Brits-Mexicaans plan voor vredes regeling in Korea Nieuwe voorzitter der kolen- en staal-assemblée in functie Pinay grijpt naar het wapen der prijsbeheer sing Politie sloeg groot alarm in Haarlems binnenstad Weerbericht Civiele procedure over voorwaarden van incassobureau in Almelo Eden en Trygve Lie confereren Onderhandelingen te Panmoendjom hervat Koning Hoessein in Engeland Twee kinderen gingen „op reis door Europa" Hoop op regeling van Engels loonconflict Acheson wijst geweld af Egypte krijgt nieuwe grond- en kieswet Het woord is aan Amerikaanse order voor Fokker? Bedenkelijke kwajon gensstreek oorzaak Russen weer lastig Geen woordenmaar daden", beloofde Spaak Uiterste poging om looneisen te voorkomen Gemeente en pachter maken eikaars werk ongedaan Automobilist omgekomen bij botsing in Oegstgeest 6?e JAARGANG No 55 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1952 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG 215 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijntdagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN, (United Press) De Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden heeft een onderhoud gehad met de secretaris generaal van de UNO Trygve Lie over de vooruitzichten van een spoedige regeling van het Koreaanse bestand. Naar verluidt waren beiden het er over eens, dat het noodzakelijk is spoed te zetten achter de stappen voor het bereiken van een vrede, om de impasse te doorbreken in de hui dige besprekingen in Panmoendjom. De informele besprekingen vonden plaats tegen de achtergrond van een Mexi caans vredesplan voor Korea, dat op het ogenblik wordt bestudeerd. Het Mexi caanse plan viel samen met een Brits plan voor een nieuwe stap in Panmoendjom om een regeling tot stand te brengen. Eden ontving Lie voor een lunch in zijn woning waarbij slechts enkele van zijn nauwste medewerkers aanwezig waren. Onder de aanwezigen bevond zich Charles Johnstone, het hoofd van de afdeling China en Korea van het Foreign Office, Edens politieke adviseur Sir Pearson- Dixon, de juridische adviseur van het Fo reign Office Sir Eric Becket, en de minis ter voor Gemenebest-betrekkingen Lord Salisbury. Intussen noemde een zegsman van het Foreign Office het Mexicaanse voorstel een „juiste en oprechte poging om te hel pen de impasse inzake de Koreaanse kwestie te doorbreken". Het Mexicaanse plan zal zo nauwkeurig mogelijk bestu deerd worden, aldus deze zegsman. Hij onthulde dat Engeland van te voren niets geweten had van het Mexicaanse plan, dat gisteren door de Mexicaanse am bassade in Londen aan het Foreign Of fice was overhandigd. Het plan voorziet in De 17-jarige koning van Jordanië, Hoes sein, die zijn vader, Talal, opvolgt, is in Engeland aangekomen. Koning Hoessein gaat thans een cursus volgen aan de Ko ninklijke Militaire Academie te Sandhurst. GARMISCH-PARTENKIRCHEN. (Uni ted Press). Het avontuur van twee Ame rikaanse meisjes van 12 en 14 jaar, die een „reis door Europa" wilden gaan ma ken, is Donderdag geëindigd in het bureau van de Amerikaanse militaire politie in Garmisch-Partenkirchen 36 uur nadat de meisjes (Walta Lee Hoover Halliburton, 12, en Jane Margaret "Vaughn, 14) van huis waren weggelopen. Walta en Jane hadden er een reis van ruim 750 kilometer op zitten, toen zij, ver moeid en zonder een cent op zak, het Amerikaanse bureau binnenstapten. De meisjes, dochters van Amerikaanse officie ren die in Würzburg gelegerd zijn, hadden Dinsdagavond de ouderlijke woningen ver laten met de mededeling dat zij naar de bioscoop gingen. Toen de meisjes in de late avond niet waren teruggekeerd, wendden de ouders zich tot de militaire politie en daai-mede begon een grootscheeps onderzoek. Mevrouw Vaughn vond tussen de school boeken van haar dochter aantekeningen over een voorgenomen reis naar Neder land. De politie kwam er echter achter dat de meisjes Dinsdagavond in een trein wa ren gestapt die niet naar Nederland, maar de tegenovergestelde richting, München en de Zuid-Duitse Alphen, uitging. Walta en Jane, die er ouder uitzien dan zij in werkelijkheid zijn, hadden bij het begin van haar avontuur ongeveer veertig mark bij zich en wat militaire bonnetjes. uitwisseling van krijgsgevangenen op basis van vrijwilligheid en het aanbieden van asyl aan degenen die niet willen repa triëren. De bestandsonderhandelaars van de UNO en van de Noordelijken zijn vanochtend na een reces van een week weer te Panmoend jom bijeen geweest. Er werd alleen beslo ten opnieuw tot 20 September uiteen te gaan. De vergadering duurde een half uur. (Van onze correspondent in Londen) Snelle interventie door de rijksbemidde laar heeft de hoop doen toenemen, dat het dreigende conflict in de Engelse scheeps bouw- en metaalindustrie zal kunnen wor den voorkomen. Gisteren zouden de vakbonden de datum voor het begin van de vertraging van het arbeidstempo vaststellen, maar ze waren bereid te wachten tot na de besprekingen van Maandag met de bemiddelaar. De bonden zouden bereid zijn hun eisen te verminderen, zo gelooft men, als ook de werkgevers over de brug komen. Door het gebaar van de bonden om de beslissing uit te stellen, is in elk geval de atmosfeer verbeterd. Wil een oplossing worden bereikt, dan zullen beide zijden water in de wijn moeten doen. Indien de actie zou doorgaan, zou de loonderving als gevolg van de verminderde prestaties veel meer bedragen dan de ge- eiste verhoging. Indien loonsverhoging alleen mogelijk blijkt door verhoging van de productiviteit, dan zullen beide partijen dienen na te gaan, wat de beste manier is om de productie te vergroten. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft op een conventie van vakverenigingen te Kansas een toespraak gehouden, waarin hij de „re publikeinse voorstellen voor een meer dy namische buitenlandse politiek en de be vrijding van onder communistisch regiem levende volken" van de hand wees. „Indien deze „positieve politiek" een gewelddadige bevrijding dezer volken in houdt, komt zij neer op een positief re cept voor een ramp". Bovenstaande voor stellen, aldus Reuter, zijn door generaal Eisenhower en de republikeinse adviseur voor buitenlandse aangelegenheden, John Foster Dulles, gedaan. Acheson noemde hun namen echter niet. Hij zeide, dat de huidige buitenlandse poli tiek der V.S. verder gaat dan het enkel en alleen binnen de perken houden van het communisme. De landen aan deze zijde van 't „ijzeren gordijn" dienden een stex-ke aan trekkingskracht uit te oefenen „opdat de balans naar ons voordeel doorslaat". „Het zou buitengewoon gevaarlijk zijn te pogen deze balans met geweld te doen doorslaan", zei Acheson. John Foster Dulles, republikeins deskun dige voor buitenlandse politiek, heeft Don derdagavond verklaard, dat noch hij nöch generaal Eisenhower ooit gedacht hebben aan een „bevrijdingsoorlog" tegen de Oost- Europese landen. De republikeinse partij, aldus Dulles, staat een politiek voor, die gericht is op het scheppen van een serie afscheidings bewegingen bij de landen, die thans in de Russische invloedssfeer liggen, in de geest van die van maarschalk Tito in Joegosla vië. De maatregelen, die hij beoogt om tot dit doel te geraken, noemde hij van eco nomische aard. Donderdag werden Amerikaanse en Britse patrouilles op de grote verkeersweg naar Berlijn opnieuw door gewapende Russische soldaten en leden van de volks- politie tegengehouden. Zij konden daar door geen gebruik maken van de recht streekse verbinding die over een afstand van circa honderd meter over Oost-Duits gebied voert en moesten een omweg ma ken via slechte wegen in de Amerikaanse sector. (Telefonisch van onze Franse correspon dent uit Straatsburg) Zoals gisteren gemeld is heeft de Assem- blée van de staal- en steenkoolgemeen schap, die - zoals eveneens bekend - sinds enige dagen tevens is belast met de voor bereiding van een Europese constitutie, gisteren de socialistische Belgische oud-pre mier Paul Henri Spaak lot haar voorzitter gekozen. Er was slechts één tegencandidaat gesteld, en wel de Duitse Katholiek Von Brentano, maar deze werd al in de eerste stemmingsrondc door zijn socialistische con current met 8 stemmen meerderheid ver slagen. Spaak had persoonlijk met deze uitslag wel meer dan een reden om zich voldaan te gevoelen. En hij was dit dan ook wel heel duidelijk. Men herinnert zich immers dat de Belgische ex-premier vorig jaar van het voorzitterschap van de Assemblée van de Europese raad vrijwillig afstand deed, uit protest tegen de geringe medewerking, die hij, zijns inziens, van de ministers on dervond, die ministers, die tot dusverre te Straatsburg alle lakens hadden uitgedeeld. Als een soort triomphator nam hij dan ook bezit van het voorzittersgestoelte, om de leiding te aanvaarden over deze Assemblée, die door niemand meer de wet zal kunnen worden gedicteerd. „Ik ben bijgelovig", verklaarde de nieuwe president, „en heb dus geen toespraak voorbereid." Hij had liet lot niet willen tarten. Maar toch wilde hij zijn collega's met grote nadruk bedanken voor het ver trouwen dat in hem was gesteld. „U kent me en u weet", zo besloot Spaak, „dat u van mij geen lange redevoeringen behoeft te vrezen. Wat van ons verwacht wordt, dat zijn geen woorden, maar daden." De dag van gisteren werd verder besteed aan de verkiezing van een bureau, dat de president terzijde moet staan, en aan twee redevoeringen, namelijk van Monnet, de president van het Hoge Gezagsorgaan, en van kanselier Adenauer. De redevoeringen van Monnet, wiens rustige overtuigingskracht diepe indruk op de vergadering gemaakt heeft, en van In Egypte worden huiszoekingen en ar restaties op grote schaal voortgezet. Dos siers werden in beslaggenomen en huizen van hooggeplaatste functionarissen verze geld. De regering heeft besloten dadelijk over te gaan tot herziening van de grond wet en de kieswet. Een nota met gegevens zou reeds aan deskundigen zijn ter hand gesteld om van de nieuwe grondwet „een bolwerk tegen om-echt en omkoopbaarheid" te maken. In Caïro verluidt dat de Egyptische re gering een algemene amnestie voor alle politieke gevangenen overweegt. De Egyptische regering heeft verschei dene Egyptische functionarissen, die in dienst zijn van de Soedanese overheid, bij eengeroepen, aldus verklaarde men in goed ingelichte kringen in Caïro. Generaal Naguib zou op het ogenblik de Soedanese kwestie bestuderen die, naar men meent te weten, met voorrang door het nieuwe ka binet behandeld zal worden. Adenauer, die het woord dus voerde voor de zes ministers, hebben weinig nieuws ge bracht. Monnet zeide vurig te hopen dat tussen het Hoge Gezagsorgaan en de Assem blée zich een gunstige verstandhouding zou ontwikkelen. De Engelse beslissing een permanente delegatie bij het Hoge Gezagsorgaan in te stellen, beschouwde Monnet als een dui delijk en niet te onderschatten teken, dat Londen reeds nu een veel continentaler koers gekozen had. Wat de samenwerking tussen de Euro pese Raad en de Staalgemeenschap betrof, adviseerde Monnet een hoge mate van sou plesse te betrachten. Beide organen zouden zich volgens hem parallel, doch onafhan kelijk van elkaar moeten ontwikkelen. Dr. Adenauer volgde in zijn toespraak grotendeels de reeds bekende communiqués van de ministers-conferentie van Luxem burg op de voet. Veel concreet nieuws kwam men van hem dan ook niet te horen. Wel echter versterkte hij de algemene in druk, dat te Luxemburg een van de vrucht baarste ministers-conferenties van de laat ste tijd had plaats gevonden, niet in de laatste plaats omdat daar het Frans-Ita liaanse voorstel voor een politieke hoge autoriteit door de zes landen was aanvaard. Als op 25 Sept. in de Vlees- en Vishal te Haarlem de tentoonstelling ,,De Kunst in de banketbakkerij" voor 't publiek is geopend, zal het kennis kunnen maken met een groot aantal werken, dat. Nederlandse ban ketbakkers gemaakt hebben. Op het ogen blik is men reeds druk in de weer om met een fraai stuk voor de dag te komen. Op de tentoonstelling zal ook de' Vleeshal in chocolade te zien zijn. De vervaardiger hiervan heeft hieraan reeds vele uren be steed. Als men hem aan het werk ziet is dat te begrijpen. Hij moet aan vele punten aandacht besteden. Men heeft hem afbeel dingen ter beschikking gesteld van de Vleeshal en ook heeft hij reeds menig uur tje in de omgeving van het gebouw ver toefd om zich op de hoogte te stellen hoe het er uitziet. Hierbij een foto van de ver vaardiger van de Vleeshal bij zijn werkstuk. Alphonse Daudet: Hoevelen zijn er niet, op wier boe kenkast men zou kunnen schrij ven „uitwendig", evenals op medi- cijnflessen. Bij het Rode Kruis in Den Haag is men druk bezig met het klaar maken van Kerst pakketten voor de militairen van het Detachement Verenigde Naties in Korea. De zending bestaat uit 1420 pakketjes waarvan het eerste gedeelte 27 September a.s. met het schip Tai Ping Yang vanuit Rotterdam zal vertrekken. PARIJS (Reuter). De Franse regering is gisteren de tweede fase van baar strijd tegen de stijging der prijzen begonnen met de uitvaardiging van het voorschrift, dat de fabrieksprijzen, groothandelsprijzcn en kleinhandelsprijzen niet mogen stijgen boven het niveau, waarop zij einde Augus tus stonden. Dit voorschrift geldt voor alle producten, dus zowel voor de agrarische als voor de idustriëlc. De nieuwe maatregel is door sommige van hen, die Pinay steunen, met gemengde gevoelens ontvangen en men verwijt Pinay, dat hij thans heeft gehandeld in strijd met zijn liberale beginselen. Zoals bekend is premier Pinay voorstander van een libe rale economische politiek in tegenstelling tot zijn voorgangers, die geleide economie waren toegedaan. Pinay is echter een realist, zo schrijft Reuters correspondent, en hij is vastbeslo ten alle middelen, die hem ten dienste staan, te gebruiken om een nieuwe inflatie psychose te voorkomen. Als gevolg van de prijsstijgingen 'voor bepaalde voedingsmiddelen, in het bijzon der voor vlees, groenten en fruit, die zich in Augustus hebben voorgedaan, is de in dex van de kosten van levensonderhoud in Frankrijk voor het eerst sedert Pinay in Maart j.l. aan de regering'kwam weer gestegen. De index bedraagt thans 144,8 en wanneer zij stijgt tot meer dan 149 komt automatisch de wet in werking, volgens welke het nationale minimumloon moet worden aangepast, zodra de kosten van levensonderhoud een zekere stijging heb ben ondergaan. Een verdere stijging van de index brengt dus het gevaar mede, dat van alle zijden nieuwe eisen tot verhoging van de lonen worden ingediend, waardoor alle pogingen van Pinay om de munt te stabiliseren en de staatsfinanciën te sane ren ongetwijfeld schipbreuk zouden lijden. Het is daarom te begrijpen dat Pinay alles in het werk stelt om een dergelijke gang van zaken te voorkomen. Volgens objectieve waarnemers is er alle kans, dat de nieuwe maatregelen het be oogde resultaat zullen opleveren, en dat de gevaarlijke stijging van de prijzen van en kele, doch voor het peil van de kosten van levensonderhoud zeer belangrijke levens middelen tot staan zal worden gebracht. De rege"ring heeft gisteren voorts be paald, dat alle kleinhandelaars in het ge bied van Parijs hun artikelen moeten voor zien van kaartjes, waarop zowel de groot handels- als de kleinhandelsprijzen der goederen zijn aangegeven. De bedrijven, die zich niet aan de nieuwe voorschriften houden, stellen zich bloot aan zware boeten of aan sluiting gedurende een zekere pe riode. (Van onze correspondent in Washington) Volgens de „American Aviation Daily" zou Fokker een belangrijke Amerikaanse order ontvangen. Hoewel men in Neder landse kringen te Washington dit bericht nog niet durft te bevestigen, moet de publi catie van dit belangrijke Amerikaanse blad serieus genomen worden. De Mutual Security Agency zou vol gens de „American Aviation Daily" beslo ten zijn op het vaste land van Europa vlieg tuigen te laten bouwen voor een bedrag van 400 millioen dollar. Amerika zou 225 millioen dollar bijdra gen, de andere Nato-landen de rest. De op drachten zouden verstrekt worden aan drie Europese vastelands-fabrieken, namelijk aan Marcel Dassault (Frankrijk), Fiat (Italië), en Fokker (Nederland). Fokker zou volgens dit bericht de productie van de Vickers Supermarine Swift ter hand nemen, een straaljager, die de deskundigen als zeer belangrijk be schouwen voor de Nato-defensie. Voor 1956 zou Fokker ongeveer 500 van zulke toe stellen kunnen bouwen. In België te vervaardigen Rolls Royce Avon-motoren zouden in de Swift-vliegtui- gen worden gemonteerd. Fokker bouwt onder licentie reeds de Vickers Arm strongs. Volgens de MSA-autoriteiten waren alleen de bovengenoemde drie vaste- .landsfabrieken in staat om te voldoen aan de productie-eisen van de M.S.A. Een groot aantal leden van de Haarlem se politie is van gisteravond laat tot diep in de nacht in de weer geweest met het ontraadselen van een mysterieuze ontvoe ring die in de binnenstad zou hebben plaats gehad. Omstreeks half twaalf zagen namelijk degenen die zojuist de laatste voorstelling in Cinema Palace in de Grote Houtstraat hadden bijgewoond dat een auto in razen de vaart op het trottoir afreed, daar plot seling stopte, waarop enkele knallen weer klonken en lichtsporen zichtbaar werden. Een jongeman die zich tussen het pu bliek bevond, wankelde en viel om. Een der portieren van de auto werd openge smeten en drie inzittenden stortten zich op het slachtoffer dat zij vervolgens in de wagen sleurden. Daarop reden zij met grot© snelheid weg. Het ging allemaal zo vlug in zijn werk dat niemand van de omstanders kans had gezien lussen beide te komen, de meesten hunner stonden trouwens aan de grond genageld van schrik. De politie had intussen al meer dan één telefoontje gekregen met opgewonden mededelingen over het voorval. De Radio- autodienst rukte onmiddellijk uit, de justitiële afdeling kwam in actie en ook Voor het Almelose kantongerecht werd Donderdagmiddag de civiele procedure be handeld, welke de firma S. Pachter te Amsterdam had ingesteld tegen het In casso- cn Adviesbureau Schiricke en Ja- pink te Almelo. Het ging over de vraag of de incasso-voorwaarden van genoemd bu reau in strijd waren met de goede zeden. Uit de behandeling van de zaak, waar voor in de kringen van de rechlsbeoefe- naren vrij grote belangstelling bestond, bleek, dat de firma Pachter zich bij ge noemd Almelo's bureau geabonneerd had voor gratis en rechtskundig advies tegen proceskostenrisico en voor kwade posten tegen een jaarlijkse premie van f 25. Haar vorderingen zouden door Schiricke en Ja- pink zo nodig gerechtelijk worden geïn casseerd tegen 10 percent incasso-provisie. In Mei van dit jaar staakte de firma Pach ter het abonnement, waarop het incasso bureau onmiddellijk de incassopogingen staakte. Het bureau maakte van de geïnde 268 gulden slechts i' 23.50 aan de firma Pachter over. De rest hield het bureau achter als incasso-provisie over de andere nog in zijn handen gestelde posten, waar mede evenwel nog geen succes was be reikt. Schiricke en Japink weigerden ech ter meer dan f 23.59 uit te betalen en be riepen zich op hun ter griffie van het kan tongerecht en van de rechtbank gedepo neerde voorwaarden. Deze voorwaarden bepaalden inderdaad naar de letter dat Schiricke en Japink konden afrekenen op de wijze, welke zij toepasten. De firma Pachter stelt zich evenwel op het stand punt, dat die voorwaarden haar niet kun nen verbinden, omdat zij naar haar me ning in strijd zijn met de goede naam, de goede zeden en de openbare orde. De kantonrechter te Almelo heeft de raadslieden der beide partijen hun stand punten over de kwestie laten uiteenzetten. De pleiter van de firma Pachter bracht daarbij onder meer naar voren, dat de voorwaarden die hel Almelo's bureau had gesteld, in strijd waren met de goede ze den, daar geen rekening is gehouden met de redelijkheid, de billijkheid en goede trouw. De pleiter van de firma Schiricke en Japink haalde een artikel uit de- periodiek „De Rechtskundige Adviseur" aan over de incassovoorwaarden, geschreven door de pleiter van de firma Pacher. In dit artikel wordt onder meer gezegd, dat het alleszins billijk is, dat door incassobureaux provisie wordt berekend over alle posten, die door een cliënt in behandeling worden gegeven, maar hangende de afwikkeling door de cliënten worden teruggenomen. De kantonrechter zal over zes schriftelijk vonnis wijzen. weken De Baar/ose pachtkwestie Nu de zaken in kort geding betreffende de Baarlose pachtkwestie door de presi dent der Roermondse rechtbank zijn ver daagd tot 20 September blijft de status quo voor het omstreden terrein gehand haafd. Dat wil zeggen dat baron De Weichs de Wenne zal doorgaan 's avonds om zeven uur een draad versperring rond om het terrein aan te brengen, die 's mor gens om zeven uur door de gemeente wordt verwijderd onder toezicht van de politie. De pachter zorgt er wel voor dat de gemeente de afrastering iedere morgen weer zal moeten slechten om haai- te kun nen laten beboeten met f 500 voor iedere aantasting van de „onschendbaarheid" van het terrein, indien in hoger beroep het vonnis van de Roermondse rechtbank, waarbij de pachtrechten van de baron werden erkend, wordt bekrachtigd. De werkzaamheden aan de scholenbouw gaan inmiddels voort. voor de straatdienst gold uiteraard: „Groot alarm". De radio-autodienst slaagde erin de auto van de onverlaten in het vizier te krijgen en een eindweegs te volgen en het num mer te noteren. Daarna moest men de achtervolging opgeven. Eerzaam burger Nog tijdens de rit werd het nummer per mobilofoon naar het bureau doorge geven, waar men naarstig begon te zoeken naar de herkomst van de auto. Die bleek te behoren aan een eerzaam burger van Haarlem, zodat het niet bijster waarschijnlijk leek, dat men daar aan het goede adres zou zijn. Maar toen de po- litie-mannen zich naar het opgegeven huis hadden gespoed, bleek de gezochte auto daar voor de deur te staan. Toen was de zaak spoedig opgehelderd: de zoon van de eigenaar was met een paar vrienden met de wagen die avond uit toe ren gegaan. De jongelui allen ongeveer negentien en twintig jaar hadden toen een ontvoeringin scène gezet. Een huis sleutel gevuld met lucifex-s waarmee op een ander hard voorwerp werd geslagen had de indruk gewekt van een vuurwapen dat werd afgeschoten. Tegen de jongelui is proces-verbaal op gemaakt wegen straatschenderij. Aan dergelijke „grapjes" zit een zeer be denkelijke kant. Als namelijk een agent in de buurt was geweest op het moment van de „overval" zou deze ongetwijfeld op de wegrijdende auto hebben geschoten. Dat dit in een drukke straat zowel voor het publiek als voor de daders zeer onge lukkige gevolgen zou kunnen hebben is gemakkelijk te begrijpen. Donderdagavond is de 44-jarige heer B. W. G. C. uit Amsterdam bij een autobot sing op de rijksweg Amsterdam-Den Haag nabij Oegstgeest om het leven gekomen. De heer C. reed omstreeks kwart over acht met zijn auto met gx-ote snelheid in de richting Den Haag. Plotseling zwenkte de auto naar de linker weghelft en kwam in.botsing met een uit de tegenovergestelde richting naderende melkauto uit Den Haag, bestuurd door de 24-jarige J. van N. Na deze aanrijding botste een uit de richting Amsterdam komende vrachtauto uit Lisse tegen de achterzijde van de melk auto. De heer C. verloor bij de botsing het leven. De chauffeur van de melkauto liep enige hoofdwonden op en werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. De drie auto's werden ernstig be schadigd. WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.MJ. in De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer met nu en dan overdrij vende wolkenvelden. Overwegend ma tige wind tussen Noord en Oost. Wei nig verandering in temperatuur. 13 September Zon op 6.11 uur, onder 19.00 uur. Maan op onder 17.00 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrüdag 12 September Hoog water: 9.45 en 22.21 uur. Laag water: 5.01 en 17.27 uur. Zaterdag 13 September Hoog water: 11.11 en 23.54 uur. Laag water: 6.12 en 18.49 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1