II 78, tongschar 86-82, kl. tongschar 40, grm. schol 62, kim. schol 68-63, kl. schol I 65-46, kl. schol II 38-13, schar 18-12, verse haring 15-11, makreel 15-10.50, gr. schelvis 54-37, grm. schelvis 45-40, kim. schelvis 41-37, kl. schelvis I 43-37, kl. schelvis II 33-20, wijting 22-18, gr. gul 51-47, mid. gul 38-35, kl. g.ul. 23.50- 22, kl. haai 35-20, poontjes 14-13, 'alles per 50 kilo; gr. kabeljauw 188-92, gr'.'koolvis zwart 62-61, gr. koolvis wit 80, alles per 125 kilo. Aanvoer: 41 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 9 tongschar en schartong, 93 schol, 22 schar, 2300 haring, 725 makreel, 225 schelvis, 77 wijting, 86 kabeljauw en gul, 7 kl. haai, 9 poon, 14 koolvis, 20 diver sen, totaal 3630 kisten. Katwüker Van Duyn. De Katwijker kustvisser Van Duyn van de Janny KW 61, die verleden week Maandag tussen Scho- veningen en IJmuiden met het net over boord sloeg, wordt nog steeds in het Pavil joen van het Anthonius Ziekenhuis te IJmuiden verpleegd. De 44-jarige matroos Van Duyn is goed herstellende en als er zich geen complica ties voordoen, zal Van Duyn spoedig thuis verder worden verpleegd. Gelria naar Vlaardingen. Toen de Gelria IJM 21 Dinsdagmiddag na een reis van vijf etmalen in de vissershaven met ruim 1600 kisten verse haring verscheen, was de eerste losbeurt met do Claesje (2), Duyvis (3) en Mary (3) volgeboekt voor de Woensdagmarkt. Na een half uur ver liet de Geli'ia weer de vissershaven en stuurde schipper Ph. Glas het schip de „Zuid" over, voor de Woensdagmarkt in Vlaardingen. De Bergen IJM 16 profiteer de op zijn beurt hiervan, want toen kon de Bergen met 940 kisten, waarvan 550 kisten makreel, juist met twee ploegen ook nog voor de eerste beurt lossen. Vrijdag ilit Engeland ter visserij vertrok ken, werden door schipper Groen in twee etmalen 550 kisten makreel, 350 kisten haring en 40 kisten varia buit ge maakt. Bovendien kwamen nog 500 stuks kabeljauwen ook in de touwen. Er is dus door de trawlers en ook door de loggers dit weekend wel een visje „op getrokken" uit de Noordzee, hetgeen uit de aanvoer van de komende dagen zal blijken. Haaien. Twee Deense kotters, de E 496 en E 360, kwamen even in de vis sershaven om verdere orders af te wachten. De Deense vissers vangen haaien en er was weer een flinke buit in de ruimen opge- borgen. Garnalen. Di'iehondei'dendertig kilo verse garnalen was de aanvoer van vier garnalerischuiten. De prijs voor deze „flauwtjes" was van 49 tot 45 cent per kilo. Voor de afwikkeling van een uit 16 pun ten bestaande agenda komt de raad van de gemeente Castricum op Vrijdag 19 Septem ber in het raadhuis bijeen. Een van de voornaamste punten is on getwijfeld het voorstel lot het verlenen van een voorschot voor de bouw van 23 wo ningwetwoningen op een terrein aan het Schoutenbos. Tevens zullen in behandeling worden genomen het verzoek van mejuf frouw M. C. Zinkweg om eervol ontslag als onderwijzeres aan de Centrale Openbare Lagere School en benoeming van leer krachten aan die school. Een voorstel om de burgemeester volmacht te verlenen het stemrecht uit te oefenen voor de verkiezing van hoofdingelanden en hoofdingelanden- plaatsvervangers van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier ne men de raadsleden eveneens onder de loupe. De aanvang van de vergadering is bepaald op half acht. „VOGEL, VLIEG DE WERELD IN". De Castricumse" Toneelvereniging „De Schakel" heeft in studie genomen de come- die 'in drie bedrijven „Vogel vlieg- de wereld in" („Fly away, Peter") door A. P. Dearsley in de vertaling van Jan Teulings. Onder regie van de heer P. J. Mienes hoopt men dit stuk eind October voor het voetlicht te brengen. SCHEEPVAART Aagtekerk," pass. 8Gibraltar: Alderamin, 9 v. Bombay te Karachi verw. Almdijk, 9 v. New York te Havana verw. AmsteldJjk, 8 v. R'dam te New York. Argos, 9 v. Limazöl te Izmir. Aldabi, 9 te Santos. Algenib, 9 te San-tos. Alphard, 3 v. St. Vincent n. Antwerpen. Alwaki, 9 te New York. Amstelland, 8 v. St Vincent n. Rio Grande. Axeldijk, 8 v. Baltimore n. Mobile. Aalsdijk, 8 485 m. N. Flores. Alcyone, 8 30 m. NW. St. Paulsrock. Alhen-a, 8 270 m. N.t.O. St. Paulsrock'. Alkaid, 8 250 m. O. Aden. Alphacca, 8 160 m. NO. Mona Pass. Amstelp-ark, 8 500 m. W. Scilly's. Aalsum, 8 310 m. NO. Madras. Aardi.ik, 8 350 m. W-ZW. Bermuda. Abbedij-k, 9 Tilbury verwacht. Aletta, 8 dwars eil. Beng'kahs. Almkerk, 8 310 m. ZO. Guardafui. Amstelvaart, 8 130 m. O. Mogdishu. Arendsdijk, 8 220 m. NO. Rio Grande. Bengkalis, 9 te Marseille. Bloemfontein, pass. 8 Perim n. Suez. Bonaire, 8 v. Paramaribo n. Plymouth. Breda, 9 te Willemstad. Bandjermasin, 9 v. Soerabaja te Ampenan. Baud, 9 v. Singapore te Tj. Priok verwacht. Bon-tckoe, 8 v. Ba-likpapan n. Donggala. Boissevain, 10 v. Osa.'ka te Manilla verwacht. Clavella, 9 te Alexandrië. Caltex Nederland, 9 te Rolterdam. Caltex Berugkalis, 7 v. Palermo n. Port Said. Caltex The Hague, 8 80 m. Z.ZW. Kp. Finisterre Cistula, pass. 9 Ras al Hadd. Coryda, pass. 8 Oosip. Timor. Cottica, 8 130 m. N.NO. Finisterre. Celebes, 8 180 m. O.t.Z. Safoang. Chama, 8 430 m. W.t.Z. Bombay. Delfshaven. 8 dwars Kp. Blanco. Esso Den Haag, 8 v. Rotterdam n. Baytown. Esso Rotterdam, 9 Aruba verwacht. Eemdijk, 8 730 m. O.NO. Bermuda. E«a, 9 v. Miri te Ba-likpapan. Esso Amsterdam. 8 470 m. W.t.N. Flores. Etrema, 8 250 m. O. Trinidad. Eos, 9 te Lissabon. s Farmsum, 8 80 m. W. Scilly's. Groote Kerk, '9 v. Antwerpen te Amsterdam. Graveland, 8 v. Bahta n. Santos. Gooiland. 8 320 m. N.t.O. St. Paulsrock. Ganymedes, 7 v. Trinidad n. Ciudad Trujillo Groote Beer, 8 360 m. NO.t.O. Kp. Race. Hersiüa. 8 v. Le Havre n. Antwerpen. Haarletn. 8 v. Amsterdam naar Bremen. Haulerwijk, pass. 8 Belle Isle. Hathor, 8 50 m. NW. Tunis. Hera, 8 510 m. ZW. Fayal. Hercules, pass. 8 Ouessant. Hennes. 8 790 m. N.NO. Guadeloupe. Hector, 11 te Bremen verwacht. Helena, 7 v. Maracaibo n. Philadelphia. Hydra, 8 350 m. Z.t.O. Hatteras. Ittersum, 8 100 m. W. Bermuda. Joh. v. Oldenbarnevelt, 9 950 m. NW.t.W. Fre- mantle. Kllpfontein, 9 te Port Elizabeth. Kalimantan, 8 180 m. N. TJ. Prlok. Karossa, 8 v. Singapore n. Penang. Kertosono, 8 v. Zamboanga te Isabella. Kota Ged-e, 8 bij Westp. Kreta. Kedoe, 8 330 m. O.t.Z. Dond-rahead. t Laagkerk. 9 te Suez. Luna. 8 van Bremen. Laren-berg, 8 120 m. N.NO. Finisterre. Lekkerkerk, 8 nog te Damman. Leuvekerk, pass. 8 Lissabon. Loencrkerk, 9 160 m. N.NO. Socotra. Meerkerk. 8 v. Port Said naar Aden. Mentor, pas. 8 Fayal. Maasdam. 8 v. New York te Rotterdam. Marlekerk. 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Macoma, 8 360 m. O- Lorenzo Marques. Maetsuyeker, 8 v. Singapore n. Hongkong. Metula. 8 v. Chittagong n. Calcutta. Mirza 9 v. Miri te Balikpapan verw. Muren-a, 8 120 m. W.t.N. Madeira. Macuba. 8 1140 m. W.ZW. Madeira. Mataram, 8 In Golf van Suez. Nigerstroom. 8 v. Duala n. Lagos. Nieuw Amsterdam, 9 v. Southampton n. Le Havre. Notos, 8 v. Barranqullla n. Cartagëna. Nestor, pass. 8 Startpoint. Orante, pass. 8 Socotra n. Colombo. Oranjefontein, 8 360 m. Z. Kp. Palmas. Ovula, pass. 8 Korya Morya baai. Ootmarsum. 9 100 m. NW. Bermuda. Orestes, 8 v. Caripoto n. Paramaribo. Overijsel, 8 v. Bahrein n. Karachi. Phlontis. pass. 8 Kreta. Prins Willem II. pass. 9 Key West. Prins Joh. W. Friso, 8 75 m. Z. Valentia. Poelau Laut; 8 300 m. O.ZO. Pondieherrl. Rafaela. 8 in dok te Singapore. Reyniersz, 8 v. Soerabaja n. Makassar. Riouw, 8 v. Penang ten anker Port Swettenham Rondo. 8 440 m. ZO. Cp. Race. Red-as, 8 v. Mannique n. Guadeloupe. Singkep. 8 v. Soerabaja n. Aden. Straat Makassar, 10 v. Manilla te Hongkong verwacht. Sumatra, 8 v. Semarang n. Soerabaja. Stad Arnhem, 9 v. Casa-blanca te Pernis. Stentor, 9 v. Trinidad te Paramaribo verw. Slad Breda, 8 v. Amsterdam te Houston, Sa'bar.g, a v. Soerabaja naar Beroei. Sambas, 8 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Scherpendrecht, 8 Bahia gepass. Schie, 8 240 m. W.ZW. Ouessant. Si beroet, 9 te Soera-baja. Sigli, 8 v. Singapore n. Belawan. Stad Schiedam. 8 120 m. O. Shetland eil. Stad Vlaardingen, 8 500 m. W.t.N. Cp. Clear. Stanvac Talan-g Akar, 9 te Soerabaja verw. Sliedrecht, 8 v. Rio de Janeiro te Santos. Stad Leiden, 8 100 m. O-t.Z. Bermuda. Slad Maastricht, pass. 8 Gotland. Zwartehond-t, 8 v. Menado n. Kwandang. Tawali, 9 te Alexandné. Tomori, 9 te Genua. Talisse, pas. 9 Kp. Finisterre. Ternate, pass. 8 10 u. Aden n. Belawan. Tankhaven I, 9 v. Sungeigerong te Tj. Uban. Teiresias, 8 v. Semarang te Tegal. Themisto, 8 Scilly s gepass. Tjibadak, 8 180 m. ZW. Kangoeroe eil. Tjiwaogi, 9 v. Singapore te Tj. Priok. Tabinta, 8 370 m. O.zo. Noordp. Madagascar. Tasman, 8 120 m. O. Kp. Varella. Telamon, pass. 8 Kp. Maysi. Tero, pass. 8 Kp. Cruz. Ttbia, 8 350 m. ZO. Ras al Hadd. Van Riemsdijk, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Veendam, 8 310 m. W. Scilly's. Westland, pass. 8 Fernando Noron-ha. Willem Ruys, pass. 8 Elba Cape n. Suez. Waal, 8 v. Barcelona naar Tunis. Woensdrecht, 9 te Suez. Waterman, 8 630 m. O. Kp. Race. IJsel. 9 v. Beyrouth n. Alexandrië. Zuiderkruis, 8 210 m. Z.t.O. Kp. Sa-ble. KLEINE VAART Aldo, 6 v. d. Tyne n. Grangemouth. - An-nie, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Aniilope, 6 v. Boston n. Londen. Arbo. 6 van Londen. Arnhem, 8 te Bayonne. Banka, pass. 6 Flamboro Head. Barracuda, 9 v. Hogenaps te Gefle. Berndsse, venrt. 11 v. Casablanca n. Huil. Birmingham, 8 v. Antwerpen naar Harllnigen. Bonaire, 6 te Southampton. Borneo. 7 te Barry. Bree Helle, vertr. 10 v. R'dam n. Londen. Breezand, 9 bij Roayl Sovereign n. Bordeaux. Brouwersgracht, 9 dwars E-gmond. Bab-T. 7 te Methil v. Zaandam. Caland, 7 te Preston. Carpo, 7 te Cork. Da Capo. 8 te Dundee. Deo Gloria, 6 te Shoreham. Depa. 7 v. Rotterdam te Port Talbot. Dtja, 7 te Londen. Dtnlkel, 7 v. Bridport te Leith. Domburgh, pass. 9 St. Vincent. Eben Haëzer, 11 v. Brussel te Mtddlesbro verw. Ellewoutsdijk, pass. 9 Brunsbüttel. Escaut, 8 v. Rotterdam te Middlesbro. Ferocia, 9 te Vlaardingen. Gaasterland, 8 v. Goole n. Dover. Gezlena Hendrika, 6 v. Delfzijl te Granfcon. Hada, 8 v. Nantes n. Loctudy. Hartel, 8 v. Antwerpen n. Hamburg. Haskerland, 7 v. R'dam te Kin-gslynn. Henriëtte, 9 van Stockholm te Kotka. Hondsrug, 8 v. Mallooy te Stettin. Hoogezand, 9 dwars Dungeness. Horst, 8 te Londen verwacht. Houtman, 8 v. Rafso te Stamsgate. Import, 9 v. Rotterdam te Antwerpen. Jan Kreumer, vertr. 9 v. Alloa n. Tees. Jantje Eppiema, 8 op de Mersey verwacht. Jomaj 6 te Londen. Joost, 8 van Zaandam naar Goole. Kortenaer. 7 v. Rotterdam te Leith. Larix, 8 te Blyth van Zaandam. Leerpans, 10 v. Guernsey te Dover verw. Maraat, 6 v. Londen te Huil. Marcella, 9 v. Port Jerome te R'dam verw. Markab, 9 v. Cork te Dublin verwacht. Marne 8 v. Rotterdam te Hamburg. Martini, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Matar, 8 v. Avonmouth n. Roterdam. Mahew, 9 dwrs Cromer. Mercurius, 8 v. Kingslynn n. Salt End. Mirach, 7 v. Safi te Port Lyautey. Mr. Linthorst Homan, 5 op de Tyne. Muiand, 8 v. Kotka te Utrecht. Myfem, 8 te Brest. Mypuck, verm. 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Neeltje b, 7 te Methil. Nepunus, 9 de Langeoog eil. Noordstad, 6 te Londen. Norma, pass. 9 Brunsbüttel. Nottingham, 8 te Leith. Oleum, 8 v. Gothenburg n- Rotterdam. OMve. 6 v. d. Tyne n. Seham. Otlandia, 8 v. Casablanca n. Safi. Pavo, 7 te Goole v. Boness. Pon-to, 6 Brunsbüttel gep. n. Boness. Ponza, 6 v. Brunsbüttel gepass. n. Boness. Poseidon. 6 v. Grangemouth n. Ronne. Quo Vad-is, 6 te Shoreham. Rocket, 9 v. Brussel te Middlesbro verw. Sambre, 8 v. Rouaan naar Parijs. Snn-clette, 7 te Londen. Soemba, 9 dwars Lowestoft 10 te Newcastle verw. Spica. pass. 8 Vlissingen. Spurt. 9 20 m Z.ZO. Kp. St. Vincent. Si rijpe, vertr. 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Timor. 7 v. Ornskoldsvik te Hernosadn. Trompenburgh, 8 te Karlsham. Tubo. pass. 6 Lizard. Tyro', 8 v. Dublin n. Swansea. Urmajo. 8 v. Brest n. Cardiff. veent, 9 v. Ilarlingen n. Randers. Vrede. 9 te Amsterdam. Walenburgh, 8 v. Rotterdam te Le Havre. Westlaan, vertr. 9 v. Roterdam n. Hamburg. Westward Ho. 6 v. Roterdam te Teignmouth. Wil-helmine, pass. 5 Dover. Zwerver, 7 v. Goole te Antwerpen. SLEEPVAART Humber, 8 520 m. NO. Flores. Noord-holland, pass. 8 Belle Isle. Noordzee, 9 v. Antw >en te Rotterdam. Oceaan, 8 v. Port Sa-> 'e Alexandrië. Poolzee, met 2 bakken 230 m. ZW. Martinique Dinsdag 9 September kwamen de haven van IJmuiden binnen: Vrede van Kopmans- holm. Grotekex-k van Antwerpen. Bittern v. Liverpool. Alstern van Otterbacken. Albatros van Skai-abage. Weja van Rotterdam. Nijen- burgh van Paskalisfik. Surte van Londen. Karl van Rotterdam. Orpheo van Norfolk. Nestor van Paramaribo. Dina van Nijstadt. Antilope van Londen. Vei-trokken zijn: Granford naar WiUing- ham Ontese. Marvik n. Antwerpen. Phoe nix naar Wilhelmshafen. Amazone naar Rot terdam. Noorderhaven naar Bremen. Swift naar Londen. Ali naar Delfzijl. Albert G. Brown naar Vancouver. Kaskar naar Lon den. Bittern naar Rotterdam. Berkelstroom naar Huil. Rokin naar Uleaborg. Jans naar Londen. Eemstroom naar Leith. Amstel- stroom naar Londen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3